Tord Asle Gjerdalen etter å ha vunnet Visma Ski Classics-rennet Toblach - Cortina 2017. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Tord Asle Gjerdalen etter å ha vunnet Visma Ski Classics-rennet Toblach - Cortina 2017. Foto: Bragotto/NordicFocus.

Visma Ski Classics 2016/2017 - Stilling sammenlagt foran finalen Ylläs-Levi

Etter 12. renn i Visma Ski Classics med Reistadløpet i Bardu er dette stillingen for samtlige cuper. Lørdag venter 13. renn, finalen Ylläs-Levi i Finland.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Velkommen til Pluss-seksjonen!


Tegne abonnement
4 alternativer for abonnement; Uke, måned, 3 måneder eller år.

* Abonnement bestilles enkelt via denne linken!

* Enda bedre og fyldigere innhold finner du i vår Pluss-seksjon. Fremhever spesielt biblioteket av fagartikler om trening, styrke, utstyr, smøring, teknikk etc.

Tegne abonnement Langrenn.com Pluss

Om du har abonnement logger du deg inn via vinduet nedenfor.

Uleselig tekst

Champion Women presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 1950
2 (2) Kateřina Smutná SAN 1625
3 (3) Astrid Øyre Slind TUB 1378
4 (4) Sara Lindborg SER 1204
5 (5) Emilia Lindstedt SPA 973
6 (6) Heli Heiskanen ROB 745
7 (7) Barbara Jezersek PIO 670
8 (9) Laila Kveli TYN 579
9 (8) Lina Korsgren LEA 571
10 (11) Masako Ishida TUB 540
11 (16) Justyna Kowalczyk SAN 520
12 (10) Evelina Bångman SPA 462
13 (15) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 450
14 (12) Seraina Boner GEL 353
15 (13) Svenja Hoelzle SYN 348
16 (14) Olga Rotcheva RMT 341
17 (17) Terhi Pollari TMA 291
18 (18) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 274
19 (19) Viktoria Melina RMT 262
20 (20) Klára Moravcová SIL 233
21 (21) Kristin Antonsen SYN 225
22 (22) Larisa Riasina RMT 180
23 (23) Adéla Boudíková ACT 164
24 (24) Maria Rydqvist SPA 109
25 (25) Aurélie Dabudyk HSN 100
26 (26) Petra Tanner STA 97
27 (27) Nina Lintzén IGN 85
28 (28) Monique Siegel PIO 75
28 (28) Lisa K Svensson SAN 75
30 (30) Silje Øyre Slind TEL 70
30 (30) Rahel Imoberdorf XCA 70
32 (32) Julia Jansson SER 66
32 (32) Eva Johansson SPA 66
32 (32) Sandra Schützová SIL 66
35 (35) Šárka Zelenková SIL 62
36 (36) Jessica Müller ACT 54
36 (36) Julia Svan SER 54
38 (38) Jessica Wirth TFN 50
39 (39) Clara Auland IGN 47
40 (40) Mari Eide TEL 38
40 (40) Magdalena Maierhofer STA 38
42 (42) Marte Håkenstad Bråten SYN 15


Champion Men presented by Hertz

#     name team points
1 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 1654
2 (4) Petter Eliassen LEA 1242
3 (2) Andreas Nygaard SAN 1142
4 (3) Morten Eide Pedersen BNB 1133
5 (5) Stian Hoelgaard LEA 1129
6 (8) Anders Aukland SAN 926
7 (6) Øystein Pettersen BNB 826
8 (7) Ilya Chernousov PIO 791
9 (11) Simen Østensen BNB 754
10 (9) Johan Kjølstad TUB 731
11 (10) Kjetil Dammen LEA 716
12 (13) John Kristian Dahl TUB 641
13 (12) Fredrik Byström LAG 608
14 (14) Oskar Kardin SER 588
15 (15) Oscar Persson LAG 581
16 (17) Tore Bjørseth Berdal TUB 473
17 (16) Markus Ottosson LAG 461
17 (18) Vetle Thyli TUB 461
19 (19) Torleif Syrstad SYN 431
20 (24) Øyvind Moen Fjeld SAN 429
21 (26) Anders Høst LEA 422
22 (22) Petr Novák ACT 414
23 (20) Jens Eriksson SAN 404
24 (21) Marcus Johansson LAG 400
25 (25) Torgeir Skare Thygesen LEA 375
26 (23) Stanislav Řezáč SIL 369
27 (31) Chris Andre Jespersen TUB 312
28 (27) Andreas Holmberg MOR 309
29 (29) Bruno Debertolis XCA 302
29 (28) Bob Impola SER 302
31 (33) Jimmie Johnsson LAG 267
32 (30) Mauro Brigadoi ROB 263
33 (32) Jerry Ahrlin TYN 242
34 (51) Lukáš Bauer PIO 226
35 (34) Alexey Dvoskin RMT 222
36 (35) Johan Lövgren IGN 205
37 (36) Martin Johnsrud Sundby TUB 200
38 (37) Candide Pralong GEL 189
39 (38) Toni Livers GEL 184
39 (38) Jiří Ročárek ACT 184
41 (40) Rikard Tynell TYN 178
42 (41) Bastien Poirrier GEL 177
43 (43) Pavel Ondrášek ACT 165
44 (42) Konstantin Glavatskikh RMT 155
45 (43) Alexander Utkin RMT 150
46 (47) Snorri Einarsson SAN 149
47 (45) Florian Rohde TFN 131
48 (82) Alexis Jeannerod PIO 126
49 (54) Jörgen Brink BRI 124
50 (46) Ermil Vokuev RMT 120
51 (48) Adrien Mougel GEL 116
52 (49) Daniel Máka ACT 113
53 (50) Eric Thomas STA 112
54 (55) Thomas Gifstad TFN 108
55 (51) Jan Šrail PIO 106
56 (53) Anton Daprà XCA 103
57 (95) Martin Jakš PIO 95
58 (56) Bill Impola BRI 94
59 (57) Ari Luusua TMA 93
60 (58) Benoit Chauvet GEL 92
61 (59) Ivan Pavlov RMT 91
62 (60) Nicolas Bormolini ROB 84
63 (61) Robin Frost TFN 83
63 (78) Adam Fellner PIO 83
65 (62) Björn Rydvall IGN 82
66 (63) Loris Frasnelli ROB 81
67 (64) Jakub Pšenička SIL 78
68 (65) Klas Nilsson IGN 77
69 (66) Markus Jönsson PIO 76
69 (66) David Frisk MOR 76
69 (66) Jérémie Millereau GEL 76
72 (69) Mats Håkon Breda SYN 75
73 (70) Erik Melin Söderström SER 73
74 (71) Rasmus Blom SER 72
74 (71) Vinjar Skogsholm PAR 72
74 (71) Michael Kuisle TFN 72
77 (74) Anders Solin MOR 68
78 (75) Bastien Buttin HSN 65
79 (76) Vetle Juliussen SYN 63
79 (76) Christoffer Lindvall TMA 63
81 (79) Thomas Chambellant GEL 56
82 (80) Thomas Bormolini ROB 55
83 (81) Philipp Bachl STA 53
84 (83) Ted Armgren SIL 50
84 (83) Johannes Pfab TFN 50
84 (83) Clément Mailler GEL 50
84 (83) Jonas Austmo Kolstad SYN 50
84 (83) Mikhail Devjatiarov RMT 50
89 (88) Jiří Pliska SIL 49
90 (93) Anton Karlsson LAG 45
91 (89) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
92 (90) Pavel Janeček SIL 39
93 (91) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
94 (92) Daniel Richardsson TYN 31
95 (94) Radek Šretr ACT 26
96 (96) Simone Bosin ROB 24
97 (101) Kein Einaste XCA 23
97 (97) Eirik Brandsdal TUB 23
99 (98) Gjøran Tefre LEA 21
100   Gabriel Thorn SER 19
101 (99) Ståle Fenstad RUS 17
102 (100) Lasse Hulgaard RUS 13
103 (101) Václav Sedláček SIL 12
103 (101) Erlend Nydal SYN 12
105 (104) Valerio Leccardi XCA 9
106 (105) Stian Jelstad RUS 7
107 (106) Lorenzo Cerutti XCA 6
108 (107) Victor Gustafsson MOR 5
108   Nils-Ingar Aadne BNB 5
110 (108) Atle Smenes RUS 4
110 (108) Jiří Harcuba PIO 4
112 (110) Erlend Haugstad TSC 3
113 (111) Gjermund Steinsland TSC 2
114 (112) Kjetil Tyrom PAR 1

Sprint Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 390
2 (2) Astrid Øyre Slind TUB 135
3 (3) Kateřina Smutná SAN 120
4 (8) Justyna Kowalczyk SAN 70
5 (5) Masako Ishida TUB 60
6 (4) Lina Korsgren LEA 50
7 (6) Sara Lindborg SER 30
7 (6) Olga Rotcheva RMT 30
9 (9) Laila Kveli TYN 10
9 (9) Emilia Lindstedt SPA 10

Sprint Men

#     name team points
1 (1) Andreas Nygaard SAN 231
2 (2) Morten Eide Pedersen BNB 142
3 (4) Petter Eliassen LEA 116
4 (3) Jens Eriksson SAN 92
5 (7) Simen Østensen BNB 79
6 (5) Anders Høst LEA 75
7 (6) Markus Ottosson LAG 71
8 (10) Marcus Johansson LAG 46
9 (16) Anton Karlsson LAG 40
10 (8) Tord Asle Gjerdalen SAN 39
11 (15) Anders Aukland SAN 36
11 (12) Chris Andre Jespersen TUB 36
13 (9) Mauro Brigadoi ROB 34
14 (11) Ermil Vokuev RMT 30
15 (13) Johan Kjølstad TUB 26
15 (13) John Kristian Dahl TUB 26
17 (22) Jimmie Johnsson LAG 25
18 (17) Fredrik Byström LAG 19
19 (18) Jiří Ročárek ACT 17
20 (19) Øystein Pettersen BNB 16
20 (19) Tore Bjørseth Berdal TUB 16
20 (19) Ilya Chernousov PIO 16
23 (22) Kjetil Dammen LEA 14
23 (22) Torgeir Skare Thygesen LEA 14
25 (25) Alexey Dvoskin RMT 11
25 (25) Vetle Thyli TUB 11
25   Lukáš Bauer PIO 11
25 (25) Martin Johnsrud Sundby TUB 11
29 (28) Bruno Debertolis XCA 8
29   Oskar Kardin SER 8
31 (29) Daniel Richardsson TYN 6
31   Pavel Ondrášek ACT 6
31   Martin Jakš PIO 6
31 (29) Thomas Gifstad TFN 6
31 (29) Bastien Poirrier GEL 6
31 (29) Konstantin Glavatskikh RMT 6
37 (33) Øyvind Moen Fjeld SAN 4
37 (33) Andrew Musgrave LEA 4
37 (33) Oscar Persson LAG 4
37 (33) Adrien Mougel GEL 4
37 (33) Vinjar Skogsholm PAR 4
37   Alexis Jeannerod PIO 4
37 (33) Candide Pralong GEL 4

 


Pro Teams

#     name team points
1 (1) Team Santander SAN 5832
2 (2) Lager 157 Ski Team LAG 4024
3 (3) Team United Bakeries TUB 3740
4 (4) Team LeasePlan LEA 3310
5 (6) Team BN Bank BNB 2261
6 (5) Team Serneke SER 2196
7 (7) Team Pioneer Investments PIO 1925
8 (8) Russian Marathon Team RMT 1094
9 (9) Team Robinson Petshop Trainer ROB 1060
10 (10) Team Tynell TYN 920
11 (11) Team SkiProAm SPA 915
12 (13) Atlas Craft Team ACT 860
13 (12) Team Synnfjell SYN 852
14 (14) Silvini Madshus team SIL 763
15 (15) Gel Intérim Rossignol GEL 747
16 (21) Team Telemark TEL 450
17 (16) Ski team Mäenpää TMA 441
18 (17) Team Parkettpartner PAR 417
19 (19) Team Xcalibur Lill Sport XCA 403
20 (18) Team Igne IGN 399
21 (20) Team IFK Mora Skidklubb MOR 357
22 (22) Team Forever Nordic TFN 285
23 (23) Skimarathon Team Austria STA 212
24 (24) Brink Ski Team BRI 162
25 (25) Haute-Savoie Nordic Team HSN 100
26 (26) Team Rustad IL RUS 37
27 (27) Team Skiclub TSC 5
28 (28) Mosetertoppen Skiline Concept Team MOS 0

Youth Women

#     name team points
1 (1) Evelina Bångman SPA 462
2 (2) Svenja Hoelzle SYN 348
3 (3) Kristin Antonsen SYN 225
4 (4) Julia Jansson SER 66
4 (4) Sandra Schützová SIL 66
6 (6) Julia Svan SER 54
7 (7) Jessica Wirth TFN 50
8 (8) Clara Auland IGN 47
9 (9) Magdalena Maierhofer STA 38
10 (10) Marte Håkenstad Bråten SYN 15

Youth Men

#     name team points
1 (1) Stian Hoelgaard LEA 1129
2 (2) Oskar Kardin SER 588
3 (3) Oscar Persson LAG 581
4 (4) Torleif Syrstad SYN 431
5 (5) Anders Høst LEA 422
6 (6) Andreas Holmberg MOR 309
7 (7) Bob Impola SER 302
8 (8) Mauro Brigadoi ROB 263
9 (9) Johan Lövgren IGN 205
10 (10) Pavel Ondrášek ACT 165
11 (25) Alexis Jeannerod PIO 126
12 (11) Ermil Vokuev RMT 120
13 (12) Daniel Máka ACT 113
14 (14) Thomas Gifstad TFN 108
15 (13) Anton Daprà XCA 103
16 (15) Nicolas Bormolini ROB 84
17 (16) Robin Frost TFN 83
17 (22) Adam Fellner PIO 83
19 (17) Jakub Pšenička SIL 78
20 (18) Vinjar Skogsholm PAR 72
20 (18) Michael Kuisle TFN 72
22 (20) Vetle Juliussen SYN 63
22 (20) Christoffer Lindvall TMA 63
24 (23) Thomas Chambellant GEL 56
25 (24) Thomas Bormolini ROB 55
26 (26) Thomas Gjestrumbakken PAR 44
27 (27) Simen Engebretsen Nordli PAR 37
28 (28) Simone Bosin ROB 24
29 (29) Gjøran Tefre LEA 21
30   Gabriel Thorn SER 19
31 (30) Lasse Hulgaard RUS 13
32 (31) Erlend Nydal SYN 12
33 (32) Jiří Harcuba PIO 4
34 (33) Gjermund Steinsland TSC 2
35 (34) Kjetil Tyrom PAR 1

Visma Nordic Trophy Women

#     name team points
1 (1) Britta Johansson Norgren LAG 665
2 (3) Justyna Kowalczyk SAN 520
3 (2) Astrid Øyre Slind TUB 500
4 (9) Masako Ishida TUB 400
5 (4) Emilia Lindstedt SPA 390
6 (7) Kari Vikhagen Gjeitnes TEL 360
7 (6) Kateřina Smutná SAN 355
8 (5) Sara Lindborg SER 354
9 (8) Lina Korsgren LEA 299
10 (10) Laila Kveli TYN 290
11 (11) Heli Heiskanen ROB 196
11 (12) Evelina Bångman SPA 196
13 (19) Barbara Jezersek PIO 161
14 (13) Maria Rydqvist SPA 109
15 (14) Terhi Pollari TMA 98
16 (15) Klára Moravcová SIL 91
16 (15) Marthe Kristine Hafsahl Karset PAR 91
18 (17) Nina Lintzén IGN 85
19 (18) Monique Siegel PIO 75
20 (20) Silje Øyre Slind TEL 70
21 (21) Seraina Boner GEL 62
22 (22) Jessica Müller ACT 54
23 (23) Clara Auland IGN 47
24 (24) Mari Eide TEL 38
25 (25) Marte Håkenstad Bråten SYN 15

Visma Nordic Trophy Men

#     name team points
1 (1) Anders Aukland SAN 560
2 (4) Petter Eliassen LEA 540
3 (1) Tord Asle Gjerdalen SAN 490
4 (3) Andreas Nygaard SAN 397
5 (7) Simen Østensen BNB 384
6 (5) Stian Hoelgaard LEA 366
7 (6) Oskar Kardin SER 291
8 (10) Anders Høst LEA 285
9 (12) Morten Eide Pedersen BNB 278
10 (8) John Kristian Dahl TUB 273
11 (14) Kjetil Dammen LEA 246
12 (13) Øyvind Moen Fjeld SAN 244
13 (9) Markus Ottosson LAG 222
14 (15) Øystein Pettersen BNB 206
15 (16) Oscar Persson LAG 204
16 (11) Martin Johnsrud Sundby TUB 200
17 (19) Chris Andre Jespersen TUB 181
18 (20) Vetle Thyli TUB 170
18 (18) Tore Bjørseth Berdal TUB 170
20 (17) Ilya Chernousov PIO 168
21 (21) Petr Novák ACT 155
22 (34) Lukáš Bauer PIO 154
23 (22) Stanislav Řezáč SIL 112
24 (24) Jens Eriksson SAN 105
25 (23) Fredrik Byström LAG 103
26 (45) Alexis Jeannerod PIO 97
27 (40) Martin Jakš PIO 95
28 (26) Johan Kjølstad TUB 88
29 (28) Jörgen Brink BRI 87
30 (30) Torleif Syrstad SYN 85
31 (25) Markus Jönsson PIO 76
32 (32) Marcus Johansson LAG 74
33 (38) Jimmie Johnsson LAG 71
34 (27) Andreas Holmberg MOR 65
35 (29) Bob Impola SER 62
36 (30) Johan Lövgren IGN 60
37 (38) Bruno Debertolis XCA 54
38 (33) Jerry Ahrlin TYN 50
39 (36) Anton Karlsson LAG 45
40 (40) Torgeir Skare Thygesen LEA 43
41 (36) Thomas Gifstad TFN 41
42 (43) Pavel Ondrášek ACT 38
43 (57) Adam Fellner PIO 32
44 (35) Daniel Richardsson TYN 31
44   Snorri Einarsson SAN 31
46 (42) Mauro Brigadoi ROB 24
47 (53) Kein Einaste XCA 23
47 (43) Eirik Brandsdal TUB 23
49 (45) Toni Livers GEL 22
50 (47) Gjøran Tefre LEA 21
51 (48) Rikard Tynell TYN 19
51 (48) Benoit Chauvet GEL 19
51   Gabriel Thorn SER 19
54 (50) Klas Nilsson IGN 16
54 (50) Candide Pralong GEL 16
56 (52) Florian Rohde TFN 13
57 (53) Vinjar Skogsholm PAR 12
58 (55) Mats Håkon Breda SYN 11
59 (56) Bill Impola BRI 10
60 (57) Adrien Mougel GEL 9
61 (59) Jan Šrail PIO 8
62 (60) Jiří Pliska SIL 7
62 (60) Erik Melin Söderström SER 7
64 (62) Simen Engebretsen Nordli PAR 6
65   Nils-Ingar Aadne BNB 5
66 (63) Thomas Gjestrumbakken PAR 2
66 (63) Christoffer Lindvall TMA 2
68 (65) Bastien Poirrier GEL 1
68   Philipp Bachl STA 1

Sekunder og minutter å tjene i sporet
* 250 spesialartikler om trening, utstyr, teknikk, kosthold, smøring, styrke og så videre
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut