Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2017 - Menn 45-49 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 18. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 45-49 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 12 Anders Aukland Team Santander 2:23:17,9 +0:00
2 257 Ronnie Löf Högbo GIF 2:43:13,1 +19:55
3 55 Florian Goebel xc-ski.de A|N Skimarathon Team 2:43:28,3 +20:10
4 161 Esa Mursu Finlandia-hiihto Team 2:44:29,3 +21:11
5 502 Gøran Syversen   2:46:15 +22:57
6 85 Audun Bakk Melhus Ski 2:46:20,3 +23:02
7 200 Øyvind Viken Åsmarka il. Team Parkettprtner 2:52:03,8 +28:46
8 279 Ole Jakob Ness Team Oslo Sportslager 2:52:05,6 +28:48
9 98 Ragnar Crona Volvo IF 2:52:12,6 +28:55
10 95 Birger Andreas Bråthen Magnor UL 2:54:31,0 +31:13
11 405 Nils Ø. Berg Rustad IL 2:54:36 +31:18
12 406 Lars Berghagen Ådal il 2:55:30 +32:13
13 477 Svein Nordaas Strandbygda il 2:55:52 +32:34
14 467 John Markus Lervik Asker Skiklubb 2:57:11 +33:54
15 440 Sverre Holt Telenor BIL/Fossum 2:57:47 +34:30
16 528 Øystein Sæther   2:57:52 +34:34
17 494 Vegard Fluge Samuelsen IL Try / Milslukern 2:58:41 +35:24
18 567 Odd Arne Eliassen Holt IF 2:59:55 +36:38
19 413 Ulf Brenna DNB/IL Try 3:00:31 +37:14
20 459 Helge Kolstad Hasle Løren / ABB BIL 3:01:19 +38:02
21 564 Christian Wiig Team Santander2 / BullSkiogKajakk 3:01:20 +38:03
22 488 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub/G-Sport Kløfta 3:01:23 +38:06
23 1335 Per-Gunnar Mustad Langesund TRI 3:01:33 +38:15
24 1535 Claudio Trinkler LLC Bual Lantsch, Switzerland 3:01:40 +38:23
25 9876 Seth Downs   3:01:54 +38:37
26 576 Jan Frode Stiansen Lillehammer Skiklub Team Mosetertoppen Skiline 3:02:00 +38:43
27 9898 Patrick Åserud Skiforeningen 3:02:03 +38:46
28 455 Vegar Jøranli Nordre Land IL 3:02:09 +38:52
29 1322 Håvard Madland Dagens Næringsliv 3:02:39 +39:22
30 1382 Petter Quist-Paulsen Byåsen IL 3:03:26 +40:09
31 520 Arild Hagesveen Team Skigo 3:04:12 +40:54
32 449 Bent Inglingstad Tollernes IL 3:04:29 +41:11
33 1363 Espen Nyland Kluge Advokatfirma / Ottestad ski 3:04:42 +41:24
34 504 Leif Harald Sættem Molde og omegn IF 3:04:51 +41:34
35 255 Ståle Kihle Bjørn Myhre Sport / Konnerud IL 3:05:04,8 +41:47
36 1596 Nicholas Martin Hydro Oslo BIL 3:05:39 +42:21
37 121 Jørn Hemma Team Parkettpartner 3:06:09,1 +42:51
38 1328 Thomas Gundersen Santander team 2 / Bull Ski og Kajakk 3:06:13 +42:55
38 423 Kjetil Engelstad Ringkollen ski 3:06:13 +42:55
40 574 Torbjørn Orkelbog Oppdal IL 3:06:44 +43:27
41 1915 Sven Nylund Molde og omegn IF 3:06:48 +43:30
42 1567 Torstein Ingvaldsen Moelven IL 3:07:00 +43:42
43 1172 Ulf Erik Forsbakk Driv IL 3:07:13 +43:56
44 9683 Bjørn Roger Tangstad Støren Sportsklubb 3:07:28 +44:10
45 1278 Frode Ingar Karlsen Lier Skiløberforening 3:07:31 +44:13
46 1242 Lars Atle Holm Driv IL / Green Machines 3:07:36 +44:18
47 512 Håkon Wold Drammens ballklubb / Team Lauritz 3:07:44 +44:27
48 1536 Bjarne Valås   3:07:47 +44:29
49 425 Torfinn Evensen Rustad IL 3:07:55 +44:38
50 1215 Kenneth Hansen Kodal IL 3:08:38 +45:21
51 1169 Svein Flornes Stavanger Skiklubb 3:08:41 +45:23
52 1438 Rune Svartvadet Vang Skiløperforening 3:08:53 +45:35
53 1574 Gard Ringstad Breiskallen Sportsklubb 3:09:05 +45:48
54 1526 Jon Einar Melbye Bjørn Myhre Sport 3:09:14 +45:56
55 1236 Frode Hodne Statoil BIL 3:09:23 +46:06
56 1120 Geir Belsvik Team Mosetertoppen Skiline 3:09:24 +46:06
57 403 Espen Aune Lørenskog Skiklubb, Langrenn 3:09:35 +46:18
58 1470 Matti-Pekka Vanninen   3:09:47 +46:29
59 1192 Terje Gomo Team Milslukern Sport 3:09:49 +46:32
60 1380 Kåre Ulevåg Tvedestrand 3:09:51 +46:33
60 1494 Lars Åkerman Älvdalens IF SK 3:09:51 +46:33
62 507 Geir Thoresen Røa IL 3:09:54 +46:36
63 10326 Espen Marcussen   3:09:57 +46:39
64 1179 Thomas Haug Fraurud PWC Bil 3:10:01 +46:43
65 1518 Jostein Hvamb Heddal IL 3:10:25 +47:08
66 1579 Stig Roger Thomassen Team Mosetertoppen Skiline/ Roterud 3:10:42 +47:24
66 1294 Bjørn Kristiansen Telenor BIL 3:10:42 +47:25
68 9896 Ole Jakob Sværk Telenor 3:11:06 +47:48
69 592 Frode Stubberud   3:11:09 +47:51
70 1266 Trond Johannessen Team Santander 2/Hatteland Display 3:11:21 +48:04
71 482 Kjell Vegard Opheim Team Parkettpartner 3:11:23 +48:06
72 471 Johnny Mostraum Data Respons/Osterøy IL 3:11:24 +48:06
73 1355 Frode Nilssen Nittedal Banquet Racers 3:11:48 +48:30
74 1604 Arnstein Sørbøen ÅL IL 3:11:54 +48:37
75 1857 Sergey Zernov Zernov Team 3:12:15 +48:57
76 9890 Pål-A. Lund Rustad IL / Tekna BIL 3:12:16 +48:59
77 1577 Bjørn Erik Skjold Bjerke iL SKI/SSK 3:12:21 +49:04
78 1591 Henrik Langeland Skiforeningen/Milslukern 3:12:39 +49:22
79 9032 Hans Gunnar Tindlund Milsluker'n Sport / Bygdø I.L. 3:12:45 +49:28
80 595 Stig Arne Erichsen Byåsen IL 3:12:46 +49:28
81 123 John Arne Holtet Swix Sport 3:12:49,8 +49:32
82 1346 Thorstein Nereng Fluberg Skiklubb 3:12:51 +49:34
83 247 Eirik Asp Team Milslukern Sport 3:12:52,7 +49:35
84 1325 Jan Erik Mathiassen Ottestad 3:13:06 +49:48
85 1153 Jørn Olav Dæhli Tolga IL 3:13:29 +50:11
86 1312 Harald Lunde Granli IL 3:13:45 +50:28
87 9710 Paal Sneve Skrautvål Il 3:13:47 +50:30
88 1391 Arne Jørgen Rust Gol Il 3:13:56 +50:39
89 1331 Torgeir Moen   3:14:10 +50:53
90 1585 Aage Hagen Asker Skiklubb / Team Santander 2 3:14:29 +51:11
91 1580 Lars Bjørn Thoresen Tirsdag 3:14:34 +51:17
92 1277 Kjartan Kalland Nittedal Banquet Racers 3:14:58 +51:40
92 1529 Ken Olav Phillips Tynset IF 3:14:58 +51:41
94 1274 Per Inge Johnsen Eidsvold Værks Skikl 3:15:20 +52:02
95 1439 Robert Svendsen Skaret Skiforening 3:15:32 +52:15
96 9679 Mathias Slettede Skjåk IL 3:15:40 +52:23
97 8526 Chris Clark   3:15:46 +52:28
98 1327 Sjur Mo SINTEF 3:15:53 +52:35
99 596 Helge Johansen Strindheim IL 3:15:58 +52:41
100 9889 Anders A Lindstad Vingrom IL 3:16:05 +52:47
101 458 Thomas M Knutsen Oslo Sportslager 3:16:18 +53:01
101 1630 Bjørn-Tore Lunde Team NAV 3:16:18 +53:01
103 10310 Arild Christophersen   3:16:25 +53:08
104 1424 Haakon Solheim Rustad IL 3:16:41 +53:24
104 1188 Halvor Gjerdingen Søndre Ål Spkl 3:16:41 +53:24
106 1289 Morten Kløvstad Lier Skiløberforening 3:17:03 +53:45
107 1632 Bernt Sverre Mehammer Sportsklubben Rye 3:17:10 +53:52
108 1142 Bård Brækken TPWB C&C 3:17:16 +53:58
108 1943 Thorbjørn Risan Accenture BIL 3:17:16 +53:59
110 1213 Børge Hemming Hansen Medkila Skilag 3:17:20 +54:02
110 1463 Jonny Trontveit Team T& T/ VSF 3:17:20 +54:02
112 1426 Innocente Sormani COMUNITA' MONTANA VALSASSINA 3:17:28 +54:10
113 2075 Knut Anders Fostervold Skåla IL 3:17:29 +54:11
114 1154 Jan Petter Eide Tormod Skilag 3:17:33 +54:15
115 1713 Anders Ekern Try 3:17:38 +54:21
116 9048 Jon Camillo Wille   3:17:42 +54:25
117 1986 Tomas Elander Solli Veritas BIL 3:17:58 +54:40
118 2109 Fridtjof Heyerdahl Lyn Ski 3:18:03 +54:46
119 1661 Tom Asklöf   3:18:08 +54:50
120 1115 Paul Aksel Authen Båstad IL Ski/Team KPMG 3:18:11 +54:53
121 1295 Bjørn Kristiansen Røa IL 3:18:21 +55:03
122 1737 Knut Flyen Tynset IF 3:18:27 +55:10
123 1265 Tom Johannessen Fet skiklubb 3:18:33 +55:16
124 1855 Stanislav Kudriashov Delta 3:18:40 +55:22
125 1664 Sigurd Bakken Eidsvold Værks Skiklub 3:19:01 +55:44
126 1319 Haagen Løvseth Team Parkettpartner 3:19:02 +55:45
127 8957 Magne Omestad Nydalens Skiklub 3:19:08 +55:50
128 1628 Knut Lium Torpa Ski 3:19:12 +55:55
129 9051 Sveinung Grov Team Milslukern Sport 3:19:29 +56:12
130 1623 Machiel Ittmann   3:20:06 +56:48
130 2078 Svein Ove Husnes Lillehammer Skiklub 3:20:06 +56:48
132 1453 Bernt P. Tennstrand Team sport 1 Lillehammer/ Mesn 3:20:08 +56:50
133 1133 Knut Borbe NRK BIL / Bull ski og kajakk /Sørkedalens IF 3:20:10 +56:52
134 2133 Martin Dahling Eidsiva BIL 3:20:14 +56:56
135 1955 Martin Sagen   3:20:21 +57:03
136 9039 Knut Jostein Sætnan OPIL 3:20:22 +57:05
137 1171 Henry Martin Forfod Malm IL 3:20:26 +57:09
138 1477 Adam Matuszny   3:20:30 +57:12
139 1207 Per Eivind Gurvin Førde il 3:20:57 +57:40
140 9887 Jan Kildahl Asker Skiklubb 3:21:11 +57:53
141 1394 Birger Rye Statoil BIL / Fana IL 3:21:12 +57:54
142 2004 Håkon Sem Thagaard Milslukern Sport 3:21:29 +58:12
143 1162 Geir Evensen Søre Ål IL 3:21:31 +58:13
144 1707 Steinar Dahlen Nesodden IF 3:21:53 +58:36
145 9883 Terje Heggelund Granli IL 3:21:59 +58:41
146 9669 Anders Hervold Oslo Kajakklubb 3:22:01 +58:43
147 2009 Jens Tjentland   3:22:11 +58:53
148 2092 Geir Ole Sletten Hydro Oslo BIL 3:22:16 +58:59
149 1963 Thomas V Schuler Kondis 3:22:21 +59:04
150 1859 Simon Vetle Langeland Merraholtet Ski 3:22:26 +59:09
151 1928 Henrik Pay   3:22:32 +59:15
152 1938 Pål Ranes Surnadal il 3:22:49 +59:32
153 1750 Ole Inge Gjerald IL Syril 3:22:51 +59:33
154 1757 Charles Granquist Oppegård / Team Sportsmanden / DNB / Kolbotn SK 3:23:02 +59:45
155 1817 Kari Haaranen   3:23:03 +59:45
156 1924 Trond Opsal MjøsSki 3:23:04 +59:46
157 1177 Roger Framnes Reinsvoll IF 3:23:11 +59:53
158 2158 Kjetil Enger Olsen Moss CK 3:23:18 +1:00:01
159 1709 Kjetil Digre Rustad IL 3:23:34 +1:00:17
160 1763 Øystein Grøstad Nesodden IF 3:23:37 +1:00:19
160 2050 Hans Olav Kåsa Skagerrak Sportsklubb 3:23:37 +1:00:20
162 1902 Gjermund Nereng Fluberg Skiklubb 3:23:44 +1:00:27
163 2013 Johan Matteus Triumf Indre Kåfjord IL 3:24:00 +1:00:42
164 1510 Pål Winberg Stathelle ski 3:24:01 +1:00:43
165 2049 Kaare Jarbeaux Jarbeaux Sport 3:24:06 +1:00:49
165 9696 Steinar Grini   3:24:06 +1:00:49
167 2016 Jarle Tufto NTNU-BIL/Byaasen Skiklub 3:24:16 +1:00:58
168 2476 Jan Møllerhaug Isfjorden IL/Team PartnerPlast 3:24:35 +1:01:17
169 1130 Ole Martin Bollandsås Rustad IL 3:24:45 +1:01:27
169 1496 Frode Aas Orkdal IL/Team Knyken 3:24:45 +1:01:27
171 9123 Eirik Kildal Olav Thon Gruppen / Røa IL 3:24:46 +1:01:29
172 1675 Anders Bergum Øti 3:24:53 +1:01:35
173 1937 Heinz Ranalter WSV Neustift. 3:24:56 +1:01:38
174 1651 Bård Aksnes Hommelvik il langrenn 3:24:57 +1:01:39
175 1700 Bjørn Arild Bøhleng Hamar Skiklubb 3:24:58 +1:01:41
176 1222 Erik Haugen Næroset IL 3:24:59 +1:01:41
177 2187 Anders Jacobsen Skeid 3:25:04 +1:01:46
178 1909 Mats Nordqvist Lillehammer Skiklubb / EIDSIVA BIL 3:25:10 +1:01:53
179 1676 Fredrik Bernsten Spikbodarnas IK 3:25:16 +1:01:59
180 1738 Göran Svensk Östersund SK 3:25:18 +1:02:00
181 1759 Jon Arne Grini KLP 3:25:19 +1:02:01
182 1318 Ola Idar Løkken Gausdal skilag 3:25:24 +1:02:07
183 1736 Kjetil Flenvold Nordre Trysil IL 3:25:50 +1:02:33
184 1449 Knut Taugbøl Statoil BIL 3:26:01 +1:02:44
185 1687 Hans Petter Melbø Rinna il 3:26:03 +1:02:46
186 2149 Claes Malm Skogspojkarnas OK 3:26:04 +1:02:46
187 2287 Lars Johan Kalager Botne Skiklubb 3:26:12 +1:02:54
188 2150 Ole Morten Melbø Vingrom IL 3:26:37 +1:03:20
189 1717 Egil Engen Brødrene Dahl 3:26:42 +1:03:25
190 2082 Hans J Motzfeldt Milsluker'n & AS ROCKWOOL 3:26:44 +1:03:26
191 2081 Kjell Lyngstad Jølster 3:27:04 +1:03:47
191 2128 Thomas Berge   3:27:04 +1:03:47
193 1862 Lars Laukeland IL Jutul 3:27:36 +1:04:19
194 1802 Vegard Hokstad Åsen IL 3:27:40 +1:04:23
195 1829 Christian Jomaas Fossum IF 3:27:44 +1:04:27
196 2052 Preben Lilleberg Skiforeningen 3:27:52 +1:04:34
197 402 Tor Martin Lund   3:28:01 +1:04:43
198 2106 Lars Furuseth Oseberg Skilag 3:28:17 +1:05:00
199 1819 Oddvar Forberg Isaksen   3:28:22 +1:05:04
200 1612 Bjørn Ståle Eikrem Skogn IL 3:28:30 +1:05:13
201 2062 Helge Marius Haug Driv IL 3:28:34 +1:05:17
202 1712 Ståle Dullum Stjørdals Blink I¨L 3:28:36 +1:05:18
203 454 Jukka Järvinen Pihtiputaan Tuisku 3:28:44 +1:05:27
204 1710 Arne Dolven Asker Skiklubb 3:28:48 +1:05:31
205 1766 Eivind Gundersen Visma/Green Machines 3:28:49 +1:05:32
206 2420 Trond Østby Totenåsen Løp 3:28:51 +1:05:34
207 2386 Pål Surén Oslo Frontrunners 3:29:04 +1:05:47
208 1741 Bjørn Tore Foss Sagene IF Sykkel/EY BIL 3:29:05 +1:05:47
209 10010 Per Halvorsen Nittedal Banquet Racers 3:29:06 +1:05:49
210 2215 Rolf Bjerke Økokrim Velferdsidrettsalg 3:29:09 +1:05:51
211 1940 Jens Christian Riege Rustad IL 3:29:13 +1:05:55
212 2416 Øistein Widding Heming 3:29:17 +1:05:59
213 1788 Tom Erik Heimsnes Råsehallet SK 3:29:24 +1:06:07
214 3506 Per Myrvang Hamar seilforening 3:29:41 +1:06:24
215 3216 Scott Engebrigtsen Rolls Voice Skilag/Telenor 3:29:51 +1:06:34
216 2039 Bjørn Årdal Fana IL 3:29:55 +1:06:37
217 9738 Dag Eivind Syverstad Råde IL 3:29:59 +1:06:42
218 9175 Joel Heinis   3:30:06 +1:06:48
219 2084 Franco Prezzi SCI CLUB APPIANO 3:31:03 +1:07:45
220 1667 Jørgen Bartnes Fet skiklubb 3:31:09 +1:07:52
221 1701 Sindre Bårdseng Vang Skiløperforening 3:31:18 +1:08:01
222 2517 Stein Egil Granli FYK 3:31:28 +1:08:10
223 1698 Werner Bucheli   3:31:33 +1:08:16
224 2363 Raymond Siiri IL Ilar 3:31:44 +1:08:26
225 1447 Tore Vegard Sørum Furnes Skiløperforening 3:31:59 +1:08:41
226 2378 Jannik Stanger LØRENSKOG SKIKLUBB 3:32:17 +1:08:59
227 1884 Tommy Mikkelsen Team Fønix Brumunddal 3:32:25 +1:09:07
228 2829 Jon Hareide Telenor BIL 3:32:34 +1:09:17
229 1531 Hans Olav Sethne Reinsvoll BIL/ Il Kolbukam 3:32:46 +1:09:29
230 1907 Svein-Olav Torø BK-Ski 3:32:54 +1:09:37
231 1976 Ole Petter Skårås Njård 3:32:59 +1:09:41
232 1797 Odd Vidar Hippe Ulnes IL 3:33:05 +1:09:48
233 1136 Per Brattset Varteig IL 3:33:20 +1:10:03
234 1743 Andrè Fredriksen Nittedal IL 3:33:22 +1:10:05
235 2414 Karl Fridtjof Wedum Follebu Skiklubb 3:33:24 +1:10:06
236 1977 Olve Slind Skiforeningen/Sysco AS 3:33:29 +1:10:12
237 2427 Eirik Flaa Gåping IL 3:33:30 +1:10:12
237 2426 Kaare Andre Flood Lørenskog Cycleclub / ØKOKRIM Bil 3:33:30 +1:10:13
239 2143 Olav Høgset Schjongs5er'n 3:33:32 +1:10:14
240 2201 Rune Alme Strandbygda il 3:33:37 +1:10:19
241 2394 Oddvar Jr Sæter Skaret Skiforening 3:33:56 +1:10:38
242 2948 Kjetil Molund Lommedalen IL 3:33:57 +1:10:39
243 2326 Tommy Mørk Kongsberg 3:34:09 +1:10:51
244 1806 Øyvind Holmen   3:34:13 +1:10:56
245 2354 Bengt Romenstad   3:34:24 +1:11:06
246 1692 Marius Bretteville Fossum/Handelsbanken 3:34:26 +1:11:08
247 2259 Kristian Gaarder   3:34:32 +1:11:15
248 2138 Bjørn Trygve Lohne Hansen Sturla IF 3:34:57 +1:11:40
249 2536 Per Erik Austad Hydro Oslo BIL 3:35:00 +1:11:42
250 3531 Frank Polte Molde og omegn IF 3:35:03 +1:11:46
251 2438 Asgeir Hasund Åheim IL 3:35:05 +1:11:48
251 10335 Håvard Rotegård Tunhovd IL 3:35:05 +1:11:48
253 2249 Malvin Fremmerlid Volda 3:35:28 +1:12:11
254 2211 Tor Bergene UNIT4 BIL/Team Milslukern Sport 3:35:29 +1:12:12
255 2799 Svein Otto Fredwall Nesodden IF 3:35:39 +1:12:22
256 2857 Terje Hollingsæter FMC Technolgies BIL 3:35:42 +1:12:25
257 2469 Egil Johan Havre   3:35:44 +1:12:26
258 9688 Stanislav Zahorec Sokol Senohraby 3:35:48 +1:12:30
259 3159 Stig Atle Eide Rolls-Royce Bergen 3:35:54 +1:12:37
260 2896 Hans Georg Kalager ilIvrig 3:36:04 +1:12:46
261 3665 Trond Aamodt   3:36:06 +1:12:49
262 1805 Petter Holm Soon Skiklubb 3:36:08 +1:12:50
263 2861 Sven Egil Holmsen Hamar Skiklubb/ Moelven Multi3 3:36:10 +1:12:52
264 1869 Ståle Kirkvold Stamina Helse 3:36:15 +1:12:58
265 3213 Ola Andreassen OPIL 3:36:29 +1:13:12
266 2914 Hågen Kåshagen Næroset IL 3:36:30 +1:13:13
267 3091 Jon Einar Waaler   3:36:49 +1:13:32
268 2411 Arne Henning Underdal-Loktu Asker Skiklubb 3:36:58 +1:13:41
269 2510 Trygve Syversveen   3:37:01 +1:13:44
270 3252 Ronny Wilhelmsen   3:37:03 +1:13:46
271 2029 Tim-Sture Wilhelmsen Aktiv mot kreft 3:37:08 +1:13:51
272 1762 Knut Grønvold MjøsSki 3:37:10 +1:13:53
273 2341 Marius Paus Team Leaseplan 3:38:18 +1:15:01
274 4118 Mats Schultze   3:38:21 +1:15:04
275 7734 Rune Simensen Møller IT 3:38:23 +1:15:06
276 3149 Gaute Kilen   3:38:26 +1:15:09
277 10286 Tiit Arus   3:38:27 +1:15:10
278 2043 Knut Michael Asplund Kaffebryggeriet 3:38:33 +1:15:16
279 2067 Ketil Johan Rakkestad Norges Banks IL 3:38:39 +1:15:22
279 2358 Andreas Rørvik   3:38:39 +1:15:22
279 4329 Frode Theodorsen   3:38:39 +1:15:22
282 1978 Torbjørn Slåtto Holeværingen 3:38:46 +1:15:28
283 3026 Robert Selvaag   3:38:51 +1:15:33
284 2912 Pål Kværnrud Nittedal Banquet Racers 3:38:58 +1:15:40
285 2088 Timo Kohvakka   3:38:59 +1:15:41
286 1678 Tom Bjerregård Madshus 3:39:01 +1:15:43
287 2877 Baard Arne Østbye Jensen Aibel BIL 3:39:28 +1:16:10
287 2864 Lars H. Holø   3:39:28 +1:16:11
289 2097 Kjetil Vassbotn Skaret Skiforening 3:39:48 +1:16:30
290 2101 Stig B. Dørmænen Lyn Ski 3:39:49 +1:16:31
291 2966 Ingulf Nordahl Skiforeningen 3:39:55 +1:16:38
292 3230 Knut Landstad Rambøll 3:40:06 +1:16:49
293 3109 Ian Ditlefsen Kafteins Corner 3:40:10 +1:16:52
294 2842 Knut Arve Helle Førde il 3:40:17 +1:16:59
295 8954 Erik Baardsgaard SK Rye/Multimania 3:40:19 +1:17:01
296 3105 Henning Aasen Åslia Ski 3:40:20 +1:17:03
297 1827 Tore Langrusten Johansen Otta SK 3:40:23 +1:17:06
298 3590 Ole Vemund Soug ABB BIL 3:40:41 +1:17:24
299 2981 Rune Olsen   3:40:48 +1:17:30
300 2922 Arve Lid Kolbotn IL skigruppa 3:40:54 +1:17:36
301 2955 Klas Schløsser Møller Koll 3:40:55 +1:17:37
302 3024 Markus Schwormstädt Ski-Club St. Peter 3:41:07 +1:17:50
303 2518 Kjell Olav Halsen Höegh Sport 3:41:22 +1:18:05
304 2809 Ole Martin Gustavsen Bødalen IF 3:41:24 +1:18:07
305 2245 Øyvind Evensen Åsbygda IL 3:41:26 +1:18:09
306 2858 Bjarte Holm MjøsSki 3:41:28 +1:18:11
307 2796 Audun Folkedal ÅL IL 3:41:34 +1:18:17
308 2486 Bjørn Ole Inglingstad Rustad IL /Team Aktiv Bygg 3:41:44 +1:18:26
309 2390 Christian Svenkerud Vaaler IF 3:41:56 +1:18:38
310 6584 Ole Jakob Sendstad FFI BIL 3:41:57 +1:18:40
311 2530 Svein Helge Stadsvik Fossum 3:42:02 +1:18:45
312 9714 Mikael Jacobsen Rold Skov Skiklub 3:42:04 +1:18:47
313 3619 Øystein Sørmo   3:42:10 +1:18:52
314 9726 Njål Eirik Haug Driv IL 3:42:13 +1:18:55
315 1881 Geir Skogby Vegårshei Il 3:42:16 +1:18:58
316 2886 Jørn Johansen Svensenga SK / Fred Olsen / Koll IL 3:42:23 +1:19:05
316 2766 Per-Ola Baalerud Skiforeningen 3:42:23 +1:19:06
318 2729 Øystein Barth-Heyerdahl Tromsø Skiklubb Langrenn 3:42:27 +1:19:10
319 2987 Sveinung Pannberg   3:42:30 +1:19:12
320 9831 Truls Olsen Fredrikstad Skiklubb 3:42:36 +1:19:19
321 3543 Claes Fredrik  Rehn   3:42:46 +1:19:29
322 2741 Are Johan Berstad Aquastructures BIL 3:42:51 +1:19:33
323 7467 Mats Lundström Österby sportklubb 3:42:57 +1:19:40
324 3233 Viktor Mazko SF Vershina/Shilova school 3:43:05 +1:19:48
325 3110 Leif Kåre Frorud Rye/SKD 3:43:06 +1:19:49
326 9926 Torbjørn Mæhlum Norsk Luftambulanse BIL / SPORTSEN IL 3:43:09 +1:19:51
327 3733 Bjørn Myran   3:43:28 +1:20:10
328 3062 Jon Aksel Svensson Aibel & Team Tirsdagsintervallen 3:43:34 +1:20:17
329 9478 Atle Norli Rindal IL 3:43:36 +1:20:18
330 3128 Jon Bergundhaugen Koll / Norsk Hydro 3:44:03 +1:20:46
331 3172 Rune Winum Hakadal IL 3:44:05 +1:20:48
332 2828 Steinar Hanstad Volkswagen 250 3:44:25 +1:21:08
333 7708 Bjart Are Hellen TIF Viking 3:44:30 +1:21:13
334 3653 Jens Nørby Winther Københavns skiklub 3:44:33 +1:21:15
335 3399 Per Dave Holtung Milslukern Sport 3:44:39 +1:21:21
335 9054 Jon Rune Vetleseter Lyn ski/ Elkem BIL 3:44:39 +1:21:22
337 2821 John Hammer Søre Osen IL 3:44:44 +1:21:26
338 3210 Harald Stenersen Hamar Skiklubb 3:44:45 +1:21:27
339 9111 Kristian J. Lyssand   3:44:54 +1:21:36
340 9913 Andrzej Bryk Mågård B.I.L 3:44:57 +1:21:40
341 3085 Maïkel Valckx Geilo IL 3:45:06 +1:21:49
342 2224 Svein Brekke TIF Viking 3:45:22 +1:22:04
343 2375 Oddmund Soldal Uskedalen il 3:45:25 +1:22:08
344 3731 Øyvind Komperud AlfaSki 3:45:34 +1:22:16
345 3448 Ole Jacob Kristiansen   3:45:47 +1:22:29
346 2952 Kjetil Myhre Skiforeningen 3:45:55 +1:22:38
347 2763 Halvor Brustad Fenstad Skiklubb / RTV BIL 3:46:22 +1:23:05
348 2974 Gisle Nysæter Gulset IF - Ski 3:46:28 +1:23:11
349 2380 Ole Magnus Strandum Lillehammer skiklubb/GK 3:46:35 +1:23:18
350 3658 Tore Øren Eikefjord IL 3:46:40 +1:23:23
351 3683 Anders Spilling Schibsted Norge 3:46:42 +1:23:25
352 9826 Tor Åsmund Martinsen Lommedalens IL 3:46:47 +1:23:29
353 3344 Bendik Frislid   3:46:54 +1:23:37
354 1908 Trond Nondal teamull 3:46:57 +1:23:39
355 2376 Tore Solem   3:46:58 +1:23:41
356 10285 Melvin Sinirand Estonia 3:46:59 +1:23:41
357 3184 Sigmund Henriksen Team vintersport 3:47:02 +1:23:44
358 3192 Christer Andersson IK Stern 3:47:15 +1:23:57
359 3285 Aslak Bodahl Amedia 3:47:19 +1:24:01
360 3646 Njål Chr Waldum Kjelsås IL 3:47:25 +1:24:07
361 2823 Asbjørn R. Hansen Gyldenløve Cigar Selskab 3:47:28 +1:24:10
362 2778 Sjur Ellingsen Danske Bank/Asker Skiklubb 3:47:30 +1:24:13
363 2790 Tore Flatås STATNETT 3:48:08 +1:24:50
364 3373 Lars Helge Hatlevik Gjøvik/Fosnavåg 3:48:11 +1:24:53
365 2997 Cato Rachlew Conecto AS 3:48:21 +1:25:04
366 2851 Ola Kristian Hjelløkken Svalbard Turn 3:48:24 +1:25:07
367 3307 Per Bøymo Rustad IL 3:48:35 +1:25:18
368 3592 Frode Steffensen XO 3:48:36 +1:25:18
369 2221 Pål Branæs   3:49:03 +1:25:45
370 9040 Grunde Wahl Hamar Skiklubb 3:49:13 +1:25:56
371 2254 Sjur Glenjen   3:49:14 +1:25:57
372 3659 Ole Kristen Øverberg Oslo tingrett 3:49:16 +1:25:59
372 3741 Fredrik Dahlstrøm Lyn Ski 3:49:16 +1:25:59
374 3012 Trond Røstadstuen Eina Sk 3:49:30 +1:26:13
375 2759 Geir Morten Brandhaug Roterud IL 3:49:37 +1:26:20
376 3132 Arve Leirvik Bjørn Myhre Sport/Lier skiløberforening 3:49:45 +1:26:28
377 2348 Ole-Arnfinn Reinfjord Sømna IL Ski 3:50:03 +1:26:46
378 9839 Henrik Strøm-Roum Lyn Ski 3:50:04 +1:26:47
379 2959 Tommy Nerseth   3:50:14 +1:26:57
380 3435 Carl Haakon Klafstad Rolls Voice Skilag 3:50:28 +1:27:11
381 3853 Svein Erik Lund Fana IL 3:50:34 +1:27:16
382 2264 Mads Hansen-Møllerud Grue IL 3:50:39 +1:27:21
383 3266 Knut Backsæther ceres ck 3:50:42 +1:27:24
384 3450 Erik Krogstie   3:50:47 +1:27:30
385 3120 Saurer Michael WSV Neustift 3:50:52 +1:27:35
386 3719 Øyvind Slevigen Nordre Sande IL 3:50:54 +1:27:36
387 3031 Eddie Sjølie FINN.no 3:51:08 +1:27:51
388 2921 Geir Ove Leite Skodje 3:51:14 +1:27:57
389 3436 Åsmund Kleivenes MOLDE CYKLEKLUBB 3:51:23 +1:28:05
389 3365 Kjetil Hagen ISIFLO 3:51:23 +1:28:06
391 4099 Gisle Ring Roterud/Pyramidegutta 3:51:37 +1:28:19
392 3470 Fredrik Lillemyr Handelsbanken BIL 3:51:50 +1:28:33
393 2714 Veiko Hintsov EWC 3:52:02 +1:28:45
394 9824 Tron Landsnes Lyn ski/ Gjensidige Sport 3:52:06 +1:28:49
395 7292 Snorre  Bogfjellmo Mosjøen politiidrettslag 3:52:23 +1:29:05
396 4854 Roar Leikarnes IL Samhald 3:52:49 +1:29:31
397 3558 Kåre Rønhede Københavns skiklub 3:52:51 +1:29:34
398 3380 Frode Heiestad   3:52:55 +1:29:37
399 3189 Mathis Schlittler Madshus Team Liechtenstein 3:53:03 +1:29:46
400 2718 Lars Antonsen stangeenergi nett 3:53:32 +1:30:14
400 2451 Simen Sellevold MS Svartor 3:53:32 +1:30:15
402 3115 Terje Kjørstad Driv IL 3:53:39 +1:30:22
403 3041 Stig Solbjør Granli IL 3:53:51 +1:30:33
404 2761 Ole Henrik Brinchmann-Hansen   3:53:56 +1:30:39
405 3323 Mats Ekman ELU Idrottsförening 3:54:03 +1:30:45
406 3491 Jarle Martinsen Bouvet 3:54:39 +1:31:21
407 9825 Ivar Lydvo   3:54:41 +1:31:24
408 3613 Jon Magne Sæbbe Statoil BIL 3:55:03 +1:31:45
409 3625 Atle Tjønndal   3:55:04 +1:31:46
410 2366 Stian Skarpnord MjøsSki 3:55:13 +1:31:56
411 2550 Thor Martin Dahl Lyn Ski 3:55:14 +1:31:56
412 3163 Trond Lefdal Fana IL 3:55:15 +1:31:57
413 3771 Dag Grini Texas Instruments BIL 3:55:23 +1:32:06
414 2725 Anders Back Liljendal IK 3:55:25 +1:32:07
415 3962 Arild Høiby Røa il Ski 3:55:40 +1:32:22
416 3301 Roar Brænden Lillomarka skiklubb 3:56:17 +1:32:59
417 3686 Thomas Studhalter SC Horw 3:56:24 +1:33:06
418 3605 Morten Sundstad   3:56:32 +1:33:14
419 1838 Marko Kapanen   3:56:41 +1:33:24
420 3691 Jan Otto Bustadmo Store Bergan 3:56:44 +1:33:27
421 9818 Rune  Hagen   3:56:52 +1:33:35
422 3614 Lars Eivind Sæter DAMMAN KONDISKLUB 3:57:49 +1:34:32
423 4646 Lars Røise Røa IL/Aker Solutions 3:58:26 +1:35:08
424 3404 Jan-Egil Husby HUSBY BRUK 3:58:29 +1:35:12
425 2754 Morten Bogerud Vollen Marinesenter / Bastardos 3:58:31 +1:35:13
426 4311 Tor Henrik Hauge Sapa 3:58:32 +1:35:14
427 3507 Geir Arne Mælan Tynset JFF 3:58:39 +1:35:21
428 3371 Tommy Hassum   3:58:50 +1:35:32
428 2770 Christian August Deisz Snarøya Sportsklubb/Telenor BIL 3:58:50 +1:35:33
430 3472 Torbjørn Lindemark Statoil BIL 3:59:02 +1:35:45
431 3552 Aslak Runde Advokatfirmaet Thallaug 3:59:30 +1:36:12
432 3173 Johannes Bergum Mjøsen Skog 3:59:51 +1:36:33
433 3082 Gjermund Tøstiengen Åsbygda IL 3:59:53 +1:36:35
434 10327 Terje Henriksen Statkraft BIL 3:59:54 +1:36:37
435 3622 Tore Thorsteinsen Vang skiløperforrening 3:59:56 +1:36:38
436 3256 Vegar Barkenes   4:00:06 +1:36:48
437 3859 Håkon Sæther ØKU avd 19 lag 1 4:00:38 +1:37:21
438 4662 Trond Slethaug Fana IL 4:00:44 +1:37:26
438 3697 Tom Ivar Ihrstad Tine brumunddal 4:00:44 +1:37:26
440 2908 Snorre Kolseth Stena Recycling 4:00:51 +1:37:33
441 3897 Kjell Aaboen   4:01:09 +1:37:52
442 5328 Johann Dankl SC Maria Alm 4:01:11 +1:37:53
443 4357 Stig Motzfeldt Team Motzfeldt 4:01:20 +1:38:03
444 4201 Ketil Westeren   4:01:34 +1:38:17
445 3904 Knut Gløersen Fredrikstad Skiklubb 4:01:52 +1:38:34
446 2267 Bjørn Hauklien NOTEAM 4:02:09 +1:38:52
447 3409 Bjarne Hønningstad Nlski 4:02:13 +1:38:56
448 4225 Frank Hagane Laget il 4:02:21 +1:39:03
448 3623 Jan Gustav Thrane-Steen MG Gruppen 4:02:21 +1:39:04
450 2996 Øyvind Prytz Kjelsås 4:02:27 +1:39:10
451 9837 Jon Gunnar Rønningen IL NANSEN 4:02:34 +1:39:17
452 3559 Kai Røstadstuen Eina Sk 4:02:50 +1:39:33
453 9907 Frode Aasberg Bødalen IF/GE Oil&Gas 4:02:53 +1:39:36
454 3332 Kristen Fatland   4:02:56 +1:39:39
455 3077 Fredrik Trahn Järla IF 4:02:57 +1:39:40
456 3481 Aleksander Lydersen SSA 4:03:04 +1:39:46
457 2742 Bernt-Eivind Besseberg Nets Active 4:03:09 +1:39:52
457 3153 Yngve Eek Ottesen Volkswagen // Team XO 4:03:09 +1:39:52
459 3510 Knut Nandrup OPIL 4:03:28 +1:40:11
460 3886 Bent Evensen Benteler BIL 4:03:34 +1:40:17
461 2735 Vidar Berget Tripletex AS 4:03:54 +1:40:36
462 8240 Kalle Uiboleht   4:03:55 +1:40:38
463 3866 Claude Cullell FONT-ROMEU 4:03:58 +1:40:41
464 3894 Sigurd Fornæss Stavtaket IL 4:04:18 +1:41:01
465 4285 Anders Ravik Direktoratet for e-helse 4:04:32 +1:41:15
466 9815 Andreas Fuglesang Fugleflukten 4:04:33 +1:41:16
467 5333 Peter Hinterseer   4:04:40 +1:41:23
467 4622 Stephen Perry Royal Air Force 4:04:40 +1:41:23
469 4045 Halvor Moen Aktiv mot kreft 4:04:42 +1:41:24
470 4691 Marius Stub   4:05:16 +1:41:58
471 4054 Daniel Naurin OK Skogshjortarna 4:05:36 +1:42:18
472 5202 Martin Roffler   4:05:48 +1:42:31
473 9810 Steve Enger   4:06:02 +1:42:45
474 10023 Per Krister Halck Milslukern Sport 4:06:03 +1:42:45
475 3121 Bo-Arne Olsson Eslövs Fk 4:06:04 +1:42:47
476 2764 Andre Børve Ullensaker Skiklubb/Avinor 4:06:05 +1:42:48
477 3815 Jan Tore Amundsen Fet skiklubb 4:06:10 +1:42:52
478 9852 Svein Tore Flatås Aftenposten 4:06:26 +1:43:09
478 4167 Ola Sæther Trondjems skiklubb 4:06:26 +1:43:09
480 1655 Rune F. Andersen MjøsSki 4:07:14 +1:43:56
481 4012 Ronny Leikarnes Samhald IL 4:07:32 +1:44:15
482 3911 Arne Gran Ranheim IL 4:07:44 +1:44:27
483 10296 Claus Leite Team Kiesel 4:07:52 +1:44:34
484 3013 Anders Røste IL Runar 4:08:03 +1:44:46
485 3551 Eivind Rotefoss Veien Tilbake 4:08:05 +1:44:48
486 3945 Hugo J. Henriksen Eika Bil/Bækkelagets SK 4:08:06 +1:44:49
487 4654 Jon Erling Simensen Glemmen VGS 4:08:07 +1:44:49
488 4297 Alexander Minge Thøgersen Moss maritime 4:08:09 +1:44:52
489 4362 Jon Fredrik Alfsen   4:08:11 +1:44:53
489 4824 Karl-Erik Grønli Team Blåvegen Langløp 4:08:11 +1:44:54
491 5376 Stefano Berger Villa Import AS 4:08:13 +1:44:56
492 4489 Pål  Haglerød Hølen IK 4:08:20 +1:45:02
493 3138 Are Strandlie Gjøvik skiklubb 4:08:27 +1:45:09
494 4018 Kjetil H. Liland ALSO AS / IL Runar - Ski 4:08:34 +1:45:16
495 10273 Tommy Solbakke   4:08:40 +1:45:22
496 3649 Didier Wetzel   4:08:56 +1:45:39
497 9914 Fredrik Eidesen Lille Strøm Bar 4:09:03 +1:45:45
497 9851 Stig Morten Engen ROCKWOOL BIL 4:09:03 +1:45:46
499 2148 Fritjof Loen Team Mosetertoppen Skiline 4:09:15 +1:45:57
500 4784 Mark Doughty Cambridge Sports Union 4:09:25 +1:46:07
501 4738 Ståle Wangen PWC Bil 4:09:26 +1:46:09
502 3677 Per Inge Lyngvær Narvik Skiklubb 4:09:27 +1:46:10
503 3314 Jan Olav Damseter Nordre Trysil 4:09:32 +1:46:14
504 2826 Petter Aasbø Hansen Rustad ILw 4:09:37 +1:46:19
505 2834 Per Kristian Haug Bækkelaget SK 4:09:42 +1:46:25
506 3336 Knut Finstad Åsen IL 4:09:53 +1:46:35
507 4870 Steinar Elton JOH BIRKEN TEAM 4:09:56 +1:46:38
508 7519 Igor Pimenov Dim-Team 4:09:58 +1:46:40
509 4313 Per Anders Holen Kjeller BIL 4:09:59 +1:46:41
510 9827 Tore Mundal   4:10:04 +1:46:47
511 4309 Are Fjerdingstad Team pay 4:10:09 +1:46:51
512 6041 Lionel Dembourg   4:10:13 +1:46:55
512 4057 Even Neeb Nasse Nøffs Venner 4:10:13 +1:46:56
514 4777 Rauno Kurg   4:10:46 +1:47:29
515 6326 Günter Pfeifer   4:10:57 +1:47:40
516 3669 Stein Bjelland   4:11:09 +1:47:51
516 3922 Erik Hagen UNIT4 / Mjøsski 4:11:09 +1:47:52
518 3160 Janno Kaljuvee Jooksupartner 4:11:31 +1:48:14
519 5398 Martin Christensen KS københavn 4:12:03 +1:48:46
520 4873 Bjørn Tore Furset Fursetgruppen 4:12:11 +1:48:54
521 4893 Jesper Thunoe Olesen Københavns skiklub 4:12:17 +1:49:00
522 3988 Frode Kjos Acando BUSS 4:12:26 +1:49:08
522 3732 Eiliv Madssen Nets Active 4:12:26 +1:49:08
524 3840 Vegard Birkelund Kolbotn SK 4:12:30 +1:49:12
525 3787 Jaromir Sladkovsky Silvini Madshus Team 4:12:39 +1:49:22
526 5098 Frank Tangen Ådal il 4:12:47 +1:49:30
527 4840 Ståle Berge Alvanuten ski og sykkel 4:12:52 +1:49:34
528 4113 Harald Saksvik Bærums Verk Hauger 4:12:53 +1:49:36
529 4734 Frank Vium   4:13:11 +1:49:54
530 4135 Erland Skogli   4:13:16 +1:49:58
531 4044 Hjalmar Krogseth Moe Fred. Olsen & Co's Sportsklubb 4:13:23 +1:50:05
531 3752 Guttorm Kvastad Kirkens bymisjon 4:13:23 +1:50:06
533 8374 Øyvind Korpberget SK Rye 4:13:34 +1:50:16
534 3679 Karl-Johan Malmberg Tyrving IL 4:13:41 +1:50:24
535 5387 Bo Normander Københavns skiklub 4:13:45 +1:50:28
536 8923 Ørjan Finnseth Sandnes Sykleklubb/Repsol Norge 4:13:46 +1:50:29
537 10037 Roger Roll Gulbrandsen   4:13:58 +1:50:40
538 4861 Halftan Sætherskar Brøstadbotn IL 4:14:02 +1:50:44
539 2885 Jarle Johansen Stor-Elvdal sk 4:14:06 +1:50:49
540 7619 Kjell Idar Wiig Ødegård Revetalgården Fysioterapi 4:14:12 +1:50:54
541 6902 Erik Stai Erlien Polaris Media ASA 4:14:32 +1:51:14
542 4163 Krister Sveinhaug Stiftstaden Sykkelklubb 4:15:50 +1:52:32
543 5858 Thorbjørn Merkesdal Sand IL Terrengsykkel 4:16:17 +1:53:00
544 3931 Thomas Rygg Hannestad Lyn Ski/Swedbank BIL 4:16:54 +1:53:37
545 5272 Nils Harald Schrøen Byneset il 4:16:59 +1:53:42
546 10334 Bjørn Heradstveit   4:17:17 +1:54:00
547 4833 Espen Skrimstad Storebrand Sport 4:17:22 +1:54:05
548 4584 Sindre Murud Kautokeino IL 4:17:30 +1:54:13
549 3387 Baard Henningsen   4:17:42 +1:54:24
550 4701 John Arvid Svindland Forsvaret 4:17:44 +1:54:26
551 3800 Franz Dahinden   4:17:57 +1:54:40
552 8632 Juho Joonas   4:18:01 +1:54:43
553 4895 Jørgen Røvig Soon Ski 4:18:04 +1:54:46
554 3469 Rolf Lien Flekkefjord Skilag 4:18:22 +1:55:05
555 4645 Hans Olav Røise Ringsaker IF 4:18:39 +1:55:21
556 4661 Jan Frode Skålevåg Jutul 4:18:46 +1:55:28
556 5159 Axel Muller Universitet i Oslo 4:18:46 +1:55:28
558 8393 Ola Lian   4:18:55 +1:55:37
559 4612 Gullik Opheim   4:18:59 +1:55:42
560 10031 Karl Olav Haram Statoil BIL 4:19:08 +1:55:51
561 4953 David Nilsson   4:19:28 +1:56:10
562 4077 Knut A. Oppenhagen Tyristubben IF 4:19:29 +1:56:11
563 4817 Tom Atle Pettersen Nittedal 4:19:31 +1:56:13
564 5215 Erik Åberg Korsnäs IF SK 4:19:52 +1:56:34
565 4414 Dan Eigil Aurland Kjellmyra IL 4:20:19 +1:57:02
566 4369 Klaus Arnes Sømna IL 4:20:30 +1:57:12
566 4761 Torgeir S. Aas Aurskog-Finstadbru Sportsklubb 4:20:30 +1:57:12
568 4877 Herbert Haslerud   4:20:35 +1:57:17
569 10016 Jo Sølve Tafjord   4:20:36 +1:57:19
570 3957 Trond Olav Horten Moelven IL/Nordbolig 4:20:39 +1:57:22
570 9037 Mikael Åström Ronneby OK 4:20:39 +1:57:22
572 4982 Jan-Olav Endestad Eikefjord IL 4:21:04 +1:57:46
573 4849 Jakob Hermann Københavns skiklub 4:21:05 +1:57:48
574 3051 Brede Jevanord Moelven 4:21:08 +1:57:51
575 4179 Audun Torbjørnsen VESTRINGEN IL 4:21:20 +1:58:02
576 3441 Espen Olsen Sande Sportsklubb/Toyota 4:21:31 +1:58:13
577 9434 Invernizzi Yvan Comte 4:21:33 +1:58:15
577 9990 Morten Fornes Heming 4:21:33 +1:58:16
579 9344 Anatoly Rosenflanz   4:21:44 +1:58:27
580 4478 Robert Gjestad Aftenposten 4:22:13 +1:58:55
580 3779 Steinar Låg Veritas BIL / Team Pay 4:22:13 +1:58:56
582 5507 Terje Børresen   4:22:16 +1:58:58
583 6094 Vincent Bourquin   4:22:21 +1:59:03
584 3878 Stian Ellingsen Granli IL 4:22:41 +1:59:23
585 5034 Yrjan Schaug Deloitte BIL 4:22:43 +1:59:26
586 3452 H.K.H. Kronprins Frederik   4:22:55 +1:59:38
587 4860 Richard Spjudvik   4:23:09 +1:59:52
588 4619 Egil Søvik Pedersen Nordic Semiconductor 4:23:20 +2:00:03
589 4251 Johann Hofer WSV Neustift 4:23:26 +2:00:08
590 4673 Anders Sollien OL Toten-Troll 4:23:29 +2:00:11
591 4609 Pär Olsson Björnstorps IF 4:23:31 +2:00:14
592 4670 Ole Kristian Solberg Østbygda IL 4:23:42 +2:00:25
593 7944 Mikael Friis Rasmussen Københavns skiklub 4:23:52 +2:00:35
594 3556 Pål Røe Hovdebygda 4:23:55 +2:00:38
595 5186 Pasi Pikkarainen Ikaalisten Nouseva-Voima 4:23:57 +2:00:39
596 9855 Janne Huhtala Axa Sports Club 4:24:02 +2:00:45
597 4683 Per Magne Stenseng   4:24:12 +2:00:54
598 4714 Jonny Thoresen VW 830 4:24:28 +2:01:11
598 3440 Vidar Knapstad Eikefjord IL 4:24:28 +2:01:11
600 3171 Per Kristian Ramstad Fet Skiklubb 4:24:41 +2:01:23
601 7377 Daniel Hakl   4:24:46 +2:01:28
602 4454 Helge Fredheim Høybråten og Stovner Langrenn 4:25:01 +2:01:44
603 5393 Jacob Sørensen Københavns skiklub 4:25:08 +2:01:50
604 4556 Jørgen Andrè Lien DVASK 4:25:16 +2:01:58
605 4580 Remi Norbeck   4:25:18 +2:02:00
606 4412 Roar Danielsberg Veldre løkendalen trimforening 4:25:22 +2:02:05
607 4420 Reidar Dischler SK Rye 4:25:28 +2:02:11
608 5351 Espen Knudsen Harepus IL 4:26:00 +2:02:42
609 7758 Per Ivar Ruud Bertel O. Steen Gjøvik 4:26:08 +2:02:51
610 4728 Jostein Sterri Valla   4:26:49 +2:03:32
611 3844 Gretar Björnsson   4:26:51 +2:03:33
612 3963 Stig Morten Høihilder Baglerne 4:27:00 +2:03:43
613 6915 Steinar Svenningsen Oppegård IL 4:27:05 +2:03:48
614 5382 Lauri Kalvik   4:27:26 +2:04:08
615 5749 Ivan Riedi   4:27:44 +2:04:27
616 4718 Idar Torskangerpoll Foren.Til Ski-Idrettens Fremme - Ski 4:27:54 +2:04:37
617 4474 Sven Arne Wright Hagen   4:28:00 +2:04:43
618 2405 Rune Torgersen Team pay 4:28:06 +2:04:48
619 2779 Andreas Engelstad Aktiv mot kreft 4:28:30 +2:05:13
620 5424 Jacob Stausholm   4:28:34 +2:05:16
621 4836 Lasse Torgersen Hydro BIL 4:28:50 +2:05:33
622 4159 Hans Olav Sundfør   4:29:03 +2:05:46
623 4872 Svein Fjeld   4:29:14 +2:05:56
624 4797 Magne Rosnes Fredrikstad Skiklubb 4:29:15 +2:05:57
625 5064 Torbjørn Saggau Holm   4:29:28 +2:06:11
626 6336 Travis Rector   4:29:49 +2:06:31
627 5162 Meelis Mälberg   4:30:11 +2:06:53
628 4715 Morten Tjønndal Avinor Flysikring 4:30:22 +2:07:05
629 3856 Håvard Bråten   4:30:24 +2:07:06
630 5019 Boris Gilgen   4:30:26 +2:07:09
631 3926 Peter Hallin   4:30:33 +2:07:16
632 5005 Hugo Fredly Norconsult BIL 4:30:46 +2:07:28
633 5965 Jesper Herum Pedersen København Skiklub 4:30:47 +2:07:29
634 3828 Harald Askjer Oseberg Skilag 4:30:55 +2:07:37
635 6918 Torgeir Herstad   4:31:03 +2:07:45
636 4184 Magne Trøstheim   4:31:09 +2:07:52
637 4638 Trond Ryen ØKOKRIM 4:31:25 +2:08:08
638 4885 Thomas Nilsson Eslövs Fk 4:31:30 +2:08:13
639 5596 Thomas Henriksen Nesodden 4:31:34 +2:08:16
640 9290 Øystein Fossum Nilsen Forsvaret 4:31:36 +2:08:18
641 3291 Søren Bredvig Københavns skiklub 4:31:38 +2:08:20
642 10011 Ulf Prestegård Best før fest 4:31:48 +2:08:31
642 4856 Joachim  Lischka   4:31:48 +2:08:31
644 10378 Arne Lassen-Urdahl   4:32:02 +2:08:44
645 4131 Andreas Skaugen Real Kikut DNB 4:32:05 +2:08:48
646 4079 Terje Håkon Paulsen   4:32:20 +2:09:03
647 4527 Dag Josefsen Joh-Birken team 4:32:44 +2:09:27
648 3890 Frode Finstad   4:32:55 +2:09:38
649 4304 Nils Christian Blakli El Gribgo 4:32:58 +2:09:40
650 5197 Dominique Ribaut Nittedal Banquet Racers 4:33:08 +2:09:51
651 4392 Thomas Bjerkvoll Sportsklubben Rye 4:33:34 +2:10:16
652 5053 Eindride Singstad GIF 4:33:46 +2:10:28
653 9307 Philip Parker Space Dogs Ski Club 4:34:17 +2:11:00
654 4539 Alfred Kollsete VIK IL 4:34:42 +2:11:25
655 5113 Cato Kopperud   4:36:04 +2:12:47
656 5051 Rune Heide Team Galskap 4:36:23 +2:13:05
657 4618 Tormod Solem   4:36:25 +2:13:08
658 5040 Hans Jørgen Hansen   4:36:34 +2:13:16
659 9961 Hans Jevanord Fossum IF 4:36:46 +2:13:29
660 5674 Arve Langva   4:36:59 +2:13:42
661 4148 Ulrich Spreng SC Gosheim 4:37:33 +2:14:16
662 5058 Knut Hodnebrog Blomsterringen 4:37:45 +2:14:28
663 9311 Fabrice Patoz   4:37:51 +2:14:34
664 4546 Johan Kårli Stadsbygd il 4:37:59 +2:14:41
665 6883 Bretislav Kuchyna VIVATSPORT Team 4:38:29 +2:15:12
666 6268 Anders Lövefors   4:38:47 +2:15:30
667 8411 Jens Christian Aschehog   4:39:26 +2:16:08
668 5107 Ola Klashaugen Vinmonopolets Sportsklubb 4:40:09 +2:16:52
669 9967 Kenneth Maarup   4:40:37 +2:17:19
670 10297 Olav Haugen   4:41:11 +2:17:54
671 8143 Martin Podsednik   4:41:17 +2:18:00
672 3392 Morten Hjerpseth Bouvet AS 4:41:39 +2:18:21
673 7512 Jesper Osterman Falun 4:42:19 +2:19:02
674 9499 Ben Woodbeck   4:42:23 +2:19:05
675 6294 Roland Nap   4:42:37 +2:19:20
676 5266 Vidar Sætre Austrheim IL 4:42:38 +2:19:21
677 5728 Kåre Nygård Nesodden IF 4:42:45 +2:19:27
678 3976 Omar Johansen Forsvaret 4:43:18 +2:20:00
679 8819 Jaanus Treffner   4:43:32 +2:20:14
680 10277 Carlo Calligione   4:43:40 +2:20:23
681 4991 Knut Farner   4:44:19 +2:21:02
682 7720 Håkon Pharo Skaug Lier IL 4:44:32 +2:21:15
683 7757 Eigil Henninen   4:45:02 +2:21:44
684 5172 Morten Aaslund Fet skiklubb 4:45:21 +2:22:04
685 9979 Knut Åge Floor Ringsaker Brannvesen 4:45:37 +2:22:20
686 5740 Geir Pettersen Kirkens bymisjon Drammen 4:45:52 +2:22:34
687 4173 Arne Talseth   4:45:59 +2:22:41
688 5103 Hans Petter Bjørnerud Kildebo Kirkens bymisjon Drammen 4:46:04 +2:22:46
689 4535 Jörgen Keysan Herrljunga SK Skid o OL 4:46:30 +2:23:12
690 8153 Peter Rasmussen Brondby Triathlon Club 4:46:52 +2:23:34
691 7546 Albert Georges Schamaun   4:46:53 +2:23:36
692 7345 per børge flemsæter   4:46:58 +2:23:41
693 7880 Ole Johan Berg Statoil BIL 4:47:04 +2:23:46
694 5195 Bjørnar Reitan Ranheim IL 4:47:10 +2:23:53
695 9978 Hans Olav Hjartsjø NRC Group 4:47:27 +2:24:09
696 5232 Bjørn-Ivar Sigbjørnsen   4:47:28 +2:24:10
697 6296 Rune Nesheim   4:47:52 +2:24:34
698 5018 Bengt Gerhardsen   4:48:12 +2:24:54
699 4562 Jacob Lunding KS 4:48:25 +2:25:07
700 6423 Hans Christian  Trangbæk Grundtvig Trading 4:49:13 +2:25:55
701 8753 Ivar Riveland Sør Vest politiidrettslag 4:49:33 +2:26:15
702 8869 Ola Ölme   4:49:59 +2:26:42
703 8162 Toomas Ronk   4:50:26 +2:27:08
704 7431 Jacob Koch-Nielsen Holte Skiklub 4:50:30 +2:27:13
705 5678 Bjørn Kristian Leitås   4:50:41 +2:27:23
706 8921 Maciej Tracz Polska Organizacja Sportowa Lódz / Tracz Team 4:51:12 +2:27:55
707 5144 Ole Kristian Lona Citrix 4:51:16 +2:27:58
708 10329 Staffan Skogar   4:51:17 +2:28:00
709 4193 Eilert Vik Specsavers 4:51:20 +2:28:02
710 5923 Joachim Bremseth Iterum ASP 4:51:32 +2:28:15
711 9966 Mats Mattsson Vasalopez 4:51:38 +2:28:21
712 4626 Bård Scheie GK Aktiv 4:51:46 +2:28:28
713 4111 Jan Vidar Rønning Tranabakkan Ski 4:51:49 +2:28:32
714 8542 Michael Emery RAF Nordic Skiing 4:51:59 +2:28:41
715 6603 Hans Jørgen Renå Hommelvik IL 4:52:04 +2:28:47
716 8040 Anders Korneliussen Joh-Birken-Team 4:52:05 +2:28:47
717 7869 Jan Kåre Arnesen   4:52:31 +2:29:14
718 8960 Trond Larsen Dagens Næringsliv 4:52:35 +2:29:18
719 5281 Jens Torp Forsvaret 4:52:38 +2:29:20
720 5776 John Arvid  Skistad   4:52:40 +2:29:23
721 5684 Jan Roar Lillehagen Åsbygda IL 4:52:53 +2:29:35
722 5027 Håkon Arald Gulbrandsen Kolbotn IL 4:53:07 +2:29:50
723 4930 Kyrre Beenfeldt   4:53:32 +2:30:14
724 4973 Ketil Magnus Dokset Hræsvelg IL 4:55:22 +2:32:05
725 5889 Hank Baca ConocoPhillips 4:55:26 +2:32:09
726 5114 Mika Korva Åbo 4:55:39 +2:32:21
727 8913 John Harald Haugseth Hakadal IL 4:55:53 +2:32:35
728 6521 Andreas Sandvik Stegen Turnlag 4:56:15 +2:32:57
729 4108 Tom Eirik Ruud   4:57:14 +2:33:56
729 5670 Jon Amund Kyte   4:57:14 +2:33:56
731 5201 David Rod Vest Hareskoven skiklub 4:57:36 +2:34:19
732 5834 Svein Venjum Uiobil 4:58:08 +2:34:51
733 6556 David Horak Innova Medical 4:58:30 +2:35:12
734 7617 Martin Zavrtalek   4:58:32 +2:35:14
735 5705 Illimar Merilain   4:59:10 +2:35:52
736 5671 Bjørn Kårdal   4:59:39 +2:36:22
737 6153 Aldo Frick Madshus Team Liechtenstein 4:59:55 +2:36:37
738 5792 Andrè Stensrud Veien Tilbake 5:00:46 +2:37:28
739 9985 Jan Ove Kristiansen Kjellmyra 5:01:21 +2:38:04
740 5183 Steinar Ernst Pedersen Leknes ski 5:01:31 +2:38:13
741 4105 Tore Roseth Ottestad 5:01:51 +2:38:34
742 10364 Carl Petter Simonsen   5:01:52 +2:38:34
742 5595 Remi Henriksen   5:01:52 +2:38:35
744 8117 Jonas nordhammer High End Ski Club 5:02:45 +2:39:27
745 7631 Marco Puik   5:02:48 +2:39:31
746 5841 Ken Westgaard BwB 5:02:51 +2:39:34
747 4696 Erlend Sundstrøm Tromsø Skiklubb Langrenn 5:03:03 +2:39:45
748 8407 Kenneth Brakstad NVE 5:03:09 +2:39:51
749 5169 Thomas Nygaard   5:03:48 +2:40:31
750 5099 Andreas Karberg KS 5:03:59 +2:40:42
751 7354 Michael Gade Bodilsen Krejbjerg Skiklub DK 5:04:05 +2:40:47
752 7339 Kristian Fick Hareskov skiklub 5:04:06 +2:40:48
753 5185 Meelis Piho   5:05:25 +2:42:08
754 5770 Mohammad Sharikabad   5:05:31 +2:42:14
755 8521 Mikael Bykvist   5:05:33 +2:42:15
756 6132 Hans Olav Engli   5:06:06 +2:42:48
757 9273 Nigg Michael www.nigg-arch.ch / www.trimotion-varioserv.ch 5:06:13 +2:42:56
758 10293 Espen Hjardar BIL Kvernhuset 5:06:22 +2:43:05
759 6021 Michael Hekkers   5:06:24 +2:43:07
760 7300 Jesper Miller Brinck Københavns skiklub 5:06:33 +2:43:15
761 5614 Tore Jonny Hynne Brøttum IL 5:06:45 +2:43:28
762 4964 Petter Dyresen Børdahl Team Innit 5:06:53 +2:43:35
763 7536 Tim Rosenkilde   5:06:54 +2:43:36
764 8215 Mikael Sundbäck PELLINGE SKIDARE 5:08:02 +2:44:45
765 6392 Claus Stab Københavns skiklub 5:08:12 +2:44:54
766 9426 Thomas Wamberg   5:08:26 +2:45:09
767 5446 Lars-Petter Bruland