Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2017 - Menn 50-54 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 18. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 50-54 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 186 Geir Strandbakke Lillehammer Ski Klubb 2:43:42,1 +0:00
2 87 Jan Olav Beitmyren Gjøvik Skiklubb/ Team Parkettpartner 2:45:47,4 +2:05
3 521 Anders Karlsen Nesodden 2:46:03 +2:21
4 182 Fred Anders Solbakken   2:48:46,1 +5:04
5 187 Truls Valmestad   2:48:49,4 +5:07
6 68 Jarle Thon Skiptvet IL 2:55:51,8 +12:10
7 513 Lasse Østmo   2:56:18 +12:36
8 419 Lars Arne Ellefsen Innstrandens il 2:57:04 +13:23
9 590 Bo Engdahl Koll IL 2:57:16 +13:34
10 607 Jon Per Nygaard Øversjødalen Il 2:58:47 +15:05
11 510 Paul Vanberg Hank Williams Racing Team/ Fossum IF 2:59:30 +15:49
12 1336 Tore Myhrvold ØHIL / Veritas BIL 3:02:14 +18:33
13 496 Jørn Schrøder Lyn Ski 3:02:15 +18:33
14 1276 Gian Pieder Jörger   3:02:32 +18:51
15 1413 Åge Skinstad Team Sport 1 Skinstad 3:03:44 +20:02
16 1486 Geir Øvergård   3:03:47 +20:06
17 411 Tore Bjerkrheim   3:04:24 +20:42
18 433 Jon Hanestad   3:04:41 +20:59
19 1540 Arnfinn Pedersen Nesodden IF 3:05:39 +21:57
20 446 Anders Johan Huus   3:05:44 +22:02
21 1697 Peter Bucheli   3:06:06 +22:25
22 431 Frank Grønvold Lillomarka skiklubb 3:06:14 +22:33
23 561 Jan Svoboda Silvini 3:06:32 +22:51
24 432 Lars Gullikstad Lillehammer skiklubb 3:06:47 +23:05
25 1244 Bjørn Rune Holmen Lillehammer Skiklub 3:07:12 +23:31
26 1330 Børge Moen Gjøvik skiklubb 3:07:37 +23:55
27 1173 Eivind Fosheim Vestre Slidre IL 3:08:03 +24:21
28 1460 Even Hall Torgersen Rustad IL 3:08:05 +24:24
29 177 Ola Sandholt Nannestad Turlag 3:08:29,5 +24:47
30 1425 Jan-Arve Solheim Eikefjord IL 3:08:37 +24:55
31 1310 Håvard Lorange Siemens 3:08:41 +24:59
32 9676 Bjørge Reiersen Trygg Nøsted Kjetting 3:08:45 +25:04
33 1124 Knut Bergsvand Nanset IF 3:08:50 +25:08
33 1474 Tor Håkon Viken Øyer Tretten 3:08:50 +25:08
33 1161 Frode Andre Evensen Oslofjord Triatlon 3:08:50 +25:09
36 1584 Øystein Engesveen TeamSport1 Lillehammer/ Roterud IL 3:08:52 +25:11
37 9125 Jo Helgestad Hamar Skiklubb 3:08:59 +25:18
38 1512 Haavard Bruland Lyn Ski 3:09:06 +25:25
39 9708 Brigt Rødli   3:09:08 +25:26
40 1471 Bjørn Ole Vassbotn Volda Turn og IL 3:09:55 +26:14
41 1566 Frode Holst Noil 3:10:17 +26:35
42 1416 Håkon Skrindo Gol Il 3:10:19 +26:38
43 1205 Erlend Gundersen Ullensaker skiklubb 3:10:22 +26:40
44 1315 Frode Løberg Nittedal IL 3:10:28 +26:46
45 1348 Thorbjørn Netteland Nordbygda/Løten Ski 3:10:29 +26:47
46 1889 Michael Myers Lillehammer Ski Klubb 3:10:39 +26:57
47 1102 Stein-Arne Alnæs Gjerdrum IL Ski / Team Jobzone 3:10:43 +27:01
48 1214 Espen Hansen Sand IL Terrenggruppa/FMA 3:10:46 +27:04
49 1385 Hans Tore Riibe Hamar Skiklubb / Norsk Tipping 3:10:49 +27:07
50 1489 Jon Øxnevad Norconsult hovedkontor 3:10:53 +27:12
51 1381 Vadim Prisivko   3:10:54 +27:12
52 1324 Frode Martinussen   3:10:58 +27:17
53 1606 Tor Eirik Anfinsen ConocoPhillips/Sandnes IL 3:11:03 +27:22
54 1464 Toralf Trosten Team Milslukern 3:11:09 +27:28
55 1777 Rune Harkestad Kongsbergers 3:11:19 +27:38
56 1131 Helge Bonden Sande Sportsklubb 3:11:36 +27:55
57 1143 Jan Harald Bråthen Njård 3:11:40 +27:58
58 1123 Knut Bergo Røa IL 3:11:56 +28:15
59 420 Pål Cato Elshaug Team Milslukern Sport 3:13:05 +29:24
60 1552 Jan Sarenmark Brudpiga RK 3:13:31 +29:49
61 1572 Thor-Erik Messel Rustad IL 3:13:34 +29:52
62 1292 Yury Komlev Triskirun.com 3:13:51 +30:09
62 1499 Yngve Aasum Statoil BIL Oslo/Skiforeningen 3:13:51 +30:09
64 1412 Sigmund Skar Naprapatlandslaget, Skien 3:13:59 +30:17
65 1209 Thomas Hafner   3:14:05 +30:23
66 1418 Finn Terje Skyrud Bjerke IL 3:14:08 +30:27
67 1107 Torbjörn Andersson Strömnäs GIF 3:14:16 +30:35
68 1575 Per Torgeir Oshaug Os IL 3:14:37 +30:55
69 1704 Henning Carlsen Veritas BIL 3:15:40 +31:59
70 9866 Tommie Lindblom Stockholms rullskidklubb 3:15:52 +32:10
71 9862 Jostein Frorud Skiptvet I.L 3:16:11 +32:29
72 1688 Geir Ola Botnan SIEMENS BIL 3:16:20 +32:38
73 1129 Adam Blomberg Göteborg SK 3:16:30 +32:49
74 1576 Jan Olav Røed   3:17:16 +33:34
75 1702 Tomas Cada Sudety lauf team 3:17:26 +33:44
76 1696 Finn Arild Braathen Joh-Birken-Team 3:17:36 +33:55
77 1468 Inge Valseth Buvik IL Ski 3:17:44 +34:02
78 1643 Helge Sveen Strandbygda il 3:17:48 +34:07
79 1442 Martin Sæbu Skrautvål Il 3:17:53 +34:11
80 2205 Marco Andri   3:17:54 +34:12
80 1482 Olszowski Wladyslaw team nabiegowkachpl 3:17:54 +34:12
82 2032 Ole Ørjavik SpareBank1 Nord-Norge 3:18:14 +34:32
83 9706 Harald Ringen   3:18:26 +34:45
84 1846 Fred Arild Kjernli Hamar Skiklubb 3:18:54 +35:13
85 1901 Kåre Nerem Emblem IL 3:19:13 +35:31
86 1444 Bent Ivar Sæther Hydro BIL Sunndal 3:19:41 +36:00
87 1387 Espen Ristvedt Milslukern Sport 3:19:48 +36:07
88 1341 John Olav Måge Strandebarm 3:19:49 +36:07
89 1174 Trond Arild Seem Fossan Veidekke BIL 3:19:55 +36:13
90 1597 Oleg Melnikov LTP Marathon Team 3:20:01 +36:19
91 1306 Jan-Ivar Lillebråten sjårdalen il 3:20:12 +36:31
92 1478 Kjetil Watne   3:20:15 +36:34
93 1616 Jan-Rune Gilde Hitterdal/Feragen IL 3:20:18 +36:37
94 1308 Magne Loftesnes Fet ski/FMA Kjeller 3:20:20 +36:39
95 1197 Per Ola Granrud Rendalen il 3:20:27 +36:46
96 1164 Svein Fjeldheim Brødrene Dahl 3:20:52 +37:10
97 1583 Kenneth Berglund AXA 3:20:55 +37:13
98 1155 Gunnar Eiterjord Stavanger Skiklubb 3:21:09 +37:28
99 1534 Hans Petter Transet Bjørn Myhre Sport 3:21:17 +37:35
100 1469 Amund Christian Vandsemb Nes Ski 3:21:30 +37:49
101 1101 Vegard Akersveen Bouvet BIL 3:21:42 +38:00
102 1748 Daniel Fåhræus Strömnäs GIF 3:21:43 +38:02
103 2139 Morten Hegge Kjelsås IL Ski 3:21:45 +38:04
104 1220 Olav Hasund Santander/Asker 3:21:50 +38:08
105 1639 Reidar Sivertsen Stiftstaden SK 3:22:00 +38:19
106 1350 Jan Erik Nilsen Rustad IL 3:22:21 +38:39
107 1848 Ola Kjonerud Lillehammer Skiklub / Team Sport 1 Lillehammer 3:22:26 +38:45
108 9891 Ketil Lunde Røa IL 3:22:31 +38:50
109 9734 Halvard Moe Ørsta I.L./Team Gåping 3:22:41 +38:59
110 1899 Svein Arne Nakken Velledalen IL 3:22:46 +39:04
111 9718 Thomas Asp IFK Göteborg 3:22:58 +39:17
112 1911 Valerii Nosenko Kochetov-Team 3:23:08 +39:27
113 1527 Runar Moseby Kjelsås 3:23:10 +39:28
114 1211 Halldor Halldorsson Røldal IL 3:23:18 +39:36
115 2019 Roger Vangsnes Statoil BIL 3:23:26 +39:44
116 2011 Bjørn Torsetnes Skaret Skiservice / MOI 3:23:33 +39:51
117 9723 Rune Engebråten Halmsås & Omegn Skilag 3:23:34 +39:52
118 8119 Milan Novotny CRAFT TEAM 3:23:57 +40:16
119 1716 Kåre Reidar Ellingsgård Molde CK/Statoil HABIL 3:24:10 +40:28
120 1347 Ragnar Ness Posten IL Trondheim 3:24:18 +40:37
121 1746 Geir Frøvoll Eggedal IL 3:24:21 +40:40
122 2160 Ivo Pravda   3:25:29 +41:48
123 3003 Erich Richli   3:25:33 +41:51
124 1665 Eric Balmer CHARMEY 3:26:11 +42:29
125 9703 Magne Myhre Vegårshei Il 3:26:13 +42:31
126 1508 Jan Otto Nordeng Nordre Land IL 3:26:19 +42:37
127 2021 Anders Vikholt Skiflygerne 3:26:20 +42:38
128 1106 Håkon Andersen   3:26:22 +42:41
129 1481 Jan Willman Vansbro AIK SK 3:26:35 +42:53
130 2120 Stein Nestvold Heming/Elkem BIL 3:26:43 +43:01
131 1180 Kuno Frick Madshus Team Liechtenstein 3:27:03 +43:21
132 2253 Ulrich Ghisler København Skiklub 3:27:04 +43:23
133 1504 Øivind Larsen Veidekke BIL 3:27:43 +44:01
134 2131 Nils Arne Bryhn Ilseng il 3:27:46 +44:05
135 1764 Ingvar Grøthe Clear Channel 3:27:48 +44:06
135 968 Morten Erik Hoff Lillehammer Skiklub/Team Sport 1 Lillehammer 3:27:48 +44:06
137 1491 Inge Øyen Forsvaret 3:28:03 +44:22
138 2491 Robert Myhrer Rustad IL 3:28:14 +44:32
139 1840 Terje Karlsen   3:28:24 +44:42
140 1987 Pål Sommerseth Lillehammer skiklubb 3:28:26 +44:45
141 1811 Frode Hovland   3:28:35 +44:54
142 9735 Sten Åge Nygårdseter Vegårshei Il 3:28:44 +45:03
143 1691 Morten Brendlien Vang Skiløperforening 3:28:48 +45:06
144 2087 Per Martin Johansen Lillehammer Skiklub 3:28:57 +45:15
145 1547 Jacek Mederski TEAM NABIEGOWKACH.PL 3:28:58 +45:16
146 2497 Patrik Bauer Palles Pojkar Borlänge 3:29:11 +45:30
147 1930 Ole Johan Venger Pedersen Eidsvold værk skiklubb 3:29:12 +45:30
147 1411 Kjetil Sjørengen Team Sport 1 Lillehammer R I L 3:29:12 +45:30
149 1888 Tor Murvold Rustad IL 3:29:24 +45:42
150 1951 Stein Rønning Gjensidige Sport 3:29:33 +45:51
151 9030 Øivind T. Due Trier Kjelsås IL 3:29:46 +46:04
152 2417 Lars Wilskog Hakadal IL 3:30:14 +46:33
153 2244 Arild Espenes Lyn Ski 3:30:17 +46:35
154 9026 Magne Eidsnes Spydeberg 3:30:21 +46:39
155 1227 Arild Hegreberg Team Sportshuset 3:30:36 +46:54
156 9712 Hans Herbertsson Borås SK 3:30:40 +46:58
157 1773 Ståle Hamnes Lillehammer skiklub / Team Mosetertoppen Skiline / Norconsu 3:30:41 +46:59
158 2312 Per-Egil Linna   3:30:43 +47:01
158 1860 Jan-Erik Larsen Sandnes IL/Sparebank 1 SR-Bank 3:30:43 +47:02
160 1654 Jostein Amdal Røa/Gjensidige Sport 3:30:49 +47:07
161 2186 Kjetil Høgbakken Otto Olsen AS 3:30:57 +47:15
162 1813 Jon Håvard Hågå Lesja IL 3:31:09 +47:28
163 1694 Erik Bruun Statnett BIL 3:31:12 +47:30
164 2055 Rune Morken Holmen IF/ Veidekke 3:31:26 +47:44
165 1925 Jon Arne Opstad Stokke il 3:31:27 +47:45
166 2388 Ola Anton Sveen sjårdalen il 3:31:47 +48:05
167 1193 Kirill Gorev   3:31:53 +48:11
168 1718 Geir Atle Engen Snertingdal If Ski 3:31:58 +48:17
169 7437 Tomas Kratky   3:32:04 +48:23
170 1495 Ståle Årdal Tieto / Try IL 3:32:29 +48:48
171 2216 Lars Bjertnæs SK Rye 3:32:35 +48:54
172 3129 Ove Evensen Holeværingen 3:32:48 +49:07
173 2466 Trond Enge Varde I L 3:32:55 +49:14
174 1699 Per Burrell Sunne SLF 3:33:03 +49:22
175 1897 Iver Mysterud   3:33:14 +49:32
176 3250 Ola Rise Skiforeningen 3:33:33 +49:52
177 2798 Jens Otto Fredriksen Krokskogen Cykleklubb 3:33:39 +49:57
178 2316 Arne Løkkebø Eikefjord IL 3:33:41 +49:59
179 1845 Lasse Kjenner Eiker kvikk 3:33:46 +50:04
180 2294 Arne Klungland Skiforeningen 3:33:54 +50:13
181 9727 Hans Martin Haughem Runar Ski 3:34:19 +50:37
182 2372 Tore M. Sletmoen Skiforeningen 3:34:30 +50:48
183 1792 Johs Hemma Brøttum IL/Team ParkettPartner 3:34:35 +50:54
184 2108 Bjørn Egil Hauge BundeBygg 3:34:36 +50:55
185 2499 Kjell Ivar Brun   3:34:50 +51:09
186 2813 Even Hagen   3:34:51 +51:09
187 2904 Hans Petter Sevang   3:34:55 +51:13
188 2999 Morten Ranvik Konnerud IL 3:35:02 +51:20
189 1837 Even Tveter Oppegård IL 3:35:08 +51:27
190 2421 Ola Øvstedal Ås IL 3:35:15 +51:33
191 2483 Erik Barthel   3:35:20 +51:39
192 2033 Rune Østli Brandval Kongsvinger OK 3:35:22 +51:41
193 1989 Bjørn Stensheim Oppdal IL 3:35:26 +51:44
194 1708 Pål Einar Dietrichs Høgskolen i Innlandet 3:35:27 +51:45
195 1982 Harald Solberg MjøsSki 3:35:29 +51:48
196 2329 Pascal Niquille CHARMEY 3:35:37 +51:55
197 3201 Jan Ove Pilskog   3:35:45 +52:03
198 1949 Alf Eirik Røkenes KSAT BIL 3:35:53 +52:11
199 2319 Erling Marthinsen Team Øverskauen 3:36:19 +52:38
200 2781 Arnfinn Eskild Boc 3:36:24 +52:42
200 1776 Lars Hansen-Møllerud Grue IL 3:36:24 +52:43
202 2146 Knut Gjefle Kårhus Tønsberg Cykkelklubb 3:36:27 +52:45
203 2520 Roar Haug   3:36:44 +53:02
204 2445 Espen Fuglerud Team Øverskauen 3:36:45 +53:03
205 1734 Reidar Flatebø Mjøsski/Eidsiva 3:36:46 +53:04
206 2802 Claus Geleff   3:36:49 +53:08
207 3205 Geir Christian Melen Skiforeningen 3:37:00 +53:19
208 3748 Karl Anders Hovden DNV GL/ Holmen IF 3:37:06 +53:24
209 2409 Øyvind Tufto Høgste SKL 3:37:14 +53:33
210 2068 Torgeir Aarlott Aker Solutions 3:37:17 +53:36
211 1727 Rune Evensen Ottestad IL 3:37:18 +53:36
212 1975 Gjermund Skaaret Ljørdalen Sp.kl. 3:37:39 +53:57
213 2262 Frank Hansen Gjensidige Sport 3:37:42 +54:00
214 2839 Olav Heggelund Furnes SF 3:37:58 +54:17
215 2541 Asgeir Fløtlien Brøttum IL 3:38:01 +54:20
216 3009 Tom Røise MjøsSki 3:38:06 +54:24
217 2238 Helmut Egger   3:38:11 +54:29
218 1882 Per Thore Midtskogen Tynset IF 3:38:35 +54:53
219 2892 Terje Juliussen Varteig IL 3:38:39 +54:58
220 2161 Øyvind Rohn Skedsmo Skiklubb / Ocean Sun 3:38:48 +55:06
221 2315 Knut-Arne Løite Sørkedalens IF 3:38:54 +55:13
222 2296 Odd Arne Kolseth   3:38:58 +55:16
223 2847 Sverre Henriksen Statoil BIL 3:39:23 +55:41
224 2196 Arnfinn Paulsrud Kvelde Il 3:39:25 +55:43
225 2523 Bjørn Johannesen Bergkameratene Ski 3:39:37 +55:55
226 3127 Steinar Aasnæss Ringkollen Skiklubb 3:39:42 +56:00
227 2738 Anders Hofsbro Bergset Kirkenes og Omegn Skiklubb 3:39:46 +56:05
228 2869 Per Steinar Hylland Gudvangen IL 3:39:51 +56:10
229 4103 Philip Rogers   3:40:03 +56:21
230 1994 Bengt-Rune Strandvoll AAJ-BIL/Holmen IF 3:40:05 +56:23
231 2481 Dag Jørund Vik Oppdal klatre og fjellsportklubb 3:40:09 +56:27
232 3103 Karl Aarrestad   3:40:15 +56:34
233 3202 Kristen Kongssund Næroset IL 3:40:20 +56:38
234 1362 Ole Martin Nyberget Forsvaret 3:40:34 +56:53
235 9807 Rasmus Asbjørnsen Haavind BIL 3:40:35 +56:53
236 9870 Jon Waalen Holmen 3:40:36 +56:54
237 2173 Torbjørn Bonkerud mjøsski team parkettpartner 3:40:38 +56:56
238 3217 Christian Steen Eriksen Bækkelagets SK 3:40:42 +57:00
239 2232 Trond Inge Carlsen Rustad IL 3:40:43 +57:01
240 3088 Frode Espen Wannebo Oslo kommune BIL 3:40:54 +57:12
241 3022 Ulf Holberg Det gylne triangel 3:41:04 +57:22
242 2760 Trond Brevik Fossum IF /TBR AS 3:41:06 +57:24
243 2767 Atle Rye Carlsen Asker Skiklubb 3:41:54 +58:12
244 3242 Harald Hoel Sørby IL Ivrig 3:42:23 +58:42
245 2482 Rune Øverlie Ringebu-Fåvang skiklubb 3:42:24 +58:42
246 2978 Pål Olofsson Axa Sports Club 3:42:27 +58:45
247 2837 Markus Hauser   3:42:28 +58:46
248 3356 Per Grøan Moelven IL 3:42:29 +58:47
249 2342 Asle Pedersen Serit 3:42:38 +58:56
250 3685 Vegard Stevning EY 3:42:49 +59:07
251 3221 Hans Olav Hamran Koll 3:43:07 +59:25
252 2971 Henning Normann Kjelsås IL 3:43:13 +59:31
253 3094 Vladimir Zhitenev Streamer 3:43:17 +59:35
253 3118 Thorbjørn M Løken Kudalen IL 3:43:17 +59:36
255 3457 Svend Wiig Langen Konnerud IL 3:43:29 +59:48
256 2945 Arve Mjelde Team Sportsmanden 3:43:44 +1:00:02
257 2298 Bård Ivar Koppang PwC / Stavanger skiklubb 3:43:48 +1:00:07
258 3006 Arild Haugen Telenor 3:43:50 +1:00:09
259 2402 Terje Thorstensen Konnerud IL 3:44:01 +1:00:20
260 2717 Sigmund Lavik Gjøvik skiklubb 3:44:05 +1:00:23
261 3158 Thorvald Holtlien Bakke   3:44:06 +1:00:24
262 3538 Gaute Løge Pedersen DnB/Team Sportmanden/Svire IL 3:44:14 +1:00:32
263 2853 Ole Hoem Svett & Mett Raufoss IL 3:44:16 +1:00:34
264 9715 Jörgen Lindgren IK Stern 3:44:20 +1:00:38
265 2210 Paal Berg Røa IL 3:44:28 +1:00:46
266 1672 Rolf Berge EY Bil 3:45:04 +1:01:22
267 2818 Frank Halvorstuen   3:45:12 +1:01:30
268 3596 Hans Storli Budal IL 3:45:28 +1:01:46
269 3063 Svein Sælid   3:45:32 +1:01:51
270 2936 Knut Magnussen DnB 3:45:33 +1:01:52
271 3258 Olav Engebråten Rustad IL 3:45:54 +1:02:12
272 2733 Roger Roseth Flimmer og trimmer 3:45:58 +1:02:16
273 2419 Lars Ølstad Gjøvik skiklubb 3:46:07 +1:02:25
274 3020 Svein Jarle Sandvik Forsvaret 3:46:22 +1:02:40
275 3000 Werner Reinfjord Sømna IL 3:46:26 +1:02:44
276 3154 Oddvar Rørstad   3:46:31 +1:02:50
277 1725 Anders Ersbjörs Vansbro AIK Skidklubb 3:46:43 +1:03:01
278 2882 Ron-Werner Waatsveen Fredrikstad Skiklubb 3:46:46 +1:03:05
279 2432 Teis Pedersen Statkraft / Kjelsås 3:46:49 +1:03:07
280 3304 Sverre Bunæs Brødrene Dahl 3:47:05 +1:03:23
281 3086 Sven Erik Vedvik K. Lund 3:47:16 +1:03:35
282 2263 Runar Hansen   3:47:26 +1:03:45
283 3578 John Børge Skjæveland Volkswagen 792 3:47:28 +1:03:46
284 3190 Thorvald Wahl Aktiv mot kreft 3:47:40 +1:03:59
285 9902 Ove Johansen Skogstad Gausdal 3:47:46 +1:04:04
286 3056 Sven Inge Sunde   3:47:55 +1:04:14
287 3004 Bjarne Risløw   3:47:59 +1:04:17
288 3023 August Ola Schneider Riksrevisjonen BIL 3:48:00 +1:04:19
289 2720 Terje Auestad Nittedal skiskytterlag 3:48:01 +1:04:20
290 2422 Bjørn Espen Aase Vang Skiløperforening 3:48:04 +1:04:22
291 2986 Tore Owren Vingrom I.L. 3:48:09 +1:04:27
292 2988 Morten Normann Brekkum Skjåk IL 3:48:11 +1:04:29
293 3133 Eirik Liland Aass Bryggeri 3:48:19 +1:04:38
293 3209 Anders Sivertsgård Multiconsult BIL 3:48:19 +1:04:38
295 3498 Odd Marius Rosvold GE Oil & Gas 3:48:20 +1:04:38
295 2736 Anders Berggren Storebrand Sport 3:48:20 +1:04:39
297 3570 Eivind Senneset Flora Ck 3:48:26 +1:04:45
298 3656 Martin Zwyssig   3:48:48 +1:05:06
299 2037 Per Magne Aadnøy Gjerdrum il ski 3:48:49 +1:05:07
300 3915 Ragnvald Grotli Gjelleråsen IF Skigruppe 3:48:50 +1:05:08
301 4268 Paul Caspari HEMING IL 3:49:09 +1:05:28
302 1883 Thor Egil Midtskogen Tynset IF 3:49:27 +1:05:46
303 3548 Atle Roaldstveit Vang skiløperforening 3:49:28 +1:05:46
304 3599 Svein Olav Stranden Ål / Team Råskinn 3:49:30 +1:05:48
305 3145 Leif Hodnebrog Kirkens bymisjon 3:49:35 +1:05:53
306 3671 Thorstein Botten Lyn Ski 3:49:42 +1:06:00
306 3254 Jon Almaas   3:49:42 +1:06:01
308 3093 Alexej Zhilin Volkusha 3:49:48 +1:06:06
309 10299 Michael Seitz Speedteam Freiburg FT1844 3:49:49 +1:06:07
310 2960 John Nicolaysen GTI Friidrett 3:49:53 +1:06:12
311 3351 Jean-Luc Gehin Ski Club Vagney Rochesson 3:50:01 +1:06:19
312 2218 Ivar Bjørkedokken Gol Il 3:50:07 +1:06:25
313 4312 Pehr Hjalmarsson IK Stern 3:50:10 +1:06:29
314 3517 Erik Nilsson Tr.hjems Skik./Tyholt ski og sykkel 3:50:13 +1:06:32
314 3532 Runar Ofrim Skiforeningen 3:50:13 +1:06:32
316 9828 Lars Myhre   3:50:30 +1:06:48
317 2772 Cato Dovland Fossum IF / Statkraft 3:50:34 +1:06:53
317 2367 Jan Skogheim Team Furutangen/Åslia skilag 3:50:34 +1:06:53
319 8944 Håvard Klevberg FDIL 3:50:52 +1:07:10
320 2789 Øystein Flagstad BIL Natura 3:51:07 +1:07:26
321 3862 Per Celén IK Stern 3:51:27 +1:07:45
322 4337 Andrew Comfort   3:51:40 +1:07:59
323 4282 Pavel Petrzela Kasper Swix team 3:51:45 +1:08:03
324 2279 Erik B Holm Skiforeningen/Dr.Techn. Olav O 3:51:50 +1:08:08
325 3260 Ola Andreas Hauge   3:52:05 +1:08:23
326 9049 Rune Jensen Heming 3:52:12 +1:08:30
327 3920 Birgir Gunnarsson Island 3:52:13 +1:08:31
328 3272 Per Ivar Berg Moss Roklubb 3:52:17 +1:08:35
329 3206 Svein Erik Nilsen   3:52:18 +1:08:37
330 3756 Per Kristian Vange Bygg hjelpen 3:52:35 +1:08:53
331 3320 Gudmund Reidar Eiksund NTNU-BIL 3:52:49 +1:09:07
332 3673 Trond Haugstad Stokke il 3:52:52 +1:09:11
333 3280 Alf-Erik Birkeland Skaret Skiforening 3:52:59 +1:09:17
334 3039 Ronald Snekvik Surnadal 3:53:40 +1:09:59
335 3722 Sveinung Torgersen   3:53:42 +1:10:00
336 3772 Øystein Halvorsen Joh-Birken-Team 3:53:56 +1:10:14
337 4430 Thomas Eicher   3:54:15 +1:10:33
338 8958 Gjermund Våge FFSF 3:54:17 +1:10:36
339 3295 Martin Brunstad Telenor BIL/Lommedalen 3:54:25 +1:10:44
340 3580 Martin Skramstad Nordbygda/Løten Ski 3:54:35 +1:10:54
341 3432 Ivo  Kaufmann   3:54:37 +1:10:55
342 2769 Anders F. Dege   3:54:41 +1:11:00
343 4296 Erling Moen Synnes   3:54:50 +1:11:09
344 3503 Martin Myhrberg Ockelbo SK 3:54:56 +1:11:14
345 3610 Trond Bøe Svestad Fossum IF / Eika Forsikring 3:54:57 +1:11:15
346 4001 Ove Kåseth Kaftein Corner 3:54:58 +1:11:16
347 2247 Fridtjof Fredriksen Sykkylven IL 3:55:01 +1:11:19
348 9917 Hans Gillesen IK Stern 3:55:03 +1:11:21
349 3274 Gunnar Berge Rustad IL 3:55:05 +1:11:23
350 4180 Erik Torkelsen Ringnes BIl 3:55:15 +1:11:33
351 3564 Dag Sannerhaugen   3:55:21 +1:11:39
352 3809 Audun Killingberg   3:55:29 +1:11:47
353 3763 Niklas Pernvik IK Stern 3:55:34 +1:11:52
354 2918 Stein Ole Larsen   3:55:37 +1:11:55
355 3067 Vidar Sørensen   3:56:30 +1:12:49
356 2831 Gunnar Haug Ål 3:56:47 +1:13:06
357 4146 Allen Sorgenfrei   3:56:48 +1:13:07
358 8346 Jim Roger Lillemo Vallset Il 3:56:55 +1:13:13
359 3376 Baard Haugse Fana IL 3:56:58 +1:13:17
360 3427 Nils Audun Karbø Ås IL 3:57:17 +1:13:36
361 3364 Espen Hagberg Nordre Land 3:57:28 +1:13:46
362 4144 Kjell Inge Solhaug Vadheim IL 3:57:46 +1:14:04
363 3187 Henrik Johansson IK Stern 3:57:51 +1:14:09
364 2916 Morten Berg Søndre Ål Spk 3:58:02 +1:14:21
365 2925 Arne Lindstad Vang skiløperforening 3:58:23 +1:14:41
366 1933 Thomas Persson Karlslunds I F 3:59:28 +1:15:46
367 4215 Håkon Øverli Lom il 3:59:35 +1:15:54
368 3576 Hans Skari Lyn ski, SK Rye 3:59:52 +1:16:10
369 10336 Rolf Arild Myran   3:59:58 +1:16:16
370 9823 Ronny Kløvfjell Kongsten 4:00:02 +1:16:20
371 10021 Gløer Winsvold Norkart BIL 4:00:04 +1:16:23
372 3966 Trond Hågensen Team Blåvegen 4:00:18 +1:16:36
373 3785 Jon Ramm-Pettersen Team Leaseplan 4:00:26 +1:16:45
374 3225 Sten-Oluf Horn Team Øverskauen 4:00:37 +1:16:55
375 3402 Geir Lehn Hultgren Nav Sør Trøndelag 4:00:46 +1:17:05
376 2957 Terje Negård STENSRUD 4:00:49 +1:17:07
377 4089 Mikk Pääru EWC 4:01:02 +1:17:20
378 3331 Lars Inge Eskfelt Åmåls Ok 4:01:04 +1:17:22
379 2870 Jan Erik Hyllseth Soon Skiklubb 4:01:13 +1:17:31
380 3416 Ingar Jensen   4:01:14 +1:17:33
381 7707 Espen Hammer Lyn 4:01:26 +1:17:44
382 3655 Olav Wärnman IK FALKEN 4:01:39 +1:17:57
383 3624 Fred Tjernsli SK Rye 4:01:55 +1:18:13
384 4042 Yngve  Mikalsen Team Blåvegen Langløp 4:02:15 +1:18:34
385 10030 Jacob Bo Stolt-Nielsen Overtoppen / Heming 4:02:20 +1:18:38
386 3535 Magne Orderløkken Nokia BIL / Skedsmo Skiklubb 4:02:31 +1:18:49
387 3278 Gerhard G. Bergh FÅK 4:02:32 +1:18:50
388 3065 Erik Sønsterud   4:02:34 +1:18:52
389 3188 Per David Nielsen Gjøvik skiklubb 4:02:39 +1:18:57
390 3852 Tom Brinck-Mortensen   4:02:40 +1:18:59
391 10025 Patrik Thuresson Lima IF 4:02:43 +1:19:01
392 3422 Odd-Sverre Johansen Syril il 4:02:50 +1:19:08
393 4194 Ivar Viktil SokSaBay 4:03:12 +1:19:30
394 7934 Luis Ricardo Rios Fernandez Andalusian Regional Team 4:03:18 +1:19:36
395 7908 Jose Perandres  Crespo Andalusian Regional Team 4:03:24 +1:19:43
396 10017 Terje Tamnes Vang Skiløperforening 4:03:27 +1:19:45
397 3366 Nils P. Hagen Tynset Idrettsforening 4:03:30 +1:19:48
398 3825 Torleif Arnesen Heming 4:03:32 +1:19:50
399 4084 Rune Pettersen Aker Solutions 4:03:37 +1:19:55
400 3635 Hans Gunnar Thorsen Sarpsborg Bandyklubb 4:03:55 +1:20:14
401 2902 Arvid H. Jr. Bentdal   4:03:59 +1:20:17
402 2347 Franco Pomoni SCI CLUB PRIMALUNA 4:04:15 +1:20:33
403 3345 Morten Frogner Heming 4:04:19 +1:20:37
404 3795 Jon Worren   4:04:27 +1:20:45
405 5208 Svein Roseth BICEPS-Boehringer Ingelheim 4:04:29 +1:20:48
406 3407 Kolbjørn Høgåsen Søre Ål IL 4:05:01 +1:21:20
407 3900 Björn Gersöne Gjøvik 4:05:31 +1:21:49
408 4100 Tore Bjørn Ringås CK Elverum 4:05:32 +1:21:51
409 3850 Egil Brenden Næroset 4:05:34 +1:21:53
410 3417 Jostein Jensen Eidsberg Sparebank BIL 4:05:45 +1:22:03
411 9854 Ivar Johannes Handeland Sauda IL 4:05:47 +1:22:05
412 3664 Eivind Aaen Tynset IF 4:05:52 +1:22:11
413 4338 Markus Dexheimer Sekt Forum 4:06:25 +1:22:43
414 3339 Jon Erland Fløgstad Moss Skiklubb/MOPIL 4:06:40 +1:22:59
415 3412 Geir Olav Håland Sandnes IL 4:06:44 +1:23:03
416 8005 Petr Hovorak CRAFT TEAM 4:06:48 +1:23:06
417 3898 Geir Frøytlog EOK 4:06:52 +1:23:10
418 3617 Asgeir Sørensen NTNU BIL 4:07:14 +1:23:32
419 8138 chambet patrick   4:07:24 +1:23:43
420 3645 Timo Virenius Disepapat 4:07:25 +1:23:43
421 5161 Torgeir Jegerud Magnor UL 4:07:28 +1:23:46
421 4220 Håkon Aass   4:07:28 +1:23:46
423 3918 Arve Grønvold DnB 4:07:42 +1:24:01
424 9268 Tune Marschall   4:07:44 +1:24:02
425 3802 Mikael Forsby Aktivitus SC 4:07:47 +1:24:05
426 3403 Ivar Humberset Volda TI 4:07:56 +1:24:15
427 9093 Olav Emilsen Forsvaret 4:08:19 +1:24:37
428 3309 Marco Cenacchi Centro Emilia Nordic Ski Team 4:08:40 +1:24:58
429 8071 belle loic   4:08:53 +1:25:11
429 7279 Axel Pétur Ásgeirsson   4:08:53 +1:25:11
431 3932 Kjetil Hansen Hamar Politiidrettslag 4:08:59 +1:25:18
432 3899 Johannes Gardien   4:09:01 +1:25:19
432 4226 Finn-Eirik Johansen   4:09:01 +1:25:20
434 4417 Lars Dehlimarken Hadeland CK 4:09:04 +1:25:22
435 5431 Ivo Varvarovsky   4:09:17 +1:25:35
436 4838 Rune Aslaksen Rustad IL 4:09:37 +1:25:55
437 3734 Gunnar Petlund V5 4:09:40 +1:25:58
438 3701 Morten Moe Grong IL 4:09:55 +1:26:13
439 3941 Geir Heimdahl Eiendomsmegler 1 4:10:09 +1:26:27
440 3327 Geir Enersen Risør Ski og Skøyteklubb 4:10:23 +1:26:41
441 4013 Lars-Ketil Liane Fredrikstad Skiklubb 4:10:33 +1:26:51
442 9182 Vidar Holen CK Nittedal 4:10:37 +1:26:56
443 3709 Rune Glad Bossekop UL 4:10:39 +1:26:57
444 3955 Tore Horgen Buskerud Ferdigplen as 4:11:02 +1:27:20
445 3358 Paolo Guaitoli Centro Emilia Nordic Ski Team 4:11:19 +1:27:38
446 3047 Tor Steenfeldt-Foss DnB 4:11:26 +1:27:44
447 7746 Aivar Käesel   4:11:44 +1:28:03
447 2069 Raul Andresson Tallinn - Pühajärve ODC 4:11:44 +1:28:03
449 4730 Gregory Velicer   4:11:48 +1:28:06
450 3768 Christian Boye Københavns skiklub 4:12:06 +1:28:25
451 2711 Rune Almsbakken Svett&Mett 4:12:16 +1:28:34
452 4330 Frank Westlie Driv IL 4:12:18 +1:28:36
453 10015 Svein Egil Stakvik Skaret Skiforening 4:12:28 +1:28:46
454 4221 Torgeir E. Andersen Drammensregionens brannvesen 4:12:57 +1:29:16
455 3492 Hanno Priks SK Jooksupartner 4:13:14 +1:29:33
456 3678 Olav Madland AcandoBuss / Lynski 4:13:20 +1:29:38
457 4939 Hans Trygve Birkeland   4:13:24 +1:29:42
458 8246 Petr Vavrys CRAFT TEAM 4:13:25 +1:29:43
459 4665 Nils Magne Slinde Syril 4:13:36 +1:29:55
460 3705 Jan Wikerholmen Skiforeningen 4:13:44 +1:30:02
461 4808 Bjørn Arvid Lervik LynSki 4:13:47 +1:30:05
462 4336 Aleksei Burtcev Shilovas Cross-country skiing School 4:14:13 +1:30:31
463 3710 Per Hegge-Jensen   4:14:16 +1:30:34
464 4835 Tore Eivind Sveen Jardar IL 4:14:24 +1:30:42
465 9834 John Rudi   4:14:42 +1:31:00
466 4624 Heiki Prants Võru Suusaklubi 4:14:50 +1:31:08
467 4234 Hans Kristian Øfstaas Hafslund BIL/Trøgstad skiklubb 4:15:04 +1:31:23
468 4009 Per-Erik Larsson Yuppie ski club 4:15:45 +1:32:03
469 4078 Arild Orvedal VIK IL 4:15:47 +1:32:06
470 9843 Peter Grant IFK Mora 4:16:01 +1:32:19
471 4923 Hans Bakke Alvdal 4:16:19 +1:32:37
472 4482 Mark Hanssen   4:16:23 +1:32:41
473 3071 Martin Tanzer WSV Neustift 4:16:35 +1:32:54
474 4695 Trond Sundseth TrønderEnergi 4:17:08 +1:33:26
475 3930 Trond Hamre Clarksons Platou IF 4:17:11 +1:33:29
476 3495 Skule Reiersen   4:17:15 +1:33:33
477 4290 Thomas Schlittler Madshus Team Liechtenstein 4:17:18 +1:33:36
478 3286 Lars-Erik Borge Jonsvatnet 4:17:23 +1:33:41
479 4035 Phil Matthews Telenor BIL 4:17:24 +1:33:42
480 3433 Arne Næsheim   4:17:36 +1:33:54
480 3620 Arne Tormod Søraas Skauga 4:17:36 +1:33:55
482 3983 Geir Sandberg Nittedal Banquet Racers 4:17:40 +1:33:58
483 4602 Arnt Steinar Olasveen Lillehammer skiklubb 4:18:04 +1:34:22
484 5405 Tarmo Pintson EWC 4:18:08 +1:34:26
485 3959 Craig Hughes Swedetown Trails Club 4:18:21 +1:34:39
486 3611 Bjørn Sveum Nordic Ski Team 4:18:26 +1:34:44
487 3810 Dag Kivila EWC 4:18:34 +1:34:52
487 4823 Bjarne Johnson VENI Skiteam 4:18:34 +1:34:53
489 4071 Johannes Nævdal UNIT4 BIL 4:18:50 +1:35:08
490 3609 Magnus Svensson Dalslandspolisens IF 4:19:35 +1:35:53
491 5304 Anders Wessling   4:19:40 +1:35:58
492 3839 Jacob Bilgrav Holte Ski 4:19:48 +1:36:06
493 4152 Øyvind Stevenson   4:19:50 +1:36:09
494 4074 Robert Olsen Botne Skiklubb 4:19:55 +1:36:14
495 4463 Iver Nicolai Gjersøe Oslo Kajakklubb 4:19:56 +1:36:14
496 3870 Peter Drew Cityskier, Cambridge 4:19:57 +1:36:15
497 5927 Henrik Feddersen Holte Ski 4:19:59 +1:36:17
498 4750 Øyvind Økland   4:20:00 +1:36:18
499 4743 Tollef Nyberg   4:20:06 +1:36:24
500 4341 Øyvind Muller Famestad Bærums Verk Hauger 4:20:14 +1:36:33
501 4033 Skjalg Sylte Stavheim Hexagon BIL 4:20:19 +1:36:37
502 4625 Terje G Romsaas   4:20:34 +1:36:53
503 9262 Roland Mader   4:20:38 +1:36:56
504 3951 Knut Holm FFIBIL 4:20:45 +1:37:03
505 4839 Håkon S. Bakken SK Rye 4:20:59 +1:37:17
506 9147 Rubiloni Gilles Comte 4:21:08 +1:37:26
507 7721 Sveinung Talberg Skaret Skiforening 4:21:19 +1:37:38
508 9925 Torstein Mjelde Osterøy IL 4:21:41 +1:37:59
509 4664 Sindre Slettestøl Gjerdsvika IL 4:22:01 +1:38:19
510 4161 Kjell Svanem Øvre Surnadal IL 4:22:02 +1:38:21
511 4397 Jan Erik Blix Forsvaret 4:22:07 +1:38:25
512 4143 Ivar Solhaug Fana IL - Ski 4:22:15 +1:38:33
513 4139 Terje Smith   4:22:32 +1:38:50
514 4421 Øyvind Dokken Nesodden 4:22:49 +1:39:07
514 9421 Thomas Vikoler Moonlight Classic Seiser Alm 4:22:49 +1:39:08
516 4866 Øystein Undrum   4:22:54 +1:39:13
517 5392 Herkki Suurman EWC 4:23:08 +1:39:26
518 6413 Christian Thirup Skanderborg Kajakklub 4:23:10 +1:39:28
518 4354 Per Gunnar Nesse Fet skiklubb 4:23:10 +1:39:29
520 4411 Odd Johan Dalberg   4:23:14 +1:39:32
521 4721 Christian Von Trepka CHG-Meridian BIL 4:23:50 +1:40:09
522 6341 Robert Følbæk Silkeborg OK 4:23:51 +1:40:09
523 4724 Kristen Askjem Tveter   4:23:57 +1:40:15
523 3975 Knut Johansen Næroset IL 4:23:57 +1:40:16
525 4968 Rolf E F Christiansen Fana IL 4:24:15 +1:40:34
526 4680 Svein Steinsvoll   4:24:31 +1:40:49
527 4240 Knut Rune Hagen Bjørn Myhre Sport 4:24:46 +1:41:04
528 4278 Svein Morten Laingen Ringebu-Fåvang skiklubb 4:25:02 +1:41:20
529 4837 Walter Abderhalden   4:25:21 +1:41:39
530 3843 Anders Næstad Bjølseth Forsvaret / Strandbygda Ski 4:25:25 +1:41:43
531 4169 Erik Sønsteby Brøttum 4:25:36 +1:41:54
532 4571 Thomas Martinsen   4:25:48 +1:42:06
533 5212 Lars Nordhild Rønning London Region Nordic Ski Club 4:26:08 +1:42:27
534 4052 Øyvin Myrmel Syril 4:26:13 +1:42:32
535 5082 Ain Inno Norcem/Leca/Bygg.no 4:26:19 +1:42:37
536 4403 Morten Breili Bjørndal IF 4:26:28 +1:42:46
537 5312 Sergey Zaikov Kongsberg Digital 4:27:05 +1:43:24
538 3657 Espen Tåsåsen P4 Bil 4:27:06 +1:43:24
539 5280 Knut Toftemo Esko-Graphics Kongsberg 4:27:14 +1:43:32
540 4500 Hans Christian Holte Skatteetaten BIL 4:27:26 +1:43:45
541 3934 Torkel Muri Telenor BIL 4:27:27 +1:43:45
542 4370 Ketil Arntzen Ck Øst 4:27:33 +1:43:51
543 3313 Patrik Dahlqvist Fredrikstad ski klubb 4:27:34 +1:43:53
543 4368 Ivar  Angelsen Nordlandssykehuset 4:27:34 +1:43:53
545 4075 Sigmund Olsen Andebu IL 4:27:35 +1:43:53
546 3426 Anders Kallerud Skiforeningen 4:27:41 +1:43:59
547 4811 Erlend Røhnebæk   4:27:42 +1:44:01
548 3871 Per Torgerhagen Ottestad IL / Norsk Tipping BIL 4:27:56 +1:44:15
549 7618 Petr Zeman Sokol Weissberg 4:28:02 +1:44:20
550 4434 Jan-Petter Enbusk Nesodden IF 4:28:13 +1:44:32
551 5826 Morten Tveit   4:28:18 +1:44:36
552 9089 Stein Erik Berthelsen Asker Ck 4:29:05 +1:45:23
553 4427 Guttorm L. Egge Kommunalbanken 4:29:33 +1:45:52
554 4526 Anders Jorholm Grava SK 4:30:03 +1:46:22
555 5265 Trond Sydskogen Haldens Roklub 4:30:07 +1:46:25
556 4056 Johannes Nedrebø Jølster IL 4:30:19 +1:46:37
557 4396 Olafur Bjørnsson Akureyri skiklubb 4:30:30 +1:46:49
558 4007 Anders Larsson Gjelleråsen IF 4:30:36 +1:46:54
559 4376 Anders Bache-Mathisen   4:30:51 +1:47:09
560 4737 Patrik  Wallnor Global Sports Group 4:31:09 +1:47:28
561 4596 Dag Nylend Granli IL 4:31:47 +1:48:06
562 9343 Lüscher Rolf   4:31:53 +1:48:12
563 9222 Wojciech Klekotko   4:31:54 +1:48:13
564 4922 Jon Backer Hæhre BIL 4:32:50 +1:49:08
564 5330 Terje Flattum CK Toten-Tråkk 4:32:50 +1:49:09
566 5697 Lasse Löyttyniemi Killon Kotkat 4:32:51 +1:49:09
567 5112 Torstein Kongshem Fossum 4:33:28 +1:49:46
568 5761 Jan-Erik Røneid Hafslo IL 4:33:39 +1:49:57
569 4246 Jan Arild Slåtta Bjørn Myhre Sport 4:33:59 +1:50:18
570 4735 Henrik Vaage Bækkelaget 4:34:03 +1:50:21
571 4331 Lorenzo Williams Team Skigo 4:34:24 +1:50:42
572 5402 Rogeir Gotheim Kolbotn sykkelklubb 4:34:26 +1:50:44
573 5419 Timo Ronkainen   4:34:36 +1:50:55
574 7718 Per Marstein Akselera 4:34:37 +1:50:56
575 5303 Petter Voss   4:35:01 +1:51:19
576 4667 Martin Smith Sætre if Graabein 4:35:09 +1:51:28
577 4493 Leif Hole Vindafjord IL / Omega AS 4:35:44 +1:52:02
578 4684 Lars Borg   4:35:47 +1:52:05
579 4350 Jon Kristiansen MjøsSki 4:36:03 +1:52:22
580 5359 Tor-Åge Fløtnes Verico 4:36:13 +1:52:32
581 5092 Rune Søfting   4:36:14 +1:52:32
582 5718 Øystein Neerland Molde FK 4:36:17 +1:52:35
583 5125 Tom Andre Kårvik FÅK 4:36:20 +1:52:38
584 8367 Jann Finsveen Høybråten & Stovner 4:36:30 +1:52:48
585 4068 Lars-Erik Nygaard Asker Skiklubb 4:36:32 +1:52:50
586 4426 Ragnar Dæhli Vestmarka IL 4:36:37 +1:52:56
587 4255 Torbjørn Dahl If Skadeforsikring BIL 4:36:39 +1:52:58
588 5300 Kjell Erik Vingebakken Lensbygda 4:36:53 +1:53:11
589 5234 Torbjørn Sirekrok Volksvagen 792 4:37:05 +1:53:23
590 4484 Nils-Otto Haug Møller Bil Oslo Vest 4:37:21 +1:53:39
591 4972 Jan Dewitz   4:37:30 +1:53:49
592 8416 Kristen Leifsen Kirkens bymisjon 4:37:52 +1:54:10
593 4439 Ove-Egil Eriksen Gubbetrim/Gjensidige 4:38:09 +1:54:27
594 4850 Kjell Hornslien Støtet 4:38:11 +1:54:29
595 4975 Ståle Daae Bjørn West IL 4:38:18 +1:54:37
596 5259 Morten Fari MCFC 4:38:40 +1:54:58
597 5149 Åmund T. Lunde Skiforeningen 4:39:26 +1:55:44
598 4560 Tommy Larsen   4:39:51 +1:56:09
599 4204 Atle Wibe   4:40:02 +1:56:21
600 7728 John-Kenneth Bøe   4:40:04 +1:56:22
601 6639 Carl R. Rud   4:40:21 +1:56:39
602 9959 Ole Christian Gjerlaugsen Coop Norge Eiendom AS 4:40:31 +1:56:49
603 4977 Torgrim Eikeland Promis AS 4:40:35 +1:56:54
604 5758 Espen Rymoen   4:40:36 +1:56:55
605 8029 Trond Kenneth Kalås Bossmo & Ytteren Idrettslag 4:40:39 +1:56:57
606 10369 Lars Magnusson   4:41:11 +1:57:29
607 6545 Terje Sundfjord   4:41:17 +1:57:36
608 9431 Stephen Worthington   4:41:18 +1:57:36
609 5817 Henrik Visborg Thune Holte Ski 4:42:04 +1:58:22
610 4648 Takashi Sakurada MYBRA SKI TEAM JAPAN 4:42:20 +1:58:39
611 5120 Willy Kvilten Hauerseter SK Sykkel 4:42:26 +1:58:44
612 9508 Anders  Larsson Njård 4:42:49 +1:59:07
613 4963 Martin Bøhler Arkel Romerike AS 4:42:52 +1:59:11
614 7644 Pontus Hegardt Björnstorps IF 4:42:57 +1:59:15
615 10303 Henrik Jakobsen   4:43:04 +1:59:23
616 5269 Rolf Johan Sørli Granli IL 4:43:14 +1:59:32
617 4992 Svein Erik Fatnes   4:43:23 +1:59:41
618 9957 Mads Inge Dalsjø Magnor UL 4:43:26 +1:59:44
619 4918 Vidar Augustin Team Augustin 4:44:07 +2:00:25
620 5233 Ivo Siim   4:44:22 +2:00:40
621 5244 Tormod Snekkermoen Glåmdal SK 4:44:26 +2:00:45
622 5187 Henrik Poulsen   4:44:33 +2:00:52
623 6202 Osmund Hjelle   4:44:34 +2:00:53
624 7496 Mikael Nordström Skogby ik 4:44:45 +2:01:03
625 6371 Sveinbjörn Sigurdsson   4:44:53 +2:01:11
626 5228 Luca Scomazzon Centro Emilia Nordic Ski Team 4:44:55 +2:01:13
627 6899 Aurelio Pomoni A, S, PREMANA 4:45:00 +2:01:19
628 4934 Yngvar Bendiksen   4:45:28 +2:01:46
629 4785 Atle Sponberg   4:45:32 +2:01:50
630 5963 Espen Haraldsen   4:45:39 +2:01:57
631 8473 Per-Erik Andersson Uddevalla Roddklubb 4:46:00 +2:02:18
632 4040 Hans-Ole Midtli Sel I.L. 4:46:15 +2:02:33
633 5165 Oddbjørn Nilsén Eiker padleklubb 4:46:16 +2:02:35
634 5078 Fredrik Höök   4:46:30 +2:02:48
635 5198 Webjørn Riise BTC 4:46:43 +2:03:01
636 5313 Max Zardini London Region Nordic Ski Club (LRNS) 4:46:48 +2:03:06
637 3083 Olav Underdal Veidekke BIL 4:47:15 +2:03:33
638 4947 Karsten Borge   4:47:59 +2:04:17
639 5073 Kristen Hovland Heming 4:48:00 +2:04:18
640 8950 Vegard Thorstensen Bjørn Myhre Sport 4:48:18 +2:04:37
641 5011 Gaute Frøisland   4:48:31 +2:04:50
642 6030 Eirik Nåmdal Hovding 4:48:36 +2:04:54
643 5329 Jarle Håkerud Skedsmoskiklubb 4:48:45 +2:05:03
644 5925 Christian Schuldt   4:49:15 +2:05:34
645 10280 Erik Lähteenmäki HC HIK Skiteam 4:49:25 +2:05:43
646 3812 Rune Ahlfors Tenala if 4:49:45 +2:06:03
647 4405 Pål Brenni Optimera AS 4:49:49 +2:06:08
648 5271 Antero Taivalsaari Jämin Jänne 4:50:17 +2:06:35
649 5501 Ronald Brennbakk Hattfjelldal IL 4:50:18 +2:06:36
650 5594 Kristoffer Helgerud Lier IL 4:50:25 +2:06:43
651 5683 Per Oddvar Lien Kyrkjebø 4:50:40 +2:06:58
652 8857 Einar Agust Yngvason   4:51:33 +2:07:51
653 9857 Per Ole Justad Tofte Fremad IF 4:51:40 +2:07:58
654 4036 Lars Mehus Holmen IF/Aker Solutions 4:52:09 +2:08:28
655 5864 Steinar Vikingstad   4:54:25 +2:10:43
656 8684 Risto Lintula Kohta löytyy 4:54:31 +2:10:49
657 9360 Kurt Silbernagl Moonlight Classic Seiser Alm 4:54:32 +2:10:50
658 5782 Johan Skäringer Korsnäs Korpen 4:54:38 +2:10:56
659 5190 Otto Svein Ramsdal Flora Ck 4:54:50 +2:11:08
660 8023 Peter Johansson IK Stern 4:54:59 +2:11:17
661 5527 Tore Engelien   4:55:10 +2:11:28
662 5408 Jøran Karenstuen Veidekke BIL 4:55:17 +2:11:36
663 5088 Are Jansrud Furnes fotball 4:55:45 +2:12:04
664 6484 Åge Haakonsen Akershus Elektro 4:56:10 +2:12:29
665 5650 Pavel Kirilovsky   4:56:31 +2:12:49
666 8624 Jouko Jakala Vetikko Travel 4:56:34 +2:12:53
667 5060 Kjell Arne Stene Hoff Skiforeningen 4:56:43 +2:13:01
668 5414 Raymond Pedersen   4:57:22 +2:13:40
669 4948 Arnulf Bredesen Ullensaker CK 4:57:31 +2:13:50
670 7306 Petter Børkeeiet Asker Skiklubb 4:58:02 +2:14:20
671 5474 Arthur Apalko   4:58:33 +2:14:52
672 5074 Anders Lehn Hultgren Soon Ski 4:58:57 +2:15:15
673 4979 Bjørn Ekse STORD 4:59:54 +2:16:12
674 5423 Ronny Solli   5:01:12 +2:17:31
675 5206 Tormod Rudland   5:01:14 +2:17:32
676 5771 Harald Borthen Singstad Forsvaret 5:02:32 +2:18:50
677 9292 Leif Nilsson Djurgårdens IF 5:02:52 +2:19:10
678 9335 kristian resvik IFK Helsingborg 5:03:19 +2:19:38
679 5934 Simen Karlstad   5:03:21 +2:19:39
680 5204 Anders Hermansson Lysekils SLF/Uddevalla IS 5:03:35 +2:19:53
681 5549 Roland Frick Madshus Team Liechtenstein 5:04:05 +2:20:24
682 5886 Ola Brevig Nordbygda/Løten Ski 5:04:13 +2:20:31
683 8358 Erik Mæhlum Bane NOR BIL 5:04:23 +2:20:41
683 8065 Peter Lichy CRAFT TEAM 5:04:23 +2:20:41
685 7457 Hans Lien   5:05:05 +2:21:23
686 8787 Vitaly Smirnov   5:05:34 +2:21:52
687 5918 Ole Stærgaard Københavns skiklub 5:06:26 +2:22:45
688 5305 Stian Westad   5:07:06 +2:23:24
689 5566 Øyvind Grandum FFI BIL 5:07:28 +2:23:46
690 4569 Ivan Mackenzie Team Hardwood 5:07:39 +2:23:58
691 8831 Felix Ulber LLC Bual 5:08:16 +2:24:34
692 4501 Viggo Homble VSOP 5:09:44 +2:26:02
693 5900 Johannes Jr. Bye Rødenes 5:09:47 +2:26:05
694 5126 Torbjörn Landenberg CK Hymer 5:09:52 +2:26:10
695 7955 Fredrik Goldbeck-Löwe IK Stern 5:10:50 +2:27:09
696 7347 Tore Folland kårvåg 5:11:09 +2:27:28
697 4943 Halvor Bjørnbeth   5:12:03 +2:28:21
698 9325 Helmut Profanter Moonlight Classic Seiser Alm 5:12:39 +2:28:58
699 6498 Svein Olav Nygård Nes Ski 5:13:49 +2:30:07
700 9219 Eero Antero Kinnunen   5:13:53 +2:30:11
701 5946 Arne Martin Skyrud Grue IL 5:14:43 +2:31:02
702 5538 Henning Finstad Førde 5:15:31 +2:31:50
703 5482 Ulrik Bayer Københavns skiklub 5:15:49 +2:32:08
704 5638 Alessandro Jori   5:16:12 +2:32:31
705 5571 Didier Guglielmetti   5:16:13 +2:32:32
706 6453 Giles Wood UNIT4 BIL 5:16:21 +2:32:39
707 6443 Per Ståle Vågene Flora Ck 5:16:23 +2:32:41
708 6001 Erling Legran TrønderEnergi 5:17:10 +2:33:28
709 9590 Hans Olav Amundsen Aker Solutions 5:17:31 +2:33:50
710 9073 Andreas Kessler   5:17:43 +2:34:02
711 5707 Hans Midthaug Nordre Land Brannvesen 5:17:47 +2:34:05
712 6181 Per Ivar Halvorsen YNWA 5:18:44 +2:35:03
713 5529 Tore Andreas Engmark Kongsberg 5:18:53 +2:35:11
714 5531 Øivind Eriksen Kirkens bymisjon Drammen 5:18:56 +2:35:15
715 6274 Helge Malum   5:20:01 +2:36:20
716 6169 Andrew Goodwin Royal Air Force 5:20:17 +2:36:36
717 7882 Morten Bergulf Holte Skiklub 5:20:23 +2:36:42
718 6031 Ole Johnny Paulsen   5:20:55 +2:37:14
719 9589 Peter Åsberg Rjukan alpin 5:21:01 +2:37:19
720 7675 Geir Lien   5:21:22 +2:37:41
721 5561 Per Einar Gjerdalen Flis&Interiør as 5:21:47 +2:38:05
722 5710 Rolf Endre Moen Sport 1 Strandtorget 5:22:09 +2:38:27
723 7870 Johan Aronsson   5:22:16 +2:38:34
724 5602 Per Hjermann   5:22:26 +2:38:45
725 5654 Dag Kjetland UNIT4 BIL 5:22:47 +2:39:05
726 6459 Espen Edsem Øren   5:22:59 +2:39:18
727 8622 Jimmy  Ingvarsson   5:23:16 +2:39:34
728 6358 Jan-Roar Saltvik   5:23:22 +2:39:41
729 8387 Geir Terje Ruud   5:23:30 +2:39:49
730 8509 Arne Erik Bjåstad   5:23:33 +2:39:51
731 6890 Gisle Færøy sliterne 5:23:50 +2:40:08
732 5227 Torben  Schrader Københavns skiklub 5:24:57 +2:41:15
733 6198 John Freddy Borge Hesla Gol Il / Team Råskinn 5:26:03 +2:42:21
734 8227 Grim Helge Teksum   5:26:40 +2:42:58
735 5921 Priit Truusalu Estonian Worldloppet Club 5:26:48 +2:43:06
736 8168 Ronald Rydningen Kvaløysletta skilag 5:27:09 +2:43:28
737 5873 Jonas Helde Falk   5:27:27 +2:43:45
738 6293 Bert Nap   5:28:00 +2:44:18
739 6024 Tore Hukkelberg Team Gossen / Brødr. Hukkelberg 5:29:34 +2:45:53
740 3229 Rune Kavlie Telenor 5:30:12 +2:46:30
741 6079 Lasse Baugerud   5:30:57 +2:47:15
742 7451 Lars Ledung ABB B.I.L. 5:31:08 +2:47:26
743 5629 Svenn-Erik Johannessen   5:31:39 +2:47:57
744 9157 Jerome Guillot   5:31:46 +2:48:04
745 6439 Lars Vinther Vinthers Ski Club 5:31:50 +2:48:08
746 6871 Radu Constantinescu IK Stern 5:32:29 +2:48:47
747 9336 Torbjörn Resvik Töcksfors IF 5:34:22 +2:50:41
748 9420 Vegard Vestad   5:34:32 +2:50:50
749 8891 Henrik Nielsen   5:35:08 +2:51:27
750 6264 Kristian Lyngbo Københavns skiklub 5:35:11 +2:51:30
751 10339 Ville Valtonen   5:35:13 +2:51:32
752 6900 Inge Bartnes Wiersholm 5:36:25 +2:52:43
753 6152 Tom Arild Fredriksen Team Skivebom 5:37:06 +2:53:25
754 6093 Olav Jon Bjåstad Hareid Idrettslag 5:37:16 +2:53:34
755 8487 Hans-Edvard Gule Bauer   5:37:22 +2:53:40
756 6594 Erling Hundhammer   5:37:29 +2:53:47
757 6199 Stig Hestetun SK Løype 5:37:48 +2:54:06
758 6516 Dirk Martinssen   5:38:54 +2:55:12
759 6557 Opletal Petr   5:39:09 +2:55:27
760 6753 Dag Ola Lien Luftkrigsskolen 5:39:19 +2:55:38
761 6285 Mike Miller   5:39:38 +2:55:57
762 8558 Henrik Friis Københavns skiklub 5:39:49 +2:56:07
763 5827 Tore Tveitan NCC Bil 5:39:51 +2:56:09
764 6472 Christian Engeskaug   5:40:29 +2:56:47
765 6731 Anders Holm   5:40:49 +2:57:07
766