Sjur Røthe jager mot medalje i 30 km skiathlon på hjemmebane i Voss under NM 2012. Det ble bronse, mannen som ligger på hjul, Snorri Einarsson, kapret sølvet. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Sjur Røthe jager mot medalje i 30 km skiathlon på hjemmebane i Voss under NM 2012. Det ble bronse, mannen som ligger på hjul, Snorri Einarsson, kapret sølvet. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

NM Voss

Populær hjemmebronse for Røthe

En hel bygd og hele stadion heiet hjemmehåpet Sjur Røthe fram til bronsemedalje under 30-kilometeren i skiathlon under NM i Voss lørdag.

En håpløs manøver i siste sving, kalt «Vossakorven», gjorde at han ikke hadde sjanse på sølvet i kamp med Tromsøs Snorri Einarsson.

- Det var moro å ta medalje på hjemmebane. Jeg merket gjennom hele løypa at det var mange som håpet på meg. Jeg gikk mitt beste klassiskløp på lang, lang tid, og samarbeidet med Snorri gjorde at vi tok sølv og bronse. Uten et slikt samarbeid ville det ikke ha blitt medalje på noen av oss. Denne medaljen betyr veldig mye for meg, sa landslagsløperen, som ikke lyktes da han ble nummer ti under torsdagens 15 kilometer fri teknikk.

---

Norgesmesterskap
Voss - 28. januar 2012

Menn - 30 km Skiathlon (skibytte)

1. Martin Johnsrud Sundby, Røa IL 1:17:29.7
2. Snorri Einarsson, Tromsø Skiklubb 1:18:23.2
3. Sjur Røthe, Voss IL 1:18:23.9
4. Ole-Marius Bach, Byåsen IL / Team Veidekke 1:18:51.9
5. Andrew Musgrave, Røa IL / Team Hovden (Storbritannia) 1:18:57.4
6. Anders Tettli Rennemo, Leksvik IL / Team Trøndelag 1:19:01.1

Komplette resultater

blog comments powered by Disqus
Share on Facebook E-mail this E-mail this Print this
Language Norsk - Norwegian