- Tøffeste jeg har vært med på
Ryttere jublet, ryttere gråt, ryttere ristet og ryttere åt. Kort fortalt, Birkebeinerrittet 2010 ble en tøff opplevelse. Selv for Geir Ludvig Aasen Ouren.
- Dette var tungt, tror ikke jeg har vært med på tyngre, sommer eller vinter, sier han til Langrenn.com.
- Jeg sleit lenge. Havnet i en gruppe med alt for gode syklister, og da jeg måtte slippe dem ble jeg syklende alene i lang tid. Det føltes som om beina stoppet helt opp. Nei, dette var tungt, sier sørlendingen som debuterte i verdenscupen i 2000.
Men nå er det derimot på tid å fokusere 100% på skisatsingen for skøytespesialisten.
- Blir deilig å gjøre noe annet framover. Skal til Torsby neste uke, og så går det slag i slag fram mot sesongåpningen.
Geir Ludvig Aasen Ouren har tidligere uttalt til Langrenn.com at han bruker syklingen aktivt for å bli en bedre fristilsløper. Han hevder nå å være sterkere i beina enn noen gang.
FIS Marathon Cup og Ski Classics kan bli slått sammen
Victory to Jørgen Aukland in Tartu Marathon.
Results from FIS Marathon Cup.





























