Resultater Berserennet 2008



Resultater Berserennet 2008

K 17-18 år 40km klas.
1 Kristin Gjære 2:31:00 Ålen IL
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

M 17-18 år 40km klas.
1 Per Anders Engebakken 2:30:48 Tolga IL
2 Peder Aukrust Osmoen 2:31:44 Os IL 00:56
2 Antall Påmeldte: 2 Startende: 2 Premier: 1

M 19-20 år 40km klas.
1 Sindre Haugerud Wold 2:22:13 Rennebu IL
2 Anders Engvoll 2:32:47 Folldal IF 10:34
3 Petter Ryen 2:33:31 Folldal IF 11:18
4 Marius Fossen 2:42:20 Tunna IL 20:07
5 Andreas Persson Eriksen 3:55:44 Trondhjem Turistforening 1:33:31
5 Antall Påmeldte: 5 Startende: 5 Premier: 2

K 21-25 år 40km klas.
1 Berit Gjelten 2:26:51 Alvdal IL
2 Lisbeth Engan 2:37:49 Nansen, IL 10:58
3 Jorid Flaa 2:53:12 Kvikne IL 26:21
4 Kirsti Holøyen 3:02:34 Hodalen IL 35:43
5 Anette Flaa 3:04:34 Kvikne IL 37:43
6 Ingeborg Schärer Rønning 3:32:59 Kvikne IL 1:06:08
DNS Silje Helene Waagaard NOTEAM
7 Antall Påmeldte: 7 Startende: 6 Premier: 2

M 21-25 år 40km klas.
1 Rune Muller 1:58:31 Tynset IF
2 Anders Fiskvik 2:05:09 Tynset IF 06:38
3 Per Egil Bjørgen 2:05:29 Trønder-Lyn 06:58
4 Eirik Sund 2:08:21 Os IL 09:50
5 Ove Haugereid 2:08:38 NTNUI 10:07
6 Hans Aleksander Østhagen 2:10:57 NTNUI 12:26
7 Anders Nordby Gullhav 2:16:34 Høybråten og Stovner IL 18:03
8 Martin Hoset 2:25:52 NTNUI 27:21
9 Bersvenn Støen 2:29:38 Folldal IF 31:07
10 Rolf Inge Odden 2:36:49 Os IL 38:18
10 Antall Påmeldte: 10 Startende: 10 Premier: 4

K 26-30 år 40km klas.
1 Stine Skjemstad 2:38:43 Røros IL
2 Anna-Karin Clarin 2:53:37 NOTEAM 14:54
3 Gunn Sonja Lysgård 3:13:50 Nansen, IL 35:07
4 Bergljot Dahl 3:19:39 NOTEAM 40:56
5 Mariann Rød Feragen 3:42:05 NOTEAM 1:03:22
DNS Gunnhild Sem Heddal IL
DNS Mona Østgårdstrøen Aas-Jakosen BIL
7 Antall Påmeldte: 7 Startende: 5 Premier: 2

M 26-30 år 40km klas.
1 Krister Trondsen 2:02:31 Strindheim IL
2 Roger Ovesen 2:14:10 Byåsen IL 11:39
3 Marius Røed Hanssen 2:14:42 NTNUI 12:11
4 Ove Feragen 2:17:10 Tynset IF 14:39
5 Audun Thonstad 2:22:22 Strindheim IL 19:51
6 Hans Røragen 2:25:21 NOTEAM 22:50
7 Esten Ingar Grøtli 2:28:00 Kvikne IL 25:29
8 Vegard Mikkelsen 2:29:07 Tynset IF 26:36
9 Robert Kristensen 2:29:11 Trondheim Beach Elite 26:40
10 Lars Henrik Odden 2:30:28 Folldal IF 27:57
11 Torbjørn Aass 2:30:31 NTNUI 28:00
12 Roger Brandsnes 2:37:22 Folldal IF 34:51
13 Jon Arve U Engebakken 2:39:24 Tolga IL 36:53
14 Einar Sagberg 2:52:03 Tynset IF 49:32
15 Knut Skatvedt Langsjøen 3:04:31 Lokomotiv Romerike 1:02:00
16 Henrik Holum 3:25:28 NTNUI 1:22:57
DNS Tor Halvor Bjørnstad Bækkelagets SK
17 Antall Påmeldte: 17 Startende: 16 Premier: 6

K 31-35 år 40km klas.
1 Anne Mette Grøtli 2:43:37 Kvikne IL
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

M 31-35 år 40km klas.
1 Are Lervang 2:24:52 Terra BIL
2 Bjørn Egil Rossebø 2:25:08 NTNUI 00:16
3 Stein Ove N Stai 2:29:13 Kvikne IL 04:21
4 Morten Bjerkås 2:30:01 NOTEAM 05:09
5 Håkon Wang 2:30:55 NOTEAM 06:03
6 Nils Petter Aas 2:43:59 Røros IL 19:07
7 Frode Storesund 2:46:45 NOTEAM 21:53
8 Geir Morten Granmo 2:50:55 Sokna IL 26:03
9 Nils Stenså 2:54:41 Trondheim Beach Elite 29:49
10 Rune Meli 3:07:41 Os IL 42:49
11 Kai Ove Bjerkenås 3:26:59 IL Leik 1:02:07
12 Lars Settemsdal 3:59:43 Betna IL 1:34:51
DNS Terje Opheim NOTEAM
DNS Arne Ingvar Nymoen Kvikne IL
DNS Stein Ove Nymoen Kvikne IL
DNS Frode Jermstad Skogn IL
16 Antall Påmeldte: 16 Startende: 12 Premier: 4

K 36-40 år 40km klas.
1 Berit Solseth 2:38:51 Bardu IL
2 Ingunn Vangen Lunåsmo 2:40:15 Tynset IF 01:24
3 Tove I Gløtheim Ryttervoll 2:41:02 Brekken 02:11
4 Britt Vangen Sandvold 2:41:15 Tynset IF 02:24
5 Sissel Bolstad 2:41:57 Tynset IF 03:06
6 Kathrine Strømmen 2:49:37 Utleira IL 10:46
7 Katrine Solvoll 3:38:21 Snøhetta IL 59:30
7 Antall Påmeldte: 7 Startende: 7 Premier: 3

M 36-40 år 40km klas.
1 Torgeir Moen 2:06:32 Budal IL
2 Jørn Olav Dæhli 2:11:05 Tolga IL 04:33
3 Per Olav Haugen 2:13:52 Singsås IL 07:20
4 Kristian Stokke 2:15:12 Tynset IF 08:40
5 Ken Olav Phillips 2:18:54 Tynset IF 12:22
6 Ola Rønning 2:22:56 Kvikne IL 16:24
7 Per Arne Randen 2:25:07 Folldal IF 18:35
8 Kjell Fremstad 2:25:16 Hommelvik IL 18:44
9 Eigil Lyng 2:25:39 NOTEAM 19:07
10 Ketil Gromstad 2:33:20 Ukjent skigruppe 26:48
11 Roar Aarhaug 2:37:31 Sokna IL 30:59
12 Trond Espen Tøråsen 2:38:10 Folldal IF 31:38
13 Helge Sivertsvold 2:39:57 Ålen IL 33:25
14 Stein Kjellsås 2:47:43 Reinertsen BIL 41:11
15 Arild Negård 2:58:14 Tynset IF 51:42
16 Øystein Tveit 2:59:59 NOTEAM 53:27
17 Svein Stolsmo 3:07:31 Betna IL 1:00:59
18 Frode Asphaug 3:16:55 Flå IL 1:10:23
DNF Christen Gullikstad Røros IL
19 Antall Påmeldte: 19 Startende: 19 Premier: 7

K 41-45 år 40km klas.
1 Kristin Kokvoll 2:29:28 Nansen, IL
2 Barbro Holden Eliassen 2:41:38 Røros IL 12:10
3 Gunn Kari Grue 2:50:30 Tynset IF 21:02
4 Jorunn Nymoen 3:20:08 Geomatikk AS 50:40
5 Barbro Karlsson 3:49:39 NOTEAM 1:20:11
5 Antall Påmeldte: 5 Startende: 5 Premier: 2

M 41-45 år 40km klas.
1 Jon Per Nygård 2:10:08 Øversjødalen IL
2 Paul Brennmoen 2:15:05 Tolga IL 04:57
3 Ove Drøyvoldsmo 2:15:33 Ålen IL 05:25
4 Harald Svergja 2:16:46 Kvikne IL 06:38
5 Per Torgeir Oshaug 2:17:05 Os IL 06:57
6 Erik Myrmo 2:20:19 Rennebu IL 10:11
7 Hans Storli 2:22:23 Budal IL 12:15
8 Jogeir Mylius 2:23:12 Ålen IL 13:04
9 Ulf-Gunnar Mikalsen 2:25:44 Fossum IF 15:36
10 Jens Erik Trøen 2:26:43 Ålen IL 16:35
11 Knut Ølstad 2:31:47 Skiforeningen 21:39
12 Frank Sivertsvold 2:34:29 Ålen IL 24:21
13 Erik Nilsson 2:36:40 Tyholt ski og sykkel 26:32
14 Jon Inge Breen 2:37:00 Ålen IL 26:52
15 Harald Moen 2:38:02 Haltdalen IL 27:54
16 Reidar Selmer 2:39:53 Politiets IL 29:45
17 Kjell Magne Ryen 2:42:12 IL Nansen 32:04
18 Bjørn Aasen 2:43:43 Tynset IF 33:35
19 Pål Erik Langøigjelten 2:46:55 Hamar Skiklubb 36:47
20 Jan Vidar Snefugl 3:06:49 Folldal IF 56:41
21 Ole Tamlag 3:08:09 Skarnes IL 58:01
DNF Finn Thorer Kjos Åndalsnes
DNS Knut Inge Opheim NOTEAM
DNS Kjell Arne Kroken Ringebu-Fåvang skiklubb
DNS 0 Nils P Hagen Gå-På IL
DNS Lars Gullikstad Lillehammer Skiklub
26 Antall Påmeldte: 26 Startende: 22 Premier: 8

M 46-50 år 40km klas.
1 Jan Erik Gjerdalen 2:17:12 Tynset IF
2 Bjørn Fredheim 2:18:05 Os IL 00:53
3 Morten Nymoen 2:19:28 Os IL 02:16
4 Jostein Folgerø 2:22:11 Kyrksæterøra IL 04:59
5 Ralf-Peter Michler 2:24:59 Byaasen Skiklub 07:47
6 Oddbjørn Viken 2:30:34 Røros IL 13:22
7 Cato Støbakk Fostervoll 2:31:12 Åndalsnes 14:00
8 Ingar I Elgvasslien 2:31:59 Atndalen Fjelltur 14:47
9 Arve Bones 2:33:14 Røros IL 16:02
10 Øyvind Lundby 2:37:20 BOC 20:08
11 Odd Harald Eriksen 2:54:44 NOTEAM 37:32
12 Per Engebakken 2:59:34 IL Nansen 42:22
DNS Bjørn Tore Streitlien Folldal IF
13 Antall Påmeldte: 13 Startende: 12 Premier: 4

K 51-55 år 40km klas.
1 Bjørg Galåen 3:07:47 Røros IL
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

M 51-55 år 40km klas.
1 Olav Reidar Solberg 2:08:41 Budal IL
2 Per Olav Lian 2:23:37 Ålen IL 14:56
3 Agnar Kveberg 2:32:59 Alvdal IL 24:18
4 Magne Brynhildsvoll 2:37:55 Røros IL 29:14
5 Asbjørn Hansen 2:43:50 Bøverdalen IL 35:09
6 Johan Ragnar Eggen 2:44:33 Alvdal IL 35:52
7 Per Olav Bækken 2:44:54 Tynset IF 36:13
8 Helge Egil Andersen 2:45:17 Os IL 36:36
9 Stein Øvre 2:49:10 NOTEAM 40:29
10 Rune Hagen 2:55:39 Østlendingen 46:58
11 Bjørn Stålby 3:11:14 Kongsberg Seatex BIL 1:02:33
12 Dag Vinge 3:15:45 Røros IL 1:07:04
12 Antall Påmeldte: 12 Startende: 12 Premier: 4

K 56-60 år 40km klas.
1 Dagrun Urseth 2:49:49 Tolga IL
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1
M 56-60 år 40km klas.
1 Arne Magnar Moen 2:12:02 Tynset IF
2 Erik O Gjelten 2:22:18 Alvdal IL 10:16
3 Ellef Odden 2:22:29 Fåset 10:27
4 Odd Bjarne Brandsnes 2:26:54 Alvdal IL 14:52
5 Audun Eggset 2:35:57 Alvdal IL 23:55
6 Leif Magne Aamo 2:51:47 Os IL 39:45
7 Tore Dahl 3:01:32 Tynset IF 49:30
7 Antall Påmeldte: 7 Startende: 7 Premier: 3

M 61-65 år 40km klas.
1 Lars Gløtvold 2:20:10 Os IL
2 Torbjørn Floor 2:25:59 Røros IL 05:49
3 Odd.M. Spjøtvold 2:32:44 Kyrksæterøra IL 12:34
4 Ole Sivertsvoll 2:34:10 Ålen IL 14:00
5 Jan Inge Grøndalen 2:38:53 Tynset IF 18:43
6 Magnar Bendheim 2:43:49 Sparebank1 23:39
7 Ingvar Troøyen 2:44:29 Singsås IL 24:19
8 Ivar Volden 2:50:51 Haltdalen IL 30:41
9 Jon Bjørn Sundan 2:51:42 Ålen IL 31:32
10 Alf Harald Feragen 2:55:50 Hitterdal og Feragen IL 35:40
11 Ola Lien 3:09:14 Øversjødalen IL 49:04
DNS Gunnar Rønning Fåset
DNS Ingebrigt Kulset Utleira IL
13 Antall Påmeldte: 13 Startende: 11 Premier: 4

K 66-70 år 40km klas.
1 Øyvor Oldertrøen 3:17:12 Tynset IF
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

M 66-70 år 40km klas.
1 Lars Buttingsrud 2:35:24 Vingelen IL
2 Reidar Mylius 2:36:34 Ålen IL 01:10
3 Joar Oldertrøen 2:44:29 Tynset IF 09:05
4 Per Løvaas 2:56:47 Vegvesenet 21:23
5 Per Kvernmo 3:06:01 Haltdalen IL 30:37
6 Hagbart Vebostad 3:21:24 NOTEAM 46:00
DNS Arne Graven Tynset IF
7 Antall Påmeldte: 7 Startende: 6 Premier: 2

M 71-75 år 40km klas.
1 Eivind Grøtli 2:34:06 Kvikne IL
2 Håvard Moen 3:05:34 Haltdalen IL 31:28
3 Hans Kverneng 3:12:53 Røros IL 38:47
3 Antall Påmeldte: 3 Startende: 3 Premier: 1

Aktiv mosjon
1 Lars Peder Jensås 1:13:41 Ålen IL
2 Even Moholt 1:13:44 Ålen IL 00:03
3 Sondre Stenersen Michler 1:18:24 NOTEAM 04:43
4 Ola Nesvold 1:20:07 Ålen IL 06:26
5 Even Jensås 1:27:18 Ålen IL 13:37
6 Ketil Reitan 1:29:42 Flå IL 16:01
7 Jon Kristian Trøen 1:32:05 Ålen IL 18:24
8 Jon Storrønning 1:43:49 Fåset 30:08
9 Ole Klemmetvold 1:47:18 Glåmos IL 33:37
10 Marie Galåen 1:47:20 Bøverdalen IL 33:39
11 Erling Schjølberg 2:06:15 Byåsen IL 52:34
12 Engebret Horten 2:17:29 Tylldal IL 1:03:48
13 Rasmus Skårholt 2:38:05 Orkdal IL 1:24:24
DNS Per Helge Ryen IL Nansen
DNS Malin Brynhildsvoll IL Nansen
15 Antall Påmeldte: 15 Startende: 13



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +