Resultater Ulsjøløpet 2005



 Ulsjøløpet Lundemoen, Vest-Torpa  24.03.2005
 
Menn 16-17 år
 1  Lars Gudim Gjøvik Skiklubb 35:41  
 2  Anders Gullhav Høybråten & Stovner IL 35:50 00:09 
 3  Torbjørn Fredlund Gjøvik Skiklubb 36:31 00:50 
 4  Vegard Raaum Gjøvik Skiklubb 36:35 00:54 
 5  Tore Gjeile Nordre Land IL 39:25 03:44 
 6  Sigurd Hoff Brandbu IF 40:35 04:54 
 7  Pål Nerødegård Bagn IL 43:50 08:09 
 8  Lars Erik Rønningen Vest-Torpa UL 53:34 17:53 
 9  Espen Øverby Vest-Torpa UL 1:05:09 29:28 
 Antall 9 Påmeldte:  9 Startende: 9  

 Menn 18-19 år
 1  Kristian Braathen Høybråten & Stovner IL 34:05  
 2  Vegard Stensæter Harestua IL 36:06 02:01 
 3  Hans Andreas Haraldsen Lien Nordre Land IL 38:54 04:49 
 Antall 3 Påmeldte:  3 Startende: 3  

 Menn 20-24 år
 1  Lars Høgnes Ringkollen Skiklubb 31:47  
 2  Eivind Juul Pedersen Harestua IL 33:07 01:20 
 3  Kenneth Skaarud Harestua IL 33:51 02:04 
 4  Lars Bjeglerud Nordre Land IL 34:57 03:10 
 5  Rune Brattsveen Nordre Land IL 36:02 04:15 
 6  Andreas Nordby Vest-Torpa UL 39:39 07:52 
 7  Jan Håvard Bratlien Nordre Land IL 44:06 12:19 
 8  Tor Eirik Nydahl Vest-Torpa UL 46:00 14:13 
 9  Oddleif Øistad Torpa IL 46:23 14:36 
 10  Stig Thorvaldsen Vest-Torpa UL 51:03 19:16 
 Antall 10 Påmeldte:  10 Startende: 10  

 Menn 25-29 år
 1  Stig Morten Fakstad Vest-Torpa UL 35:50  
 2  Ronnie Frydenlund Hansen Raufoss IL langrenn 35:56 00:06 
 3  Bjørn Egil Nordseth Snertingdal IF ski 37:08 01:18 
 4  Per Midthaugen Vest-Torpa UL 39:31 03:41 
 5  Nils Olav Øistad Torpa IL 44:36 08:46 
 6  Torjus Røste Snertingdal IF ski 44:46 08:56 
 Antall 6 Påmeldte:  6 Startende: 6  

 Menn 30-34 år
 1  Kjetil Juul Pedersen Magnor UIL 34:18  
 2  Rune Kvikstad Reinsvoll IF 36:10 01:52 
 3  Rune Hansen Snertingdal IF ski 37:34 03:16 
 4  Morten Parthaugen Torpa Ski 38:03 03:45 
 5  Thorstein Nereng Fluberg IL 38:22 04:04 
 6  Geir Lunde Vest-Torpa UL 50:34 16:16 
 7  Stig Kjeldsrud Vest-Torpa UL 51:31 17:13 
 Antall 7 Påmeldte:  7 Startende: 7  

 Menn 35-39 år
 1  Tor Håkon Viken Øyer-Tretten IF ski 36:03  
 2  Knut Lium Torpa Ski 36:29 00:26 
 3  Gjert Andre Nereng Gjøvik Skiklubb 36:59 00:56 
 4  Ole-Kristian Kristensen Luftkrigsskolen 38:16 02:13 
 5  Jan Otto Nordeng Nordre Land IL 38:55 02:52 
 6  Knut Tormod Nereng Fluberg IL 40:16 04:13 
 7  Gjermund Nereng Fluberg IL 40:50 04:47 
 8  Ivar Sveen Vest-Torpa UL 43:45 07:42 
 9  Victor Sørum Ringelia IL 44:16 08:13 
 10  Bjørn Olav Røstad Nordre Land IL 44:38 08:35 
 11  John Sveen Vest-Torpa UL 51:38 15:35 
 12  Roger Åsheim Vest-Torpa UL 55:22 19:19 
 Antall 12 Påmeldte:  12 Startende: 12  
 
 Menn 40-44 år
 1  Odd Eilif Aspebakken Lillehammer skiklubb 37:11  
 2  Olav Sveum Gjøvik Skiklubb 37:48 00:37 
 3  Kim Aarli Larsen Skeid 41:14 04:03 
 4  Finn Staff Brandbu IF 41:18 04:07 
 5  Hallgeir Haug Lyn Oslo 41:21 04:10 
 6  Per Erik Stutlien Vest-Torpa UL 42:20 05:09 
 7  John Engen Vind IL 43:37 06:26 
 8  Odd Øistad Torpa Ski 45:11 08:00 
 9  Per Norodd Harstad Vest-Torpa UL 49:08 11:57 
 10  Odd Vidar Tenold Eidsvoll 49:41 12:30 
 Antall 10 Påmeldte:  10 Startende: 10  

 Menn 45-49 år
 1  Per Briskelund Gjøvik Skiklubb 35:09  
 2  Svein Løken Toten Treningssenter 35:11 00:02 
 3  Øystein Rusti Aurdal IF 36:41 01:32 
 4  Odd Henning Jevne Nybygda IL 37:36 02:27 
 5  Narve Nilsen Lensbygda Sportsklubb 37:42 02:33 
 6  Ole Ivar Holsveen Eina IL 38:42 03:33 
 7  Sverre Jomar Flatmo Skrautvål IL 39:16 04:07 
 8  Arne Løkken Redalen IL 40:00 04:51 
 9  Ketil Sollien Torpa IL 41:01 05:52 
 10  Rolv Lillehaug Nordre Land IL 41:54 06:45 
 11  Erik Hasli Snertingdal IF ski 43:23 08:14 
 12  Tormod Sveen Vest-Torpa UL 43:37 08:28 
 13  Ola Nerødegård Nordre Land IL 44:21 09:12 
 14  Arnstein Gjeile NLI Dæhli 44:43 09:34 
 Antall 14 Påmeldte:  14 Startende: 14  

 Menn 50-54 år
 1  Kristian Stensæter Harestua IL 37:13  
 2  Arne Braathen Høybråten & Stovner IL 38:53 01:40 
 3  Torodd Lybeck Fagernes IL 40:31 03:18 
 4  Bjørn Sørlie Vind IL 40:58 03:45 
 5  Bjørn Olav Øistad Torpa Ski 43:20 06:07 
 6  Einar Myrheim Skrautvål IL 43:37 06:24 
 7  Arnt Edvin Gåshus Snertingdal IF ski 44:21 07:08 
 8  Magne Hasli Vest-Torpa UL 44:34 07:21 
 9  Jens Martin Vesterås Eina IL 45:17 08:04 
 10  Bjørn Bjørkebakken Torpa IL 53:59 16:46 
 Antall 10 Påmeldte:  10 Startende: 10  

 Menn 55-59 år
 1  Egil Aasdokken Skrautvål IL 38:47  
 2  Willie Juul Pedersen Harestua IL 39:04 00:17 
 3  Egil Fodnesbergene Fagernes IL 40:51 02:04 
 4  Leif Rosenborg Gjøvik Skiklubb 41:03 02:16 
 5  Kjell Ivar Skjemstad Svea skilag 41:22 02:35 
 6  Johan Bjarne Aas RVS 41:25 02:38 
 7  Arne Skogstad Nordre Land IL 42:02 03:15 
 8  Svein Fakstad Vest-Torpa UL 44:47 06:00 
 9  Ole Øren Heming IL 47:53 09:06 
 10  Thor Bardalen Nordre Land IL 50:08 11:21 
 11  Sigbjørn Nydahl Vest-Torpa UL 56:04 17:17 
 12  Arne Martin Røste Snertingdal IF ski 57:53 19:06 
 Antall 12 Påmeldte:  12 Startende: 12  

 Menn 60-64 år
 1  Martin Aalseth Snertingdal IF ski 43:57  
 2  Ernst Sølvsberg Gjøvik Skiklubb 44:35 00:38 
 3  Knut Røhrsveen Furnes skiløperforening 46:24 02:27 
 4  Rolf Kletthagen Snertingdal IF ski 48:17 04:20 
 5  Reidar Enger Vest-Torpa UL 55:27 11:30 
 6  Thorstein Viberg Haug IL 56:59 13:02 
 7  Oddvar Avranden Vest-Torpa UL 1:03:15 19:18 
 Antall 7 Påmeldte:  7 Startende: 7  

 Menn 75-79 år
 1  Ole Horgen Jaren IL 56:01  
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1  
 

 

 Menn 80-84 år
 1  Lars Aspebakken Biristrand 1:04:36  
  Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1  
 
Menn 70-74 år
 1  Olaf Fodstad Nittedal IL 47:56  
 2  Sverre Sollihagen Breiskallen Sportsklubb 50:10 02:14 
 3  Ottar Tangen Torpa Ski 59:28 11:32 
 4  Kasper Ulsaker Vest-Torpa UL 1:03:22 15:26 
 Antall 4 Påmeldte:  4 Startende: 4  

 Menn 65-69 år
 1  Alf Andersen Engum Snertingdal IF ski 46:04  
 2  Åge Vestli Skiforeningen 50:42 04:38 
 3  Knut Erstadseter Vest-Torpa UL 52:14 06:10 
 Antall 3 Påmeldte:  3 Startende: 3  

 

  Kvinner 16-17 år
 1 Elisabeth Sveum Gjøvik skiklubb 43:16 
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1
  Kvinner 18-19 år
 1 Gina Elisabeth Mathiesen Midtre Brandbu UIL 43:20 
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1
  Kvinner 20-24 år
 1 Therese Engen Raufoss IL langrenn 37:27 
 2 Solfrid Braathen Høybråten & Stovner IL 38:01 00:34
 3 Aina Haugen Torpa Ski 46:46 09:19
 Antall 3 Påmeldte:  3 Startende: 3

  Kvinner 25-29 år
 1 Mona Kjeldsrud Vest-Torpa UL 50:36  
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1 


  Kvinner 35-39 år
 1 Ann Avranden Mjøsen Dykkerklubb 1:10:45 
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1 

  Kvinner 40-44 år
 1 Marit Grumstad Svea skilag 42:29  
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1 

  Kvinner 45-49 år
 1 Karin Ørbeck Braathen Høybråten & Stovner IL  43:30 
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1 

  Kvinner 50-54 år
 1 Hanna Walheim Torpa IL  1:00:04  
 2 Astri Frydenlund Hansen Raufoss  1:00:05 00:01 
 3 Kari Avranden Kjær Vest-Torpa UL  1:07:35 06:10 
 Antall 3 Påmeldte:  3 Startende: 3 

  Kvinner 55-59 år
 1 Torborg Woxen Høljarast  1:01:25  
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1 

  Kvinner 70-74år
 1 Valborg Hovland  Gjøvik Skiklubb  55:06  
 Antall 1 Påmeldte:  1 Startende: 1 
 
  Klubbresultat Lundemoen, Vest-Torpa  24.03.2005
 4 løpere teller per klubb
 
 1 Harestua IL 8  2:20:17
 Eivind Juul  Pedersen M3 2 33:07
 Kenneth  Skaarud M3 3 33:51
 Vegard  Stensæter M2 2 36:06
 Kristian  Stensæter M9 1 37:13

 2 Gjøvik Skiklubb 9  2:23:56
 Per  Briskelund M8 1 35:09
 Lars  Gudim M1 1 35:41
 Torbjørn  Fredlund M1 3 36:31
 Vegard  Raaum M1 4 36:35
 
3 Høybråten & Stovner IL 7  2:26:49
 Kristian  Braathen M2 1 34:05
 Anders  Gullhav M1 2 35:50
 Solfrid  Braathen K3 2 38:01
 Arne  Braathen M9 2 38:53
 
4 Nordre Land IL 17  2:28:48

 Lars  Bjeglerud M3 4 34:57
 Rune  Brattsveen M3 5 36:02
 Hans Andreas Haraldsen  Lien M2 3 38:54
 Jan Otto  Nordeng M6 5 38:55

 5 Vest-Torpa UL 17  2:37:20
 Stig Morten  Fakstad M4 1 35:50
 Per  Midthaugen M4 4 39:31
 Andreas  Nordby M3 6 39:39
 Per Erik  Stutlien M7 6 42:20
 
6 Snertingdal IF ski 18  2:42:02
 Bjørn Egil  Nordseth M4 3 37:08
 Rune  Hansen M5 3 37:34
 Erik  Hasli M8 11 43:23
 Martin  Aalseth M11 1 43:57

 7 Torpa Ski 19  2:43:03
 Knut  Lium M6 2 36:29
 Morten  Parthaugen M5 4 38:03
 Bjørn Olav  Øistad M9 5 43:20
 Odd  Øistad M7 8 45:11
 
8 Torpa IL 33  3:05:59
 Ketil  Sollien M8 9 41:01
 Nils Olav  Øistad M4 5 44:36
 Oddleif  Øistad M3 9 46:23
 Bjørn  Bjørkebakken M9 10 53:59


 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +