Resultater Skarverennet 2006



Resultatliste Ungdom Jenter   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bakken,Ida Halsa Sør Fron Il 2:20:23 + 00:00
2 Fjellbu,Caroline Bekkelaget Il 2:46:30 + 26:07
3 Medhus,Lene Nordre Sande Il 2:50:53 + 30:30
Resultatliste Kvinner 17-18 År   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Øyre Slind,Astrid Oppdal 1:54:15 + 00:00
2 Lauvhaug,Hilde Ntg/skrautvål Il 1:56:50 + 02:35
3 Øyre Slind,Silje Oppdal 2:00:12 + 05:57
4 Skjeldal,Randi Bulken Il 2:05:00 + 10:45
5 Damgaard,Ingrid Ivrig Il 2:08:14 + 13:59
6 Karlsen,Charlotte Bjerke 2:08:59 + 14:44
7 Kvittingen,Ane Sandaker Geilo Il 2:10:03 + 15:48
8 Rønning,Ragne Skogn Il 2:18:58 + 24:43
9 Klaesson,Linn Håvelsrud Oslo 2:21:53 + 27:38
10 Farestveit,Rannveig Vargar 2:23:28 + 29:13
11 Omholt,Hanna Svarstad Il 2:29:56 + 35:41
12 Aas,Marianne Bekkelaget Il 2:49:04 + 54:49
13 Smedberg,Grete Oslo 3:04:01 +1:09:46
Resultatliste Kvinner 19-20 År   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Monrad Hansen,Marthe Noteam 1:56:56 + 00:00
2 Brøto,Anette Ringkollen Skiklubb 1:57:43 + 00:47
3 Borgnes,Karoline Heming 2:01:21 + 04:25
4 Damgaard,Randi Ivrig Il 2:06:36 + 09:40
5 Syvertsen,Kari Rommen Sf Grei 2:08:55 + 11:59
6 Dugstad,Jorunn Ørnar Il 2:21:53 + 24:57
7 Børve,Eli Il Korevoll-Odda 2:31:31 + 34:35
8 Munz,Karianne S.f.grei 2:44:52 + 47:56
Resultatliste Kvinner 21-25 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Haugen,Stine Rustad Il 1:52:46 + 00:00
2 Bråthen,Merethe Høybråten Og Stovner I 1:53:24 + 00:38
3 Myhre,Marthe Katrine Gjøvik Skiklubb 1:56:41 + 03:55
4 Nereng,Silje Lillehammer Skiklubb 2:05:00 + 12:14
5 Weydahl,Lydia Høybråten Og Stovner I 2:09:21 + 16:35
6 Nestegard,Turid Noteam 2:57:42 +1:04:56
7 Opedal,Marte Fana Il 2:59:21 +1:06:35
Resultatliste Kvinner 26-30 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bjørgen,Marit Rognes Il 1:48:45 + 00:00
2 Ouren,Borghild Vingrom 1:51:43 + 02:58
3 Mørkve,Jori Noteam 1:58:31 + 09:46
4 Pettersen,Sara C Noteam 2:01:42 + 12:57
5 Valkonen,Hannele Finland 2:06:32 + 17:47
6 Johannessen,Bergfrid Obos 2:18:46 + 30:01
7 Drege,Sissel Noteam 3:00:48 +1:12:03
8 Røsten,Katrine Elgå Il 3:09:54 +1:21:09
9 Børsheim,Anna Kyte Oslo 4:02:01 +2:13:16
10 Solheim,Silje Oslo 4:03:00 +2:14:15
11 Torkildsen,Caroline Oslo 4:05:20 +2:16:35
12 Balint,Agnes Beata Noteam 4:30:03 +2:41:18
13 Rønning,Camilla Oslo 5:00:00 +3:11:15
13 Kvamer,Cecilie Oslo 5:00:00 +3:11:15
13 Hartmann,Krista Blommenholm 5:00:00 +3:11:15
13 Tvenge,Marianne Oslo 5:00:00 +3:11:15
Resultatliste Kvinner 31-35 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Santer,Natalie Italia 1:48:00 + 00:00
2 Hetland,Guri Byåsen Il 1:55:40 + 07:40
3 Halle,Siri Noteam 1:59:18 + 11:18
4 Stengård,Ingrid If Sibbo Vargarna - Fi 2:13:06 + 25:06
5 Konsmo,Aud-Gunn Knaben 3:25:03 +1:37:03
Resultatliste Kvinner 36-40 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Nilsen,Elin Bosmo Og Yttern Il 1:45:49 + 00:00
2 Wigernæs,Ine Lyn Ski 1:54:14 + 08:25
3 Melby,Hege Svarstad Il 2:09:29 + 23:40
4 Hatleberg,Venke Bergkameratene 2:10:19 + 24:30
5 Kittelsen,Aud Irene Il Dyre Vaa 2:15:10 + 29:21
6 Dærendahl,Siri Tømmerholt 2:17:04 + 31:15
7 Øvrebust,Liv-Janne Roche Bil 2:17:29 + 31:40
8 Holm,Catrine Moss Skiklubb 2:21:46 + 35:57
9 Berger,Elisabeth Kanal 24 2:22:52 + 37:03
10 Hatleberg,Gro Bergkameratene 2:28:55 + 43:06
11 Skrede,Ingjerd Geilo Il 2:54:50 +1:09:01
12 Karlsen,Marit Trust Me Records 3:04:03 +1:18:14
13 Halvorsen,Anita Oslo 3:20:10 +1:34:21
14 Lyche,Cathrine Kk Utsikten 3:28:18 +1:42:29
Resultatliste Kvinner 41-45 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bolstad,Ragnhild Noteam 2:00:33 + 00:00
2 Ordina,Antonia Swe 2:02:28 + 01:55
3 Andersen,Torunn Constanse Oslo 2:05:22 + 04:49
4 Lomeland,Helen Noteam 2:13:05 + 12:32
5 Bergersen,Linda Hildegard Røaknekken 2:20:44 + 20:11
6 Rønning,Eva Varegg 2:24:00 + 23:27
7 Karlsen,Ammy Bergenslærerne 2:24:38 + 24:05
8 Hallingsgård,Bjørg Flekkefjord Skilag 2:43:30 + 42:57
9 Haraldsson,Kristin Oslo 2:43:38 + 43:05
10 Westby,Tone Statsbygg Bil 2:46:00 + 45:27
11 Mjelde,Tina Opil 2:47:27 + 46:54
12 Måøy,Åsa Energihuset 3:21:50 +1:21:17
13 Ulsmåg,Anne Mette Annes Garn 4:24:40 +2:24:07
Resultatliste Kvinner 46-50 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Guttormsen,Turid Johnsrud Ringkollen Skiklubb 2:22:43 + 00:00
2 Linnerud,Marit Geilo Il 2:39:01 + 16:18
3 Trollebø,Elisabeth Njård 2:43:31 + 20:48
4 Halvorsen,Tove Ull/kisa 3:03:19 + 40:36
5 Klaesson,Aud Kristin Oslo 3:20:10 + 57:27
6 Mjåland,Siri Moi Knaben 4:10:07 +1:47:24
Resultatliste Kvinner 51-55 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Grødset,Ingunn Oslo 2:53:25 + 00:00
2 Larssen,Ingvild Steinkjer Skiklubb 3:09:50 + 16:25
3 Dragseth,Bente Lo-Stat 3:22:22 + 28:57
4 Kittelsen,Evelyn Knaben 3:29:08 + 35:43
5 Westbye,Kristin Slitu If 3:50:12 + 56:47
6 Bergseng,Kirsten Nereng Nordbygda Ski 4:10:07 +1:16:42
Resultatliste Kvinner 56-60 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Blakstad,Merete Bækkelaget Il 2:45:49 + 00:00
2 Juel Lind,Ellen Bstk 2:55:11 + 09:22
3 Solheim,Tale Sutløysa 3:33:09 + 47:20
4 Wallin,Gerd Astrazeneca If 4:26:26 +1:40:37
Resultatliste Kvinner 61-65 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bertelsen,Astrid Svanes Rustad Il 3:33:16 + 00:00
Resultatliste Ungdom Gutter   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Lid Byggland,Ånund Høydalsmo Il 1:51:19 + 00:00
2 Opedal,Sigurd Helle Il Korevoll 1:51:21 + 00:02
3 Drivenes,Erlend Kvam Langrenn 1:52:35 + 01:16
4 Northug,Tomas Mosvik Il 1:53:22 + 02:03
5 Ofstad,Henning Andrã© Bardu Il 1:54:12 + 02:53
6 Hamilton,Edvard Sør-fron Il 1:55:51 + 04:32
7 Gurigard,Vetle Ravnsborg Søre Ål Il 1:57:07 + 05:48
8 Hegrenes,Martin Førde Il 1:57:33 + 06:14
9 Hove Andersen,Sondre Koll Il 1:59:36 + 08:17
10 Hillestad,Andreas Lennon Ski Team 2:00:58 + 09:39
11 Grevsgård,Sjur Moe Geilo Il 2:02:41 + 11:22
12 Andersen,Bendik Persch Koll Il 2:03:40 + 12:21
13 Skavlan,Anders Molander Koll 2:03:41 + 12:22
14 Erichsen,Christian Il Koll 2:06:58 + 15:39
15 Christensen,Carsten Voss Il 2:07:26 + 16:07
16 Riis,Tor Eirik Sjåstad/vestre Lier 2:09:20 + 18:01
17 Nilsen,Martin Bekken Sjåstad V. Lier 2:10:05 + 18:46
18 Moxnes,Einar Flaktveit Tff Viking 2:14:18 + 22:59
19 Røe,Åsmund Fossum 2:15:32 + 24:13
20 Færø,Halfdan-Emil Norhordland Skiklubb 2:16:20 + 25:01
21 Fosnæs,Eirik Austgulen Fossum 2:17:21 + 26:02
22 Oppedal,Matias Fana Il 2:20:16 + 28:57
23 Stensløkken,Jonas Vesterfjell Oil 2:21:59 + 30:40
24 Kvambekk,Sondre Asker Skiklubb 2:25:02 + 33:43
25 Tallaksrud,Sondre Skimt 2:25:33 + 34:14
26 Galleberg,Martin Nordre Sande Il 2:27:40 + 36:21
27 Mikalsen,Fredrik Nordre Sande Il 2:28:52 + 37:33
28 Sjulstad,Joacim Besseberg Noteam 2:34:42 + 43:23
29 Grov,Atle Il. Bjørn 2:37:34 + 46:15
30 Borgerud,Snorre Oppegård Il 2:44:21 + 53:02
31 Leivestad,Christian Korlevoll 2:49:51 + 58:32
32 Hult,Jostein Rustad Il 2:54:50 +1:03:31
33 Tresselt,Pål Convel Bil 2:55:37 +1:04:18
34 Aarsand,Åsmund Brunvær Ulvik Il 2:58:29 +1:07:10
35 Stål,Joacim Noteam 2:58:30 +1:07:11
36 Brennhovd,Øyvind Bekkelaget 3:04:04 +1:12:45
37 Sundet,Christoffer Kmas 3:26:49 +1:35:30
Resultatliste Menn 17-18 År   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Røthe,Sjur Voss Il 1:42:30 + 00:00
2 Knudtzon,Nicolas Brun-Lie Njaard 1:42:57 + 00:27
3 Bånerud,Håkon Stuge Lyn Ski 1:43:01 + 00:31
4 Markset,Trygve Njård 1:44:11 + 01:41
5 Thygesen,Torgeir Il Korevoll-Odda 1:44:13 + 01:43
6 Høydahl,Sigve Fredrik Bærums Verk If 1:45:56 + 03:26
7 Eide,Sondre Swix 1:48:26 + 05:56
8 Haugen,Baard Erik Rustad Il 1:49:32 + 07:02
9 Bækken,Simen Hemsedal Il 1:50:06 + 07:36
10 Aschem,Gunnar Svarstad Il 1:51:48 + 09:18
11 Kjerneth,Marius Adidas 1:51:54 + 09:24
12 Borge,Thomas Lier 1:53:09 + 10:39
13 Lorentsen,Eirik Inderøy Il - Ski 1:53:42 + 11:12
14 Sommer,Endre Njård 1:54:17 + 11:47
15 Krossholm,Andreas Kleven Bærums Verk If 1:54:20 + 11:50
16 Henriksen,Jørgen Skoppum Il 1:54:27 + 11:57
17 Sørensen,Ronny Henningsen Konnerud Il 1:54:52 + 12:22
18 Sjulstad,Petter Andre Noteam 1:55:13 + 12:43
19 Sveen,Simen Brøttum 1:56:05 + 13:35
20 Øwre,Jørn Andor Kjellmyra I.l. 1:56:37 + 14:07
21 Larsen,Sindre Prestmo Ringkollen Skiklubb 1:57:21 + 14:51
22 Olafsen,Jostein Bærums Verk If 1:58:28 + 15:58
23 Thyli,Vetle Raufoss Il 1:58:30 + 16:00
24 Bakkhaug,Magnus Schei Mosvik Il 1:58:31 + 16:01
25 Skjolli,Vegard Bulken Il 1:58:36 + 16:06
26 Moxnes,Martin Flaktveit Tff Viking 1:59:20 + 16:50
27 Sheldon,Sondre Ntg/geilo 2:04:21 + 21:51
28 Bjørkedokken,Håvard Gol Il 2:04:35 + 22:05
29 Sørdal,Eirik Skoppum Il 2:05:02 + 22:32
30 Hansen,Tor Kristian Brumund 2:06:45 + 24:15
31 Sandvik,Sondre Rustad Il 2:06:50 + 24:20
32 Gurandsrud,Lars Swix 2:07:53 + 25:23
33 Kirkeli,Eirik Cluster 2:08:21 + 25:51
34 Bakkehaug,Per Anders Runaril 2:09:10 + 26:40
35 Moe,Jostein Noteam 2:09:24 + 26:54
36 Skoli,Ole Morten Kodal Il 2:10:15 + 27:45
37 Johansen,Marius Oseberg Il 2:10:26 + 27:56
38 Breda,Mats Sande Il 2:12:29 + 29:59
39 Halvorsen,Odd Martin Kodal Il 2:13:18 + 30:48
40 Bringsrud,Morten Heddal Il 2:13:28 + 30:58
41 Hole,Andre Oseberg Il 2:14:50 + 32:20
42 Øvrehus,Remi Il Korevoll 2:16:30 + 34:00
43 Bye,Hans Petter Kvelde Il 2:17:13 + 34:43
44 Woll,Sondre Nesodden If 2:18:56 + 36:26
45 Maanum,Mathias Bekkelaget Il 2:22:21 + 39:51
46 Olsen,Katrine Noteam 2:23:20 + 40:50
47 Børve,Ørjan Il Korevoll 2:30:34 + 48:04
48 Odden,Mads Th. Hengsen Skilag 2:41:16 + 58:46
49 Røer,Eirik Lund Bekkelaget Il 2:43:59 +1:01:29
50 Foss,Erlend Bekkelaget Il 2:47:32 +1:05:02
Resultatliste Menn 19-20 År   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Nortug Jn,Petter Noteam 1:32:41 + 00:00
2 Gløersen,Anders Wrigley 1:37:08 + 04:27
3 Nielsen,Jonas Hsg/lørenskog Skiklubb 1:39:27 + 06:46
4 Olsen,Eirik Kuland Il Ros 1:41:36 + 08:55
5 Fenre,Tobias Dahl Hsg/ Røa Il 1:41:44 + 09:03
6 Botnen,Andre Hsg/røldal Il 1:41:58 + 09:17
7 Losnegard,Erlend Fagernes Il 1:43:57 + 11:16
8 Helgestad,Daniel Myrmæl Fossum Il 1:44:18 + 11:37
9 Bånerud,Martin Stuge Kjelsås Il 1:44:42 + 12:01
10 Noraker Nossen,Johan Drøbak/frogn Il 1:44:47 + 12:06
11 Hennum,Anders Brun Swix 1:44:50 + 12:09
12 Gjerdalen,Njål Ringkollen SK 1:45:10 + 12:29
13 Trømborg,Stian Ntg/ Vinn Il 1:45:17 + 12:36
14 Hellebostad,Tor-Håkon Nesodden If 1:46:02 + 13:21
15 Fenne,Thomas Noteam 1:46:09 + 13:28
16 Sørlund,Kristian Adidas 1:46:51 + 14:10
17 Karlsen,Lars Christian Mjøndalen If 1:48:42 + 16:01
18 Nygård,Per Kristian Vestre Spone 1:49:43 + 17:02
19 Havikhagen,Svein Olav Geilo 1:50:23 + 17:42
20 rønning,Ole Noteam 1:50:30 + 17:49
21 Sundgot Borgen,Harald Aker Kvaerner Bil 1:50:46 + 18:05
22 Aaland,Reinar Hornindal Il 1:52:46 + 20:05
23 Mork,Per Erik Lillehammer Skiklub 1:57:59 + 25:18
24 Søyland,Tor Andre Fana Il 1:58:20 + 25:39
25 Sørlie,Erik Heming 2:06:12 + 33:31
26 Tufte,Vegard Grue Geilo Il Ntg 2:07:23 + 34:42
27 Moslet,Kristoffer Stokke Il 2:07:45 + 35:04
28 Kristiansen,Andre Mjøndalen If 2:09:20 + 36:39
29 Haraldsen Lien,Hans Andreas Nordre Land Il 2:13:02 + 40:21
30 Opedal,Martin Helle Il Korevoll 2:21:46 + 49:05
31 Aune,Lars Skaun I.l 2:23:50 + 51:09
32 Børve,Kristian Il Korevoll-Odda 3:03:13 +1:30:32
33 Gare,Preben Holte Hus Og Hyttebygg A/s 3:06:34 +1:33:53
34 Grøtjorden,Lars Kåre Uvdal Il 3:09:10 +1:36:29
Resultatliste Menn 21-25 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Gjerdalen,Tord Ringkollen Ski 1:32:02 + 00:00
2 Gjerdalen,Gard Ringkollen Ski 1:36:47 + 04:45
3 Nes,Bjarne Sogndal Il 1:37:18 + 05:16
4 Næss,Børre Efteløt 1:37:36 + 05:34
5 Hafsås,Ronny Noteam 1:37:39 + 05:37
6 Markset,Kjell-Christian Koll 1:38:11 + 06:09
7 Rønning,Eldar Skogn 1:38:15 + 06:13
8 Jespersen,Chris Korlevoll Il 1:39:28 + 07:26
9 Lunde,Daniel Harestua Il 1:41:01 + 08:59
10 Rønning,Bernhard Skogn Il 1:41:11 + 09:09
11 Laugaland,Audun Hjelmeland Il /sirdal 1:41:57 + 09:55
12 Paulsen,Steffen Magnor Il 1:43:01 + 10:59
13 Mythe,Per Øyvind Hemsedal 1:43:25 + 11:23
14 Litlere,Lars Fana Il 1:43:50 + 11:48
15 Lia,Magnus Hof Il 1:44:01 + 11:59
16 Mork,Ole Chr Noteam 1:44:26 + 12:24
17 Stokke,Sindre Stokke Il 1:45:47 + 13:45
18 Moland,Stig Andebu Il 1:46:56 + 14:54
19 Dahl,John Kristian Noteam 1:48:23 + 16:21
20 Bjertnæs,Jens Jevnaker If 1:48:25 + 16:23
21 Nygaard,Anders Rudå Rustad Wrigley 1:48:32 + 16:30
22 Gasmann,Per Ola Lyn Ski 1:48:57 + 16:55
23 Tornes,Karsten Johan Fana Il 1:51:09 + 19:07
24 Sugar,Jørgen Ntnui 1:51:29 + 19:27
25 Drivernes,Torstein Noteam 1:53:38 + 21:36
26 Færø,Jo-Harald Norhordland Skiklubb 1:53:43 + 21:41
27 Tovmo,Simen Dombås Il 1:55:04 + 23:02
28 Meen,Åsmund Svene Il 1:57:22 + 25:20
29 Herland,Tor Harald Hof Il 1:59:14 + 27:12
30 Ilstad,Kristian Nyvon 2:00:46 + 28:44
31 Nereng,Stig Roar Lillehammer Skiklubb 2:00:47 + 28:45
32 Ytrehus,Sigbjørn Haugsbygd If 2:00:57 + 28:55
33 Butcer,Duane Skurdalen 2:01:54 + 29:52
34 Smedberg,Kjetil If Birkebeineren 2:04:02 + 32:00
35 Bolstad,Gjermund Konnerud Il 2:04:12 + 32:10
36 Aarbakk,Hallgeir Seljord Il 2:04:30 + 32:28
37 Engstrøm,Stefan Mjøndalen If 2:06:15 + 34:13
38 Kjellberg,Espen Lyn Ski 2:07:16 + 35:14
39 Ness,Geir Magne Il Ny-Von 2:12:26 + 40:24
40 Seim,Vidar Il Ny-Von 2:19:08 + 47:06
41 Nordli,Olav Øvrebu Il 2:22:39 + 50:37
42 Skjefte,Lars Øyvind Stokke Il 2:35:12 +1:03:10
43 Winther,John Gullfjell Il 2:56:48 +1:24:46
44 Grana,Thomas Hus Og Hyttebygg A/s 3:06:04 +1:34:02
Resultatliste Menn 26-30 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Berger,Lars Byåsen Il 1:32:39 + 00:00
2 Sinnes,Svein Tore Tonstad Il / Sirdal Sk 1:32:40 + 00:01
3 Kveen,Stig Rune Strindheim I L 1:36:46 + 04:07
4 Gjedrem,Hans Martin Valldal Il 1:36:52 + 04:13
4 Bjørnstad,Tor Halvor Voss Il 1:36:52 + 04:13
6 Tistel,Joar Sogndal Il / Multicons 1:39:28 + 06:49
7 Bergerud,Lars Ringkollen Ski 1:41:29 + 08:50
8 Andersen,Ruben Bækkelaget Sp.kl 1:41:57 + 09:18
9 Botten,Aslak Noteam 1:42:25 + 09:46
10 Skaarud,Kenneth Harestua Il 1:42:52 + 10:13
11 Krogsveen,Lars Noteam 1:43:55 + 11:16
12 Andersen,Geir Ove Bækkelaget Sp.kl 1:44:38 + 11:59
13 Hansen Frydenlund,Ronnie Raufoss Il Langrenn 1:46:17 + 13:38
14 Hovind,Johan Svene Il 1:48:48 + 16:09
15 Leithe,Hans Moen Sportsklubb 1:49:15 + 16:36
16 Dehli,Morten Bull Ski Og Kajakk 1:49:25 + 16:46
17 Grøthe,Sverre Hemsedal 1:49:50 + 17:11
18 Hvattum,Per Morten Gran Il 1:53:05 + 20:26
19 Sørumshagen,Vegard Moen Sportsklubb 1:53:26 + 20:47
20 Inelhus,Lars E Noteam 1:54:59 + 22:20
21 Skjærholt,Øystein Teamegotrip.com 1:56:12 + 23:33
22 Aabol,Lars Chr Oseberg Il 1:56:55 + 24:16
23 Eie,Roar Knaben 1:57:01 + 24:22
24 Bråten,Kristoffer Noteam 1:57:09 + 24:30
25 Monsen,Kristian Uck 1:57:58 + 25:19
26 Henriksen,Thorben Patatas SK 1:58:22 + 25:43
27 Øiseth,Karl Mats Asker Skiklubb 1:59:41 + 27:02
28 Rypdal,Lasse Danfoss Bil 2:00:34 + 27:55
29 Leinaas,Jon Terje Patatas SK 2:01:08 + 28:29
30 Midthaugen,Per Vest Torpa 2:02:09 + 29:30
31 Jørstad,Eskil B. Snåsa Il 2:03:06 + 30:27
32 Lian,Fredrik Mohn Patatas SK 2:03:24 + 30:45
33 Larsen,Eirik Asker Skiklubb 2:05:21 + 32:42
34 Jørstad,Halvor Snåsa Il 2:05:50 + 33:11
35 Haugen,Tom Idar Drangedal 2:08:35 + 35:56
36 Lefdahl,Christian Skanska Bil 2:09:24 + 36:45
37 Samuelsen,Thomas Nipe Oslo 2:10:43 + 38:04
38 Kvalbein,Lars Bergen 2:12:15 + 39:36
39 Engerbakk,Ola Elgå Il 2:12:23 + 39:44
40 Arnesen,Roger Viljar 2:13:31 + 40:52
41 Myrmel,Ole Christian Skating Heroes 2:14:01 + 41:22
42 Heum,Ole Johan Patatas SK 2:15:53 + 43:14
43 Berge,Lars Ivar H Lurken Skilag 2:16:18 + 43:39
44 Tollefsen,Christian Heming 2:20:16 + 47:37
45 Berglund,Ole Petter Bull Ski & Kajakk 2:21:02 + 48:23
46 Nord,Martin Patatas SK 2:21:40 + 49:01
47 Gulseth,Karl Otto Terra Bil 2:25:43 + 53:04
48 Eide,Henning Abildgaard Oslo 2:27:24 + 54:45
49 Reksten,Petter Viking 2:29:08 + 56:29
50 Andersen,Kristian Terra Bil 2:31:49 + 59:10
51 Graver,Jens Olav Patatas SK 2:32:12 + 59:33
52 Walther,Kristoffer Bergen 2:32:20 + 59:41
53 Fasmer,Leiv Jacob Perstua Gliders 2:32:59 +1:00:20
54 Bohsen,Allan Bærum Skiklubb 2:33:44 +1:01:05
55 Johnsen,Andreas Oslo 2:38:48 +1:06:09
56 Stana,Jon Ragnar Perstua Gliders 2:44:55 +1:12:16
57 Johansen,Odin U Oslo 2:46:57 +1:14:18
58 Johansen,Anders Oslo 2:48:06 +1:15:27
59 Strenge Næss,Anders Volvo Aero Norge 2:58:04 +1:25:25
60 Thorsberg,Espen Hus Og Hyttebygg A/s 2:58:22 +1:25:43
61 Ovesen,Bjørnar Oslo 3:00:19 +1:27:40
62 Hatleberg,Erlend Hydro Høyanger 3:16:59 +1:44:20
63 Gillebo,Alexander Perstua Gliders 3:47:56 +2:15:17
64 Buer,Hans Magnus Perstua Gliders 3:48:33 +2:15:54
65 Thon,Thomas Norgesdesign 4:01:33 +2:28:54
Resultatliste Menn 31-35 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bjørndalen,Ole Einar Simostranda 1:31:25 + 00:00
2 Andresen,Frode Hønefoss SK 1:31:26 + 00:01
3 Aasen,Geir Ludvig Oddersjå / Sirdal Ski 1:32:42 + 01:17
4 Estil,Frode Lierne Ski 1:32:58 + 01:33
5 Hjelmeset,Oddbjørn Fjellug Vereide 1:36:47 + 05:22
6 Aukland,Anders Oseberg Il 1:37:07 + 05:42
7 Andersen,Remi Bækkelaget Sp.kl 1:37:22 + 05:57
8 Medhus,Odd Ivar Røldal 1:42:03 + 10:38
9 Igeltjøn,Vidar Noteam 1:45:26 + 14:01
10 Seljeset,Johnny Noteam 1:45:49 + 14:24
11 Thronsen,Lars Noteam 1:46:18 + 14:53
12 Holm,Thomas Teamegotrip.com 1:53:48 + 22:23
13 Kreken,Tom Kaefer 1:55:02 + 23:37
14 Myre,Njål Voss Il 1:55:56 + 24:31
15 Espeli,Roger Geilo Il 1:56:28 + 25:03
16 Sørumshagen,Frode Moen Sprotsklubb 1:57:30 + 26:05
17 Lyngstad,Kjell Jølster Il. 2:00:48 + 29:23
18 Breivik,Christian O. Hestvedts Minnefond V/ 2:05:51 + 34:26
19 Degnes,Per Magne Hærland Il 2:07:26 + 36:01
20 Simonsen,Andre Hordaland Politi 2:08:14 + 36:49
21 Bahr,Kent Danfoss Bil 2:08:50 + 37:25
22 Backer-Grøndahl,Finn Oslo 2:09:00 + 37:35
23 Parthaugen,Morten Torpa Ski 2:12:46 + 41:21
24 Heum Jacobsen,Thomas Teamegotrip.com 2:14:31 + 43:06
25 Kasin,Leif Anders Heddal Il 2:15:05 + 43:40
26 Hopsdal,Leif Erik Sandviken 2:18:25 + 47:00
27 Fragått,Anders Øsi 2:19:13 + 47:48
28 Sivertsen,Børge Bønes 2:19:18 + 47:53
29 Handeland,Johannes Sauda 2:19:29 + 48:04
30 Skaug,Geir Andre Noteam 2:23:08 + 51:43
31 Eek-Jensen,Carl Frederik Norsk Hydro Bil 2:23:58 + 52:33
32 Stene,Erling Tolvsrød 2:28:13 + 56:48
33 Kristiansen,Kenneth Knaben Il 2:28:26 + 57:01
34 Torgersen,Morten Oslo 2:30:09 + 58:44
35 Kjærgård,Andre Viking 2:32:31 +1:01:06
36 Olsen,Geir Haugstvedt Rolls Royce 2:33:05 +1:01:40
37 Hove,Arne Linderudlia SK 2:33:18 +1:01:53
38 Trumpy,Georg Convel Bil 2:36:08 +1:04:43
39 Grasdalsmoen,Michael Aron 2:37:34 +1:06:09
40 Opland,Ketil Oslo 2:38:43 +1:07:18
41 Eikeland,Jan Erik Havsdalstunet Ski Og D 2:45:49 +1:14:24
42 Tuv,Raymond Skanska Bil 2:48:45 +1:17:20
43 Sørheim,Simon Tartan Army 2:52:44 +1:21:19
44 Våge,Kjell Tore Hydro Høyanger 2:54:04 +1:22:39
45 Hartvig-Gjørseth,Kim Noteam 3:05:46 +1:34:21
46 Fevang,Lasse Privat 3:22:28 +1:51:03
47 Larsen,Sverre Lærerne Bil 3:23:53 +1:52:28
48 Rafoss,Jan Ivar Knaben 3:53:34 +2:22:09
49 Wannemacher,Thomas Norgesdesign 4:06:34 +2:35:09
50 Clausen,Erlend Geilo 4:14:17 +2:42:52
Resultatliste Menn 36-40 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Skjeldal,Kristen Bulken Il 1:31:32 + 00:00
2 Kroksvik,Tor Molde Og Omegn 1:42:27 + 10:55
3 Hanevold,Halvard Asker Skiklubb 1:43:52 + 12:20
4 Smith,Frode Nesodden 1:48:43 + 17:11
5 Pedersen,Marius Nesodden If 1:49:32 + 18:00
6 Grov,Sveinung Rælingen Skiklubb 1:51:30 + 19:58
7 Heggelund,Terje Couri Bil 1:55:26 + 23:54
8 Pedersen,Arnfinn Nesodden If 1:56:31 + 24:59
9 Tangen,Pål Norges Rederiforbund B 1:59:06 + 27:34
10 Børve,Eivind Il Korevoll-Odda 1:59:10 + 27:38
11 Stalenget,Rolf Nih Bil 2:00:05 + 28:33
12 Lundberg,Fred Børre Bardu 2:00:10 + 28:38
13 Sjulstad,Per Gunnar Svarstad Il 2:00:31 + 28:59
14 Fewster,John Madshus 2:01:16 + 29:44
15 Fjell,Arve Ros 2:02:04 + 30:32
16 Dreyer,Jørn Puls 2:02:14 + 30:42
17 Bakke,Knut Are Strandbygda Il 2:03:38 + 32:06
18 Høiby,Roger Bærums Skiklubb 2:04:09 + 32:37
19 Bjørdal,Jan Olav Ørsta Il 2:04:12 + 32:40
20 Lerøy,Knut Hallvard Varegg 2:04:30 + 32:58
21 Kløvstad,Morten Gilde Norge Ba 2:08:38 + 37:06
22 Etterlid,Jo Ål 2:09:06 + 37:34
23 Nymoen,Ole Christian Gol Il 2:09:57 + 38:25
24 Taugebøl,Knut Noteam 2:11:04 + 39:32
25 Lindtveit,Svein Olav Norsk Hydro Bil 2:12:02 + 40:30
26 Eide,Stig Atle Rolls Royce 2:12:03 + 40:31
27 Røstad,Bjørn Olav Nordre Land Il 2:13:48 + 42:16
28 Bahr,Jonny Frøy 2:14:56 + 43:24
29 Wærum,Per Erik Statoil Bil 2:15:29 + 43:57
30 Brynjulvsrud,Lars Erik Skarphedin Il 2:16:17 + 44:45
31 Jomaas,Christian Fossum If 2:19:00 + 47:28
32 Øritsland,Bjørn Are Linderudlia SK 2:19:07 + 47:35
33 Narvesen,Alf Kåre Gudvangen 2:20:29 + 48:57
34 Langholen,Torgeir Roche Bil 2:20:39 + 49:07
35 Johansen,Rune Alstom 2:21:12 + 49:40
36 Lilleland,Øystein Hydro Oslo Bil 2:21:41 + 50:09
37 Holtedahl,Jan-Petter Oslo 2:21:44 + 50:12
38 Halden,Henriette Xxl Sport & Villmark 2:22:10 + 50:38
39 Serck-Hanssen,Bjørn Sandnes Il 2:23:44 + 52:12
40 Andersen,Jon Lyn - Skiavdeling 2:24:05 + 52:33
41 Holme,Erik Moss Skiklubb 2:24:37 + 53:05
42 Hopsdal,Geir Sandviken 2:24:45 + 53:13
42 Andresen,Ragnar Heming Il 2:24:45 + 53:13
44 Grov,Hølje Blefjell Il 2:25:26 + 53:54
45 Fredriksen,Odd-Egil Isfjorden Il 2:25:49 + 54:17
46 Systad,Finn Martin Noteam 2:25:54 + 54:22
47 Uppard,John Njård 2:28:04 + 56:32
48 Herstad,Olav Tambarskjelvar 2:28:08 + 56:36
49 Eikanger,Tom Eirik Statoil Bil 2:30:06 + 58:34
50 Haave,Gunnar Heddal Il 2:30:17 + 58:45
51 Songve,Odd Erik Vargar 2:31:47 +1:00:15
52 Sunde,Arnulf Savalen 2:32:18 +1:00:46
53 Dehlimarken,Lars Gran 2:35:14 +1:03:42
54 Hodnemyr,Helge Vindbjart Ski 2:35:58 +1:04:26
55 Orholm,Sigmund Xxl Sport & Villmark 2:37:43 +1:06:11
56 Risung,Kaare Bærumsbønda 2:43:03 +1:11:31
57 Randal,Reece Madshus 2:43:12 +1:11:40
58 Rognhaugen,Morten Noteam 2:44:48 +1:13:16
59 Standal,Dag Oslo 2:45:25 +1:13:53
60 Bennet,Paul Madshus 2:48:05 +1:16:33
61 Rutle,Trond Stoltz Røthing As 2:48:57 +1:17:25
62 Fjeldheim,Mikkel Total E&p Norge Bil 2:50:47 +1:19:15
63 Sundet,Bernt Kmas 2:56:51 +1:25:19
64 Fasmer Jr,Hendrik Perstua Gliders 2:57:54 +1:26:22
65 Hoel,Jan Fana 3:05:34 +1:34:02
66 Karstensen Sæther,Torbjørn Mesta As 3:21:01 +1:49:29
67 Lund,Tor Oslo 3:30:58 +1:59:26
Resultatliste Menn 41-45 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Pedersen,Roy Ringkollen If 1:41:44 + 00:00
2 Karlsen,Kjell Forsvarsbygg 1:42:02 + 00:18
3 Skinstad,Åge Noteam 1:46:17 + 04:33
4 Andersen,Pål Fredrik Nesodden 1:48:14 + 06:30
5 Glendrange,Øyvind Knaben Il 1:48:24 + 06:40
6 Halland,Jan Statkraft Nore 1:48:34 + 06:50
7 Aasum,Yngve Hydro Oslo Bil 1:48:59 + 07:15
8 Skar,Sigmund Sannidal 1:49:16 + 07:32
9 Karlsen,Anders Nesodden 1:50:30 + 08:46
10 Solvik,Fred Stabekk 1:51:29 + 09:45
11 Simonsen,Geir Telenor 1:52:10 + 10:26
12 Gulbrandsen,Per Skiforeningen 1:52:25 + 10:41
13 Kindem,Erling Gjesdal Il 1:53:08 + 11:24
14 Grepperud,Morten Cbas Bil 1:55:02 + 13:18
15 Hydle,Bjarte Posten 1:55:51 + 14:07
16 Vanberg,Paul Hank Williams Racing T 1:57:20 + 15:36
17 Jørgensen,Jan Tore Tranby 1:58:03 + 16:19
18 Løite,Knut-Arne Sørkedalen Skiklubb 1:58:31 + 16:47
19 Espedal,Håvard Statoil Bil 1:58:37 + 16:53
20 Engelund,Frode Ravn 1:58:52 + 17:08
21 Tveite,Magnar Vossestrand 1:59:11 + 17:27
22 Solheim,Frode Statsbygg 2:00:22 + 18:38
23 Tørnes,Jørgen Bk-Ski 2:01:25 + 19:41
24 Knutsmoen,Rune Nesodden If 2:01:53 + 20:09
25 Hagen,Bjørn Moen Sportsklubb 2:03:56 + 22:12
26 Røkaas,Jørn T. Fred. Olsen Sportsklub 2:04:53 + 23:09
27 Dehli,Sigmund Åsgreina 2:05:56 + 24:12
28 Furuseth,Tom Geilo Il 2:07:48 + 26:04
29 Seljordslia,Hans Egil Gransherad Il 2:07:56 + 26:12
30 Lohne,Rolf Noteam 2:08:02 + 26:18
31 Grove,Knut Raundalen 2:11:31 + 29:47
32 Grønvold,Frank Grorud Il 2:12:38 + 30:54
33 Hansen,Jan Arve Trøgstad Skiklubb 2:12:48 + 31:04
34 Evensen,Roy Krigsskolen 2:13:41 + 31:57
35 Øverli,Olav Bull Ski & Kajakk 2:14:27 + 32:43
36 Håkanes,Knut Tinn Skilag 2:14:40 + 32:56
37 Becher,Kjetil Gilde Norge Ba 2:14:57 + 33:13
38 Underdal,Olav Ulnes Il 2:14:59 + 33:15
39 Holst,Eigil Danfoss Bil 2:18:11 + 36:27
40 Henriksen,Terje Asker 2:18:23 + 36:39
41 Hopsdal,Bjørn Sandviken 2:18:46 + 37:02
42 Sørensen,Arne Sauda Il 2:19:41 + 37:57
43 Sørensen,Kjeld Konnerud Il 2:20:27 + 38:43
44 Flesland,Helge Cluster 2:21:21 + 39:37
45 Larsen,Øivind Hjartdal 2:21:43 + 39:59
46 Hammer,Dag Fossum 2:22:30 + 40:46
47 Kirkebøen,Terje Hemsedal 2:22:32 + 40:48
48 Kjønås,Kurt Arve Asker 2:22:52 + 41:08
49 Hansen,Kåre Søreidgrend 2:23:08 + 41:24
50 Meidal,Roar Team Teller 2:23:19 + 41:35
51 Gaarder,Ole-Martin Reistad 2:24:10 + 42:26
52 Hansen,Ove Nordea Il 2:25:56 + 44:12
53 Bø,Audun Orkla Finans 2:26:41 + 44:57
54 Mathisen,Erik Risør Seil 12 2:31:46 + 50:02
55 Lilleland,Eilev Tinn Idrettslag 2:32:38 + 50:54
56 Baggetun,Kjell Hydro Høyanger 2:33:12 + 51:28
57 Omland,Leif Rune Knaben 2:36:10 + 54:26
58 Johnsen,Halvor Box Delivery 2:36:11 + 54:27
59 Sjuve,Kjetil Lost 2:36:12 + 54:28
60 Riple,Tore Håkon Cminrygg 2:39:55 + 58:11
61 Wiggen,Magne Magler Mmw Skilag 2:40:29 + 58:45
62 Ulevåg,Ole Tom Danfoss Bil 2:40:57 + 59:13
63 Ragg,Torbjørn Rottefella 2:41:53 +1:00:09
64 Svaertbekk,Marius Noteam 2:43:55 +1:02:11
65 Kleivan,John Oddvar Rollaug Og veggli Il 2:44:20 +1:02:36
66 Gisleberg,Ivar Aftenposten 2:46:13 +1:04:29
67 Hansen,Jan Petter Il Gular 2:48:30 +1:06:46
68 Spikkerud,Ole Anders Tradok 2:49:00 +1:07:16
69 Huso,Kjell Hemsedal Il 2:49:58 +1:08:14
70 Fjellner,Arve Draka Norsk Kabel 2:50:59 +1:09:15
71 Simonsen,Geir Snarøya 2:52:06 +1:10:22
72 Barfod,Tor Peter Hkm 2:53:34 +1:11:50
73 Gravdahl,Knut A Svelvik 2:57:39 +1:15:55
74 Johansen,Tom Bye Noteam 2:59:31 +1:17:47
75 Devold,Bjørn Csc Bil 3:01:13 +1:19:29
76 Aaby,Klemet Hank Williams Racing T 3:02:02 +1:20:18
77 Iselvmoen,Øystein Danfoss Bil 3:05:10 +1:23:26
78 Schjøtt,Birger Tønsberg 3:07:57 +1:26:13
79 Juvik,Tore Il Gular 3:09:32 +1:27:48
80 Aasen,Trygve Noteam 3:11:58 +1:30:14
81 Martinsen,Gunnar Gjerstad Il 3:42:16 +2:00:32
Resultatliste Menn 46-50 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Berget,Ola Skaugn 1:44:11 + 00:00
2 Aketun,Karl Kristian Njård 1:44:18 + 00:07
3 Rypdal,Magnar Isfjorden 1:49:44 + 05:33
4 Rusti,Øystein Aurdal Il 1:50:49 + 06:38
5 Øvregård,Jan Røldal 1:51:07 + 06:56
6 Storsveen,Rolf Noteam 1:52:01 + 07:50
7 Bjørdal,Arild Ørsta Il 1:53:11 + 09:00
8 Forsberg,Geir Jevnaker 1:58:06 + 13:55
9 Flatmo,Sverre Jomar Skrautvål 1:58:12 + 14:01
10 Stave,Torgny Ål Il 1:58:15 + 14:04
11 Storrud,Simen Drøbak/frogn Idrettsla 1:58:20 + 14:09
12 Berge,Rune Norconsult 1:58:30 + 14:19
13 Tørnes,Tomas Kjosen Il 1:59:18 + 15:07
14 Borgen,Paul Einar Nordic Sportsmaster B. 2:00:13 + 16:02
15 Hermanrud,Peter Njård 2:01:15 + 17:04
16 Tysseland,Vigleik Bkk 2:01:35 + 17:24
17 Baggerun,Alfred Hydro Høyanger 2:01:38 + 17:27
18 Gulliksen,Bjørn Skiforeningen 2:02:04 + 17:53
19 Brennhovd,Ola Gol Il 2:03:20 + 19:09
20 Kristensen,Thor Inge Mo Skilag 2:04:05 + 19:54
21 Tangen,Kjell Magne Torpa Ski 2:04:49 + 20:38
22 Gulliksen,Morten Hydro Oslo Bil 2:05:07 + 20:56
23 Sommer,Tor Cbas Bil 2:05:59 + 21:48
24 Kuzmin,Leonid Sweden 2:06:03 + 21:52
25 Færø,Einar Norhordland Skiklubb 2:06:24 + 22:13
26 Hansen,Rune Csc Bil 2:08:39 + 24:28
27 Blokkem,Iver Il Ternen 2:09:02 + 24:51
28 Aasen,Kjell Audun Cminrygg 2:09:37 + 25:26
29 Ingvoldstad,Frode Nordic Sportsmaster B. 2:09:46 + 25:35
30 Skjeldal,Herman Bulken Il 2:10:26 + 26:15
31 Mythe,Odd Hemsedal Il 2:10:41 + 26:30
32 Wiig,Thor Haugen & Damsund Eiend 2:10:53 + 26:42
33 Smette,Herbjørn Bromma Il 2:11:07 + 26:56
34 Bjørndal,Johs. Cowi Bil 2:11:11 + 27:00
35 Knudsen,Bjørn Tidende Bil 2:12:02 + 27:51
36 Glendrange,Harald Kjetil Knaben 2:12:05 + 27:54
37 Jensen,Bjørn Eide Nesodden If 2:12:14 + 28:03
38 Paulsen,Lars Magnor Il 2:12:36 + 28:25
39 Matsen,Nils Relacom.bil 2:12:49 + 28:38
40 Vad,Bernt Øyvind Stord Il 2:13:26 + 29:15
41 Strømsvåg,Olav Geilo Il 2:13:58 + 29:47
42 Gjelten,Odd Arve Fåset 2:14:02 + 29:51
43 Karoliussen,Terje Stålkameratene Turrenn 2:14:34 + 30:23
44 Bakkhaug,Bjørn Ingolf Mosvik Il 2:14:46 + 30:35
45 Ellingsen,Trond Eidsiva Energi Bil 2:15:23 + 31:12
46 Nordengen,Bjørn Wilhelmsen Maritime Se 2:15:59 + 31:48
47 Syversen,Jørgen Knut Opil (oslo Politis I 2:16:30 + 32:19
48 Nannestad,Gyrd Gravjern 2:17:50 + 33:39
49 Gare,Jan-Bjørn Hus Og Hyttebygg A/s 2:18:05 + 33:54
50 Wedde,Vegar Hauketo If 2:19:46 + 35:35
51 Øynebråten,Magne Gol 2:20:26 + 36:15
52 Drange,Stein Olav Hydro 2:21:34 + 37:23
53 Flesland,Ola Fiskeriforskning 2:21:41 + 37:30
54 Nore,Henrik Akser Seilforening 2:22:19 + 38:08
55 Frodahl,Morten Otterstad 2:22:36 + 38:25
56 Kristensen,Frederik Oslo 2:23:19 + 39:08
57 Røine,Pål Asker Skiklubb 2:23:50 + 39:39
58 Valaker,Geir Politihøgskolen 2:24:46 + 40:35
59 Barfod,Harald Oppegård 2:25:11 + 41:00
60 Tresselt,Bjarne Convel Bil 2:25:43 + 41:32
61 Ellefsen,Vidar Promitek Bil 2:25:55 + 41:44
62 Aasterud,Ingar Interoptik Weggersen 2:26:26 + 42:15
63 Koksvik,Bent Nesøya Il 2:28:13 + 44:02
64 Andresen,Bjørn-Olaf Sagex 2:28:33 + 44:22
65 Johansen,Knut Fr.stad Skiklubb 2:29:01 + 44:50
66 Farestvedt,Olav Hobil 2:29:16 + 45:05
67 Bjerknes,Ulf Rottefella 2:30:02 + 45:51
68 Liland,Rune Odin 2:31:13 + 47:02
69 Arnesen,Jon Erik Nordea Il 2:31:35 + 47:24
70 Odberg,Bjørn Spydeberg Il 2:32:55 + 48:44
71 Haugen,Nils Gilde Norge Ba 2:34:25 + 50:14
72 Saudseng,Stein Fredrik Saaballkameratene 2:34:48 + 50:37
73 Tveide,Geir Høgskolen I Agder 2:36:03 + 51:52
74 Olsvold,Geir Sigurd Telenor 2:44:29 +1:00:18
75 Torke,Geir Østre Toten 2:47:50 +1:03:39
76 Gilje,Arvid Aurland Kommune Bil 2:51:30 +1:07:19
77 Gjertsen,Johan Viking 2:55:36 +1:11:25
78 Freberg,Baard i. Bø Skiskyttarlag 2:56:50 +1:12:39
79 Huso,Bjørn Ås Il 2:57:31 +1:13:20
80 Håkenby,Tore Halden 3:08:43 +1:24:32
81 Morsen,Rick Cminrygg 3:11:20 +1:27:09
82 Malin,Tor Arild Ørskog I.l. 3:14:22 +1:30:11
83 Rønning,Svein Erik Hurdal 3:14:56 +1:30:45
84 Stølen,Ketil Fbi Sintef 3:24:47 +1:40:36
85 Konsmo,Odd Ingolf Knaben 3:33:26 +1:49:15
86 Emhjellen,Kjellmar Eie Bil 3:49:24 +2:05:13
Resultatliste Menn 51-55 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Brå,Oddvar Noteam 1:49:54 + 00:00
2 Bergan,Erik Ringkollen Skiklubb 1:50:47 + 00:53
3 Vikingstad,Einar Kvam Langrenn 1:52:29 + 02:35
4 Losnegard,Kåre Magne Fagernes Il 1:53:51 + 03:57
5 Øyberg,Sigvald Skjåk Il 1:54:00 + 04:06
6 Dugstad,Knut O Ørnar Il 1:59:14 + 09:20
7 Gulbrandsen,Svein Rinkollen Skiklubb 2:00:00 + 10:06
8 Oppedal,Guttorm Fana Il 2:00:08 + 10:14
9 Odden,Ellef Savalen 2:00:20 + 10:26
10 Werner,Johan Norske Studenters Rokl 2:01:48 + 11:54
11 Kahrs,Alf Peter Norsk Luftambulanse Bi 2:02:29 + 12:35
12 Lybeck,Torodd Fagrnes Il 2:03:07 + 13:13
13 Solheim,Arne Statoil 2:05:55 + 16:01
14 Børnick,Pål Geilo Il 2:06:00 + 16:06
15 Haukeland,Jon Alcatel B.i.l. 2:06:01 + 16:07
16 Brattebø,Rune Voss Il 2:06:12 + 16:18
17 Indredavik,Per Fana Il 2:07:48 + 17:54
18 Sørensen,Rune J. Bekkestua 2:07:58 + 18:04
19 Hætta,Isak Morten Oslo 2:07:59 + 18:05
20 Gautehaugen,Kjell Røtastuken Spranglag 2:08:05 + 18:11
21 Enitch,Erik Hemsedal 2:08:31 + 18:37
22 Bringedal,Bjørn Øyvind Abb Bil 2:09:26 + 19:32
23 Røiseland,Nils Arne Knaben 2:09:56 + 20:02
24 Tveiten,Idar Tørvikbygd Il 2:10:07 + 20:13
25 Kulstad,Torbjørn Skiforeningen bil 2:10:38 + 20:44
26 Berge,Knut Sportsklubben Odin 2:12:32 + 22:38
27 Mæland,Gunnar 2:12:44 + 22:50
28 Sindland,Olav Knaben 2:13:00 + 23:06
29 Lansbegren,Leo Hlv - Nederland 2:13:44 + 23:50
30 Sandbakk,Jarle Ørsta 2:14:03 + 24:09
31 Dragseth,Egil Otto Vann- Og Avløpsetaten 2:14:14 + 24:20
32 Kittelsen,Walter Knaben 2:15:56 + 26:02
33 Myrmel,Tor Tannlegeforeningen 2:16:20 + 26:26
34 Vangstad,Arild Oddersjaa 2:18:35 + 28:41
35 Lindholt,Torbjørn Entro Bil 2:18:50 + 28:56
36 Bakøy,Per Hydro Oslo Bil 2:19:06 + 29:12
37 Knutsen,Helge Jostein Knaben 2:19:19 + 29:25
38 Jørgensen,Jan Petter Ellefsaæte Brunsthingsten 2:19:24 + 29:30
39 Tveiten,Svein Seljord 2:19:32 + 29:38
40 Moen,Truls Noteam 2:19:33 + 29:39
41 Bernhardsen,Espen Bergen Skilag 2:20:32 + 30:38
42 Soldal,Nils Fana Il 2:20:39 + 30:45
43 Bøen,Alf Bck 2:21:22 + 31:28
44 Steinsland,Geir Lysekloster Il 2:22:00 + 32:06
45 Øen,Svein Inge Geilo Il 2:22:31 + 32:37
46 Heien,Magne Il Ternen 2:22:33 + 32:39
47 Grøthe,Kåre Hemsedal I.l. 2:23:14 + 33:20
48 Nordeng,Geir Sætre 2:23:44 + 33:50
49 Lindstøl,Lars Risør Fys. 2:23:46 + 33:52
50 Krefting,Carl Erik Oslo 2:24:08 + 34:14
51 Berg,Lars Petter Asker Skiklubb 2:30:19 + 40:25
52 Langgård,Finn Hydro B.i.l. 2:30:56 + 41:02
53 Kalvåg,Bård Lilehammer 2:31:05 + 41:11
54 Nielsen,Finn Gunnar Norsk Hydro Bil 2:31:06 + 41:12
55 Herfjord,Kjell Norsk Hydro 2:31:59 + 42:05
56 Lillealtern,Trond Varegg 2:32:22 + 42:28
57 Opsahl,Arne F. Revegården 2:33:45 + 43:51
58 Matsen,Thorbjørn Bygganalyse 2:34:25 + 44:31
59 Bjørtuft,Øivind Eb Bil 2:35:07 + 45:13
60 Krisensen,Kurt Knaben 2:36:32 + 46:38
61 Bleiklie,Torstein Kyrkoherden Il 2:37:05 + 47:11
62 Brun-Lie,Gustave Njaard 2:38:16 + 48:22
63 Torvund,Steinar Statoil 2:38:24 + 48:30
64 Fortum,Hans Kristian Fortum 2:39:20 + 49:26
65 Heier,Ragnar Østbygda 2:39:55 + 50:01
66 Tanum,Per Gunnar Larvik Ski 2:41:07 + 51:13
67 Vik,Olaf Halden Skiklubb 2:41:29 + 51:35
68 Hanstad,Lars Noteam 2:43:54 + 54:00
69 Moen,Ole Kristian Modum 2:43:59 + 54:05
70 Stein,Harald Kyrkoherden Il 2:45:21 + 55:27
71 Foss,Jon Harald Friskis & Svettis 2:45:50 + 55:56
72 Davidsen,Børre Ørsta Il 2:51:42 +1:01:48
73 Wiik,Svein Risør 2:52:01 +1:02:07
74 Jensen,Sigmund Dnb Nor Bil 2:55:44 +1:05:50
75 Engja,Kjetil Rådhuset Bil 2:56:29 +1:06:35
76 Nielsen,Svein Rolf Yit 3:03:13 +1:13:19
77 Grundberg,Tobias Enebyberg 3:03:28 +1:13:34
78 Smedegård,Agnar Hafslo 3:04:22 +1:14:28
79 Johannesen,Geir Sør-Aurdal 3:11:17 +1:21:23
80 Seim,Kjell Rudsbygd Il 3:15:06 +1:25:12
81 Garnås Kristiansen,Terje Politihøgskolen 3:18:34 +1:28:40
82 Waaler,Frode Drøbak 3:47:40 +1:57:46
83 Brinchmann,Lars Harald Skarven Il 4:08:33 +2:18:39
Resultatliste Menn 56-60 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Simmenes,Harald Bergsdalen U L 1:56:37 + 00:00
2 Krogsveen,John Reingebu / Fåvang 1:57:13 + 00:36
3 Jordan,Bjørn Norske Skiveteraner 2:01:01 + 04:24
4 Kristiansen,Torbjørn Bergen 2:02:44 + 06:07
5 Bolaas,Per Arild Steinkjer Skiklubb 2:02:49 + 06:12
6 Wigaard,Ivar Vestfossen Il 2:04:12 + 07:35
7 Tveiten,Per Øyvind Kvam Lsk 2:04:45 + 08:08
8 Nordahl,Helge Naf-Gårdene 2:06:10 + 09:33
9 Hoel,Michael Ringkollen If 2:12:25 + 15:48
10 Rugland,Steinar Eggedal Il 2:13:25 + 16:48
11 Brennhovd,Herbjørn Gol Il 2:13:34 + 16:57
12 Moastuen,Torbjørn Lillehammer Skiklub 2:13:50 + 17:13
13 Nordli,Jimmy Trøsken Il 2:14:39 + 18:02
14 Kolsrud,Harald Asker Skiklubb 2:14:45 + 18:08
15 Ingebrigtsen,Stig Holteski.dk 2:14:58 + 18:21
16 Homleid,Per Sannidal Il 2:16:14 + 19:37
17 Skevik,Jan Af Gruppen 2:16:24 + 19:47
18 Maanum,Lars Bekkelaget 2:16:27 + 19:50
19 Sten Ringsevjen,Arne Nsf 2:17:57 + 21:20
20 Mæland,Øystein S.p.i.l 2:19:35 + 22:58
21 Bøhmer,Gunnar SK Rye 2:20:03 + 23:26
22 Tangen,Jørgen Von Ready 2:20:25 + 23:48
23 Vatne,Ingar Bergsdalen U L 2:20:38 + 24:01
24 Aadnevik,Audun Tif Viking 2:21:15 + 24:38
25 Rugland,Karsten Sjåstad V.lier 2:24:32 + 27:55
26 Nilsen,Terje Stålkameratene Turrenn 2:25:06 + 28:29
27 Eriksrud,Klaus Drammen Sykkelklubb 2:28:35 + 31:58
28 Grung,Jan Rolls Royce 2:30:53 + 34:16
29 Rønvik,Even Ls Bil 2:30:55 + 34:18
30 Grønningsæter,Ivar Norddal Il 2:32:06 + 35:29
31 Wold,Terje Mumie B 2:33:14 + 36:37
32 Bjørtuft,Finn Kongsberg O-Lag 2:33:38 + 37:01
33 Larsen,Bjørn R Viking 2:34:50 + 38:13
34 Jacobsen,Øivind Ge Eenrgy Bil 2:35:38 + 39:01
35 Fjeldheim,Ragnar Usk 2:36:20 + 39:43
36 Arnsen,Arne Kjell Bodø 2:38:37 + 42:00
37 Palm,Karl Johan Oslo 2:41:21 + 44:44
38 Gudmundsen,Kristoffer Stegaberg 2:41:33 + 44:56
39 Borgen,Svein Asker 2:43:31 + 46:54
40 Kleivane,Norvald Norheimsund 2:45:25 + 48:48
41 Malm,Terje Savalen 2:48:04 + 51:27
42 Altei,Tor Noteam 2:55:47 + 59:10
43 Krosby,Anders Fredrikstad Skiklubb 3:02:42 +1:06:05
44 Wik,Egil Bryne 3:02:47 +1:06:10
45 Overaae,Bjørn Opil 3:14:08 +1:17:31
46 Larsgård,Knut Thor Uvdal Il 3:18:26 +1:21:49
47 Busterud,Snorre Fossum 3:18:39 +1:22:02
48 Skau,John Begby Il 3:20:38 +1:24:01
49 Vadem,Helge Rbil 3:35:32 +1:38:55
50 Samuelsen,Lasse Skeid 3:44:16 +1:47:39
51 Bakke,Knut Stif 3:44:49 +1:48:12
Resultatliste Menn 61-65 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Kvernerud,Knut Jaren Il 1:58:37 + 00:00
2 Pedersen,Trond Ljørdalen 2:00:29 + 01:52
3 Johnsen,Sten Helge Il Skade 2:00:56 + 02:19
4 Svendsen,Håkon Skiforeningen 2:04:14 + 05:37
5 Johnson,Gisle Espolin Ejmc 2:13:40 + 15:03
6 Hagness,Nils Henrik Søre Ål Il 2:14:07 + 15:30
7 Lie,Arne Skarphedin Il 2:18:17 + 19:40
8 Aamlid,Tarald Gjerstad Il 2:20:36 + 21:59
9 Hammersmark,Inge Moss Skikl. 2:21:31 + 22:54
10 Bakke,Olav Rov 2:26:48 + 28:11
11 Rugland,Arne Stein Eggedal Il 2:28:48 + 30:11
12 Aftreth,Per Af Gruppen Bil 2:29:54 + 31:17
13 Solberg-Johansen,Erik Røa Il 2:31:45 + 33:08
14 Sølvsberg,Ernst Gjøvik Skiklubb 2:34:18 + 35:41
15 Lamo,Torvald Mo Skilag 2:38:19 + 39:42
16 Nygård,Gunleiv Skogsvåg 2:38:22 + 39:45
17 Hillestad,Ragnar Lardal O.l. 2:41:30 + 42:53
18 Opofte,Martin Knaben 2:45:58 + 47:21
19 Halvorsen,Inge Risør Fys. 2:49:22 + 50:45
20 Hildrum,Asbjørn Opil 2:50:37 + 52:00
21 Thomassen,Bjørn Noteam 2:51:29 + 52:52
22 Woll,Asbjørn Jil Grorud 2:53:06 + 54:29
23 Skarsgard,Odd Fjellet I.l. 2:56:35 + 57:58
24 Johnsen,Odd H. Oslo 2:57:22 + 58:45
25 Borseth,Per Ivar Opil 2:58:27 + 59:50
26 Kjus,Per Draka Nk Bil 3:12:30 +1:13:53
27 Wallin,Lars-Ove Åf-Skidklubb 3:13:20 +1:14:43
28 Storm-Mathisen,Jon Oslo 3:21:00 +1:22:23
Resultatliste Menn 66-70 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Eid,Egil Haakonsvern 2:12:18 + 00:00
2 Tjørnhom,Ingvald Knaben 2:12:48 + 00:30
3 Svenneby,Ola Vaaler Il 2:17:47 + 05:29
4 Risnes,Per Tonstad 2:19:18 + 07:00
5 Eiekmo,Reidar Il Heming 2:25:06 + 12:48
6 Hagen,Nils Hamar Skiklubb 2:26:30 + 14:12
7 Lindback-Larsen,Dag Norkse Skiveteraner 2:32:08 + 19:50
8 Fodstad,Jon Opil 2:33:28 + 21:10
8 Larsen,Svein Søre Ål Il 2:33:28 + 21:10
10 Løvtangen,Magne Stord Il 2:43:39 + 31:21
11 Berger,Einar J. Opil 2:45:34 + 33:16
12 Ommundsen,Oddmund Risør Fys. 2:49:40 + 37:22
13 Fredriksen,Egil Isfjorden Il 2:53:01 + 40:43
14 Hollås,Oddmund Porsgrunn 2:54:01 + 41:43
15 Brendryen,Kåre Grøa Il 3:02:18 + 50:00
16 Grahl-Nielsen,Otto Ubil 3:03:13 + 50:55
17 Mortensen,Kaare Kmas 3:10:48 + 58:30
18 Sollie,Arvid Trøgstad 3:39:08 +1:26:50
19 Jacobsen,Jo Njård Il 3:42:22 +1:30:04
20 Larsen,Aage Harestua 3:49:24 +1:37:06
21 Bergmann,Gunnar Tidende Bil 3:52:19 +1:40:01
Resultatliste Menn 71-75 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Røste,Aksel I.l. Runar 2:23:17 + 00:00
2 Holmen,Vebjørn Stålkamerat 2:33:16 + 09:59
3 Lien,Olav Isfjorden Il 2:44:27 + 21:10
4 Emery,Victor Canada 2:44:46 + 21:29
5 Waaler,Alf Geilo Il 2:47:02 + 23:45
6 Fodstad,Olaf Nittedal Il 2:53:54 + 30:37
7 Amdal,Oskar Stegaberg Il 2:57:31 + 34:14
8 Stãµrksen,Arne Tif Viking 3:13:34 + 50:17
9 Magnussen,Ernst Fredrikstad If 3:45:50 +1:22:33
10 Jenssen,Ingold Noteam 4:25:00 +2:01:43
Resultatliste Menn 76 og eldre   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Isungset,Sverre Geilo Il 3:19:25 + 00:00
2 Ulsmåg,Halvor Johan Fana Il 3:50:46 + 31:21


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +