TV2 skal sende alle de 7 rennene i langløpserien Ski Classics. Disse er flere av verdens største og mest populære turrenn i form av Jizerska Padesatka, deretter Marcialonga, König Ludwig Lauf, Tartu, Vasaloppet, Birkebeinerrennet og til slutt finalen som er innlagt i Norefjellrennet.
Johan Kaggestad har selv fartstid som langrennsløper. Som junior var han til og med på landslaget. Trener innen langrenn har han også vært i flere år, og så sent som i den suksessrike VM-sesongen 2010/2011 fulgte han opp langrenn spesielt, dette sammen med Dag Kaas på vegne av Olympiatoppen.
- Jeg gleder meg. Dette er et morsomt og festlig miljø, og jeg har forberedt meg bra, sier Kaggestad til Langrenn.com.
- Det er spennende med de lange løp. De tiltrekker seg gode løpere. De sier at langløp i langrenn er for de som ikke er gode nok til å hevde seg i vanlig langrenn. Det blir spennende å se hvordan nivået er, understreker Johan Kaggestad.
---
Se også
TV2 storsatser på langrenn
---
TV2 sin storsatsing starter i dag, søndag 8. januar, med Jizerska Padesatka. I fjor vant Anders Aukland og Sandra Hansson det 50 km lange tsjekkiske rennet i klassisk stil. Sendingen ser du fra klokka 0830 på TV2 sin hovedkanal.