Resultater: Hytteplanmila| Bygdøymila| Perseløpet| Ivar Formos Minneløp| Blodslitet| Øvrige resultater nedenfor nyhet 4| Langrenn Pluss| Uttak landslag og team| Podkast - Ski(d)nytt med Elin & Øyvind: Ep. 1| Ep. 2| Ep. 3| Ep. 4|
lag ski classics_800x450

35 Pro Team i Visma Ski Classics - Sesong XII

Pro Team registreringen er nå stengt. 35 Pro Team har blitt gitt lisens til sesong XII som starter i Orsa Grønklitt, Sverige, 18. desember 2021. Det er noen helt nye lag og noen som har skiftet navn på grunn av nye partnere og sponsorer.

 

Tips en venn  Skriv ut
Annonse

Norge er landet med flest registrerte lag med 11. Videre følger Sverige med 7 og Finland med 4. Tsjekkia og Italia har 3 og Tyskland 2. Det er fem land som har ett lag hver: Frankrike, Estland, Sveits, Østerrike og Russland.

Sesong XII består av 14 konkurranser på 12 forskjellige steder. Det korteste rennet er 15 kilometer Misurina individuelt tempo og det lengste er 100 kilometer lange Årefjällsloppet i Sverige

Dette er de 35 Pro Teamene i sesong XII rangert etter rankingen:

1. Team Ramudden
Land: Sverige
Pro Team Director: Gustaf Korsgren

2. Lager 157 Ski Team
Land: Sverige
Pro Team Director: Anton Järnberg

3. Team Ragde Charge
Land: Norge 
Pro Team Director:
Magnar Dalen/Jørgen Aukland

4. Russian Winter Team
Land: Russia
Pro Team Director: Andrey Tyuterev

5. Team Koteng Eidissen 
Land: Norge
Pro Team Director: Bernhard Ronning/Tore
Bjorseth Berdal

6. Team Mäenpää
Land: Finland
Pro Team Director: Kim Mäenpää

7. Team XPND Fuel
Land: Norge
Pro Team Director: Tord Asle Gjerdalen

8. Team Spåtind
Land: Norge
Pro Team Director: Halvor Korbøl Thoner

9. Team Nordic Expérience
Land: France
Pro Team Director: Maxime Grenard

10. Team Kaffebryggeriet
Land: Norge
Pro Team Director: Vetle Thyli

11. Vltava Fund Ski Team
Land:  Tsjekkia
Pro Team Director: Josef Korhoň

12. Team Engcon
Land: Sverige
Pro Team Director: Jerry Ahrlin

13. Slavia Pojistovna Team
Land: Tsjekkia
Pro Team Director: Nicole Mertinová

14. eD system Silvini Team
Land: Tsjekkia
Pro Team Director: Marek Pazderský

15. Team BSV IBEX
Land: Sveits
Pro Team Director: Markus Walser

16. Team Internorm-Trentino-Zorzi
Max by SZ
Land: Italia
Pro Team Director: Michele Pasqualotto

17. Team Curira
Land: Sverige
Pro Team Director: Johan Kask

18. Team Nordic Jobs Worldwide
Land: Estland
Pro Team Director: Mart Kevin Põlluste

19. Team Robinson Trentino
Land: Italia
Pro Team Director: Bruno Debertolis 

20. Team Coop
Land: Norge
Pro Team Director: Petter Soleng Skinstad
 
21. endless local Nordic Team
Land:  Tyskland
Pro Team Director: Robin Frost 

22. Team Futura Trentino Alta Quota
Land: Italia
Pro Team Director: Andrea Buttaboni
 
23. Team Rustad IL Oslo
Land: Norge
Pro Team Director: Jens Christian Riege

24. Team Edux
Land: Finland
Pro Team Director: Eric Storvall

25. Team NTNUI Sweco
Land: Norge
Pro Team Director: Matias Noren

26. Team Synnfjell
Land: Norge
Pro Team Director: Geir Kvillum

27. xc-ski.de A|N Skimarathon Team
Land: Tyskland
Pro Team Director: Sabine Freimuth

28. Team Electrofit
Land: Finland
Pro Team Director: Kalle Liukkonen

29. Team Straye Waterwell
Land: Norge
Pro Team Director: Lars Myrseth Kurås

30. Ski-Willy Marathon Team Austria
Land: Østerrike
Pro Team Director: Peter Kiene/Stefan Petritsch

31. Team Eksjöhus
Land: Sverige
Pro Team Director: Espen Trældal

32. Exsitec Ski Team
Land: Sverige
Pro Team Director: Niclas Hägglund

33. Team Kaskipuu
Land: Finland
Pro Team Director: Kari Varis

34. Ski Team Göhlins
Land: Sverige
Pro Team Director: Isak Nilsson

35. Team Næringsbanken
Land: Norge
Pro Team Director: Arnt Nyborg
 

Se også:

Kalender for alle Visma Ski Classics renn

Kalender for all Challengerrenn


* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse


blog comments powered by Disqus






Annonse






Annonse