---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn

Resultater La Sgambeda 2008




 

  1. Valbusa Sabina 1972 I 1:47.52,5 ----- (2008) 42D 1. ¦ 8.37 1.¦ 25.18 2.¦ 24.29 3.¦ 25.38 4.¦ 23.47 1.¦ --- ¦ ¦ 33.56 1.¦ 58.26 1.¦ 1:24.04 3.¦ 1:47.52 1.¦ 2. Hansson Jenny 1980 S-Valadalen 1:47.53,2 0.00,7 (2004) 42D 2. ¦ 8.38 2.¦ 25.19 4.¦ 24.28 1.¦ 25.38 5.¦ 23.48 2.¦ VALADALEN SPORT KLUBB SWE --- ¦ ¦ 33.57 3.¦ 58.26 2.¦ 1:24.05 4.¦ 1:47.53 2.¦ 3. Mannimaa Tatjana 1980 EE 1:47.54,8 0.02,3 (2022) 42D 3. ¦ 8.46 6.¦ 25.12 1.¦ 24.28 1.¦ 25.35 1.¦ 23.51 3.¦ National Team Estonia EST --- ¦ ¦ 33.59 4.¦ 58.27 4.¦ 1:24.03 1.¦ 1:47.54 3.¦ 4. Confortola Antonella 1975 I 1:47.55,5 0.03,0 (2009) 42D 4. ¦ 8.38 2.¦ 25.19 3.¦ 24.30 4.¦ 25.36 3.¦ 23.51 3.¦ --- ¦ ¦ 33.57 2.¦ 58.27 3.¦ 1:24.04 2.¦ 1:47.55 4.¦ 5. Zernova Natalia 1976 RUS 1:49.46,7 1.54,2 (2012) 42D 5. ¦ 8.38 4.¦ 25.21 5.¦ 24.31 5.¦ 25.36 2.¦ 25.39 5.¦ RUSSIA TEAM RUS --- ¦ ¦ 33.59 5.¦ 58.31 5.¦ 1:24.07 5.¦ 1:49.46 5.¦ 6. Leonardi Cortesi Nathasci 1971 CH-Poschiavo 1:53.09,6 5.17,1 (2006) 42D 6. ¦ 8.46 5.¦ 26.01 6.¦ 24.55 6.¦ 27.10 6.¦ 26.16 6.¦ S.C. BEDRETTO SUI --- ¦ ¦ 34.47 6.¦ 59.42 6.¦ 1:26.53 6.¦ 1:53.09 6.¦ 7. Ostby Jannike 1978 N 1:55.18,9 7.26,4 (2011) 42D 7. ¦ 9.13 8.¦ 26.59 7.¦ 25.35 7.¦ 27.11 7.¦ 26.19 7.¦ Team Mekonomen NOR --- ¦ ¦ 36.13 7.¦ 1:01.48 7.¦ 1:28.59 7.¦ 1:55.18 7.¦ 8. Nevala Susanna 1975 FI-Kajaani 1:58.58,0 11.05,5 (2024) 42D 8. ¦ 8.57 7.¦ 28.34 11.¦ 26.23 8.¦ 28.06 8.¦ 26.56 8.¦ VUOKATTI SKI TEAM KAINUU FIN --- ¦ ¦ 37.31 10.¦ 1:03.55 8.¦ 1:32.01 8.¦ 1:58.58 8.¦ 9. Groendahl Outi Katrina 1984 FI-Joensun 1:59.27,0 11.34,5 (2070) 42D 9. ¦ 9.47 9.¦ 27.40 9.¦ 26.26 9.¦ 28.06 9.¦ 27.24 9.¦ FINLAND FIN --- ¦ ¦ 37.28 9.¦ 1:03.55 9.¦ 1:32.02 9.¦ 1:59.27 9.¦ 10. Wagenführ Baumann Sandra 1971 CH-Davos 2:01.50,6 13.58,1 (2071) 42D 10. ¦ 9.48 10.¦ 27.37 8.¦ 26.32 10.¦ 29.11 10.¦ 28.41 12.¦ ROSSIGNOL SKITEAM SUI --- ¦ ¦ 37.25 8.¦ 1:03.58 10.¦ 1:33.09 10.¦ 2:01.50 10.¦ 11. Stursova Martina 1979 CZ-Policka 2:02.18,4 14.25,9 (2072) 42D 11. ¦ 9.57 12.¦ 27.45 10.¦ 27.00 11.¦ 29.17 11.¦ 28.18 10.¦ CZE --- ¦ ¦ 37.43 11.¦ 1:04.43 11.¦ 1:34.00 11.¦ 2:02.18 11.¦ 12. Ektova Elena 1981 RUS-Russia 2:04.24,3 16.31,8 (2020) 42D 12. ¦ 9.53 11.¦ 28.42 12.¦ 27.17 12.¦ 30.08 12.¦ 28.24 11.¦ RUSSIA TEAM RUS --- ¦ ¦ 38.35 12.¦ 1:05.52 12.¦ 1:36.00 12.¦ 2:04.24 12.¦ 13. Felgenhauer Stefanie 1986 D-Amberg 2:14.10,5 26.18,0 (2053) 42D 14. ¦ 10.42 14.¦ 30.35 14.¦ 29.22 13.¦ 32.30 14.¦ 31.00 14.¦ RACING TEAM SALOMON GER --- ¦ ¦ 41.17 14.¦ 1:10.40 14.¦ 1:43.10 13.¦ 2:14.10 13.¦ 14. Straub Anne Marie 1977 Quero (BL) 2:15.38,9 27.46,4 (2061) 42D 15. ¦ 10.32 13.¦ 30.47 15.¦ 29.54 16.¦ 32.20 13.¦ 32.04 17.¦ C.U.S. BOLOGNA BL --- ¦ ¦ 41.19 15.¦ 1:11.14 15.¦ 1:43.34 14.¦ 2:15.38 14.¦ 15. Culanti Indiano Roberta 1965 Villa di Tirano (SO) 2:16.04,9 28.12,4 (2058) 42D 16. ¦ 10.42 15.¦ 30.16 13.¦ 29.41 14.¦ 32.57 15.¦ 32.28 18.¦ SCI C.A.I. TIRANO SO --- ¦ ¦ 40.58 13.¦ 1:10.39 13.¦ 1:43.36 15.¦ 2:16.04 15.¦ 16. Klöter Uta 1960 CH-Grüsch 2:17.06,0 29.13,5 (2052) 42D 17. ¦ 11.15 16.¦ 31.03 16.¦ 29.50 15.¦ 33.13 17.¦ 31.43 15.¦ SVIZZERA SUI --- ¦ ¦ 42.18 16.¦ 1:12.09 16.¦ 1:45.22 16.¦ 2:17.06 16.¦ 17. Rizzieri Claudia 1966 Appiano Strada Vino (BZ) 2:18.40,5 30.48,0 (2103) 42D 18. ¦ 12.14 22.¦ 32.11 18.¦ 30.18 18.¦ 33.14 18.¦ 30.41 13.¦ Aretè Club Carano BZ --- ¦ ¦ 44.26 18.¦ 1:14.44 18.¦ 1:47.59 18.¦ 2:18.40 17.¦ 18. Rossi Sabrina 1977 Lanzada (SO) 2:19.06,4 31.13,9 (2060) 42D 19. ¦ 11.29 17.¦ 31.52 17.¦ 30.02 17.¦ 33.10 16.¦ 32.31 19.¦ SPORTIVA LANZADA SO --- ¦ ¦ 43.22 17.¦ 1:13.24 17.¦ 1:46.34 17.¦ 2:19.06 18.¦ 19. Pietrogiovanna Maria 1966 Valfurva (SO) 2:22.32,6 34.40,1 (2059) 42D 20. ¦ 12.14 21.¦ 33.12 21.¦ 31.16 19.¦ 33.53 19.¦ 31.56 16.¦ S.C. ALTA VALTELLINA SO --- ¦ ¦ 45.26 21.¦ 1:16.42 21.¦ 1:50.36 19.¦ 2:22.32 19.¦ 20. Rebecchi Francesca 1976 Pioltello (MI) 2:24.10,0 36.17,5 (2054) 42D 21. ¦ 12.09 20.¦ 32.32 19.¦ 31.17 20.¦ 34.37 21.¦ 33.33 22.¦ GS I CAMOSCI MI --- ¦ ¦ 44.41 20.¦ 1:15.58 19.¦ 1:50.36 20.¦ 2:24.10 20.¦ 21. Kukueva Irina 1964 RUS-2 Khimki Moscow 2:26.43,6 38.51,1 (2068) 42D 22. ¦ 12.42 27.¦ 34.18 24.¦ 32.01 23.¦ 34.36 20.¦ 33.04 20.¦ RUSSIA RUS --- ¦ ¦ 47.00 24.¦ 1:19.02 24.¦ 1:53.38 22.¦ 2:26.43 21.¦ 22. Scoppetta Sailer Francesc 1973 A-Seefeld in Tirol 2:27.16,8 39.24,3 (2258) 42D 23. ¦ 13.18 31.¦ 33.47 23.¦ 31.45 21.¦ 35.08 22.¦ 33.16 21.¦ SCS Seefeld AUT --- ¦ ¦ 47.05 25.¦ 1:18.51 23.¦ 1:54.00 23.¦ 2:27.16 22.¦ 23. Sala Laura 1966 VEDARO AL LAMBRO (MI) 2:27.36,1 39.43,6 (2104) 42D 24. ¦ 11.57 19.¦ 32.39 20.¦ 31.46 22.¦ 36.20 24.¦ 34.53 25.¦ US CARISOLO MI --- ¦ ¦ 44.36 19.¦ 1:16.22 20.¦ 1:52.42 21.¦ 2:27.36 23.¦ 24. Martinelli Simona 1968 Livigno (SO) 2:28.30,7 40.38,2 (2107) 42D 25. ¦ 12.30 26.¦ 33.41 22.¦ 32.06 24.¦ 35.53 23.¦ 34.19 23.¦ S.C. LIVIGNO SO --- ¦ ¦ 46.11 22.¦ 1:18.17 22.¦ 1:54.10 24.¦ 2:28.30 24.¦ 25. Sturzenegger Karin 1976 CH-Gudo 2:34.35,6 46.43,1 (2125) 42D 27. ¦ 12.28 25.¦ 35.02 25.¦ 32.26 25.¦ 38.57 30.¦ 35.41 27.¦ S.C. SENZA FONDO SUI --- ¦ ¦ 47.30 26.¦ 1:19.57 25.¦ 1:58.54 25.¦ 2:34.35 25.¦ 26. Gasperi Silvia 1989 Valdidentro (SO) 2:38.15,5 50.23,0 (2064) 42D 28. ¦ 11.42 18.¦ 35.16 26.¦ 35.26 31.¦ 38.09 28.¦ 37.41 35.¦ S.C. ALTA VALTELLINA SO --- ¦ ¦ 46.59 23.¦ 1:22.25 26.¦ 2:00.34 26.¦ 2:38.15 26.¦ 27. Rocca Claudia 1988 Valdidentro (SO) 2:38.15,9 50.23,4 (2114) 42D 29. ¦ 12.16 23.¦ 35.24 27.¦ 34.45 28.¦ 38.08 27.¦ 37.41 34.¦ S.C. ALTA VALTELLINA SO --- ¦ ¦ 47.40 27.¦ 1:22.26 27.¦ 2:00.34 27.¦ 2:38.15 27.¦ 28. Galli Linda 1988 Livigno (SO) 2:38.16,0 50.23,5 (2112) 42D 30. ¦ 12.27 24.¦ 35.31 28.¦ 34.39 26.¦ 37.56 25.¦ 37.40 33.¦ S.C. LIVIGNO SO --- ¦ ¦ 47.59 28.¦ 1:22.38 28.¦ 2:00.35 28.¦ 2:38.16 28.¦ 29. Antolini Mariangela 1973 Predazzo (TN) 2:39.42,7 51.50,2 (2110) 42D 31. ¦ 14.04 33.¦ 36.58 31.¦ 35.02 30.¦ 37.57 26.¦ 35.40 26.¦ U.S. STELLA ALPINA CARANO TN --- ¦ ¦ 51.03 32.¦ 1:26.05 31.¦ 2:04.02 30.¦ 2:39.42 29.¦ 30. Pradella Natalia 1964 Livigno (SO) 2:39.47,9 51.55,4 (2113) 42D 32. ¦ 13.00 29.¦ 36.39 29.¦ 34.52 29.¦ 38.59 31.¦ 36.14 28.¦ S.C. LIVIGNO SO --- ¦ ¦ 49.40 29.¦ 1:24.33 29.¦ 2:03.33 29.¦ 2:39.47 30.¦ 31. Lujic Susanna 1968 F-Boersch 2:44.04,3 56.11,8 (2122) 42D 34. ¦ 14.33 34.¦ 38.12 33.¦ 36.06 34.¦ 38.49 29.¦ 36.22 29.¦ FRANCIA FRA --- ¦ ¦ 52.45 34.¦ 1:28.52 34.¦ 2:07.41 32.¦ 2:44.04 31.¦ 32. Schwierin Barbara 1962 CH-Basel 2:44.44,4 56.51,9 (2105) 42D 35. ¦ 13.14 30.¦ 36.44 30.¦ 34.45 27.¦ 42.25 35.¦ 37.35 32.¦ SAC BERNINA SUI --- ¦ ¦ 49.58 30.¦ 1:24.43 30.¦ 2:07.09 31.¦ 2:44.44 32.¦ 33. Roata Claudia 1961 Arbizzano di Valpolicella 2:45.19,0 57.26,5 (2117) 42D 36. ¦ 12.56 28.¦ 38.03 32.¦ 36.22 35.¦ 41.31 34.¦ 36.24 30.¦ G.S. HARTMANN VR --- ¦ ¦ 51.00 31.¦ 1:27.23 32.¦ 2:08.54 33.¦ 2:45.19 33.¦ 34. Cavalli Cristina 1959 CH-Zuoz 2:45.58,2 58.05,7 (2245) 42D 37. ¦ 13.36 32.¦ 38.46 34.¦ 35.34 32.¦ 41.09 33.¦ 36.51 31.¦ SVIZZERA SUI --- ¦ ¦ 52.23 33.¦ 1:27.57 33.¦ 2:09.06 34.¦ 2:45.58 34.¦ 35. Zini Emanuela 1963 Livigno (SO) 2:48.23,3 1:00.30,8 (2270) 42D 38. ¦ 14.46 35.¦ 39.08 35.¦ 35.48 33.¦ 40.32 32.¦ 38.06 36.¦ SO SO --- ¦ ¦ 53.55 35.¦ 1:29.43 35.¦ 2:10.16 35.¦ 2:48.23 35.¦ 36. Ludwig Klaudia 1961 San Lorenzo di Sebato (BZ 3:02.09,5 1:14.17,0 (2237) 42D 40. ¦ 15.13 38.¦ 42.03 37.¦ 38.25 36.¦ 45.30 36.¦ 40.56 37.¦ S.B.B. BZ --- ¦ ¦ 57.17 37.¦ 1:35.43 37.¦ 2:21.13 36.¦ 3:02.09 36.¦ 37. Rossettini Chiara 1977 Brescia (BS) 3:03.57,4 1:16.04,9 (2202) 42D 41. ¦ 14.54 36.¦ 45.31 41.¦ 41.29 39.¦ 47.29 37.¦ 34.33 24.¦ S.C. SONDALO BS --- ¦ ¦ 1:00.25 39.¦ 1:41.54 39.¦ 2:29.23 39.¦ 3:03.57 37.¦ 38. Di Lenardo Chiara 1961 Udine (UD) 3:06.13,3 1:18.20,8 (2239) 42D 42. ¦ 15.05 37.¦ 40.30 36.¦ 38.47 37.¦ 47.49 38.¦ 44.00 39.¦ TIMAU CLEULIS UD --- ¦ ¦ 55.35 36.¦ 1:34.23 36.¦ 2:22.13 37.¦ 3:06.13 38.¦ 39. Portmann Cornelia 1971 CH-Meggen 3:12.15,9 1:24.23,4 (2242) 42D 43. ¦ 15.25 39.¦ 42.50 38.¦ 39.47 38.¦ 49.13 39.¦ 44.58 40.¦ SVIZZERA SUI --- ¦ ¦ 58.16 38.¦ 1:38.03 38.¦ 2:27.17 38.¦ 3:12.15 39.¦ 40. Paul Therasa 1963 GB-Ashurst 3:18.11,6 1:30.19,1 (2235) 42D 45. ¦ 17.20 41.¦ 45.07 39.¦ 42.00 40.¦ 49.47 40.¦ 43.55 38.¦ LONDON REGION NORDIC SKI GBR --- ¦ ¦ 1:02.28 41.¦ 1:44.28 41.¦ 2:34.16 41.¦ 3:18.11 40.¦ 41. Hannes Heike 1959 D-Bad Dürrheim 3:20.05,3 1:32.12,8 (2241) 42D 47. ¦ 16.29 40.¦ 45.28 40.¦ 42.08 41.¦ 49.53 41.¦ 46.06 41.¦ GER --- ¦ ¦ 1:01.57 40.¦ 1:44.05 40.¦ 2:33.58 40.¦ 3:20.05 41.¦

 posto nome                      an   località                        tempo     ritardo    pett  assolute       ¦      0-3,5 km ¦   3,5-12,5km ¦  12,5-22,5km ¦  22,5-32,0km ¦  32,0-42,0km ¦
       società                   prov pionieri                                                                  ¦               ¦      -12,5km ¦      -22,5km ¦      -32,0km ¦      -42,0km ¦
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    1. Cattaneo Marco            1974 Caronno Pertusella (VA)     1:34.47,2       -----     (3)  42U      1.    ¦     8.14   21.¦   22.19    5.¦   21.06   12.¦   22.10    3.¦   20.56    4.¦
       C.S. FIAMME ORO           VA   ---                                                                       ¦               ¦   30.33   13.¦   51.40   14.¦ 1:13.50    3.¦ 1:34.47    1.¦
    2. Santus Fabio              1976 I                           1:34.47,3      0.00,1     (9)  42U      2.    ¦     8.15   24.¦   22.20    9.¦   21.07   20.¦   22.06    1.¦   20.57    6.¦
       Italia Team                    ---                                                                       ¦               ¦   30.35   20.¦   51.43   21.¦ 1:13.49    1.¦ 1:34.47    2.¦
    3. Grandelis Tullio          1977 Selva di Val Gardena (BZ)   1:34.49,6      0.02,4     (4)  42U      3.    ¦     8.12   14.¦   22.22   19.¦   21.07   20.¦   22.09    2.¦   20.57    7.¦
       C.S. CARABINIERI          BZ   ---                                                                       ¦               ¦   30.34   16.¦   51.42   18.¦ 1:13.51    4.¦ 1:34.49    3.¦
    4. Rubin Philipp             1982 CH-Ried-Brig                1:34.49,7      0.02,5    (94)  42U      4.    ¦     8.14   23.¦   22.20   12.¦   21.01    2.¦   22.20   13.¦   20.52    1.¦
       NSC OBERHASLI             SUI  ---                                                                       ¦               ¦   30.35   21.¦   51.37    9.¦ 1:13.57   13.¦ 1:34.49    4.¦
    5. Sodergren Anders          1978 S                           1:34.50,0      0.02,8    (10)  42U      5.    ¦     8.09    5.¦   22.21   16.¦   21.03    9.¦   22.17   10.¦   20.57    5.¦
                                 SWE  ---                                                                       ¦               ¦   30.31    2.¦   51.35    2.¦ 1:13.52    5.¦ 1:34.50    5.¦
    6. Carrara Bruno             1977 Serina (BG)                 1:34.50,4      0.03,2     (5)  42U      6.    ¦     8.14   22.¦   22.18    3.¦   21.03    7.¦   22.19   11.¦   20.54    3.¦
       C.S. CARABINIERI          BG   ---                                                                       ¦               ¦   30.33   11.¦   51.36    7.¦ 1:13.55    9.¦ 1:34.50    6.¦
    7. Mae Jaak                  1972 EE                          1:34.50,6      0.03,4    (13)  42U      7.    ¦     8.11   11.¦   22.21   14.¦   21.07   15.¦   22.16    9.¦   20.54    2.¦
       National Team Estonia     EST  ---                                                                       ¦               ¦   30.32    7.¦   51.40   12.¦ 1:13.56   11.¦ 1:34.50    7.¦
    8. Sommerfeld Rene           1974 D                           1:34.52,0      0.04,8     (1)  42U      8.    ¦     8.11   12.¦   22.20    8.¦   21.07   18.¦   22.14    6.¦   20.58    8.¦
       GERMANIA                  GER  ---                                                                       ¦               ¦   30.31    4.¦   51.39   10.¦ 1:13.53    7.¦ 1:34.52    8.¦
    9. Kokk Kaspar               1982 EE                          1:34.53,9      0.06,7    (67)  42U      9.    ¦     8.06    1.¦   22.24   25.¦   21.02    3.¦   22.20   14.¦   21.00    9.¦
       National Team Estonia     EST  ---                                                                       ¦               ¦   30.30    1.¦   51.32    1.¦ 1:13.53    6.¦ 1:34.53    9.¦
   10. Bonaldi Sergio            1978 I                           1:34.56,4      0.09,2    (29)  42U      10.   ¦     8.13   18.¦   22.20    7.¦   21.09   23.¦   22.12    4.¦   21.01   10.¦
       C.S. ESERCITO                  ---                                                                       ¦               ¦   30.33   12.¦   51.42   20.¦ 1:13.55    8.¦ 1:34.56   10.¦
   11. Fischer Remo              1981 CH-Davos Platz              1:34.57,7      0.10,5    (28)  42U      11.   ¦     8.06    2.¦   22.24   27.¦   21.03    8.¦   22.15    8.¦   21.07   11.¦
       Arre Mols                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   30.31    3.¦   51.35    2.¦ 1:13.50    2.¦ 1:34.57   11.¦
   12. Kärp Algo                 1985 EE                          1:35.37,5      0.50,3    (18)  42U      12.   ¦     8.09    4.¦   22.23   24.¦   21.07   15.¦   22.26   21.¦   21.30   12.¦
       National Team Estonia     EST  ---                                                                       ¦               ¦   30.33    9.¦   51.40   13.¦ 1:14.06   21.¦ 1:35.37   12.¦
   13. Aukland Anders            1972 N                           1:35.38,1      0.50,9     (2)  42U      13.   ¦     8.12   13.¦   22.21   13.¦   21.02    5.¦   22.23   18.¦   21.39   14.¦
       OSEBERG SL                NOR  ---                                                                       ¦               ¦   30.33   10.¦   51.35    5.¦ 1:13.59   15.¦ 1:35.38   13.¦
   14. Veerpalu Andrus           1971 EE                          1:35.39,1      0.51,9    (12)  42U      14.   ¦     8.07    3.¦   22.27   31.¦   21.07   18.¦   22.24   19.¦   21.32   13.¦
       National Team Estonia     EST  ---                                                                       ¦               ¦   30.34   15.¦   51.41   17.¦ 1:14.06   20.¦ 1:35.39   14.¦
   15. Sretr Radek               1983 CZ                          1:35.42,6      0.55,4    (26)  42U      15.   ¦     8.15   25.¦   22.19    5.¦   21.09   24.¦   22.12    5.¦   21.45   15.¦
       FISHER SKI TEAM CZE       CZE  ---                                                                       ¦               ¦   30.34   17.¦   51.44   22.¦ 1:13.57   12.¦ 1:35.42   15.¦
   16. Myrland Anders            1983 N                           1:35.49,5      1.02,3    (21)  42U      16.   ¦     8.10    6.¦   22.22   22.¦   21.13   27.¦   22.14    7.¦   21.49   16.¦
       Team Mekonomen            NOR  ---                                                                       ¦               ¦   30.32    6.¦   51.46   25.¦ 1:14.00   16.¦ 1:35.49   16.¦
   17. Sinnes Svein Tore         1979 N-Norvegia                  1:36.01,3      1.14,1    (20)  42U      17.   ¦     8.11    9.¦   22.21   17.¦   21.02    5.¦   22.22   17.¦   22.03   18.¦
       Team Mekonomen            NOR  ---                                                                       ¦               ¦   30.32    8.¦   51.35    4.¦ 1:13.58   14.¦ 1:36.01   17.¦
   18. Ricardsson Daniel         1983 S                           1:36.13,9      1.26,7    (33)  42U      18.   ¦     8.15   27.¦   22.22   21.¦   21.06   13.¦   22.33   23.¦   21.55   17.¦
                                 SWE  ---                                                                       ¦               ¦   30.37   27.¦   51.44   23.¦ 1:14.18   24.¦ 1:36.13   18.¦
   19. Aukland Jorgen            1975 N-Oslo                      1:36.14,9      1.27,7     (7)  42U      19.   ¦     8.15   26.¦   22.20    9.¦   21.01    1.¦   22.33   24.¦   22.04   19.¦
       OSEBERG SL                NOR  ---                                                                       ¦               ¦   30.35   22.¦   51.37    8.¦ 1:14.10   22.¦ 1:36.14   19.¦
   20. Laugaland Audun           1981 N-Oslo                      1:36.15,6      1.28,4    (34)  42U      20.   ¦     8.10    8.¦   22.24   26.¦   21.07   15.¦   22.22   16.¦   22.10   21.¦
       Team United Bakeries      NOR  ---                                                                       ¦               ¦   30.35   19.¦   51.42   19.¦ 1:14.04   17.¦ 1:36.15   20.¦
   21. Briker Bruno              1973 CH                          1:36.20,3      1.33,1    (81)  42U      21.   ¦     8.27   49.¦   22.07    1.¦   21.07   14.¦   22.30   22.¦   22.08   20.¦
                                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   30.34   14.¦   51.41   15.¦ 1:14.11   23.¦ 1:36.20   21.¦
   22. Varis Kari                1983 F                           1:36.29,1      1.41,9    (14)  42U      22.   ¦     8.13   18.¦   22.22   23.¦   21.05   11.¦   22.24   19.¦   22.23   22.¦
       JOENSUUN KATAJA           FRA  ---                                                                       ¦               ¦   30.36   24.¦   51.41   16.¦ 1:14.05   19.¦ 1:36.29   22.¦
   23. Paredi Simone             1982 Sormano (CO)                1:37.06,4      2.19,2    (91)  42U      23.   ¦     8.13   17.¦   22.21   15.¦   21.10   25.¦   22.20   14.¦   23.01   28.¦
       C.S. ESERCITO             CO   ---                                                                       ¦               ¦   30.34   18.¦   51.44   24.¦ 1:14.05   18.¦ 1:37.06   23.¦
   24. Freimuth Thomas           1980 D-Lindberg                  1:37.27,1      2.39,9    (11)  42U      24.   ¦     8.10    6.¦   22.21   17.¦   21.04   10.¦   22.19   12.¦   23.31   29.¦
       WSV SKADI BODENMAIS       GER  ---                                                                       ¦               ¦   30.32    5.¦   51.36    6.¦ 1:13.55   10.¦ 1:37.27   24.¦
   25. Alsgraad Thomas           1972 N                           1:37.38,1      2.50,9     (8)  42U      25.   ¦     8.27   49.¦   22.10    2.¦   21.02    4.¦   23.04   25.¦   22.54   27.¦
       Team Mekonomen            NOR  ---                                                                       ¦               ¦   30.37   26.¦   51.39   11.¦ 1:14.44   25.¦ 1:37.38   25.¦
   26. Bjerkli Atle              1983 N                           1:38.07,0      3.19,8    (22)  42U      26.   ¦     8.12   16.¦   22.29   32.¦   21.28   28.¦   23.16   27.¦   22.40   23.¦
       Team Mekonomen            NOR  ---                                                                       ¦               ¦   30.41   32.¦   52.10   28.¦ 1:15.27   26.¦ 1:38.07   26.¦
   27. Alexei Ivanov             1980 BLR-Virebsk                 1:38.07,9      3.20,7    (23)  42U      27.   ¦     8.21   42.¦   22.18    3.¦   21.31   29.¦   23.15   26.¦   22.40   24.¦
       Club Ultra                BLR  ---                                                                       ¦               ¦   30.39   31.¦   52.11   29.¦ 1:15.27   27.¦ 1:38.07   27.¦
   28. Novotny Viktor            1982 CZ-JESENIK                  1:38.10,0      3.22,8     (6)  42U      28.   ¦     8.12   15.¦   22.26   30.¦   21.08   22.¦   23.42   28.¦   22.40   25.¦
       FISCHER TEAM              CZE  ---                                                                       ¦               ¦   30.38   29.¦   51.47   26.¦ 1:15.29   28.¦ 1:38.10   28.¦
   29. Svard Oskar               1976 S-Valadalen                 1:39.04,7      4.17,5    (16)  42U      29.   ¦     8.14   20.¦   22.25   29.¦   21.41   30.¦   23.55   29.¦   22.48   26.¦
       VALADALEN SPORT KLUUB     SWE  ---                                                                       ¦               ¦   30.39   30.¦   52.21   30.¦ 1:16.16   30.¦ 1:39.04   29.¦
   30. Hasler Markus             1971 L                           1:39.29,5      4.42,3    (85)  42U      30.   ¦     8.11   10.¦   22.24   28.¦   21.11   26.¦   24.01   30.¦   23.39   32.¦
       LIECHTENSTEINISCHER       LUX  ---                                                                       ¦               ¦   30.36   23.¦   51.47   27.¦ 1:15.49   29.¦ 1:39.29   30.¦
   31. Rocarek Jiri              1983 CZ-Repubblica Ceca          1:40.46,4      5.59,2   (103)  42U      31.   ¦     8.16   28.¦   22.22   19.¦   21.50   31.¦   24.06   31.¦   24.11   36.¦
       FISCHER TEAM              CZE  ---                                                                       ¦               ¦   30.38   28.¦   52.28   31.¦ 1:16.35   31.¦ 1:40.46   31.¦
   32. Eberharter Michael        1983 A-Tux                       1:41.31,1      6.43,9    (83)  42U      32.   ¦     8.16   28.¦   22.20    9.¦   21.58   32.¦   24.52   37.¦   24.02   35.¦
       WSV Tux                   AUT  ---                                                                       ¦               ¦   30.36   25.¦   52.35   32.¦ 1:17.28   32.¦ 1:41.31   32.¦
   33. Denisov Alexander         1981 RUS                         1:43.06,6      8.19,4    (61)  42U      33.   ¦     8.18   35.¦   23.20   35.¦   23.06   36.¦   24.45   32.¦   23.34   30.¦
                                 RUS  ---                                                                       ¦               ¦   31.39   36.¦   54.46   37.¦ 1:19.32   36.¦ 1:43.06   33.¦
   34. Florinett Andrea          1979 CH-Scuol                    1:43.08,4      8.21,2    (97)  42U      34.   ¦     8.20   39.¦   23.04   33.¦   23.18   37.¦   24.47   36.¦   23.37   31.¦
       SAS SCUOL                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   31.24   33.¦   54.43   33.¦ 1:19.31   34.¦ 1:43.08   34.¦
   35. Suter Thomas              1982 CH-Wald ZH                  1:43.11,9      8.24,7   (316)  42U      35.   ¦     8.16   30.¦   23.21   36.¦   23.05   34.¦   24.46   34.¦   23.41   33.¦
       TCS ROSSIGNOL TEAM CH     SUI  ---                                                                       ¦               ¦   31.38   34.¦   54.43   34.¦ 1:19.30   33.¦ 1:43.11   35.¦
   36. Gerbotto Giovanni         1979 Chiusa Pesio (CN)           1:43.21,9      8.34,7   (248)  42U      36.   ¦     8.19   37.¦   23.19   34.¦   23.06   35.¦   24.46   33.¦   23.50   34.¦
       S.C. VALLE PESIO          CN   ---                                                                       ¦               ¦   31.38   35.¦   54.45   35.¦ 1:19.31   35.¦ 1:43.21   36.¦
   37. Grishin Sergey            1979 RUS                         1:43.51,6      9.04,4    (19)  42U      37.   ¦     8.17   31.¦   23.23   37.¦   23.05   33.¦   24.47   35.¦   24.18   37.¦
                                 RUS  ---                                                                       ¦               ¦   31.40   37.¦   54.45   36.¦ 1:19.32   37.¦ 1:43.51   37.¦
   38. Varis Timo                1982 F-Joensuu                   1:46.26,7     11.39,5   (339)  42U      38.   ¦     8.19   36.¦   23.59   38.¦   23.18   38.¦   25.37   41.¦   25.12   47.¦
       Joensuun Kataja           FRA  ---                                                                       ¦               ¦   32.18   38.¦   55.37   38.¦ 1:21.14   38.¦ 1:46.26   38.¦
   39. Steurer Thomas            1977 A-Vils                      1:47.20,8     12.33,6    (15)  42U      39.   ¦     8.19   38.¦   24.17   39.¦   24.07   46.¦   25.53   45.¦   24.42   39.¦
       Team Steurer              AUT  ---                                                                       ¦               ¦   32.37   39.¦   56.45   44.¦ 1:22.38   42.¦ 1:47.20   39.¦
   40. Gioia Massimiliano        1988 Brebbia (VA)                1:47.21,1     12.33,9   (381)  42U      40.   ¦     8.21   43.¦   24.55   46.¦   23.55   44.¦   25.28   38.¦   24.41   38.¦
       S.C.Valle vigezzo a.d.    VA   ---                                                                       ¦               ¦   33.16   46.¦   57.11   46.¦ 1:22.39   45.¦ 1:47.21   40.¦
   41. Abel Benedikt             1982 D                           1:47.23,4     12.36,2   (102)  42U      41.   ¦     8.20   40.¦   24.51   45.¦   23.31   41.¦   25.54   47.¦   24.46   41.¦
       NEUER SPORT RACING TEAM   GER  ---                                                                       ¦               ¦   33.12   43.¦   56.43   40.¦ 1:22.37   40.¦ 1:47.23   41.¦
   42. Redolf Federico           1972 Predazzo (TN)               1:47.27,9     12.40,7    (93)  42U      42.   ¦     8.18   33.¦   24.31   40.¦   23.55   45.¦   25.53   46.¦   24.50   42.¦
       G.S. HARTMAN              TN   ---                                                                       ¦               ¦   32.49   40.¦   56.44   43.¦ 1:22.37   41.¦ 1:47.27   42.¦
   43. Crestani Marco            1964 Conco (VI)                  1:47.29,4     12.42,2   (336)  42U      43.   ¦     8.20   40.¦   24.49   43.¦   23.29   39.¦   25.58   49.¦   24.50   44.¦
       GSA ASIAGO                VI   ---                                                                       ¦               ¦   33.10   42.¦   56.39   39.¦ 1:22.38   43.¦ 1:47.29   43.¦
   44. Cola Ugo                  1967 Livigno (SO)                1:47.31,3     12.44,1    (82)  42U      44.   ¦     8.21   44.¦   24.56   47.¦   23.49   42.¦   25.33   40.¦   24.50   43.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   33.17   47.¦   57.07   45.¦ 1:22.40   46.¦ 1:47.31   44.¦
   45. Vescovi Michele           1973 Collalto (UD)               1:47.34,2     12.47,0    (68)  42U      45.   ¦     8.17   32.¦   24.32   41.¦   23.53   43.¦   25.56   48.¦   24.54   45.¦
                                 UD   ---                                                                       ¦               ¦   32.49   41.¦   56.43   41.¦ 1:22.39   44.¦ 1:47.34   45.¦
   46. Asnicar Stefano           1977 Recoaro Terme (VI)          1:47.40,9     12.53,7   (207)  42U      46.   ¦     8.22   45.¦   24.50   44.¦   23.30   40.¦   25.52   44.¦   25.04   46.¦
       SCI FONDO RECOARO         VI   ---                                                                       ¦               ¦   33.13   45.¦   56.43   42.¦ 1:22.36   39.¦ 1:47.40   46.¦
   47. Langer Stephan            1976 B                           1:48.49,0     14.01,8   (330)  42U      47.   ¦     8.35   56.¦   25.14   49.¦   24.42   60.¦   25.32   39.¦   24.43   40.¦
       BELGIO TEAM               BEL  ---                                                                       ¦               ¦   33.50   48.¦   58.33   48.¦ 1:24.05   47.¦ 1:48.49   47.¦
   48. Sbabo Emanuele            1983 Schio (VI)                  1:49.59,6     15.12,4   (277)  42U      48.   ¦     8.18   34.¦   25.45   60.¦   24.31   49.¦   25.41   43.¦   25.43   49.¦
       G.S. PARACADUTISTI        VI   ---                                                                       ¦               ¦   34.04   55.¦   58.35   52.¦ 1:24.16   48.¦ 1:49.59   48.¦
   49. Facchini Paolo            1964 Predazzo (TN)               1:49.59,7     15.12,5   (322)  42U      49.   ¦     8.53   64.¦   25.12   48.¦   24.34   56.¦   25.39   42.¦   25.41   48.¦
       G.S. HARTMANN             TN   ---                                                                       ¦               ¦   34.05   56.¦   58.39   57.¦ 1:24.18   49.¦ 1:49.59   49.¦
   50. Sormani Innocente         1972 Sormano (CO)                1:51.03,8     16.16,6   (101)  42U      51.   ¦     8.36   57.¦   25.26   53.¦   24.31   51.¦   26.12   52.¦   26.16   62.¦
       G.S. I CAMOSCI            CO   ---                                                                       ¦               ¦   34.02   53.¦   58.34   51.¦ 1:24.47   53.¦ 1:51.03   50.¦
   51. Frigerio Giuseppe         1969 Rogeno (LC)                 1:51.07,8     16.20,6    (84)  42U      52.   ¦     8.37   58.¦   25.25   52.¦   24.31   50.¦   26.13   53.¦   26.21   65.¦
       G.S. I CAMOSCI            LC   ---                                                                       ¦               ¦   34.02   52.¦   58.33   49.¦ 1:24.46   52.¦ 1:51.07   51.¦
   52. Benamati Michele          1970 Dro (TN)                    1:51.11,5     16.24,3   (253)  42U      53.   ¦     8.33   55.¦   25.26   54.¦   24.33   55.¦   26.38   57.¦   25.59   51.¦
       TRIATHLON TRENTINO        TN   ---                                                                       ¦               ¦   34.00   49.¦   58.34   50.¦ 1:25.12   55.¦ 1:51.11   52.¦
   53. Graf Michael              1982 CH-Vaz/Obervaz              1:51.20,2     16.33,0    (73)  42U      54.   ¦     8.24   47.¦   25.39   58.¦   24.32   54.¦   26.11   51.¦   26.32   70.¦
       SC LENZERHEIDE            SUI  ---                                                                       ¦               ¦   34.03   54.¦   58.36   54.¦ 1:24.47   54.¦ 1:51.20   53.¦
   54. Gabrielli Roberto         1973 Predazzo (TN)               1:51.34,1     16.46,9   (270)  42U      55.   ¦     8.45   60.¦   25.15   50.¦   24.36   58.¦   26.08   50.¦   26.48   74.¦
       THRIATLON TRENTINO        TN   ---                                                                       ¦               ¦   34.01   50.¦   58.37   55.¦ 1:24.46   51.¦ 1:51.34   54.¦
   55. Delladio Marcello         1964 Ziano di Fiemme (TN)        1:51.44,9     16.57,7   (104)  42U      56.   ¦     8.22   46.¦   24.49   42.¦   24.28   48.¦   26.56   67.¦   27.07   89.¦
       Aretè Club                TN   ---                                                                       ¦               ¦   33.12   44.¦   57.41   47.¦ 1:24.37   50.¦ 1:51.44   55.¦
   56. Bollati Ettore            1966 Rosta (TO)                  1:52.04,8     17.17,6   (265)  42U      57.   ¦     8.28   51.¦   25.40   59.¦   24.32   53.¦   26.32   55.¦   26.51   75.¦
       SKI NORDICO TORINO        TO   ---                                                                       ¦               ¦   34.08   58.¦   58.41   58.¦ 1:25.13   57.¦ 1:52.04   56.¦
   57. Sormani Mauro             1976 Sormano (CO)                1:52.06,9     17.19,7    (95)  42U      58.   ¦     8.26   48.¦   25.34   56.¦   24.34   57.¦   26.36   56.¦   26.54   78.¦
       S.C. SORMANO              CO   ---                                                                       ¦               ¦   34.01   51.¦   58.36   53.¦ 1:25.12   56.¦ 1:52.06   57.¦
   58. Borrmann Jens             1974 D-Friedewald                1:52.45,5     17.58,3   (802)  42U      59.   ¦    10.00  133.¦   25.38   57.¦   24.24   47.¦   26.17   54.¦   26.23   67.¦
       SV Hermsdorf              GER  ---                                                                       ¦               ¦   35.39   77.¦ 1:00.04   70.¦ 1:26.21   59.¦ 1:52.45   58.¦
   59. Glushkov Igor             1968 RUS-Moscow                  1:52.50,7     18.03,5   (325)  42U      61.   ¦     8.29   52.¦   26.16   75.¦   25.02   71.¦   27.04   70.¦   25.57   50.¦
       RUSSIA TEAM               RUS  ---                                                                       ¦               ¦   34.46   59.¦   59.49   59.¦ 1:26.53   61.¦ 1:52.50   59.¦
   60. Longa Mattia              1988 Livigno (SO)                1:52.59,0     18.11,8   (366)  42U      63.   ¦     9.04   71.¦   26.13   72.¦   24.44   63.¦   26.53   61.¦   26.03   53.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   35.18   71.¦ 1:00.02   68.¦ 1:26.56   65.¦ 1:52.59   60.¦
   61. Komlev Yury               1967 RUS                         1:52.59,4     18.12,2    (65)  42U      64.   ¦     9.00   67.¦   25.48   61.¦   25.00   70.¦   27.04   71.¦   26.04   55.¦
       RUSSIA TEAM               RUS  ---                                                                       ¦               ¦   34.49   61.¦   59.49   60.¦ 1:26.54   63.¦ 1:52.59   61.¦
   62. Degaudenz Roberto         1964 Predazzo (TN)               1:53.03,5     18.16,3   (304)  42U      65.   ¦     8.37   59.¦   26.38   81.¦   24.43   61.¦   26.55   64.¦   26.09   59.¦
       TRIATHLON TRENTINO        TN   ---                                                                       ¦               ¦   35.15   67.¦   59.58   63.¦ 1:26.54   62.¦ 1:53.03   62.¦
   63. Buffett Rhodri            1988 GB                          1:53.06,9     18.19,7    (77)  42U      66.   ¦     8.32   54.¦   25.33   55.¦   24.32   52.¦   26.38   58.¦   27.49  107.¦
                                 GBR  ---                                                                       ¦               ¦   34.06   57.¦   58.38   56.¦ 1:25.17   58.¦ 1:53.06   63.¦
   64. Fontana Ivano             1964 Lavis (TN)                  1:53.09,6     18.22,4   (269)  42U      67.   ¦     9.07   75.¦   26.02   65.¦   24.47   66.¦   26.54   62.¦   26.18   63.¦
       TRIATHLON TRENTINO        TN   ---                                                                       ¦               ¦   35.09   64.¦   59.57   61.¦ 1:26.51   60.¦ 1:53.09   64.¦
   65. Confortola Pierino        1961 Livigno (SO)                1:53.11,4     18.24,2   (282)  42U      68.   ¦     9.05   72.¦   26.14   73.¦   24.41   59.¦   26.55   65.¦   26.14   61.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   35.19   73.¦ 1:00.01   66.¦ 1:26.56   66.¦ 1:53.11   65.¦
   66. Suchy Jiri                1976 CZ-Praha                    1:53.46,8     18.59,6   (354)  42U      69.   ¦     8.48   62.¦   26.26   77.¦   24.44   64.¦   26.55   63.¦   26.51   75.¦
       Enervit                   CZE  ---                                                                       ¦               ¦   35.15   67.¦ 1:00.00   64.¦ 1:26.55   64.¦ 1:53.46   66.¦
   67. Bossi Boris               1968 CH-Davos Dorf               1:54.09,5     19.22,3   (205)  42U      70.   ¦     9.06   74.¦   26.19   76.¦   25.14   77.¦   27.26   80.¦   26.02   52.¦
       SKI CLUB DAVOS            SUI  ---                                                                       ¦               ¦   35.26   75.¦ 1:00.40   75.¦ 1:28.07   71.¦ 1:54.09   67.¦
   68. Collavo Mirco             1970 Quero (BL)                  1:54.09,6     19.22,4  (1207)  42U      71.   ¦     9.46  112.¦   25.22   51.¦   24.49   67.¦   27.09   73.¦   27.02   84.¦
       C.U.S. BOLOGNA            BL   ---                                                                       ¦               ¦   35.08   63.¦   59.58   62.¦ 1:27.07   67.¦ 1:54.09   68.¦
   69. Baiocchi Leonardo         1974 Abbadia San Salvatore (SI   1:54.12,6     19.25,4   (252)  42U      72.   ¦     9.07   76.¦   26.00   64.¦   24.54   69.¦   27.15   76.¦   26.54   79.¦
       S.C. AMIATA               SI   ---                                                                       ¦               ¦   35.08   62.¦ 1:00.02   69.¦ 1:27.18   70.¦ 1:54.12   69.¦
   70. Trofimov Ivan             1989 RUS                         1:54.40,9     19.53,7    (64)  42U      74.   ¦     8.32   53.¦   27.36  108.¦   25.14   77.¦   27.08   72.¦   26.08   57.¦
       Russia Team               RUS  ---                                                                       ¦               ¦   36.09   80.¦ 1:01.24   78.¦ 1:28.32   78.¦ 1:54.40   70.¦
   71. Magnocavallo Riccardo     1964 Trento (TN)                 1:54.45,9     19.58,7   (272)  42U      75.   ¦     9.43  105.¦   26.39   82.¦   25.06   72.¦   27.03   69.¦   26.13   60.¦
       CUS PARMA                 TN   ---                                                                       ¦               ¦   36.22   91.¦ 1:01.28   82.¦ 1:28.32   77.¦ 1:54.45   71.¦
   72. Vasilchenkov Yuri         1964 RUS                         1:54.47,6     20.00,4   (317)  42U      76.   ¦     9.37   96.¦   26.37   80.¦   25.13   75.¦   27.12   75.¦   26.07   56.¦
       RUSSIA TEAM               RUS  ---                                                                       ¦               ¦   36.14   83.¦ 1:01.27   81.¦ 1:28.39   80.¦ 1:54.47   72.¦
   73. Peri Andrea               1983 Livigno (SO)                1:54.49,2     20.02,0   (350)  42U      77.   ¦     9.51  115.¦   26.12   70.¦   25.23   84.¦   26.58   68.¦   26.23   66.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   36.03   79.¦ 1:01.26   80.¦ 1:28.25   72.¦ 1:54.49   73.¦
   74. Ferrari Giuliano          1966 Predazzo (TN)               1:54.51,5     20.04,3   (246)  42U      78.   ¦     9.22   83.¦   26.55   93.¦   25.17   80.¦   26.56   66.¦   26.20   64.¦
       S.C. MARZOLA              TN   ---                                                                       ¦               ¦   36.17   86.¦ 1:01.35   84.¦ 1:28.31   76.¦ 1:54.51   74.¦
   75. Merlo Alberto             1976 Bassano del Grappa (VI)     1:54.56,5     20.09,3   (238)  42U      79.   ¦     8.58   65.¦   26.28   78.¦   24.54   68.¦   28.09   93.¦   26.26   68.¦
       G.S.A. MONTEGRAPPA        VI   ---                                                                       ¦               ¦   35.26   76.¦ 1:00.21   71.¦ 1:28.30   75.¦ 1:54.56   75.¦
   76. Agostini Arnaldo          1962 Fai di Paganella (TN)       1:55.11,3     20.24,1   (260)  42U      80.   ¦     9.01   69.¦   26.12   71.¦   24.47   65.¦   27.15   77.¦   27.53  108.¦
       TRIATHLON TRENTINO        TN   ---                                                                       ¦               ¦   35.14   66.¦ 1:00.01   67.¦ 1:27.17   69.¦ 1:55.11   76.¦
   77. Zvontsov Igor             1962 BLR-Krasnogorsk             1:55.14,2     20.27,0   (849)  42U      81.   ¦     9.08   77.¦   26.08   67.¦   25.08   74.¦   28.11   94.¦   26.37   71.¦
       Ultra                     BLR  ---                                                                       ¦               ¦   35.17   70.¦ 1:00.25   73.¦ 1:28.36   79.¦ 1:55.14   77.¦
   78. Saravalle Furio           1965 ST. CHRISTOPHE (AO)         1:55.14,3     20.27,1   (297)  42U      82.   ¦     9.19   80.¦   27.02   95.¦   25.13   75.¦   27.34   83.¦   26.04   54.¦
                                 AO   ---                                                                       ¦               ¦   36.22   90.¦ 1:01.35   85.¦ 1:29.09   87.¦ 1:55.14   78.¦
   79. Melesi Andrea             1970 Primaluna (LC)              1:55.16,7     20.29,5    (89)  42U      83.   ¦     8.50   63.¦   25.58   62.¦   25.36   90.¦   28.04   88.¦   26.47   73.¦
       S.C. LECCO                LC   ---                                                                       ¦               ¦   34.48   60.¦ 1:00.25   72.¦ 1:28.29   73.¦ 1:55.16   79.¦
   80. Bräutigam Marcel          1987 D-Oberhof                   1:55.17,8     20.30,6  (1393)  42U      84.   ¦    10.11  144.¦   26.43   85.¦   25.25   86.¦   26.49   59.¦   26.08   58.¦
       Polizei Skiteam Thueringe GER  ---                                                                       ¦               ¦   36.54  102.¦ 1:02.20   94.¦ 1:29.09   86.¦ 1:55.17   80.¦
   81. Rainolter Marco           1968 Bormio (SO)                 1:55.30,0     20.42,8   (172)  42U      85.   ¦     9.16   79.¦   26.00   63.¦   24.43   62.¦   27.16   78.¦   28.13  118.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   si                                                                        ¦               ¦   35.16   69.¦ 1:00.00   65.¦ 1:27.16   68.¦ 1:55.30   81.¦
   82. Fachin Claudio            1973 Valdidentro (SO)            1:55.50,8     21.03,6   (383)  42U      86.   ¦     9.10   78.¦   26.08   66.¦   25.07   73.¦   28.03   87.¦   27.21   94.¦
       S.C ALTA VALTELLINA       SO   ---                                                                       ¦               ¦   35.18   72.¦ 1:00.26   74.¦ 1:28.29   74.¦ 1:55.50   82.¦
   83. Zhitenev Ivan             1972 RUS-191024 St Pietroburgo   1:56.06,8     21.19,6   (370)  42U      87.   ¦     9.36   95.¦   26.40   83.¦   25.20   82.¦   27.30   81.¦   26.59   82.¦
                                 RUS  ---                                                                       ¦               ¦   36.16   85.¦ 1:01.36   86.¦ 1:29.07   83.¦ 1:56.06   83.¦
   84. Vigna Tommaso             1964 Chiusa Pesio (CN)           1:56.12,5     21.25,3   (226)  42U      88.   ¦     9.31   91.¦   26.49   90.¦   25.16   79.¦   27.30   82.¦   27.04   87.¦
       S.C.  VALLE PESIO         CN   ---                                                                       ¦               ¦   36.20   89.¦ 1:01.37   87.¦ 1:29.08   85.¦ 1:56.12   84.¦
   85. Songini Dario             1969 Ardenno (SO)                1:56.15,4     21.28,2   (284)  42U      89.   ¦     9.39  100.¦   26.45   86.¦   25.54   96.¦   26.52   60.¦   27.03   85.¦
       SKI CLUB CHIAVENNA        SO   ---                                                                       ¦               ¦   36.24   92.¦ 1:02.19   93.¦ 1:29.12   88.¦ 1:56.15   85.¦
   86. Wagenführ Thomas          1971 CH-Davos Platz              1:56.25,6     21.38,4   (335)  42U      90.   ¦     9.05   73.¦   26.16   74.¦   25.40   93.¦   28.05   90.¦   27.17   93.¦
       SKI CLUB DAVOS            SUI  ---                                                                       ¦               ¦   35.21   74.¦ 1:01.02   77.¦ 1:29.07   84.¦ 1:56.25   86.¦
   87. Ceccato Mirko             1976 Enego (VI)                  1:56.30,5     21.43,3   (739)  42U      91.   ¦     9.48  114.¦   26.11   69.¦   25.25   85.¦   27.26   79.¦   27.39  101.¦
       C.S. BASSANO              VI   ---                                                                       ¦               ¦   36.00   78.¦ 1:01.25   79.¦ 1:28.51   81.¦ 1:56.30   87.¦
   88. Cusini Gelsomino          1964 Livigno (SO)                1:56.33,1     21.45,9   (173)  42U      92.   ¦     9.23   84.¦   26.47   87.¦   25.40   92.¦   27.10   74.¦   27.31   96.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   si                                                                        ¦               ¦   36.10   81.¦ 1:01.51   90.¦ 1:29.01   82.¦ 1:56.33   88.¦
   89. Rampazzo Sasha            1975 Bormio (SO)                 1:56.48,8     22.01,6   (221)  42U      93.   ¦     9.38   98.¦   26.49   89.¦   25.21   83.¦   28.04   88.¦   26.55   80.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   ---                                                                       ¦               ¦   36.27   95.¦ 1:01.49   88.¦ 1:29.53   91.¦ 1:56.48   89.¦
   90. Walcher Heinz             1961 A-Schladming                1:57.25,2     22.38,0   (208)  42U      94.   ¦     8.47   61.¦   27.33  106.¦   25.30   87.¦   28.11   95.¦   27.22   95.¦
       WSV SCHLADMING            AUT  ---                                                                       ¦               ¦   36.20   88.¦ 1:01.51   89.¦ 1:30.02   92.¦ 1:57.25   90.¦
   91. Zhukov Andrey             1976 R                           1:57.25,7     22.38,5   (371)  42U      95.   ¦     9.01   68.¦   26.10   68.¦   25.36   89.¦   28.40  106.¦   27.57  111.¦
       RUSSIA                    ROM  ---                                                                       ¦               ¦   35.11   65.¦ 1:00.47   76.¦ 1:29.28   89.¦ 1:57.25   91.¦
   92. Coda Giuseppe             1969 Oulx (TO)                   1:57.28,5     22.41,3   (780)  42U      96.   ¦     9.41  102.¦   26.34   79.¦   25.18   81.¦   28.12   96.¦   27.42  106.¦
       SKI NORDICO TORINO        TO   ---                                                                       ¦               ¦   36.15   84.¦ 1:01.33   83.¦ 1:29.46   90.¦ 1:57.28   92.¦
   93. Villa Nicola              1971 Brentonico (TN)             1:58.02,4     23.15,2   (279)  42U      97.   ¦     9.27   87.¦   26.51   91.¦   25.33   88.¦   28.13   97.¦   27.56  110.¦
       GS.  BRENTONICO           TN   ---                                                                       ¦               ¦   36.18   87.¦ 1:01.52   91.¦ 1:30.06   93.¦ 1:58.02   93.¦
   94. Göhler Stefan             1979 D-Holzhau                   1:58.20,7     23.33,5  (1266)  42U      98.   ¦    10.35  185.¦   26.55   92.¦   25.43   94.¦   28.07   92.¦   26.59   83.¦
                                 GER  ---                                                                       ¦               ¦   37.30  110.¦ 1:03.13   98.¦ 1:31.20   95.¦ 1:58.20   94.¦
   95. Alexandrov Grigory        1972 RUS-Mosca                   1:58.54,3     24.07,1   (206)  42U      100.  ¦     9.59  130.¦   27.24  103.¦   26.08   99.¦   28.28   98.¦   26.53   77.¦
       GORODISSKY & PARTNERS     RUS  ---                                                                       ¦               ¦   37.23  108.¦ 1:03.32  105.¦ 1:32.00  100.¦ 1:58.54   95.¦
   96. Bähr Hendrik              1965 D-Leinfelden-Echterdingen   1:58.56,7     24.09,5   (291)  42U      101.  ¦    10.07  138.¦   27.59  118.¦   26.23  106.¦   27.59   85.¦   26.26   69.¦
       GERMANIA                  GER  ---                                                                       ¦               ¦   38.07  127.¦ 1:04.30  114.¦ 1:32.29  106.¦ 1:58.56   96.¦
   97. Nussbaumer Harry          1961 CH-Uster                    1:58.58,5     24.11,3   (240)  42U      102.  ¦     9.35   94.¦   27.49  111.¦   26.31  111.¦   28.06   91.¦   26.55   81.¦
       LANGLAUFCLUB HERRLIBERG   SUI  ---                                                                       ¦               ¦   37.24  109.¦ 1:03.56  109.¦ 1:32.03  101.¦ 1:58.58   97.¦
   98. Duso Mario                1959 Lugo di Vicenza (VI)        1:58.59,8     24.12,6   (292)  42U      103.  ¦     9.29   89.¦   26.58   94.¦   25.38   91.¦   29.14  122.¦   27.40  102.¦
       SCI NORDICO MONTE CORNO   VI   ---                                                                       ¦               ¦   36.27   94.¦ 1:02.05   92.¦ 1:31.19   94.¦ 1:58.59   98.¦
   99. Golubkov Leonid           1963 RUS-Russia                  1:59.04,0     24.16,8    (62)  42U      104.  ¦     9.00   66.¦   28.06  125.¦   26.16  101.¦   28.29  101.¦   27.11   91.¦
       RUSSIA TEAM               RUS  ---                                                                       ¦               ¦   37.07  103.¦ 1:03.23  102.¦ 1:31.52   97.¦ 1:59.04   99.¦
  100. Mosca Cristiano           1971 I                           1:59.05,0     24.17,8   (293)  42U      105.  ¦     9.25   86.¦   27.03   96.¦   26.15  100.¦   29.15  124.¦   27.05   88.¦
       GRONLAIT TEAM                  ---                                                                       ¦               ¦   36.29   96.¦ 1:02.44   96.¦ 1:31.59   99.¦ 1:59.05  100.¦
  101. Hudecek Jiri              1986 CZ-Lety u Prahy             1:59.29,2     24.42,0   (308)  42U      106.  ¦    10.18  160.¦   28.08  128.¦   26.18  102.¦   28.01   86.¦   26.42   72.¦
       Scott & Hagget Team       CZE  ---                                                                       ¦               ¦   38.27  136.¦ 1:04.45  124.¦ 1:32.47  112.¦ 1:59.29  101.¦
  102. Massignan Paolo           1968 Montecchio Maggiore (VI)    1:59.41,4     24.54,2   (361)  42U      107.  ¦    10.15  155.¦   27.50  112.¦   26.33  115.¦   27.47   84.¦   27.14   92.¦
       S.C. NORDICO Terme Eugane VI   ---                                                                       ¦               ¦   38.05  125.¦ 1:04.39  117.¦ 1:32.27  104.¦ 1:59.41  102.¦
  103. Cortesi Reto              1968 CH-Poschiavo                1:59.49,2     25.02,0   (320)  42U      108.  ¦     9.44  108.¦   27.57  115.¦   26.20  104.¦   28.43  108.¦   27.03   86.¦
       SPORTIVA PALU POSCHIAVO   SUI  ---                                                                       ¦               ¦   37.41  113.¦ 1:04.02  113.¦ 1:32.45  111.¦ 1:59.49  103.¦
  104. Bonazzi Giovanni          1964 Ardesio (BG)                1:59.52,5     25.05,3   (229)  42U      109.  ¦     9.20   82.¦   27.05   97.¦   26.19  103.¦   29.13  121.¦   27.53  108.¦
       S.C. VALGANDINO           BG   ---                                                                       ¦               ¦   36.26   93.¦ 1:02.45   97.¦ 1:31.58   98.¦ 1:59.52  104.¦
  105. Janikulla Robert          1986 D-Oberhof                   2:00.03,2     25.16,0  (1402)  42U      111.  ¦    10.01  135.¦   27.15  100.¦   26.36  118.¦   28.38  105.¦   27.31   97.¦
       Polizei Skiteam Thueringe GER  ---                                                                       ¦               ¦   37.17  105.¦ 1:03.53  107.¦ 1:32.31  107.¦ 2:00.03  105.¦
  106. Porta Simone              1986 Tirano (SO)                 2:00.03,9     25.16,7   (346)  42U      112.  ¦    10.02  137.¦   27.16  101.¦   26.35  117.¦   28.28  100.¦   27.41  105.¦
       SCI CAI TIRANO            SO   ---                                                                       ¦               ¦   37.18  106.¦ 1:03.54  108.¦ 1:32.22  103.¦ 2:00.03  106.¦
  107. Palata Miroslav           1963 CZ-Prague                   2:00.08,4     25.21,2   (353)  42U      113.  ¦     9.27   88.¦   27.08   98.¦   26.47  129.¦   28.41  107.¦   28.04  117.¦
       ENERVIT                   CZE  ---                                                                       ¦               ¦   36.35   98.¦ 1:03.22  101.¦ 1:32.03  102.¦ 2:00.08  107.¦
  108. Brunner Reto              1972 CH-Einsiedeln               2:00.10,8     25.23,6   (302)  42U      114.  ¦     9.03   70.¦   28.11  130.¦   26.29  110.¦   28.48  109.¦   27.37   99.¦
       SAS ZURICH                SUI  ---                                                                       ¦               ¦   37.15  104.¦ 1:03.44  106.¦ 1:32.32  109.¦ 2:00.10  108.¦
  109. Bertarelli Paolo          1965 CH-Pregassona               2:00.58,3     26.11,1   (228)  42U      115.  ¦    10.10  143.¦   27.57  116.¦   26.33  114.¦   28.37  104.¦   27.39  100.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   38.08  129.¦ 1:04.42  122.¦ 1:33.19  119.¦ 2:00.58  109.¦
  110. Barresi Antonino          1974 Feltre (BL)                 2:00.58,7     26.11,5  (1128)  42U      116.  ¦    10.23  167.¦   28.22  139.¦   25.55   97.¦   28.36  103.¦   27.41  104.¦
       S.C. GATTO DELLE NEVI     BL   ---                                                                       ¦               ¦   38.45  145.¦ 1:04.41  120.¦ 1:33.17  117.¦ 2:00.58  110.¦
  111. Keinath Torsten           1975 D-Immendingen               2:00.59,5     26.12,3   (271)  42U      117.  ¦     9.54  120.¦   28.34  145.¦   26.21  105.¦   28.29  101.¦   27.40  103.¦
       SC ONSTMETTINGEN          GER  ---                                                                       ¦               ¦   38.28  137.¦ 1:04.49  128.¦ 1:33.18  118.¦ 2:00.59  111.¦
  112. Rejzek Martin             1972 D-Braunschweig              2:01.01,8     26.14,6   (276)  42U      118.  ¦     9.20   81.¦   27.25  104.¦   26.38  119.¦   29.05  115.¦   28.32  129.¦
       Eintracht Braunschweig    GER  ---                                                                       ¦               ¦   36.45   99.¦ 1:03.24  103.¦ 1:32.29  105.¦ 2:01.01  112.¦
  113. Vogel Heinz               1968 CH-Grabs                    2:01.07,8     26.20,6   (215)  42U      119.  ¦     9.30   90.¦   26.41   84.¦   26.31  112.¦   28.50  112.¦   29.33  168.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   36.11   82.¦ 1:02.43   95.¦ 1:31.34   96.¦ 2:01.07  113.¦
  114. Pedrotti Valerio          1970 Chiesa in Valmalenco (SO)   2:01.11,9     26.24,7   (241)  42U      120.  ¦     9.44  109.¦   27.38  109.¦   26.38  121.¦   28.49  111.¦   28.21  121.¦
       A.S.D. LANZADA            SO   ---                                                                       ¦               ¦   37.22  107.¦ 1:04.01  112.¦ 1:32.50  113.¦ 2:01.11  114.¦
  115. Ivanov Sergey             1979 R-143909 Balashikha         2:01.25,5     26.38,3   (203)  42U      121.  ¦     9.24   85.¦   27.29  105.¦   27.03  143.¦   29.06  116.¦   28.21  123.¦
       Start Balashikha          ROM  ---                                                                       ¦               ¦   36.53  101.¦ 1:03.57  110.¦ 1:33.03  114.¦ 2:01.25  115.¦
  116. Hartmann Sven             1970 D-Bockau                    2:01.29,5     26.42,3   (235)  42U      122.  ¦    10.13  147.¦   27.21  102.¦   25.50   95.¦   29.09  118.¦   28.55  142.¦
       SV Carlsfeld              GER  ---                                                                       ¦               ¦   37.34  111.¦ 1:03.24  104.¦ 1:32.34  110.¦ 2:01.29  116.¦
  117. Ventura Stefano           1965 Carano (LT)                 2:01.40,7     26.53,5   (836)  42U      123.  ¦     9.43  106.¦   26.48   88.¦   26.44  124.¦   29.15  126.¦   29.08  154.¦
       Aretè Club                LT   ---                                                                       ¦               ¦   36.32   97.¦ 1:03.16   99.¦ 1:32.32  108.¦ 2:01.40  117.¦
  118. Popp Thomas               1966 CH-Davos Frauenkirch        2:01.57,6     27.10,4   (275)  42U      124.  ¦    10.14  150.¦   27.35  107.¦   26.50  133.¦   28.28   98.¦   28.49  138.¦
       SC Scardanal              SUI  ---                                                                       ¦               ¦   37.49  117.¦ 1:04.39  118.¦ 1:33.08  116.¦ 2:01.57  118.¦
  119. Offermann David           1984 B-Elser                     2:02.00,5     27.13,3   (332)  42U      125.  ¦    10.15  153.¦   27.45  110.¦   25.58   98.¦   29.21  130.¦   28.40  132.¦
       Skiclub Elsenborn         BEL  ---                                                                       ¦               ¦   38.00  120.¦ 1:03.59  111.¦ 1:33.20  120.¦ 2:02.00  119.¦
  120. Bass Jachen               1964 CH-Martina                  2:02.15,7     27.28,5   (263)  42U      126.  ¦     9.51  116.¦   28.51  158.¦   26.46  128.¦   29.35  141.¦   27.10   90.¦
       MUNDIN TSCHLIN            SUI  ---                                                                       ¦               ¦   38.43  143.¦ 1:05.30  139.¦ 1:35.05  135.¦ 2:02.15  120.¦
  121. Pedrotti Gianmario        1966 Tirano (SO)                 2:02.19,8     27.32,6   (342)  42U      128.  ¦     9.45  111.¦   27.57  116.¦   26.55  136.¦   29.20  129.¦   28.20  119.¦
       Retike Ski Tirano         SO   ---                                                                       ¦               ¦   37.43  115.¦ 1:04.38  116.¦ 1:33.59  123.¦ 2:02.19  121.¦
  122. Bertolina Francesco       1962 Livigno (SO)                2:02.23,2     27.36,0   (280)  42U      129.  ¦     9.59  130.¦   28.04  124.¦   26.44  125.¦   29.14  123.¦   28.20  120.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   38.04  124.¦ 1:04.48  127.¦ 1:34.02  126.¦ 2:02.23  122.¦
  123. Gervasoni Claudio         1963 Bergamo (BG)                2:02.31,3     27.44,1   (233)  42U      130.  ¦    10.01  134.¦   28.17  135.¦   26.32  113.¦   29.09  119.¦   28.30  127.¦
       S.C. ALTITUDE             BG   ---                                                                       ¦               ¦   38.18  132.¦ 1:04.51  131.¦ 1:34.00  124.¦ 2:02.31  123.¦
  124. Brabec Miroslav           1967 CZ-Cernostice               2:03.05,5     28.18,3   (301)  42U      131.  ¦     9.39   99.¦   28.16  134.¦   26.46  127.¦   29.16  128.¦   29.06  151.¦
       Habrdy Ski Team           CZE  ---                                                                       ¦               ¦   37.56  118.¦ 1:04.42  123.¦ 1:33.59  122.¦ 2:03.05  124.¦
  125. Romagnolo Luca            1962 Thiene (VI)                 2:03.05,9     28.18,7   (256)  42U      132.  ¦     9.33   93.¦   27.13   99.¦   26.34  116.¦   29.44  147.¦   30.00  185.¦
       SCI NORDICO MONTE CORNO   VI   ---                                                                       ¦               ¦   36.46  100.¦ 1:03.21  100.¦ 1:33.05  115.¦ 2:03.05  125.¦
  126. Spescha Sepp              1964 CH-Chur                     2:03.11,5     28.24,3   (243)  42U      133.  ¦     9.58  129.¦   28.09  129.¦   26.44  126.¦   29.24  133.¦   28.54  141.¦
       E.S.V.                    SUI  ---                                                                       ¦               ¦   38.07  128.¦ 1:04.52  133.¦ 1:34.16  127.¦ 2:03.11  126.¦
  127. Martinelli Luca           1976 Roma (RM)                   2:03.17,2     28.30,0   (796)  42U      134.  ¦    10.14  148.¦   28.16  133.¦   26.25  108.¦   29.25  134.¦   28.56  143.¦
       S.C.UBI Banca Goggi       RM   ---                                                                       ¦               ¦   38.30  139.¦ 1:04.55  136.¦ 1:34.20  130.¦ 2:03.17  127.¦
  128. Wursthorn Rainer          1968 D-Villingen-Schwenningen    2:03.21,5     28.34,3   (216)  42U      135.  ¦     9.42  104.¦   28.20  137.¦   26.49  131.¦   29.32  139.¦   28.58  144.¦
       SC VILLINGEN              GER  ---                                                                       ¦               ¦   38.02  122.¦ 1:04.51  132.¦ 1:34.23  131.¦ 2:03.21  128.¦
  129. Engelhaupt Stefan         1983 D-Schmalkalden              2:03.23,1     28.35,9   (804)  42U      136.  ¦    10.21  163.¦   29.28  182.¦   26.55  137.¦   29.01  114.¦   27.37   98.¦
       POLIZEISKITEAM-THURINGEN  GER  ---                                                                       ¦               ¦   39.49  177.¦ 1:06.44  162.¦ 1:35.45  145.¦ 2:03.23  129.¦
  130. Capitanio Massimo         1973 Rogno (BG)                  2:03.36,6     28.49,4   (680)  42U      138.  ¦    10.23  168.¦   28.01  121.¦   26.25  109.¦   29.29  135.¦   29.16  159.¦
       S.C. SCHILPARIO           BG   ---                                                                       ¦               ¦   38.25  133.¦ 1:04.50  130.¦ 1:34.19  129.¦ 2:03.36  130.¦
  131. Miselli Roberto           1966 Scandiano (RE)              2:03.41,8     28.54,6   (239)  42U      139.  ¦    10.25  172.¦   28.42  152.¦   27.17  152.¦   29.15  125.¦   28.00  113.¦
       AGONISTICA BOSCOREALE     RE   ---                                                                       ¦               ¦   39.07  155.¦ 1:06.25  148.¦ 1:35.41  141.¦ 2:03.41  131.¦
  132. Heimann Ruedi             1960 CH-Belp                     2:03.42,9     28.55,7   (377)  42U      140.  ¦     9.43  107.¦   28.01  120.¦   26.55  138.¦   29.37  142.¦   29.25  162.¦
       SKIKLUB OBERWIL I.S.      SUI  ---                                                                       ¦               ¦   37.44  116.¦ 1:04.40  119.¦ 1:34.17  128.¦ 2:03.42  132.¦
  133. Pedroni Fiorenzo          1960 Pinerolo (TO)               2:03.43,5     28.56,3   (312)  42U      141.  ¦    10.16  156.¦   28.42  152.¦   27.34  162.¦   29.08  117.¦   28.01  114.¦
       S.C. VALCHISONE - CAMILLO TO   ---                                                                       ¦               ¦   38.58  153.¦ 1:06.32  153.¦ 1:35.41  142.¦ 2:03.43  133.¦
  134. Urbani Michel             1987 Livigno (SO)                2:03.44,3     28.57,1   (374)  42U      142.  ¦    10.11  145.¦   27.55  113.¦   26.41  122.¦   28.48  110.¦   30.07  192.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   38.06  126.¦ 1:04.48  126.¦ 1:33.36  121.¦ 2:03.44  134.¦
  135. Budnik Alexander          1972 RUS-Russia                  2:03.53,4     29.06,2   (372)  42U      143.  ¦     9.39  101.¦   28.00  119.¦   27.07  146.¦   30.06  162.¦   28.59  146.¦
       WORLDCLASS RUSSIA         RUS  ---                                                                       ¦               ¦   37.40  112.¦ 1:04.48  125.¦ 1:34.54  134.¦ 2:03.53  135.¦
  136. Delle Grazie Francesco    1962 Sondrio (SO)                2:03.56,9     29.09,7   (177)  42U      144.  ¦     9.45  110.¦   28.14  132.¦   26.38  120.¦   29.23  132.¦   29.55  179.¦
       S.C. VALMALENCO           SO   si                                                                        ¦               ¦   38.00  119.¦ 1:04.38  115.¦ 1:34.01  125.¦ 2:03.56  136.¦
  137. Berlanda Alessio          1979 Povo (TN)                   2:04.11,7     29.24,5   (359)  42U      145.  ¦     9.32   92.¦   28.59  165.¦   27.00  142.¦   29.59  156.¦   28.39  131.¦
       G.S. HARTMANN             TN   ---                                                                       ¦               ¦   38.32  141.¦ 1:05.33  141.¦ 1:35.32  140.¦ 2:04.11  137.¦
  138. Demattio Diego            1983 Carano (TN)                 2:04.13,8     29.26,6   (218)  42U      146.  ¦     9.53  119.¦   29.49  191.¦   26.56  139.¦   29.31  138.¦   28.03  116.¦
       U.S. STELLA ALPINA        TN   ---                                                                       ¦               ¦   39.42  173.¦ 1:06.39  159.¦ 1:36.10  152.¦ 2:04.13  138.¦
  139. Zanon Giuseppe            1973 Tesero (TN)                 2:04.16,1     29.28,9   (775)  42U      147.  ¦    10.49  205.¦   28.28  142.¦   27.35  163.¦   28.52  113.¦   28.30  128.¦
       U.S.C. CORNACCI TESERO    TN   ---                                                                       ¦               ¦   39.18  162.¦ 1:06.53  164.¦ 1:35.45  143.¦ 2:04.16  139.¦
  140. Haas Arnold               1959 D-Stockach                  2:04.27,6     29.40,4   (307)  42U      148.  ¦    10.10  142.¦   29.14  172.¦   27.15  149.¦   29.21  131.¦   28.26  125.¦
       RIVAL-HAUSHALT.           GER  ---                                                                       ¦               ¦   39.25  164.¦ 1:06.40  160.¦ 1:36.01  149.¦ 2:04.27  140.¦
  141. Stolyarov Valery          1971 I                           2:04.29,2     29.42,0   (337)  42U      149.  ¦     9.46  113.¦   29.14  171.¦   27.26  159.¦   29.34  140.¦   28.26  126.¦
                                      ---                                                                       ¦               ¦   39.01  154.¦ 1:06.28  149.¦ 1:36.02  151.¦ 2:04.29  141.¦
  142. Zoennchen Birk            1970 D-Hermsdorf                 2:04.31,0     29.43,8   (384)  42U      150.  ¦     9.58  126.¦   28.42  151.¦   26.50  132.¦   30.00  157.¦   28.59  147.¦
       SV Hermsdorf              GER  ---                                                                       ¦               ¦   38.40  142.¦ 1:05.30  140.¦ 1:35.31  139.¦ 2:04.31  142.¦
  143. Bormolini Albertino       1970 Livigno (SO)                2:04.31,1     29.43,9   (850)  42U      151.  ¦    10.19  161.¦   28.06  126.¦   26.52  135.¦   30.02  160.¦   29.10  155.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   38.25  134.¦ 1:05.17  138.¦ 1:35.20  136.¦ 2:04.31  143.¦
  144. Riva Pietro               1964 Galbiate (LC)               2:04.39,3     29.52,1   (180)  42U      152.  ¦     9.54  121.¦   28.06  126.¦   26.48  130.¦   29.54  151.¦   29.54  178.¦
       S.C. OSA                  LC   si                                                                        ¦               ¦   38.01  121.¦ 1:04.49  129.¦ 1:34.44  133.¦ 2:04.39  144.¦
  145. Chatrian Matteo           1981 Torgnon (AO)                2:04.40,9     29.53,7   (713)  42U      153.  ¦     9.58  127.¦   28.52  159.¦   26.57  140.¦   30.30  170.¦   28.21  121.¦
       S.C. TORGNON              AO   ---                                                                       ¦               ¦   38.51  148.¦ 1:05.49  143.¦ 1:36.19  155.¦ 2:04.40  145.¦
  146. Visintini Giovanni        1967 Ponte Nelle Alpi (BL)       2:04.41,5     29.54,3   (661)  42U      154.  ¦    10.31  179.¦   28.24  140.¦   27.38  166.¦   29.43  146.¦   28.24  124.¦
       S.C. GATTO DELLE NEVI     BL   ---                                                                       ¦               ¦   38.56  151.¦ 1:06.34  154.¦ 1:36.17  154.¦ 2:04.41  146.¦
  147. Segor Valerio             1969 Aosta (AO)                  2:04.42,9     29.55,7   (287)  42U      155.  ¦    10.24  171.¦   28.45  154.¦   27.20  155.¦   29.30  137.¦   28.41  133.¦
       G.S. VV.FF. G. GODIOZ     AO   ---                                                                       ¦               ¦   39.10  158.¦ 1:06.30  151.¦ 1:36.01  149.¦ 2:04.42  147.¦
  148. Jocallaz Ermes            1979 La Salle (AO)               2:04.45,9     29.58,7   (261)  42U      156.  ¦    10.14  151.¦   28.55  160.¦   27.20  156.¦   29.30  136.¦   28.45  135.¦
       S.C. VALDIGNE MONT BLANC  AO   ---                                                                       ¦               ¦   39.09  157.¦ 1:06.30  150.¦ 1:36.00  148.¦ 2:04.45  148.¦
  149. Hynek Kristian            1980 CZ-Cernosice                2:04.48,2     30.01,0  (1461)  42U      158.  ¦    11.21  252.¦   28.21  138.¦   27.16  150.¦   29.16  127.¦   28.33  130.¦
                                 CZE  ---                                                                       ¦               ¦   39.43  174.¦ 1:06.59  168.¦ 1:36.15  153.¦ 2:04.48  149.¦
  150. Zotta Stefano             1961 Trento (TN)                 2:05.26,8     30.39,6   (251)  42U      159.  ¦    10.12  146.¦   28.55  161.¦   27.26  158.¦   29.45  148.¦   29.06  153.¦
       S.C. ARCOBALENO           TN   ---                                                                       ¦               ¦   39.08  156.¦ 1:06.34  155.¦ 1:36.20  156.¦ 2:05.26  150.¦
  151. Fontana Edi               1960 Tresivio (SO)               2:05.29,7     30.42,5   (268)  42U      160.  ¦     9.57  124.¦   28.47  155.¦   27.07  145.¦   29.55  152.¦   29.43  171.¦
       S.C. CREDITO VALTELLINESE SO   ---                                                                       ¦               ¦   38.44  144.¦ 1:05.51  145.¦ 1:35.46  146.¦ 2:05.29  151.¦
  152. Huber Thomas              1968 D-Villingen-Schwenningen    2:05.32,5     30.45,3   (213)  42U      161.  ¦     9.55  122.¦   28.30  143.¦   27.08  147.¦   29.56  153.¦   30.01  186.¦
       SC VILLINGEN              GER  ---                                                                       ¦               ¦   38.26  135.¦ 1:05.35  142.¦ 1:35.31  138.¦ 2:05.32  152.¦
  153. Tursic Rolando            1961 SLO-Stari Trg/Lozu          2:05.34,7     30.47,5   (347)  42U      162.  ¦     9.38   97.¦   28.04  123.¦   27.12  148.¦   30.35  172.¦   30.04  190.¦
       SK KOVINOPLASTIKA LOZ     SLO  ---                                                                       ¦               ¦   37.42  114.¦ 1:04.55  135.¦ 1:35.30  137.¦ 2:05.34  153.¦
  154. Molly Olivier             1974 CH-St. Moritz               2:06.04,6     31.17,4   (810)  42U      164.  ¦    10.09  140.¦   28.38  149.¦   27.44  175.¦   30.09  163.¦   29.22  161.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   38.47  146.¦ 1:06.32  152.¦ 1:36.42  159.¦ 2:06.04  154.¦
  155. Barlassina Giorgio        1963 Lissone (MI)                2:06.05,6     31.18,4   (298)  42U      165.  ¦    10.14  148.¦   29.17  178.¦   27.40  170.¦   29.38  143.¦   29.15  157.¦
       S.C. LISSONE              MI   ---                                                                       ¦               ¦   39.31  169.¦ 1:07.12  170.¦ 1:36.50  160.¦ 2:06.05  155.¦
  156. De Carli Roberto          1966 Pedavena (BL)               2:06.07,1     31.19,9   (654)  42U      166.  ¦    10.50  206.¦   28.37  147.¦   27.45  176.¦   29.38  143.¦   29.15  158.¦
       SCI NORDICO SPORTFUL      BL   ---                                                                       ¦               ¦   39.27  167.¦ 1:07.13  171.¦ 1:36.51  161.¦ 2:06.07  156.¦
  157. Lang Thomas               1962 D-Schönaich                 2:06.07,6     31.20,4   (363)  42U      167.  ¦     9.53  117.¦   28.36  146.¦   27.25  157.¦   30.41  177.¦   29.31  165.¦
       SKATING SCHULE SCHERRER   GER  ---                                                                       ¦               ¦   38.29  138.¦ 1:05.54  147.¦ 1:36.36  158.¦ 2:06.07  157.¦
  158. Fochesato Stefano         1963 Priabona (VI)               2:06.09,9     31.22,7   (890)  42U      168.  ¦    10.33  183.¦   28.38  148.¦   27.30  161.¦   29.51  150.¦   29.36  169.¦
       Centro Spor. Bassano      VI   ---                                                                       ¦               ¦   39.11  159.¦ 1:06.42  161.¦ 1:36.33  157.¦ 2:06.09  158.¦
  159. Faverio Riccardo          1969 Serina (BG)                 2:06.24,2     31.37,0   (839)  42U      169.  ¦    10.33  184.¦   28.18  136.¦   26.59  141.¦   30.03  161.¦   30.28  202.¦
       S.C. VALSERINA            BG   ---                                                                       ¦               ¦   38.52  150.¦ 1:05.52  146.¦ 1:35.55  147.¦ 2:06.24  159.¦
  160. Ceola Mattia              1987 Recoaro Terme (VI)          2:06.32,0     31.44,8  (1347)  42U      170.  ¦    11.47  289.¦   29.55  196.¦   27.36  165.¦   29.12  120.¦   28.00  112.¦
       Sci Fondo Recoaro         VI   ---                                                                       ¦               ¦   41.42  231.¦ 1:09.18  195.¦ 1:38.31  174.¦ 2:06.32  160.¦
  161. Beccotto Massimo          1968 Chiusa Pesio (CN)           2:06.50,9     32.03,7   (663)  42U      171.  ¦    10.23  169.¦   29.09  168.¦   27.17  151.¦   30.21  166.¦   29.38  170.¦
       VALLE PESIO               CN   ---                                                                       ¦               ¦   39.33  170.¦ 1:06.50  163.¦ 1:37.12  165.¦ 2:06.50  161.¦
  162. Reichmuth René            1961 CH-Oberiberg                2:06.51,6     32.04,4  (1452)  42U      172.  ¦    10.21  163.¦   27.55  114.¦   26.24  107.¦   30.02  159.¦   32.07  276.¦
       SC Einsiedeln             SUI  ---                                                                       ¦               ¦   38.17  131.¦ 1:04.41  121.¦ 1:34.43  132.¦ 2:06.51  162.¦
  163. Pfrommer Rainer           1980 D-Baiersbronn               2:06.59,1     32.11,9  (1174)  42U      173.  ¦    11.33  276.¦   29.19  180.¦   27.18  154.¦   29.57  154.¦   28.48  137.¦
       SV Baiersbronn            GER  ---                                                                       ¦               ¦   40.53  198.¦ 1:08.12  180.¦ 1:38.10  172.¦ 2:06.59  163.¦
  164. Ebnöther Urs              1973 CH-Zürich                   2:07.01,3     32.14,1   (747)  42U      174.  ¦    11.20  251.¦   29.11  169.¦   27.06  144.¦   30.21  164.¦   29.01  148.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   40.32  190.¦ 1:07.38  174.¦ 1:37.59  171.¦ 2:07.01  164.¦
  165. Giorgi Giuseppe           1959 Casnigo (BG)                2:07.03,8     32.16,6   (249)  42U      176.  ¦    10.09  141.¦   28.48  156.¦   27.41  172.¦   30.25  167.¦   29.59  183.¦
       S.C. Valgandino           BG   ---                                                                       ¦               ¦   38.57  152.¦ 1:06.39  158.¦ 1:37.04  164.¦ 2:07.03  165.¦
  166. Kaspar Jan                1971 CZ-Prague                   2:07.07,2     32.20,0   (355)  42U      177.  ¦     9.53  118.¦   28.57  163.¦   27.48  182.¦   30.35  172.¦   29.52  177.¦
       Enervit                   CZE  ---                                                                       ¦               ¦   38.50  147.¦ 1:06.39  157.¦ 1:37.14  166.¦ 2:07.07  166.¦
  167. Cristel Piergiorgio       1969 Tesero (TN)                 2:07.26,5     32.39,3   (825)  42U      178.  ¦    10.00  132.¦   28.03  122.¦   26.51  134.¦   30.50  180.¦   31.41  258.¦
       Aretè Club                TN   ---                                                                       ¦               ¦   38.03  123.¦ 1:04.54  134.¦ 1:35.45  143.¦ 2:07.26  167.¦
  168. Togni Moreno              1968 Brentonico (TN)             2:07.34,5     32.47,3  (1386)  42U      179.  ¦    11.00  218.¦   29.13  170.¦   27.47  178.¦   29.47  149.¦   29.45  172.¦
       GR. SCIATORI BRENTONICO   TN   ---                                                                       ¦               ¦   40.14  185.¦ 1:08.01  176.¦ 1:37.49  170.¦ 2:07.34  168.¦
  169. Cortesi Gianni            1973 CH-Poschiavo                2:07.55,6     33.08,4   (319)  42U      180.  ¦    10.02  136.¦   28.50  157.¦   27.43  174.¦   30.27  169.¦   30.52  220.¦
       SPORTIVA PALU POSCHIAVO   SUI  ---                                                                       ¦               ¦   38.52  149.¦ 1:06.35  156.¦ 1:37.03  163.¦ 2:07.55  169.¦
  170. Smolka Ivan               1961 CZ-Praga                    2:08.02,6     33.15,4  (1510)  42U      181.  ¦    11.53  300.¦   29.38  186.¦   27.46  177.¦   29.58  155.¦   28.45  136.¦
                                 CZE  ---                                                                       ¦               ¦   41.31  222.¦ 1:09.18  194.¦ 1:39.16  180.¦ 2:08.02  170.¦
  171. Ulman Matous              1984 CZ-Cernosice                2:08.05,9     33.18,7  (1459)  42U      182.  ¦    11.52  296.¦   29.49  189.¦   27.59  186.¦   29.41  145.¦   28.44  134.¦
                                 CZE  ---                                                                       ¦               ¦   41.41  230.¦ 1:09.40  211.¦ 1:39.21  181.¦ 2:08.05  171.¦
  172. Messerli Rolf             1967 CH-Oberstocken              2:08.21,2     33.34,0  (1353)  42U      183.  ¦    11.10  232.¦   28.59  164.¦   27.42  173.¦   30.21  164.¦   30.08  193.¦
                                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   40.09  182.¦ 1:07.51  175.¦ 1:38.13  173.¦ 2:08.21  172.¦
  173. Litscher Christian        1960 CH-Sevelen                  2:08.25,3     33.38,1   (707)  42U      184.  ¦    11.07  227.¦   30.21  220.¦   27.38  167.¦   30.26  168.¦   28.52  140.¦
       S.C. SEVELEN              SUI  ---                                                                       ¦               ¦   41.28  220.¦ 1:09.06  193.¦ 1:39.33  182.¦ 2:08.25  173.¦
  174. Moser Sandro              1966 Castello di Fiemme (TN)     2:08.30,8     33.43,6   (862)  42U      185.  ¦     9.58  127.¦   28.13  131.¦   26.44  123.¦   32.49  253.¦   30.44  214.¦
       G.S. CASTELLO DI FIEMME   TN   ---                                                                       ¦               ¦   38.12  130.¦ 1:04.56  137.¦ 1:37.46  168.¦ 2:08.30  174.¦
  175. Alder Norbert             1963 CH-Bever                    2:08.37,0     33.49,8   (227)  42U      186.  ¦     9.57  125.¦   28.33  144.¦   27.18  153.¦   31.03  188.¦   31.43  259.¦
       LT St.Moritz              SUI  ---                                                                       ¦               ¦   38.31  140.¦ 1:05.49  144.¦ 1:36.53  162.¦ 2:08.37  175.¦
  176. Nicolodi Gregorio         1974 Trento (TN)                 2:08.48,5     34.01,3   (811)  42U      187.  ¦    10.57  214.¦   30.13  208.¦   27.30  160.¦   31.03  189.¦   29.04  149.¦
       G.S. HARTMANN             TN   ---                                                                       ¦               ¦   41.10  212.¦ 1:08.40  187.¦ 1:39.44  184.¦ 2:08.48  176.¦
  177. Palekhov Alexey           1968 RUS                         2:08.54,8     34.07,6   (382)  42U      188.  ¦     9.41  103.¦   30.48  239.¦   28.29  202.¦   31.03  187.¦   28.51  139.¦
       RUSSIA TEAM               RUS  ---                                                                       ¦               ¦   40.30  188.¦ 1:09.00  189.¦ 1:40.03  191.¦ 2:08.54  177.¦
  178. Crovetti Francesco        1964 Pievepelago (MO)            2:08.56,3     34.09,1   (348)  42U      189.  ¦     9.56  123.¦   29.17  176.¦   27.39  169.¦   31.56  225.¦   30.06  191.¦
       C.U.S. BOLOGNA            MO   ---                                                                       ¦               ¦   39.13  160.¦ 1:06.53  165.¦ 1:38.49  178.¦ 2:08.56  178.¦
  179. Hertel Uwe                1962 D-Neuhausen                 2:09.02,9     34.15,7   (202)  42U      190.  ¦    10.48  200.¦   29.00  166.¦   28.22  193.¦   30.37  174.¦   30.13  196.¦
       SSV BLAUWEISS NEUHAUSEN   GER  ---                                                                       ¦               ¦   39.48  176.¦ 1:08.11  179.¦ 1:38.49  177.¦ 2:09.02  179.¦
  180. Zini Alfonso              1964 Livigno (SO)                2:09.23,4     34.36,2   (351)  42U      192.  ¦    10.22  165.¦   28.56  162.¦   27.36  164.¦   31.47  217.¦   30.40  210.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   39.18  163.¦ 1:06.55  167.¦ 1:38.42  175.¦ 2:09.23  180.¦
  181. Panizza Gianluca          1966 Bianzone (SO)               2:09.25,7     34.38,5   (333)  42U      193.  ¦    10.08  139.¦   29.17  177.¦   27.47  180.¦   31.29  203.¦   30.42  211.¦
       SCI C.A.I. TIRANO         SO   ---                                                                       ¦               ¦   39.26  165.¦ 1:07.13  172.¦ 1:38.42  176.¦ 2:09.25  181.¦
  182. Zannantonio Denis         1966 Vigo di Cadore (BL)         2:09.34,0     34.46,8  (1382)  42U      194.  ¦    11.03  221.¦   28.27  141.¦   27.41  171.¦   30.02  158.¦   32.19  282.¦
                                 BL   ---                                                                       ¦               ¦   39.31  168.¦ 1:07.12  169.¦ 1:37.14  166.¦ 2:09.34  182.¦
  183. Gandin Maurizio           1961 Sala al Barro (LC)          2:09.34,4     34.47,2   (247)  42U      195.  ¦    10.35  186.¦   28.40  150.¦   27.38  168.¦   30.54  182.¦   31.46  260.¦
       S.C. OSA                  LC   ---                                                                       ¦               ¦   39.15  161.¦ 1:06.54  166.¦ 1:37.48  169.¦ 2:09.34  183.¦
  184. Ehrle Frank               1972 D-Dornstetten               2:09.34,8     34.47,6   (617)  42U      196.  ¦    10.48  203.¦   30.19  216.¦   28.12  191.¦   31.00  186.¦   29.13  156.¦
       GERMANIA                  GER  ---                                                                       ¦               ¦   41.08  210.¦ 1:09.20  197.¦ 1:40.21  196.¦ 2:09.34  184.¦
  185. Costaz Daniel             1981 La Salle (AO)               2:09.36,5     34.49,3   (666)  42U      197.  ¦    10.32  181.¦   30.30  226.¦   28.23  194.¦   30.44  178.¦   29.26  163.¦
       S.C.VALDIGNE MONT BLANC   AO   ---                                                                       ¦               ¦   41.02  204.¦ 1:09.26  200.¦ 1:40.10  193.¦ 2:09.36  185.¦
  186. Micheli Carlo             1970 Milano (MI)                 2:09.40,2     34.53,0   (808)  42U      198.  ¦    10.37  187.¦   29.53  194.¦   28.03  187.¦   31.14  197.¦   29.51  174.¦
       SVIZZERA                  MI   ---                                                                       ¦               ¦   40.31  189.¦ 1:08.34  183.¦ 1:39.48  185.¦ 2:09.40  186.¦
  187. Cadringher Franco         1965 Grosio (SO)                 2:09.45,6     34.58,4  (1395)  42U      199.  ¦    10.54  211.¦   29.20  181.¦   28.50  222.¦   31.07  192.¦   29.33  167.¦
       Sci Club Alta Valtellina  SO   ---                                                                       ¦               ¦   40.15  186.¦ 1:09.05  191.¦ 1:40.12  194.¦ 2:09.45  187.¦
  188. Bonelli Giovanni          1979 Carano (TN)                 2:09.47,8     35.00,6   (650)  42U      201.  ¦    10.56  213.¦   29.51  193.¦   28.18  192.¦   30.53  181.¦   29.48  173.¦
       U.S.Stella Alpina Carano  TN   ---                                                                       ¦               ¦   40.47  195.¦ 1:09.06  192.¦ 1:39.59  190.¦ 2:09.47  188.¦
  189. Cabassi Luciano           1962 Tirano (SO)                 2:09.47,9     35.00,7   (858)  42U      202.  ¦    10.31  180.¦   29.39  187.¦   27.52  184.¦   31.52  224.¦   29.51  175.¦
       SCI C.A.I. TIRANO         SO   ---                                                                       ¦               ¦   40.11  184.¦ 1:08.04  177.¦ 1:39.56  189.¦ 2:09.47  189.¦
  190. Mraz Pavel                1976 CZ-Praga                    2:09.53,5     35.06,3   (356)  42U      203.  ¦    10.18  159.¦   29.49  190.¦   28.26  199.¦   31.06  190.¦   30.13  197.¦
       Enervit                   CZE  ---                                                                       ¦               ¦   40.07  181.¦ 1:08.33  182.¦ 1:39.39  183.¦ 2:09.53  190.¦
  191. Schaffner Stephan         1972 S-Umea                      2:10.02,6     35.15,4   (819)  42U      204.  ¦    11.23  257.¦   30.14  209.¦   28.26  198.¦   31.00  185.¦   28.58  145.¦
       Jalles TC Umea            SWE  ---                                                                       ¦               ¦   41.37  227.¦ 1:10.03  214.¦ 1:41.04  206.¦ 2:10.02  191.¦
  192. Cusini Massimo            1973 Livigno (SO)                2:10.04,7     35.17,5   (604)  42U      205.  ¦    11.19  248.¦   30.20  218.¦   28.30  204.¦   30.37  175.¦   29.16  160.¦
                                 SO   ---                                                                       ¦               ¦   41.39  228.¦ 1:10.09  217.¦ 1:40.47  203.¦ 2:10.04  192.¦
  193. Lazzeri Daniele           1963 Livigno (SO)                2:10.05,5     35.18,3   (352)  42U      206.  ¦    10.16  157.¦   29.29  183.¦   28.41  214.¦   31.26  202.¦   30.10  194.¦
       SO                        SO   ---                                                                       ¦               ¦   39.46  175.¦ 1:08.28  181.¦ 1:39.54  188.¦ 2:10.05  193.¦
  194. Suraci Mario              1960 Rivoli (TO)                 2:10.14,7     35.27,5   (210)  42U      208.  ¦    11.30  271.¦   29.15  173.¦   27.52  183.¦   31.15  200.¦   30.21  201.¦
       SKI NORDICO TORINO        TO   ---                                                                       ¦               ¦   40.45  193.¦ 1:08.37  185.¦ 1:39.53  187.¦ 2:10.14  194.¦
  195. Ernst Günter              1973 D-Regensburg                2:10.28,6     35.41,4  (1515)  42U      209.  ¦    11.50  292.¦   30.44  236.¦   27.48  181.¦   30.59  184.¦   29.05  150.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦   42.35  253.¦ 1:10.23  225.¦ 1:41.22  209.¦ 2:10.28  195.¦
  196. Pastore Matteo Rocco      1960 Monticello (LC)             2:10.38,5     35.51,3   (708)  42U      210.  ¦    11.06  225.¦   30.25  223.¦   27.52  185.¦   31.15  199.¦   29.58  182.¦
       S.C. BRUSSON              LC   ---                                                                       ¦               ¦   41.32  224.¦ 1:09.25  199.¦ 1:40.40  198.¦ 2:10.38  196.¦
  197. Pierazzi Sandro           1987 Frassinoro (MO)             2:10.43,1     35.55,9  (1233)  42U      211.  ¦    13.01  362.¦   30.58  245.¦   28.06  189.¦   30.33  171.¦   28.02  115.¦
       S.S.Frassinoro            MO   ---                                                                       ¦               ¦   44.00  280.¦ 1:12.06  251.¦ 1:42.40  225.¦ 2:10.43  197.¦
  198. Brigadoi Domenico         1963 Trento (TN)                 2:10.53,6     36.06,4   (343)  42U      212.  ¦    10.26  174.¦   29.15  173.¦   28.27  200.¦   31.42  213.¦   31.02  230.¦
       S.C. GRONLAITE TEAM       TN   ---                                                                       ¦               ¦   39.41  172.¦ 1:08.08  178.¦ 1:39.51  186.¦ 2:10.53  198.¦
  199. Rohrer Martin             1963 D-Vogt                      2:10.56,2     36.09,0   (868)  42U      213.  ¦    10.22  166.¦   29.04  167.¦   27.47  179.¦   31.50  220.¦   31.50  262.¦
       SKATING SCHULE SCHERRER   GER  ---                                                                       ¦               ¦   39.26  166.¦ 1:07.14  173.¦ 1:39.05  179.¦ 2:10.56  199.¦
  200. Comitti Luca              1967 Villa Guardia (CO)          2:11.04,5     36.17,3   (615)  42U      215.  ¦    10.29  176.¦   29.37  185.¦   28.30  203.¦   31.47  218.¦   30.40  209.¦
       S.C. SORMANO              CO   ---                                                                       ¦               ¦   40.06  180.¦ 1:08.36  184.¦ 1:40.24  197.¦ 2:11.04  200.¦
  201. Charrey Damiano           1982 La Salle (AO)               2:11.11,0     36.23,8   (702)  42U      218.  ¦    10.33  182.¦   30.30  227.¦   28.24  195.¦   31.13  195.¦   30.29  203.¦
       VALDIGNE MONT BLANC       AO   ---                                                                       ¦               ¦   41.03  205.¦ 1:09.27  201.¦ 1:40.41  199.¦ 2:11.11  201.¦
  202. Tunesi Marco              1969 CH-Taverne                  2:11.21,9     36.34,7   (358)  42U      221.  ¦    10.47  198.¦   30.11  206.¦   28.31  205.¦   31.11  194.¦   30.39  208.¦
       S.C. SENZA FONDO          SUI  ---                                                                       ¦               ¦   40.59  201.¦ 1:09.31  205.¦ 1:40.42  201.¦ 2:11.21  202.¦
  203. Gaffuri Fulvio            1967 Valfurva (SO)               2:11.24,9     36.37,7   (232)  42U      222.  ¦    10.21  162.¦   29.29  184.¦   28.48  220.¦   31.37  209.¦   31.08  238.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   ---                                                                       ¦               ¦   39.50  179.¦ 1:08.39  186.¦ 1:40.16  195.¦ 2:11.24  203.¦
  204. Cenacchi Marco            1964 Castello d'Argile (BO)      2:11.34,0     36.46,8   (729)  42U      224.  ¦    11.01  219.¦   30.04  200.¦   28.25  197.¦   31.31  205.¦   30.31  205.¦
       C.U.S. BOLOGNA            BO   ---                                                                       ¦               ¦   41.05  206.¦ 1:09.31  206.¦ 1:41.03  205.¦ 2:11.34  204.¦
  205. Chapellu Michel           1967 Verrayes (AO)               2:11.38,3     36.51,1   (838)  42U      225.  ¦    10.45  192.¦   30.15  212.¦   28.28  201.¦   31.13  196.¦   30.56  225.¦
       S.C. AMIS DE VERRAYES     AO   ---                                                                       ¦               ¦   41.00  202.¦ 1:09.28  202.¦ 1:40.42  200.¦ 2:11.38  205.¦
  206. Vittaz Laurent            1982 Chatillon (AO)              2:11.39,1     36.51,9  (1467)  42U      226.  ¦    10.46  195.¦   30.10  205.¦   28.05  188.¦   31.45  216.¦   30.50  218.¦
       Torgnon                   AO   ---                                                                       ¦               ¦   40.57  200.¦ 1:09.02  190.¦ 1:40.48  204.¦ 2:11.39  206.¦
  207. Zanoni Massimo            1960 Bolzano (BZ)                2:11.44,2     36.57,0   (701)  42U      227.  ¦    10.45  193.¦   30.00  198.¦   28.11  190.¦   31.11  193.¦   31.35  251.¦
       G.S. SCI NORDICO BOLZANO  BZ   ---                                                                       ¦               ¦   40.46  194.¦ 1:08.57  188.¦ 1:40.09  192.¦ 2:11.44  207.¦
  208. Bauer Renè                1975 D-Wernshausen               2:12.11,5     37.24,3   (264)  42U      228.  ¦    11.27  267.¦   30.24  221.¦   28.41  213.¦   31.23  201.¦   30.14  198.¦
       POLIZEI-SKITEAM THERINGEN GER  ---                                                                       ¦               ¦   41.52  236.¦ 1:10.33  229.¦ 1:41.56  213.¦ 2:12.11  208.¦
  209. Scandella Ivan            1971 Clusone (BG)                2:12.11,6     37.24,4   (162)  42U      229.  ¦    10.43  191.¦   30.39  231.¦   28.53  225.¦   31.35  208.¦   30.19  200.¦
       S.C. LEFFE                BG   si                                                                        ¦               ¦   41.23  217.¦ 1:10.16  222.¦ 1:41.52  212.¦ 2:12.11  209.¦
  210. Beranek David             1979 CZ-Dalesice u Jablonce na   2:12.15,0     37.27,8  (1334)  42U      230.  ¦    11.52  299.¦   30.51  244.¦   29.00  228.¦   30.58  183.¦   29.31  166.¦
       Rumovy express            CZE  ---                                                                       ¦               ¦   42.44  261.¦ 1:11.45  248.¦ 1:42.43  226.¦ 2:12.15  210.¦
  211. Maculan Marco             1960 Alte Ceccato (VI)           2:12.16,9     37.29,7   (720)  42U      231.  ¦    10.59  216.¦   30.51  242.¦   28.40  212.¦   31.30  204.¦   30.15  199.¦
       SCI NORDICO TERME EUGANEE VI   ---                                                                       ¦               ¦   41.50  235.¦ 1:10.31  227.¦ 1:42.01  214.¦ 2:12.16  211.¦
  212. Rizzato Alberto           1972 Fara (VI)                   2:12.18,3     37.31,1   (793)  42U      232.  ¦    11.10  233.¦   30.49  241.¦   28.34  206.¦   31.42  212.¦   30.01  186.¦
       SCI NORDICO MONTE CORNO   VI   ---                                                                       ¦               ¦   42.00  243.¦ 1:10.34  230.¦ 1:42.16  216.¦ 2:12.18  212.¦
  213. Gattinoni Claudio         1962 Vendrogno (LC)              2:12.23,5     37.36,3   (683)  42U      233.  ¦    11.11  237.¦   29.49  191.¦   28.36  207.¦   31.06  191.¦   31.39  256.¦
       S.C. OSA                  LC   ---                                                                       ¦               ¦   41.01  203.¦ 1:09.37  209.¦ 1:40.44  202.¦ 2:12.23  213.¦
  214. Jaudas Gert               1965 D-Bad Waldsee               2:12.27,6     37.40,4   (867)  42U      234.  ¦    11.05  222.¦   30.19  216.¦   28.51  223.¦   31.34  207.¦   30.36  207.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦   41.24  218.¦ 1:10.15  221.¦ 1:41.50  211.¦ 2:12.27  214.¦
  215. Svaizer Roberto           1971 Quero (BL)                  2:12.38,4     37.51,2   (725)  42U      235.  ¦    10.28  175.¦   29.41  188.¦   29.19  243.¦   31.48  219.¦   31.20  244.¦
       S.C. GATTO DELLE NEVI     BL   ---                                                                       ¦               ¦   40.10  183.¦ 1:09.29  203.¦ 1:41.17  208.¦ 2:12.38  215.¦
  216. Carrara Ivano             1977 Serina (BG)                 2:12.48,6     38.01,4   (746)  42U      236.  ¦    10.43  190.¦   30.48  240.¦   28.40  211.¦   32.06  227.¦   30.30  204.¦
       S.C. VALSERIANA           BG   ---                                                                       ¦               ¦   41.31  223.¦ 1:10.11  219.¦ 1:42.18  217.¦ 2:12.48  216.¦
  217. Ohler Juergen             1968 D-Eberdingen                2:12.53,0     38.05,8   (250)  42U      237.  ¦    10.17  158.¦   30.07  201.¦   29.14  237.¦   32.09  231.¦   31.04  234.¦
       SC  MITTELBERG-OY         GER  ---                                                                       ¦               ¦   40.24  187.¦ 1:09.39  210.¦ 1:41.48  210.¦ 2:12.53  217.¦
  218. Blessing Bernd            1967 D-Vs Tannheim               2:13.12,6     38.25,4   (212)  42U      238.  ¦    10.48  202.¦   29.53  195.¦   28.38  208.¦   31.51  222.¦   32.00  269.¦
       SC VILLINGEN              GER  ---                                                                       ¦               ¦   40.42  191.¦ 1:09.20  198.¦ 1:41.11  207.¦ 2:13.12  218.¦
  219. Hejna Jan                 1984 CZ-Praga                    2:13.23,0     38.35,8  (1555)  42U      239.  ¦    11.19  249.¦   30.20  219.¦   28.51  224.¦   32.01  226.¦   30.49  217.¦
                                 CZE  ---                                                                       ¦               ¦   41.40  229.¦ 1:10.32  228.¦ 1:42.34  222.¦ 2:13.23  219.¦
  220. Hagmann Hugues            1965 CH-Oberrohrdorf             2:13.23,9     38.36,7  (1220)  42U      240.  ¦    11.53  301.¦   30.14  210.¦   29.06  232.¦   32.06  229.¦   30.02  188.¦
                                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   42.08  248.¦ 1:11.14  241.¦ 1:43.21  234.¦ 2:13.23  220.¦
  221. Tivelli Matteo            1971 Carobbio Degli Angeli (BG   2:13.25,5     38.38,3   (863)  42U      242.  ¦    11.25  261.¦   30.27  224.¦   28.47  218.¦   31.51  223.¦   30.52  219.¦
       TRIATHLON TRENTINO        BG   ---                                                                       ¦               ¦   41.53  238.¦ 1:10.41  233.¦ 1:42.33  221.¦ 2:13.25  221.¦
  222. Pica Massimo              1961 Aosta (AO)                  2:13.25,8     38.38,6   (609)  42U      243.  ¦    11.17  243.¦   31.25  263.¦   29.07  233.¦   31.39  210.¦   29.55  180.¦
       S.C CHAMPORCHER           AO   ---                                                                       ¦               ¦   42.43  260.¦ 1:11.50  249.¦ 1:43.30  236.¦ 2:13.25  222.¦
  223. Pastore Pietro            1962 Milano (MI)                 2:13.27,8     38.40,6   (362)  42U      244.  ¦    10.30  177.¦   30.38  230.¦   29.00  229.¦   32.16  234.¦   31.02  231.¦
       S.C. BRUSSON              MI   ---                                                                       ¦               ¦   41.08  211.¦ 1:10.08  215.¦ 1:42.25  219.¦ 2:13.27  223.¦
  224. Bazylevsky Anatoly        1969 RUS-San Pietroburgo         2:13.35,0     38.47,8   (871)  42U      246.  ¦    11.54  303.¦   32.18  288.¦   29.00  231.¦   31.15  198.¦   29.06  152.¦
                                 RUS  ---                                                                       ¦               ¦   44.12  290.¦ 1:13.13  271.¦ 1:44.28  249.¦ 2:13.35  224.¦
  225. Bracchetti Guido          1965 Milano (MI)                 2:13.53,9     39.06,7   (803)  42U      247.  ¦    10.40  189.¦   30.29  225.¦   28.58  226.¦   32.06  228.¦   31.38  255.¦
                                 MI   ---                                                                       ¦               ¦   41.10  212.¦ 1:10.09  216.¦ 1:42.15  215.¦ 2:13.53  225.¦
  226. Manzoni Davide            1973 LANZO INTELVI (CO)          2:13.55,3     39.08,1   (736)  42U      248.  ¦    10.24  170.¦   29.15  175.¦   29.50  265.¦   32.56  259.¦   31.29  249.¦
       S.C. SORMANO              CO   ---                                                                       ¦               ¦   39.40  171.¦ 1:09.30  204.¦ 1:42.26  220.¦ 2:13.55  226.¦
  227. Gasperi Simone            1988 Valdidentro (SO)            2:13.59,8     39.12,6   (324)  42U      250.  ¦    10.25  173.¦   31.00  247.¦   29.15  239.¦   32.07  230.¦   31.10  239.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   ---                                                                       ¦               ¦   41.26  219.¦ 1:10.41  232.¦ 1:42.49  229.¦ 2:13.59  227.¦
  228. Betik Miroslav            1972 CZ-Pozlovice                2:14.00,9     39.13,7   (886)  42U      251.  ¦    11.36  280.¦   31.27  265.¦   28.47  219.¦   32.11  232.¦   29.57  181.¦
       KVS POZLOVICE             CZE  ---                                                                       ¦               ¦   43.03  269.¦ 1:11.51  250.¦ 1:44.03  245.¦ 2:14.00  228.¦
  229. Isliker Hans Rudolf       1962 CH-Klosters Dorf            2:14.02,0     39.14,8   (706)  42U      252.  ¦    11.19  247.¦   30.11  207.¦   28.48  221.¦   32.43  247.¦   30.59  227.¦
       ALPINE ATELIER LANDQUART  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   41.30  221.¦ 1:10.19  223.¦ 1:43.02  231.¦ 2:14.02  229.¦
  230. Rodigari Lorenzo Costante 1960 Trepalle (SO)               2:14.06,2     39.19,0   (770)  42U      254.  ¦    11.36  279.¦   30.07  201.¦   29.13  235.¦   31.40  211.¦   31.28  248.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   41.43  232.¦ 1:10.57  238.¦ 1:42.37  224.¦ 2:14.06  230.¦
  231. Rusconi Gianluigi         1967 Valmadrera (LC)             2:14.07,2     39.20,0   (693)  42U      255.  ¦    11.10  231.¦   30.47  237.¦   28.47  217.¦   32.24  237.¦   30.58  226.¦
       S.C. OSA                  LC   ---                                                                       ¦               ¦   41.57  241.¦ 1:10.44  236.¦ 1:43.08  232.¦ 2:14.07  231.¦
  232. Blattmann Walter          1964 CH-Einsiedeln               2:14.22,2     39.35,0  (1500)  42U      258.  ¦    12.12  319.¦   31.25  264.¦   29.00  229.¦   31.50  221.¦   29.52  176.¦
                                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   43.37  275.¦ 1:12.38  261.¦ 1:44.29  250.¦ 2:14.22  232.¦
  233. Faste Kristian            1962 N-Drobak                    2:14.23,3     39.36,1  (1129)  42U      259.  ¦    11.27  266.¦   31.17  259.¦   29.40  256.¦   31.45  215.¦   30.12  195.¦
       Team Xtra personell       NOR  ---                                                                       ¦               ¦   42.45  262.¦ 1:12.25  257.¦ 1:44.11  246.¦ 2:14.23  233.¦
  234. Hermann Maik              1965 D-Georgenthal               2:14.28,6     39.41,4   (891)  42U      260.  ¦    10.47  196.¦   29.57  197.¦   29.00  227.¦   32.37  242.¦   32.06  274.¦
       Polizei Skiteam Thueringe GER  ---                                                                       ¦               ¦   40.44  192.¦ 1:09.44  212.¦ 1:42.22  218.¦ 2:14.28  234.¦
  235. Geisselhart Markus        1969 D-Friedrichshafen           2:14.37,2     39.50,0   (842)  42U      262.  ¦    10.38  188.¦   30.43  233.¦   29.20  244.¦   32.49  252.¦   31.05  236.¦
       Lokomotive Fischbach      GER  ---                                                                       ¦               ¦   41.21  216.¦ 1:10.42  234.¦ 1:43.31  237.¦ 2:14.37  235.¦
  236. Lanfranchi Giancarlo      1959 Semogo (SO)                 2:14.37,9     39.50,7   (153)  42U      263.  ¦    11.05  223.¦   30.47  238.¦   29.20  245.¦   32.23  236.¦   31.00  229.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   si                                                                        ¦               ¦   41.52  237.¦ 1:11.13  240.¦ 1:43.37  240.¦ 2:14.37  236.¦
  237. Pellegrini Pierluigi      1964 Tresenda (SO)               2:14.38,3     39.51,1   (689)  42U      264.  ¦    10.14  151.¦   30.37  229.¦   28.45  216.¦   33.46  287.¦   31.14  242.¦
       SCI CAI TIRANO            SO   ---                                                                       ¦               ¦   40.51  197.¦ 1:09.36  208.¦ 1:43.23  235.¦ 2:14.38  237.¦
  238. Rocca Maurilio            1973 Valdidentro (SO)            2:14.39,3     39.52,1   (258)  42U      265.  ¦    10.46  194.¦   30.08  203.¦   29.16  242.¦   32.37  241.¦   31.51  263.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   ---                                                                       ¦               ¦   40.54  199.¦ 1:10.10  218.¦ 1:42.47  228.¦ 2:14.39  238.¦
  239. Anderle Jens              1979 D-Eislingen                 2:14.40,6     39.53,4   (787)  42U      266.  ¦    10.50  207.¦   30.43  235.¦   28.40  210.¦   32.46  250.¦   31.39  257.¦
       SALACHER TC               GER  ---                                                                       ¦               ¦   41.34  225.¦ 1:10.14  220.¦ 1:43.01  230.¦ 2:14.40  239.¦
  240. Evgrafov Valery           1966 RUS-Khimki -Moskov          2:14.42,9     39.55,7   (860)  42U      268.  ¦    11.45  287.¦   31.16  258.¦   29.15  240.¦   31.32  206.¦   30.52  221.¦
       SIGMATEC                  RUS  ---                                                                       ¦               ¦   43.01  268.¦ 1:12.17  253.¦ 1:43.50  244.¦ 2:14.42  240.¦
  241. Bertelli Claudio          1959 Sarre (AO)                  2:15.10,6     40.23,4   (784)  42U      270.  ¦    10.49  204.¦   30.16  213.¦   29.30  251.¦   32.40  245.¦   31.53  266.¦
       G.S. VV.FF. G.GODIOZ      AO   ---                                                                       ¦               ¦   41.05  207.¦ 1:10.36  231.¦ 1:43.17  233.¦ 2:15.10  241.¦
  242. Sembenini Paolo           1973 Bozen (BZ)                  2:15.12,9     40.25,7   (759)  42U      271.  ¦    10.57  215.¦   30.14  211.¦   28.38  209.¦   34.36  300.¦   30.45  215.¦
       G.S. HARTMANN             BZ   ---                                                                       ¦               ¦   41.12  215.¦ 1:09.50  213.¦ 1:44.27  248.¦ 2:15.12  242.¦
  243. Rosa Marino               1965 Lugo di Vicenza (VI)        2:15.14,1     40.26,9   (794)  42U      272.  ¦    11.05  224.¦   30.41  232.¦   29.12  234.¦   32.36  240.¦   31.37  253.¦
       SCI NORDICO MONTE CORNO   VI   ---                                                                       ¦               ¦   41.47  234.¦ 1:10.59  239.¦ 1:43.36  239.¦ 2:15.14  243.¦
  244. Roscoe Martin             1964 GB-Guiseley, Leeds          2:15.19,6     40.32,4   (758)  42U      274.  ¦    12.22  327.¦   31.56  277.¦   30.17  275.¦   30.39  176.¦   30.03  189.¦
       Yorkshire Dale CCSC       GBR  ---                                                                       ¦               ¦   44.19  296.¦ 1:14.37  283.¦ 1:45.16  255.¦ 2:15.19  244.¦
  245. Bormolini Moreno          1970 Livigno (SO)                2:15.30,0     40.42,8   (765)  42U      275.  ¦    10.48  200.¦   30.18  214.¦   29.36  253.¦   32.57  260.¦   31.50  261.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   41.06  208.¦ 1:10.42  235.¦ 1:43.39  241.¦ 2:15.30  245.¦
  246. Zanon Nicola              1967 Ziano di Fiemme (TN)        2:15.40,0     40.52,8   (376)  42U      277.  ¦    10.15  154.¦   30.51  243.¦   29.14  236.¦   33.13  268.¦   32.04  273.¦
       A.S. CAURIOL              TN   ---                                                                       ¦               ¦   41.07  209.¦ 1:10.21  224.¦ 1:43.35  238.¦ 2:15.40  246.¦
  247. Sontacchi Marco           1971 Tesero (TN)                 2:15.52,8     41.05,6   (698)  42U      278.  ¦    11.12  238.¦   30.43  234.¦   29.47  263.¦   32.55  258.¦   31.13  240.¦
       Aretè Club                TN   ---                                                                       ¦               ¦   41.55  239.¦ 1:11.43  246.¦ 1:44.39  252.¦ 2:15.52  247.¦
  248. Marchini Adriano          1959 Pavullo nel Frignano (MO)   2:15.53,3     41.06,1   (830)  42U      279.  ¦    11.28  268.¦   31.24  262.¦   29.15  238.¦   32.30  238.¦   31.14  243.¦
       SCI FONDO PAVULLESE       MO   ---                                                                       ¦               ¦   42.52  264.¦ 1:12.07  252.¦ 1:44.38  251.¦ 2:15.53  248.¦
  249. Wodopia Juergen           1964 D-Karlsruhe                 2:15.56,9     41.09,7   (763)  42U      280.  ¦    11.02  220.¦   30.08  204.¦   28.24  195.¦   33.11  267.¦   33.10  310.¦
       Karlsruher Lemminge       GER  ---                                                                       ¦               ¦   41.11  214.¦ 1:09.35  207.¦ 1:42.46  227.¦ 2:15.56  249.¦
  250. Casalini Michele          1977 Ono S. Pietro (BS)          2:16.07,9     41.20,7  (1503)  42U      282.  ¦    11.37  281.¦   32.07  282.¦   29.26  248.¦   32.12  233.¦   30.44  213.¦
       S.C. DARFO BOARIO         BS   ---                                                                       ¦               ¦   43.44  278.¦ 1:13.11  270.¦ 1:45.23  257.¦ 2:16.07  250.¦
  251. Schuster Martin           1965 CZ-Opava                    2:16.12,4     41.25,2   (887)  42U      283.  ¦    11.26  262.¦   31.41  272.¦   29.23  247.¦   32.48  251.¦   30.53  223.¦
       KUS Pozlovice             CZE  ---                                                                       ¦               ¦   43.07  271.¦ 1:12.30  259.¦ 1:45.18  256.¦ 2:16.12  251.¦
  252. Navillod Rinaldo          1972 Chatillon (CN)              2:16.18,4     41.31,2  (1466)  42U      284.  ¦    11.59  304.¦   32.37  297.¦   29.51  266.¦   32.22  235.¦   29.27  164.¦
       Amis de Verrayes          CN   ---                                                                       ¦               ¦   44.36  302.¦ 1:14.28  280.¦ 1:46.51  271.¦ 2:16.18  252.¦
  253. Rocca Aldo                1973 Bormio (SO)                 2:16.22,6     41.35,4   (816)  42U      286.  ¦    10.47  197.¦   30.02  199.¦   29.55  268.¦   32.59  263.¦   32.37  294.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   ---                                                                       ¦               ¦   40.50  196.¦ 1:10.46  237.¦ 1:43.45  242.¦ 2:16.22  253.¦
  254. Okk Ando                  1966 EE-Tallinn                  2:16.25,8     41.38,6   (630)  42U      288.  ¦    11.24  258.¦   31.10  252.¦   29.45  260.¦   32.51  255.¦   31.14  241.¦
       ESTONIA                   EST  ---                                                                       ¦               ¦   42.34  252.¦ 1:12.20  255.¦ 1:45.11  254.¦ 2:16.25  254.¦
  255. Cattaneo Fabrizio         1960 Lovere (BG)                 2:16.35,1     41.47,9   (614)  42U      290.  ¦    11.18  246.¦   31.50  275.¦   29.42  257.¦   32.39  244.¦   31.03  233.¦
       G.S. VV.FF. E.GRITTI      BG   ---                                                                       ¦               ¦   43.09  272.¦ 1:12.51  266.¦ 1:45.31  259.¦ 2:16.35  255.¦
  256. Gasperi Roberto           1966 Valdidentro (SO)            2:16.41,4     41.54,2   (171)  42U      291.  ¦    10.31  178.¦   29.18  179.¦   29.30  250.¦   33.16  271.¦   34.04  331.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   si                                                                        ¦               ¦   39.49  178.¦ 1:09.20  196.¦ 1:42.36  223.¦ 2:16.41  256.¦
  257. Florin Sandro             1959 CH-Feusisberg               2:16.57,7     42.10,5   (637)  42U      292.  ¦    11.00  217.¦   31.01  248.¦   29.43  258.¦   33.46  284.¦   31.27  246.¦
                                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   42.01  244.¦ 1:11.44  247.¦ 1:45.30  258.¦ 2:16.57  257.¦
  258. Maier Alois               1966 D-Titisee-Neustadt          2:16.59,3     42.12,1   (782)  42U      293.  ¦    12.17  321.¦   31.59  279.¦   30.13  273.¦   31.43  214.¦   30.45  216.¦
       S.C. WALDAU               GER  ---                                                                       ¦               ¦   44.17  294.¦ 1:14.30  281.¦ 1:46.13  265.¦ 2:16.59  258.¦
  259. Jucker Thomas             1959 CH-Birmensdorf ZH           2:17.05,4     42.18,2   (754)  42U      295.  ¦    11.33  277.¦   31.20  261.¦   29.59  270.¦   32.43  248.¦   31.28  247.¦
       LANGLAUFCLUB ALTSTETTEN   SUI  ---                                                                       ¦               ¦   42.54  265.¦ 1:12.53  267.¦ 1:45.37  260.¦ 2:17.05  259.¦
  260. Venturi Massimo           1986 Frassinoro (MO)             2:17.36,1     42.48,9  (1329)  42U      297.  ¦    13.15  375.¦   33.43  335.¦   29.47  262.¦   30.50  179.¦   29.59  184.¦
       S.S.Frassinoro            MO   ---                                                                       ¦               ¦   46.58  347.¦ 1:16.46  315.¦ 1:47.36  276.¦ 2:17.36  260.¦
  261. Salvator Norman           1971 CH-Chur                     2:17.41,6     42.54,4  (1321)  42U      298.  ¦    11.11  236.¦   30.59  246.¦   29.15  241.¦   32.49  254.¦   33.24  318.¦
       ESV Chur Adventur Team    SUI  ---                                                                       ¦               ¦   42.11  249.¦ 1:11.27  242.¦ 1:44.16  247.¦ 2:17.41  261.¦
  262. Heim Hannes               1968 D-München                   2:17.57,8     43.10,6   (685)  42U      299.  ¦    12.22  326.¦   31.47  274.¦   29.29  249.¦   32.42  246.¦   31.35  252.¦
       TTYC GMUND                GER  ---                                                                       ¦               ¦   44.10  286.¦ 1:13.40  276.¦ 1:46.22  266.¦ 2:17.57  262.¦
  263. Hofmann Bernd             1964 D-Zella-Mehlis              2:18.07,1     43.19,9   (767)  42U      300.  ¦    11.40  284.¦   32.08  283.¦   29.52  267.¦   33.02  265.¦   31.22  245.¦
       POLIZEI SKITEAM THURINGEN GER  ---                                                                       ¦               ¦   43.49  279.¦ 1:13.42  277.¦ 1:46.44  269.¦ 2:18.07  263.¦
  264. Prati Mario               1971 Chiusa Pesio (CN)           2:18.07,3     43.20,1   (669)  42U      301.  ¦    11.08  229.¦   31.33  269.¦   29.57  269.¦   33.57  290.¦   31.30  250.¦
       S.C. VALLE PESIO          CN   ---                                                                       ¦               ¦   42.41  258.¦ 1:12.38  262.¦ 1:46.36  267.¦ 2:18.07  264.¦
  265. Sartorelli Cesare         1960 Sondrio (SO)                2:18.11,8     43.24,6   (696)  42U      302.  ¦    11.25  259.¦   31.39  271.¦   29.44  259.¦   32.57  261.¦   32.25  286.¦
       SPORTIVA LANZADA          SO   ---                                                                       ¦               ¦   43.04  270.¦ 1:12.49  264.¦ 1:45.46  261.¦ 2:18.11  265.¦
  266. Fazzini Elio              1963 Premana (LC)                2:18.15,6     43.28,4  (1280)  42U      303.  ¦    12.10  318.¦   32.28  292.¦   29.40  255.¦   32.51  256.¦   31.04  235.¦
       S.C. ALTA VALSASSINA      LC   ---                                                                       ¦               ¦   44.39  303.¦ 1:14.19  279.¦ 1:47.10  273.¦ 2:18.15  266.¦
  267. Gurini Luca               1981 Valdidentro (SO)            2:18.16,4     43.29,2  (1381)  42U      304.  ¦    11.27  265.¦   30.19  215.¦   28.43  215.¦   33.16  270.¦   34.30  345.¦
       S.C.Alta Valtellina       SO   ---                                                                       ¦               ¦   41.46  233.¦ 1:10.29  226.¦ 1:43.45  243.¦ 2:18.16  267.¦
  268. Pedroni Stefano           1986 Pinerolo (TO)               2:18.20,0     43.32,8   (815)  42U      305.  ¦    11.39  283.¦   32.36  296.¦   30.23  281.¦   32.32  239.¦   31.08  237.¦
       S.C. VALCHISONE           TO   ---                                                                       ¦               ¦   44.16  293.¦ 1:14.39  285.¦ 1:47.11  274.¦ 2:18.20  268.¦
  269. Drescher Timo             1970 D-Bisingen                  2:18.32,1     43.44,9   (740)  42U      306.  ¦    11.17  242.¦   31.01  249.¦   29.22  246.¦   33.26  274.¦   33.23  316.¦
       SC ONSTMETTINGEN          GER  ---                                                                       ¦               ¦   42.19  251.¦ 1:11.41  244.¦ 1:45.08  253.¦ 2:18.32  269.¦
  270. Franconi Enrico           1967 Torino (TO)                 2:18.33,4     43.46,2   (657)  42U      307.  ¦    11.06  226.¦   31.30  268.¦   29.47  261.¦   33.45  282.¦   32.23  285.¦
       S.C. GENOVA               TO   ---                                                                       ¦               ¦   42.36  255.¦ 1:12.24  256.¦ 1:46.09  263.¦ 2:18.33  270.¦
  271. Valoti Oliviero           1961 Villa di Serio (BG)         2:18.35,1     43.47,9   (700)  42U      308.  ¦    12.04  314.¦   32.44  301.¦   30.23  282.¦   32.38  243.¦   30.43  212.¦
       G.A. ALTITUDE             BG   ---                                                                       ¦               ¦   44.49  305.¦ 1:15.12  300.¦ 1:47.51  277.¦ 2:18.35  271.¦
  272. Maggio Alessandro         1972 Montalto Dora (TO)          2:18.37,0     43.49,8   (755)  42U      309.  ¦    11.08  228.¦   32.59  312.¦   30.32  290.¦   33.21  272.¦   30.35  206.¦
       SCI FONDO IVREA           TO   ---                                                                       ¦               ¦   44.08  283.¦ 1:14.40  286.¦ 1:48.01  281.¦ 2:18.37  272.¦
  273. Beccotto Bartolomeo       1968 Chiusa Pesio (CN)           2:18.47,8     44.00,6   (662)  42U      311.  ¦    12.04  313.¦   32.48  303.¦   30.08  272.¦   32.53  257.¦   30.53  222.¦
       S.C. VALLE PESIO          CN   ---                                                                       ¦               ¦   44.53  308.¦ 1:15.01  296.¦ 1:47.54  278.¦ 2:18.47  273.¦
  274. Rodigari Martino          1961 Trepalle (SO)               2:18.54,3     44.07,1   (283)  42U      312.  ¦    10.48  199.¦   31.11  253.¦   30.19  279.¦   33.45  280.¦   32.49  301.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   41.59  242.¦ 1:12.19  254.¦ 1:46.04  262.¦ 2:18.54  274.¦
  275. Bonacina Claudio          1973 Introbio (LC)               2:19.09,4     44.22,2   (299)  42U      313.  ¦    10.55  212.¦   31.11  255.¦   30.19  278.¦   33.46  283.¦   32.56  304.¦
       PRIMALUNA G. XXIII        LC   ---                                                                       ¦               ¦   42.07  247.¦ 1:12.26  258.¦ 1:46.12  264.¦ 2:19.09  275.¦
  276. Mauri Luca                1963 Pasturo (LC)                2:19.28,8     44.41,6  (1352)  42U      315.  ¦    11.29  270.¦   31.07  250.¦   30.02  271.¦   34.31  299.¦   32.18  281.¦
       CAI LC Strada Storta      LC   ---                                                                       ¦               ¦   42.36  254.¦ 1:12.39  263.¦ 1:47.10  272.¦ 2:19.28  276.¦
  277. Sesso Luigi               1970 Dueville (VI)               2:20.17,4     45.30,2  (1291)  42U      319.  ¦    12.47  348.¦   32.54  308.¦   30.17  274.¦   33.23  273.¦   30.55  224.¦
       C.S.Bassano               VI   ---                                                                       ¦               ¦   45.42  319.¦ 1:15.59  307.¦ 1:49.22  295.¦ 2:20.17  277.¦
  278. Redondi Paolo             1972 Treviolo (BG)               2:20.18,1     45.30,9   (833)  42U      320.  ¦    11.18  244.¦   31.19  260.¦   30.26  285.¦   33.38  277.¦   33.35  322.¦
       S.C. ALTITUDE             BG   ---                                                                       ¦               ¦   42.37  256.¦ 1:13.04  268.¦ 1:46.42  268.¦ 2:20.18  278.¦
  279. Carsana Antonio           1960 Pedrengo (BG)               2:20.19,5     45.32,3   (798)  42U      321.  ¦    11.49  290.¦   31.51  276.¦   30.30  288.¦   33.46  285.¦   32.22  283.¦
       S.C. SCHILPARIO           BG   ---                                                                       ¦               ¦   43.41  277.¦ 1:14.11  278.¦ 1:47.57  279.¦ 2:20.19  279.¦
  280. Barthelmess Martin        1969 D-Lichtenstein              2:20.21,1     45.33,9   (882)  42U      322.  ¦    11.52  298.¦   32.29  293.¦   30.57  302.¦   33.00  264.¦   32.01  271.¦
       VFL PRULLINGEN            GER  ---                                                                       ¦               ¦   44.21  297.¦ 1:15.19  301.¦ 1:48.20  283.¦ 2:20.21  280.¦
  281. Muschalek Frank           1964 D-Dettenhausen              2:20.27,4     45.40,2   (668)  42U      323.  ¦    11.33  274.¦   32.40  298.¦   30.25  283.¦   33.35  275.¦   32.13  280.¦
                                 GER  ---                                                                       ¦               ¦   44.13  291.¦ 1:14.38  284.¦ 1:48.14  282.¦ 2:20.27  281.¦
  282. Eggenberger Hansruedi     1965 CH-Grabs                    2:20.51,7     46.04,5   (705)  42U      325.  ¦    11.43  285.¦   32.36  295.¦   30.33  291.¦   33.36  276.¦   32.23  284.¦
       ZISCHTIGSSHOGGLER         SUI  ---                                                                       ¦               ¦   44.19  295.¦ 1:14.52  295.¦ 1:48.28  288.¦ 2:20.51  282.¦
  283. Mudrak Stanislav          ???? CZ-Pozlovice                2:20.52,6     46.05,4   (885)  42U      326.  ¦    11.25  260.¦   34.14  350.¦   29.48  264.¦   34.23  297.¦   31.00  228.¦
       CZE                       CZE  ---                                                                       ¦               ¦   45.40  317.¦ 1:15.29  302.¦ 1:49.52  298.¦ 2:20.52  283.¦
  284. Lenz Guido                1960 CH-Chur                     2:20.58,7     46.11,5   (777)  42U      327.  ¦    11.26  263.¦   32.11  285.¦   31.02  303.¦   33.39  278.¦   32.37  296.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   43.38  276.¦ 1:14.41  288.¦ 1:48.20  284.¦ 2:20.58  284.¦
  285. Betta Alessandro          1969 Cavalese (TN)               2:21.05,0     46.17,8   (727)  42U      328.  ¦    12.14  320.¦   32.11  284.¦   30.19  277.¦   33.14  269.¦   33.06  309.¦
       U.S. CERMIS               TN   ---                                                                       ¦               ¦   44.25  298.¦ 1:14.44  291.¦ 1:47.58  280.¦ 2:21.05  285.¦
  286. Bredy Christian           1973 I                           2:21.14,3     46.27,1  (1360)  42U      330.  ¦    12.06  317.¦   32.03  280.¦   30.25  284.¦   33.52  289.¦   32.45  298.¦
       VALPELLINE ASD                 ---                                                                       ¦               ¦   44.10  287.¦ 1:14.36  282.¦ 1:48.29  289.¦ 2:21.14  286.¦
  287. Hemery Pierre             1963 F-Le Pecheurs               2:21.14,9     46.27,7   (889)  42U      331.  ¦    12.00  307.¦   32.12  286.¦   30.30  289.¦   33.44  279.¦   32.47  299.¦
       Les Saisies               FRA  ---                                                                       ¦               ¦   44.12  289.¦ 1:14.43  290.¦ 1:48.27  287.¦ 2:21.14  287.¦
  288. Sgualdino Giuseppe        1964 Sondrio (SO)                2:21.16,2     46.29,0   (723)  42U      332.  ¦    11.33  275.¦   31.37  270.¦   30.22  280.¦   33.46  286.¦   33.57  329.¦
       SPORTIVA LANZADA          SO   ---                                                                       ¦               ¦   43.10  273.¦ 1:13.32  273.¦ 1:47.19  275.¦ 2:21.16  288.¦
  289. Cavagna Stefano           1962 Algua (BG)                  2:21.26,8     46.39,6  (1475)  42U      335.  ¦    12.52  353.¦   32.52  307.¦   30.36  296.¦   32.58  262.¦   32.06  275.¦
       S.C. VALSERINA            BG   ---                                                                       ¦               ¦   45.44  322.¦ 1:16.21  309.¦ 1:49.20  294.¦ 2:21.26  289.¦
  290. Rottler Andreas           1972 D-Villingen-Schwenningen    2:21.41,6     46.54,4  (1238)  42U      337.  ¦    11.53  302.¦   32.35  294.¦   30.18  276.¦   34.13  291.¦   32.39  297.¦
       ULI ROTTLERS TEAM         GER  ---                                                                       ¦               ¦   44.29  300.¦ 1:14.48  294.¦ 1:49.01  293.¦ 2:21.41  290.¦
  291. Broglio Andrea            1981 Lusiana (VI)                2:21.50,8     47.03,6   (791)  42U      338.  ¦    11.11  235.¦   30.25  222.¦   31.58  333.¦   34.57  305.¦   33.18  314.¦
       SCI NORDICO MONTE CORNO   VI   ---                                                                       ¦               ¦   41.36  226.¦ 1:13.34  274.¦ 1:48.31  290.¦ 2:21.50  291.¦
  292. Dognini Lucio             1963 Grumello del Monte (BG)     2:22.15,0     47.27,8   (656)  42U      341.  ¦    11.21  252.¦   32.47  302.¦   30.34  293.¦   34.16  293.¦   33.15  312.¦
       G.S.A. SOVERE A.S.D.      BG   ---                                                                       ¦               ¦   44.08  284.¦ 1:14.42  289.¦ 1:48.59  292.¦ 2:22.15  292.¦
  293. Amerio Andrea             1960 Torino (TO)                 2:22.18,3     47.31,1   (673)  42U      344.  ¦    12.37  333.¦   33.25  326.¦   31.08  305.¦   33.09  266.¦   31.57  268.¦
       SCI C.A.I. UGET           TO   ---                                                                       ¦               ¦   46.03  332.¦ 1:17.11  318.¦ 1:50.21  301.¦ 2:22.18  293.¦
  294. Goller Philipp            1975 D-München                   2:22.26,5     47.39,3  (1516)  42U      345.  ¦    12.02  309.¦   32.48  304.¦   30.41  299.¦   34.52  303.¦   32.01  272.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦   44.51  307.¦ 1:15.32  303.¦ 1:50.25  305.¦ 2:22.26  294.¦
  295. Guidetti Vincenzo         1961 Cento (FE)                  2:23.03,0     48.15,8  (1440)  42U      349.  ¦    12.18  324.¦   32.16  287.¦   30.33  292.¦   34.37  301.¦   33.17  313.¦
       C.U.S. BOLOGNA            FE   ---                                                                       ¦               ¦   44.34  301.¦ 1:15.08  298.¦ 1:49.45  296.¦ 2:23.03  295.¦
  296. Ponza Fernando            1960 Valdagno (VI)               2:23.13,4     48.26,2   (721)  42U      350.  ¦    11.46  288.¦   32.24  291.¦   30.34  294.¦   35.25  319.¦   33.02  306.¦
       GS ZANE'                  VI   ---                                                                       ¦               ¦   44.11  288.¦ 1:14.46  292.¦ 1:50.11  299.¦ 2:23.13  296.¦
  297. Schwarzentruber Tony      ???? CH-Meggen                   2:23.22,4     48.35,2  (1323)  42U      351.  ¦    13.16  376.¦   33.12  314.¦   31.12  306.¦   33.47  288.¦   31.52  264.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   46.28  341.¦ 1:17.41  328.¦ 1:51.29  308.¦ 2:23.22  297.¦
  298. Miodini Massimiliano      1973 Ramiola di Medesano (PR)    2:23.28,1     48.40,9   (608)  42U      352.  ¦    11.30  273.¦   33.59  344.¦   31.48  329.¦   34.15  292.¦   31.53  267.¦
       CUS Parma                 PR   ---                                                                       ¦               ¦   45.30  316.¦ 1:17.18  321.¦ 1:51.34  310.¦ 2:23.28  298.¦
  299. Bordogni Carlo            1960 Vertova (BG)                2:23.29,3     48.42,1   (613)  42U      353.  ¦    11.26  264.¦   31.15  257.¦   30.27  286.¦   35.16  312.¦   35.03  352.¦
       CRAL B.CA POP. BERGAMO -  BG   ---                                                                       ¦               ¦   42.42  259.¦ 1:13.09  269.¦ 1:48.26  286.¦ 2:23.29  299.¦
  300. Smarzaro Paolo            1962 Castelnuovo Valsugana (TN   2:23.40,3     48.53,1   (820)  42U      354.  ¦    11.15  239.¦   31.41  273.¦   30.38  297.¦   35.12  309.¦   34.52  350.¦
       G.S. HARTMANN             TN   ---                                                                       ¦               ¦   42.57  266.¦ 1:13.35  275.¦ 1:48.47  291.¦ 2:23.40  300.¦
  301. Ambrosioni Raoul          1974 Lecco (LC)                  2:23.42,2     48.55,0   (672)  42U      355.  ¦    11.23  256.¦   30.33  228.¦   29.31  252.¦   35.19  315.¦   36.55  382.¦
       A.S. PREMANA              LC   ---                                                                       ¦               ¦   41.56  240.¦ 1:11.27  243.¦ 1:46.46  270.¦ 2:23.42  301.¦
  302. Skoch Michal              1981 CZ-Lysa nad Labe,m          2:23.48,0     49.00,8  (1324)  42U      358.  ¦    12.36  332.¦   34.01  345.¦   30.43  300.¦   35.23  317.¦   31.03  232.¦
       Rumovy Express            CZE  ---                                                                       ¦               ¦   46.37  343.¦ 1:17.21  323.¦ 1:52.44  325.¦ 2:23.48  302.¦
  303. Zenoni Ivano              1974 Terno d'Isola (BG)          2:23.51,2     49.04,0   (726)  42U      359.  ¦    13.14  373.¦   32.57  310.¦   31.26  313.¦   32.46  249.¦   33.26  320.¦
       SCI CAI BERGAMO           BG   ---                                                                       ¦               ¦   46.12  339.¦ 1:17.38  326.¦ 1:50.24  304.¦ 2:23.51  303.¦
  304. Haas Peter                1961 DK-Farum                    2:23.55,0     49.07,8  (1169)  42U      360.  ¦    11.45  286.¦   33.22  322.¦   32.16  340.¦   34.19  295.¦   32.11  279.¦
       Hotle Ski                 DEN  ---                                                                       ¦               ¦   45.08  312.¦ 1:17.24  325.¦ 1:51.43  311.¦ 2:23.55  304.¦
  305. Barrel Donato             1971 Aosta (AO)                  2:24.04,2     49.17,0  (1252)  42U      362.  ¦    12.31  330.¦   33.25  327.¦   31.56  332.¦   34.18  294.¦   31.53  265.¦
       S.C. Valgrisenche         AO   ---                                                                       ¦               ¦   45.57  327.¦ 1:17.53  330.¦ 1:52.11  316.¦ 2:24.04  305.¦
  306. Bianchini Mariano         1964 Vigolo Vattaro (TN)         2:24.04,5     49.17,3   (170)  42U      363.  ¦    11.17  241.¦   33.49  340.¦   31.27  316.¦   34.56  304.¦   32.34  291.¦
       S.C. VIGOLO VATTARO       TN   si                                                                        ¦               ¦   45.06  310.¦ 1:16.34  312.¦ 1:51.30  309.¦ 2:24.04  306.¦
  307. Alber Frank               1964 D-Dettingen Erms            2:24.05,2     49.18,0   (179)  42U      364.  ¦    10.51  208.¦   31.11  253.¦   29.40  254.¦   38.57  380.¦   33.25  319.¦
       GERMANIA                  GER  si                                                                        ¦               ¦   42.02  245.¦ 1:11.42  245.¦ 1:50.39  307.¦ 2:24.05  307.¦
  308. Berlanda Giorgio          1959 Povo (TN)                   2:24.06,1     49.18,9   (211)  42U      367.  ¦    10.52  209.¦   31.58  278.¦   32.17  341.¦   35.13  310.¦   33.43  325.¦
       Sci Club L'Arcobaleno     TN   ---                                                                       ¦               ¦   42.51  263.¦ 1:15.08  299.¦ 1:50.22  302.¦ 2:24.06  308.¦
  309. Galli Fausto              1966 Livigno (SO)                2:24.19,7     49.32,5   (719)  42U      369.  ¦    11.23  255.¦   33.02  313.¦   31.28  317.¦   34.29  298.¦   33.56  328.¦
       SO                        SO   ---                                                                       ¦               ¦   44.25  299.¦ 1:15.53  304.¦ 1:50.22  303.¦ 2:24.19  309.¦
  310. Zimmer Christian          1977 D-Regensburg                2:24.23,0     49.35,8  (1523)  42U      370.  ¦    11.52  297.¦   33.14  317.¦   31.34  320.¦   35.31  326.¦   32.09  277.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦   45.07  311.¦ 1:16.41  314.¦ 1:52.13  318.¦ 2:24.23  310.¦
  311. Faccin Fabiano            1964 Pederobba (TV)              2:24.43,6     49.56,4   (605)  42U      372.  ¦    11.49  291.¦   32.19  289.¦   30.38  298.¦   35.33  327.¦   34.22  337.¦
       S.C. AMICI DELLA NEVE     TV   ---                                                                       ¦               ¦   44.09  285.¦ 1:14.47  293.¦ 1:50.20  300.¦ 2:24.43  311.¦
  312. Rodigari Elio Bernardino  1961 Valbondione (BG)            2:24.44,8     49.57,6  (1142)  42U      373.  ¦    12.40  338.¦   33.13  315.¦   31.24  311.¦   35.25  320.¦   32.00  269.¦
       S.C. SPEEDY SPORT         BG   ---                                                                       ¦               ¦   45.53  325.¦ 1:17.18  320.¦ 1:52.44  324.¦ 2:24.44  312.¦
  313. Berbenni Silvano          1967 Valdidentro (SO)            2:24.54,2     50.07,0   (380)  42U      375.  ¦    11.16  240.¦   32.06  281.¦   31.39  321.¦   35.28  321.¦   34.23  338.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   ---                                                                       ¦               ¦   43.23  274.¦ 1:15.02  297.¦ 1:50.30  306.¦ 2:24.54  313.¦
  314. Balduchelli Nicola        1980 Pezzale (BS)                2:25.06,4     50.19,2  (1358)  42U      378.  ¦    13.44  388.¦   33.23  323.¦   31.26  314.¦   33.45  281.¦   32.47  300.¦
       CAI BRESCIA               BS   ---                                                                       ¦               ¦   47.07  352.¦ 1:18.33  344.¦ 1:52.18  320.¦ 2:25.06  314.¦
  315. Walser Jörg               1964 CH-Cham                     2:25.07,0     50.19,8   (762)  42U      379.  ¦    11.22  254.¦   32.51  306.¦   31.43  324.¦   36.13  338.¦   32.56  304.¦
                                 SUI  ---                                                                       ¦               ¦   44.14  292.¦ 1:15.57  305.¦ 1:52.10  315.¦ 2:25.07  315.¦
  316. Rizzi Sandro              1963 Novara (NO)                 2:25.07,6     50.20,4   (692)  42U      380.  ¦    11.29  269.¦   31.29  267.¦   31.42  323.¦   35.06  306.¦   35.20  359.¦
       S.C. LESA                 NO   ---                                                                       ¦               ¦   42.58  267.¦ 1:14.40  287.¦ 1:49.47  297.¦ 2:25.07  316.¦
  317. Füllers Henning           1974 D-Herzogenaurach            2:25.08,9     50.21,7   (866)  42U      381.  ¦    11.37  282.¦   33.38  332.¦   31.25  312.¦   35.31  325.¦   32.56  303.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦   45.15  313.¦ 1:16.41  313.¦ 1:52.12  317.¦ 2:25.08  317.¦
  318. Projer Hanspeter          1960 CH-Chur                     2:25.13,2     50.26,0   (690)  42U      382.  ¦    12.18  323.¦   33.33  330.¦   31.29  318.¦   35.18  314.¦   32.33  290.¦
       ESV CHUR                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   45.51  323.¦ 1:17.21  324.¦ 1:52.39  322.¦ 2:25.13  318.¦
  319. Arrigoni Alessio          1975 Capiago Intimiano (CO)      2:25.37,8     50.50,6   (633)  42U      383.  ¦    11.51  293.¦   34.13  348.¦   31.47  326.¦   35.16  311.¦   32.29  288.¦
       S.C. BOLETTO              CO   ---                                                                       ¦               ¦   46.05  333.¦ 1:17.52  329.¦ 1:53.08  329.¦ 2:25.37  319.¦
  320. Pollastri Simone          1986 Pavullo nel Frignano (MO)   2:25.52,0     51.04,8   (847)  42U      384.  ¦    12.05  316.¦   32.57  311.¦   31.21  310.¦   36.22  341.¦   33.06  308.¦
       SCI FONDO PAVULLESE       MO   ---                                                                       ¦               ¦   45.02  309.¦ 1:16.23  310.¦ 1:52.46  327.¦ 2:25.52  320.¦
  321. Bonacina Pierpaolo        1969 Introbio (LC)               2:26.16,2     51.29,0   (801)  42U      385.  ¦    11.51  294.¦   33.27  328.¦   32.01  334.¦   35.19  315.¦   33.36  323.¦
       S.C. PRIMALUNA GIOVANNI X LC   ---                                                                       ¦               ¦   45.19  314.¦ 1:17.20  322.¦ 1:52.39  323.¦ 2:26.16  321.¦
  322. Gritti Fabrizio           1963 Valmadrera (LC)             2:26.16,6     51.29,4   (684)  42U      386.  ¦    11.30  272.¦   33.20  320.¦   31.08  304.¦   36.10  336.¦   34.07  332.¦
       SCI CLUB OSA              LC   ---                                                                       ¦               ¦   44.50  306.¦ 1:15.59  306.¦ 1:52.09  314.¦ 2:26.16  322.¦
  323. Haegele Frank             1967 D-Albstadt                  2:26.24,0     51.36,8   (752)  42U      388.  ¦    12.26  329.¦   33.41  334.¦   31.52  331.¦   34.45  302.¦   33.39  324.¦
       SC ONSTMETTINGEN          GER  ---                                                                       ¦               ¦   46.07  334.¦ 1:17.59  335.¦ 1:52.45  326.¦ 2:26.24  323.¦
  324. Micheli Marco             1969 Dalmine (BG)                2:26.40,3     51.53,1   (607)  42U      389.  ¦    11.59  305.¦   33.43  336.¦   32.35  349.¦   35.16  313.¦   33.05  307.¦
       S.C. VALSERINA            BG   ---                                                                       ¦               ¦   45.43  320.¦ 1:18.18  340.¦ 1:53.35  330.¦ 2:26.40  324.¦
  325. Noseda Vittorio           1962 Milano (MI)                 2:27.03,9     52.16,7  (1412)  42U      392.  ¦    12.45  344.¦   34.16  351.¦   32.15  338.¦   35.09  307.¦   32.37  294.¦
       S.C. PENNA NERA           MI   ---                                                                       ¦               ¦   47.01  348.¦ 1:19.17  349.¦ 1:54.26  336.¦ 2:27.03  325.¦
  326. Solinas Alessandro        1965 Vicenza (VI)                2:27.11,2     52.24,0   (724)  42U      395.  ¦    11.18  244.¦   32.49  305.¦   32.23  344.¦   36.19  340.¦   34.20  335.¦
       G.S.A. ZANE'              VI   ---                                                                       ¦               ¦   44.07  282.¦ 1:16.30  311.¦ 1:52.50  328.¦ 2:27.11  326.¦
  327. Gottschall Gerd           1980 D-Friedrichshafen           2:27.18,7     52.31,5  (1131)  42U      397.  ¦    12.44  343.¦   33.23  324.¦   32.05  336.¦   35.43  330.¦   33.21  315.¦
       Danpfhammer SportSchmidt  GER  ---                                                                       ¦               ¦   46.07  335.¦ 1:18.13  339.¦ 1:53.57  331.¦ 2:27.18  327.¦
  328. Henriet Dominique         1969 Gignod (AO)                 2:27.19,8     52.32,6   (785)  42U      398.  ¦    11.09  230.¦   31.07  251.¦   30.34  295.¦   39.17  384.¦   35.11  356.¦
       S.C. FALLERE              AO   ---                                                                       ¦               ¦   42.16  250.¦ 1:12.51  265.¦ 1:52.08  313.¦ 2:27.19  328.¦
  329. Dam Henrik Seidelin       1973 DK-Copenhagen               2:27.31,9     52.44,7  (1168)  42U      399.  ¦    12.02  311.¦   33.48  339.¦   32.09  337.¦   36.02  332.¦   33.28  321.¦
       Kobenhavns                DEN  ---                                                                       ¦               ¦   45.51  324.¦ 1:18.00  336.¦ 1:54.03  333.¦ 2:27.31  329.¦
  330. Tettamanti Roberto        1965 CH-Medeglia                 2:27.42,9     52.55,7   (855)  42U      400.  ¦    12.38  334.¦   34.50  355.¦   31.48  328.¦   35.10  308.¦   33.14  311.¦
       SENZA FONDO               SUI  ---                                                                       ¦               ¦   47.29  355.¦ 1:19.17  350.¦ 1:54.28  337.¦ 2:27.42  330.¦
  331. Musetti Massimo           1962 Carrara (MS)                2:27.45,1     52.57,9   (844)  42U      401.  ¦    12.46  345.¦   32.42  300.¦   31.20  309.¦   35.39  328.¦   35.17  357.¦
       S.C.K2 Carrara            MS   ---                                                                       ¦               ¦   45.28  315.¦ 1:16.48  316.¦ 1:52.27  321.¦ 2:27.45  331.¦
  332. Rodigari Roberto          1959 Trepalle (SO)               2:28.06,0     53.18,8   (772)  42U      403.  ¦    12.44  342.¦   33.24  325.¦   31.45  325.¦   34.21  296.¦   35.50  367.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   46.08  336.¦ 1:17.54  331.¦ 1:52.15  319.¦ 2:28.06  332.¦
  333. Moreau Pascal             1960 F-Bogeve                    2:28.23,7     53.36,5  (1472)  42U      405.  ¦    12.46  345.¦   33.50  341.¦   31.18  308.¦   36.04  334.¦   34.24  339.¦
                                 FRA  ---                                                                       ¦               ¦   46.37  342.¦ 1:17.55  332.¦ 1:53.59  332.¦ 2:28.23  333.¦
  334. Kranz Jurgen              1960 D-Herbrechtingen            2:28.32,6     53.45,4  (1223)  42U      406.  ¦    12.49  350.¦   33.20  319.¦   31.47  327.¦   36.26  343.¦   34.09  334.¦
       GERMANIA                  GER  ---                                                                       ¦               ¦   46.09  337.¦ 1:17.57  333.¦ 1:54.23  335.¦ 2:28.32  334.¦
  335. Zrnik Tomas               1971 CZ-Svratouch                2:28.37,8     53.50,6  (1456)  42U      407.  ¦    12.03  312.¦   33.53  342.¦   32.34  348.¦   37.31  356.¦   32.33  289.¦
       Big Fat Brothers          CZE  ---                                                                       ¦               ¦   45.57  329.¦ 1:18.32  343.¦ 1:56.04  350.¦ 2:28.37  335.¦
  336. Bormolini Leonardo        1965 Livigno (SO)                2:28.39,6     53.52,4   (151)  42U      408.  ¦    10.53  210.¦   31.13  256.¦   30.29  287.¦   35.44  331.¦   40.18  404.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   si                                                                        ¦               ¦   42.06  246.¦ 1:12.36  260.¦ 1:48.21  285.¦ 2:28.39  336.¦
  337. Nesensohn Frank           1964 D-Freiburg                  2:28.41,2     53.54,0   (659)  42U      409.  ¦    13.03  363.¦   35.37  368.¦   32.43  351.¦   35.39  329.¦   31.37  253.¦
       S.C. UNTERKIRNACH         GER  ---                                                                       ¦               ¦   48.40  367.¦ 1:21.23  362.¦ 1:57.03  355.¦ 2:28.41  337.¦
  338. Cornali Aldo              1960 Bergamo (BG)                2:28.47,6     54.00,4  (1293)  42U      411.  ¦    12.46  347.¦   35.29  365.¦   32.26  345.¦   35.29  322.¦   32.36  292.¦
       S.C. GROMO                BG   ---                                                                       ¦               ¦   48.16  365.¦ 1:20.42  356.¦ 1:56.11  351.¦ 2:28.47  338.¦
  339. Hahn Berhard              1959 D-Wernau                    2:28.51,5     54.04,3  (1518)  42U      412.  ¦    13.10  370.¦   34.48  354.¦   32.46  353.¦   35.29  323.¦   32.36  293.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦   47.58  360.¦ 1:20.45  358.¦ 1:56.14  352.¦ 2:28.51  339.¦
  340. Materazzi Stefano         1965 Camerino (MC)               2:29.09,6     54.22,4  (1106)  42U      413.  ¦    12.44  341.¦   35.19  363.¦   32.43  352.¦   35.29  324.¦   32.53  302.¦
       C.U.S. CAMERINO           MC   ---                                                                       ¦               ¦   48.03  362.¦ 1:20.46  359.¦ 1:56.15  353.¦ 2:29.09  340.¦
  341. Meier Peter               1959 CH-Richterswil              2:29.11,0     54.23,8   (831)  42U      414.  ¦    11.11  234.¦   31.28  266.¦   30.47  301.¦   38.41  378.¦   37.03  383.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   42.39  257.¦ 1:13.26  272.¦ 1:52.07  312.¦ 2:29.11  341.¦
  342. Müller Paul               1966 CH-Chur                     2:29.38,6     54.51,4  (1411)  42U      416.  ¦    13.15  374.¦   33.31  329.¦   32.18  342.¦   36.04  335.¦   34.28  343.¦
       ESV CHUR                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   46.46  346.¦ 1:19.05  348.¦ 1:55.09  344.¦ 2:29.38  342.¦
  343. Follis Sandro             1966 Pontey (AO)                 2:29.42,4     54.55,2  (1468)  42U      417.  ¦    12.32  331.¦   33.22  321.¦   32.03  335.¦   36.51  346.¦   34.53  351.¦
       S.C. AMIS DE VERRAYES     AO   ---                                                                       ¦               ¦   45.54  326.¦ 1:17.58  334.¦ 1:54.49  340.¦ 2:29.42  343.¦
  344. Bordini Remo              1964 Lovere (BG)                 2:29.47,9     55.00,7   (743)  42U      418.  ¦    13.00  361.¦   34.03  346.¦   32.30  346.¦   36.19  339.¦   33.53  327.¦
       S.C. DARFO BOARIO         BG   ---                                                                       ¦               ¦   47.04  349.¦ 1:19.34  351.¦ 1:55.54  348.¦ 2:29.47  344.¦
  345. Cattaruzza Carlo          1963 Belluno (BL)                2:29.52,2     55.05,0  (1544)  42U      419.  ¦    12.47  349.¦   33.14  316.¦   32.50  355.¦   35.23  317.¦   35.36  363.¦
                                 BL   ---                                                                       ¦               ¦   46.01  331.¦ 1:18.52  346.¦ 1:54.15  334.¦ 2:29.52  345.¦
  346. Rimoldi Roberto           1962 CH-St. Moritz               2:30.09,4     55.22,2  (1418)  42U      421.  ¦    12.58  357.¦   33.45  338.¦   31.27  315.¦   37.49  362.¦   34.08  333.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   46.44  344.¦ 1:18.11  337.¦ 1:56.01  349.¦ 2:30.09  346.¦
  347. Freggiaro Oscar           1986 Clusone                     2:30.25,0     55.37,8  (1477)  42U      422.  ¦    12.19  325.¦   33.38  331.¦   31.40  322.¦   37.10  349.¦   35.36  364.¦
                                 ??   ---                                                                       ¦               ¦   45.57  328.¦ 1:17.38  326.¦ 1:54.48  339.¦ 2:30.25  347.¦
  348. Purnins Janis             1966 LV-Riga                     2:30.35,4     55.48,2  (1507)  42U      423.  ¦    13.22  379.¦   36.04  371.¦   32.46  354.¦   36.11  337.¦   32.10  278.¦
       SIA Sporta Klubs          LAT  ---                                                                       ¦               ¦   49.26  374.¦ 1:22.13  367.¦ 1:58.25  362.¦ 2:30.35  348.¦
  349. Cavagna Diego             1968 Serina (BG)                 2:30.52,8     56.05,6   (797)  42U      424.  ¦    11.59  306.¦   33.43  337.¦   32.35  350.¦   37.26  354.¦   35.07  353.¦
       S.C. VALSERINA            BG   ---                                                                       ¦               ¦   45.43  321.¦ 1:18.18  341.¦ 1:55.45  346.¦ 2:30.52  349.¦
  350. Ghidini Alberto           1960 Lovere (BG)                 2:30.54,7     56.07,5   (622)  42U      425.  ¦    12.02  310.¦   34.07  347.¦   32.15  339.¦   37.11  350.¦   35.18  358.¦
       ASD VV.F.E. GRITTI        BG   ---                                                                       ¦               ¦   46.09  337.¦ 1:18.25  342.¦ 1:55.36  345.¦ 2:30.54  350.¦
  351. Smith Michael             1968 GB-Cumbria                  2:31.02,8     56.15,6  (1239)  42U      426.  ¦    12.40  337.¦   33.39  333.¦   32.19  343.¦   37.13  352.¦   35.09  355.¦
       LAKELAND XC SKICLUB       GBR  ---                                                                       ¦               ¦   46.20  340.¦ 1:18.39  345.¦ 1:55.52  347.¦ 2:31.02  351.¦
  352. Zihler Joe                1966 CH-Oberkirch LU             2:31.12,0     56.24,8  (1123)  42U      428.  ¦    12.38  335.¦   34.27  352.¦   31.50  330.¦   37.53  363.¦   34.21  336.¦
       SPORT GRUPPE TUBALI       SUI  ---                                                                       ¦               ¦   47.06  351.¦ 1:18.57  347.¦ 1:56.50  354.¦ 2:31.12  352.¦
  353. Longo Andrea Maria        1964 Caltanissetta (CL)          2:31.19,6     56.32,4   (647)  42U      430.  ¦    11.51  294.¦   32.54  309.¦   31.31  319.¦   38.11  372.¦   36.50  381.¦
       LinguaGLOSSA              CL   ---                                                                       ¦               ¦   44.46  304.¦ 1:16.18  308.¦ 1:54.29  338.¦ 2:31.19  353.¦
  354. Luck Dominic              1971 GB-Kingston Upon Thames     2:31.21,2     56.34,0  (1224)  42U      431.  ¦    12.57  356.¦   35.11  361.¦   33.44  368.¦   36.03  333.¦   33.24  317.¦
       LRNSC                     GBR  ---                                                                       ¦               ¦   48.09  364.¦ 1:21.54  366.¦ 1:57.57  359.¦ 2:31.21  354.¦
  355. Maffi Pierangelo          1964 Grosio (SO)                 2:31.31,0     56.43,8   (768)  42U      432.  ¦    11.20  250.¦   32.40  298.¦   32.52  358.¦   38.04  371.¦   36.32  376.¦
       S.C. GROSIO               SO   ---                                                                       ¦               ¦   44.00  281.¦ 1:16.53  317.¦ 1:54.58  342.¦ 2:31.31  355.¦
  356. Titov Sergey              1972 RUS-Mosow                   2:31.39,1     56.51,9  (1427)  42U      433.  ¦    12.04  314.¦   35.29  364.¦   32.58  360.¦   36.38  344.¦   34.28  342.¦
                                 RUS  ---                                                                       ¦               ¦   47.34  356.¦ 1:20.32  355.¦ 1:57.10  356.¦ 2:31.39  356.¦
  357. Schwörer Christoph        1973 D-St. Peter                 2:32.00,4     57.13,2  (1375)  42U      435.  ¦    13.25  382.¦   33.55  343.¦   32.52  357.¦   37.09  348.¦   34.37  346.¦
       S.C. ST. PETER            GER  ---                                                                       ¦               ¦   47.21  353.¦ 1:20.13  354.¦ 1:57.23  358.¦ 2:32.00  357.¦
  358. Canclini Arrigo           1960 Bormio (SO)                 2:32.05,0     57.17,8   (679)  42U      436.  ¦    12.25  328.¦   33.16  318.¦   32.31  347.¦   36.42  345.¦   37.09  386.¦
       S.C. ALTA VALTELLINA      SO   ---                                                                       ¦               ¦   45.41  318.¦ 1:18.13  338.¦ 1:54.55  341.¦ 2:32.05  358.¦
  359. Dell'Oro Massimiliano     1970 Valmadrera (LC)             2:32.36,3     57.49,1   (643)  42U      438.  ¦    13.38  386.¦   32.21  290.¦   31.13  307.¦   37.55  364.¦   37.28  388.¦
       S.C. O.S.A. VALMADRERA    LC   ---                                                                       ¦               ¦   45.59  330.¦ 1:17.12  319.¦ 1:55.07  343.¦ 2:32.36  359.¦
  360. De Benedetti Rodolfo      1961 CH-St. Moritz               2:32.48,2     58.01,0  (1400)  42U      439.  ¦    12.17  322.¦   35.06  358.¦   33.21  363.¦   37.39  357.¦   34.24  339.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   47.23  354.¦ 1:20.45  357.¦ 1:58.24  361.¦ 2:32.48  360.¦
  361. Natale Giovanni           1961 Torino (TO)                 2:32.49,6     58.02,4   (769)  42U      440.  ¦    11.35  278.¦   35.10  360.¦   33.15  361.¦   37.20  353.¦   35.27  362.¦
       SCI C.A.I. UGET           TO   ---                                                                       ¦               ¦   46.45  345.¦ 1:20.01  353.¦ 1:57.21  357.¦ 2:32.49  361.¦
  362. Longo Maurizio            1962 Sarre (AO)                  2:33.10,5     58.23,3  (1350)  42U      442.  ¦    12.50  351.¦   34.14  349.¦   32.55  359.¦   37.59  367.¦   35.09  354.¦
       DRINK ASD                 AO   ---                                                                       ¦               ¦   47.05  350.¦ 1:20.00  352.¦ 1:58.00  360.¦ 2:33.10  362.¦
  363. Tresch Mario              1977 CH-Zug                      2:33.11,0     58.23,8  (1175)  42U      443.  ¦    13.12  372.¦   34.47  353.¦   32.51  356.¦   37.42  358.¦   34.37  346.¦
       TV Cham                   SUI  ---                                                                       ¦               ¦   48.00  361.¦ 1:20.51  360.¦ 1:58.33  364.¦ 2:33.11  363.¦
  364. Pahlke Patrik             1970 D-München                   2:33.20,1     58.32,9  (1519)  42U      444.  ¦    12.51  352.¦   34.55  356.¦   33.41  366.¦   37.01  347.¦   34.50  348.¦
       SKATING SCHULE SCHERRER   GER  ---                                                                       ¦               ¦   47.46  357.¦ 1:21.28  364.¦ 1:58.29  363.¦ 2:33.20  364.¦
  365. Orlandini Alessandro      1959 Pavullo nel Frignano (MO)   2:33.40,1     58.52,9  (1506)  42U      445.  ¦    13.10  368.¦   36.25  376.¦   35.15  390.¦   36.22  342.¦   32.26  287.¦
       SCI FONDO PAVULLESE       MO   ---                                                                       ¦               ¦   49.35  377.¦ 1:24.51  379.¦ 2:01.13  371.¦ 2:33.40  365.¦
  366. Bonazzi Luigi             1967 Bellaguarda (MN)            2:35.10,5   1:00.23,3   (737)  42U      454.  ¦    12.54  354.¦   35.12  362.¦   33.17  362.¦   37.13  351.¦   36.33  377.¦
       S.C. GUASTALLA            MN   ---                                                                       ¦               ¦   48.06  363.¦ 1:21.23  362.¦ 1:58.37  365.¦ 2:35.10  366.¦
  367. Pfahl Gerald              1967 D-München                   2:35.19,0   1:00.31,8  (1108)  42U      456.  ¦    13.22  380.¦   35.52  370.¦   33.28  365.¦   37.43  359.¦   34.52  349.¦
       GERMANIA                  GER  ---                                                                       ¦               ¦   49.15  372.¦ 1:22.43  371.¦ 2:00.26  368.¦ 2:35.19  367.¦
  368. Nejrotti Andrea           1960 Torino (TO)                 2:35.53,4   1:01.06,2  (1314)  42U      458.  ¦    13.00  360.¦   35.44  369.¦   33.43  367.¦   38.03  370.¦   35.22  360.¦
       Ski Nordico Torino        TO   ---                                                                       ¦               ¦   48.44  368.¦ 1:22.27  368.¦ 2:00.31  369.¦ 2:35.53  368.¦
  369. Orlandini Adriano         1961 Pavullo nel Frignano (MO)   2:36.55,8   1:02.08,6   (846)  42U      461.  ¦    12.39  336.¦   35.08  359.¦   33.49  369.¦   38.33  375.¦   36.44  379.¦
       SCI FONDO PAVULLESE       MO   ---                                                                       ¦               ¦   47.48  358.¦ 1:21.37  365.¦ 2:00.11  367.¦ 2:36.55  369.¦
  370. Ongaro Marco              1964 Gandino (BG)                2:37.37,9   1:02.50,7  (1413)  42U      464.  ¦    12.59  358.¦   34.56  357.¦   33.25  364.¦   38.33  376.¦   37.43  390.¦
       S.C. VALGANDINO           BG   ---                                                                       ¦               ¦   47.55  359.¦ 1:21.20  361.¦ 1:59.54  366.¦ 2:37.37  370.¦
  371. Raassalu Allan            1969 EE-Viimsi Vald              2:37.48,2   1:03.01,0  (1143)  42U      465.  ¦    13.09  367.¦   36.40  379.¦   34.13  372.¦   39.18  385.¦   34.26  341.¦
                                 EST  ---                                                                       ¦               ¦   49.50  380.¦ 1:24.03  373.¦ 2:03.21  377.¦ 2:37.48  371.¦
  372. Perossi Alessandro        1980 Lecco (LC)                  2:38.07,4   1:03.20,2  (1187)  42U      466.  ¦    12.41  339.¦   36.04  372.¦   33.49  370.¦   38.02  369.¦   37.29  389.¦
       S.C. CRED. VALT. A.S.D.   LC   ---                                                                       ¦               ¦   48.45  370.¦ 1:22.35  370.¦ 2:00.38  370.¦ 2:38.07  372.¦
  373. Fontanari Fabrizio        1963 Pergine Valsugana (TN)      2:38.41,6   1:03.54,4  (1181)  42U      467.  ¦    13.18  377.¦   38.00  394.¦   34.53  380.¦   38.00  368.¦   34.29  344.¦
       G.S. HARTMANN             TN   ---                                                                       ¦               ¦   51.19  390.¦ 1:26.12  385.¦ 2:04.12  380.¦ 2:38.41  373.¦
  374. Bojsen Moller Jens        1966 DK-Snekkersten              2:38.47,3   1:04.00,1  (1501)  42U      468.  ¦    13.52  391.¦   36.26  377.¦   34.15  373.¦   37.45  360.¦   36.27  374.¦
       Copenhagen Skiclub        DEN  ---                                                                       ¦               ¦   50.19  383.¦ 1:24.34  377.¦ 2:02.19  372.¦ 2:38.47  374.¦
  375. Josty Steivan             1959 CH-Grabs                    2:38.57,7   1:04.10,5  (1249)  42U      469.  ¦    13.08  365.¦   37.33  389.¦   35.10  388.¦   37.27  355.¦   35.37  365.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   50.42  384.¦ 1:25.53  384.¦ 2:03.20  376.¦ 2:38.57  375.¦
  376. Fossati Andrea            1968 Abbiategrasso (MI)          2:39.00,7   1:04.13,5  (1300)  42U      471.  ¦    12.42  340.¦   36.41  380.¦   34.58  382.¦   39.16  383.¦   35.22  361.¦
       S.C. MACUGNAGA            MI   ---                                                                       ¦               ¦   49.23  373.¦ 1:24.22  375.¦ 2:03.38  379.¦ 2:39.00  376.¦
  377. Leber Christian           1974 D-Friedrichshafen           2:39.15,3   1:04.28,1  (1480)  42U      473.  ¦    12.01  308.¦   36.43  381.¦   35.42  397.¦   39.09  381.¦   35.38  366.¦
       LOKOMOTIV FISCHBACH       GER  ---                                                                       ¦               ¦   48.45  369.¦ 1:24.28  376.¦ 2:03.37  378.¦ 2:39.15  377.¦
  378. Pederzani Giovanni        1965 San Donato Milanese (MI)    2:39.19,4   1:04.32,2  (1107)  42U      474.  ¦    13.10  368.¦   36.19  373.¦   35.05  384.¦   38.22  373.¦   36.22  372.¦
       SCI CAI BRESCIA           MI   ---                                                                       ¦               ¦   49.30  375.¦ 1:24.35  378.¦ 2:02.57  374.¦ 2:39.19  378.¦
  379. Dal Maso Giampietro       1967 Brendola (VI)               2:39.25,7   1:04.38,5  (1342)  42U      475.  ¦    12.57  355.¦   35.35  367.¦   33.56  371.¦   40.17  392.¦   36.39  378.¦
       S.C. NORDICO              VI   ---                                                                       ¦               ¦   48.32  366.¦ 1:22.29  369.¦ 2:02.46  373.¦ 2:39.25  379.¦
  380. Lucini Matteo             1981 Abbiategrasso (MI)          2:40.03,3   1:05.16,1  (1308)  42U      478.  ¦    14.31  401.¦   38.37  400.¦   35.07  385.¦   37.58  366.¦   33.48  326.¦
       S.C. VALLE ANZASCA        MI   ---                                                                       ¦               ¦   53.08  401.¦ 1:28.15  397.¦ 2:06.14  390.¦ 2:40.03  380.¦
  381. Kocsis Antonio            1959 CH-Porza                    2:40.09,4   1:05.22,2  (1490)  42U      479.  ¦    13.29  384.¦   37.25  387.¦   34.57  381.¦   38.25  374.¦   35.51  368.¦
       SENZAFONDO                SUI  ---                                                                       ¦               ¦   50.55  387.¦ 1:25.52  383.¦ 2:04.18  381.¦ 2:40.09  381.¦
  382. Bianchi Stefano           1983 Cornalba (BG)               2:40.17,4   1:05.30,2  (1255)  42U      481.  ¦    14.06  395.¦   39.00  401.¦   35.08  386.¦   37.58  365.¦   34.03  330.¦
       S.C. VALSERINA            BG   ---                                                                       ¦               ¦   53.07  400.¦ 1:28.15  396.¦ 2:06.13  389.¦ 2:40.17  382.¦
  383. Tornaghi Franco           1966 Bernareggio (MI)            2:40.56,2   1:06.09,0  (1428)  42U      483.  ¦    13.22  381.¦   35.30  366.¦   34.43  377.¦   39.25  386.¦   37.54  391.¦
       SCI C.A.I. VIMERCATE      MI   ---                                                                       ¦               ¦   48.53  371.¦ 1:23.36  372.¦ 2:03.02  375.¦ 2:40.56  383.¦
  384. Charles Giorgio           1969 Saint Pierre (AO)           2:41.24,2   1:06.37,0  (1549)  42U      485.  ¦    14.20  399.¦   37.26  388.¦   34.43  378.¦   38.55  379.¦   35.59  370.¦
       S.C. VETAN                AO   ---                                                                       ¦               ¦   51.46  392.¦ 1:26.29  390.¦ 2:05.25  382.¦ 2:41.24  384.¦
  385. Morelli Claudio           1973 Cogliate (MI)               2:42.05,3   1:07.18,1  (1313)  42U      486.  ¦    14.31  402.¦   37.06  384.¦   34.51  379.¦   39.41  388.¦   35.55  369.¦
       UBOLDO 2001               MI   ---                                                                       ¦               ¦   51.37  391.¦ 1:26.28  388.¦ 2:06.10  387.¦ 2:42.05  385.¦
  386. Pählke Frank              1973 D-Karlsruhe                 2:42.08,0   1:07.20,8  (1462)  42U      487.  ¦    14.32  404.¦   37.35  390.¦   35.42  396.¦   37.49  361.¦   36.28  375.¦
       Karlsruher Lemminge       GER  ---                                                                       ¦               ¦   52.08  394.¦ 1:27.50  393.¦ 2:05.39  383.¦ 2:42.08  386.¦
  387. Lumassi Fabrizio          1961 Ubiale Clanezzo (BG)        2:42.53,5   1:08.06,3  (1295)  42U      491.  ¦    13.45  389.¦   37.08  385.¦   35.40  394.¦   39.10  382.¦   37.08  385.¦
       S.C. 13CLUSONE            BG   ---                                                                       ¦               ¦   50.53  386.¦ 1:26.34  391.¦ 2:05.45  384.¦ 2:42.53  387.¦
  388. Staedele Martin           1983 D-Augsburg                  2:42.54,1   1:08.06,9  (1497)  42U      492.  ¦    13.09  366.¦   36.23  375.¦   36.44  403.¦   39.29  387.¦   37.07  384.¦
       LOKOMOTIVE DAMPFKAMMER FI GER  ---                                                                       ¦               ¦   49.32  376.¦ 1:26.17  387.¦ 2:05.46  385.¦ 2:42.54  388.¦
  389. Pattarozzi Matteo         1980 Pavullo nel Frignano (MO)   2:44.11,1   1:09.23,9  (1317)  42U      502.  ¦    13.42  387.¦   36.27  378.¦   35.41  395.¦   39.59  391.¦   38.20  395.¦
       SCI FONDO PAVULLESE       MO   ---                                                                       ¦               ¦   50.09  381.¦ 1:25.51  382.¦ 2:05.50  386.¦ 2:44.11  389.¦
  390. Schohn Christophe         1965 F-Turckheim                 2:44.25,8   1:09.38,6  (1482)  42U      504.  ¦    14.15  398.¦   37.54  393.¦   35.37  392.¦   39.50  389.¦   36.48  380.¦
                                 FRA  ---                                                                       ¦               ¦   52.09  395.¦ 1:27.47  392.¦ 2:07.37  391.¦ 2:44.25  390.¦
  391. Ollendorff Thomas         1970 DK-Kobenhavn                2:44.44,3   1:09.57,1  (1316)  42U      505.  ¦    15.18  416.¦   39.02  403.¦   35.40  393.¦   38.40  377.¦   36.02  371.¦
       Kobenhavns SkiKlub        DEN  ---                                                                       ¦               ¦   54.21  408.¦ 1:30.02  406.¦ 2:08.42  396.¦ 2:44.44  391.¦
  392. Carlini Giovanni          1963 Pavullo nel Frignano (MO)   2:45.14,6   1:10.27,4  (1434)  42U      506.  ¦    13.21  378.¦   36.20  374.¦   35.09  387.¦   41.20  397.¦   39.02  397.¦
       SCI FONDO PAVULLESE       MO   ---                                                                       ¦               ¦   49.42  378.¦ 1:24.51  380.¦ 2:06.11  388.¦ 2:45.14  392.¦
  393. Ludwig Ekkehart           1960 St.Lorenzen (BZ)            2:46.01,9   1:11.14,7  (1408)  42U      508.  ¦    13.26  383.¦   36.50  383.¦   36.12  400.¦   41.32  399.¦   37.59  392.¦
       S.R.V. 1897               BZ   ---                                                                       ¦               ¦   50.16  382.¦ 1:26.29  389.¦ 2:08.02  394.¦ 2:46.01  393.¦
  394. Lorentz Guy               1961 F-Barr                      2:46.47,8   1:12.00,6  (1483)  42U      511.  ¦    14.32  403.¦   39.04  405.¦   35.29  391.¦   41.18  396.¦   36.22  372.¦
                                 FRA  ---                                                                       ¦               ¦   53.37  402.¦ 1:29.06  402.¦ 2:10.25  400.¦ 2:46.47  394.¦
  395. Döring Gerd               1967 D-München                   2:46.50,6   1:12.03,4  (1514)  42U      512.  ¦    13.53  392.¦   37.19  386.¦   37.07  408.¦   39.57  390.¦   38.32  396.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦   51.12  389.¦ 1:28.20  399.¦ 2:08.18  395.¦ 2:46.50  395.¦
  396. Planzer Josef             1960 CH-Cademario                2:47.30,8   1:12.43,6  (1236)  42U      513.  ¦    13.03  364.¦   38.01  395.¦   35.11  389.¦   41.40  400.¦   39.34  403.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   51.04  388.¦ 1:26.16  386.¦ 2:07.56  392.¦ 2:47.30  396.¦
  397. Straka Michal             1973 SK-Banska Bystrica          2:47.57,8   1:13.10,6  (1326)  42U      516.  ¦    12.59  358.¦   36.49  382.¦   34.22  376.¦   46.31  412.¦   37.15  387.¦
                                 SVK  ---                                                                       ¦               ¦   49.48  379.¦ 1:24.11  374.¦ 2:10.42  401.¦ 2:47.57  397.¦
  398. Cusini Sergio             1965 Livigno (SO)                2:48.22,5   1:13.35,3  (1492)  42U      517.  ¦    14.35  405.¦   39.04  406.¦   34.15  375.¦   41.12  395.¦   39.14  398.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   53.39  403.¦ 1:27.55  394.¦ 2:09.07  398.¦ 2:48.22  398.¦
  399. Ponti Cristiano           1959 Livigno (SO)                2:48.22,7   1:13.35,5  (1541)  42U      518.  ¦    14.45  409.¦   39.01  402.¦   35.52  398.¦   40.37  393.¦   38.05  393.¦
       SO                        SO   ---                                                                       ¦               ¦   53.47  405.¦ 1:29.40  404.¦ 2:10.17  399.¦ 2:48.22  399.¦
  400. Bormolini Bernardo        1971 Livigno (SO)                2:48.23,8   1:13.36,6   (851)  42U      519.  ¦    14.35  406.¦   39.04  407.¦   34.15  374.¦   41.08  394.¦   39.19  399.¦
       ITALIA                    SO   ---                                                                       ¦               ¦   53.40  404.¦ 1:27.55  395.¦ 2:09.04  397.¦ 2:48.23  400.¦
  401. Barbano Alessandro        1971 Reana del Roiale (UD)       2:48.35,8   1:13.48,6  (1197)  42U      520.  ¦    13.11  371.¦   37.35  391.¦   35.00  383.¦   42.13  401.¦   40.35  405.¦
       GSA UDINE                 UD   ---                                                                       ¦               ¦   50.47  385.¦ 1:25.47  381.¦ 2:08.00  393.¦ 2:48.35  401.¦
  402. Gramatica Stefano         1967 Resana (TV)                 2:50.33,5   1:15.46,3  (1267)  42U      524.  ¦    14.48  410.¦   39.02  403.¦   37.04  407.¦   41.25  398.¦   38.12  394.¦
       G.S.A. MONTEGRAPPA        TV   ---                                                                       ¦               ¦   53.50  407.¦ 1:30.55  407.¦ 2:12.21  403.¦ 2:50.33  402.¦
  403. Furlan Gianluigi          1960 Alano di Piave (BL)         2:53.33,7   1:18.46,5  (1182)  42U      528.  ¦    14.39  408.¦   37.37  392.¦   35.59  399.¦   43.54  406.¦   41.23  409.¦
       GATTO DELLE NEVI          BL   ---                                                                       ¦               ¦   52.17  397.¦ 1:28.16  398.¦ 2:12.10  402.¦ 2:53.33  403.¦
  404. Cusini Guglielmo          1959 Livigno (SO)                2:54.24,3   1:19.37,1  (1247)  42U      531.  ¦    13.58  393.¦   38.25  398.¦   37.31  409.¦   43.46  404.¦   40.42  406.¦
       S.C. LIVIGNO              SO   ---                                                                       ¦               ¦   52.24  399.¦ 1:29.55  405.¦ 2:13.41  405.¦ 2:54.24  404.¦
  405. Kissel Zimmerer Karl      1988 D-Friedrichshafen           2:55.27,5   1:20.40,3  (1458)  42U      534.  ¦    14.08  396.¦   38.10  397.¦   36.52  405.¦   43.40  403.¦   42.35  412.¦
       Lokomotive Waiblingen     GER  ---                                                                       ¦               ¦   52.19  398.¦ 1:29.11  403.¦ 2:12.52  404.¦ 2:55.27  405.¦
  406. Lekarev Alexey            1972 RUS-SAN PIETROBURGO         2:56.33,5   1:21.46,3  (1532)  42U      537.  ¦    14.37  407.¦   40.08  409.¦   37.04  406.¦   43.52  405.¦   40.51  407.¦
                                 RUS  ---                                                                       ¦               ¦   54.46  410.¦ 1:31.50  408.¦ 2:15.42  408.¦ 2:56.33  406.¦
  407. Meli Daniele Arthuro      1969 CH-Zürich                   2:56.43,8   1:21.56,6  (1312)  42U      538.  ¦    15.19  417.¦   40.43  413.¦   37.53  410.¦   43.18  402.¦   39.28  402.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   56.03  413.¦ 1:33.56  414.¦ 2:17.15  410.¦ 2:56.43  407.¦
  408. De Cecco Riccardo         1962 Belluno (BL)                2:56.44,3   1:21.57,1  (1178)  42U      539.  ¦    13.37  385.¦   38.33  399.¦   36.24  401.¦   45.44  410.¦   42.24  411.¦
       S.C.Cortina A.S.D.        BL   ---                                                                       ¦               ¦   52.11  396.¦ 1:28.35  400.¦ 2:14.19  406.¦ 2:56.44  408.¦
  409. Bernasconi Luigi          1964 Dorio (LC)                  2:57.36,7   1:22.49,5  (1201)  42U      540.  ¦    13.51  390.¦   38.03  396.¦   36.43  402.¦   45.55  411.¦   43.03  414.¦
       S.C. BELLANO              LC   ---                                                                       ¦               ¦   51.55  393.¦ 1:28.38  401.¦ 2:14.33  407.¦ 2:57.36  409.¦
  410. Meyer Thomas              1961 D-Pöcking                   2:58.05,9   1:23.18,7  (1410)  42U      541.  ¦    14.29  400.¦   40.23  412.¦   38.55  414.¦   44.55  409.¦   39.22  400.¦
       GERMANIA                  GER  ---                                                                       ¦               ¦   54.52  411.¦ 1:33.47  412.¦ 2:18.43  411.¦ 2:58.05  410.¦
  411. Bassolini Francesco       1965 Nave (BS)                   2:58.25,9   1:23.38,7  (1380)  42U      543.  ¦    14.10  397.¦   39.38  408.¦   38.04  411.¦   44.20  407.¦   42.11  410.¦
       SCI CAI BRESCIA           BS   ---                                                                       ¦               ¦   53.49  406.¦ 1:31.53  409.¦ 2:16.14  409.¦ 2:58.25  411.¦
  412. Lazzarini Aurelio         1967 Buccinasco (MI)             3:01.17,6   1:26.30,4  (1384)  42U      548.  ¦    15.07  412.¦   40.16  410.¦   38.26  412.¦   47.59  417.¦   39.28  401.¦
                                 MI   ---                                                                       ¦               ¦   55.23  412.¦ 1:33.50  413.¦ 2:21.49  413.¦ 3:01.17  412.¦
  413. Togni Luca                1968 Serina (BG)                 3:03.12,0   1:28.24,8  (1112)  42U      549.  ¦    15.44  419.¦   42.10  415.¦   39.26  416.¦   44.32  408.¦   41.18  408.¦
       S.C. SERINA               BG   ---                                                                       ¦               ¦   57.55  415.¦ 1:37.21  415.¦ 2:21.53  415.¦ 3:03.12  413.¦
  414. Benazzo Roberto           1960 Cosio Valtellino (SO)       3:05.12,4   1:30.25,2  (1464)  42U      552.  ¦    15.21  418.¦   40.52  414.¦   36.48  404.¦   48.50  420.¦   43.19  415.¦
       S.C. CAMPODOLCINO         SO   ---                                                                       ¦               ¦   56.13  414.¦ 1:33.02  410.¦ 2:21.53  414.¦ 3:05.12  414.¦
  415. Haug Herbert              1961 D-Wernau                    3:10.05,4   1:35.18,2  (1528)  42U      555.  ¦    15.49  421.¦   44.38  421.¦   39.51  417.¦   46.50  413.¦   42.55  413.¦
       SKATINGSCHULE SCHERRER    GER  ---                                                                       ¦               ¦ 1:00.27  421.¦ 1:40.19  420.¦ 2:27.10  419.¦ 3:10.05  415.¦
  416. Diatto Simone             1979 Milano (MI)                 3:10.07,7   1:35.20,5  (1438)  42U      556.  ¦    15.55  422.¦   43.35  418.¦   39.25  415.¦   47.13  414.¦   43.57  416.¦
       AMATORE                   MI   ---                                                                       ¦               ¦   59.30  419.¦ 1:38.56  418.¦ 2:26.09  418.¦ 3:10.07  416.¦
  417. Crippa Cesare             1960 Lissone (MI)                3:11.08,3   1:36.21,1   (156)  42U      558.  ¦    14.02  394.¦   40.19  411.¦   38.46  413.¦   48.25  418.¦   49.33  425.¦
       S.C. LISSONE              MI   si                                                                        ¦               ¦   54.22  409.¦ 1:33.09  411.¦ 2:21.34  412.¦ 3:11.08  417.¦
  418. Ceriani Alessandro        1972 Milano (MI)                 3:14.25,1   1:39.37,9  (1205)  42U      561.  ¦    15.03  411.¦   44.17  419.¦   40.54  422.¦   48.50  419.¦   45.19  419.¦
       Amici di Madesimo         MI   ---                                                                       ¦               ¦   59.21  418.¦ 1:40.15  419.¦ 2:29.05  420.¦ 3:14.25  418.¦
  419. Giacon Fabio              1966 Milano (MI)                 3:14.25,3   1:39.38,1  (1216)  42U      562.  ¦    15.18  415.¦   44.20  420.¦   40.50  421.¦   49.12  421.¦   44.42  417.¦
       Amici di Madesimo         MI   ---                                                                       ¦               ¦   59.39  420.¦ 1:40.29  421.¦ 2:29.42  421.¦ 3:14.25  419.¦
  420. Simonetti Franco          1969 Bologna (BO)                3:18.35,0   1:43.47,8  (1121)  42U      567.  ¦    15.47  420.¦   45.15  423.¦   42.12  423.¦   50.12  423.¦   45.06  418.¦
       S.C. CUS BOLOGNA          BO   ---                                                                       ¦               ¦ 1:01.03  422.¦ 1:43.16  423.¦ 2:33.28  423.¦ 3:18.35  420.¦
  421. Luethi Adrian             1974 CH-Zürich                   3:18.51,0   1:44.03,8  (1372)  42U      568.  ¦    15.11  413.¦   43.12  417.¦   40.18  419.¦   47.20  415.¦   52.47  427.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   58.24  416.¦ 1:38.42  416.¦ 2:26.03  416.¦ 3:18.51  421.¦
  422. Nicoli Andreas            1974 CH-Zürich                   3:18.51,4   1:44.04,2  (1373)  42U      570.  ¦    15.18  414.¦   43.09  416.¦   40.16  418.¦   47.23  416.¦   52.43  426.¦
       SVIZZERA                  SUI  ---                                                                       ¦               ¦   58.28  417.¦ 1:38.44  417.¦ 2:26.08  417.¦ 3:18.51  422.¦
  423. Belleri Alessandro        1974 Villa Carcina (BS)          3:20.45,1   1:45.57,9  (1254)  42U      574.  ¦    16.27  423.¦   44.40  422.¦   40.45  420.¦   50.45  424.¦   48.06  424.¦
       CAI Brescia               BS   ---                                                                       ¦               ¦ 1:01.08  423.¦ 1:41.53  422.¦ 2:32.39  422.¦ 3:20.45  423.¦
  424. Melini Marco              1964 Lavagna (GE)                3:25.03,2   1:50.16,0  (1447)  42U      575.  ¦    18.27  426.¦   45.38  424.¦   44.26  424.¦   49.36  422.¦   46.55  420.¦
       Maratoneti del Tigullio   GE   ---                                                                       ¦               ¦ 1:04.05  424.¦ 1:48.31  424.¦ 2:38.08  424.¦ 3:25.03  424.¦
  425. Rockhill James            1975 GB-Reading                  3:37.20,8   2:02.33,6  (1152)  42U      580.  ¦    17.48  425.¦   48.22  425.¦   46.41  425.¦   57.01  426.¦   47.27  422.¦
       LRNSC                     GBR  ---                                                                       ¦               ¦ 1:06.10  425.¦ 1:52.51  425.¦ 2:49.53  425.¦ 3:37.20  425.¦
  426. Oppeln Bronikowski Maciej 1967 P-Sopot                     3:39.34,9   2:04.47,7  (1414)  42U      581.  ¦    19.01  427.¦   50.51  426.¦   47.06  426.¦   55.40  425.¦   46.55  421.¦
       POLONIA                   POR  ---                                                                       ¦               ¦ 1:09.52  426.¦ 1:56.58  426.¦ 2:52.39  426.¦ 3:39.34  426.¦
  427. Ossi Stefano              1964 Predazzo (TN)               3:49.39,5   2:14.52,3  (1450)  42U      584.  ¦    17.32  424.¦   52.34  427.¦   51.56  427.¦   59.32  427.¦   48.04  423.¦
                                 TN   ---                                                                       ¦               ¦ 1:10.06  427.¦ 2:02.02  427.¦ 3:01.35  427.¦ 3:49.39  427.¦



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +