Resultater Jizerska Padesatka 2005



   1    1    1 M40   244 Skjonsfjell Karl Gunnar   1972 NOR  Norwegian Long Distance T 02:03:00
   2    2    2 M40   288 Olle Raul                 1968 EST  Estonian WL Team          02:03:01
   3    3    3 M40   345 Øezáè Stanislav           1973 CZE  ARECO SKI  Hradec Kralové 02:03:02
   4    4    4 M40     1 Svärd Oskar               1976 SWE                            02:03:03
   5    5    5 M40   280 Cattaneo Marco            1974 ITA  Italian Team              02:03:04
   6    6    6 M40   246 Aukland Jorgen            1975 NOR  Norwegian Long Distance T 02:03:14
   7    7    7 M40   279 Costantin Pier Luigi      1971 ITA  Italian Team              02:03:45
   8    8    8 M40   277 Fauner Silvio             1968 ITA  Italian Team              02:04:24
   9    9    9 M40   245 Hallingstad Anders        1977 NOR  Norwegian Long Distance T 02:04:27
  10   10   10 M40   243 Skorstad Havard           1973 NOR  Norwegian Long Distance T 02:04:30
  11   11   11 M40   337 Tynel Daniel              1976 SWE  Borlänge                  02:04:44
  12   12   12 M40   313 Myllylä Mika              1969 FIN  Joutsan Pommi             02:05:06
  13   13   13 M40   351 Grandelis Tullio          1977 ITA  Italian Team              02:06:03
  14   14   14 M40   324 Palmér Anders             1976 SWE  Hallby SK                 02:07:07
  15   15   15 M40   404 Eriksson Henrik           1974 SWE  Vasaloppet                02:07:11
  16   16   16 M40   276 Margaroli Ivan            1978 ITA  Italian Team              02:07:13
  17   17   17 M40   242 Torseth Rune              1973 NOR  Norwegian Long Distance T 02:07:15
  18   18   18 M40   378 Svahn Peo                 1967 SWE  Boxholm Ekeby SKI         02:08:35
  19   19   19 M40   398 Larsson Staffan           1970 SWE  Vasaloppet                02:09:29
  20   20   20 M40   456 Jonsson Marcus            1978 SWE                            02:09:45
  21   21   21 M40   405 Svahn Mattias             1972 SWE  Vasaloppet                02:10:10
  22   22   22 M40   350 Steurer Thomas            1977 AUT  Vils                      02:10:12
  23   23   23 M40   407 Schlott Sebastian         1980 GER                            02:10:25
  24   24   24 M40   282 Tingelöf Ulf              1973 SWE  Vannasby                  02:10:41
  25   25   25 M40   422 Andersen Oystein          1977 NOR                            02:11:03
  26   26   26 M40   424 Ravndal Tor Joar          1968 NOR  Algard                    02:13:49
  27   27   27 M40   283 Sandberg Johan            1968 SWE  Lycksele IF               02:13:59
  28   28   28 M40   320 Kajari Priit              1968 EST  Estonian WL Team          02:14:59
  29   29    1 M50     2 Ivanov Sergey             1960 RUS  MSTU                      02:15:54
  30   30   29 M40   408 Möse Andreas              1979 GER  Skadi Bodenmais           02:17:25
  31   31   30 M40   241 Virtanen Teemu            1967 FIN  Valkeakosken Haka, FIN    02:18:26
  32   32   31 M40     4 Kuzmin Daniel             1978 ISR  Israel National Team      02:18:28
  33   33   32 M40    48 Souèek Jan                1978 CZE  FEL                       02:18:49
  34   34   33 M40   454 Heynen Matthias           1966 GER  Sc Erlangen               02:21:05
  35   35   34 M40     3 Selle Diego               1965 ITA  U.S. Cermis Masi          02:21:10
  36   36   35 M40    46 Hák Michal                1975 CZE  Sokol Studenec            02:21:17
  37   37    2 M50    47 Plecháè Petr              1964 CZE  ÈKS SKI Jilemnice         02:21:55
  38   38    3 M50   352 Schmidt Werner            1962 GER  SC Gefrees                02:22:06
  39   39   36 M40   402 Mrozinski Jakub           1975 POL  Jelenia Gora              02:22:12
  40   40   37 M40   318 Svoboda Leoš              1976 CZE  Ski Maraton Blansko       02:22:20
  41   41   38 M40   415 Ruppaner Thomas           1984 GER  SC Oberstdorf             02:22:22
  42   42   39 M40   289 Pärnpuu Raivo             1967 EST  Estonian WL Team          02:22:35
  43   43   40 M40    51 Petr Pavel Mgr.           1969 CZE  Ski Klub Šumperk          02:23:05
  44   44   41 M40   417 Štìpánek Martin           1976 CZE  Ski Klub Jablonec         02:23:08
  45   45    4 M50   419 Janoušek Martin Ing.      1963 CZE  Toko Team Lissport Harrac 02:23:30
  46   46   42 M40    89 Helbig Steffen            1966 GER  Pulsschlag Erzgebir.      02:23:36
  47   47   43 M40    67 Odvárko Michael           1979 CZE  Dukla Praha               02:23:43
  48    1    1 Z40   275 Paluselli Cristina        1973 ITA  Italian Team              02:24:27
  49   48    5 M50   354 Jirásek Pavel             1962 CZE  Spartak Police n/Met.     02:25:02
  50   49   44 M40   377 Matìjka Tomᚠ            1971 CZE  Brema, s.r.o              02:25:42
  51   50   45 M40   406 Schlott Benjamin          1983 GER                            02:26:02
  52   51   46 M40    65 Baèo Radomír              1976 CZE  Orel Val.Klobouky         02:26:06
  53   52    6 M50   429 Bernardini Silvano        1959 ITA  AS Cauriol                02:26:07
  54   53   47 M40    53 Kvaale Steinar            1970 NOR  Rustad Il Norge           02:26:37
  55   54   48 M40  1172 Terentiev Oleg            1969 RUS  Zodiak                    02:26:48
  56    2    2 Z40   342 Lind Sofia                1975 SWE  Frösön                    02:26:51
  57   55    7 M50   347 Šimùnek Jaromír           1955 CZE  SKP Jablonex              02:26:56
  58   56   49 M40   358 Suchý Jiøí                1976 CZE  Enervit Team              02:27:14
  59   57   50 M40   459 Hornych Václav            1978 CZE  cyklomax                  02:27:48
  60   58   51 M40    71 Vlèek Tomᚠ              1980 CZE  TJ Gumárny Zubøí          02:27:56
  61   59   52 M40   445 Brugos Juraj              1976 SVK  Rossignol team            02:28:32
  62   60   53 M40   528 Andrlík Jan               1977 CZE  ASC Dukla Praha           02:28:43
  63   61   54 M40     6 Dushyn Oleksiy            1975 UKR  Ukraine National Ski Team 02:28:50
  64    3    3 Z40   274 Peyrot Lara               1975 ITA  Italian Team              02:28:57
  65   62   55 M40   455 Novotný Radek             1974 CZE  OK 99 Hradec Králové      02:29:09
  66   63    8 M50    57 Václavek Tomᚠ           1958 CZE  SKI OB Šternberk          02:29:11
  67    4    4 Z40   411 Smutná Kateøina           1983 CZE  Fischer Racing Team Austr 02:29:16
  68   64   56 M40    62 Maleèek Martin            1975 CZE  Ekonom Praha              02:29:22
  69   65    9 M50    56 Lehmann Uwe               1962 GER  Ski club Carlsfeld        02:29:31
  70   66   57 M40    50 Krutiš Adam               1980 CZE  KB TJ JE Dukovany         02:29:32
  71   67   58 M40   464 Køoustek Martin           1978 CZE  TJ ÈZU                    02:29:34
  72   68   59 M40    61 Venhoda Milan             1971 CZE  Axiom Orbitt Žd´ár nad Sá 02:30:17
  73   69   60 M40   104 Mazánek Jaroslav          1973 CZE  Maraton Centrum Jièín     02:30:31
  74   70   61 M40    75 Zelenka Petr              1968 CZE  TJ Roprachtice            02:30:33
  75   71   62 M40   327 Ferrari Giuliano          1966 ITA  S.C. Marzola              02:30:47
  76   72   63 M40    70 Vojtìch Matouš            1974 CZE  Windsport Liberec         02:30:56
  77   73    1 M60   314 Epner Ilmar               1953 EST  Tallinn                   02:31:00
  78   74   64 M40    93 Stadtherr Jaroslav        1979 CZE  Bike Servis Jablonec      02:31:07
  79   75    2 M60   449 Junek Vladimír            1954 CZE  SK Studenec               02:31:10
  80   76   10 M50   296 Karoliusen Terje          1957 NOR  Maxpulse                  02:31:23
  81   77   65 M40    52 Grosse Ralf               1973 GER  PSV Zittau SKI            02:31:26
  82   78   11 M50   420 Vejnar Josef              1957 CZE  ÈSK Vysoké nad Jizerou    02:31:28
  83   79    3 M60  3101 Zajíc Alois               1946 CZE  KOB Kromìøíž              02:31:41
  84   80   66 M40    66 Götz Robert               1975 GER  Sebnitzer Radverein       02:31:49
  85   81   12 M50   433 Facchini Paolo            1964 ITA  Predazzo                  02:31:51
  86   82   13 M50   249 Rekstad Leif Erik         1958 NOR  Trondheim                 02:31:59
  87   83   67 M40     5 Špicar Rudolf             1971 CZE  LSK Lomnice n. P          02:32:06
  88   84   68 M40   380 Horáèek Michal            1977 CZE  Hardcore Chrastav         02:32:20
  89   85   69 M40    86 Schneider Silvio          1969 GER  Bertsdorfer SV            02:32:29
  90   86   14 M50   431 Dellantonio Mauro         1962 ITA  AS Dolomitika             02:32:31
  91   87   15 M50   332 Serr Günther              1956 GER  Saxonia                   02:32:34
  92   88   70 M40   353 Bednáø Pavel              1970 CZE  Dukla Praha               02:32:35
  93   89   71 M40    58 Skoøepa Jiøí              1972 CZE  TJ Ski Semily             02:32:51
  94   90   72 M40   331 Blumensaat Frank          1976 GER  Ski klub Dresden          02:32:55
  95   91   73 M40    73 Venera Miroslav           1965 CZE  TJ AŠ Ml.Boleslav         02:33:07
  96   92   74 M40   381 Jánský Lukᚠ             1979 CZE  Adr Team                  02:33:25
  97   93   16 M50   394 Noack Noe                 1963 GER  TV Altötting              02:33:37
  98   94   75 M40   451 Fischer Robert            1980 GER  Skizunft Dresden          02:33:46
  99   95    4 M60   375 Vopat Václav              1953 CZE  TK Mnichovo Hradištì      02:33:46
 100   96   76 M40   383 Pfister Sven              1975 GER  SC Gefrees                02:33:49