Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2017 - Menn 65-69 år



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 18. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn 65-69 år- Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 1528 Oddvar Nygaard Bjørn Myhre Sport 3:05:04 +0:00
2 1329 Arne Magnar Moen Tynset 3:09:29 +4:25
3 1217 Erik Hanssveen Søre Ål IL 3:16:03 +10:59
4 2085 Magnar Rismyhr   3:21:05 +16:01
5 9879 Bredo Glomsrød Gimle IF/Team Ski Mill 3:21:51 +16:47
6 2017 Atle Vallestad   3:23:06 +18:02
7 1559 Villy Vatndal Stokmarknes il Ski 3:23:25 +18:21
8 1772 Frede Hammerstad   3:24:33 +19:29
9 1877 Odd Steinar Låveg Bjerke I.L Ski 3:25:01 +19:56
10 2436 Lars Bronken Tynset 3:27:07 +22:03
11 1473 Oddvar Vehusheia Dølemo Il 3:27:31 +22:27
12 2022 Einar Vikingstad   3:27:41 +22:37
13 1290 Olaf Knai Hurdal IL 3:27:42 +22:38
14 1452 Svein Harald Telneset Tynset IF 3:31:22 +26:18
15 1946 Torstein Rudihagen Lillehammer skiklubb 3:32:52 +27:47
16 1405 Ole Reinhart Sandstad Grue IL 3:33:21 +28:17
17 2023 Svein Vole Vågå IL 3:35:22 +30:18
18 2308 Arne Lien BK-Ski 3:35:59 +30:55
19 2413 Andris Wangensteen Bækkelagets SK 3:37:14 +32:10
20 2302 John Andreas Krogsveen Ringebu-Fåvang skiklubb 3:37:25 +32:21
21 3111 Jean Gadiolet   3:38:04 +33:00
22 3014 Erik Anton Raabe   3:39:48 +34:44
23 1304 Olaf Lia Team Baker Hansen 3:39:53 +34:49
24 2398 Jan Eirik Søraas Molde og omegn Idrettsforening 3:40:05 +35:01
25 2328 Lasse Nilsen Ungdomslaget Medvind 3:40:19 +35:15
26 2954 Harri Mäkelä VSV 3:41:37 +36:33
27 2404 Frode Tobiasson Bækkelagets Spkl 3:41:41 +36:37
28 2301 Morten Kristiansen   3:41:54 +36:50
29 2005 Jarle Thonstad Heimdal Ski 3:43:24 +38:20
30 3607 Edvin Svela   3:45:41 +40:36
31 2313 Kåre Magne Losnegard Fagernes IL 3:46:20 +41:16
32 10291 Yury Filippov   3:48:35 +43:30
33 2762 Kjell Brodal Furnes Skiløperforening 3:49:05 +44:01
34 3632 Jan Tunås Norges Skiveteraner 3:49:06 +44:01
35 3521 Jørn Nordli Grøndalen IL 3:49:34 +44:30
36 3391 Arvid Terje Hjelseth IL Bryn 3:50:17 +45:12
37 3113 Michel Imbaud   3:50:23 +45:19
38 2265 Svein Tore Jensen IF Kilkameratene 3:51:12 +46:08
39 3790 Stein Erik Strøm Hamar Skiklubb 3:52:08 +47:04
40 3269 Per Arny Bakken Søre Osen 3:52:29 +47:24
41 2278 Haldor Hofset   3:52:34 +47:30
42 2783 Willy Fengsrud Vaaler IF 3:52:45 +47:41
43 2397 Svein A. Sørsdal Nokia BIL 3:53:18 +48:14
44 3312 Erik Dahl-Hansen Jutul 3:53:59 +48:54
45 3482 Kjell Jomar Lyng   3:54:41 +49:37
46 2810 Peder Erling Guttormsen Gyl I.L 3:55:36 +50:32
47 3696 Bjørn Hestangen Asker Skiklubb/DNB 3:56:07 +51:03
48 2989 Signar Pavall Fauske IL 3:56:54 +51:50
49 3789 Vidar Andre Steigen Nittedaljoggen 3:57:13 +52:09
50 3334 Hogne Fevik Ramnes IF 3:57:24 +52:19
51 3651 Nils-Petter Wiik Driv IL 3:57:32 +52:28
52 3822 Frank Antonsen   3:57:40 +52:35
53 3458 Vebjørn Langlete Budal IL 3:58:13 +53:08
54 3394 Harald Jørgen Hokstad Brannvesenet Trondheim 3:59:05 +54:01
55 3584 Nils Soldal Fana il-Ski - 1503.38.89043 - kontigent nils soldal4 3:59:50 +54:46
56 3643 Arne Vik Strindheim 4:00:11 +55:06
57 4326 Atle Støyva   4:00:56 +55:52
58 3451 Terje Kronen   4:01:37 +56:33
59 2743 Per Jan Betten Surnadal 4:02:43 +57:38
60 4235 Torbjørn Almlid Hamar Skiklubb 4:04:25 +59:20
61 4154 Lars Oddvar Strandbakke   4:05:31 +1:00:26
61 3689 Ole Bakke Rudsbygd IL 4:05:31 +1:00:26
63 3895 Sverre Fossen   4:05:52 +1:00:47
64 3747 Nils Petter Haugfos Bjørn Myhre Sport 4:05:54 +1:00:50
65 4244 Inge Skavhaug Ringkollen Skiklubb 4:07:16 +1:02:12
66 3267 Bjørn Bakke vågå il ski 4:07:23 +1:02:18
67 4549 Rolf Jr. Langum Lier Skiløberforening 4:07:37 +1:02:33
68 3547 Lars Ringstad H&O 4:07:41 +1:02:37
69 3175 Arne Braathen Høybråten og Stovner IL 4:08:53 +1:03:49
70 3294 Svein Bronebakk Nanset IF Ski 4:11:02 +1:05:58
71 10014 Knut Stabell Moss skiklubb 4:11:21 +1:06:17
72 4048 Peter Mykleset   4:11:58 +1:06:54
73 3419 Frantz Johansen Lillehammer Skiklub 4:12:59 +1:07:55
74 3864 Tom Willy Christiansen Ørskog IL 4:13:01 +1:07:57
75 4713 Erik Walter Thomassen   4:13:28 +1:08:24
76 3867 Ole Terje Dahlsrud   4:14:07 +1:09:03
77 3979 Tore Jyssum Orkanger IF 4:16:02 +1:10:57
78 4384 Geir Bergli Salten Kraftsamband 4:16:50 +1:11:46
79 9576 Keijo Lakkinen Us. Lähtö 4:17:16 +1:12:12
80 4085 Terje Pettersen Røa IL / Devoteam BIL 4:17:21 +1:12:16
81 4508 Iver Harald Høy   4:18:04 +1:13:00
82 3261 Jim Agre   4:18:32 +1:13:27
83 7751 Anders Waage   4:20:59 +1:15:54
84 4094 Salve Reinhardt Oddersjaa Ssk 4:21:49 +1:16:45
85 4598 Bjørn Nysæter Nordre Trysil IL 4:21:54 +1:16:50
85 9847 Ove Stengrundet Nordre Trysil IL 4:21:54 +1:16:50
87 4581 Kristian Olav Mosdal Gimse IL / MelhusBanken 4:22:06 +1:17:02
88 3884 Leif Halvor Eriksen Bækkelagets Sportsklub 4:23:16 +1:18:12
89 4024 Jan Lund Orsa Skidklubb 4:23:17 +1:18:12
90 5054 Widar Hellerud Volkswagen 4:24:39 +1:19:34
91 3927 Morten Hals Team Baker Hansen 4:24:42 +1:19:38
92 4442 Terje Faraasen OPIL 4:25:14 +1:20:10
93 4834 Jarle Skår Furnes 4:26:22 +1:21:18
94 4166 Lennart Svensson Björnstorps IF 4:29:00 +1:23:55
95 5223 Viggo Schei Skanska Aktiv 4:29:27 +1:24:23
96 3879 Erling Ellingsson Søre Ål 4:29:33 +1:24:29
97 4679 Geir Steinsland Lysekloster idrettslag 4:30:05 +1:25:00
98 3948 Lars Erik Hoel Asker Skiklubb 4:30:17 +1:25:13
99 2993 Arne Petersson   4:31:46 +1:26:42
100 5403 Olve Gravråk EY 4:32:03 +1:26:59
101 4112 Kåre Råsberg Fana IL 4:32:43 +1:27:39
102 5255 Gustav Stokkeland Ganddal IL 4:33:10 +1:28:06
103 4587 Øystein Mæland Skiforeningen 4:33:49 +1:28:44
104 5111 Richard Knowles Venabu 4:33:55 +1:28:50
105 4897 Bjørn Olav Sveinhaug Brøttum IL 4:34:50 +1:29:45
106 4132 Nils Ole Skaugen Lier Skiløberforening 4:35:59 +1:30:55
107 7725 Widar Trømborg Sande Sportsklubb 4:36:17 +1:31:13
108 4533 Peter Kappeler   4:38:17 +1:33:13
109 4475 Bjørn Hakvåg Reinertsen 4:39:00 +1:33:56
110 4187 Leif Taaje Enebakkneset Ungdoms og Idrettslag 4:39:47 +1:34:43
111 5411 Josef Kvita Vivat Sport Team 4:39:48 +1:34:44
112 5059 Magne Hoel Valldal IL 4:39:50 +1:34:46
113 4627 Ivar Reinås Frol IL 4:40:10 +1:35:06
114 3583 Torgeir Solbrekken   4:40:23 +1:35:19
115 5292 Trond Vatn Aktiv mot kreft 4:40:31 +1:35:27
116 5136 Arne Lerum Sogndal IL 4:41:16 +1:36:12
117 3956 Helge Horn   4:42:13 +1:37:09
118 5321 Erling Aagård Lierne Ski 4:43:35 +1:38:31
119 4467 Kjell Håvard Grønbeck Lillehammer Skiklub 4:43:52 +1:38:48
120 4621 Petter Riiser Asker Skiklubb 4:43:55 +1:38:51
121 9028 Geir Johnny Hesbøl   4:44:01 +1:38:57
122 5181 Stein Erik Paulsen   4:44:57 +1:39:53
123 8866 Rolf Ødegaard k-s ski Lofoten 4:45:06 +1:40:02
124 7461 Johnny Lindroos Österby sportklubb 4:46:53 +1:41:49
125 4582 Jonny Mulstad Team Blåvegen Langløp 4:47:31 +1:42:27
126 5037 Jiri Hajda   4:47:47 +1:42:43
127 5625 Ådne Jareld Kollen BIL 4:47:50 +1:42:46
128 5261 Kjell Audun Sundsdal   4:48:07 +1:43:03
129 6062 Leif Otto Almestrand Jutul 4:48:18 +1:43:14
130 5049 Torstein Heggheim Børsa IL 4:49:51 +1:44:47
131 5515 Carl F Dons   4:53:29 +1:48:25
132 3827 Ulf Arne Arvidsson Falu IK 4:54:45 +1:49:41
133 5024 Anders Grøndahl Kil 4:55:29 +1:50:24
134 4203 Bjørn C Weydahl   4:55:51 +1:50:47
135 5143 Kjell Liset Thales BIL 4:55:56 +1:50:52
136 9200 Daniel Jacquier   4:56:25 +1:51:21
137 4010 Terje Lassesen Skiforeningen 4:56:26 +1:51:21
138 5694 Hjalmar Lyngmo   4:58:04 +1:53:00
139 5632 Kjell Stuland Johansen Jernbanens IL Trondheim 4:58:05 +1:53:01
140 8530 Jean Francois Dechavanne   4:58:07 +1:53:03
141 5157 Jan-Vidar Monsen Arkitektene VIS-À-VIS 4:58:30 +1:53:25
142 5031 Trond Gundersen Asker SF 4:59:15 +1:54:10
143 4999 Johan Rolv Fjeldskår Nanset Ski 5:01:52 +1:56:47
144 5519 Nils Egge Heming 5:01:59 +1:56:55
145 5429 Thor Werner Thrane IL Ilar 5:03:12 +1:58:08
146 4913 Bengt Andby Skiforeningen 5:03:44 +1:58:40
147 5349 Erling Berg   5:04:19 +1:59:15
148 6410 Arnfinn A Søyseth   5:05:09 +2:00:04
149 5720 Martin Niemann   5:05:35 +2:00:30
150 5685 Magne Lindholm   5:06:02 +2:00:58
151 5273 Roar Teigen   5:06:59 +2:01:55
152 4110 Lars Magnar Røneid Syril 5:07:11 +2:02:06
153 4258 Svein Smaadahl Trøgstad sk 5:07:18 +2:02:14
154 8795 Bjarne Stenström   5:07:34 +2:02:30
155 5442 Ivar Bjerregaard Krødsherad 5:07:39 +2:02:35
156 8693 Bruno Mainbourg   5:07:51 +2:02:46
157 6284 Ole Mikalsen   5:08:02 +2:02:58
158 5617 Kurt Höglund Borgå Akilles 5:09:44 +2:04:40
159 5242 Joar Skårsmoen Leinstrand 5:10:48 +2:05:44
160 873 Darwin Roosa   5:11:03 +2:05:58
161 5863 Bjørn Stubberud Choice 5:12:19 +2:07:15
162 5577 Gustav Gaarder   5:12:31 +2:07:26
163 5309 Hans Erik Wold   5:13:20 +2:08:16
164 6402 Odd Bjørn Sundsdal   5:13:24 +2:08:20
165 5481 Luc  Barnet Ski Club Vagney Rochesson 5:13:51 +2:08:46
166 4941 Ole Helmer Bjørlien Ringelia IL 5:14:53 +2:09:48
167 6200 Pentti Hiirijoki Neon Sport 5:16:02 +2:10:58
168 5702 Petter Marum Lillehammer Skiklub 5:19:17 +2:14:13
169 5615 Jan Hysing Asker Skiklubb 5:19:24 +2:14:20
170 5585 Odd Magne Harstad   5:20:52 +2:15:48
171 4768 Martin Furumo   5:23:39 +2:18:35
172 6611 Teemu Salonen   5:26:31 +2:21:27
173 6108 Andy Campbell   5:28:29 +2:23:24
174 5525 Dag Eliassen Florø 5:28:42 +2:23:38
175 7917 Jaroslav Dokoupil CRAFT TEAM 5:29:56 +2:24:51
176 5905 John Holm Dansk Skiforbund 5:30:37 +2:25:33
177 9355 Robert Santer Moonlight Classic Seiser Alm 5:32:49 +2:27:45
178 6578 Steinar Fundingsrud Ørje IL 5:36:50 +2:31:46
179 6183 Rolf Kahrs Hansen TIF Viking 5:38:05 +2:33:01
180 6117 Gerald Dautcourt   5:40:35 +2:35:31
181 9114 Daniel Chabrier   5:41:28 +2:36:24
182 9066 Martti Alakuijala   5:41:52 +2:36:48
183 6257 Lester Lind   5:42:16 +2:37:12
184 5487 Magne Berge Nordea 5:44:59 +2:39:55
185 9316 Erkki Pesonen   5:46:30 +2:41:26
186 6463 Olav Øverland Skattlund Sport 5:52:49 +2:47:45
187 6290 Kjell Idar Moseng Coop Veteran 5:56:03 +2:50:59
188 6141 Alfred Fidje Fidji Ski og Orientering 5:58:38 +2:53:34
189 8156 Bob Richards   6:05:33 +3:00:29
190 7396 Kari Hiltunen Parkettiasennus Kari Hiltunen 6:08:42 +3:03:38
191 6759 John Oehlenschlaeger Madsen Kalundborg-if 6:08:43 +3:03:39
192 8991 Ernst  Foster   6:13:49 +3:08:44
193 6896 Per Aas   6:15:05 +3:10:01
194 3738 Torbjørn Berg Rotsundelv IL 6:15:38 +3:10:34
195 6333 Bjarne W Rasmussen Holte Ski 6:15:55 +3:10:51
196 6099 Frank Breistein   6:15:56 +3:10:52
197 7317 Arnfinn Digre Alvdal IL. 6:16:50 +3:11:45
198 6845 Syver Aasberg Biri IL 6:18:11 +3:13:07
199 8610 Paul Hohbach Colorado Biathlon Club 6:19:00 +3:13:56
200 9314 Risto Pekkala   6:20:47 +3:15:43
200 9331 Erkki Rauma   6:20:47 +3:15:43
202 8680 Sture Lindqvist   6:21:40 +3:16:36
203 5633 Odd Johansen   6:25:25 +3:20:21
204 6374 Knut Skallerud Klatrenorge.no 6:27:48 +3:22:44
205 6699 Per Arne Espeland   6:28:11 +3:23:06
206 5649 Risto Kemiläinen   6:28:56 +3:23:52
207 8164 Eero Rouhiainen PressCom 6:29:50 +3:24:46
208 9119 Joêl Collomb-Patton   6:30:56 +3:25:52
209 6318 Amund Otterson   6:31:49 +3:26:45
210 8022 Lars Johansson IK Stern 6:39:50 +3:34:46
211 6819 Halvor Tjønn   6:40:30 +3:35:26
212 6125 Toralf Ekelund   6:42:20 +3:37:16
213 6758 Arne Laastad Vaksdal Idrettslag 6:45:59 +3:40:54
214 8315 Yngve Johnsen   6:49:48 +3:44:44
215 6802 Ole Johan Sagen Aktiv365 6:49:50 +3:44:46
216 6668 Sverre Bang   6:59:37 +3:54:33
217 6795 Erik Rasmussen Arna SK 7:02:56 +3:57:52
218 6390 Rolf Speerli   7:05:17 +4:00:13
219 6895 Jon Syver Norbye   7:07:55 +4:02:51
220 7871 Barry Atkinson CAF Cluses 7:20:31 +4:15:27
221 959 Leif Gunnar Aasen Engesetdal IL 7:37:33 +4:32:29
222 940 Akira Usui MYBRA SKI TEAM JAPAN 9:11:27 +6:06:23