Tord Asle Gjerdalen, fremst til høyre, leder an mot seier i Marcialonga 2015. Foto: Östh/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen, fremst til høyre, leder an mot seier i Marcialonga 2015. Foto: Östh/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt før Birken

Etter Vasaloppet, 9. renn i Visma Ski Classics, er dette stillingen for samtlige cuper. 

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1485
2 (2) Kateřina Smutná SAN 1270
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 1048
4 (4) Sara Lindborg SER 990
5 (5) Emilia Lindstedt SPA 703
6 (6) Heli Heiskanen ROB 639
7 (7) Barbara Jezersek PIO 509
8 (11) Laila Kveli TYN 384
9 (12) Lina Korsgren LEA 372
10 (8) Svenja Hoelzle SYN 348
11 (9) Olga Rotcheva RMT 341
12 (13) Evelina Bångman SPA 324
13 (10) Seraina Boner GEL 291
14 (14) Viktoria Melina RMT 262
15 (16) Terhi Pollari TMA 237
16 (17) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 233
17 (15) Kristin Antonsen SYN 225
18 (18) Larisa Riasina RMT 180
19 (19) Adéla Boudíková ACT 164
20 (20) Klára Moravcová SIL 142
21 (21) Masako Ishida TUB 140
22 (22) Aurélie Dabudyk HSN 100
23 (23) Petra Tanner STA 97
24 (24) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 90
25   Nina Lintzén IGN 85
26   Maria Rydqvist SPA 80
27   Monique Siegel PIO 75
27 (25) Lisa K Svensson SAN 75
29 (26) Rahel Imoberdorf XCA 70
30 (27) Julia Jansson SER 66
30 (27) Eva Johansson SPA 66
30 (27) Sandra Schützová SIL 66
33 (30) Šárka Zelenková SIL 62
34   Jessica Müller ACT 54
34 (31) Julia Svan SER 54
36 (32) Jessica Wirth TFN 50
37   Clara Auland IGN 47
38 (33) Magdalena Maierhofer STA 38

 

Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 1264
2 (4) Andreas Nygaard SAN 915
3 (3) Stian Hoelgaard LEA 903
4 (2) Morten Eide Pedersen BNB 882
5 (5) Petter Eliassen LEA 752
6 (7) Ilya Chernousov PIO 718
7 (6) Johan Kjølstad TUB 643
8 (8) Øystein Pettersen BNB 640
9 (9) Fredrik Byström LAG 575
10 (13) John Kristian Dahl TUB 568
11 (10) Kjetil Dammen LEA 514
12 (14) Anders Aukland SAN 456
13 (12) Simen Østensen BNB 394
13 (11) Oscar Persson LAG 394
15 (19) Jens Eriksson SAN 384
16 (20) Oskar Kardin SER 372
17 (15) Torleif Syrstad SYN 368
18 (27) Markus Ottosson LAG 359
19 (17) Marcus Johansson LAG 344
20 (22) Petr Novák ACT 339
21 (16) Torgeir Skare Thygesen LEA 332
22 (21) Vetle Thyli TUB 307
23 (18) Tore Bjørseth Berdal TUB 303
24 (26) Bob Impola SER 302
25 (23) Stanislav Řezáč SIL 288
26 (25) Andreas Holmberg MOR 265
27 (24) Bruno Debertolis XCA 260
28 (32) Øyvind Moen Fjeld SAN 243
29 (27) Mauro Brigadoi ROB 239
30 (29) Alexey Dvoskin RMT 222
31 (30) Jimmie Johnsson LAG 196
32 (31) Jerry Ahrlin TYN 192
32 (40) Johan Lövgren IGN 192
34 (33) Jiří Ročárek ACT 184
35 (34) Bastien Poirrier GEL 176
36 (35) Candide Pralong GEL 173
37 (36) Toni Livers GEL 162
37 (41) Anders Høst LEA 162
39 (37) Rikard Tynell TYN 160
40 (38) Konstantin Glavatskikh RMT 155
41 (39) Alexander Utkin RMT 150
42 (42) Chris Andre Jespersen TUB 131
42 (45) Florian Rohde TFN 131
44 (43) Pavel Ondrášek ACT 127
45 (44) Ermil Vokuev RMT 120
46 (45) Snorri Einarsson SAN 118
47 (47) Daniel Máka ACT 113
48 (48) Eric Thomas STA 112
49 (49) Adrien Mougel GEL 107
50 (51) Jan Šrail PIO 106
51 (50) Anton Daprà XCA 103
52 (67) Thomas Gifstad TFN 96
53 (54) Bill Impola BRI 94
54 (52) Ari Luusua TMA 93
55 (53) Ivan Pavlov RMT 91
56 (63) Lukáš Bauer PIO 86
57 (54) Nicolas Bormolini ROB 84
58 (56) Robin Frost TFN 83
59 (57) Björn Rydvall IGN 82
60 (58) Loris Frasnelli ROB 81
61 (87) Jörgen Brink BRI 78
61 (59) Jakub Pšenička SIL 78
63 (60) David Frisk MOR 76
63 (60) Jérémie Millereau GEL 76
65 (70) Mats Håkon Breda SYN 75
66 (62) Benoit Chauvet GEL 73
67 (63) Rasmus Blom SER 72
67 (63) Michael Kuisle TFN 72
69 (66) Anders Solin MOR 68
70 (68) Erik Melin Söderström SER 66
71 (69) Bastien Buttin HSN 65
72 (71) Vetle Juliussen SYN 63
73 (72) Klas Nilsson IGN 61
73 (72) Christoffer Lindvall TMA 61
75 (74) Vinjar Skogsholm PAR 60
76 (75) Thomas Chambellant GEL 56
77 (76) Thomas Bormolini ROB 55
78   Markus Jönsson PIO 54
79 (77) Philipp Bachl STA 52
80 (78) Adam Fellner PIO 51
81 (79) Ted Armgren SIL 50
81 (79) Johannes Pfab TFN 50
81 (79) Clément Mailler GEL 50
81 (79) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
81 (79) Mikhail Devjatiarov RMT 50
86 (84) Jiří Pliska SIL 49
87 (84) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
88 (86) Pavel Janeček SIL 39
89 (88) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
90 (89) Alexis Jeannerod PIO 29
91 (90) Radek Šretr ACT 26
92 (91) Simone Bosin ROB 24
93 (92) Ståle Fenstad RUS 17
94 (93) Lasse Hulgaard RUS 13
95 (94) Václav Sedláček SIL 12
95 (94) Erlend Nydal SYN 12
97 (96) Valerio Leccardi XCA 9
98 (97) Stian Jelstad RUS 7
99 (98) Lorenzo Cerutti XCA 6
100 (99) Victor Gustafsson MOR 5
101 (100) Atle Smenes RUS 4
101 (100) Jiří Harcuba PIO 4
103 (102) Erlend Haugstad TSC 3
104 (103) Gjermund Steinsland TSC 2
105 (104) Kjetil Tyrom PAR 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 320
2 (3) Astrid Øyre Slind TUB 125
3 (2) Kateřina Smutná SAN 110
4 (4) Sara Lindborg SER 30
4 (4) Olga Rotcheva RMT 30
4 (6) Lina Korsgren LEA 30
7 (7) Masako Ishida TUB 10
7   Emilia Lindstedt SPA 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 186
2 (5) Morten Eide Pedersen BNB 88
3 (4) Jens Eriksson SAN 81
4 (2) Anders Høst LEA 75
5 (3) Markus Ottosson LAG 71
6 (6) Petter Eliassen LEA 65
7 (6) Tord Asle Gjerdalen SAN 35
8 (8) Mauro Brigadoi ROB 34
9 (9) Marcus Johansson LAG 31
10 (10) Ermil Vokuev RMT 30
11 (16) Simen Østensen BNB 29
12 (18) Johan Kjølstad TUB 26
12 (11) John Kristian Dahl TUB 26
14 (12) Anders Aukland SAN 21
15   Chris Andre Jespersen TUB 20
16 (15) Fredrik Byström LAG 19
17 (13) Jiří Ročárek ACT 17
18 (20) Øystein Pettersen BNB 16
18 (21) Tore Bjørseth Berdal TUB 16
18 (14) Ilya Chernousov PIO 16
21   Kjetil Dammen LEA 14
21 (16) Torgeir Skare Thygesen LEA 14
23 (18) Alexey Dvoskin RMT 11
23   Vetle Thyli TUB 11
25 (21) Bruno Debertolis XCA 8
26 (23) Jimmie Johnsson LAG 6
26 (23) Thomas Gifstad TFN 6
26 (23) Bastien Poirrier GEL 6
26 (23) Konstantin Glavatskikh RMT 6
30 (27) Øyvind Moen Fjeld SAN 4
30 (27) Oscar Persson LAG 4
30 (27) Adrien Mougel GEL 4
30   Vinjar Skogsholm PAR 4
30 (27) Candide Pralong GEL 4

 

 


Pro Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 4247
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 3082
3 (3) Team United Bakeries TUB 2712
4 (4) Team LeasePlan LEA 2271
5 (5) Team Serneke SER 1732
6 (6) Team BN Bank BNB 1546
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 1442
8 (8) Russian Marathon Team RMT 1094
9 (9) Team Robinson Petshop Trainer ROB 930
10 (10) Team Synnfjell SYN 774
11 (12) Atlas Craft Team ACT 741
12 (14) Team SkiProAm SPA 645
13 (11) Gel Intérim Rossignol GEL 644
14 (15) Team Tynell TYN 610
15 (13) Silvini Madshus team SIL 591
16 (16) Ski team Mäenpää TMA 385
17 (20) Team Igne IGN 370
18 (18) Team Parkettpartner PAR 364
19 (17) Team Xcalibur Lill Sport XCA 338
20 (19) Team IFK Mora Skidklubb MOR 313
21 (21) Team Forever Nordic TFN 273
22 (22) Skimarathon Team Austria STA 211
23 (25) Brink Ski Team BRI 116
24 (23) Haute-Savoie Nordic Team HSN 100
25 (24) Team Telemark TEL 90
26 (26) Team Rustad IL RUS 37
27 (27) Team Skiclub TSC 5
28 (28) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Svenja Hoelzle SYN 348
2 (2) Evelina Bångman SPA 324
3 (3) Kristin Antonsen SYN 225
4 (4) Julia Jansson SER 66
4 (4) Sandra Schützová SIL 66
6 (6) Julia Svan SER 54
7 (7) Jessica Wirth TFN 50
8   Clara Auland IGN 47
9 (8) Magdalena Maierhofer STA 38

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 903
2 (2) Oscar Persson LAG 394
3 (4) Oskar Kardin SER 372
4 (3) Torleif Syrstad SYN 368
5 (6) Bob Impola SER 302
6 (5) Andreas Holmberg MOR 265
7 (7) Mauro Brigadoi ROB 239
8 (8) Johan Lövgren IGN 192
9 (9) Anders Høst LEA 162
10 (10) Pavel Ondrášek ACT 127
11 (11) Ermil Vokuev RMT 120
12 (12) Daniel Máka ACT 113
13 (13) Anton Daprà XCA 103
14 (18) Thomas Gifstad TFN 96
15 (14) Nicolas Bormolini ROB 84
16 (15) Robin Frost TFN 83
17 (16) Jakub Pšenička SIL 78
18 (17) Michael Kuisle TFN 72
19 (19) Vetle Juliussen SYN 63
20 (20) Christoffer Lindvall TMA 61
21 (21) Vinjar Skogsholm PAR 60
22 (22) Thomas Chambellant GEL 56
23 (23) Thomas Bormolini ROB 55
24 (24) Adam Fellner PIO 51
25 (25) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
26 (26) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
27 (27) Alexis Jeannerod PIO 29
28 (28) Simone Bosin ROB 24
29 (29) Lasse Hulgaard RUS 13
30 (30) Erlend Nydal SYN 12
31 (31) Jiří Harcuba PIO 4
32 (32) Gjermund Steinsland TSC 2
33 (33) Kjetil Tyrom PAR 1

Visma Nordic Trophy Women

#     name team points
1   Britta Johansson Norgren LAG 200
2   Astrid Øyre Slind TUB 170
3   Sara Lindborg SER 140
4   Emilia Lindstedt SPA 120
5   Lina Korsgren LEA 100
6   Laila Kveli TYN 95
7   Heli Heiskanen ROB 90
8   Nina Lintzén IGN 85
9   Maria Rydqvist SPA 80
10   Monique Siegel PIO 75
11   Evelina Bångman SPA 58
12   Jessica Müller ACT 54
13   Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 50
14   Clara Auland IGN 47
15   Terhi Pollari TMA 44

Visma Nordic Trophy Men

#     name team points
1   John Kristian Dahl TUB 200
2   Andreas Nygaard SAN 170
3   Stian Hoelgaard LEA 140
4   Markus Ottosson LAG 120
5   Tord Asle Gjerdalen SAN 100
6   Ilya Chernousov PIO 95
7   Anders Aukland SAN 90
8   Jens Eriksson SAN 85
9   Petr Novák ACT 80
10   Oskar Kardin SER 75
11   Fredrik Byström LAG 70
12   Bob Impola SER 62
13   Øyvind Moen Fjeld SAN 58
14   Markus Jönsson PIO 54
15   Petter Eliassen LEA 50
16   Johan Lövgren IGN 47
17   Kjetil Dammen LEA 44
18   Jörgen Brink BRI 41
19   Stanislav Řezáč SIL 31
20   Thomas Gifstad TFN 29
21   Morten Eide Pedersen BNB 27
22   Anders Høst LEA 25
23   Simen Østensen BNB 24
24   Torleif Syrstad SYN 22
25   Andreas Holmberg MOR 21
26   Øystein Pettersen BNB 20
27   Marcus Johansson LAG 18
28   Oscar Persson LAG 17
29   Vetle Thyli TUB 16
30   Lukáš Bauer PIO 14
31   Florian Rohde TFN 13
32   Bruno Debertolis XCA 12
33   Mats Håkon Breda SYN 11
34   Bill Impola BRI 10
35   Jan Šrail PIO 8
36   Jiří Pliska SIL 7
37   Simen Engebretsen Nordli PAR 6
38   Thomas Gjestrumbakken PAR 2
39   Rikard Tynell TYN 1

Sekunder og minutter å tjene i sporet
* 250 spesialartikler om trening, utstyr, teknikk, kosthold, smøring, styrke og så videre
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut