Chris Grover går fra sprintlandslaget til å bli langrennssjef for alle de amerikanske løperne. Det langsiktige målet er OL i Sotsji i 2014.
– Grover nyter stor respekt både nasjonalt her i USA, men også internasjonalt, for den jobben han har gjort med sprinterne våre de siste årene. Jeg er overbevist om at den erfaringen han har bygd opp gjennom sprintprogrammet han har hatt ansvaret, kommer til å hjelpe ham til å ta amerikansk langrenn til et høyere nivå, sier direktøren for de nordiske grenene i det amerikanske skiforbundet, John Farra.
– Jeg ser virkelig fram til å komme i gang med planleggingen av neste sesong, der VM i Oslo blir det store høydepunktet. Vi har allerede løpere som har vist at de er i stand til å få suksess i mesterskapet i Holmenkollen, sier Grover.
Han har vært langrennstrener siden 1993, og fra 1999 har han vært tilknyttet det amerikanske skiforbundet.
(©NTB)