Petter Northug

Petter Northug Foto: Geir Olsen

Tapte 10.000 kroner

I Italia går dagene sin vante gang. Landslagene har nå vært i høyden en uke.  Etter en rulleskiøkt forleden oppstod det diskusjoner rundt intensiteten på en intervalløkt i Stelvio 2009, og Simen Østensen la 1.000kr på bordet; landslagsløperne liker tilsynelatende å vedde. Petter Northug var ikke snauere, skråsikker som han var la han 10 000kr i potten.

Morten Aa Djupvik måtte ned i treningsdagbøkene for å kunne kåre en vinner; Northug tapte 10.000kr.

- Skal du først vedde skal du gjøre det ordentlig! For at det skal monne litt må du opp i den klassen, sa Northug til Aftenposten.

Les hele saken – aftenposten.no
 

Share on Facebook Tips en venn Tips en venn Skriv ut
Starten går i SkejtVasan 2011. Foto: Vasaloppet.

Ny rekord for KortVasan

Turrenn - Vasaloppet

Mange av Vasaloppets renn er forlengst fulltegnet, blant annet KortVasan, men også her er pågangen rekordstor, og de som ønsker å gå bør melde seg på så snart som mulig.
Les mer...

566 mill kroner i spelemidlar for 2012

Norges idrettsforbund er tildelt 566 millionar kroner i spelemidlar for 2012. Dette er den same sum som i fjor.
Les mer...

Hellner och Kalla går dobbelt i Davos

Marcus Hellner och Charlotte Kalla dubblerar vid helgens världscuptävlingar i Davos. Båda kör distanslopp på lördag och sprint i fri stil på söndag i den schweiziska skididyllen.
Les mer...

Aalberg og Ottesen skal hjelpe Falun-VM

John Aalberg og Lasse Ottesen er engasjert som rådgivere for ski-VM i Falun i 2015.
Les mer...
Språk Norsk - Norwegian