23.02.2006 Femmilslaget med bare langrennsløpere
Nei til Berger

Skiskytter Lars Berger har fått et endelig nei til femmilslaget etter at Gjerdalen, Andresen og Hofstad testet formen i Pragelato onsdag.



Allerede i juli røpet Lars Berger overfor Langrenn.com at han ønsket å gå femmila i OL. I ettermiddag fikk han beskjed om at drømmen definitivt er knust.

- Jeg fikk beskjed og definitivt avslag for en time siden. Det er selvsagt litt trist, men det lå vel i kortene, sa en skuffet Berger til NTB ved 16-tiden i dag.

- Jeg har skjønt det en god stund, at de har egne løpere som kan prestere på en femmil. Men jeg håpet jo i det lengste at jeg kunne bli tatt ut på skjønn. Likevel skjønner jeg hvorfor de ikke vil ha meg med ettersom jeg ikke har prestert i noe kvalifiseringsrenn denne sesongen, fortalte Lesja-løperen til NTB.

Testløp

Etter stafettfadesen søndag mente Krister Sørgård de hadde bommet på opplegget for Tore Ruud Hofstad, og han annonserte et testløp for femmilslaget for å få løperne i form til den avsluttende distansen.

Jan Egil Andresen, Tord Asle Gjerdalen og Tore Ruud Hofstad gikk derfor et 10 kilometer langt testrenn i skøyting fellesstart i OL-løypene etter sprinten onsdag.

De tre skal ha holdt følge gjennom store deler av løpet, men Andresen var 20 meter foran Hofstad i mål. Gjerdalen ble nummer tre noen meter bak Hofstad.

- Det føltes bedre enn på stafetten. Jeg tror vi trengte dette testløpet, har Tore Ruud Hofstad sagt til ANB.


Language Norsk - Norwegian