VM-SNARVEIER mellom nyhet 2 og 3| VM-RESULTATER: Torsdag: Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Onsdag: 5/10 km: Kvinner- Menn| 800 GULLARTIKLER| SKIPLUKKER'N SVARER

Resultater Vårlonken 2006


Annonse

Resultatliste fra Vårlonken, 17.04.2006 (2. påskedag).

 

Årets utgave var 15 km, klassisk langrenn.

 

K1 - 17-18 år.

1. Kristin Gausen                      Inderøy i.l.                               52,14 min

 

K5 - 35-40 år.

1. May Fredly Northug             Mosvik i.l.                                60,28 min

 

K11 - 66-70 år.

1. Åse Gjerde                           Mosvik i.l.                               73,00 min

 

M 15-16 år.

1. Tomas Northug                      Mosvik i.l.                                44,31 min

2. Jonas Berg                            Mosvik i.l.                                45,23 min

3. Morten Vannebo                    Steinkjer Skiklubb                     51,27 min

 

M 17-18 år.

1. Eirik Lorentsen                     Inderøy i.l.                               41,56 min

2. Ole Marius Bach                   Inderøy i.l.                               45,04 min

3. Henrik Bjugan Heggdal         Steinkjer Skiklubb                     47,24 min

4. Magnus Schei Bakkhaug         Mosvik i.l.                               48,04 min

5. Lars Myren                           Skogn i.l.                                  48,13 min

6. Øyvind Jenssen                     Mosvik i.l.                                 66,48 min

 

M 19-20 år.

1. Petter Northug                      Strindheim i.l.                          41,34 min

2. Simon S. Landfald                 Leirådal i.l.                               43,46 min

 

M4 - 31-35 år.

1. Bjørnar Aksnes                     Helgådal i.l.                              45,59 min

2. Christian Fuglem                   Tollvesenet                               48,45 min

 

M5 - 36-40 år.

1. Stig Nilsen                            Utleira i.l.                                45,08 min

 

M6 - 41-45 år.

1. Gunnar Melting                    Mosvik i.l.                               53,06 min

2. Jonny Melting                       Mosvik i.l.                               54,51 min

3. Rune Myren                         Skogn i.l.                                  55,43 min

4. Anton Jenssen                       Mosvik i.l.                               56,38 min

 

M7 - 46-50 år.

1. Ola Berget                            Skauga i.l.                                41,37 min

 

M8 - 51-55 år.

1. Øystein Lorentsen                 Inderøy i.l.                               47,25 min

 

 

M9 - 56-60 år.

1. Bjørn Klakken                      Bjugn i.l.                                 53,44 min

 

M10 - 61-65 år.

1. Arve Lindstrøm                    Malm i.l.                                  53,19 min

2. Bernt Ryggvik                      Frosta i.l.                                 54,19 min

3. Arne Ramdal                        Frol i.l.                                    59,11 min

 

Alle løperne premiert!

 

Stillingen for vandrepremiene (til odel og eie etter 3 seire):

 

Vandrepremiene deles ut til henholdsvis beste dame- og herreløper.

 

Kvinner:           Tone Stavran                 Steinkjer Skiklubb         1 seier

                        May Northug                Mosvik i.l.                    1 seier

                        Marit Karlsen               Leksvik i.l.                   1 seier

                        Kristin Gausen              Inderøy i.l.                   1 seier

 

Menn:              Petter Northug              Strindheim i.l.               2 seire

                        Morten Brørs                Steinkjer skiklubb         1 seier

                        Sture Sivertsen             Leirådal i.l.                  1 seier

 

 

 

Annonse







Annonse