Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2017 - Menn 25-29 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 18. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 25-29 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 2 Andreas Nygaard Team Santander 2:25:41,7 +0:00
2 38 Anders Mølmen Høst Team Leaseplan 2:25:42,5 +0:01
3 14 Oscar Persson Lager 157 Ski Team 2:25:46,0 +0:04
4 28 Øyvind Moen Fjeld Team Santander 2:26:19,2 +0:38
5 16 Oskar Kardin Team Serneke 2:26:47,8 +1:06
6 23 Tore Bjørset Berdal Team United Bakeries 2:26:50,6 +1:09
7 3 Stian Hoelgaard Team Leaseplan 2:27:07,8 +1:26
8 22 Vetle Thyli Team United Bakeries 2:27:08,9 +1:27
9 19 Marcus Johansson Lager 157 Ski Team 2:31:38,3 +5:57
10 36 Candide Pralong Gel Intérim Rossignol 2:32:41,7 +7:00
11 26 Andreas Holmberg Team IFK Mora Skidklubb 2:32:45,0 +7:03
12 49 Adrien Mougel Gel Intérim Rossignol 2:32:58,8 +7:17
13 280 Sindre Odberg Palm Team Veidekke Oslofjord 2:33:31,0 +7:49
14 154 Eirik Lorentsen Henning skilag 2:33:32,8 +7:51
15 134 Alexis Jeannerod Team Pioneer Investments 2:34:05,6 +8:24
16 35 Bastien Poirrier Gel Intérim Rossignol 2:34:17,1 +8:35
17 243 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL 2:34:33,6 +8:52
18 29 Mauro Brigadoi Team Robinson Petshop Trainer 2:35:48,2 +10:07
19 65 Mats Breda Sande SK/Team Synnfjell 2:36:05,6 +10:24
20 44 Pavel Ondrasek Atlas Craft Team 2:37:03,3 +11:22
21 164 Emil Nyeng Ringebu-Fåvang skiklubb 2:37:30,0 +11:48
22 127 Tor Einar Hulløen Aaby ck 2:37:42,5 +12:01
23 40 Heikki Korpela Team Synnfjell 2:38:15,5 +12:34
24 298 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL 2:38:17,1 +12:35
25 24 Bob Impola Team Serneke 2:38:28,3 +12:47
26 223 Gjermund Nilsen Team Hadeland/Gran IL 2:39:09,1 +13:27
27 201 Vegard Vinje Lyn Ski 2:39:35,6 +13:54
28 251 Jonas Udjus Frorud Lyn Ski 2:39:36,4 +13:55
29 165 Kristoffer Nielsen IF Ørn 2:39:37,3 +13:56
30 159 Riccardo Mich Futura 2:40:30,5 +14:49
31 74 Christoffer Callesen Protector Forsikring 2:40:39,2 +14:57
32 167 Simen Engebretsen Nordli Team Parkettpartner / Vang Skiløperforening 2:40:56,8 +15:15
33 146 Erlend Moian Nydal Team Synnfjell 2:43:30,1 +17:48
34 184 Gjermund Steinsland Team SkiClub 2:43:46,7 +18:05
35 283 Espen Aleksander Sørlie Team Sentrum Sport Trysil 2:44:35,3 +18:54
36 241 Petter Soleng Skinstad Team Sport 1 Skinstad 2:45:15,3 +19:34
37 207 Lars Aanensen Team SkiClub 2:45:18,6 +19:37
38 53 Bill Impola Brink Ski Team 2:45:31,6 +19:50
39 214 Asbjørn Slagtern Fjellvåg OSI Selmer Elite 2:45:42,4 +20:01
40 217 Marius Gjestrumbakken   2:46:17,5 +20:36
41 126 Lasse Hulgaard Team Rustad IL 2:46:22,9 +20:41
42 300 Sondre  Handeland Sauda IL 2:47:23,7 +21:42
43 252 Lars Steinar Hefre Team Sport 1 Storgata 2:47:50,9 +22:09
44 484 Mathias Oppegaard Mangenfjellet Turlag 2:48:32 +22:51
45 10353 Sævar Birgisson Skíðafélag Ólafsfjarðar 2:49:16 +23:35
46 237 Ola Erling Korbøl Sport 1 Superstore Hamar 2:49:22,0 +23:40
47 265 Rune Malo Ødegård Molde og Omegn IF / Team Milslukern Sport 2:49:43,1 +24:01
48 262 Øyvind Røgenes Suldal il 2:50:46,1 +25:04
49 250 Andreas Døble NTNUI-langrenn 2:51:40,0 +25:58
50 278 Pål Åge Joten Engerdal Spk 2:51:40,1 +25:58
51 258 Marius Osvold Strandbygda il 2:52:42,4 +27:01
52 180 Atle Smenes Rustad IL / Team Rustad IL 2:52:46,4 +27:05
53 91 Anders Engene Bjåland Team Milslukern Sport 2:52:49,6 +27:08
54 275 Øyvind Waage Hanssen-Bauer Vestbyen IL 2:52:52,0 +27:10
55 148 Rudi Kristiansen OSI-langrenn 2:53:09,1 +27:27
56 211 Marius Geving Byåsen IL/Powel 2:53:20,9 +27:39
57 551 Taavi Kaiv   2:53:31 +27:50
58 537 Lars Petter Furuheim Bryn Team Raske Gutter 2:53:46 +28:05
59 602 Eivind Klokkehaug NTNUI 2:54:16 +28:35
60 117 Eirik Hannestad Team Oslo Sportslager 2:54:29,7 +28:48
61 273 Jørgen Grav Team Milslukern Sport 2:54:50,0 +29:08
62 286 Torbjørn Vala Rustad IL 2:54:50,7 +29:09
63 544 Didrik Graham Henriksen NTNUI-langrenn 2:55:39 +29:58
64 624 Claes Rosenqvist Team Ski Pro Am 2:56:15 +30:34
65 542 Erling Viljugrein Stølen Lillehammer Skiklub / Norconsult BIL 2:56:16 +30:35
66 599 Lukas Berglund NTNUI 2:56:25 +30:44
67 10307 Stian Karsrud Milslukern Sport 2:56:29 +30:48
68 101 Morten Horn Elieson Team SkiClub 2:56:49,8 +31:08
69 517 Jonas Barlund   2:56:51 +31:10
70 210 Markus Johansen Westgaard Trøsken IL 2:57:07,3 +31:26
71 524 Matias Oppedal Fana IL 2:57:52 +32:11
72 500 Henrik Struksnæs Team Milslukern / Deloitte 2:57:54 +32:13
73 612 Andreas Schwencke Team Milslukern Sport 2:58:06 +32:25
74 505 Petter Hjelvik Søberg Team Mediaplanet 2:58:42 +33:01
75 1268 Erlend Leander Johansen Team Splitkon 2:58:55 +33:14
76 160 Magnus Moholt Ålen IL 2:59:08,4 +33:27
77 204 Petter Rinde Øverland Koll IL 2:59:22,9 +33:41
78 224 Håvard Nygaard Bjørn Myhre Sport 2:59:30,7 +33:49
79 285 Sondre Fylling Moss Skiklubb/ Team Fokus ski 3:00:00,6 +34:19
80 1601 Gustav Relling Byneset il 3:00:16 +34:34
81 1203 Lars Gudim Gjøvik skiklubb 3:01:11 +35:30
82 51 Amund Hoff Thomassen   3:01:19,0 +35:37
83 7779 Hallvard Moian Nydal   3:01:50 +36:09
84 10265 Tue Rømer Københavns skiklub 3:01:51 +36:10
85 10264 Eirik Dimmen Sæle   3:02:13 +36:31
86 9702 Thor Emil Kvernevik Vang skiløperforening 3:02:35 +36:54
87 605 Ola Myklatun Krosness Hydro BIL 3:02:54 +37:12
88 10363 Martin  Galleberg Alpina 3:02:57 +37:16
89 1216 Magnus Åsland Hansen   3:02:58 +37:17
90 483 Even Oppegaard Høland IL 3:03:21 +37:39
91 103 Clyde Engel SC La Sagne 3:03:33,4 +37:52
92 566 Gjermund Båsen Multiconsult BIL 3:05:01 +39:20
93 9878 Martin Flismyren Kjellmyra IL 3:06:00 +40:19
94 1502 Marius Vegheim Mørland & Johnsen BIL 3:06:49 +41:08
95 1122 Kristian Berger   3:07:08 +41:27
96 1423 Gaute Solem Haugen Politiets idrettslag, Trøndelag 3:07:21 +41:40
97 1190 Steffen Tronrud Gjevre Skrautvål Il 3:07:23 +41:41
98 105 Ole-Vidar Eriksrud Lier Skiløberforening 3:07:24,0 +41:42
99 1465 Martin Traaseth Visma 3:07:52 +42:10
100 229 Edvard Hamilton Sør-Fron il 3:08:02,1 +42:20
101 1388 Eirik Oulie Rosbach Kjelsås IL/Skanska Aktiv 3:08:05 +42:24
102 404 Anton Janovskis Heldal NTNUI 3:08:37 +42:56
103 1546 Ondrej Matousek Zizkovsky Tygri 3:09:14 +43:33
104 9078 Morten Andreas Løchen Hemsedal IL 3:09:56 +44:15
105 1371 Pål Jostein Petersen Onsrud   3:10:03 +44:22
106 1637 Ole Marius Hoel Rindal UiO / IFBS 3:10:29 +44:48
107 1618 Sondre Heimark Team Heimark 3:10:47 +45:05
108 495 Øystein Klemetsdal OSI langrenn 3:10:54 +45:13
109 1543 Adam Jindra VSK Humanita Praha 3:10:59 +45:18
110 1624 Johan Kilskar   3:11:11 +45:30
111 1539 Magnus Torp Antonsen Strandbygda il 3:11:24 +45:43
112 9875 Christian Braathen Fossum IF / Boston Consulting Group 3:11:27 +45:45
113 1650 Anders Birkenes Øvrebø 3:12:08 +46:27
114 461 Lars Myrseth Kurås Team Milslukern Sport / Merino Capital 3:12:25 +46:43
115 1340 Knut Sindre Mølmen Konnerud IL Ski / Northern Eel Test Team 3:12:38 +46:57
116 1366 Peder Nævestad Nye Høyder AS 3:13:31 +47:50
117 9869 Christian Heimdal Sunde   3:13:55 +48:13
118 1349 Sven Ole Mollestad Nicolaysen NTNUI 3:13:59 +48:18
119 1260 Eirik Stærkeby Jelstad Vikersund IF Langrenn 3:14:08 +48:27
120 1275 Alexander Jørgensen Vegårshei Il 3:14:12 +48:31
120 1939 Sebastien Rauber CHARMEY 3:14:12 +48:31
122 9668 Gustav Heldal Drangedal IL 3:14:13 +48:32
123 1137 Vegard Rødseth Brede Lillehammer Skiklub 3:14:32 +48:51
124 1456 Eirik Storås Thorbjørnsen NTNUI 3:16:38 +50:57
125 1223 Geir Olav Haugen IL Bjørn 3:16:41 +51:00
126 9672 Stellan Lindgren Stockhoms RK 3:16:54 +51:13
127 1354 Stian Eid Nilsen Trønder Lyn 3:17:09 +51:27
128 9663 Didrik Dæhlin Fopil 3:17:12 +51:31
129 1824 Magnus Smedplass Jensen Alvdal IL 3:17:41 +52:00
130 2182 Baard Erik Haugen   3:17:46 +52:05
131 1895 Halvor Myhrvold Team Nordstrand 3:17:58 +52:17
132 1541 Bård Brekke Lillehammer Skiklub 3:18:02 +52:21
133 1409 Jonas Stenseth Selstad Bjørndal IF 3:18:03 +52:21
134 2079 Didrik  Jonsjord Gulset IF 3:18:06 +52:25
135 1224 Sondre Haugen Mesnali Skilag/Team Parkettpartner 3:18:37 +52:56
136 1544 Adam Kanka Zizkovsky Tygri 3:18:40 +52:58
137 1208 Kristian Finstuen Finstuen transport AS 3:18:45 +53:04
138 1582 Marius Beck Raufoss IL 3:19:24 +53:43
139 9874 Even Bjerke Hurdal 3:19:28 +53:47
140 1745 Audun Sveen Frogner Deloitte BIL / Vang Skiløperforening 3:19:37 +53:56
141 1313 Andreas Lundh Volkswagen 075 3:19:47 +54:06
142 1936 Simon Ramskeid Team Stredet 3:19:52 +54:11
143 9994 Mads Skipanes Team Ryfylke / OPIL 3:20:04 +54:23
144 470 Petter Martinsen NTNUI/Aktiv mot kreft 3:20:05 +54:24
145 443 Peder Huitfeldt Milslukern Sport 3:20:51 +55:10
146 1509 Magnus Moss Olsen Sande Sportsklubb 3:21:09 +55:28
147 1634 Hans Høisveen Nannestad Refling Limousin/MjøsSki 3:21:11 +55:29
148 1753 Roger Grøndahl Rygge IL 3:21:27 +55:46
149 2156 Thomas Nyborg Driv IL 3:22:03 +56:22
150 3247 Simon Carrara   3:22:46 +57:05
151 1542 Mads Buhaug Øyer-Tretten IF 3:22:58 +57:17
152 9863 Knut André Hardang NTNUI 3:23:14 +57:33
153 2077 Halvor Grytting Harpefoss IL / Sweco BIL 3:23:15 +57:34
154 3667 Eilev Aurstad Skjåk IL 3:23:16 +57:34
155 9021 Vidar Flønes Orkdal il 3:23:52 +58:11
156 1259 Magnus Aarlott Jakobsen PIL Trøndelag 3:23:56 +58:15
157 2956 Magnus Mostue Naume Volkswagen 3:23:58 +58:17
158 1941 Tor Eirik Riis Team Øverskauen 3:24:03 +58:21
159 2114 Øystein Kaldahl Overhalla IL 3:24:05 +58:23
160 1111 Martin Aske Andebu 3:24:34 +58:53
161 1761 Iver Grytting NTNUI 3:24:36 +58:55
162 1754 Petter Haakenstad Godli Raballder 3:24:46 +59:04
163 2086 Peder Gjølstad Røhnebæk   3:24:53 +59:12
163 2132 Sebastian Andersen Bugge   3:24:53 +59:12
165 1144 Morten Buchholdt Stor-Elvdal Skiklubb 3:24:57 +59:16
166 2288 Mads Christian Kigen PwC 3:25:25 +59:43
167 1249 Jan Hruška Kasper Swix Team Trutnov 3:25:58 +1:00:17
168 1545 Håvard Lien Team Pultost Under Skia 3:26:00 +1:00:19
169 2070 Jarl Haugen Tveitstul Team Raske Gutter 3:26:05 +1:00:24
170 2166 Frederik Sveen Team Selmer 3:26:33 +1:00:52
171 1270 Kent Robin Johansen Ski Vvs 3:27:32 +1:01:51
172 2946 Eirik Mjelde Osterøy IL 3:27:50 +1:02:09
173 1587 Erland Kirkebøen Husom Lillehammer Skiklub 3:28:14 +1:02:32
174 1922 Magnus Olsvik IL Santor 3:28:32 +1:02:51
175 1823 Jens Martin Jensen Espa il 3:28:35 +1:02:54
176 2440 Mathias Meidell HEMING IL 3:28:37 +1:02:56
177 3490 Tore  Markussen Høiland Nedre Fjellstrand Kappgangklubb 3:28:44 +1:03:03
178 1839 Christian Sørnes Karlsen Skiforeningen langrennsintruktør 3:28:55 +1:03:13
178 2105 Martin Frantzen   3:28:55 +1:03:14
180 2503 Eirik Helmen Team Mormor! 3:29:01 +1:03:20
181 1841 Marius Kaspersen   3:29:11 +1:03:30
182 1992 Mathias Strand Dr. techn. Olav Olsen BIL 3:29:20 +1:03:39
183 2198 Simon Utseth Sandvåg NTNUI 3:29:25 +1:03:44
184 1767 Eirik Gurigard   3:29:26 +1:03:45
185 2180 Jørn Frode Fossehagen   3:29:39 +1:03:58
186 3177 Alan Cherry Statoil BIL 3:29:47 +1:04:06
187 2835 Sondre Haug Norconsult BIL 3:29:50 +1:04:09
188 1787 Johannes Heien Ternen 3:29:59 +1:04:18
189 1417 Sindre Skui Lierskiløberforening 3:30:45 +1:05:04
190 3545 Thomas Riis Sweco BIL 3:30:58 +1:05:17
191 9112 Inge Fjeldstad Ravnås Bjørn Myhre Sport 3:31:09 +1:05:28
192 2446 Jonas Skoog Hansen Erichsen & Horgen AS 3:31:18 +1:05:37
193 2903 Kristoffer Selmer Hjellnes Consult AS 3:31:32 +1:05:51
194 2185 Andreas Hemma Brøttum IL 3:31:48 +1:06:07
195 2526 Simen Nysveen Moelven IL 3:32:03 +1:06:22
196 3107 Simen Aass Kruse Smith BIL 3:32:11 +1:06:29
197 1793 Lars Hemma Brøttum IL/Team ParkettPartner 3:32:24 +1:06:42
198 2941 Morten Messel Bjørndal IF 3:32:28 +1:06:46
199 3068 Eskil Smith Sørhøy Handelsbanken BIL 3:32:42 +1:07:01
200 1747 Tormod Jordbakke   3:32:55 +1:07:14
201 1176 Endre Fossli Hokksund IL 3:33:06 +1:07:25
202 2477 Tormod Lausund Relling Team Ryfylke 3:33:13 +1:07:32
203 9053 Trygve Hansen Mjølkerampa SK 3:34:02 +1:08:21
204 3259 Morten Krüger Hagen KPMG Puls 3:34:10 +1:08:28
205 3208 Marius Olving Wilhelmsens IL 3:34:53 +1:09:12
206 2849 Tommy Herrem Ustjåren IL 3:34:55 +1:09:14
207 4265 Arne Skymoen   3:35:07 +1:09:26
208 2305 Preben Langdal BI Langrenn 3:35:09 +1:09:28
209 1934 Kjetil Meldahl Bråten Åsa Il 3:35:23 +1:09:42
210 3337 Bjørnar Fjelldal Powel 3:36:02 +1:10:21
211 2859 Simon Grøndahl   3:36:04 +1:10:22
212 3279 Brede Bergseng Olsen Eidsvold Værks Skiklub 3:36:10 +1:10:29
213 4815 Frederik Solberg Grundekjøn KPMG Puls 3:36:14 +1:10:32
213 1920 Bjørner Olsen Ringebu/Fåvang skiklubb 3:36:14 +1:10:33
215 2184 Johannes Hellström IK Stern 3:36:20 +1:10:39
216 2521 Per Einar Henriksen NMBUI 3:36:39 +1:10:58
217 1878 Vegard Mandal Johansen Heimdal Ski 3:36:40 +1:10:58
218 2756 Kristian Magnus Botn Gruben IL 3:36:47 +1:11:05
219 2240 Vebjørn Eikill Veflen   3:36:59 +1:11:18
220 3104 Fredrik Tvedt Lorentzen   3:37:02 +1:11:21
221 10038 Simen Blækkan Viggja IL 3:37:39 +1:11:58
222 3179 Teodor K. Nilseng Danielsen Telenor BIL 3:37:51 +1:12:10
223 2065 Rune Lien Team Høygir 3:37:55 +1:12:14
224 3178 Michael Cook Aktiv mot kreft 3:38:06 +1:12:25
225 2290 Kristoffer Kirkeby Swix Sport 3:38:11 +1:12:30
226 9246 Lars Øyvind Lien ILKS 3:38:23 +1:12:42
227 3542 Erlend Ramm Nei 3:38:47 +1:13:05
228 7693 Mads Berge   3:38:52 +1:13:11
229 3095 Christian Dalheim Øien Benteler BIL 3:39:25 +1:13:44
230 9993 Jon Marius Ophus Nybygda IL 3:39:37 +1:13:55
231 3249 Daniel Friedberg Mills DA 3:40:11 +1:14:30
232 8277 Vegard Brattset Varteig IL 3:40:26 +1:14:45
233 2373 Geir Morten  Slette Luftkrigsskolen 3:41:07 +1:15:26
234 3043 Patrick Solvang Haaland AS 3:41:09 +1:15:28
235 2219 Emil Bjørnstad Wicked Wednesday 3:41:15 +1:15:34
236 3116 Martin Klungland BO2 3:41:44 +1:16:02
237 2901 Gunnar Kaus Senterpartiet 3:41:47 +1:16:06
238 9905 Christopher Wannebo Byåsen IL 3:42:14 +1:16:32
239 2786 Mathias Fjeldavlie Munkejord Storebrand Sport 3:42:19 +1:16:37
240 2200 Halvor Stavdal Melum Idrettslag 3:42:21 +1:16:39
240 4902 Arbischer Christoph   3:42:21 +1:16:40
242 4228 Jon Fredrik Kjellgren Kjellmyra IL 3:42:30 +1:16:49
243 10035 Hans Jacob Kavli UFDA The Choir Boys 3:42:47 +1:17:05
244 2875 Aleksander Bonden Isachsen Tokenes Badeklubb 3:43:00 +1:17:18
245 2213 Simen Bergsodden   3:43:05 +1:17:23
246 5135 Magnus Lerkerød Team Bjørndal 3:43:16 +1:17:35
247 3494 Per Meinich   3:43:27 +1:17:46
248 2243 Mikkel Engvoll Folldal IF 3:44:36 +1:18:55
249 3054 Daniel Straum Vegårshei Il 3:44:39 +1:18:58
250 4236 Anders Bjørgeengen   3:45:00 +1:19:19
251 1695 Vegar Brøndbo   3:45:10 +1:19:29
252 3011 Torstein Rønningen Vegårshei Il 3:45:39 +1:19:58
253 1241 Andreas Olav Skjetne Team Stredet 3:45:42 +1:20:01
254 2157 Hans Thorvald Lysaker Nygaard VESTRINGEN IL 3:45:59 +1:20:18
255 3335 Kjetil Finmark Bamble ski 3:46:46 +1:21:05
256 3298 Alexander Brurås   3:46:56 +1:21:15
257 2973 Sondre Jahr Nygaard OSI / Oslo Sportslager 3:48:15 +1:22:33
258 3389 Knut Hesthammer Volkswagen 3:48:22 +1:22:40
259 4267 Jo Øyen   3:48:34 +1:22:53
260 8142 Andreas Plenk   3:48:36 +1:22:55
261 1876 Aleksander Løtvedt Fana IL 3:49:06 +1:23:25
262 3181 Bjørn Tore Furnes OSI langrenn 3:49:11 +1:23:29
263 2838 Vegar Heen Team Smartfish Fuji 3:49:21 +1:23:40
264 4190 Indrek Valge   3:49:26 +1:23:45
265 3725 Dag Trygve Bakke   3:49:28 +1:23:47
266 1893 Kristian Myhrer Nordre Eidsvoll IL 3:49:33 +1:23:52
267 3276 Thomas Christoffer Bergfors København Skiklub 3:50:02 +1:24:21
268 2724 Morten Austdal Team Høygir 3:50:23 +1:24:42
269 3699 Andreas Landa IF Frøy 3:51:19 +1:25:38
270 3745 Henrik Gundersen Team Maxim 3:51:35 +1:25:54
271 3257 Julian Eek Mariampillai   3:51:37 +1:25:56
272 2917 Jens Petter Larsen Søre Osen IL 3:51:42 +1:26:01
273 3758 Sindre Morstad   3:52:02 +1:26:20
274 4217 Nikolai Ravn Aarskog   3:52:29 +1:26:48
275 3603 Balder Sture Fred.Olsen & Co Sportsklubben 3:52:34 +1:26:53
276 4573 Sindre Statle Løndal Villawessel 3:53:37 +1:27:56
277 3486 Tomas Andreassen Lønsethagen TØH SK Alumnu 3:54:04 +1:28:23
278 4944 Knut Andre Bjørnerød FPIL 3:54:48 +1:29:07
279 4919 Tobias Augustsson Godegårds Skidklubb 3:54:55 +1:29:14
280 8344 Steffen Hamborg Team Hamborg 3:55:09 +1:29:28
281 3641 Øyvind Bye Vassli   3:55:19 +1:29:38
282 4352 Emil Lundberg Moen Spk 3:55:47 +1:30:06
283 3148 Jakob Junker Tunafors SK 3:56:09 +1:30:28
284 4308 Øystein Fjellvåg Team Baldur 3:56:15 +1:30:34
285 2430 Michel Kressig Madshus Team Liechtenstein 3:56:18 +1:30:36
286 3352 Kristen Gjeterud Grue IL 3:57:00 +1:31:19
287 4216 Jonas Pandum Øverseth   3:57:16 +1:31:35
288 8380 Håkon Sulheim Jagiellonian Rowing Club 3:57:25 +1:31:44
289 3502 Kenneth Mydland Egersund O-klubb 3:57:27 +1:31:46
290 3676 Erik Kverneng   3:57:42 +1:32:00
291 9836 Håvard Rønning VGTV 3:58:19 +1:32:38
292 3835 Eivind Stensvold Geilo IL 3:58:44 +1:33:02
293 2434 Fridtjof Aaserud Sande Sportsklubb 3:58:52 +1:33:11
294 2030 Lars Emil Ødegård Vingrom IL 3:58:55 +1:33:14
295 3993 Morten H. Knudsen   3:59:21 +1:33:40
296 4202 Mats Weum Aas-Jakobsen BIL / Rent-A-Wreck 3:59:55 +1:34:14
297 9641 Njål Hjelde Anderssen   4:00:13 +1:34:32
298 4124 Bjørnar Sivertsen Nøtterøy Fotball 4:00:25 +1:34:44
299 3885 Sondre Esnali Sofakrigerne 4:00:34 +1:34:53
300 5404 Sigurjon Hallgrimsson Geilo IL 4:00:37 +1:34:56
301 3480 Håkon Lundby Skinnpistol IL 4:00:39 +1:34:58
302 3887 Jonas Evjen Ustjåren IL 4:01:25 +1:35:43
303 1669 Lars Harald Berg Rinna il 4:02:47 +1:37:06
304 4294 Endre Johannes Solberg Deloitte BIL 4:02:54 +1:37:13
305 3325 Georg Ellila Wang Toppidrett Tønsberg 4:03:31 +1:37:50
306 4682 Mathias Stene   4:03:37 +1:37:56
307 3662 Petter Ulsaker   4:04:28 +1:38:47
308 4431 Mats Hagtvedt Dammen   4:05:26 +1:39:45
309 10338 Niklas Pettersson Norabygdens SK 4:06:21 +1:40:39
310 2235 Martin Dalen Vang Skiløperforening 4:06:55 +1:41:13
311 10287 Kalev Kalda Sparta 4:07:09 +1:41:28
312 5012 Joakim Frøvik   4:07:14 +1:41:33
313 4465 Oscar Gjævert Blodsmak SK 4:07:22 +1:41:41
314 2396 Svenn-Martin Søgaard Volkswagen 250 4:08:00 +1:42:19
315 9817 Kenneth Granlien Mjøs cross MXK 4:09:25 +1:43:44
316 3414 Sturla Iman   4:09:47 +1:44:06
317 4875 Daniel Slåtto Gomnes   4:10:11 +1:44:29
318 4058 Michael Neerland Team Sensacon 4:10:12 +1:44:30
319 9095 Asger Radisch Bredkjær Københavns skiklub 4:10:22 +1:44:41
320 4826 Kristian Hasle Kråkefuglenes Skiklubb 4:10:32 +1:44:51
321 4917 Yngve Angelo Overhalla IL 4:11:20 +1:45:38
322 4090 Knut Fredrik Jahre Ramm Skiforeningen 4:11:21 +1:45:40
323 4087 Eirik Presthegge Øystre Slidre Idrettslag 4:11:57 +1:46:16
324 4697 Tor Henning  Sveen Sjårdalen IL 4:12:06 +1:46:25
325 4160 Thomas Sundseth TrønderEnergi 4:14:07 +1:48:25
326 4554 Justinas Leveika   4:14:21 +1:48:40
327 3994 Vegard Knudsen Politiets Idrettslag Trondheim PIL 4:14:33 +1:48:52
328 8924 Fredrik Hinsch   4:14:36 +1:48:54
329 3333 Einar Femundshytten Tufsingdalen IL 4:15:00 +1:49:19
330 5096 Bjørn Remseth Jæger   4:15:54 +1:50:13
331 9526 Lars André Lokøen   4:16:37 +1:50:55
332 4332 Per Kristian Wulvik Geilo 4:17:13 +1:51:32
333 5909 Sigbjørn Kolset Gjensidige Sport 4:17:32 +1:51:51
334 4864 Even Ranstorp Tveter Tveter rørservice AS 4:18:15 +1:52:33
335 4069 Thomas Nærby   4:18:27 +1:52:45
336 4316 Kim Rami Knuts Team Forbedringspotensial 4:18:33 +1:52:52
336 4248 Leif Martin Brodahl Gjerdrum Byggservice 4:18:33 +1:52:52
338 8689 Magnus Løndal Mæite il 4:19:06 +1:53:25
339 9063 Erik Ahlqvist Triathlon Väst 4:19:42 +1:54:01
340 4452 Espen Fossum Rennebu IL 4:20:21 +1:54:39
341 5251 Eirik Foss Stene Gjensidige Sport 4:20:25 +1:54:44
342 2448 Jonatan Junker Tunafors SK 4:21:44 +1:56:02
343 9473 Emil Mathias Løvenskiold LKSK 4:22:03 +1:56:22
344 4842 Brede Bonnerud   4:22:32 +1:56:51
345 9928 André Olofsson Munkedals SOK 4:23:41 +1:58:00
345 4543 Jørgen Kvernhaugen Norum Halmsås og Omegn Skilag 4:23:41 +1:58:00
347 8856 Gard Wold   4:24:02 +1:58:21
348 8812 Martin Teien   4:24:37 +1:58:56
349 5603 Robert Hjorth   4:25:04 +1:59:23
350 5090 Audun Svinning OSI langrenn 4:25:06 +1:59:25
351 5325 Thomas Berg OPIL 4:25:10 +1:59:29
352 4950 Ole Fredrik Brekke   4:26:25 +2:00:44
353 5445 Anders Borgås   4:26:42 +2:01:01
354 5010 Marius Frydenlund   4:26:57 +2:01:16
355 5324 Andreas Aas   4:27:50 +2:02:09
356 4393 Tor Gunnar Bjøre   4:28:03 +2:02:22
357 4553 Trygve Lehne Team Scooterviken 4:28:25 +2:02:44
358 4591 Even Mostue  Naume Volkswagen 4:28:31 +2:02:50
359 7391 Hakon Helseth Grünerløkkens toppturlag 4:29:03 +2:03:22
360 3905 André Goncalves Portugal CC Team/Team VAXA 4:29:12 +2:03:31
361 5422 Christian Skjevestad Haglofs AS 4:29:19 +2:03:37
362 9294 Tord Nordahl Forsvaret 4:29:22 +2:03:40
363 4606 Ole Kenneth Olsen Sagli Grus 4:29:32 +2:03:51
364 3969 Emil Ivarsson   4:29:39 +2:03:57
365 5983 Håkon Øglænd Loose   4:29:51 +2:04:10
366 7310 Tomas Coulter United Kingdom 4:30:16 +2:04:34
367 5967 Neri Høyesveen volkswagen 540 Møller bil Lillehammer 4:30:18 +2:04:37
368 8544 Michael Eriksson Lillehammer Skiklub / Helly Hansen AS 4:31:31 +2:05:50
369 9339 Fredrik  Ringstad   4:31:58 +2:06:17
370 9169 Morten Haugen   4:32:09 +2:06:28
371 4959 Ole Martin Braaten Deloitte BIL 4:32:43 +2:07:02
372 9627 Martin Haave Sveen   4:32:47 +2:07:06
373 5084 Rune Iversen Telenor BIL 4:33:22 +2:07:41
374 5901 Sindre Evensen MOPIL 4:33:30 +2:07:49
375 5741 Gustav Ramberg AstraZeneca IF 4:33:32 +2:07:51
376 5134 Eirik Leitring Ytre Grytøy Bygdelag 4:33:33 +2:07:52
377 10312 Jørn Inge Egge   4:33:38 +2:07:57
378 7543 Jørgen Feldt Sandnes   4:33:57 +2:08:15
379 4381 Asbjørn Bekkelund Coop extra 4:34:03 +2:08:22
380 10266 Jakob Røegh   4:34:06 +2:08:24
381 5907 Thomas Johansen DnB 4:34:22 +2:08:41
382 4477 Mathias Hangeland   4:34:23 +2:08:42
383 8237 Henrik Tveiterås Deloitte B.I.L. 4:35:29 +2:09:48
384 8927 Ola Steinbakken Nybygda Fotball 4:35:43 +2:10:02
385 10374 Per Aage Sætran   4:35:48 +2:10:06
386 5091 Andreas Sæther Skinnpistol IL 4:36:04 +2:10:23
387 6515 Václav Martinec VIVATSPORT Team 4:36:19 +2:10:38
388 5540 Andreas Fiva Ytre Grytøy Bygdelag 4:37:34 +2:11:53
389 6507 Gleirscher Andreas WSV Neustift 4:38:06 +2:12:24
390 4900 Martin Gunnerius Unneberg Team Scooterviken 4:38:18 +2:12:37
391 5526 Per Atle Engan Haltdalen IL 4:38:27 +2:12:46
392 7957 Daniel Granli   4:39:01 +2:13:20
393 9980 Bjørnar Gilleshammer Bjørnehiet Spa & Badeland 4:39:50 +2:14:09
394 5467 Eirik Andersen Deloitte B.I.L 4:39:57 +2:14:15
395 9547 Alexander Dautel Københavns skiklub 4:40:13 +2:14:32
396 7575 Scott Stousland Drengene 4:40:18 +2:14:37
397 6167 Carl Otto Gjelsvik Deloitte BIL 4:40:31 +2:14:49
398 5981 Håvard Vabø   4:40:40 +2:14:59
399 8395 Ørjan Bruvoll Welde Trøsken 4:42:40 +2:16:59
400 3986 Nils Helge  Kirkbakk Tynset IF 4:43:00 +2:17:19
401 5532 Jonas Eriksrud   4:43:11 +2:17:30
402 4650 Petter Vilhelm Sivertsen Valkyrien 4:43:51 +2:18:10
403 4583 Rasmus Bojsen   4:45:46 +2:20:05
404 5492 Arnfinn Bjørkheim   4:45:56 +2:20:15
405 7677 Eskil Søreng Stein Luftkrigsskolen 4:46:35 +2:20:53
405 8357 Johan Christopher Meidell   4:46:35 +2:20:54
407 9208 Adrian Nydahl Johnsen   4:46:48 +2:21:07
408 5989 Thomas Dybvig dybvig as 4:46:51 +2:21:09
408 5922 Tom Erik Amundsen Team Mortensrud 4:46:51 +2:21:10
410 9486 Trymm Smørsgård   4:48:32 +2:22:51
411 5275 Anders Thoresen   4:49:02 +2:23:20
412 5751 Nicolas Rishaug Austrått SK 4:50:02 +2:24:21
413 9334 Morten Reiersdal Forsvaret 4:50:09 +2:24:27
414 9203 Frederik Jensen UFFE 4:50:28 +2:24:47
415 6879 Kenneth Eriksen Veidekke 4:50:46 +2:25:05
416 9296 Henning Nordmoen ILKS 4:51:42 +2:26:01
417 7449 Håvard Larsen   4:52:24 +2:26:43
418 7574 Anders Stien   4:53:19 +2:27:37
419 8348 Martin Moen Team Moen 4:53:24 +2:27:43
420 5276 Magne Hurum Team Tingvang 4:53:31 +2:27:49
421 5366 Martin Jonassen   4:55:24 +2:29:43
422 6322 Anders Petersen   4:55:59 +2:30:18
423 4783 Carl Rygart   4:56:00 +2:30:19
424 9064 Fredrik Høgmoen Bjørn Myhre Sport 4:56:02 +2:30:21
425 8229 Eirik Thuen-Overvåg   4:56:04 +2:30:22
426 5859 Erling André Moer   4:57:04 +2:31:22
427 9416 Nikolai Valseth   4:57:11 +2:31:29
428 7981 Fredrik Hasseleid Gyro 4:57:57 +2:32:15
429 8361 Ole-Anders Syversen   4:57:59 +2:32:18
430 5691 Andreas Lunde   4:58:01 +2:32:20
430 8359 Gard Oterholt   4:58:01 +2:32:20
432 10360 Andreas Wang   4:58:02 +2:32:21
433 9975 Magnus Kalland   4:59:36 +2:33:55
434 5643 Vegard Jørgensen Ustjåren IL 5:00:39 +2:34:58
435 9524 Espen Kolden   5:00:44 +2:35:02
435 7764 Sondre Kofstad   5:00:44 +2:35:03
437 6882 Magnus Duus Hedengran   5:01:01 +2:35:20
438 8919 Ola Simenstad Madsstuen   5:01:27 +2:35:45
439 7723 Vegard Otterlei Syremjølk 5:01:48 +2:36:06
440 9291 Johan Nilsson Djurgårdens IF 5:02:52 +2:37:10
441 8780 Sigurd Skjevestad Visma 5:04:03 +2:38:21
442 5898 Lorns Bjerkan Aftenposten 5:04:20 +2:38:38
443 8056 Sebastian Larsen   5:05:41 +2:40:00
444 8323 Tommy Finstad Ottestad Sykkel 5:06:18 +2:40:37
445 6476 Magnus Ryborg   5:08:01 +2:42:19
446 5645 Thomas Kalsnes   5:09:26 +2:43:45
447 7729 Audun Evensberget   5:09:33 +2:43:52
448 8734 Halvor Olsen   5:09:34 +2:43:52
449 7863 Ole-Magnus Røysted Aker   5:09:39 +2:43:58
450 8527 Christian Ulrich Dahlgaard Hansen Københavns skiklub 5:12:21 +2:46:40
451 8747 Ben Roar Rasch   5:13:20 +2:47:38
452 9462 Eirik  Holmen   5:15:46 +2:50:05
453 5957 Andreas  Daaland Skinnpistol IL 5:16:22 +2:50:41
454 6172 Anker Wittendorff Gram   5:17:18 +2:51:37
455 8738 Richard Parson Statoil BIL 5:18:48 +2:53:06
456 8683 Marius Linnerud   5:18:59 +2:53:18
457 6430 Olav Utsogn Varde IL Trekkhund 5:20:15 +2:54:34
458 6492 Magnus Hagelund SEB B.I.L 5:20:23 +2:54:42
459 6365 Øyvind Wormdal Selboe Ustjåren IL 5:21:13 +2:55:32
460 6566 Christian Løvstad   5:22:12 +2:56:31
461 6105 Erland Seter Bråthe Jussforeningen HiL 5:22:30 +2:56:49
462 9493 Pål Kristian Tiller   5:23:15 +2:57:34
463 8398 Anders Dannevig   5:24:01 +2:58:19
464 6123 Johan Eide Sørli IL 5:24:03 +2:58:22
465 6534 Audun Johansen Eidsiva bredbånd AS 5:24:32 +2:58:50
466 6847 Tom Erik Flatås Hydro Sunndal 5:26:37 +3:00:56
467 9446 Knut Amdal SKInaMisjonen 5:26:51 +3:01:10
468 9354 Joakim Sandvold Forsvaret 5:27:28 +3:01:46
469 6494 Trygve Wetlesen Haug Kråkefuglenes Skiklubb 5:27:43 +3:02:02
470 7276 André Arnesen   5:28:06 +3:02:25
471 7425 Robert Karstensen   5:28:10 +3:02:29
472 6550 Fabian von Hafenbradl   5:31:39 +3:05:57
473 8907 Kim David Jensen   5:32:23 +3:06:42
474 8502 Robin Bjorheim Ole Brumm Skiklubb 5:32:56 +3:07:14
475 6165 Joakim Fagernes Gislo   5:33:29 +3:07:47
476 6788 Erik Pettersen   5:34:06 +3:08:25
477 5524 Christoffer Lysne Elgåen Aurland Idrettslag 5:35:47 +3:10:06
478 9140 Lars Flatøy NHST 5:38:00 +3:12:19
479 9005 Espen Bartnes   5:39:24 +3:13:43
480 7489 Robin Natter Berg   5:39:27 +3:13:46
481 7932 Marius Fagernes Team Lfp 5:39:52 +3:14:11
482 9134 Eivind Rotnes Erichsen ILKS 5:41:09 +3:15:28
483 6227 Oriol Jofresa   5:41:11 +3:15:30
484 9571 Mikael Gundersen   5:42:04 +3:16:23
485 7601 Ryan Urban   5:42:10 +3:16:29
486 6344 David Roos Axa SC 5:43:12 +3:17:31
487 9458 Kristian Hagen Veien Tilbake 5:44:56 +3:19:15
488 7357 Rune Galsgaard Århus skiklub 5:45:16 +3:19:34
489 9368 Martin  Skoog Axasportaclub 5:45:35 +3:19:54
490 8824 Vegard Østby Tungevåg Jack & Jones 5:45:55 +3:20:14
491 8732 Eirik Olsen   5:46:10 +3:20:29
492 6225 Erik Jakobsson ELU IF 5:49:17 +3:23:36
493 8850 Nils Eivind Wiersdalen   5:50:16 +3:24:34
494 8376 Tarjei Opsahl   5:51:34 +3:25:52
495 6206 Adrian Holmeset Luftkrigsskolen 5:51:55 +3:26:14
496 8320 Philip Bünemann de Besche   5:54:24 +3:28:43
497 7591 Jonas Tangerud   5:57:23 +3:31:42
498 8043 Magnus Krane   5:59:14 +3:33:33
499 6500 Tore Rausand Skinnpistol IL 5:59:17 +3:33:36
500 8310 Crister Bjeglerud BDO AS 6:00:12 +3:34:31
501 6564 Kristoffer Finn Hansen   6:00:55 +3:35:14
502 7388 Erik Forseth Helgesen   6:02:17 +3:36:36
503 8075 Anders Dahl Lunde   6:03:20 +3:37:38
504 6596 Mats-Andre Kjendahl   6:04:06 +3:38:25
505 6723 Terje Kristiansen Hauge   6:06:12 +3:40:31
506 8334 Sverre Nielsen   6:06:33 +3:40:52
507 6874 Marius Hojem EY Bil 6:07:54 +3:42:13
508 8929 Erlend Havdahl   6:08:15 +3:42:34
509 6863 Tommy Lund Skinnpistol IL 6:09:24 +3:43:43
510 10324 Kay Ingvald Pedersen   6:09:47 +3:44:05
511 8313 Kristian Henriksen   6:11:06 +3:45:25
512 8589 Dan Thomas Harila Volkswagen 032 6:13:06 +3:47:25
513 7925 Mats Eide   6:16:51 +3:51:10
514 9626 Ole Martin Sjetne P4 6:17:29 +3:51:48
515 7530 Dagfinn Reitan Mosvik 6:18:19 +3:52:38
516 8623 Henrik Jacobs Visma 6:18:33 +3:52:52
517 8592 Henrik Hatlebrekke JBG4 6:18:39 +3:52:58
518 7767 Jonas Hellesjø Søndre Høland IUL 6:20:19 +3:54:38
519 4114 Erik Salater ILKS 6:20:36 +3:54:55
520 8835 Roel van der Schoot Team Muilwijk 6:21:48 +3:56:06
521 10300 Stig Kolve Team Nordstrand 6:26:03 +4:00:22
522 9094 Simon Borrit Team Glidebasserne 6:26:55 +4:01:14
523 9084 Thobias Berg Hansen Holte Skiklub 6:29:05 +4:03:24
524 7361 Christian Dehlie Glædesdahl   6:30:39 +4:04:58
525 8854 Joakim Wiklund Forsvaret 6:31:33 +4:05:52
526 8469 Stian Almenningen UiB 6:32:46 +4:07:05
527 8607 Tomas Hjartnes UiB 6:32:47 +4:07:06
528 9289 Simen Nestor Nilsen Team Bilia Jessheim 6:33:13 +4:07:32
529 7547 Mattias Ernst Schroeder   6:35:57 +4:10:16
530 8265 Maciej Zapiór ZET 6:37:39 +4:11:58
531 5235 Jostein Sirevåg Krigsskolen 6:39:58 +4:14:17
532 6694 Thomas Engebakken Sport 1 Gruppen 6:40:45 +4:15:04
533 9383 Simen Stubbe   6:43:02 +4:17:20
534 8363 Hermann Dahl   6:43:46 +4:18:05
535 6804 Thomas Sandberg   6:47:22 +4:21:41
536 6470 Tom Deroma   6:48:22 +4:22:41
537 6529 Thomas Langeland Foss   6:50:18 +4:24:36
538 6891 Terje Graadahl   6:55:24 +4:29:43
539 6769 Stijn Muilwijk Muilwijk 6:56:32 +4:30:51
540 7876 Tobias Bang   6:58:32 +4:32:51
541 7480 Kim Remi Moen   7:02:59 +4:37:18
542 8661 Daniel Kühn   7:10:04 +4:44:23