Les også
| Ringeriksmaraton | 14-08-2010 |
| Aukland løp 3000 meter | 10-07-2010 |
- Jeg kjenner jo veldig godt at det hadde gjort seg med noen 1.000 meter intervaller eller 400 meter på bane i forkant. Men det er mer rulleski og motbakkedrag som gjelder fram mot vinteren, skriver Aukland på Team Xtra personell sin nettside.
Ringeriksmaraton løpes enten som helmaraton, 2 x 1/2 maraton, 4-mannslag eller 8-mannslag. En rekke idrettskjendiser pleier å stille til start.
For Anders Aukland var dette åttende gangen han løp for Hytteplan i nettopp Ringeriksmaraton. Jevnakerbedriten hadde et mix-lag hvor vi foruten Anders også finner broder Jørgen, Gunn Margit Andreassen og Ingvild Flugstad Østberg blant de åtte løperne i laget.
Hytteplans stjernelag løp inn på tiden 2:27:01. Mix-rekorden på 2:21:52 satte Hytteplan selv for to år siden.
Ringeriksmaraton løpes fra Vik i Hole til Jevnaker, via Hønefoss, og samlet til tross for øsende regnvær rundt regnet 2.500 deltakere - en økning på 25% fra forrige år.
---

Digital kopiering av materialet på dette nettstedet er omfattet av åndsverklovens bestemmelser.
Uten særskilt avtale direkte med Langrennsportalen AS er enhver kopiering, lagring, eksemplarfremstilling og tilgjengeliggjøring bare tillatt i den utstrekning det er hjemlet i lov.
Utnyttelse i strid med lov eller avtale kan medføre erstatningsansvar, og kan straffes med bøter eller fengsel.