Resultater Ulsjøløpet 2008



 

Resultatliste

Ulsjøløpet, Lundemoen, Vest-Torpa 20.03.2008

 

 

Plass

 

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

Menn 17-18 år

 

 

 

 

1

 

Jonas Tajet

Raufoss IL Langrenn

28:01

 

 

2

 

Kristoffer Goplen

Torpa ski/Team Synnfjell

28:29

00:28

 

2

 

Simen Rise Aaslund

Gjøvik skiklubb

28:29

00:28

 

4

 

Håkon Ramstad

Gjøvik skiklubb

28:47

00:46

 

5

 

Oddgeir Ommelstad

Torpa ski/Team Synnfjell

28:51

00:50

 

6

 

Eivind Klemoen

Torpa ski/Team Synnfjell

29:21

01:20

 

7

 

Atle Hoelsveen

Eina sportsklubb

29:39

01:38

 

8

 

Arvid Nysveen

Torpa ski

33:32

05:31

 

9

 

Lars Emil Ødegård

Vingrom IL

33:36

05:35

 

10

 

Mads Tomter

Vest-Torpa UL

41:49

13:48

Antall 10 Påmeldte: 10 Startende: 10

 

 

 

 

Menn 19-20 år

 

 

 

 

1

 

Petter Soleng Skinstad

Vind IL/Gjøvik-Toten Langrenn

26:58

 

 

2

 

Atle Rehn Berger

Raufoss IL Langrenn

28:02

01:04

 

3

 

Anders Klemoen

Torpa ski/H.B.S.

36:47

09:49

Antall 3 Påmeldte: 3 Startende: 3

 

 

 

 

Menn 21-25 år

 

 

 

 

1

 

Hans Petter Lykkja

Dalguten IL

26:30

 

 

2

 

Lars Bjeglerud

Nordre Land IL

27:01

00:31

 

3

 

Jørgen Braathen

Høybråten & Stovner

27:34

01:04

 

4

 

Kristian Braathen

Høybråten & Stovner

27:46

01:16

 

5

 

Rune Brattsveen

Nordre Land IL

28:17

01:47

 

6

 

Vegard Raaum

Torpa ski/Team Synnfjell

29:40

03:10

 

7

 

Terje Dalby

Raufoss IL Langrenn

31:51

05:21

 

8

 

Tore Gjeile

Nordre Land IL

35:57

09:27

 

9

 

Lars Erik Rønningen

Vest-Torpa UL

42:26

15:56

Antall 9 Påmeldte: 9 Startende: 9

 

 

 

 

Menn 26-30 år

 

 

 

 

1

 

Espen Østlien

Raufoss IL Langrenn

26:22

 

 

2

 

Bjørn Egil Nordseth

Snertingdal IF SKI

29:22

03:00

 

3

 

Andreas Nordby

Vest-Torpa UL

31:52

05:30

 

4

 

Jan Håvard Bratlien

Nordre Land IL

34:56

08:34

 

5

 

Stig Thorvaldsen

Vest-Torpa UL

35:27

09:05

 

6

 

Tor Eirik Nydahl

Vest-Torpa UL

35:53

09:31

 

7

 

Ingar Finstuen

Vest-Torpa UL

39:43

13:21

Antall 7 Påmeldte: 7 Startende: 7

 

 

 

 

Menn 31-35 år

 

 

 

 

1

 

Ronnie Frydenlund Hansen

Raufoss IL Langrenn

28:27

 

 

2

 

Stig Morten Fakstad

Vest-Torpa UL

29:35

01:08

 

3

 

Per Midthaugen

Torpa ski

30:35

02:08

 

4

 

Rune Hansen

Snertingdal IF SKI

32:38

04:11

 

5

 

Morten Parthaugen

Torpa ski

33:54

05:27

Antall 5 Påmeldte: 5 Startende: 5

 

 

 

 

Menn 36-40 år

 

 

 

 

1

 

Eivind Karfjell

Team Boron 88

30:20

 

 

2

 

Knut Lium

Torpa ski

30:55

00:35

 

3

 

Arve Lid

Team Boron 88

31:22

01:02

 

4

 

Knut Tormod Nereng

Fluberg skiklubb

31:55

01:35

 

4

 

Gjermund Nereng

Fluberg skiklubb

31:55

01:35

 

6

 

Thorstein Nereng

Fluberg skiklubb

32:12

01:52

 

7

 

Jan Erik Kalstad

Vest-Torpa UL

34:50

04:30

 

8

 

Morten Normann

Torpa IL

37:46

07:26

 

9

 

Bjørn Hovde

Land CK

39:14

08:54

 

10

 

Stig Kjeldsrud

Villmarken BIL

39:25

09:05

Antall 10 Påmeldte: 10 Startende: 10

 

 

 

 

Menn 41-45 år

 

 

 

 

1

 

Tom Harald Foss

Gjøvik brannidrettslag

29:27

 

 

2

 

Åge Skinstad

Vind IL

30:22

00:55

 

3

 

Bjørn Olav Røstad

Nordre Land IL

30:54

01:27

 

4

 

Ole Marcus Huse

Team G-sport

31:21

01:54

 

5

 

Runar Baklien

Ø. Vardal IL

32:16

02:49

 

6

 

Bjørn Tore Berntsen

Nordre Land brann &

32:22

02:55

 

7

 

Odd Eilif Aspebakken

Lillehammer skiklubb

32:35

03:08

 

8

 

Geir Atle Engen

Gjøvik brannidrettslag

32:39

03:12

 

9

 

Finn Staff

Brandbu IF

33:12

03:45

 

10

 

Bård Nysveen

Torpa ski

33:22

03:55

 

11

 

Kim Aarli Larsen

Skeid

33:31

04:04

 

12

 

Jan Tore Karlsen

Gjøvik brannidrettslag

35:16

05:49

 

13

 

Viktor Sørum

Ringelia IL

35:36

06:09

 

14

 

Knut Westlie

Vang Skiløperforening

37:14

07:47

 

15

 

Ivar Sveen

Vest-Torpa UL

37:33

08:06

 

16

 

Raymond Vestereng

Vest-Torpa UL

38:09

08:42

 

17

 

Ola Askvig

Ringelia IL

40:29

11:02

 

18

 

Bjørn Tronrud

Vest-Torpa UL

40:58

11:31

 

19

 

John Sveen

Vest-Torpa UL

45:11

15:44

 

20

 

Bent Haugerud

Team Torpa

46:47

17:20

 

21

 

Roar Sveum

Vest-Torpa UL

48:22

18:55

Antall 21 Påmeldte: 21 Startende: 21

 

 

 

 

Menn 46-50 år

 

 

 

 

1

 

Olav Sveum

Gjøvik skiklubb

29:59

 

 

2

 

Asbjørn Lie

Øyer/Tretten

30:25

00:26

 

3

 

Even Tajet

Raufoss IL Langrenn

30:39

00:40

 

4

 

Audun Strandlie

Gjøvik skiklubb

31:28

01:29

 

5

 

John Steinar Engen

Vind IL

33:54

03:55

 

6

 

Stein Paulsen

Rustad IL

33:59

04:00

 

7

 

Rolv Lillehaug

Nordre Land IL

34:28

04:29

 

8

 

Per Erik Stutlien

Vest-Torpa UL

35:20

05:21

 

9

 

Arne Løkken

MIX

36:39

06:40

 

10

 

Odd Øistad

Torpa ski

37:13

07:14

 

11

 

Jan Sirirud

Team Thomle

39:06

09:07

 

12

 

Per Norodd Harstad

Vest-Torpa UL

40:20

10:21

 

13

 

Arvid Øverlier

Madsstuen skytterlag

43:28

13:29

Antall 13 Påmeldte: 13 Startende: 13

 

 

 

 

Menn 51-55 år

 

 

 

 

1

 

Svein Roger Løken

Østre Toten skilag

29:29

 

 

2

 

Jan Gunnar Braathen

Høybråten & Stovner

31:50

02:21

 

3

 

Narve Nilsen

Lensbygda skiklubb

32:31

03:02

 

4

 

Ketil Sollien

Torpa ski

33:06

03:37

 

5

 

Ole Ivar Hoelsveen

Eina sportsklubb

33:29

04:00

 

6

 

Bjørn Olav Øistad

Torpa ski

35:14

05:45

 

7

 

Ola Nerødegård

Nordre Land IL

36:42

07:13

 

8

 

Erik Hasli

Torpa ski

37:15

07:46

 

9

 

Tormod Sveen

Vest-Torpa UL

37:34

08:05

 

10

 

Einar Ødegård

Vingrom IL

38:51

09:22

 

11

 

Øivind Røstad

Team Torpa

41:48

12:19

 

12

 

Harry Furuseth

Nordre Land IL

43:12

13:43

 

13

 

Steinar Gjerdalen

Vestoppland

43:51

14:22

Antall 13 Påmeldte: 13 Startende: 13

 

 

 

 

Menn 56-60 år

 

 

 

 

1

 

Erik Johansen

Øystre Slidre IL

31:27

 

 

2

 

Egil Fodnesbergene

Fagernes IL

33:10

01:43

 

3

 

Arne Braathen

Høybråten & Stovner

34:11

02:44

 

4

 

Einar Myrheim

Skrautvål IL

36:18

04:51

 

5

 

Arnt Gåshus

Snertingdal IF SKI

37:19

05:52

 

6

 

Magne Granum

Vest-Torpa UL

37:43

06:16

 

7

 

Steinar Hansen

Raufoss IL Langrenn

37:50

06:23

 

8

 

Magne Hasli

Vest-Torpa UL

38:00

06:33

 

9

 

Thor Bardalen

Nordre Land IL

44:28

13:01

 

10

 

Arne Martin Røste

Snertingdal IF SKI

48:14

16:47

Antall 10 Påmeldte: 10 Startende: 10

 

 

 

 

Menn 61-65 år

 

 

 

 

1

 

Egil Aasdokken

Skrautvål IL

33:14

 

 

2

 

Johan Finstuen

Nordre Land IL

33:15

00:01

 

3

 

Martin Aalseth

Snertingdal IF SKI

36:12

02:58

 

4

 

Sigbjørn Nydahl

Vest-Torpa UL

36:49

03:35

 

5

 

Ole Øren

Heming IL

42:26

09:12

 

6

 

Reidar Enger

Vest-Torpa UL

43:40

10:26

Antall 6 Påmeldte: 6 Startende: 6

 

 

 

 

Menn 66-70 år

 

 

 

 

1

 

Bjørn Tvedt

Veldre IL

34:53

 

 

2

 

Ernst Sølvsberg

Gjøvik skiklubb

35:13

00:20

 

3

 

Alf Andersen Engum

Snertingdal IF SKI

37:17

02:24

 

4

 

Knut Røhrsveen

Furnes skiløperforening

40:23

05:30

 

5

 

Knut Erstadseter

Vest-Torpa UL

44:30

09:37

Antall 5 Påmeldte: 5 Startende: 5

 

 

 

 

Menn 71-75 år

 

 

 

 

1

 

Kristian Solbakken

IL Nordlys

39:17

 

 

2

 

Sverre Sollihagen

Breiskallen skiklubb

42:34

03:17

 

3

 

Åge Vestli

Vang Skiløperforening

47:17

08:00

 

4

 

Arne Strandlie

Gjøvik skiklubb

51:12

11:55

 

5

 

Ottar Tangen

Torpa ski

54:24

15:07

 

6

 

Kasper Ulsaker

Vest-Torpa UL

1:00:30

21:13

Antall 6 Påmeldte: 6 Startende: 6

 

 

 

 

Menn 76 år og eldre

 

 

 

 

1

 

Olaf Fodstad

Nittedal IL

43:56

 

 

2

 

Tor Karfjell

Team Boron 88

1:01:28

17:32

Antall 2 Påmeldte: 2 Startende: 2

 

 

Plass

 

Navn

Klubb

Tid

Etter

 

 

 

Kvinner 17-18 år

 

 

 

 

1

 

Linda Tveit

Redalen ski/Gjøvik-Toten langrenn

35:46

 

 

2

 

Ann Katrin Nysveen

Torpa ski

38:16

02:30

Antall 2 Påmeldte: 2 Startende: 2

 

 

 

 

Kvinner 19-20 år

 

 

 

 

1

 

Elisabeth Sveum

Gjøvik skiklubb

32:15

 

 

2

 

Marita Klevmoen

Torpa ski

37:33

05:18

Antall 2 Påmeldte: 2 Startende: 2

 

 

 

 

Kvinner 21-25 år

 

 

 

 

1

 

Marthe Katrine Myhre

Gjøvik skiklubb

33:01

 

 

2

 

Gina Elisabeth Mathisen

Midtre Brandbu UIL

36:03

03:02

 

3

 

Marianne Bergli

Skrautvål IL

40:15

07:14

Antall 3 Påmeldte: 3 Startende: 3

 

 

 

 

Kvinner 26-30 år

 

 

 

 

1

 

Therese Engen

Rustad IL/Team Seaworks

32:32

 

Antall 1 Påmeldte: 1 Startende: 1

 

 

 

 

Kvinner 31-35 år

 

 

 

 

1

 

Hilde Brobakken

Snertingdal IF ski

42:43

 

 

2

 

Gry Ulsakerhaugen

Vest-Torpa UL

44:58

02:15

Antall 2 Påmeldte: 2 Startende: 2

 

 

 

 

Kvinner 36-40 år

 

 

 

 

1

 

Britt Unni Lønstad Halvorsen

Bergheim

36:06

 

Antall 1 Påmeldte: 1 Startende: 1

 

 

 

 

Kvinner 41-45 år

 

 

 

 

1

 

Ann Kirsti Seiersten

Nordre Land IL

41:45

 

 

2

 

Grethe Ellen Sterud

Vest-Torpa UL

45:58

04:13

 

3

 

Randi Stadsvoll

Vest-Torpa UL

50:16

08:31

Antall 3 Påmeldte: 3 Startende: 3

 

 

 

 

Kvinner 46-50 år

 

 

 

 

1

 

Marit Grumstad

Svea skilag

35:09

 

 

2

 

Marta M. Hagesether

Bærum BIL

44:53

09:44

Antall 2 Påmeldte: 2 Startende: 2

 

 

 

 

Kvinner 51-55 år

 

 

 

 

1

 

Karin Braathen

Høybråten & Stovner

38:06

 

 

2

 

Inger Perstuen Braathen

Høybråten & Stovner

44:57

06:51

 

3

 

Hanna Walheim

Torpa IL

50:00

11:54

Antall 3 Påmeldte: 3 Startende: 3

 

 

 

 

Kvinner 56-60 år

 

 

 

 

1

 

Inger Lovise Enger

Vest-Torpa UL

47:53

 

 

2

 

Astrid Frydenlund Hansen

Raufoss IL Langrenn

51:12

03:21

 

3

 

Kari Avranden Kjær

Vest-Torpa UL

56:35

08:42

Antall 3 Påmeldte: 3 Startende: 3

 

Ulsjøløpet, Lundemoen, Vest-Torpa 20.03.2008

 

Klubbresultat

4 løpere teller per klubb

Plass

Klubb/Løper

 

Plass

Tid

1

Raufoss IL Langrenn

 

5

1:50:52

 

Espen Østlien

M4

1

26:22

 

Jonas Tajet

M1

1

28:01

 

Atle Rehn Berger

M2

2

28:02

 

Ronnie Frydenlund Hansen

M5

1

28:27

2

Torpa ski

 

19

1:56:21

 

Kristoffer Goplen

M1

2

28:29

 

Oddgeir Ommelstad

M1

5

28:51

 

Eivind Klemoen

M1

6

29:21

 

Vegard Raaum

M3

6

29:40

3

Gjøvik skiklubb

 

11

1:58:43

 

Simen Rise Aaslund

M1

2

28:29

 

Håkon Ramstad

M1

4

28:47

 

Olav Sveum

M8

1

29:59

 

Audun Strandlie

M8

4

31:28

4

Nordre Land IL

 

12

1:59:27

 

Lars Bjeglerud

M3

2

27:01

 

Rune Brattsveen

M3

5

28:17

 

Bjørn Olav Røstad

M7

3

30:54

 

Johan Finstuen

M11

2

33:15

5

Høybråten & Stovner

 

12

2:01:21

 

Jørgen Braathen

M3

3

27:34

 

Kristian Braathen

M3

4

27:46

 

Jan Gunnar Braathen

M9

2

31:50

 

Arne Braathen

M10

3

34:11

6

Vest-Torpa UL

 

20

2:11:37

 

Stig Morten Fakstad

M5

2

29:35

 

Andreas Nordby

M4

3

31:52

 

Jan Erik Kalstad

M6

7

34:50

 

Per Erik Stutlien

M8

8

35:20

7

Snertingdal IF SKI

 

12

2:15:29

 

Bjørn Egil Nordseth

M4

2

29:22

 

Rune Hansen

M5

4

32:38

 

Martin Aalseth

M11

3

36:12

 

Alf Andersen Engum

M12

3

37:17

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +