Relaterte artikler
| Northug vant kongepokalen i Tromsø | 26.03.2011 |
| Northug fortsetter på landslaget | 24.03.2011 |
| Johaug og Bjørgen mot Northug og Gjerdalen | 24.03.2011 |
- Man bør ha intervaller både i motbakker og på flate partier, åpner Johan Kaggestad til Langrenn.com.
- I en oppbyggingsfase tidligere i sesongen er det smart å vektlegge intervaller i relativt lettkupert terreng med fokus på å øke terskel.
- Ikke begynn bakketreningen for tidlig på sesongen, da er det lett å stagnere. Min erfaring er at bakkeintervallene bør legges til nærmere konkurransesesongen for skiløperne.
Kaggestad har i år fått muligheten til å følge det norske herrelandslaget på enkeltsamlinger, og han er imponert over det han ser.
- Jeg synes jeg ser noe positivt. De har tatt tak og har løpt mer, og dette gir nå resultater. Det er moro å få lov til å følge langrennsguttene tettere, og jeg må si jeg er imponert over måten de har jobbet på den siste tiden
- Jeg er spesielt imponert over ydmykheten til Petter Northug.
Les også om hvordan Bjørn Dæhlie og Vebjørn Rodal mener intervaller bør gjennomføres.
-------------------------------
LOOKING FOR LATEST NEWS
Langrenn.com do not longer publish news in English.
Klick this link for latest news - in Norwegian language.
---------------------------------------------------------------------------------
