Resultater Svalbard Skimaraton 2008



 

SVALBARD SKIMARATON  
         
RESULTATLISTE 2008  
         
         
         
Plass Etternavn Fornavn Klubb TID
         
  0      
         
Tur menn over 70 (f. før 1938)        
1 Ziegler Kurt XCMW2 03:50:13
2 Barli Leif Lismarka Skilag BRUTT
3 Wyss Hansjørg XCMW2 BRUTT
         
Tur menn 61-70 (f. 1938-1947)        
1 Mietinen Arnold Vadsø Skiklubb 02:46:51
2 Skjemstad Kjell Ivar Svea skilag 02:47:19
3 Glestad Einar Haslum IL 02:47:21
4 Bere Askjell Geilo IL 02:59:06
5 Sneli Oddvin Hamar Skiklubb 03:09:14
6 Finnseth Finn Andreas Sørreisa IL 03:14:09
7 Aasen Jens Ivar Hassel 03:15:49
8 Holmesbukt Jan Ivar Målselv 03:36:30
9 Jonsson Leif Lufttransport 03:36:30
10 Schaflechner Arnold Austria 04:06:56
11 Krogness Ole Andreas Nesodden IF 04:10:15
12 Frei Bruno Austria 04:17:19
13 Lindberg Eero Ankenes Skiklubb 04:22:56
14 Sjøberg Folke Sverige 04:40:42
15 Auer Jørg XCMW2 04:41:00
16 Strømsøe Knut XCMW2 04:45:54
17 Nordstrøm Torgny Sverige 05:12:32
18 Nagl Lois Austria 05:15:39
19 Sletvold Asbjørn Lismarka Skilag BRUTT
         
Tur menn 51-60 (f. 1948-1957)        
1 Gudding Ottar Lierne Ski 02:50:59
2 Bakkehaug Jan Arne Øvre-Salangen IL 02:52:03
3 Kasin Kolbjørn Kongsberg Orienteringslag 03:14:07
4 Børstad Arve Stjørdals-Blink IL 03:16:09
5 Hvitsten John Røa IL 03:19:21
6 Levin Klas IK Hakarpspjokarna 03:26:43
7 Podany Norbert Austria 03:29:37
8 Østgård Rune Bardufoss og Omegn IF 03:33:38
9 Engvall Bjørn Åby SOK 03:45:45
10 Eidesen Ben Olav Hydro Karmøy BIL 03:50:53
11 Strøm bertil Sverige 03:56:43
12 Anker Carsten Ingen Klubb oppgitt 03:51:11
13 Frei Andreas Austria 03:57:36
14 Finnanger Svein Ingen Klubb oppgitt 04:04:41
15 Enger Lars Helmer ingen 04:07:26
16 Obitz Per Hindås Skidklubb 04:19:48
17 Dale Eivind Squashkameratene 04:33:15
18 Dahl Jon Hassel 04:36:15
19 Thonhaugen Jan Atina Bil 04:40:52
20 Bergman Bo Sverige 05:05:27
21 Nordlie Arthur Ingen Klubb oppgitt BRUTT
22 Bengtsson Christer Hammarby IF SK BRUTT
23 Saue Knut Bærums Skiklub BRUTT
         
Tur menn 41-50 (f. 1958-1967)        
1 Reed Ragnvald Bærums Skiklub 02:20:38
2 Gresmo Tore ingen 02:22:42
3 Nilsen Egil Bærums Skiklub 02:24:05
4 Hansen Frank Melbo IL 02:28:01
5 Ristvedt Trond Ukjent klubb 02:30:50
6 Arnesen Lasse Heming, IL 02:34:18
7 Moe Ole Sivert Tromsø Skiklubb 02:43:33
8 Meyer Martin Lois Nagl's Gruselreisen 02:44:41
9 Litscher Christian Austria 02:46:27
10 Helsing Per Ingen Klubb oppgitt 02:49:13
11 Haukvik Olav SWECO Norge BIL 02:53:13
  Wigemyr Svein Oddersjaa SSK 02:55:44
12 Kvåle Kjell Morten Røldal IL 02:59:33
13 Reichel Lutz BIWAK-Team 03:04:31
14 Munkeby Gaute SenseIT BIL 03:06:26
15 Dybdahl Jørn Svalbard Hestesenter 03:07:56
16 Mårtensson Jørgen Torsby 03:09:03
17 Ekkje Dag Sverre Røldal IL 03:09:13
18 Arlov Thor Bjørn UNIS 03:12:45
19 Tørfoss Rune Ingen Klubb oppgitt 03:18:18
20 Gladsø Øivind Hosle IL 03:18:20
21 Richardsen Per Wiggo Ingen Klubb oppgitt 03:25:10
22 Dalen Tor Hosle IL 03:28:51
23 Andersen Kjell Einar ingen 03:32:52
24 Berggren Petter Hassel 03:34:03
25 Andersson Richard   03:34:59
26 Løkkebø Arne Svalbard Turn 03:37:10
27 Røhmer Jaran Ingen Klubb oppgitt 03:37:53
28 Hellmann Ralf Austria 03:41:06
29 Borman Stefan BC Henkelreissen 03:41:58
30 Midtbø Knut Olav Hassel 03:43:27
31 Gløersen Hans Petter Risenga Tigers 03:44:54
32 Luchsinger Kurt Luchsinger 03:54:20
33 Thowswn Per Jørgen Hassel 03:54:20
34 Ellingsen Georg Heming, IL 04:00:22
35 Oppebøen Odd Rune Tufte Heming, IL 04:11:10
36 Tocaj Ronny Sverige 04:12:39
37 Kristiansen Morten SVEA BUS 04:15:44
38 Andersen Ole Loe Hassel 04:19:00
39 Düsterhöft Jörg BIWAK-Team 04:19:12
40 Lemming Nils Hobøl/Tomter 04:23:57
41 Solheim Bjørn Atina Bil 04:46:58
42 Herwig Stephan DAV Inselberg 04:50:18
43 Smulders Bjørn Team Backer 05:12:34
44 Wikman Johan Hindås Skidklubb 05:25:50
45 Luchsinger Fritz Luchsinger 05:31:53
46 Fatnes Ola B Protan tak BRUTT
47 Wang Terje Hassel BRUTT
48 Aamodt Arne Protan tak BRUTT
         
Tur menn 31-40 (f. 1968-1977)        
1 Åserud Patrick Hasle/Løren 02:13:56
2 Medhus Odd Ivar Røldal IL 02:13:57
3 Synnestvedt Jørgen DNB Nor 02:18:40
4 Eritsland Asbjørn Gjesdal IL 02:21:44
5 Reed Lars B. Bærums Skiklub 02:23:10
6 Tedrow Jason xc oregon 02:28:36
7 David-Andersen Carl Arthur Lyn Ski 02:31:55
8 Medhus Alf Røldal IL 02:31:56
9 Grønli Sture Tromsø Skiklubb 02:36:36
10 Christiansen Terje DNB Nor 02:37:34
11 Erksen Rolf Strand Kajakklubb 02:40:58
12 Stadsvik Svein Helge Elgen 02:44:14
13 Jakobsen Per Arne Eina Sportsklubb 03:09:55
14 Hesser Johan Team NoCottone 03:11:14
15 Gåsbakk Odd Erik Leik, IL 03:11:26
16 Gundersen Alexander Privat 03:15:11
17 Fleischer Martin Mata No IL 03:24:31
18 Lundesgaard Trond Eirik Mata No IL 03:24:35
19 Meedom Henrik Mata No IL 03:29:06
20 Månum Geir Arne Svalbard Turn 03:29:29
21 Hoem Tore Magne Spitsbergen Travel 03:32:13
22 Røine Hans Vegard Helgerud skole 03:37:45
23 Holm-Ovrén David Team NoCottone 03:38:33
24 Hamro-Drotz Markus Advon r.f. 03:46:18
25 Gandor Krzysztof Polish Polar Station 03:47:24
26 Marmstedt Linus Team NoCottone 03:49:11
27 Gustafsson Johan Team NoCottone 03:53:14
28 Kutschke Thorsten BIWAK-Team 03:53:59
29 Toppe Sveinung   04:04:28
30 Cainberg Mats Finland 04:32:11
31 Pedersen ken Norsk Polarinstitutt 04:32:36
32 Jonsson Dan Hindås Skidklubb 04:36:53
         
Tur menn 21-30 (f. 1978-1987)        
1 Hoff Erlend Kilkameratene, IF 02:01:02
2 Leirbakken Daniel Burfjord IL 02:17:09
3 Karlstrøm Vegard Nordreisa IL ski 02:25:31
4 Gramstad Eirik OSI 02:37:17
5 Fasseland Pål Stakkhaugens 02:48:20
6 Torbergsen Stian SVEA BUS 03:21:56
7 Kirikmäe Erik Estonian Worldloppet Club 03:37:05
8 Laarmaa Matti Estonian Worldloppet Club 03:44:55
9 Hamro-Drotz Robin Advon r.f. 03:46:17
10 Hansen Lars Ragnar Aalerud Ingen Klubb oppgitt 03:53:21
11 Thommessen Anders Arendal Skiklub 03:55:22
12 Barli Lier Lars Lismarka Skilag 04:03:21
13 Teppo Tapio Advon r.f. 04:32:26
14 Hamro-Drotz Dennis Advon r.f. 04:32:27
15 Kvamme Kennth Hassel 05:44:37
16 Jensen Remy Hassel 05:46:38
17 Aricigil David Hassel 06:00:21
18 Ingstad Emil Hassel BRUTT
         
Tur menn 17-20 (f. 1988-1992)        
1 Lemming Jesper Spydeberg IL 03:45:51
2 Lemming Sebastian Hobøl/Tomter 04:12:55
         
  Kvinner      
         
Tur kvinner 61-70 (f. 1938-1947)        
1 Hatleberg Kirsti IL Bergkam 04:49:08
         
Tur kvinner 51-60 (f. 1948-1957)        
1 Lutterloh Anne St. Olavs Hospital BIL 03:12:03
2 Thommesen Liv St. Olavs Hospital BIL 03:21:39
3 Sjursø Åse Marit ingen 03:25:11
4 Løe Hege Endresen Hege Steinkjer 04:26:51
5 Hartvigsen Karin ingen 04:46:18
6 Nagl Helga Austria 04:59:30
         
Tur kvinner 41-50 (f. 1958-1967)        
1 Aarrestad Cathrine Skjalg 02:59:00
2 Astrup Arnesen Signe Heming, IL 03:05:08
3 Rønnestad Pernille Accenture BIL, Dk 03:06:37
4 Maisenhölder Andrea Har ingen klubbtilhørighet 03:42:03
5 Backer Smulders Cathrine Team Backer 03:53:25
6 Ramstad Hanne Merete Ukjent klubb 04:16:42
7 Scholdstrøm Annelie Sverige 04:47:51
8 Lembke Paula Sverige 04:47:52
9 Thonhaugen Anne Atina Bil 04:51:27
10 Kähler Kirsten Ingen Klubb oppgitt 05:37:41
11 Kähler Hanne Ingen Klubb oppgitt 05:37:42
         
Tur kvinner 31-40 (f. 1968-1977)        
1 Stadsvik Heidi OPIL 02:59:00
2 Gjermundshaug Britt DNB Nor 03:07:26
3 Torgersen Helene Svalbard Turn 03:35:40
4 Baetz Kerstin BC Henkelreissen 03:39:22
5 Munsterhjelm Lena Ingen Klubb oppgitt 03:41:26
6 Jacobsen Ingelill Har ingen klubbtilhørighet 03:42:02
7 Hatleberg Gro IL Bergkam 03:46:15
8 Krogstad Tove SenseIT BIL 04:02:40
9 Zehegruber Astrid Austria 04:34:57
10 Seruneit Andrea DAV Inselberg 04:50:19
11 Dietze Lilly BIWAK-Team BRUTT
12 Gloor Anne XCMW2 BRUTT
         
Tur kvinner 21-30 (f. 1978-1987)        
1 Svendsen Sara Tromsø Skiklubb 02:27:35
2 Åsheim Agneta Tromsø Skiklubb 02:37:10
3 Grønvoll Maria Furuflaten IL 02:39:58
4 Berg Maria DNB Nor 03:12:27
5 Fiskaa Kristin Arendal Skiklub 03:55:20


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +