- - Søndagens seier betyr ingenting i dag 17.03
- Northug får millionlønn av forbundet 16.03
- Tar Bjørgen sin femte seier på rad? 16.03
- Kan bli rubbeføre 16.03
- Skal Jönsson krones ved det svenske slottet? 16.03
- En helt vanlig tirsdag? 16.03
- Sykdom stopper Astrid 16.03
- Virusproblem stopper fjorårsvinneren 16.03
- Team Aktiv går for en god sak 16.03
- Fengselsfuglene 16.03
- - Nå har jeg virkelig lyst å prestere 16.03
- Gnistrende føre og trikkeskinner 15.03
- Vil gjøre fellesstart i Kollen permanent 16.03
- Birken betaler seg 16.03
- Ny deltakerrekord i Sesilåmi 16.03
Latest news
Johnsrud Sundby fant formen i høyden
- Dette var årsbeste. Nå nærmer det seg at jeg kan si jeg er i form, sier Martin Johnsrud Sundby (25) til VG-nett etter OL-oppladningen i Sun Valley.
Det var i går han gjennomførte den siste intervalløkten før dagens reise til Whistler. Røa-gutten har ikke for vane å være kjapp og lett i høyden, men dette oppholdet har vært positivt.
- Jeg fungerer litt dårlig i høyden, men dette var bedre enn det vanligvis er. Jeg har aldri gått spesielt bra i høyden, sier han.
Selv om det ikke har gått helt på skinner for Johnsrud Sundby så langt denne sesongen er han kandidat til det norske laget både i "pursuit", femmil og stafett. Dette har han imidlertid skjøvet foran seg enn så lenge.
- Jeg har prøvd mentalt å ikke nærme meg konkurransene i OL. Jeg presterer best når jeg ikke har høye skuldre, og fungerer best når jeg ikke graver meg ned i tanker og følelser, sier han.

![]() |

Copyright/Langrenn.com
Digital kopiering av materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser.
Uten særskilt avtale direkte med Langrennsportalen AS er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov.
Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel.






















