Utelukker ikke verdenscup
Jannike Østby gikk inn til en sensasjonell syvendeplass under 3- mila i NM i fjor etter minimalt med treningsgrunnlag. Det gav så mye mersmak at Østby denne sesongen har bestemt seg for å satse for fullt. Sammen med Team Mekonomen og Team Seaworks drømmer hun om å få gå verdenscup igjen.
- Det var moro å få til så gode renn i fjor med det lille grunnlaget jeg hadde. Det fikk meg til å tenke på hvor godt jeg kan gjøre det med å trene enda litt mer, sier Jannike Østby til langrenn.com.
- Trente mest
For fem år siden la hun skiene på hylla etter mye motgang og skader. Som yngre seniorløper var hun kjent for sine mange treningstimer. Den oppskriften følger hun ikke nå lenger.
- Jeg var vel omtrent den kvinnelige utøveren uansett idrett som trente mest. Jeg trener etter de samme prinsippene nå og har ikke lagt om treningen så mye, men antall treningstimer er kraftig redusert, forklarer Østby
Om knappe tre uker står hun på startstrek på Beitostølen. Her kan det være gode muligheter for å sikre seg en verdenscupplass.
- Det hadde vært gøy å gått verdenscup, men jeg trenger nok i tilfelle litt tid på meg før jeg er på det nivået igjen. Jeg ønsker imidlertid å gå en del tradisjonelle renn i tillegg til langdistanserennene med Team Mekonomen, sier hun.
Satser et par år
For øyeblikket ser 30- åringen for seg å satse på ski et par år til.
- Jeg begynner å bli gammel synes jeg, men det er jo allikevel flere som er eldre enn meg. Jeg har lyst til å bruke denne sesongen til å komme meg opp på et visst nivå og så har jeg lyst til å gå sesongen etter også. Så får vi se hva som skjer, forteller Østby.
Geir Endre Rogn og Pål Gunnar Mikkelsplass er Østby sine trenere for sesongen.
Populært trenerseminar
Arena for kompetanseoppbygging og -utveksling
Jobber for felles langdistansecup
FIS-kongressen i Sør-Korea
Forlenger damenes sprintløyper
FIS-kongressen i Sør-Korea
Pålegges ekstra runde ved skibytte
FIS-kongressen i Sør-Korea
Utøverne nedstemt
FIS-kongressen i Sør-Korea
Kortere etapper i verdenscupstafetter
FIS-kongressen i Sør-Korea
Bysprintene kan forsvinne
FIS-kongressen i Sør-Korea
Klart for ny Drammensprint i langrenn
FIS-kongressen i Sør-Korea
Lahti må kjempe for VM
Hvem får VM 2017?
Skal også være førjulsstjerne
Ønsker ikke bare å delta
Internett-penger bak storsatsing
Nettgründer og skiløper
Ikke lenger en ensom rytter
Jakter verdenscupstart
Håper hele laget forsvinner
Med landslaget i sikte
Ingen kjære mor
Sommertrening for skiløpere
Fjellmaraton 2012 - Bare å glede seg
Snø, sol, bar asfalt og idrettsfest
Start rulleskisesongen med Melkesyrefabrikken
Produktomtale - Melkesyrefabrikken
Eliassen vant BDO-Mila i Bergen
Skiløpere best også med joggesko
Rennemo-seier i BDO-Mila på Jæren
Vant med romslig margin
Begynner med 14 timers langtur
Med naturen som treningsstudio
Valdresflya 24. mai 2012
Gode treningsmuligheter










































