Resultater Isbolrennet 2008



Isbolrennet 2008 - resultater
Oppholdsvær og et par plussgrader gjorde Isbolrennet til en fin opplevelse for de i alt 114 skiløperne som gjennomførte årets løp

Ikke uventet ble Kristian Tettli Rennemo fra Henning Skilag raskeste løper i den 20 km lange løypa med start fra lysløypa i Kvam og med innkomst ved Skihytta på Midterfjellet. Rennemo kom i mål på tiden 55.45 minutter og var 31 sekunder foran klubbkamerat Marius Lande. Det var 32 løpere som gjennomførte løpet i konkurranseklassene, mens 82 spreke skiløpere gjennomførte i trim- og familieklassen.

Resultatliste fra Isbolrennet 10. februar 2008

    M 17-18        
1     Eskil Smith Sørhøy     Steinkjer Skiklubb     1:00:50
2     Markus S. Wiseth     Steinkjer Skiklubb     1:00:51
3     Magne Øksnes     Steinkjer Skiklubb     1:00:52
4     Even Kvemo     Lierne Ski     1:04:28
5     Erik Aassve     Kvam IL     1:07:28

    M 19-20        
1     Jonas Sæther     Leksvik IL     1:00:06
2     Petter Torås Halseth     Stod IL     1:00:52
3     Kenneth Myhre     Steinkjer Skiklubb     1:01:52
4     Robert Guin     Henning Skilag     1:07:27
    M 21-30        
1     Kristian T. Rennemo     Henning Skilag     55:45
2     Marius Lande     Henning Skilag     56:15
3     Henning Offigstad     Øyer-Tretten IL 1:00:07
4     Jørund Skjei     Stod IL     1:03:12
5     Lars Håvard Tømmervik     Malm IL     1:08:00
    M 31-40        
1     Arnt Egil Brørs     Beitstad IL     1:00:53
2     Lars Stokke     Henning Skilag 1:05:12
3     Torgeir Valøen     Kvam IL     1:11:58
    M 41-50        
1     Trond Fossan     Sparbu IL   1:01:56
2     Rune Morten Vanebo     Steinkjer Skiklubb     1:03:27
3     Robert Husby     Malm IL     1:04:35
4     Frank Selbo     Malm IL     1:06:12
5     Ola Kvemo     Lierne Ski   1:07:19
    M 51-60        
1     Øyvind Lorvik     Malm IL  1:06:14
2     Per Arild Bolås     Steinkjer Skiklubb     1:06:15
3     Kjell Eriksen     Ogndal IL     1:08:47
4     Yngve Brauti     Kvam IL     1:14:06
    M 61-65        
1     Egil Brørs     Steinkjer Skiklubb     1:04:53
2     Knut Skogan     Steinkjer Skiklubb     1:14:26
    M 66-70        
1     Sverre Matberg     Frol IL     1:08:18
2     Arve E. Lindstrøm     Malm IL     1:14:07
3     Arvid Valøen     Steinkjer Skiklubb     1:14:37
    M 71-75        
1     Haldor Sæther     Sprova IL     1:20:26
 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +