Resultater Skjærgårdssprinten - KM Vestfold og Telemark Sprint 2016



Resultater Skjærgårdssprinten - KM Vestfold og Telemark Sprint 
Tønsberg, Vestfold - 1. mai 2016

Arrangementstype: Orientering

N-åpen

1 230 m, 17 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Carl-Emil Bjørseth OL Tønsberg og omegn 41:23   33:38
0 Per Kristian Møller Brun OL Tønsberg og omegn 29:04   23:37
0 Fredrik Bue OL Tønsberg og omegn 25:15   20:31
0 Ida Kristine Bue OL Tønsberg og omegn 26:50   21:48
0 Jens G. Dybvik Stokke IL 20:36   16:44
0 Maren Sofie Fremstad Larvik OK 24:06   19:35
0 Henrik  Kaiser Sturla, IF 24:53   20:13
0 Kristian Kaiser Sturla, IF 27:04   22:00
0 Kristian Kaupang Lye Larvik OK 21:23   17:23
0 Ada Josefine Knoop OL Tønsberg og omegn 27:01   21:57
0 Julie Håkonsen Liljeback OL Tønsberg og omegn 25:24   20:39
0 Henrik Mathisen OL Tønsberg og omegn 19:39   15:58
0 Solveig Omfjord Oddersjaa SSK 26:03   21:10
0 Magnus Sigurdsson Stokke IL 13:21   10:51
0 Sturle Sigurdsson Stokke IL 21:37   17:34
0 Vigdis Sigurdsson Stokke IL 21:30   17:28
  Tuva Bjørseth OL Tønsberg og omegn diskvalifisert    

D -10

1 490 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Emilie Holtskog-Feremens Skien OK 15:00   10:04
0 Juliette Holtskog-Feremens Skien OK 56:28 +41:28 37:53
0 Solveig Sollerud Konst OL Tønsberg og omegn 24:07 +9:07 16:11
0 Vilde Aakre Leistad Skien OK 14:20   9:37

D 11-12

1 310 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Mathea Gløersen OL Tønsberg og omegn 13:23   10:12
2 Ingeborg Eikås Sandefjord OK 22:20 +8:57 17:02

D 11-12N

1 490 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marlene Skramdal Hedrum OL 16:40   11:11
2 Nora Arentz Hagen Sandefjord OK 18:34 +1:54 12:27
3 Karoline Fjære Hedrum OL 25:54 +9:14 17:22

D 13-14

1 970 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kristin Melby Jacobsen Lardal OL 16:27   8:21
2 Ida Sofie Hjortland Larvik OK 17:25 +0:58 8:50
3 Eline Schjerven Lardal OL 18:34 +2:07 9:25
4 Maria Gammelsæter Mehammer Porsgrunn OL 19:02 +2:35 9:39
5 Mina Schjerven Lardal OL 22:05 +5:38 11:12
6 Emilie Johansen Sandefjord OK 25:43 +9:16 13:03
7 Emilie Kleppan Stampe Sandefjord OK 31:58 +15:31 16:13
  Malene Nysæter Skien OK brutt    

D 15-16

1 980 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hanne Vassend Porsgrunn OL 18:37   9:24
2 Kjersti Tønnessen Bergstøl Kongsberg OL 20:24 +1:47 10:18
3 Anna Meen Porsgrunn OL 20:57 +2:20 10:34
4 Andrine Harriet Fremstad Larvik OK 21:01 +2:24 10:36
5 Elise Støren Bø OL 34:23 +15:46 17:21

D 17-B

1 970 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Gry Aakre Skien OK 23:26   11:53
2 Elin Slokvik Notodden OL 25:43 +2:17 13:03
  Inger-Lene Flatin Skien OK diskvalifisert    

D 17-C

1 310 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Kjersti Gullord Gjø-Vard OL 13:39   10:25
2 Rita Harriet Bakken Fremstad Larvik OK 14:32 +0:53 11:05
3 Monica Tveit Tjentland Lardal OL 15:00 +1:21 11:27
4 Silje Skatvedt Stensrud OK Horten 17:45 +4:06 13:32
5 May-Britt Skramdal Hedrum OL 19:18 +5:39 14:43
6 Kristin Johansson Hedrum OL 20:02 +6:23 15:17
7 Nina Brodahl Stokke IL 21:19 +7:40 16:16
  Lill Birkelund Porsgrunn OL diskvalifisert    

D 17-18

2 260 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Anne Wilkommen Eiken Kongsberg OL 17:43   7:50
2 Signe Bredholt Jørgensen Sandefjord OK 18:34 +0:51 8:12
3 Camilla L. Rosenvold Porsgrunn OL 19:07 +1:24 8:27
4 Marit Melby Jacobsen Lardal OL 19:13 +1:30 8:30
5 Kornelia Lønning Brurberg Sturla, IF 19:46 +2:03 8:44
6 Emilie Westin Porsgrunn OL 20:17 +2:34 8:58
7 Sandra B. Robertsen OL Tønsberg og omegn 23:14 +5:31 10:16
8 Linn Hege Roso Lardal OL 23:15 +5:32 10:17
9 Ingvild Løver Thon Modum OL 30:24 +12:41 13:27
  Ella Arentz Hagen Sandefjord OK diskvalifisert    

D 19-20

2 260 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tonje Vassend Fossum IF 16:00   7:04
2 Julie Hjortland Larvik OK 18:29 +2:29 8:10
3 Martine Topstad Larvik OK 20:34 +4:34 9:06

D 21-

2 850 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Marthe Gløersen Bækkelagets SK 21:03   7:23
2 Guro Vassend Fossum IF 22:10 +1:07 7:46
3 Elin Bjerva Larvik OK 23:13 +2:10 8:08
4 Ida Mari Borge Hovi Skien OK 24:10 +3:07 8:28
5 Ingrid Tronshaug Stokke IL 24:12 +3:09 8:29
6 Kari Christiansen Sandefjord OK 24:26 +3:23 8:34
7 Anne Marthe Peveri Eiker OL 28:40 +7:37 10:03
8 Torill Hynne Fjære Hedrum OL 32:11 +11:08 11:17
9 Cathrine Løyning Fossum IF 37:50 +16:47 13:16

D 40-

2 260 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Christina Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 21:51   9:40
2 Sara Mathisen Porsgrunn OL 21:55 +0:04 9:41
3 Mai Britt Bjørk Sandefjord OK 22:45 +0:54 10:03
4 Ingvild Eckdahl OK Horten 23:23 +1:32 10:20
5 Trude Nysæter Skien OK 23:36 +1:45 10:26
6 Mona Holte Porsgrunn OL 23:43 +1:52 10:29
7 Elin Gravningen Stokke IL 26:41 +4:50 11:48
  Anikken Gjein Dybvik Stokke IL diskvalifisert    

D 45-

1 980 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Annette Cecilie Arentz Sandefjord OK 21:17   10:44
2 Hanne Løver Thon Modum OL 21:44 +0:27 10:58
3 Stine Arntzen Sandefjord OK 22:47 +1:30 11:30
4 Kristin Bruserud OL Trollo 23:46 +2:29 12:00
5 Hilde Vassend Porsgrunn OL 25:20 +4:03 12:47
6 Mona Bakke Porsgrunn OL 28:53 +7:36 14:35
7 Tone Sølie Lysnes Hedrum OL 30:14 +8:57 15:16
8 Janne Larsen Porsgrunn OL 31:01 +9:44 15:39
  Anne Berit Bredholt Sandefjord OK diskvalifisert    

D 50-

1 980 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Hilde Kristine Rosenvold Porsgrunn OL 21:40   10:56
2 Turid Bertelsen Porsgrunn OL 25:05 +3:25 12:40
3 Trine Marit Justad Raaen Kongsberg OL 30:23 +8:43 15:20
4 Rita Raastad Skien OK 33:22 +11:42 16:51
5 May Nordkvelde Hedrum OL 33:52 +12:12 17:06

D 55-

1 980 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Grete Hovi Skien OK 20:30   10:21
2 Eli Tufte Hanssen Eiker OL 27:54 +7:24 14:05
3 Turid Vongraven Skien OK 29:01 +8:31 14:39
4 Turid Giil Rond OL 37:20 +16:50 18:51

D 60-

1 980 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Inger Nergaard Stokke IL 28:36   14:26
2 Turid Rustand Olsen Kongsberg OL 30:07 +1:31 15:12
3 Elisabeth Rød Andebu IL 33:21 +4:45 16:50
4 Aud Kjemperud Eiker OL 35:37 +7:01 17:59
5 Randi Hansen Stokke IL 36:39 +8:03 18:30
6 Inger Marie Johansson Porsgrunn OL 44:05 +15:29 22:15
  Kristil Kristensen OK Skeidi diskvalifisert    

D 65-

2 150 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Margareta Brynhildsen Stokke IL 32:12   14:58
2 Karin Kittilsen Stokke IL 34:02 +1:50 15:49
3 Gun Jørgensen Porsgrunn OL 1:03:53 +31:41 29:42

D 70-

2 150 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 May Helene Hansen Sandefjord OK 33:02   15:21
2 Eli Jorid Klovning Porsgrunn OL 33:52 +0:50 15:45

D 75-

2 150 m, 1 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Tirill Liby Seip OK Skeidi 44:03   20:29

H -10

1 490 m, 3 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
0 Gaute Nysæter Skien OK 19:15 +0:17 12:55
0 Sindre Flatin Erichsen Skien OK 18:58   12:43
  Ludvig Skramdal Hedrum OL diskvalifisert    

H 11-12

1 310 m, 14 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Theodor Bjørk Sandefjord OK 11:16   8:36
2 Henrik Kaupang Lye Larvik OK 12:42 +1:26 9:41
3 Brage Eikås Sandefjord OK 14:43 +3:27 11:14
4 Sindre Mathisen OL Tønsberg og omegn 15:37 +4:21 11:55
5 Kristoffer Eckdahl OK Horten 16:44 +5:28 12:46
6 Adrian Hagen Porsgrunn OL 18:44 +7:28 14:18
7 Hallvard Tjentland Lardal OL 19:15 +7:59 14:41
7 Vebjørn Undstad Rostadmo IL BUL-Tromsø 19:15 +7:59 14:41
9 Martin Kaiser Sturla, IF 20:08 +8:52 15:22
10 Daniel Sandvand Omfjord Oddersjaa SSK 21:15 +9:59 16:13
11 Martin Dybvik Stokke IL 23:08 +11:52 17:39
12 Lars Emil Bue OL Tønsberg og omegn 41:57 +30:41 32:01
  Ola Meen Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Bendik Schia Løe Notodden OL diskvalifisert    

H 13-14

1 970 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Cornelius Bjørk Sandefjord OK 14:27   7:20
2 Iver Ringheim Larvik OK 14:53 +0:26 7:33
3 Jonas Eikås Sandefjord OK 15:12 +0:45 7:42
4 Tobias Mathisen Porsgrunn OL 15:25 +0:58 7:49
5 Åsmund Slokvik Notodden OL 15:50 +1:23 8:02
6 Kristoffer Fjære Hedrum OL 16:38 +2:11 8:26
7 Sondre Evensen OL Tønsberg og omegn 16:40 +2:13 8:27
8 Anders L. Rosenvold Porsgrunn OL 17:07 +2:40 8:41
9 Simen Gravningen Stokke IL 18:52 +4:25 9:34
10 Håvard Røgeberg Magelssen OL Tønsberg og omegn 19:05 +4:38 9:41
11 Peder Torhaug-Mollerud Larvik OK 25:07 +10:40 12:44
  Halvard Kornmo Porsgrunn OL diskvalifisert    

H 13-16N

1 490 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Fredrik Berg-Nielsen Sandefjord OK 13:50   9:17
2 Kristian Fremstad Larvik OK 16:53 +3:03 11:19

H 15-16

2 260 m, 12 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Skjalg Nysæter Skien OK 15:57   7:03
2 Audun Melby Jacobsen Lardal OL 16:45 +0:48 7:24
3 Alexander Repstad Storemyr IL Hauken 17:04 +1:07 7:33
4 Jakob Hjelseth OL Tønsberg og omegn 17:14 +1:17 7:37
5 Olav Aasmundtveit Hoff OL Tønsberg og omegn 17:29 +1:32 7:44
6 Even Gravningen Stokke IL 17:48 +1:51 7:52
7 Even-Andre Thorbjørnsen Notodden OL 18:20 +2:23 8:06
8 Rasmus Mathisen Porsgrunn OL 18:24 +2:27 8:08
9 Trygve Myhr Asker Skiklubb 18:26 +2:29 8:09
10 Morten Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 19:09 +3:12 8:28
11 Per Anders Eckdahl OK Horten 21:07 +5:10 9:20
12 Håvard Skriubakken Porsgrunn OL 25:05 +9:08 11:05

H 17-B

1 970 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 David Solli Skien OK 26:42   13:33
2 Ole Petter Ruud OK Horten 28:17 +1:35 14:21

H 17-C

1 310 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Sigurdur Sigurdsson Stokke IL 12:42   9:41
  Hans Gøran Bjørk Sandefjord OK diskvalifisert    

H 17-18

2 850 m, 10 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Østraat Sævareid Halden SK 17:49   6:15
2 Øystein Fruseth Christiansen OL Tønsberg og omegn 18:45 +0:56 6:34
3 Håkon Kornmo Porsgrunn OL 18:46 +0:57 6:35
4 Sindre R Holt Hedrum OL 19:32 +1:43 6:51
5 Hallvard Arntzen Foss Sandefjord OK 19:35 +1:46 6:52
6 Mathias Gløersen OL Tønsberg og omegn 19:38 +1:49 6:53
7 Tobias Kristensen Larvik OK 19:54 +2:05 6:58
8 Ole Jakob Olsrød Stokke IL 20:55 +3:06 7:20
9 Jens Didrik Berg Larvik OK 23:32 +5:43 8:15
10 Henrik Bertelsen Porsgrunn OL 24:00 +6:11 8:25

H 19-20

2 850 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 16:48   5:53
2 Oskar Størmer Fossum IF 17:35 +0:47 6:10
3 Karl Fremstad Halden SK 17:38 +0:50 6:11
4 Håkon Fruseth Christiansen NTNUI 17:59 +1:11 6:18
5 Vegard Jarvis Westergård Halden SK 18:02 +1:14 6:19
6 Anders Krona Haflan OL Tønsberg og omegn 18:43 +1:55 6:34
7 Herman Aarstrand Kirste Skien OK 20:06 +3:18 7:03
8 Jarle Lysnes Hedrum OL 23:30 +6:42 8:14
9 Anders Bjørningstad Kristoffersen Larvik OK 25:45 +8:57 9:02

H 21-

2 850 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Emil Ahlbäck Fossum IF 16:05   5:38
2 Kristian Stenerud NTNUI 19:24 +3:19 6:48
3 Thore Kornmo Porsgrunn OL 20:16 +4:11 7:06
4 Robert Fredriksen Notodden OL 22:44 +6:39 7:58
4 Jørgen Frøyd Larvik OK 22:44 +6:39 7:58
6 Lars Fremstad Larvik OK 23:50 +7:45 8:21
7 Jørgen Fjære Hedrum OL 25:22 +9:17 8:54
8 Håkon Nergaard Berg Stokke IL 25:43 +9:38 9:01
9 Knut Ivar Johansen Sandefjord OK 27:35 +11:30 9:40

H 40-

2 260 m, 6 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Magne Wiig Mathisen Porsgrunn OL 17:04   7:33
2 Kjetil Eckdahl OK Horten 19:31 +2:27 8:38
3 Truls Fjeldstad Porsgrunn OL 21:59 +4:55 9:43
  Kenneth Dybvik Stokke IL diskvalifisert    
  Tore Deinboll Sturla, IF diskvalifisert    
  Per Rune Omfjord Oddersjaa SSK diskvalifisert    

H 45-

2 260 m, 16 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Erik Larsen Sandefjord OK 17:46   7:51
2 Per Olav Gulbrandsen Larvik OK 18:34 +0:48 8:12
3 Hans Christian Meen Porsgrunn OL 18:58 +1:12 8:23
4 Øyvind Undstad IL BUL-Tromsø 19:50 +2:04 8:46
4 Jo Børre Eikås Sandefjord OK 19:50 +2:04 8:46
6 Jon Skriubakken Porsgrunn OL 20:14 +2:28 8:57
7 Anders Kristian Holt Hedrum OL 20:31 +2:45 9:04
8 Øyvind Støren Bø OL 21:53 +4:07 9:40
9 Morten Hamre IL Hauken 22:18 +4:32 9:52
10 Jens Tjentland Lardal OL 22:54 +5:08 10:07
11 Asgeir Fremstad Larvik OK 23:54 +6:08 10:34
12 Tor Sverre Gravningen Stokke IL 24:12 +6:26 10:42
13 Jørn Langerud Porsgrunn OL 24:56 +7:10 11:01
14 Trond Foss Sandefjord OK 26:02 +8:16 11:31
  Jostein Mehammer Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Espen Johnsen Hedrum OL diskvalifisert    

H 50-

2 260 m, 7 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Petter Løe Notodden OL 18:21   8:07
2 Bjørn Richard Kirste Skien OK 18:54 +0:33 8:21
3 Roger Lysnes Hedrum OL 19:32 +1:11 8:38
4 Jan Gatevold Porsgrunn OL 20:47 +2:26 9:11
5 Arne Håkon Jørgensen Sandefjord OK 21:45 +3:24 9:37
6 Terje Bakke Porsgrunn OL 22:16 +3:55 9:51
7 Oskar Kaaløy Sandefjord OK 37:09 +18:48 16:26

H 55-

1 980 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Terje Henriksen Asker Skiklubb 19:57   10:04
2 Espen Raastad Skien OK 19:59 +0:02 10:05
3 Terje Gullord Gjø-Vard OL 22:37 +2:40 11:25
4 Harald Omland Skien OK 26:02 +6:05 13:08
5 Olav Hana OL Trollo 31:09 +11:12 15:43

H 60-

1 980 m, 8 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Chr. Hagen Bø OL 20:04   10:08
2 Rune Laurantsen Skien OK 20:44 +0:40 10:28
3 Øivind Fadum Sande Sportsklubb 21:12 +1:08 10:42
4 Hugo Christensen Notodden OL 24:47 +4:43 12:31
5 Per Dag Nordkvelde Hedrum OL 26:33 +6:29 13:24
6 Dag Kristensen OK Skeidi 30:13 +10:09 15:15
  Dagfinn Torpe Porsgrunn OL diskvalifisert    
  Eilef Landsverk Skien OK diskvalifisert    

H 65-

1 980 m, 9 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Paul Skjaker Hadeland OL 22:39   11:26
2 Elling Aakre Andebu IL 23:20 +0:41 11:47
3 Kay Jørgensen Porsgrunn OL 23:59 +1:20 12:06
4 Ove Gunnar Jacobsen Stokke IL 25:21 +2:42 12:48
5 Ole Johansson Porsgrunn OL 26:42 +4:03 13:29
6 Atle Remme Porsgrunn OL 28:32 +5:53 14:24
  Sveinung Rekaa Notodden OL diskvalifisert    
  Martin Nauf Hedrum OL diskvalifisert    
  Runar Kittilsen Stokke IL diskvalifisert    

H 70-

2 150 m, 5 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Frank Eliassen Sandefjord OK 24:26   11:21
2 Ragnar Hillestad Lardal OL 24:28 +0:02 11:22
  Lars Martin Gjein Stokke IL diskvalifisert    
  Carl Ove Berg OK Skeidi diskvalifisert    
  Bjørn Willy Hansen Sandefjord OK diskvalifisert    

H 75-

2 150 m, 4 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Øystein Andersen Larvik OK 23:18   10:50
2 Oddvar Gjelstad Sandefjord OK 24:25 +1:07 11:21
3 Anton Lomme Hedrum OL 26:15 +2:57 12:12
4 Lars Magne Klovning Porsgrunn OL 34:28 +11:10 16:01

H 80-

2 150 m, 2 startende deltakere
Plass Navn Organisasjon Tid Diff Km-tid
1 Per Kristensen OK Skeidi 57:51   26:54
  Helge Tvedten Larvik OK diskvalifisert