Oskar Svärd. Foto: Geir Nilsen / Langrenn.com.

Oskar Svärd. Foto: Geir Nilsen / Langrenn.com.

9–2–5–3–1–4–1–5–1–4–2–7



Overskriftens siffer-rekke er den svenske turrenn-eksperten Oskar Svärds plasseringer i de 12 siste utgavene av Vasaloppet.

Tre seire og en snittplassering bedre enn fire til tross, 33-åringen jakter nå sin fjerde seier i verdens største turrenn.

Forleden dag publiserte den svenske avisen Hallandsposten et meget leseverdig intervju med nettopp Svärd.

I intervjuet "touches" blant annet temaer som foreldrenes betydning, den manglende oppfølgingen turrenløperne får fra forbundet, hvorfor turrenn har så stor appell på "medelsvensson" og hvorfor Oskar Svärd så godt liker å konkurrere i turrenn.

Hele intervjuet med Oskar Svärd hos Hallandsposten.

Share on Facebook Tips en venn Tips en venn Skriv ut
Starten går i SkejtVasan 2011. Foto: Vasaloppet.

Ny rekord for KortVasan

Turrenn - Vasaloppet

Mange av Vasaloppets renn er forlengst fulltegnet, blant annet KortVasan, men også her er pågangen rekordstor, og de som ønsker å gå bør melde seg på så snart som mulig.
Les mer...

566 mill kroner i spelemidlar for 2012

Norges idrettsforbund er tildelt 566 millionar kroner i spelemidlar for 2012. Dette er den same sum som i fjor.
Les mer...

Hellner och Kalla går dobbelt i Davos

Marcus Hellner och Charlotte Kalla dubblerar vid helgens världscuptävlingar i Davos. Båda kör distanslopp på lördag och sprint i fri stil på söndag i den schweiziska skididyllen.
Les mer...

Aalberg og Ottesen skal hjelpe Falun-VM

John Aalberg og Lasse Ottesen er engasjert som rådgivere for ski-VM i Falun i 2015.
Les mer...
Språk Norsk - Norwegian