Det ble ingen stor dag for Petter Northug jr. på 15 km fri teknikk under NM på Voss. 40. plass ble fasiten. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Det ble ingen stor dag for Petter Northug jr. på 15 km fri teknikk under NM på Voss. 40. plass ble fasiten. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

NM Voss

Petters rusletur før Marcialonga

Petter Northug fikk ikke svar fra kroppen, og da fikk han kanskje akkurat den oppladningen han ønsket seg foran søndagens langløp i Val di Fiemme.

40.-plass på torsdagens 15 kilometer i NM ble status foran stakingen igjennom Marcialonga-løpet.

- Jeg prøvde å gå fort, men det gikk ikke. Jeg kjente tidlig at jeg ikke hadde farten inne. Da ble dette en fin gjennomkjøring, sa Northug, som passerte på 2.-plass etter 5 kilometer og på 5.-plass etter 10 kilometer.

Han parkerte på de siste fem kilometerne.

- Jeg har vært igjennom en sykdomsperiode, og jeg visste at formen ikke ville være så bra i denne perioden siden jeg toppet formen tidligere i sesongen. Jeg må bruke tid til å bygge meg opp igjen, men det kjentes egentlig bra ut, sa Northug, som allerede fredag morgen drar til Italia og Val di Fiemme der langløpet venter søndag.

Uansett hva som skjedde torsdag, blir han en av favorittene der. Marcalonga er på 70 km klassisk i stil med start i Moena og målgang i Cavalese.

- Stiller han opp i Marcialonga, så er det for å vinne, fastslo torsdagens suverene NM-vinner, Martin Johnsrud Sundby.

---

Norgesmesterskap
Voss - 26. januar 2012

Menn - 15 km fri teknikk

1. Martin Johnsrud Sundby, Røa 37.35,1
2. Andrew Musgrave, Røa 1.07,1 min. bak
3. Ronny Fredrik Ansnes, Klæbu 1.22,5
4. Thomas Alsgaard, Eidsvold Værks 1.23,3
5. Sindre Bjoernestad Skar, Bærums Verk 1.31,6
6. Harald Berge, Byåsen 1.37,4
7. Anders Tettli Rennemo, Leksvik 1.52,6
8. Espen Harald Bjerke, Lillehammer 1.52,7
9. Kristen Skjeldal, Bulken 2.01,1
10. Sjur Røthe, Voss 2.04,3

Komplette resultater

blog comments powered by Disqus
Share on Facebook E-mail this E-mail this Print this
Language Norsk - Norwegian