Resultater KM Aust- og Vest-Agder Sprint - 2016



Resultater KM Aust- og Vest-Agder
Grimstad, Aust-Agder - 30. april 2016

Arrangementstype: Orientering

C-Åpen

1 530 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Siri Coward OK Sør 46:40   30:30

D -10

1 320 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Hannah B Damsgaard Hisøy OK 16:14   12:17

D 11-12

1 530 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Maria Kostøl Kristiansand OK 25:30   16:40
2 Hannah Røskar Reed IK Grane Arendal Orientering 38:20 +12:50 25:03

D 13-14

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ada Helene Olsen IF Trauma 21:16   11:11
2 Mia Hirsch IF Trauma 21:45 +0:29 11:26
3 Fanny Skindlo IF Trauma 23:17 +2:01 12:15
4 Karin Steen IF Trauma 23:45 +2:29 12:30

D 13-16C

1 530 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tuva Krafft Myhren Hisøy OK 27:17   17:49
2 Kristin Krafft Myhren Hisøy OK 35:49 +8:32 23:24

D 15-16

1 900 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Malin Hauge Hisøy OK 17:15   9:04
2 Silje Kregnes Kristiansand OK 19:01 +1:46 10:00
3 Henriette Olsen IF Trauma 31:45 +14:30 16:42

D 17-20

2 230 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Silje Hauge Hisøy OK 21:05   9:27
2 Andrea Drangsholt Kristiansand OK 27:43 +6:38 12:25

D 21-

2 230 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marianne Andersen Kristiansand OK 17:47   7:58
2 Christine Mikkelsen IK Grane Arendal Orientering 20:19 +2:32 9:06
3 Irene Beate Øhrn Arnevik Søgne og Songdalen OK 21:38 +3:51 9:42
4 Inger Marie Broers Damsgaard Hisøy OK 23:45 +5:58 10:39
5 Marianne Hauge Hisøy OK 26:33 +8:46 11:54
6 Carla Freitas Brandt IK Grane Arendal Orientering 28:12 +10:25 12:38
7 Tone Hirsch IF Trauma 28:43 +10:56 12:52
8 Vilde Brabrand Urfjell IL Imås 29:30 +11:43 13:13
9 Mari Coward OK Sør 38:08 +20:21 17:06

D 45-

2 230 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Arnhild U. Bråten Vegårshei IL 24:38   11:02
2 Benedicte Beckmann Oddersjaa SSK 30:23 +5:45 13:37
3 Kirsten Blakstad Cappelen Hisøy OK 44:50 +20:12 20:06
  Åse Reidun Kregnes Kristiansand OK brutt    

H -10

1 320 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
  Aksel Hott Kristiansand OK 10:31   7:58
  Lars Kostøl Kristiansand OK 14:41   11:07

H 11-12

1 530 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Henrik Andreas Tømt IL Imås 31:01   20:16

H 11-12N

1 320 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Vetle Berg Kristiansand OK 9:23   7:06
2 Fredrik Pytten Kristiansand OK 17:58 +8:35 13:36

H 13-14

1 900 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Brage Takle Kristiansand OK 18:42   9:50
2 Simon Beckmann Kristiansen Oddersjaa SSK 19:29 +0:47 10:15
3 Trygve Børte Nomeland Kristiansand OK 22:15 +3:33 11:42
4 Erlend Odd Berge Oddersjaa SSK 22:36 +3:54 11:53

H 15-16

2 230 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 David Runde Kristiansand OK 18:26   8:15
2 Anders Vestøl Vegårshei IL 18:37 +0:11 8:20
3 Kristian Pytten Kristiansand OK 19:04 +0:38 8:33
4 Odd-Anton Hermansen Kristiansand OK 22:06 +3:40 9:54
5 Ole Gunnar Lund Jensen Oddersjaa SSK 25:23 +6:57 11:22
  Asgeir Reiersen Jensen Birkenes IL diskvalifisert    
  Tor Olav Svaland Birkenes IL diskvalifisert    

H 17-20

2 570 m, 11 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marius Pytten Kristiansand OK 16:27   6:24
2 Sebastian Daland Kristiansand OK 16:54 +0:27 6:34
3 Johannes Bakke Aashamar Kristiansand OK 16:59 +0:32 6:36
4 Torkel Reinhartsen Kristiansand OK 18:46 +2:19 7:18
5 Kristian Reiersen Jensen NOTEAM 19:25 +2:58 7:33
6 Vetle Elias Lynnebakken Kristiansand OK 19:27 +3:00 7:34
7 Ole Kostøl Kristiansand OK 19:35 +3:08 7:37
8 Sigurd Svaland Aas Kristiansand OK 20:50 +4:23 8:06
9 Eirik Sundby Håland Oddersjaa SSK 22:45 +6:18 8:51
10 Henrik Chr. Hirsch IF Trauma 24:50 +8:23 9:39
11 Morten Coward OK Sør 30:13 +13:46 11:45

H 21-

2 570 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Jon Nilsen Vegårshei IL 18:04   7:01
2 Leiv-Terje Arnevik Søgne og Songdalen OK 18:07 +0:03 7:02
3 Ståle Gjelsten Kristiansand OK 18:16 +0:12 7:06
4 Ørjan Svaland Aas Varegg Fleridrett 18:30 +0:26 7:11
5 + Ager-Wick IK Grane Arendal Orientering 22:31 +4:27 8:45
6 Håvard Nilsen Vegårshei IL 23:20 +5:16 9:04
7 Steinar Aas Birkenes IL 23:53 +5:49 9:17
8 Stein-Erik Scheie OK Sør 25:14 +7:10 9:49
9 Bruno Nazário Kristiansand OK 25:35 +7:31 9:57
  Vegard Fiane Pedersen IK Grane Arendal Orientering diskvalifisert    

H 35-

2 570 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjell Arne Håland OK Sør 22:26   8:43
2 Ernst Pytten Kristiansand OK 23:37 +1:11 9:11

H 45-

2 570 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Ole-Herman Cappelen Hisøy OK 27:46   10:48
2 Ole Petter Vestøl Vegårshei IL 28:20 +0:34 11:01
3 Erik Broers Damsgaard Hisøy OK 41:19 +13:33 16:04
  Einar Krafft Myhren Hisøy OK diskvalifisert    
  Inge Hauge Hisøy OK diskvalifisert    

H 55-

2 230 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Åge Aashamar Flosta IL 37:36   16:51

H 65-

2 230 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frank Glad Balchen Oddersjaa SSK 25:57   11:38
2 Kjell Walter Sørensen IK Grane Arendal Orientering 26:07 +0:10 11:42
3 Kristen Daland IL Imås 31:58 +6:01 14:20









Illustrasjonsbilde. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

NM Gålå og Norgescup Junior Finale 2017 - Alle resultater

NM del 2 på Gålå, med finale i Norgescup Junior, gjennomføres 30. mars til 2. april. Resultater alle konkurranser her.

Johannes Høsflot Klæbo etter å ha spurtet ned resten av feltet på fellesstarten under verdenscupfinalens minitour i Québec 2017. Foto: Modica/NordicFocus.

Verdenscup Menn 2016/2017 - Endelig stilling - U23

Endelig stilling verdenscup U23 for herrer sesongen 2016/2017.

Kathrine Harsem var strålende fornøyd etter den sterke fjerdeplassen i Tour de Ski 2016-2017 sin første etappe, skøytesprinten i Val Müstair. Foto: Modica/NordicFocus.

Stilling Norgescup Kvinner 2016/2017 - Foran NM Gålå

Etter Åsen og foran NM del 2 på Gålå, er dette stillingen i Norgescup for kvinner senior og U23.

Håvard Solås Taugbøl i front foran Eivind Bakkene (t.v.) og Anders Gløersen i et av heatene under NM-sprinten på Lygna 2017. Taugbøl tok til slutt bronsemedaljen. Foto: Eirik Lund Røer/Eiluro.

Stilling Norgescup Menn 2016/2017 - Foran NM Gålå

Etter Åsen og foran NM del 2 på Gålå, er dette stillingen i Norgescup for menn senior og U23.

Tord Asle Gjerdalen inn til seier i La Sgambeda 2016. Foto: Rauschendorfer/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt etter Årefjällsloppet

Etter 11. renn i Visma Ski Classics med Årefjällsloppet i Sverige er dette stillingen for samtlige cuper. Lørdag venter 12. renn, Reistadløpet i Bardu og Troms.