Siste resultater (med dagens live)

| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
---
Toppidrettsveka
Finale: Kvinner- Menn| Tot. 3. etp: Kvinner- Menn| Sprint, fri: Finale: Kvinner- Menn- Prolog: Kvinner- Menn| Fellesstart: Kvinner- Menn| Sprint, klassisk: Finale: Kvinner- Menn- Prolog: Kvinner- Menn
---
56 nye toppsaker i PLUSS - 321 totalt

Resultater Birken - Birkebeinerrennet 2017 - Menn Elite



Resultater Birken - Birkebeinerrennet - 54 km, klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 18. mars 2017

Arrangementstype: Langrenn

Resultatliste Klasse Menn Elite - Uoffisielle resultater
NB! Grunnet puljestart kan plassiffer endres utover dagen.

Plass Startnr Navn Klubb Tid Diff
1 63 Martin Johnsrud Sundby Team United Bakeries 2:20:52,6 +0:00
2 5 Petter Eliassen Team Leaseplan 2:21:40,2 +0:48
3 13 Simen Østensen Team BN Bank 2:21:44,0 +0:51
4 1 Tord Asle Gjerdalen Team Santander 2:23:17,4 +2:25
5 12 Anders Aukland Team Santander 2:23:17,9 +2:25
6 4 Morten Eide Pedersen Team BN Bank 2:24:53,0 +4:00
7 42 Chris Andre Jespersen Team United Bakeries 2:25:39,0 +4:46
8 2 Andreas Nygaard Team Santander 2:25:41,7 +4:49
9 38 Anders Mølmen Høst Team Leaseplan 2:25:42,5 +4:50
10 14 Oscar Persson Lager 157 Ski Team 2:25:46,0 +4:53
11 8 Øystein Pettersen Team BN Bank 2:25:51,6 +4:59
12 28 Øyvind Moen Fjeld Team Santander 2:26:19,2 +5:27
13 25 Stanislav Rezac Silvini Madshus Team 2:26:27,2 +5:35
14 18 Markus Ottosson Lager 157 Ski Team 2:26:37,5 +5:45
15 16 Oskar Kardin Team Serneke 2:26:47,8 +5:55
16 23 Tore Bjørset Berdal Team United Bakeries 2:26:50,6 +5:58
17 11 Kjetil Hagtvedt Dammen Team Leaseplan 2:27:02,3 +6:10
18 6 Ilia Chernousov Team Pioneer Investments 2:27:04,9 +6:12
19 3 Stian Hoelgaard Team Leaseplan 2:27:07,8 +6:15
20 22 Vetle Thyli Team United Bakeries 2:27:08,9 +6:16
21 10 John Kristian Dahl Team United Bakeries 2:27:40,3 +6:48
22 9 Fredrik Byström Lager 157 Ski Team 2:28:05,4 +7:13
23 54 Daniel Rickardsson   2:28:44,0 +7:51
24 7 Johan Kjølstad Team United Bakeries 2:29:07,6 +8:15
25 138 Magnus Kim Fossum IF 2:29:27,6 +8:35
26 132 Martin Jaks Team Pioneer Investments 2:29:40,4 +8:48
27 274 Magne Haga Åsen IL 2:30:19,8 +9:27
28 69 Eirik Brandsdal Team United Bakeries 2:30:31,2 +9:39
29 37 Toni Livers Gel Intérim Rossignol 2:30:32,8 +9:40
30 47 Gjøran Tefre LeasePlan 2:30:44,3 +9:52
31 192 Joar Andreas Thele Lyn Ski 2:31:03,7 +10:11
32 66 Benoit Chauvet Gel Intérim Rossignol 2:31:06,8 +10:14
33 19 Marcus Johansson Lager 157 Ski Team 2:31:38,3 +10:46
34 221 Gaute Kvåle Røldal/TVV 2:32:33,3 +11:41
35 36 Candide Pralong Gel Intérim Rossignol 2:32:41,7 +11:49
36 208 Bjørn André Aaslund HEMING IL 2:32:43,5 +11:51
37 242 Daniel Strand Tverrelvdalen Il 2:32:44,3 +11:52
38 26 Andreas Holmberg Team IFK Mora Skidklubb 2:32:45,0 +11:52
39 75 Vinjar Skogsholm Team Parkettpartner/Åslia Skilag 2:32:45,3 +11:53
40 271 Markus Jönsson Team Pioneer Investments 2:32:46,1 +11:54
41 290 Eirik Sverdrup Augdal Ringkollen skiklubb/TVI 2:32:47,5 +11:55
42 49 Adrien Mougel Gel Intérim Rossignol 2:32:58,8 +12:06
43 280 Sindre Odberg Palm Team Veidekke Oslofjord 2:33:31,0 +12:38
44 20 Petr Novak Atlas Craft Team 2:33:32,0 +12:39
45 154 Eirik Lorentsen Henning skilag 2:33:32,8 +12:40
46 17 Torleif Syrstad Team Synnfjell 2:33:33,6 +12:41
47 228 Håvard Taugbøl Lillehammer Skiklub 2:33:34,9 +12:42
48 56 Lukas Bauer Team Pioneer Investments 2:33:35,7 +12:43
49 134 Alexis Jeannerod Team Pioneer Investments 2:34:05,6 +13:13
50 35 Bastien Poirrier Gel Intérim Rossignol 2:34:17,1 +13:25
51 243 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL 2:34:33,6 +13:41
52 31 Jimmie Johnsson Lager 157 Ski Team 2:35:47,1 +14:54
53 29 Mauro Brigadoi Team Robinson Petshop Trainer 2:35:48,2 +14:56
54 78 Sondre Fossli Hokksund IL/ Team Malling & Co 2:36:00,5 +15:08
55 249 Stian Christoffersen Runar Ski 2:36:01,4 +15:09
56 183 Petter Stakston Søre Ål IL 2:36:02,4 +15:10
57 288 Harald Astrup Arnesen HEMING IL 2:36:03,5 +15:11
58 226 Sigurd Lund Røer Bækkelagets SK 2:36:04,6 +15:12
59 65 Mats Breda Sande SK/Team Synnfjell 2:36:05,6 +15:13
60 232 Stian Berg JH-Langrenn/Team Trysilfjellet 2:36:34,8 +15:42
61 248 Øystein Solbjørg Vestringen IL/Madshus 2:36:35,8 +15:43
62 113 Sondre Grønvold Lyn Ski 2:36:37,3 +15:45
63 72 Vetle Juliussen Team Synnfjell 2:36:39,3 +15:47
64 44 Pavel Ondrasek Atlas Craft Team 2:37:03,3 +16:11
65 61 Jörgen Brink Brink Ski Team 2:37:10,8 +16:18
66 164 Emil Nyeng Ringebu-Fåvang skiklubb 2:37:30,0 +16:37
67 197 Magnus Vesterheim Kvæfjord il 2:37:31,6 +16:39
68 127 Tor Einar Hulløen Aaby ck 2:37:42,5 +16:50
69 142 Kristian A. Kjonerud Lillehammer Skiklub / Mosetertoppen Skiline Concept Team 2:37:50,3 +16:58
70 145 Halvor Kleivi Lyn Ski 2:37:52,8 +17:00
71 40 Heikki Korpela Team Synnfjell 2:38:15,5 +17:23
72 298 Sjur Obrestad Gabrielsen Sandnes IL 2:38:17,1 +17:24
73 24 Bob Impola Team Serneke 2:38:28,3 +17:36
74 92 Magnus Bleken Mosetertoppen Skiline Concept Team 2:38:40,1 +17:47
75 223 Gjermund Nilsen Team Hadeland/Gran IL 2:39:09,1 +18:16
76 39 Rikard Tynell Team Tynell 2:39:23,8 +18:31
77 201 Vegard Vinje Lyn Ski 2:39:35,6 +18:43
78 251 Jonas Udjus Frorud Lyn Ski 2:39:36,4 +18:44
79 165 Kristoffer Nielsen IF Ørn 2:39:37,3 +18:45
80 143 Henrik Kjærnsli Lillehammer Skiklub 2:39:40,4 +18:48
81 295 Erik Olsvik Dengerud Kjelsås IL 2:40:01,5 +19:09
82 270 Aleksander Ek Aktiv mot kreft 2:40:09,4 +19:17
83 209 Kjetil Andre Bjerkrheim Bjørn Myhre Sport 2:40:14,5 +19:22
84 266 Magnus Lian Aarrestad Sandnes IL 2:40:29,3 +19:37
85 159 Riccardo Mich Futura 2:40:30,5 +19:38
86 116 Vegard Hamnes Lillehammer Skiklub 2:40:30,7 +19:38
87 294 Torstein Bu Førde il 2:40:32,0 +19:39
88 240 Jonas Nermoen Etnedal Skilag 2:40:36,6 +19:44
89 74 Christoffer Callesen Protector Forsikring 2:40:39,2 +19:47
90 60 Loris Frasnelli Robinsonpetshop Trainer 2:40:47,7 +19:55
91 281 Simen Ramstad Vind IL/ Team Synnfjell 2:40:49,6 +19:57
92 167 Simen Engebretsen Nordli Team Parkettpartner / Vang Skiløperforening 2:40:56,8 +20:04
93 276 André Haugsbø Gaular IL 2:40:58,2 +20:06
94 89 Espen Harald Bjerke Mosetertoppen Skiline Concept Team 2:40:59,3 +20:07
95 152 Mats Bjørnar Leirdal IL Bjørn 2:41:13,7 +20:21
96 202 Erling Pettersen Vollan Høybråten og Stovner IL/Team Oslo Sportslager 2:41:45,3 +20:53
97 195 Ludwig Tärning Falköping AIK Skidor 2:41:50,7 +20:58
98 57 Nicolas Bormolini Team Robinson Petshop Trainer 2:41:51,7 +20:59
99 222 Thomas Gjestrumbakken Team Parkettpartner 2:42:08,1 +21:16
100 216 Espen Honganvik Holen Magnor UL 2:42:09,2 +21:17
101 185 Petter Stokkeland Tistedalen Fl 2:42:28,6 +21:36
102 144 Vegard Kjølhamar Fossum IF / Bull Ski og Kajakk 2:42:32,5 +21:40
103 83 Jonas Amundsen Team Milslukern Sport/Nes ski 2:42:40,0 +21:47
104 99 Even Brøndbo Dahl Friidrettsklubben Orion/Norges Idrettshøgskole 2:42:40,8 +21:48
105 246 Petter Kaarby Team Milslukern Sport 2:43:01,8 +22:09
106 77 Thomas Bormolini Team Robinson Petshop Trainer 2:43:07,8 +22:15
107 80 Adam Fellner Team Pioneer Investments 2:43:12,5 +22:20
108 257 Ronnie Löf Högbo GIF 2:43:13,1 +22:21
109 170 Henning Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:43:13,8 +22:21
110 112 Christopher  Grindhaug Il Heming 2:43:14,5 +22:22
111 171 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF 2:43:14,7 +22:22
112 55 Florian Goebel xc-ski.de A|N Skimarathon Team 2:43:28,3 +22:36
113 139 Andreas Kirkeng ROS IL - ski / Team Drammen 2:43:29,5 +22:37
114 146 Erlend Moian Nydal Team Synnfjell 2:43:30,1 +22:38
115 76 Anders Fiskvik Tynset IF/ Trek Sparebanken Hedmark 2:43:35,4 +22:43
116 174 Roger Pollen Førde IL Langrenn 2:43:40,1 +22:48
117 186 Geir Strandbakke Lillehammer Ski Klubb 2:43:42,1 +22:50
118 184 Gjermund Steinsland Team SkiClub 2:43:46,7 +22:54
119 118 John Christian Deighan Hanssen Asker Skiklubb 2:43:50,9 +22:58
120 125 Sigurd Sollien Hulbak Hemsedal IL 2:43:55,4 +23:03
121 190 Vebjørn Tandberg   2:44:03,3 +23:11
122 62 Peter Andersen Lillehammer Skiklub / Team Coop Talent 2:44:04,3 +23:12
123 86 Ulrik Baksjøberget Vang Skiløperforening 2:44:07,6 +23:15
124 188 Lars Sørensen Rustad IL 2:44:12,3 +23:20
125 161 Esa Mursu Finlandia-hiihto Team 2:44:29,3 +23:37
126 283 Espen Aleksander Sørlie Team Sentrum Sport Trysil 2:44:35,3 +23:43
127 147 Martin Kristiansen ROS, IL 2:44:57,2 +24:05
128 284 Espen Sundsvik Frol IL 2:45:04,1 +24:12
129 227 Oliver Sugaren Magnor UL/Team Trysilfjellet 2:45:04,8 +24:12
130 241 Petter Soleng Skinstad Team Sport 1 Skinstad 2:45:15,3 +24:23
131 193 Ola Kristoffer Tosterud Nes Ski 2:45:18,3 +24:26
132 207 Lars Aanensen Team SkiClub 2:45:18,6 +24:26
133 106 Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL/Team Mosetertoppen SKILINE 2:45:21,7 +24:29
134 53 Bill Impola Brink Ski Team 2:45:31,6 +24:39
135 67 Rasmus Blom Team Serneke 2:45:31,8 +24:39
136 179 Henrik Sollie Team Oslo Sportslager 2:45:32,4 +24:40
137 214 Asbjørn Slagtern Fjellvåg OSI Selmer Elite 2:45:42,4 +24:50
138 87 Jan Olav Beitmyren Gjøvik Skiklubb/ Team Parkettpartner 2:45:47,4 +24:55
139 131 Sergey Ivanov   2:46:12,8 +25:20
140 107 Ståle Fenstad Rustad il/Team Rustad IL 2:46:17,4 +25:25
141 217 Marius Gjestrumbakken   2:46:17,5 +25:25
142 85 Audun Bakk Melhus Ski 2:46:20,3 +25:28
143 287 Ola Jordheim Hemsedal IL 2:46:21,6 +25:29
144 126 Lasse Hulgaard Team Rustad IL 2:46:22,9 +25:30
145 299 Henrik Gullikstad Lillehammer Skiklub 2:46:38,0 +25:45
146 130 Daniel Instanes Fana IL 2:46:41,4 +25:49
147 162 Christian Melsom Myhre Team Milslukern 2:47:17,1 +26:25
148 64 Martin Thon Skiptvet IL 2:47:23,1 +26:30
149 300 Sondre  Handeland Sauda IL 2:47:23,7 +26:31
150 230 Patrick Fossum Kristoffersen Gjerdrum IL/Zen Products/NTG-L 2:47:26,6 +26:34
151 175 Bjørn Robstad Moelven IL 2:47:30,1 +26:38
152 46 Snorri Einarsson Team Santander 2:47:30,7 +26:38
153 239 Jakob Mestvedthagen NTNUI 2:47:38,2 +26:46
154 254 Henrik Husdal Drøbak-Frogn IL 2:47:38,9 +26:46
155 212 Anders Fjell Bjørn Myhre Sport 2:47:41,9 +26:49
156 219 Johan Kanto IK Stern 2:47:44,3 +26:52
157 133 Ola Raaum Jansen Spillum IL 2:47:45,4 +26:53
158 119 Knut Anders Hatlen Stranda IL 2:47:49,7 +26:57
159 252 Lars Steinar Hefre Team Sport 1 Storgata 2:47:50,9 +26:58
160 140 Ole Marius Kirkeng IL ROS/Team Drammen 2:48:01,4 +27:09
161 289 Eirik Asdøl Bærums Verk IF / Santander Team 2 2:48:02,0 +27:09
162 96 Kjetil Stuge Bånerud Koll IL/Milslukern Sport 2:48:29,6 +27:37
163 182 Fred Anders Solbakken   2:48:46,1 +27:54
164 137 Anders Kampenhøy Team Parkettpartner 2:48:48,5 +27:56
165 187 Truls Valmestad   2:48:49,4 +27:57
166 58 Robin Frost Team Forever Nordic 2:49:07,8 +28:15
167 149 Kristoffer Lamøy Åsen IL 2:49:12,3 +28:20
168 128 Tor Olav Nesheim Hægeland Rustad IL 2:49:16,1 +28:24
169 237 Ola Erling Korbøl Sport 1 Superstore Hamar 2:49:22,0 +28:29
170 88 Trond Olav Berg Rustad IL 2:49:25,7 +28:33
171 206 Reinar Aaland Hornindal IL 2:49:29,2 +28:37
172 238 Ragnar Gundersen Koffeld Team Skigo/Haavind 2:49:31,2 +28:39
173 282 Tore Stengrundet Team Sentrum Sport Trysil 2:49:33,4 +28:41
174 158 Jakob Meløy NTNUI 2:49:35,7 +28:43
175 114 Anders Gullhav Team Oslo Sportslager/Vestbyen IL 2:49:41,7 +28:49
176 265 Rune Malo Ødegård Molde og Omegn IF / Team Milslukern Sport 2:49:43,1 +28:51
177 259 Eirik Richenberg Oslo Sportslager/ dirty oppland 2:49:43,7 +28:51
178 189 Hans Kristian Sørum MjøsSki 2:49:45,5 +28:53
179 220 Eivind Kjennerud Sande SK 2:49:56,0 +29:03
180 82 Espen Almlid Hamar skiklubb / Bane NOR 2:50:18,5 +29:26
181 102 Knut Beck Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 2:50:20,1 +29:28
182 262 Øyvind Røgenes Suldal il 2:50:46,1 +29:54
183 111 Christian Gjertveit Team Milslukern 2:51:09,1 +30:17
184 297 Hallvard Sørheim Evjestad IL Bjørn 2:51:30,4 +30:38
185 93 Michael Boberg Älvdalens IF SK 2:51:37,4 +30:45
186 233 Eivind Haakenstad Godli Svea Skilag/Team Milslukern 2:51:39,2 +30:47
187 250 Andreas Døble NTNUI-langrenn 2:51:40,0 +30:47
188 278 Pål Åge Joten Engerdal Spk 2:51:40,1 +30:48
189 122 Mats Kobbersletten Jensen Gjerdrum il ski 2:51:58,1 +31:06
190 200 Øyvind Viken Åsmarka il. Team Parkettprtner 2:52:03,8 +31:11
191 279 Ole Jakob Ness Team Oslo Sportslager 2:52:05,6 +31:13
192 198 Olav Vestøl NTNUI 2:52:09,0 +31:16
193 98 Ragnar Crona Volvo IF 2:52:12,6 +31:20
194 261 Ivar Andre Ryttervold Frogner IL 2:52:37,8 +31:45
195 136 Eirik Johannessen Olympia Sport/CYL Airnergy Oseberg Skilag 2:52:38,0 +31:45
196 258 Marius Osvold Strandbygda il 2:52:42,4 +31:50
197 90 Eirik Bjerregaard Krødsherad IL 2:52:44,3 +31:52
198 180 Atle Smenes Rustad IL / Team Rustad IL 2:52:46,4 +31:54
199 91 Anders Engene Bjåland Team Milslukern Sport 2:52:49,6 +31:57
200 291 Lars Bovold   2:52:51,7 +31:59
201 263 Vegard Osvold Strandbygda il 2:52:52,0 +31:59
201 275 Øyvind Waage Hanssen-Bauer Vestbyen IL 2:52:52,0 +31:59
203 148 Rudi Kristiansen OSI-langrenn 2:53:09,1 +32:17
204 211 Marius Geving Byåsen IL/Powel 2:53:20,9 +32:28
205 235 Ståle Grøthe Gjelleråsen IF 2:53:25,1 +32:32
206 156 Jørgen Christoffer Myking Team Milslukeren Sport 2:53:25,3 +32:33
207 135 Tony Bjørnbakken Skarnes IL 2:53:30,6 +32:38
208 231 Klaus Øiseth Milslukern Sport 2:53:41,2 +32:49
209 153 Ole-Martin Lid Tomrefjord IL 2:53:43,2 +32:51
210 268 Marius Svendsby Tistedalen-FL 2:53:59,9 +33:07
211 94 Kristoffer Bryhn IL ROS 2:54:22,2 +33:30
212 117 Eirik Hannestad Team Oslo Sportslager 2:54:29,7 +33:37
213 95 Birger Andreas Bråthen Magnor UL 2:54:31,0 +33:38
214 273 Jørgen Grav Team Milslukern Sport 2:54:50,0 +33:57
215 286 Torbjørn Vala Rustad IL 2:54:50,7 +33:58
216 155 Tomas Magnussen UNIT4 BIL 2:55:09,0 +34:16
217 213 Jon Gunnar Fjell Bjørn Myhre Sport 2:55:15,6 +34:23
218 253 Tore Ruud Hofstad Lillehammer Skiklub/Team ParkettPartner 2:55:45,1 +34:53
219 68 Jarle Thon Skiptvet IL 2:55:51,8 +34:59
220 215 Morten Grøan Høybråten og Stovner/Oslo Sportslager 2:56:22,5 +35:30
221 124 Mikal Homble Bjerke IL 2:56:28,6 +35:36
222 84 Edvard Grut Andersen Syril 2:56:41,1 +35:49
223 101 Morten Horn Elieson Team SkiClub 2:56:49,8 +35:57
224 163 Peder Myhre   2:56:56,9 +36:04
225 210 Markus Johansen Westgaard Trøsken IL 2:57:07,3 +36:15
226 191 Henrik Teien Sande Sportsklubb 2:57:09,5 +36:17
227 178 Magnus Sivertsen Leirådal il 2:57:11,3 +36:19
228 176 Lars Bakken Røen Rindal IL 2:57:11,7 +36:19
229 168 Magnus Norøy Frol IL 2:57:33,3 +36:41
230 296 Gaute Eriksen IL R.O.S 2:58:04,0 +37:11
231 129 Vidar Igeltjørn Team Synnfjell 2:58:10,1 +37:18
232 236 Iver Andreas Hanslien Lillehammer Skiklub 2:58:19,1 +37:27
233 100 Ole Eirik Fuglehaug Ekrem Lillehammer Skiklub 2:58:22,0 +37:29
234 218 Tomas Johansson Åmåls Ok 2:58:41,9 +37:49
235 151 Lars Laulo HEMING IL 2:58:47,9 +37:55
236 277 Marius Borge Heir NTNUI 2:58:50,0 +37:57
237 160 Magnus Moholt Ålen IL 2:59:08,4 +38:16
238 204 Petter Rinde Øverland Koll IL 2:59:22,9 +38:30
239 79 Haakon Holden Bjerke IL 2:59:27,8 +38:35
240 224 Håvard Nygaard Bjørn Myhre Sport 2:59:30,7 +38:38
241 260 Kjartan Roland Bjerke IL / Team Vintersport 2:59:35,0 +38:42
242 150 Johan Landrø Vestbyen IL 2:59:56,6 +39:04
243 285 Sondre Fylling Moss Skiklubb/ Team Fokus ski 3:00:00,6 +39:08
244 234 Jonas Engebakken Nordbygda/ Løten Ski 3:00:15,5 +39:23
245 194 Kjetil Tyrom Team Parkettpartner 3:00:37,7 +39:45
246 51 Amund Hoff Thomassen   3:01:19,0 +40:26
247 141 Ole Petter Kjerkreit Stenshagen Ski 3:01:47,5 +40:55
248 172 Amund Owren Vingrom IL 3:02:08,6 +41:16
249 103 Clyde Engel SC La Sagne 3:03:33,4 +42:41
250 269 Øystein Bråta Team Dæhlie 3:04:49,0 +43:56
251 272 Christian Berge Foyn NTNUI Langrenn 3:04:54,9 +44:02
252 245 Frode Smevik Byåsen IL/ Gunnar Sagberg as 3:05:01,9 +44:09
253 255 Ståle Kihle Bjørn Myhre Sport / Konnerud IL 3:05:04,8 +44:12
254 121 Jørn Hemma Team Parkettpartner 3:06:09,1 +45:17
255 199 Jens Bredde Vig Drammen Strong/NHHI Langrenn 3:06:59,8 +46:07
256 105 Ole-Vidar Eriksrud Lier Skiløberforening 3:07:24,0 +46:31
257 229 Edvard Hamilton Sør-Fron il 3:08:02,1 +47:10
258 177 Ola Sandholt Nannestad Turlag 3:08:29,5 +47:37
259 109 Håvard Flaten Gran IL 3:09:22,6 +48:30
260 123 John Arne Holtet Swix Sport 3:12:49,8 +51:57
261 247 Eirik Asp Team Milslukern Sport 3:12:52,7 +52:00
262 73 Marcus Braathen NTNUI 3:13:09,7 +52:17
263 244 Sondre Tysseland Samnanger il 3:16:02,4 +55:10