- Vinterens renn 02.11
- Soccer Makes Great Training 14.08
- Vinterens renn 12.08
- Elite Sports Week Draws Top Athletes 07.08
- Kayak Training in the Summer 28.07
- Jorgen Aukland - Back on Track 24.07
- Czech’s Hopes for the Liberec World Championships 2009 07.07
- Ronning Wins “Tour de Trondelag” 02.07
- Emil Jonsson: Better than Ever 27.06
- Norwegian Ski Foundation Analysis Shows Significant Differences on The Race Course 11.12
- Recommendations for Training - Transition from Dryland to Snow 07.12
- Alsgaard Back on the Race Trails 28.11
- Scouting Vancouver 22.11
- Keeping the Pressure On 21.11
- Oystein Pettersen Blog - The Importance of Team 15.11
Latest news

![]() |
Lena fikset sponsoren
Lena Jensens sesong i fjor er hun selv svært misfornøyd med. Både sykdom og skader satte en stopper for en sesong der hun hadde fått ny motivasjon og var klar til å ta ekstra steg.
- Jeg er veldig misfornøyd. Jeg var på Impuls-lag året før, noe som var en opptur. Jeg hadde mye motivasjon og ville vise meg fram, men slik gikk det ikke helt, sier Jensen.
Skada på Sjusjøen
Først ble hun sjuk i høst, etter for hard trening i høyden. Det satte henne utenfor trening i nærmere 20 dager. Ikke ideelt i sesongoppkjøringen. Etter det har hun slitt med både forkjølelse og skader.
- Jeg skada meg i et renn på Sjusjøen. Tryna og fikk ei skikkelig lårhøne, den tok litt tid å lege. Så det har gått litt på tverke, sier Jensen.
Men løperen fra Kilkameratene i Troms har likevel ikke mistet piffen. Nå er hun med på nye Team Seaworks, og går igjen på en på ny sesong.
- Jeg blir heller inspirrert enn deppa etter en slik dårlig sesong. Målet blir å komme tilbake.
Jensen ordna sponsor
Nå har hun også fått et miljø rundt seg som hun føler hun kan vokse videre i. Og i Oslo trives hun meget godt.
- Man kan trene seg ihjel her i Oslo. Mulighetene er så mange.
Nå som hun er på Seaworks, vil sprintfokus naturlig nok bli fokus også for Lena Jensen. Men det er allrounder hun vil bli. Det er Lena Jensen som har skaffet sponsoren til Teamet.
- Jeg hadde Seaworks i fjor, og de har vært veldig villige til å bidre inn mot det nye teamet. Vi er veldig takknemlige for det.
Copyright/Langrenn.com
Digital kopiering av materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser.
Uten særskilt avtale direkte Langrennsportalen AS er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov.
Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel.
















