Relaterte artikler
| Fredrik Aukland valgte norske talenter | 23.03.2011 |
Den norske troppen til helgens verdenscup er rammet av en rekke forfall. Både Eldar Rønning og Petter Northug jr. har kastet inn håndkledet.
Tidligere i dag skrev Langrenn.com om Håkon Mikalsen som skulle få sin verdenscupdebut i Estland, men nå er stoppet av sår hals.
På sin jakt etter gode erstattere tok landslagsledelsen kontakt med Anders Aukland. Men også løperen fra Oseberg Skilag og Team Xtra personell er for tiden satt ut av spill.
- Jeg ble syk søndag og har ikke trent på 4 dager. I går startet jeg på penicillin-kur og jeg håper å bli frisk til Marcialonga neste helg.
- Denne helgen hadde jeg egentlig planer om å gå Dolomitenlauf (inngår i FIS Marathon Cup), men slo det fra meg for et par dager siden på grunn av forkjølelsen.
Hadde takket ja
Selv om det er langløp Anders Aukland primært fokuserer på er verdenscup fortsatt noe som lokker for 39-åringen.
- Jeg har kjempelyst til å gå et klassisk verdenscuprenn, og har gode resultater fra Otepää tidligere.
Sin forrige start i verdenscupen hadde faktisk Aukland i nettopp Estland og Otepää. Det var tilbake i 2010, da ble han nummer 21 på 15 kilometer klassisk, i et renn som ble vunnet av Lukas Bauer. For øvrig samme distanse og stilart på programmet nå til søndag.
Så sent som i starten av desember gikk Aukland en meget god 15 kilometer klassisk under BUL-sprinten på Beitostølen. Der gikk han helt til topps og slo i nevnt rekkefølge løpere som Simen Østensen, Martin Johnsrud Sundby, Petter Eliassen, Håkon Miklasen og og Arne Post.
- Det var veldig gøy at Trond (Nystad) ringte og spurte om jeg kunne tenke meg å delta, men jeg måtte dessverre takke nei nå. Kanskje det kan komme nye muligheter, for eksempel i forbindelse med 5-mila i Holmenkollen senere i vinter, sier Anders Aukland.
-------------------------------
LOOKING FOR LATEST NEWS
Langrenn.com do not longer publish news in English.
Klick this link for latest news - in Norwegian language.
---------------------------------------------------------------------------------
