Første nærsamling for Team Kollen vel blåst
Team Kollen avholdt sin 1.nærsamling 9. og 10. juni og markerte med dette starten på opplegget for kommende sesong. I varmen ,som har preget oslo den siste tiden, ble det gjennomført gode økter både på beina og på rulleski. I tilegg var det tid for faglig påfyll under trenerseminaret.
Av: Øyvind Olstad
Variert program
Programmet var variert og startet med en langtur på rulleski med utgangspunkt fra NIH. Etter en kjapp dusj og lunch var det duket for foredrag i auditorium A på NIH. Tema var "rett fokus i langrennstrening" og foredragsholdere var sporstssjef i NSF Åge Skinstad og juniorlandslagstrener Fredrik Aukland. Foredraget var en del av trenerseminaret som ble avholdt samme helg. Både utøvere, trenere og ledere fikk faglig påfyll og noe å tenke på. 2. økt lørdag ble gjennomført ved å delta aktivt under praktisk økt i Ski-action-gøy. Øvelsene gikk på Utholdenhet, spenst og hurtighet. Team Kollen gjengen avsluttet med en rolig tur rundt sognsvann og flere tok ett avkjølende bad etter denne intense og varme dagen.
Søndag var det også rulleski som 1.økt og også i dag var det svært varmt. Med nok drikke og tidlig start var ikke varmen noe problem for omlag 60. tøffe langrennsungdom. Samlingens siste treningsøkt var praktisk økt med Børre Næss og Ola V Hattestad. Det dreide seg selvsagt om sprint og denne økta var både krevende og lærerik.
Planen videre
Team Kollen avholder fjernsamling i starten av august på Sjusjøen og utover høsten blir det flere samlinger. Nestleder i TK Øyvind Bånerud melder om at det forventes at ca. 100 utøvere vil være tilknyttet Team Kollen inneværende sesong.






















