2003-02-28 VM i Val Di Fiemme
Russerne er tilbake

De russiske løperne imponerte stort i dagens 30 km fristil i VM. Det ble ingen suksess for de norske løperne.

Jannike Østby som har slitt med sykdom helt til oppunder VM sleit seg igjennom 2 runder før hun brøt. Hun var tydelig preget av at kroppen ikke fungerte som den skulle.

Hilde G. Pedersen åpnet brukbart og hang bra med i starten. Hun ble etter hvert tatt igjen av Valentina Shevchenko fra Ukraina og hang på en god stund. Kroppen til Hilde fungerte heller ikke optimalt og hun brøt .

Eneste norske løper i mål var Kristin Størmer Steira. Hun la opp et fornuftig løp og gikk seg mot slutten oppover på resultatlista. Hun havnet tilslutt på 26. plass som er godkjent i VM debuten. Hun hadde som mål å bli blant de 20 beste før start.

Vinner av 30 kilometren ble Olga Savjalova fra Russland framfor Elena Burukine også fra Russland. Kristina Smigun som var favoritt på forhånd havnet på 3. plass.

Vi kommer tilbake med kommentarer.

Språk Norsk - Norwegian