-->

Resultater Lillehammer Troll Ski Marathon 2008



Lillehammer Trollski Marathon
Resultatliste
Trollløypa 05.04.2008
Plass Navn Klubb Tid Distrikt Etter

Menn 61-70 år - 45 km IPC
1 Karl Henrik Seemann 3:59:01 Lyns Ski
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1

Damer 17-18 år - 95 km
1 Tuva Toftdahl 5:38:11 Heming IL
2 Kjersti Herberg 7:40:17 BIRI IL 2:02:06
3 Sara Christine Eckhoff 8:01:52 Runar Ski 2:23:41
3 Antall Påmeldte: 3 Startende: 3 Premier: 1

Damer 19-20 år - 95 km
1 Marthe A Buttingsrud 5:51:40 NTG-L / Ringkollen IF
2 Martine Udnes Weng 5:57:07 NTG-L / Nes Ski 05:27
3 Eli Gjermundshaug Pedersen 6:04:08 NTG-L / Nybygda IL 12:28
4 Fride Margrethe Johansen 8:23:12 Martinsons Tre 2:31:32
4 Antall Påmeldte: 4 Startende: 4 Premier: 2

Damer 21-25 år - 95 km
1 Marthe Katrine Myhre 5:26:03 Gjøvik skiklubb
1 Antall Påmeldte: 2 Startende: 1 Premier: 1

Damer 26-30 år - 95 km
1 Ingvild Aas 6:18:01 NOTEAM
2 Hannele Valkonen 6:22:14 Hankasalmen Hanka, 04:13
3 May Renate Settemsdal 7:12:11 AURE IL 54:10
4 Anette Veslum 7:55:32 NOTEAM 1:37:31
4 Antall Påmeldte: 5 Startende: 4 Premier: 2

Damer 36-40 år - 95 km
1 Gry Korsletten 6:59:21 Tormod skilag
1 Antall Påmeldte: 2 Startende: 1 Premier: 1

Damer 41-45 år - 95 km
1 Randi Fossum 5:43:36 Strindheim IL
2 Marit Stalsberg Nyeng 5:47:59 Ringebu-Fåvang 04:23
3 Torunn Grut 6:04:36 Syril 21:00
4 Ann Jjori Romundstad 6:42:08 BIL NATURA 58:32
4 Antall Påmeldte: 5 Startende: 4 Premier: 2

Damer 46-50 år - 95 km
1 Astrid Klevmoen 7:58:39 Veldre
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Damer 51-55 år - 95 km
1 Ingvill Stedøy-Johansen 7:12:11 NTNU BIL
2 Gerd Håland Nilsen 7:50:01 Sturla IF 37:50
3 Rønnaug Solberg 8:55:40 Færder Skilag 1:43:29
DNF Hanne Toftdahl Heming IL
4 Antall Påmeldte: 4 Startende: 4 Premier: 1

Damer 56-60 år - 95 km
1 Aud Jovall 7:04:38 Furnes Skiløperforening
2 Toril Sandvik 8:17:40 Sturla IF 1:13:02
2 Antall Påmeldte: 2 Startende: 2 Premier: 1

Damer 61-65 år - 95 km
1 Tone Moberg 6:52:48 Alvdal IL
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Menn 17-18 år - 95 km
1 Edvard Hamilton 4:33:58 NTG-L / Sør-Fron IL
2 Martin Nordrum 4:59:39 NTG-L / Ringebu- 25:41
3 Jonas Tajet 5:05:32 NTG-L / Raufoss IL 31:34
4 Sjur Prestsæter 5:06:40 NTG-L / Lillehammer SK 32:42
5 Mats Rudin Resaland 5:08:44 NTG-L / Bevern IL 34:46
6 Peder Stadaas 5:33:01 Heming IL/Team Elg 59:03
7 Njål Engen Ekre 5:51:23 NTG-L / Søre Ål IL 1:17:25
8 Jørgen Thode Gryteland Holm 6:09:44 Fossum IF 1:35:46
9 Mathis Dahl Fenre 6:21:35 Heming IL 1:47:37
9 Antall Påmeldte: 12 Startende: 9 Premier: 3

Menn 19-20 år - 95 km
1 Eirik Dimmen Sæle 4:39:52 Lillehammer Skiklubb
2 Rune Malo Ødegård 4:54:26 NTG-L / Molde og 14:34
3 Jonas Falk Eek 5:01:49 HSG/Mjøndalen IF 21:57
4 Andres Kollo 5:11:50 Nomme 31:58
5 Hallgeir Garmo 5:14:04 Garmo IL 34:12
DNF Andreas Wold Høye Heming IL
DNF Erik Langaard Solberg Heming IL/Team Elg
7 Antall Påmeldte: 7 Startende: 7 Premier: 2

Menn 21-25 år - 95 km
1 Petter Eliassen 4:52:47 Byåsen skiklubb
2 Madis Kollo 6:00:53 Nomme 1:08:06
DSQ OK Øyvind Hasli 5:15:03 Eina Sportsklubb
3 Antall Påmeldte: 4 Startende: 3 Premier: 1

Menn 26-30 år - 95 km
1 Espen Østlien 4:43:50 Raufoss IL Langrenn
2 Per Ola Gasman 4:59:25 BUL Ski og Kajakk / 15:35
3 Eskil Vestheim Kjemperud 5:40:40 VBIL 56:50
4 Anders Skjeset 6:08:09 Vang Skiløperforening 1:24:19
5 Anders Veidahl 6:18:01 NOTEAM 1:34:11
6 Geir Myhr Øien 6:21:51 Tynset IF 1:38:01
7 Svein Olav Ulstad 6:45:35 blink blink 2:01:45
8 David Løvbræk 8:23:45 NOTEAM 3:39:55
8 Antall Påmeldte: 10 Startende: 8 Premier: 3

Menn 31-35 år - 95 km
1 Håvard Hansen 4:33:35 Strindheim IL
2 Geir Tony Tomren 5:20:21 Tomrefjord IL 46:46
3 Ronnie Frydenlund Hansen 5:25:09 Raufoss IL Langrenn 51:34
4 Øyvind Wiger 5:25:58 Vikersund IF 52:23
5 Egil Sveen 5:31:52 BIRI IL 58:17
6 Magne Kjensli 6:01:16 LKBIL 1:27:41
7 Per Morten Ellingsen 6:04:07 Fredrikstad Skiklubb 1:30:32
8 Andreas Thorsrud 6:16:56 MS Svartor 1:43:21
9 Brynjar Glesnes 6:25:22 Juna soft 1:51:47
10 Håvard Strømme 8:03:47 Kvikk-Lunch 3:30:12
11 Kjartan Moen 8:03:47 Kvikk-Lunch 3:30:12
11 Antall Påmeldte: 13 Startende: 11 Premier: 4

Menn 36-40 år - 95 km
1 Ole Jakob Næss 4:39:34 Nanset IF/Team Oslo
2 Ronnie Löf 4:48:37 Högbo AIK 09:03
3 Leif Harald Sættern 5:03:42 Statens vegvesen 24:08
4 Bjarne Rud 5:07:49 Sjåstad Vestre Lier 28:15
5 Kenneth Hansen 5:13:49 Kodal IL 34:15
6 Torfinn Evensen 5:14:37 Rustad IL 35:03
7 Håvard Grenan 5:22:54 Steadfast 43:20
8 Per Kristian Saastad 5:27:37 IL Runar 48:03
9 Ole Martin Bollandsås 5:38:10 Rustad IL 58:36
10 Frode Rekkebo 5:48:20 Leinstrand IL 1:08:46
11 Avo Kirsipuu 5:56:40 Estonian Worldloppet 1:17:06
12 Bjørn Hauklien 6:01:59 Team Slow 1:22:25
13 Jan Erik Nordvik 6:03:32 Brummunddal ski 1:23:58
14 Jarle Tufto 6:04:06 NTNU BIL 1:24:32
15 Sigurd Sandvold 6:10:46 Stord IL 1:31:12
16 Tom Widerøe 6:11:23 Spruten 1:31:49
17 Martin Barthelmess 6:14:49 VFL Pfullingen 1:35:15
18 Per Olav Strande 6:18:15 Eina Sportsklubb 1:38:41
19 Jørn Limi 6:21:05 Rustad IL 1:41:31
20 Alar Just 6:25:30 Estonian Worldloppet 1:45:56
21 Steffen Adler 6:29:18 Bioforsk 1:49:44
22 Lars Johan Havdal 6:30:19 Botne Skiklubb/Team 1:50:45
23 Fredrik Weberg-Larsen 6:36:15 Fredrikstad Skiklubb 1:56:41
24 Atle Andersen 6:39:40 Drøbak frogn I.L. 2:00:06
25 Inge Nesset 6:45:33 Kvikk-Lunch 2:05:59
26 Ola Kristian Hjelløkken 6:50:27 Østerdal Garnison 2:10:53
27 Pål Henrik Branæs 6:53:18 NOTEAM 2:13:44
28 Per Arne Jakobsen 6:54:49 Eina Sportsklubb 2:15:15
29 Irek Kubala 7:24:52 Polska 2:45:18
30 Marc Pujals-Bertran 7:58:40 CLUB TRIATLO BERGA 3:19:06
30 Antall Påmeldte: 33 Startende: 30 Premier: 10

Menn 41-45 år - 95 km
1 Jarle Thon 5:02:29 Skiptvet
2 Øystein Engesveen 5:15:55 TEAM G-SPORT 13:26
3 Ketil Berstad 5:19:23 Heming IL 16:54
4 Rune Nygård 5:20:12 Skiptvet 17:43
5 Ottar Moum Larssen 5:28:34 Raknehaugen SK 26:05
6 Bjørn Vaagen 5:29:10 As Rockwool 26:41
7 Ola Kjonerud 5:33:15 Team G-sport 30:46
8 Eirik Røysheim 5:35:22 TEAM G-SPORT 32:53
9 Christian Stabell Eriksen 5:36:43 Heming IL 34:14
10 Kim Aarli Larsen 5:40:55 Skeid 38:26
11 Hans Storli 5:41:58 Budal il 39:29
12 Harald Ringen 5:47:08 Rustad IL 44:39
13 Petter Ruud 5:54:03 BBS-klubben 51:34
14 Ole Ødegård 5:55:30 Ekko Aureosen Il 53:01
15 Ole Markus Huse 5:55:39 Team G-sport 53:10
16 Jostein Amdal 6:10:27 Gjensidige 1:07:58
17 Arild Skjold 6:11:49 FFI BIL 1:09:20
18 Jarle Homb 6:12:27 Realbygg 1:09:58
19 Terje Skaftnes 6:14:15 Skedsmo Skiklubb 1:11:46
20 Paal Schjølberg Hagerup 6:19:43 Lyn Ski 1:17:14
21 Åsmund Dybvik 6:21:12 Vind IL 1:18:43
22 Morten Erik Hoff 6:29:06 Team G-sport 1:26:37
23 OLAV Madland 6:29:08 Lyn Ski 1:26:39
24 Jens Kristian Tærud 6:30:41 Adecco BIL 1:28:12
25 Tiit Kollo 6:34:31 EWL 1:32:02
26 Lars Baklid 6:53:31 Konnerud IL 1:51:02
27 Erik Syvertsen 6:53:39 Drammen Ballklubb 1:51:10
28 Jan Vidar Snefugl 7:28:20 Folldal IF 2:25:51
29 Ole Kristian Krosby 8:05:49 Rødnes IL 3:03:20
30 Ralf Molle 8:18:33 Sport Wiedenmann 3:16:04
30 Antall Påmeldte: 32 Startende: 30 Premier: 11

Menn 46-50 år - 95 km
1 Jon Gunnar Fjell 4:48:40 ROS IL
2 Kristen Aaby 5:07:41 Nedre Sigdal 19:01
3 Mats Larson 5:16:23 Halums IF 27:43
4 Aadne Bækken 5:19:25 Handelsbanken bil 30:45
5 Thor Anders Johansen 5:23:59 Team G-sport 35:19
6 Willy Hatlevoll 5:31:42 Heming IL 43:02
7 Sverre Kristian Bjølgerud 5:42:22 Vikersund if Langrenn 53:42
8 Morten Leander Johansen 5:43:27 Martinsons Tre 54:47
9 Even Tajet 5:52:03 Raufoss IL Langrenn 1:03:23
10 Tom Jevnaker 5:56:56 Hydro bil, Raufoss 1:08:16
11 Svein Nybakke 6:04:14 Eina Sportsklubb 1:15:34
12 Per Børtnes Dokken 6:05:40 NOTEAM 1:17:00
13 Leif Anders Strande 6:17:19 Eina Sportsklubb 1:28:39
14 Eivind Mæhlum 6:20:01 Søre Ål il 1:31:21
15 Odd Danielsen 6:34:45 Øyer-Tretten IF 1:46:05
16 Viggo Sandgrav 6:36:16 NOTEAM 1:47:36
17 Cato Dybdahl 6:36:23 Raufoss BIL/SvettogMett 1:47:43
18 Thomas G Aamodt 6:53:54 NOTEAM 2:05:14
19 Ogne Øyehaug 7:00:15 ØRSTA IL 2:11:35
20 Jan Ferkingstad 7:02:50 StatoilHydro BIL 2:14:10
21 Lars Kenneth Johnsen 7:05:31 Rustad IL 2:16:51
22 Henning Thode Holm 7:08:46 Fossum IF 2:20:06
23 Morten Kval 7:11:54 Rinna 2:23:14
24 Harald Svein Halvorsen 7:44:50 StatoilHydro BIL 2:56:10
25 Bruno Delafosse 7:54:43 Paris Skiklubb - France 3:06:03
26 Ole Christan Solberg 8:15:34 Skiptvet 3:26:54
26 Antall Påmeldte: 27 Startende: 26 Premier: 9

Menn 51-55 år - 95 km
1 Stein Erik Aagaard 5:20:03 BIL NATURA
2 Even Knutsen 5:26:13 Konnerud IL 06:10
3 Mikael Slotte 5:28:26 Envikens IF, Sverige 08:23
4 Per Solbakken 5:31:05 Lillehammer Skiklubb 11:02
5 Per Ole Nygaard 5:38:55 Vestringen IL 18:52
6 Arild Bjørdal 5:41:14 ØRSTA IL 21:11
7 Per Ivar Mork 5:41:41 Lillehammer Skiklubb 21:38
8 Åge Snerting 5:43:27 Siemens 23:24
9 Tore Methlie Hagen 5:44:27 Kjelsås IL 24:24
10 Reidar Matre 5:51:07 Conoco Bil 31:04
11 Ola Indergaard 5:55:20 Konnerud IL 35:17
12 Svein Tore Fauskerud 5:55:52 Søre Ål il 35:49
13 Bjørn Gjerde 5:59:38 IL i BUL 39:35
14 Knut Petter Guriby 6:00:49 Bærum Skiklubb 40:46
15 Arne Brandslien 6:01:59 Vestringen IL 41:56
16 Inge Øvstehage 6:04:56 Vestringen IL 44:53
17 Olav Brunstad 6:11:21 JH 51:18
18 Bjarne Brynning 6:23:31 Horten Ski Klubb 1:03:28
19 Svein Kristiansen 6:37:03 Mjøndalen 1:17:00
20 Jørgen Albech 6:40:16 NOTEAM 1:20:13
21 Stein Øvre 7:09:23 NOTEAM 1:49:20
22 Svend Pedersen 7:21:32 Jevnaker 2:01:29
23 Erik Ramberg 7:29:07 Gjensidige 2:09:04
24 Knut Lysfoss 8:13:29 Team Tuu 2:53:26
25 Jürgen Wiedenmann 8:18:34 Sport Wiedenmann 2:58:31
DNF Jan Kliis Polska
DSQ OK Rainer Mewes 8:07:14 Wsv Lobenstein
27 Antall Påmeldte: 28 Startende: 27 Premier: 8

Menn 56-60 år - 95 km
1 Steinar Låveg 5:23:34 Nannestad SK
2 Alf Hansen 5:25:11 Hafslund 01:37
3 Sigvald Øyberg 5:25:25 Sjåk 01:51
4 Olaf Pedersen 5:36:01 Søre Ål il 12:27
5 Leo Lansbergen 5:57:19 HLV Nederland 33:45
6 Erik Anton Raabe 5:57:33 Haslum IL 33:59
7 Lars Atle Fretland 5:59:14 Sogndal IL 35:40
8 Frantz Johansen 6:13:48 Lillehammer Skiklubb 50:14
9 Per Ove Lilleby 6:14:43 Gjøvik skiklubb 51:09
10 Jørgen Amdahl 6:20:06 NTNU BIL 56:32
11 Kolbjørn Henjum 6:23:51 Hamar Skiklub 1:00:17
12 Arnfinn Stubrud 6:33:18 Lillehammer Skiklubb 1:09:44
13 Roar Øverby 6:36:02 Lillehammer Skiklubb 1:12:28
14 Trond Grini 6:39:30 Njaal IF 1:15:56
15 Helge Tørud 6:46:58 Veldre IF 1:23:24
16 Kjell Håvard Grønbeck 6:48:07 Lillehammer Skiklubb 1:24:33
17 Hans Erik Wold 6:48:58 Lyngstad og Omegn 1:25:24
18 Georg Jakhelln 6:50:51 Forskningsrådet 1:27:17
19 Richard Knowles 7:07:08 Haines, Oregon, USA 1:43:34
20 Arne Stonor 7:08:14 Søre Ål IL - Danmark 1:44:40
21 Børre Halvorsen 7:43:30 Sturla IF 2:19:56
22 Ondrei Herdegn 7:55:01 Halums IF 2:31:27
23 Børre Jensen 8:04:46 Mjøndalen 2:41:12
24 Stein Schau 8:08:30 Svindal Leidland Myhrer 2:44:56
24 Antall Påmeldte: 26 Startende: 24 Premier: 9

Menn 61-65 år - 95 km
1 Knut Kvernerud 5:24:24 Milslukern Sport
2 Klaus Weiss 5:40:32 SC Villingen 16:08
3 Rolf Rønning 5:44:31 Søre Ål il 20:07
4 Kjell Ivar Skjemstad 5:58:20 Svea skilag 33:56
5 Steinar Brekke 6:04:29 Lillehammer Skiklubb 40:05
6 Erik Sandberg 6:04:52 Storelvdal sk 40:28
7 Axel Johan Holt 6:08:23 Ringkollen Skiklubb 43:59
8 Einar Haugen 6:12:08 Posten IL Lhm 47:44
9 Fridulv Sagberg 6:36:14 Koll IL 1:11:50
10 Ludvig Karlsen 6:41:49 NTNU BIL 1:17:25
11 Bodvar Fonn 6:43:26 Skiturlaget Ulsheim 1:19:02
11 Antall Påmeldte: 11 Startende: 11 Premier: 4

Menn 66-70 år - 95 km
1 Åge Ludvigsen 6:04:55 Lillehammer Skiklubb
2 Paul Tronstad 6:08:26 Synnulven 03:31
3 Per Arne Hansen 6:11:55 IL Drammen Strong 07:00
4 Karl Kamphenkel 6:27:08 WSV Braunlage 22:13
5 Ernst Sølvsberg 6:28:53 Gjøvik skiklubb 23:58
6 Erik Wilmar 6:51:02 Bækkelaget spkl 46:07
7 Svein Storli 7:09:09 Team Andreplassen 1:04:14
8 Reidar Stræte 7:33:48 Hamar Skiklub 1:28:53
8 Antall Påmeldte: 8 Startende: 8 Premier: 3

Menn 71-75 år - 95 km
1 Erik Stoltenberg-Hansson 8:19:18 Norcem Brevik
2 Robert Bergum 9:23:41 Hayward USA 1:04:23
2 Antall Påmeldte: 2 Startende: 2 Premier: 1

Menn 76+ år - 95 km
DNF Gunnar Tronsmoen Alvdal IL
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Damer 21-30 år - 70 km
1 Hilde Ellevold 6:30:28 NOTEAM
2 Lena Ellevold 6:31:23 NOTEAM 00:55
2 Antall Påmeldte: 2 Startende: 2 Premier: 1

Damer 31-40 år - 70 km
1 Gro Sandvold 6:01:09 Istad Sandvold
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Damer 41-50 år - 70 km
1 Marit Halvorsen 4:41:32 NOTEAM
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Damer 51-60 år - 70 km
1 Kari Kristine Berger 5:26:59 StatoilHydro BIL
2 Edith Haarseth 11:13:31 Norsk Kvinnelig 5:46:32
2 Antall Påmeldte: 2 Startende: 2 Premier: 1

Damer 61-70 år - 70 km
1 Merete Blekstad 5:18:28 Bækkelaget spkl
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Menn 19-20 år - 70 km
1 Hans Alexander Mangen 4:31:36 Stovnerkameratene
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Menn 31-40 år - 70 km
1 Yuriy Pylypchenko 7:02:21 OSI Langrenn
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Menn 41-50 år - 70 km
1 Ståle Samuelsen 3:53:17 Stovnerkameratene
2 Magne Lundefaret 4:09:51 NOTEAM 16:34
3 Arnt Steinar Olasveen 4:39:30 Lillehammer Skiklubb 46:13
4 Arne Moland 4:54:53 Arsenal FC 1:01:36
5 Tor Martin Haugen 4:58:57 Dombås IL 1:05:40
6 Odd Magne Gjerde 5:02:51 NOTEAM 1:09:34
7 Robert Aksnes 5:05:19 Høvik IL 1:12:02
8 Henning Bredesen 6:25:12 Dombås IL 2:31:55
8 Antall Påmeldte: 8 Startende: 8 Premier: 3

Menn 51-60 år - 70 km
1 Olaf Knai 3:45:09 Hurdal IL
2 John Andreas Krogsveen 4:08:04 Ringebu-Fåvang 22:55
3 Ivar Hjelmseth 4:09:48 Sport 1 / Lillehammer 24:39
4 Terje Dahlsrud 4:36:00 IL Mogutten 50:51
5 Frode Langaker 4:50:42 Stovnerkameratene 1:05:33
6 Arild Ørmen 6:06:37 Borg- Buss 2:21:28
6 Antall Påmeldte: 7 Startende: 6 Premier: 2

Menn 61-70 år - 70 km
1 Harald Johansen 4:25:18 Åsbygda
2 Oddvin Sneli 4:27:48 Hamar Skiklub 02:30
3 Ole Knut Westli 4:58:29 Stovnerkameratene 33:11
4 Rolf Dalen 4:59:08 NOTEAM 33:50
DNF Per Jonny Johansen Stovnerkameratene
DNF Steinar Lorentzen Bækkelaget spkl
6 Antall Påmeldte: 6 Startende: 6 Premier: 2

Damer 17-18 år - 45 km
1 Hanna Slotte 5:57:48 Envikens IF, Sverige
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Damer 19-20 år - 45 km
1 Britt Ingunn Nydal 2:21:39 Njård
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Damer 21-30 år - 45 km
1 Sissel Brandstad 3:26:32 Ringebu-Fåvang
1 Antall Påmeldte: 2 Startende: 1 Premier: 1

Damer 31-40 år - 45 km
1 Kristin Sivertsen 3:16:42 Ringebu-Fåvang
2 Kristel Pahv 4:02:16 Estonia 45:34
3 Jane Hansen 4:13:33 Rasta 56:51
3 Antall Påmeldte: 5 Startende: 3 Premier: 1

Damer 41-50 år - 45 km
1 Ingeborg H. Voldsrud 2:43:52 Ringebu-Fåvang
2 Bente Tverli 2:56:08 SKDbil 12:16
3 Liv Lundstein 2:57:41 Øyer-Tretten IF 13:49
4 Marianne Nåvli 3:04:56 Nordea 21:04
5 Sidsel Brath 3:12:07 Lillehammer Skiklubb 28:15
6 Gerd Nilsson 3:31:12 TAC Bil 47:20
7 Bente Hagen 3:37:08 NOTEAM 53:16
8 Sigrund Øen 3:46:40 NOTEAM 1:02:48
9 Birtte Mesøy 3:48:35 NOTEAM 1:04:43
10 Astrid Furuholt 3:52:56 Heming IL 1:09:04
11 Ninette Skaftnes 3:58:38 Skedsmo Skiklubb 1:14:46
12 Hilde Sandgrav 4:03:26 NOTEAM 1:19:34
13 Eva Thoresen 4:03:47 NOTEAM 1:19:55
14 Anne Marie Råbøl 4:17:27 Søre Ål il 1:33:35
15 Nina Nordrum 4:19:33 Ringebu-Fåvang 1:35:41
16 Siv Cathrine Skøien 4:32:50 NOTEAM 1:48:58
16 Antall Påmeldte: 16 Startende: 16 Premier: 5

Damer 51-60 år - 45 km
1 Eldrid Solbakken 2:46:50 Sør-Fron IL
2 Undis Nødset 2:58:10 Veritas BIL 11:20
3 Margrethe Shepherd Myhre 2:59:47 Bærum Skiklubb 12:57
4 Sidsel Graff-Iversen 3:33:17 Fossum IF 46:27
5 Petra Kulzer 3:42:03 NOTEAM 55:13
5 Antall Påmeldte: 5 Startende: 5 Premier: 2

Damer 61-70 år - 45 km
1 Marit Larsen 3:03:26 Mjøndalen
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Menn 17-18 år - 45 km
1 Olav Andreas Tuterud Nordølum 2:26:39 Øyer-Tretten IF
2 Halvor Grytting 2:35:53 Sør-Fron IL 09:14
3 Erik Blakstad Haave 2:37:10 Sør-Fron IL 10:31
4 Øyvind Lavoll 2:45:35 Runar Ski 18:56
4 Antall Påmeldte: 4 Startende: 4 Premier: 2

Menn 19-20 år - 45 km
1 Eirik Kjelsrup 3:14:59 Bækkelaget spkl
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1 Premier: 1

Menn 21-30 år - 45 km
1 Tor Kåre Andersen 2:45:58 Ringebu-Fåvang
2 Sten Strunze 2:55:53 OSI Langrenn 09:55
3 Morten Gunnufsen 3:17:23 NOTEAM 31:25
3 Antall Påmeldte: 3 Startende: 3 Premier: 1

Menn 31-40 år - 45 km
1 Jan Frode Løkken 2:23:42 Sør-Fron IL
2 Robert Molnar 2:27:18 Ringebu-Fåvang 03:36
3 Hans Erik Hårstadhaugen 2:38:58 Gausdal Skilag 15:16
4 Fridtjov Janson 2:59:31 Ringebu-Fåvang 35:49
5 Atle Meyer Knutsen 3:44:04 TC 1:20:22
6 Leif Røen 3:44:04 Skanska BIL 1:20:22
6 Antall Påmeldte: 8 Startende: 6 Premier: 2

Menn 41-50 år - 45 km
1 Jon Hanestad 2:05:07 Gausdal Skilag
2 Ragnvald Reed 2:08:50 Milslukern Sport 03:43
3 Ola Nordrum 2:22:24 Ringebu-Fåvang 17:17
4 Kjetil Thøgersen 2:24:45 Byrumlabflex 19:38
5 Magnar Tørres 2:25:38 Fossum IF 20:31
6 Anders Gjære 2:30:08 KPMG 25:01
7 Roar Nydal 2:38:24 Asker 33:17
8 Geir Holmsen 2:40:19 Stovnerkameratene 35:12
9 Tor Bergum 2:40:58 Kolbu IL 35:51
10 Øyvind Andreasen 2:51:39 Lørenskog 46:32
11 Per Magnus Nysveen 2:55:09 Rystadenergy IL 50:02
12 Hans Petter Schive 2:57:56 Lillehammer Skiklubb 52:49
13 Bjørn Nordvik 3:01:29 Siggerud IL ski 56:22
14 Sven Hove 3:05:54 BOC 1:00:47
15 Hans-Ole Midtli 3:09:33 Sel IL 1:04:26
16 Odd Magne Tuterud 3:15:00 Øyer-Tretten IF 1:09:53
16 Antall Påmeldte: 17 Startende: 16 Premier: 6

Menn 51-60 år - 45 km
1 Bjørn Rune Gjelsten 2:26:35 Sport 1
2 Per Nyhus 2:28:03 Sør-Fron IL 01:28
3 Gunnar Remøe 2:32:17 Strand kajakklubb 05:42
4 Jon Arne Sundgården 2:36:43 Sør-Fron IL 10:08
5 Knut Røssum 2:41:41 Øyer-Tretten IF 15:06
6 Bjørn Ola Foss 2:43:06 Vestringen IL 16:31
7 Ove Hamilton 2:43:11 Sør-Fron IL 16:36
8 Trond Hofstad 2:46:53 Ladjarlen 20:18
9 Johan Swärd 2:55:24 Tingelstaf IF 28:49
10 Pål Baltzersen 3:15:19 Stovnerkameratene 48:44
11 Per Svendsrud 4:06:05 NOTEAM 1:39:30
11 Antall Påmeldte: 13 Startende: 11 Premier: 4

Menn 61-70 år - 45 km
1 Teigen Semming 2:29:55 Øyer-Tretten IF
2 Steinar Bjørnstad 2:43:50 IL Mogutten 13:55
3 Knut Sæther 2:55:12 Lillehammer Skiklubb 25:17
4 Johannes Lysbakken 2:55:32 Øyer-Tretten IF 25:37
5 Svein Erik Johansen 3:04:14 Ve og Vel 34:19
6 Ole Fredrik Borgen 3:05:41 Finnkollenil 35:46
7 Storm Arild Lønnquist 3:09:15 Stovnerkameratene 39:20
8 Einar Lomheim 3:10:15 Jotun IL 40:20
9 Jan Lyngstad 3:25:48 Lyngstad og Omegn 55:53
10 Falk Bakke 3:59:02 Lillehammer Skiklubb 1:29:07
10 Antall Påmeldte: 11 Startende: 10 Premier: 4

Menn 71-80 år - 45 km
1 Arve Fiskerstrand 3:49:57 NOTEAM
2 Per Nysveen 3:53:33 Bærums Verk IF 03:36
3 Torbjørn Torgersen 4:22:28 Ringebu-Fåvang 32:31
DSQ OK Ivar Jacobsen 3:51:55 NOTEAM
4 Antall Påmeldte: 4 Startende: 4 Premier: 1

Gutter 15-16 år - 45 km
1 Fredrik Ole Oldereid Andersen 2:19:55 Koll IL
2 Mathias Borgnes 2:21:46 Heming IL 01:51
3 Marius Skaftnes 2:26:04 Skedsmo Skiklubb 06:09
4 Anders Fjell 2:26:07 ROS IL 06:12
5 Johannes Sørli Hagerup 2:26:27 Lyn Ski 06:32
6 Pål Tromsnes 2:39:31 Ringebu-Fåvang 19:36
7 Simen Hegstad Krüger 2:45:24 Lyn Ski 25:29
7 Antall Påmeldte: 7 Startende: 7 Premier: 3

Jenter 15-16 år - 45 km
1 Mari-Anne Tuterud Nordølum 3:14:57 Øyer-Tretten IF
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1

Damer Tur 20 km
1 Mari Johanna Brox 1:11:53 OSI Langrenn
2 Bente Kvernstad Haugen 1:21:59 Ringebu-Fåvang 10:06
3 Lindstad Grethe Boge 1:39:11 Lillehammer Skiklubb 27:18
4 Camilla Haug 1:53:08 Raknehaugen SK 41:15
5 Durith Torgrimsen 2:05:08 NOTEAM 53:15
6 Helga Hustveit 2:08:14 Raknehaugen SK 56:21
7 Atle Hustveit 2:08:14 Raknehaugen SK 56:21
8 Hege Sandvik 2:27:12 NOTEAM 1:15:19
9 Anne Karine Haug 2:30:09 Raknehaugen SK 1:18:16
9 Antall Påmeldte: 9 Startende: 9 Premier: 3

Menn Tur 20 km
1 Odd Eilif Aspebakken 1:03:15 Lillehammer Skiklubb
2 Lars Gunnarson 1:14:57 Marlung if 11:42
3 Per Øyvind Steffensen 1:16:58 OSI Langrenn 13:43
4 Trond Kiserud 1:17:08 Rustad IL 13:53
5 Norulf Støve 1:19:23 Solbakken 16:08
6 Jonne Einarsson 1:23:09 Marlung if 19:54
7 Morten Trøstaker 1:25:30 Ringebu-Fåvang 22:15
8 Arne Beddan 1:28:50 Lillehammer Skiklubb 25:35
9 Øystein Lunde 1:39:16 Kirkeparken 36:01
10 Lars Einar Gunnarson 1:44:22 Marlung if 41:07
11 Tord Hustveit 1:50:27 Raknehaugen SK 47:12
12 Trond Semming Haug 2:19:43 Raknehaugen SK 1:16:28
13 Jørgen Svendsen 3:26:40 Kokkedal - Danmark 2:23:25
13 Antall Påmeldte: 13 Startende: 13 Premier: 5

Damer Trim 95 km
Kjersti Lilleslett Gol
Guri Kristine Dahl Gol
Birgit Engene Gol
Siv Tasås Eina Sportsklubb
Janne Sogn Berthelsen NOTEAM
DNF Lotte Baricic Team Annaberg
6 Antall Påmeldte: 6 Startende: 6

Menn Trim 95 km
Frode Bie NOTEAM
Didrik Dukefoss Lillehammer Skiklubb
Jo Sølve Tafjord Accepta
Anders Fransson NOTEAM
4 Antall Påmeldte: 4 Startende: 4
Damer Trim 70 km
Kristina Landsverk Heming IL
1 Antall Påmeldte: 1 Startende: 1

Menn Trim 70 km
Tore Rønningen Ringsaker kommune
Hans Ludvik Harkinn TINE BIL
2 Antall Påmeldte: 2 Startende: 2

Damer Trim 45 km
Aud Kjemperud Eiker o-lag
Ulrike Gotzel Ringebu-Fåvang
Berit Grosvold Eiker o-lag
Helen Lomheim Jotun IL
Astrid Engeskaug NOTEAM
5 Antall Påmeldte: 7 Startende: 5

Menn Trim 45 km
Arne Nysveen Bærum Golfklubb
Sverre Sletvold Ringebu-Fåvang
Tore Hamre Øyer-Tretten IF
Jan Granbo Krødsherad
4 Antall Påmeldte: 4 Startende: 4

Damer Trim 20 km
Guro Askeland Ringebu-Fåvang
Kari Nordby Pettersen NOTEAM

Damer Trim 20 km
820 Janne Trøstaker Ringebu-Fåvang
Gunnhild Askeland Ringebu-Fåvang
Mette Trøstaker Ringebu-Fåvang
Trine Trøstaker Ringebu-Fåvang
Agnes Sjevdal Vingrom
Berit Haugen Ringebu-Fåvang
Mette Johnsen Martinsons Tre
9 Antall Påmeldte: 10 Startende: 9

Menn Trim 20 km
Catrine Jensen Runar Ski
Kristian Høystad Ringebu-Fåvang
Bård Valberg Nordrum Ringebu-Fåvang
Niklas Trøstaker Ringebu-Fåvang
Kåre R. Haugen Hornindal IL
Simen Askeland Ringebu-Fåvang
Riho Kirsipuu Estonia
Ruben Kvamme Gjøvik skiklubb
Jørgen Kvernstad Haugen Ringebu-Fåvang
Bjørn Haugen Ringebu-Fåvang
Anders Berget Ringebu-Fåvang
Vetle Leander Johansen Martinsons Tre
12 Antall Påmeldte: 12 Startende: 12
 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +