Resultater Trysil Skimaraton 2009



Klasse Plass Navn Klubb Tid
K17-18 1 Stine Sveen Sørskogbygda Il 03:18:53

K19-20 1 Oda Elgshøen Il Trysilgutten 03:04:24
K19-20 2 Tina Løkken Nilsgård Åslia Skilag 03:32:15

K21-25 1 Jenni Hesselberg Indby Nordbygda/løten Ski 02:44:28
K21-25 2 Katarina Aas NOTEAM 03:05:29
K21-25 3 Hanna Lovise Sargénius Kjelsås Il 03:11:15
K21-25 4 Kirsti Holøyen Hodalen Il 03:17:26

K26-30 1 Irene Lyngstad Rustad Il 02:41:49
K26-30 2 Wenche Heggestuen Sør- Fron Il 02:42:03
K26-30 3 Trude Sandberg Stor-elvdal Skiklubb 02:43:28
K26-30 4 Hanne Maartmann NOTEAM 03:26:50
K26-30 5 Elin Sæteren Sør-fron I.l. 03:42:38
K26-30 6 Rikke Hjertum Nittedal Hundekjørerklubb 03:46:07
K26-30 7 Nina Haarseth Elverum Sykehus Bil 03:48:20
K26-30 8 Line Asperud Kristoffersen NOTEAM 04:24:30

K31-35 1 Ingerid Stenvold Nrk B.i.l. 02:27:49
K31-35 2 Margareta Andersson Dala-järna Ik 03:15:24
K31-35 3 Silvia Holmseth Il Trysilgutten 03:18:10
K31-35 4 Katri Pethman Ifk Mariefred 03:27:02
K31-35 5 Hege Ragnhildsløkken Sykehuset Innlandet, Elverum B 03:27:57
K31-35 6 Jeanette Bjørndalen Magnor Ul 03:28:40
K31-35 7 Mari Jørgensen Silsand Oil 03:31:13
K31-35 8 Mikaela Lind Axa Sports Club 04:36:24

K36-40 1 Linda Røset Hernes Institutt 02:42:43
K36-40 2 Marit Hauge Åslia Skilag 02:47:09
K36-40 3 Ingrid Robøle Hamar Skiklubb 02:50:06
K36-40 4 Tove Iren Gløtheim Ryttervoll Brekken Il 02:52:45
K36-40 5 Berit Nyhus Gausdal Skilag 02:58:19
K36-40 6 Kristin Evensen Gangås Stor-elvdal Skiklubb 03:03:13
K36-40 7 Britha Rosseland Dnb Nor Bil 03:06:41
K36-40 8 Elin Grete Budal Stor-elvdal SK 03:08:23
K36-40 9 Lise Magnussen Hernes Il 03:09:46
K36-40 10 Vivian Johansen Furu Gjerdrum Il 03:20:16
K36-40 11 Eli Kjønsberg Østerdal Garnison 03:20:41
K36-40 12 Therese Otterlei Jh Sykkel 03:25:32
K36-40 13 Hege Andersen Nydalen Skiklub 03:30:14
K36-40 14 Lise Berger Svenkerud Braskereidfoss Il 03:37:57
K36-40 15 Line Diana Blytt Follo SK 03:39:34
K36-40 16 Vibeke Glorvigen Gjerdrum Il 03:40:42
K36-40 17 Elin Ramberg NOTEAM 03:47:09
K36-40 18 Siv Anita Gimse Stor-elvdal Skiklubb 03:53:38
K36-40 19 Bente Rode Liseth Spydeberg Il 03:56:50

K41-45 1 Marianne Myklebust Hamar Skiklubb 02:27:55
K41-45 2 Ragnhild Bolstad Åslia Skilag 02:29:26
K41-45 3 Hilde Holt Nordre Trysil Il 03:01:18
K41-45 4 Aina Høgevold Hernes Il 03:02:46
K41-45 5 Line Nestli Lørenskog Skiklubb 03:06:14
K41-45 6 Gry R. Nordhus T&t 03:13:43
K41-45 7 Sidsel Brath Lillehammer Skiklub 03:13:47
K41-45 8 Inger Lise Elvehøy Høgskolen I Hedmark 03:13:48
K41-45 9 Kristin Moen Lørenskog Skiklubb 03:18:50
K41-45 10 Ingrid Rapp Gjerdrum Il 03:19:52
K41-45 11 Karen Nergaard Trysil 03:19:58
K41-45 12 Kaja Helstad Stor-elvdal Skiklubb 03:37:25
K41-45 13 Marit Bratt Rörbäcksnäs Is 03:37:29
K41-45 14 Kjersti Lundberg Strømmen & Lillestrøm SK 03:44:11
K41-45 15 Anne Merete Rodem Lillestrømkam. 03:50:19

K46-50 1 Anne Guri Jevne Hamar Skiklubb 02:41:17
K46-50 2 Tove Stalsberg Redalen Il 03:04:27
K46-50 3 Bente Løkken Nilsgård Åslia Skilag 03:34:04
K46-50 4 Gry Mona Bjørsland Åslia Skilag 03:48:49

K51-55 1 Åse Brødholt Spydeberg Il 02:54:59
K51-55 2 Elisabeth Lunde Engen Hamar Skiklubb 02:55:35
K51-55 3 Heidi Grønvold Bøe Jh Sykkel 03:18:53
K51-55 4 Anne Tonvang Hamar Skiklubb 03:40:46

K61-65 1 Kirsti Aagaard Kjellmyra Il 04:17:25

K71-75 1 Solveig Nyberg Åslia Skilag 03:22:28

M15-16 1 Odin Gundersen Kjellmyra Il 02:25:46
M15-16 2 Jørgen Sveinsson Njård 02:40:23
M15-16 3 Halvor Løkken Nilsgård Åslia Skilag 02:43:30

M17-18 1 Stian Remseth Andresen Reno Bil 02:04:59
M17-18 2 Karl Fredrik Lilleseth Eidsvoll Værk Skiklubb 02:15:32
M17-18 3 Pål Åge Joten Os Il 02:23:16
M17-18 4 Vegard Øie Nordbygda/løten Ski 02:36:11

M17-18 5 Kristian Weidemann Klæboe Nybygda Il 03:35:55
M19-20 1 Morten Buchholdt Stor-elvdal Skiklubb 02:27:33
M19-20 2 Marius Øie Nordbygda/løten 02:28:03
M19-20 3 Hans Alexander Mangen Stovnerkam. 02:29:12
M19-20 4 Tom Erik Karlsen Hernes Il 02:43:23
M19-20 5 Carl J. Fensbekk NOTEAM 02:52:31
M19-20 6 Hans Marius Uthuus J/h Sykkel 02:52:52
M21-25 1 Kristian Hellgren Holtberget Team Oslo Sportslager 02:11:56
M21-25 2 Kjell Arne Bangen Johnsen Tynset If 02:15:01
M21-25 3 Eirik Messelt Stor-elvdal SK 02:17:54
M21-25 4 André Basteskår NOTEAM 02:28:05
M21-25 5 Magnus Bjørseth Strømmen & Lillestrøm Skiklubb 02:28:40
M21-25 6 Joachim Bernhardsen NOTEAM 02:34:46
M21-25 7 Mikael Basteskår NOTEAM 02:38:49
M21-25 8 Erik Karlsson NOTEAM 03:29:00
M21-25 9 Espen Andersen Arctic Masters 03:37:16
M21-25 10 Dan Vangen NOTEAM 03:38:03
M21-25 11 Henrik Sand Dagfinrud Du Ska Itte Trø Graset 03:49:22

M26-30 1 Petter Leistad Vaaler If/team Solør Ski 02:04:48
M26-30 2 Martin Ihler Rustad Il 02:07:08
M26-30 3 Tore Stengrundet Nordre Trysil Il 02:09:45
M26-30 4 Johannes Hovde Nybygda Il 02:09:49
M26-30 5 Tor Eilert Navestad Nannestad Sk/team Drittjerndal 02:22:34
M26-30 6 Magnus Engehaugen Team Oslo Sportslager 02:26:57
M26-30 7 Vegard Ødemark Åsen Il/team Drittjerndalen 02:29:17
M26-30 8 Tor Ingar Botten NOTEAM 02:29:52
M26-30 9 Simen Pedersen Team Åsland 02:31:53
M26-30 10 Simen Nordal NOTEAM 02:34:58
M26-30 11 Hans Martin Raknerud Hamar Skiklubb 02:38:32
M26-30 12 Lars Hemsett Åsen Il/ Team Drittjerndalen 02:39:07
M26-30 13 Amund Sigstad Team Kræz 02:39:50
M26-30 14 Erik Bråthen Ringnes Bil 02:40:08
M26-30 15 Sverre Rotevatn NOTEAM 02:40:09
M26-30 16 Gudbrand Rognstad Eidsvoll Værks Skiklubb 02:42:16
M26-30 17 Marius Myhre Nannestad Skiklubb / Team Drit 02:46:54
M26-30 18 Kent Ove Moren Mjøsen Skog Ba 02:53:13
M26-30 19 Petter Østbø Kompis 02:55:58
M26-30 20 Anders G. Halland Forsvarsbygg 02:57:38
M26-30 21 Birger Kristiansen Team Åsland 03:13:05
M26-30 22 Magnar Wennersgaard Team Åsland 03:13:32
M26-30 23 Hallgeir Wennersgaard Team Åsland 03:17:24
M26-30 24 Lars Olav Nordstoga Lunner Il 03:32:01
M26-30 25 Henrik Eriksen NOTEAM 04:24:30

M31-35 1 Nils Granrud Rendalen Il 02:17:26
M31-35 2 Ole Magnus Ouren Østby Utmarkslag 02:17:29
M31-35 3 Mikael Reed Stovnerkam. 02:18:05
M31-35 4 Halvor Danielsen Lillehammer Skiklub 02:27:41
M31-35 5 Bendik Drevvatne Rustad Il 02:28:18
M31-35 6 Trond Haug Østbygda Il 02:29:08
M31-35 7 Geir H. Ingeborgrud Sagstuåa Skilag 02:31:46
M31-35 8 Odd Arne Ås Stor-elvdal SK 02:32:14
M31-35 9 Mattis Nicolaysen Nesodden If 02:34:57
M31-35 10 Tormod Strand Østerdal Garnison 02:38:24
M31-35 11 Frode Hansen Bilia Bil 02:41:19
M31-35 12 Erik Platek Rasta Il 02:41:51
M31-35 13 Anders Nordstoga NOTEAM 02:55:48
M31-35 14 Trond Øye NOTEAM 02:57:12
M31-35 15 Øystein Østraat Bjørnåssetra Utmarkslag 03:01:54
M31-35 16 Torgils Kvam Newsec 03:02:20
M31-35 17 Tom Johansen Tvedestrand Turn Og If 03:03:45
M31-35 18 Anders Tønsager Skansen Mtb 03:05:49
M31-35 19 Pål Skovli Henriksen Fbi 03:07:48
M31-35 20 Åge-Mikael Sommarset NOTEAM 03:08:23
M31-35 21 Per Kristiansen Ementor Bil 03:10:27
M31-35 22 Torkel Halmø Pwc 03:19:25
M31-35 23 Jarle Hansen NOTEAM 03:20:34
M31-35 24 Oskar Sandanger 4 Maur 03:23:46
M31-35 25 Andre Pedersen Sågstua Skilag 03:25:32
M31-35 26 Niclas Noren Axa Sports Club 03:30:24
M31-35 27 Magnus Kammerlind Axa Sports Club 03:49:31
M31-35 28 Spiros Alan Stathacopoulos Hellas Skiklubb 04:24:30

M36-40 1 Odd Snerthammer Knaben Il 02:04:47
M36-40 2 Bjørn Risebrobakken Eidsvold Værks Skiklub 02:11:55
M36-40 3 Knut-Jo Strømsborg Il Driv 02:15:02
M36-40 4 Anders Skorstøl Gjerstad Il 02:15:04
M36-40 5 Jørn Olav Dæhli Tolga Il 02:15:56
M36-40 6 Kent Ove Bovold Fulufjellet Transport Og Vedli 02:18:44
M36-40 7 Mads Hansen-Møllerud Grue Il 02:19:54
M36-40 8 Jan-Rune Samuelsen Stor-elvdal Skiklubb 02:25:28
M36-40 9 Kjetil Flenvold Nordre Trysil Il 02:27:47
M36-40 10 Kalle Hemiø Strandbygda Il 02:28:00
M36-40 11 Stein Haugen Bodø Klatreklubb 02:31:30
M36-40 12 Stein Cato Sollien Olsrud 02:31:38
M36-40 13 Øystein Lia Hamar Skiklubb 02:32:32
M36-40 14 Håvard Stenvoll Stor-elvdal Skiklubb 02:38:07
M36-40 15 Øystein Milli Finstad Sportsklubb 02:39:43
M36-40 16 Asgeir Murvold Stor-elvdal Skiklubb 02:41:20
M36-40 17 Christian Svenkerud Brakereidsfoss Il 02:41:44
M36-40 18 Olav Petter Nergaard Åslia Skiklubb 02:42:12
M36-40 19 Anders Opsahl Rustad 02:44:05
M36-40 20 Stig Hemstad Ge Healthcare Bil 02:45:20
M36-40 21 Harald Schytz Ås Il 02:45:40
M36-40 22 Jan Børre Johansen Spydeberg Il 02:46:35
M36-40 23 Thomas Endresen Team Kaoz 02:46:54
M36-40 24 Terje Kjørstad NOTEAM 02:55:38
M36-40 25 Per Andersson Dala-järna Ik 02:56:35
M36-40 26 Vegard Paulsen Østlendingen Bil 02:57:44
M36-40 27 Lars Erik Myrvang Stor-elvdal Skiklubb 02:59:44
M36-40 28 Odd Erik Gåsbakk Leik Il 03:02:34
M36-40 29 Espen Endresen Team Jumbo 03:04:56
M36-40 30 Torbjørn Saga Team Daniel 03:05:19
M36-40 31 Frode Burmann Ullensaker Skiklubb 03:11:17
M36-40 32 Ove Skogen Team Tre 03:12:55
M36-40 33 Øivind Strand Sand If 03:13:45
M36-40 34 Ketil Hanssen Team Tre 03:17:54
M36-40 35 Bjørn Heggen Gjerdrum Il 03:18:39
M36-40 36 Thomas Beck NOTEAM 03:19:08
M36-40 37 Tarjei Berg Lørenskog Skiklubb 03:26:08
M36-40 38 Per Kristian Ramstad NOTEAM 03:29:55
M36-40 39 Arne Hagetrø Team Tre 03:30:53
M36-40 40 Bengt Gerhardsen NOTEAM 04:12:18

M41-45 1 Kåre Ulevåg Tvedestrand 02:09:38
M41-45 2 Jon Hanestad Gausdal Skilag 02:11:11
M41-45 3 Gudbrand Lien Hamar Skiklubb 02:11:14
M41-45 4 Pål Cato Elshaug Team Milslukern 02:11:52
M41-45 5 Odd Magne Ruud Fossum If 02:15:07
M41-45 6 Kjell Arild Lierhagen Ringsaker Roklubb 02:16:01
M41-45 7 Bjørn Furu Gjerdrum Il 02:18:01
M41-45 8 Geir Skogby Vegårshei Il 02:18:13
M41-45 9 Øyvind Tomter Vang Skiløperforening 02:27:23
M41-45 10 Bjørn Gjølme Drøbak / Hytte 213 Ryskdalen 02:29:36
M41-45 11 Gjermund Skaaret Lørdalen Sportsklubb 02:34:40
M41-45 12 Åge Walter Inderdal Lillehammer Skiklub 02:34:43
M41-45 13 Gjermund Bjørn Vang Skiløperforening 02:36:14
M41-45 14 Svein Erik Berntsen Sparebank 1 02:36:43
M41-45 15 Trond Martin Flatemo Strandbygda Il 02:40:25
M41-45 16 Ørjan Hollekim Vang Skiløperforening 02:42:40
M41-45 17 Dagfinn Aas Fet Skiklubb 02:46:39
M41-45 18 Knut Aas Thermo Control Bil 02:48:27
M41-45 19 Espen Årud Hamar Skiklubb 02:49:01
M41-45 20 Øystein Rapp Gjerdrum Il 02:49:38
M41-45 21 Ole Christian Bang Hamar Skiklubb 02:50:06
M41-45 22 Erik Øyum NOTEAM 02:50:19
M41-45 23 Halvdan Blytt Follo SK 02:51:23
M41-45 24 Ole-Johnny Jenssen NOTEAM 03:02:52
M41-45 25 Kai-Ingvar Strand Vang Skiløperforening 03:05:25
M41-45 26 Trond Lillebo Hamar Skiklubb 03:05:34
M41-45 27 Mads Heie Ahus Bil 03:07:01
M41-45 28 Tormod Løken Vallset Il 03:07:31
M41-45 29 Jan Erik Blix Østerdalen Garnisjon 03:12:21
M41-45 30 Per Øivind Dahl Newsec 03:13:49
M41-45 31 Tom Nestli Lørenskog Skiklubb 03:14:15
M41-45 32 Truls Kronberg Gjerdrum Idrettslag 03:25:17
M41-45 33 Johan Haavardtun Schenker 03:28:50
M41-45 34 Sigbjørn Myklebust NOTEAM 03:33:19
M41-45 35 Håvard Haug Stor-elvdal SK 03:34:18
M41-45 36 Frank Jaegtnes Rustad Il 03:35:53
M41-45 37 Jan Lunner J/h Sykkel 03:38:43
M41-45 38 Eivind Rodem Lillestrømkameratene 03:50:19

M46-50 1 Torbjørn Stalsberg Team Madshus 02:10:03
M46-50 2 Svenn Larsen Nhst Media Group 02:19:53
M46-50 3 Lars Hansen-Møllerud Grue Il 02:20:03
M46-50 4 Rune Gilde Hernes Il 02:20:06
M46-50 5 Ole Sivert Moe Tromsø Skiklubb Langrenn 02:24:01
M46-50 6 Rolf Bakken Hernes Il 02:28:56
M46-50 7 Otto Grafsrønningen Hernes Il 02:30:40
M46-50 8 Svein J. Sandvik J/h Sykkel 02:35:29
M46-50 9 Knut Holmseth NOTEAM 02:36:59
M46-50 10 Egil Brå Moengen Gjerdrum 02:39:03
M46-50 11 Øystein Aamodt Strandbygda Il 02:39:11
M46-50 12 Ingvald A. Håberget Hernes Il 02:41:09
M46-50 13 Yngve Dahl Røros Il 02:41:13
M46-50 14 Tormod Leistad Vaaler If 02:41:46
M46-50 15 Tor Aunmo Røros Il 02:41:51
M46-50 16 Erik Næss Lørenskog Skiklubb 02:43:52
M46-50 17 Svein-Olav Aas Fet Skiklubb 02:48:09
M46-50 18 Yngven Lorch-Falch Strandbygda Il 02:50:33
M46-50 19 Øyvind Tellebon Røros Il 02:51:15
M46-50 20 Bjørn Gundersen Kjellmyra Il 02:51:46
M46-50 21 Leif Riis Forsvarsbygg 02:53:26
M46-50 22 Freddy Olsen Rye 02:54:33
M46-50 23 Leif Ingolv Nordhus T&t 02:54:38
M46-50 24 Erling Rønning Mega Trysil 03:00:51
M46-50 25 Odd Erling Lange Lauvåsen SK 03:03:57
M46-50 26 Karsten Breistrand Ul Il Dalrosa 03:04:15
M46-50 27 Stein Gulbrandsen NOTEAM 03:12:03
M46-50 28 Finn Einar Graff Nordre Trysil Il 03:16:48
M46-50 29 Runar Finnstun Ssb Bil 03:25:24
M46-50 30 Leif Rønning Elverum Sykleklubb 03:38:43
M46-50 31 Jan Kolstad Bjønnbekkmora 03:49:02
M46-50 32 Jan Mikelrud Dnbnor 04:01:16
M46-50 33 Stein-Olaf Røberg Follo Politiidrettslag 04:07:56

M51-55 1 Tom Andresen Reno Bil 02:10:15
M51-55 2 Tore Gresmo Hof Il 02:10:35
M51-55 3 Finn Arne Lilleseth Eidsvoll Værk Skiklubb 02:17:25
M51-55 4 Egil Meisingset Stabæk If 02:26:56
M51-55 5 Terje Uthushagen Uplan 02:30:04
M51-55 6 Trond Olsen Il Trysilgutten 02:30:48
M51-55 7 Svend Roar Gylstrøm Åsbygda Il 02:31:04
M51-55 8 Per Erik Fosheim Hamar Skiklubb 02:33:41
M51-55 9 Hans Frogner Ringsaker Roklubb 02:37:56
M51-55 10 Roar Nyberget Lauvåsen SK 02:47:56
M51-55 11 Herman Messelt Veidekke Bil 02:50:16
M51-55 12 Kjell Arild Andersen Hernes Institutt 02:52:42
M51-55 13 Gunnar Aksnes Norsk Tindeklub 02:54:02
M51-55 14 Sindre Jordet Ottestad Il 02:58:40
M51-55 15 Rune Hagen Østlendingen 03:02:40
M51-55 16 Johan Hellander Ifk Mariefred 03:05:20
M51-55 17 Magne Hekne Åsbygda Il 03:06:29
M51-55 18 Arnljot Mehl Team Nuls 03:06:34
M51-55 19 Ole Larsen Strandbygda Il 03:10:09
M51-55 20 Tor Nilsgård Åslia Skilag 03:10:24
M51-55 21 Jon Simensen Ibm Klubben 03:19:16
M51-55 22 Egil Moen Korsvoll Il 03:23:34
M51-55 23 Arnfinn Vinju Nes Ik 03:27:50
M51-55 24 Lars Hansson Sbp Bil 03:29:13
M51-55 25 Hans Jørgen Sæteråsen NOTEAM 03:29:48
M51-55 26 Olav Kornstad Nybergsund Il 03:31:00
M51-55 27 Kenneth Olausson NOTEAM 03:45:39
M51-55 28 Terje Egrem Nanset If 03:47:56
M51-55 29 Karl E. Dønnum Ventilasjonscompaniet Bil 03:53:05

M56-60 1 Odd Steinar Låveg Nannestad Skiklubb 02:20:23
M56-60 2 Olaf Lia Baker Hansen 02:29:24
M56-60 3 Bjørn Holmseth Trysil Sykkelklubb 02:36:59
M56-60 4 Magne Martinsen Il Trysilgutten 02:37:33
M56-60 5 Stein Gullikstad Røros Il 02:39:22
M56-60 6 Rolf Maartmann Stor-elvdal Skiklubb 02:45:40
M56-60 7 Finn Pettersen Gjerstad Il 02:46:52
M56-60 8 Halvor Nordstoga Mosjøen Il 02:47:21
M56-60 9 Ove Stengrundet Nordre Trysil Il 02:57:10
M56-60 10 Bjørn Nysæter Nordre Trysil Il 02:58:56
M56-60 11 Bjørn Gunnar Kristiansen Moelven 03:04:18
M56-60 12 Endre Sollien Ik Hero 03:05:37
M56-60 13 Harald Bråthen Aurskog-finstadbru SK 04:09:54

M61-65 1 Erik Sandberg Stor-elvdal Skiklubb 02:33:30
M61-65 2 Olav Skogen Vang Skiløperforening 02:43:10
M61-65 3 Ottar Bekkevold Nordre Trysil Il 02:49:00
M61-65 4 Erik Aagaard Kjellmyra Il 02:53:47
M61-65 5 Bjørner Murud Kjellmyra Il 02:58:28
M61-65 6 Per Odd Myhre Il Trysilgutten 03:06:36
M61-65 7 Finn Rud Hardanger Politi 03:36:26
M61-65 8 Nils Østerhaug Åsene Og Søre Trysil Il 03:37:10
M61-65 9 Bjørn Heggelund Ullensaker Skiklubb 03:48:30
M61-65 10 Arne Moren Il Trysilgutten 03:56:17

M66-70 1 Geir Erik Øverby Il Trysilgutten 02:46:52
M66-70 2 Per Kristian Vivelstad Åslia Skilag 02:48:35
M66-70 3 Vidar Sætereie Sørskogbygda Il 02:57:02
M66-70 4 Harald Johansen Åsbygda Il 02:58:24
M66-70 5 Bernt Fredrik Moe Vang Skiløperforening 02:59:04
M66-70 6 Halvor Svenkerud Braskereidfoss Il 03:13:34
M66-70 7 Knut Sæther Lillehammer Skiklubb 03:17:31
M66-70 8 Knut Stein Lørdalen Sportsklubb 04:05:32

M71-75 1 Hilding Sponberg Il Trysilgutten 03:20:06
M71-75 2 Jostein Bjørgan Nybergsund Il 03:37:14

M76- 1 Hans Espenes Stor-elvdal Skiklubb 03:22:12
 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +