---

VM på Ski - Lahti
Lagsprint: Semi: Kvinner- Menn| Skiathlon: Kvinner- Menn| Alle konk. i VM
---
NC Åsen
Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn
---
Vasaloppets Vintervecka
Öppet Spår| UngdomsVasan| TjejVasan| KortVasan
---
Hovedlandsrennet - Skiskyting
Stafett: J15- J16- G15- G16- Mix| Sprint: J15- J16- G15- G16| Alle konk. i HL
---
VM Junior/Ungdom - Skiskyting
Jr. Jakt: Kvinner- Menn| Ung. Jakt: Kvinner- Menn| Alle konk. i VM
---
Smøretips
Vasaloppet| VM Lahti| Hafjell Ski Marathon| Søre Ål-runden
---
STREAMING / DIREKTE TV - Norgescup Åsen
Søndag - 20/30 km, fri teknikk
---
250 spesialartikler - Best av det beste


Resultater Tour de Ski China - 6. etappe - Sprint 2017



Resultater Tour de Ski China - 6. etappe - Sprint, fri teknikk
Beijing, Kina - 9. januar 2017

Arrangementstype: Langrenn

Kvinner - Prolog

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  1 LI Xin  1992  CHN   3:11.71     120.25
 2  3 JANSSON Julia  1992  SWE   3:14.63  +2.92  138.53
 3  2 MENG Honglian  1997  CHN   3:16.49  +4.78  150.17
 4  9 SVENSSON Lisa K  1989  SWE   3:16.53  +4.82  150.42
 5  4 MAN Dandan  1989  CHN   3:17.17  +5.46  154.43
 6  8 MAYERHOFER Veronika  1992  AUT   3:17.70  +5.99  157.74
 7  5 CHI Chunxue  1998  CHN   3:18.75  +7.04  164.32
 8  10 LI Hongxue  1984  CHN   3:20.04  +8.33  172.39
 9  7 DANVIND-MALM Linda  1989  SWE   3:21.00  +9.29  178.40
 10  22 SUNDSTROEM Maria  1992  SWE   3:21.47  +9.76  181.34
 11  11 LAPPI Terttu  1986  FIN   3:21.76  +10.05  183.16
 12  15 FRITZ Lauren  1988  USA   3:23.22  +11.51  192.30
 13  14 QU Ying  1996  CHN   3:25.04  +13.33  203.69
 14  13 YAO Qiang  2000  CHN   3:25.59  +13.88  207.13
 15  6 MA Qinghua  1995  CHN   3:26.73  +15.02  214.27
 16  17 PEDERSEN Oda Hammernes  1990  NOR   3:27.55  +15.84  219.40
 17  21 MA Chun  1994  CHN   3:28.33  +16.62  224.28
 18  18 SJOELANDER Emma  1991  SWE   3:30.65  +18.94  238.80
 19  27 WANG Xirao  1998  CHN   3:32.44  +20.73  250.01
 20  12 POLLARI Terhi  1984  FIN   3:43.66  +31.95  320.24
 21  26 PEI Tong  1999  CHN   3:43.68  +31.97  320.36
 22  32 SELVA Katia  1989  ITA   3:52.65  +40.94  376.51
 23  30 ROCCA Marianna  1991  ITA   4:05.85  +54.14  459.14
 24  33 PEDERSEN Vilde Hammernes  1993  NOR   4:20.53  +1:08.82  551.03
Did not start
   37 MATHISEN Maria  1991  NOR       
   36 CHEN Shuang  1993  CHN       
   35 STORVALL Emma  1992  FIN       
   16 BJOERN Mimmi  1995  SWE     


Menn - Prolog

Rank Bib Name Year Nation Time Behind FIS Points
 1  2 REGE GIANASSO Samuel  1988  FRA   2:37.29     163.58
 2  29 WANG Qiang  1993  CHN   2:41.07  +3.78  192.42
 3  16 NOEL Baptiste  1991  FRA   2:41.34  +4.05  194.48
 4  4 MAKA Daniel  1992  CZE   2:41.65  +4.36  196.84
 5  8 HENDRICKSON Nick  1991  USA   2:41.93  +4.64  198.98
 6  18 SUN Qinghai  1988  CHN   2:42.37  +5.08  202.34
 7  5 ZHU Mingliang  1998  CHN   2:42.58  +5.29  203.94
 8  17 HAMMER Martin  1986  NOR   2:42.74  +5.45  205.16
 9  1 HJELSTUEN Haakon  1992  NOR   2:42.87  +5.58  206.15
 10  7 WEI Meng  1996  CHN   2:43.64  +6.35  212.03
 11  13 ELSET Didrik Fjeld  1993  NOR   2:43.95  +6.66  214.39
 12  3 NYDAL Erlend Moian  1992  NOR   2:44.20  +6.91  216.30
 13  15 NOVAK Jack  1993  USA   2:44.41  +7.12  217.90
 14  11 SHANG Jincai  1993  CHN   2:44.76  +7.47  220.57
 15  24 PERSSON Niklas  1992  SWE   2:45.18  +7.89  223.77
 16  9 CLAUSEN Kent Ove  1985  NOR   2:45.48  +8.19  226.06
 17  12 WESTGAARD Markus Johansen  1992  NOR   2:45.59  +8.30  226.90
 18  21 BELLET Noe  1992  FRA   2:45.85  +8.56  228.89
 19  6 JANECEK Pavel  1990  CZE   2:48.42  +11.13  248.49
 20  14 WANG Runzhe  1996  CHN   2:49.86  +12.57  259.48
 21  22 MELOEY Jakob  1993  NOR   2:51.94  +14.65  275.35
 22  25 ZHOU Yi  1996  CHN   2:52.64  +15.35  280.69
 23  19 QIN Haiyang  1997  CHN   2:53.03  +15.74  283.66
 24  27 HE Jian  1990  CHN   2:56.24  +18.95  308.15
 25  23 KENNA Skyler  1995  USA   2:59.47  +22.18  332.80
 26  34 LIU Mingtao  1987  CHN   3:05.64  +28.35  379.87
 27  31 PLATI Andrea  1996  ITA   3:29.10  +51.81  558.85
 28  37 BAENA Cesar  1986  VEN   3:47.49  +1:10.20  699.15
 29  32 BUTTI Jacopo  1990  ITA   4:00.75  +1:23.46  800.31
 30  35 MRZENA Martin  1986  CZE   4:22.57  +1:45.28  966.78
Did not start
   42 ZUNIGA Marco  1978  CHI       
   30 LIU Jinming  1992  CHN       
   10 EVJESTAD Hallvard  1993  NOR     


Kvinner - Finale

Rank Bib Name Year Nation
 1  1 LI Xin  1992  CHN 
 2  5 MAN Dandan  1989  CHN 
 3  7 CHI Chunxue  1998  CHN 
 4  3 MENG Honglian  1997  CHN 
 5  6 MAYERHOFER Veronika  1992  AUT 
 6  13 QU Ying  1996  CHN 
 7  2 JANSSON Julia  1992  SWE 
 8  9 DANVIND-MALM Linda  1989  SWE 
 9  4 SVENSSON Lisa K  1989  SWE 
 10  8 LI Hongxue  1984  CHN 
 11  11 LAPPI Terttu  1986  FIN 
 12  15 MA Qinghua  1995  CHN 
 13  10 SUNDSTROEM Maria  1992  SWE 
 14  12 FRITZ Lauren  1988  USA 
 15  14 YAO Qiang  2000  CHN 
 16  16 PEDERSEN Oda Hammernes  1990  NOR 
 17   MA Chun  1994  CHN 
 18   SJOELANDER Emma  1991  SWE 
 19   WANG Xirao  1998  CHN 
 20   POLLARI Terhi  1984  FIN 
 21   PEI Tong  1999  CHN 
 22   SELVA Katia  1989  ITA 
 23   ROCCA Marianna  1991  ITA 
 24   PEDERSEN Vilde Hammernes  1993  NOR 
Did not start
    BJOERN Mimmi  1995  SWE 
    CHEN Shuang  1993  CHN 
    STORVALL Emma  1992  FIN 
    MATHISEN Maria  1991  NOR


Menn - Finale

Rank Bib Name Year Nation
 1  4 MAKA Daniel  1992  CZE 
 2  2 WANG Qiang  1993  CHN 
 3  7 ZHU Mingliang  1998  CHN 
 4  1 REGE GIANASSO Samuel  1988  FRA 
 5  3 NOEL Baptiste  1991  FRA 
 6  16 CLAUSEN Kent Ove  1985  NOR 
 7  5 HENDRICKSON Nick  1991  USA 
 8  14 SHANG Jincai  1993  CHN 
 9  6 SUN Qinghai  1988  CHN 
 10  9 HJELSTUEN Haakon  1992  NOR 
 11  12 NYDAL Erlend Moian  1992  NOR 
 12  15 PERSSON Niklas  1992  SWE 
 13  8 HAMMER Martin  1986  NOR 
 14  10 WEI Meng  1996  CHN 
 15  11 ELSET Didrik Fjeld  1993  NOR 
 16  13 NOVAK Jack  1993  USA 
 17   WESTGAARD Markus Johansen  1992  NOR 
 18   BELLET Noe  1992  FRA 
 19   JANECEK Pavel  1990  CZE 
 20   WANG Runzhe  1996  CHN 
 21   MELOEY Jakob  1993  NOR 
 22   ZHOU Yi  1996  CHN 
 23   QIN Haiyang  1997  CHN 
 24   HE Jian  1990  CHN 
 25   KENNA Skyler  1995  USA 
 26   LIU Mingtao  1987  CHN 
 27   PLATI Andrea  1996  ITA 
 28   BAENA Cesar  1986  VEN 
 29   BUTTI Jacopo  1990  ITA 
 30   MRZENA Martin  1986  CZE 
Did not start
    ZUNIGA Marco  1978  CHI 
    LIU Jinming  1992  CHN 
    EVJESTAD Hallvard  1993  NOR