Tord Asle Gjerdalen etter å ha vunnet Visma Ski Classics-rennet Toblach - Cortina 2017. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen etter å ha vunnet Visma Ski Classics-rennet Toblach - Cortina 2017. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt etter Birken

Etter Birkebeinerrennet, 10. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper. 

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut
Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1655
2 (2) Kateřina Smutná SAN 1355
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 1168
4 (4) Sara Lindborg SER 1044
5 (5) Emilia Lindstedt SPA 793
6 (6) Heli Heiskanen ROB 670
7 (7) Barbara Jezersek PIO 523
8 (8) Laila Kveli TYN 419
9 (9) Lina Korsgren LEA 405
10 (13) Seraina Boner GEL 353
11 (10) Svenja Hoelzle SYN 348
12 (12) Evelina Bångman SPA 342
13 (11) Olga Rotcheva RMT 341
14 (21) Masako Ishida TUB 280
15 (16) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 274
16 (14) Viktoria Melina RMT 262
17 (15) Terhi Pollari TMA 237
18 (17) Kristin Antonsen SYN 225
19   Justyna Kowalczyk SAN 200
20 (24) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 190
21 (18) Larisa Riasina RMT 180
22 (20) Klára Moravcová SIL 167
23 (19) Adéla Boudíková ACT 164
24 (26) Maria Rydqvist SPA 109
25 (22) Aurélie Dabudyk HSN 100
26 (23) Petra Tanner STA 97
27 (25) Nina Lintzén IGN 85
28 (27) Monique Siegel PIO 75
28 (27) Lisa K Svensson SAN 75
30   Silje Øyre Slind TEL 70
30 (29) Rahel Imoberdorf XCA 70
32 (30) Julia Jansson SER 66
32 (30) Eva Johansson SPA 66
32 (30) Sandra Schützová SIL 66
35 (33) Šárka Zelenková SIL 62
36 (34) Jessica Müller ACT 54
36 (34) Julia Svan SER 54
38 (36) Jessica Wirth TFN 50
39 (37) Clara Auland IGN 47
40   Mari Eide TEL 38
40 (38) Magdalena Maierhofer STA 38
42   Marte Håkenstad Bråten SYN 16



Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 1384
2 (2) Andreas Nygaard SAN 1000
3 (4) Morten Eide Pedersen BNB 977
4 (3) Stian Hoelgaard LEA 944
5 (5) Petter Eliassen LEA 922
6 (6) Ilya Chernousov PIO 762
7 (8) Øystein Pettersen BNB 710
8 (7) Johan Kjølstad TUB 672
9 (9) Fredrik Byström LAG 608
10 (10) John Kristian Dahl TUB 603
11 (11) Kjetil Dammen LEA 561
12 (12) Anders Aukland SAN 556
13 (13) Simen Østensen BNB 534
14 (13) Oscar Persson LAG 469
15 (16) Oskar Kardin SER 426
16 (18) Markus Ottosson LAG 417
17 (15) Jens Eriksson SAN 384
18 (17) Torleif Syrstad SYN 373
19 (19) Marcus Johansson LAG 362
20 (23) Tore Bjørseth Berdal TUB 353
21 (25) Stanislav Řezáč SIL 350
22 (20) Petr Novák ACT 346
23 (22) Vetle Thyli TUB 345
24 (21) Torgeir Skare Thygesen LEA 332
25 (28) Øyvind Moen Fjeld SAN 309
26 (24) Bob Impola SER 302
27 (26) Andreas Holmberg MOR 278
28 (27) Bruno Debertolis XCA 260
29 (37) Anders Høst LEA 242
30 (29) Mauro Brigadoi ROB 239
31 (30) Alexey Dvoskin RMT 222
32 (42) Chris Andre Jespersen TUB 221
33   Martin Johnsrud Sundby TUB 200
34 (31) Jimmie Johnsson LAG 196
35 (32) Jerry Ahrlin TYN 192
35 (32) Johan Lövgren IGN 192
37 (36) Candide Pralong GEL 189
38 (37) Toni Livers GEL 184
38 (34) Jiří Ročárek ACT 184
40 (35) Bastien Poirrier GEL 177
41 (39) Rikard Tynell TYN 160
42 (40) Konstantin Glavatskikh RMT 155
43 (41) Alexander Utkin RMT 150
44 (42) Florian Rohde TFN 131
45 (44) Pavel Ondrášek ACT 127
46 (45) Ermil Vokuev RMT 120
47 (46) Snorri Einarsson SAN 118
48 (49) Adrien Mougel GEL 116
49 (47) Daniel Máka ACT 113
50 (48) Eric Thomas STA 112
51 (50) Jan Šrail PIO 106
52 (51) Anton Daprà XCA 103
53 (52) Thomas Gifstad TFN 96
54 (53) Bill Impola BRI 94
55 (54) Ari Luusua TMA 93
56 (66) Benoit Chauvet GEL 92
57 (55) Ivan Pavlov RMT 91
58 (56) Lukáš Bauer PIO 89
59 (57) Nicolas Bormolini ROB 84
60 (58) Robin Frost TFN 83
61 (59) Björn Rydvall IGN 82
62 (60) Loris Frasnelli ROB 81
63 (61) Jörgen Brink BRI 78
63 (61) Jakub Pšenička SIL 78
65 (63) David Frisk MOR 76
65 (63) Jérémie Millereau GEL 76
67 (65) Mats Håkon Breda SYN 75
68 (67) Rasmus Blom SER 72
68 (75) Vinjar Skogsholm PAR 72
68 (67) Michael Kuisle TFN 72
71 (69) Anders Solin MOR 68
72 (70) Erik Melin Söderström SER 66
73 (78) Markus Jönsson PIO 65
73 (71) Bastien Buttin HSN 65
75 (72) Vetle Juliussen SYN 63
76 (73) Klas Nilsson IGN 61
76 (73) Christoffer Lindvall TMA 61
78 (76) Thomas Chambellant GEL 56
79 (77) Thomas Bormolini ROB 55
80 (79) Philipp Bachl STA 52
81 (80) Adam Fellner PIO 51
82 (81) Ted Armgren SIL 50
82 (81) Johannes Pfab TFN 50
82 (81) Clément Mailler GEL 50
82 (81) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
82 (81) Mikhail Devjatiarov RMT 50
87 (86) Jiří Pliska SIL 49
88 (87) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
89 (88) Pavel Janeček SIL 39
90 (89) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
91   Daniel Richardsson TYN 31
91 (90) Alexis Jeannerod PIO 31
93 (91) Radek Šretr ACT 26
94   Martin Jakš PIO 25
95 (92) Simone Bosin ROB 24
96   Eirik Brandsdal TUB 23
97   Gjøran Tefre LEA 21
98 (93) Ståle Fenstad RUS 17
99 (94) Lasse Hulgaard RUS 13
100 (95) Václav Sedláček SIL 12
100 (95) Erlend Nydal SYN 12
102 (97) Valerio Leccardi XCA 9
103 (98) Stian Jelstad RUS 7
104 (99) Lorenzo Cerutti XCA 6
105 (100) Victor Gustafsson MOR 5
106 (101) Atle Smenes RUS 4
106 (101) Jiří Harcuba PIO 4
108 (103) Erlend Haugstad TSC 3
109 (104) Gjermund Steinsland TSC 2
110 (105) Kjetil Tyrom PAR 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 330
2 (2) Astrid Øyre Slind TUB 125
3 (3) Kateřina Smutná SAN 110
4 (7) Masako Ishida TUB 40
5 (4) Sara Lindborg SER 30
5 (4) Olga Rotcheva RMT 30
5 (4) Lina Korsgren LEA 30
8   Justyna Kowalczyk SAN 20
9 (7) Emilia Lindstedt SPA 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 186
2 (2) Morten Eide Pedersen BNB 108
3 (3) Jens Eriksson SAN 81
4 (6) Petter Eliassen LEA 80
5 (4) Anders Høst LEA 75
6 (5) Markus Ottosson LAG 71
7 (11) Simen Østensen BNB 59
8 (7) Tord Asle Gjerdalen SAN 39
9 (8) Mauro Brigadoi ROB 34
10 (9) Marcus Johansson LAG 31
11 (10) Ermil Vokuev RMT 30
12 (15) Chris Andre Jespersen TUB 28
13 (12) Johan Kjølstad TUB 26
13 (12) John Kristian Dahl TUB 26
15 (14) Anders Aukland SAN 21
16 (16) Fredrik Byström LAG 19
17 (17) Jiří Ročárek ACT 17
18 (18) Øystein Pettersen BNB 16
18 (18) Tore Bjørseth Berdal TUB 16
18 (18) Ilya Chernousov PIO 16
21 (21) Kjetil Dammen LEA 14
21 (21) Torgeir Skare Thygesen LEA 14
23 (23) Alexey Dvoskin RMT 11
23 (23) Vetle Thyli TUB 11
23   Martin Johnsrud Sundby TUB 11
26 (25) Bruno Debertolis XCA 8
27 (26) Jimmie Johnsson LAG 6
27   Daniel Richardsson TYN 6
27 (26) Thomas Gifstad TFN 6
27 (26) Bastien Poirrier GEL 6
27 (26) Konstantin Glavatskikh RMT 6
32 (30) Øyvind Moen Fjeld SAN 4
32 (30) Oscar Persson LAG 4
32 (30) Adrien Mougel GEL 4
32 (30) Vinjar Skogsholm PAR 4
32 (30) Candide Pralong GEL 4



Pro Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 4691
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 3395
3 (3) Team United Bakeries TUB 3191
4 (4) Team LeasePlan LEA 2569
5 (5) Team Serneke SER 1840
6 (6) Team BN Bank BNB 1831
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 1511
8 (8) Russian Marathon Team RMT 1094
9 (9) Team Robinson Petshop Trainer ROB 961
10 (10) Team Synnfjell SYN 779
11 (11) Atlas Craft Team ACT 748
12 (13) Gel Intérim Rossignol GEL 747
13 (12) Team SkiProAm SPA 735
14 (14) Team Tynell TYN 682
15 (15) Silvini Madshus team SIL 678
16 (18) Team Parkettpartner PAR 417
17 (16) Ski team Mäenpää TMA 385
18 (17) Team Igne IGN 370
19 (19) Team Xcalibur Lill Sport XCA 338
20 (20) Team IFK Mora Skidklubb MOR 326
21 (21) Team Forever Nordic TFN 273
22 (22) Skimarathon Team Austria STA 211
23 (25) Team Telemark TEL 190
24 (23) Brink Ski Team BRI 116
25 (24) Haute-Savoie Nordic Team HSN 100
26 (26) Team Rustad IL RUS 37
27 (27) Team Skiclub TSC 5
28 (28) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Svenja Hoelzle SYN 348
2 (2) Evelina Bångman SPA 342
3 (3) Kristin Antonsen SYN 225
4 (4) Julia Jansson SER 66
4 (4) Sandra Schützová SIL 66
6 (6) Julia Svan SER 54
7 (7) Jessica Wirth TFN 50
8 (8) Clara Auland IGN 47
9 (9) Magdalena Maierhofer STA 38
10   Marte Håkenstad Bråten SYN 16

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 944
2 (2) Oscar Persson LAG 469
3 (3) Oskar Kardin SER 426
4 (4) Torleif Syrstad SYN 373
5 (5) Bob Impola SER 302
6 (6) Andreas Holmberg MOR 278
7 (9) Anders Høst LEA 242
8 (7) Mauro Brigadoi ROB 239
9 (8) Johan Lövgren IGN 192
10 (10) Pavel Ondrášek ACT 127
11 (11) Ermil Vokuev RMT 120
12 (12) Daniel Máka ACT 113
13 (13) Anton Daprà XCA 103
14 (14) Thomas Gifstad TFN 96
15 (15) Nicolas Bormolini ROB 84
16 (16) Robin Frost TFN 83
17 (17) Jakub Pšenička SIL 78
18 (21) Vinjar Skogsholm PAR 72
18 (18) Michael Kuisle TFN 72
20 (19) Vetle Juliussen SYN 63
21 (20) Christoffer Lindvall TMA 61
22 (22) Thomas Chambellant GEL 56
23 (23) Thomas Bormolini ROB 55
24 (24) Adam Fellner PIO 51
25 (25) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
26 (26) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
27 (27) Alexis Jeannerod PIO 31
28 (28) Simone Bosin ROB 24
29   Gjøran Tefre LEA 21
30 (29) Lasse Hulgaard RUS 13
31 (30) Erlend Nydal SYN 12
32 (31) Jiří Harcuba PIO 4
33 (32) Gjermund Steinsland TSC 2
34 (33) Kjetil Tyrom PAR 1

Visma Nordic Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 370
2 (2) Astrid Øyre Slind TUB 290
3 (4) Emilia Lindstedt SPA 210
4   Justyna Kowalczyk SAN 200
5 (3) Sara Lindborg SER 194
6   Masako Ishida TUB 140
7 (5) Lina Korsgren LEA 133
8 (6) Laila Kveli TYN 130
9 (7) Heli Heiskanen ROB 121
10 (9) Maria Rydqvist SPA 109
11   Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 100
12 (13) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 91
13 (8) Nina Lintzén IGN 85
13   Kateřina Smutná SAN 85
15 (11) Evelina Bångman SPA 76
16 (10) Monique Siegel PIO 75
17   Silje Øyre Slind TEL 70
18   Seraina Boner GEL 62
19 (12) Jessica Müller ACT 54
20 (14) Clara Auland IGN 47
21 (15) Terhi Pollari TMA 44
22   Mari Eide TEL 38
23   Klára Moravcová SIL 25
24   Marte Håkenstad Bråten SYN 16
25   Barbara Jezersek PIO 14

Visma Nordic Trophy Men

#     name team points
1 (2) Andreas Nygaard SAN 255
2 (1) John Kristian Dahl TUB 235
3 (5) Tord Asle Gjerdalen SAN 220
3 (15) Petter Eliassen LEA 220
5   Martin Johnsrud Sundby TUB 200
6 (7) Anders Aukland SAN 190
7 (3) Stian Hoelgaard LEA 181
8 (4) Markus Ottosson LAG 178
9 (23) Simen Østensen BNB 164
10 (6) Ilya Chernousov PIO 139
11 (10) Oskar Kardin SER 129
12 (13) Øyvind Moen Fjeld SAN 124
13 (21) Morten Eide Pedersen BNB 122
14 (22) Anders Høst LEA 105
15 (11) Fredrik Byström LAG 103
16 (19) Stanislav Řezáč SIL 93
17 (28) Oscar Persson LAG 92
18 (17) Kjetil Dammen LEA 91
19   Chris Andre Jespersen TUB 90
19 (26) Øystein Pettersen BNB 90
21 (9) Petr Novák ACT 87
22 (8) Jens Eriksson SAN 85
23 (14) Markus Jönsson PIO 65
24 (12) Bob Impola SER 62
25 (29) Vetle Thyli TUB 54
26   Tore Bjørseth Berdal TUB 50
27 (16) Johan Lövgren IGN 47
28 (18) Jörgen Brink BRI 41
29 (27) Marcus Johansson LAG 36
30 (25) Andreas Holmberg MOR 34
31   Daniel Richardsson TYN 31
32   Johan Kjølstad TUB 29
32 (20) Thomas Gifstad TFN 29
34 (24) Torleif Syrstad SYN 27
35   Martin Jakš PIO 25
36   Eirik Brandsdal TUB 23
37   Toni Livers GEL 22
38   Gjøran Tefre LEA 21
39   Benoit Chauvet GEL 19
40 (30) Lukáš Bauer PIO 17
41   Candide Pralong GEL 16
42 (31) Florian Rohde TFN 13
43 (32) Bruno Debertolis XCA 12
43   Vinjar Skogsholm PAR 12
45 (33) Mats Håkon Breda SYN 11
46 (34) Bill Impola BRI 10
47   Adrien Mougel GEL 9
48 (35) Jan Šrail PIO 8
49 (36) Jiří Pliska SIL 7
50 (37) Simen Engebretsen Nordli PAR 6
51 (38) Thomas Gjestrumbakken PAR 2
51   Alexis Jeannerod PIO 2
53 (39) Rikard Tynell TYN 1
53   Bastien Poirrier GEL 1

Sekunder og minutter å tjene i sporet
* 250 spesialartikler om trening, utstyr, teknikk, kosthold, smøring, styrke og så videre
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut