Søre Ål Runden 2009





M 17-18 Distanse
1 0001 Fredrik Lyngved Stenen Øyer-Tretten IF 230113 2:09.24
2 0007 Mads Buhaug Øyer-Tretten IF 219635 2:15.31 06.07
3 0002 Magnus Sogn Iversen Bærums Verk IF 237006 2:20.05 10.41
4 0006 Didrik Dukefoss Lillehammer Skiklub 229961 2:27.13 17.49
5 0005 Henning Kollshaugen Søre Ål IL 2:29.33 20.09
6 0003 Magnus Brøste Søre Ål IL 251745 2:31.58 22.34
7 0004 Iver Grytting 2:44.49 35.25
7 påmeldte. 7 startet. 7 resultater.

M 19/20 år Distanse
1 0009 Halvor Grytting 2136012:28.55
2 0008 Simen Skaansar Lillehammer Skiklub 273331 2:57.03 28.08
2 påmeldte. 2 startet. 2 resultater.

M 21-25 Distanse
1 0010 Magnus Bleken Rudsbygd IL 210430 2:01.45
2 0093 Lars Hovde Bakke Team G-Sport Lillehammer 2:06.20 04.35
3 0011 Lars Petter Hauge Valldal IL 220316 2:09.39 07.54
4 0048 Lars Blomli Rudi Ringebu/Fåvang Skiklubb 207971 2:14.37 12.52
5 0015 Simen Bjørstad Ukjent skigruppe 76888 2:16.41 14.56
6 0012 Olav Vikmoen Øyer-Tretten IF 258439 2:27.44 25.59
7 0014 Ola Skaansar Lillehammer Skiklub 274776 2:31.59 30.14
8 0087 Heine Nysæther Bulken IL 2:32.14 30.29
9 0013 Pål Reitan Næsvold Søre Ål IL 273243 2:51.24 49.39
9 påmeldte. 9 startet. 9 resultater.

K 26-30 Distanse
1 0020 Ida Stang Foss Vestringen IL 219461 2:30.37
2 0094 Karen Hanne Raabe Hegge Sør-Fron IL 2:42.10 11.33
3 0017 Åse Klinkenberg Jevnaker IF 237452 2:44.14 13.37
4 0016 Elisabeth Rygge Ukjent skigruppe 246387 2:57.10 26.33
5 0019 Kristine Myhre Ukjent skigruppe 272412 3:12.30 41.53
7 påmeldte. 7 startet. 5 resultater.

M 26-30 Distanse
1 0023 Kristian Kolstad Ukjent skigruppe 212576 2:09.44
2 0039 Henrik Kvissel Sportslageret BIL 77757 2:12.33 02.49
3 0028 Stian Granli Ukjent skigruppe 240267 2:17.01 07.17
4 0095 Syver Berg-Dombås Vingrom IL 2:19.25 09.41
5 0029 Tore Reikvam Ukjent skigruppe 257584 2:22.52 13.08
6 0032 Einar W Thorsetensen Lyn 13886 2:23.03 13.19
7 0037 Jørgen Ringstad Jørstadmoen 257593 2:25.10 15.26
8 0034 Erik Bjørstad Søre Ål IL 218154 2:32.37 22.53
9 0036 Magnar Daniel Breivik Ukjent skigruppe 267951 2:33.49 24.05
10 0031 Arne Eirik Nielsen Nydalen SK 257850 2:36.13 26.29
11 0040 Asbjørn Vang Heidal IL 275118 2:44.06 34.22
12 0026 Vigleik Takle NMK Sør Gudbrandsdal 244510 2:48.30 38.46
13 0030 Tomas Holmestad Statoil BIL 2:50.48 41.04
14 0025 Nicolay Østberg Ukjent skigruppe 273005 2:53.16 43.32
15 0035 Erlend Slåtten Ukjent skigruppe 271566 2:59.03 49.19
16 0038 Jørgen Thanem Hafjell Freeride 258056 3:07.09 57.25
17 0041 Dag Billit Kongsvinger IL 256608 3:09.46 1:00.02
18 0027 Eirik Enge Ukjent skigruppe 3:14.50 1:05.06
Brutt 0033 Anders Eggen Ukjent skigruppe
21 påmeldte. 20 startet. 18 resultater.

K 31-35 Distanse
1 0045 Bjørg Sissel Aasen Ukjent skigruppe 76371 2:30.00
2 0090 Hanne Monica Storhagen Lillehammer Skiklub 2:45.58 15.58
3 0042 Renate Segtnan Ukjent skigruppe 67838 2:47.04 17.04
4 0043 Ingeborg Landstad Nydalen SK 246320 3:08.02 38.02
5 påmeldte. 5 startet. 4 resultater.

M 31-35 Distanse
1 0059 Håvard Aass Ukjent skigruppe 225252 2:10.11
2 0053 Jonas Galde Bøverdalen IL 235100 2:11.40 01.29
3 0063 Halvor Danielsen Lillehammer Skiklub 215762 2:14.18 04.07
4 0050 Øyvind Aaen Ukjent skigruppe 218709 2:16.46 06.35
5 0075 Jan Otterstad Vestby vgs 28329 2:17.52 07.41
6 0055 Cato Larsen Statkraft BIL 40432 2:20.51 10.40
7 0091 Andersen Nordby Ukjent skigruppe 2:23.05 12.54
8 0069 Kurt Magne Fallingen Eidsiva BIL 274983 2:23.20 13.09
9 0077 Trond Prestrud Rudsbygd IL 2:29.10 18.59
10 0073 Erich Keller Ikomm BIL 220452 2:30.32 20.21
11 0071 Ketil Skjåk Eidsiva BIL 204076 2:31.21 21.10
12 0061 Håkon Stub Aune Hydro BIL 217197 2:34.47 24.36
13 0068 Ørjan Aanstad Hallonen Rambøll BIL 48433 2:35.06 24.55
14 0057 Bergsvein Træthaug Søre Ål IL 26890 2:37.27 27.16
15 0049 Fredrik Ringstad Ringstad Bygg BIL 215137 2:39.24 29.13
16 0062 Anders Rønnevig Røa IL 275739 2:40.34 30.23
17 0052 Tonny Segtnan Ukjent skigruppe 60275 2:41.11 31.00
18 0051 Trygve A. Nielsen Shell BIL 268428 2:41.49 31.38
19 0089 Børre Storhagen Lillehammer Skiklub 26210 2:43.56 33.45
20 0064 Dag Jevne Ukjent skigruppe 203719 2:46.44 36.33
21 0072 Christian Ødemark Voldtesæter Ski 257702 2:47.28 37.17
22 0065 Arne Ingar Børresen Brummunddal Ski 244582 2:48.54 38.43
23 0096 Harald Sarpeteig Bøhler 2:49.03 38.52
24 0054 Harald Helgesen Ukjent skigruppe 2:49.38 39.27
25 0047 Arnstein Volden Ukjent skigruppe 2:50.36 40.25
26 0060 Terje Engdal Vind IL 267820 3:05.44 55.33
27 0067 Sigve Røhne Ukjent skigruppe 264864 3:12.17 1:02.06
28 0070 Lars Petter Bergum Birkebeinersvingen Offpis 70360 3:19.46 1:09.35
Brutt 0058 Jan Tore Vik Vestre Slidre Idr
34 påmeldte. 33 startet. 28 resultater.

K 36-40 Distanse
1 0083 Hege Skari Lillehammer Skiklub 2:18.02
2 0081 Anne Rindal Offigstad Øyer-Tretten IF 2:25.42 07.40
3 0085 Margarheta Baumann SK Vidar 258827 2:37.43 19.41
4 0086 Miriam Gulbransen Lillehammer Sykehus BIL 2:51.29 33.27
5 0082 Inger Elisabeth Holen Gausdal Skilag 219681 2:51.34 33.32
6 0079 Toril Kjelstad Tangen Ukjent skigruppe 273574 2:57.11 39.09
7 0088 Astrid Østby Haugen Eidsvold Værks Skiklub 267661 3:21.54 1:03.52
8 0158 Liv Rørlien Ukjent skigruppe 273446 3:47.50 1:29.48
10 påmeldte. 9 startet. 8 resultater.

M 36-40 Distanse
1 0187 Øyvind Viken Team G-Sport Lillehammer 1:57.39
2 0185 Tor Erik Bakken Øyer-Tretten IF 2:04.43 07.04
3 0191 Svein Inge Buhaug SK Vidar 258195 2:08.16 10.37
4 0239 Bernt Bjørnsgaard Lillehammer Skiklub 2:09.50 12.11
5 0151 Christian Svarstad Gudbrandsdal politi 25637 2:13.01 15.22
6 0154 Richard Høgås Team G-Sport Lillehammer 2:13.39 16.00
7 0074 Pål Christian Johnsen Ukjent skigruppe 273162 2:14.41 17.02
8 0164 Tommy Mikkelsen Brummunddal Ski 68920 2:14.45 17.06
9 0190 Gaute Freng Brøttum IL 2:15.14 17.35
10 0186 Bjørn Ivar Ludvigsen Tingelstad IF 43238 2:17.50 20.11
11 0167 Lars Erik Engen Ukjent skigruppe 15575 2:20.39 23.00
12 0189 Ola Idar Løkken Gausdal Skilag 235459 2:21.27 23.48
13 0245 Stig Arthur Hustad Egge IL 2:22.40 25.01
14 0172 Erik Lundgård Vang Skiløperforening 17616 2:23.53 26.14
15 0152 Frode Lyssandtræ Landbrdep BIL 67800 2:24.14 26.35
16 0178 Anders Jøranli Søre Ål IL 230393 2:24.20 26.41
17 0183 Ole Inge Gjerald SYRIL 268904 2:24.53 27.14
18 0165 Torbjørn Mæhlum Lillehammer Sykehus BIL 19337 2:26.10 28.31
19 0181 Fritjof Loen Atna IL 240427 2:26.33 28.54
20 0160 Anders Bergum Øyer-Tretten IF 2:28.34 30.55
21 0162 Tore Johansen Ottadalen sykkelklubb 238892 2:28.59 31.20
22 0177 Henrik Strøm-Roum Ukjent skigruppe 230394 2:31.06 33.27
23 0238 Hans Slålien Ukjent skigruppe 253561 2:31.07 33.28
24 0157 Tom Inge Solvang Bjerke IL Ski 75105 2:32.54 35.15
25 0159 Atle Haakenstad AdeB BIL 253022 2:34.14 36.35
26 0168 Jostein Flata Sykehuset Innl BIL 47583 2:34.16 36.37
27 0240 Hanse Erik Hårstadhaugen Gausdal Skilag 2:36.46 39.07
28 0182 Eirik Torbjørnsen Faaberg IL 219557 2:37.39 40.00
29 0173 Bjørn Børde ØTI 201827 2:42.21 44.42
30 0066 Morten Enger Grønvold Ukjent skigruppe 274690 2:42.30 44.51
31 0169 Per Asbjørn Flugstad 67318 2:47.49 50.10
32 0155 Tore Baarstad Søre Ål IL 246800 2:47.53 50.14
33 0163 Tore Vestgård Ukjent skigruppe 271742 2:48.02 50.23
34 0184 Thor Kristian Høilund Ukjent skigruppe 29913 2:48.58 51.19
35 0188 Kjetil Bøhn Ukjent skigruppe 231568 2:49.44 52.05
36 0166 Bjørner Bolle Ukjent skigruppe 2:50.46 53.07
37 0179 Bjørn Willy Larsen Ukjent skigruppe 258695 2:55.29 57.50
38 0222 Egil Wider Hartberg Ukjent skigruppe 258370 2:56.05 58.26
39 0243 Øyvind Holden Vestre Slidre Idr 2:56.44 59.05
40 0175 Atle Nordhaug NetCom BIL 253023 2:57.20 59.41
41 0161 Kjetil Korstvedt Ukjent skigruppe 271565 2:59.41 1:02.02
42 0174 Nils Christian Bakli Ukjent skigruppe 78233 3:03.58 1:06.19
43 0150 Anders Varreng Ukjent skigruppe 266609 3:04.31 1:06.52
44 0193 Erland Tangen Ukjent skigruppe 265783 3:16.37 1:18.58
45 0241 Idar Sørgjerd Ukjent skigruppe 267208 3:16.38 1:18.59
46 0170 Ulf Prestegård Ukjent skigruppe 236290 3:23.56 1:26.17
47 0176 Eilif Gran Ukjent skigruppe 273881 3:28.23 1:30.44
52 påmeldte. 52 startet. 47 resultater.

K 41-45 Distanse
1 0195 Liv Rognlien Østensen Østre Toten Skilag 2:29.40
2 0250 Ingebjørg Steinsli Ukjent skigruppe 207286 2:32.28 02.48
3 0196 Beate Hauglann Ukjent skigruppe 230606 2:32.39 02.59
4 0197 Dorte Korsæth Ukjent skigruppe 267231 2:41.32 11.52
6 påmeldte. 6 startet. 5 resultater.

M 41-45 Distanse
1 0228 Tor-Håkon Viken Øyer-Tretten IF 15704 2:04.19
2 0232 Øystein Engesveen Team G-Sport Lillehammer 2:04.49 00.30
3 0249 Espen Eide Team G-Sport Lillehammer 16828 2:07.18 02.59
4 0235 Lars Erik Stinterud Lillehammer Skiklub 22037 2:09.00 04.41
5 0215 Asgeir Fløtlien Moelven IL 16539 2:13.08 08.49
6 0224 Carl Arth David-Andersen Milslukeren Sport 2:16.00 11.41
7 0203 Per Strandhaug Ukjent skigruppe 2:16.35 12.16
8 0218 Ola Kjonerud Team G-Sport Lillehammer 12149 2:17.54 13.35
9 0231 Kristen Kankerud Team G-Sport Lillehammer 16845 2:17.55 13.36
10 0236 Jens-Kristian Berg Ukjent skigruppe 231480 2:21.14 16.55
11 0214 Christian P. Mathiesen Stor-Elvdal Skikl 26400 2:23.10 18.51
12 0230 Vegard Aass Ukjent skigruppe 204495 2:23.13 18.54
13 0202 Per Martin Johansen Lillehammer Skiklub 20208 2:24.49 20.30
14 0213 Stig Roger Thomassen Team G-Sport Lillehammer 2:25.40 21.21
15 0207 Bjørn Magne Solhaug 211714 2:25.50 21.31
16 0252 Stein Jørstad Follebu 72883 2:26.48 22.29
17 0219 Robert Karlsen Lillehammer Skiklub 35474 2:30.24 26.05
18 0212 Arne Sørvang Bertnæs sag 2:34.31 30.12
19 0233 Thore Svastuen Vind IL 266649 2:35.27 31.08
20 0216 Stein Nestvold Sagene sykkel 61697 2:36.39 32.20
21 0200 Jan Kjetil Brekken Søre Ål IL 221892 2:38.50 34.31
22 0247 Eirik Bergersen Nordea BIL 2:39.24 35.05
23 0244 William Holden Veldre Ski 2:40.27 36.08
24 0227 Tor Formo Øyer-Tretten IF 241413 2:40.49 36.30
25 0201 Johannes Bergum Øyer-Tretten IF 41331 2:42.06 37.47
26 0210 Kjetil Heltorp Næss Sørumsand IF 201341 2:42.33 38.14
27 0221 Ole Chr. Lunna 206396 2:45.13 40.54
28 0204 Knut Tore Jevnesveen Team Contar Olympiaparken 66847 2:46.43 42.24
29 0248 Ingar Husemoen SOPP BIL 2:48.28 44.09
30 0208 Anders Vestby Nerenga IL 211549 2:49.01 44.42
31 0199 Trond Arne Nordstrand Ukjent skigruppe 265596 2:54.37 50.18
32 0211 Kristian Fougner Follebu 267429 2:56.58 52.39
33 0329 Anstein Ludvigsen Jap 253975 2:59.33 55.14
34 0223 Knut-Ove Jessen Ukjent skigruppe 248651 3:07.07 1:02.48
35 0242 Per Haugen Eidsvold turn 219741 3:09.17 1:04.58
36 0217 Arnfinn Bøe Brøttum IL 48838 3:11.22 1:07.03
37 0226 Bernard Zysman Gjensidige BIL 217171 3:19.20 1:15.01
Brutt 0225 Jan Axel Magnus Lenndin Søre Ål IL 235150
Brutt 0229 Geir Evensen Søre Ål IL
44 påmeldte. 44 startet. 37 resultater.

K 46-50 Distanse
1 0401 Sissel Vien Oppegård IL 2:29.41
2 0393 Anne Grethe Gustavsen Hakadal 2:30.01 00.20
3 0392 Iren Tryggestad Rustad IL 2:35.14 05.33
4 0300 Line Aspelin Grundtvig Ukjent skigruppe 218399 2:52.22 22.41
5 0302 Kristin Flaten Gunstad SOPP BIL 240609 3:27.40 57.59
6 0301 Marita Jacobsen Lillehammer Skiklub 3:34.50 1:05.09
6 påmeldte. 6 startet. 6 resultater.


M 46-50 Distanse
1 0319 Asbjørn Lie Øyer-Tretten IF 252366 2:10.02
2 0395 Harald Ringen Rustad IL 38733 2:11.33 01.31
3 0318 Trond Buhaug Gjensidige BIL 8721 2:13.26 03.24
4 0325 Bjørn Johan Offigstad Øyer-Tretten IF 2:13.33 03.31
5 0321 Bjørn Ola Sætha Øyer-Tretten IF 2:13.59 03.57
6 0383 Eirik Røysheim Team G-Sport Lillehammer 10581 2:16.02 06.00
7 0312 Ivar Stuve Viken Skog 2:18.13 08.11
8 0381 Ola Ebbesen Heming, IL 235419 2:19.13 09.11
9 0327 Tor Nordskog Harpefoss IL 205477 2:23.29 13.27
10 0308 Kjell Rusten Øyer-Tretten IF 2:23.51 13.49
11 0382 Arve Noreng Team G-Sport Lillehammer 90327 2:26.28 16.26
12 0328 Lars Kristian Dahl Lillehammer Skiklub 204461 2:27.31 17.29
13 0303 Kolbjørn Høgåsen Søre Ål IL 78088 2:28.26 18.24
14 0314 Per Kumle Ukjent skigruppe 2:31.17 21.15
15 0317 Harald Nordhagen 200566 2:34.23 24.21
16 0385 Hans Ødegård Ottestad SK 209000 2:34.30 24.28
17 0384 Josef Grothe Ottestad SK 75279 2:34.39 24.37
18 0322 Jørn Hansveen Øyer-Tretten IF 2:36.02 26.00
19 0315 Haavard Trøen Brummunddal Ski 228996 2:36.31 26.29
20 0326 Ole Chr. Myhren Søre Ål IL 246891 2:38.03 28.01
21 0388 Roar Håland Ottadalen sykkelklubb 201839 2:38.06 28.04
22 0306 Syver Øistuen Etnedal Skilag 2:43.23 33.21
23 0330 Geir Nordbø Norderhov U&IL 72990 2:48.22 38.20
24 0304 Jørn Tore Mikalsen Lalm IL Ski 60212 2:49.30 39.28
25 0320 Erling Holden SYRIL 68828 2:49.40 39.38
26 0309 Masoud Ramezani Dombås IL 257898 2:50.34 40.32
27 0397 Arve Vekset Egge IL 2:53.47 43.45
28 0305 Kjetil N. Uggen Ukjent skigruppe 236403 2:54.36 44.34
29 0316 Paul Myhre Jap 267464 2:58.10 48.08
30 0310 Tommy Stenbakken Ukjent skigruppe 226939 3:00.42 50.40
31 0386 Jon Ola Skard Ukjent skigruppe 69137 3:06.16 56.14
32 0307 Sindre Dølgaard Ukjent skigruppe 66835 3:27.01 1:16.59
33 0251 Trond Gjestvang Lillehammer Skiklub 3:50.06 1:40.04
38 påmeldte. 35 startet. 33 resultater.

K 51-55 Distanse
1 0331 Liv Jorunn Klones Nordea BIL 221570 3:10.58
1 påmeldte. 1 startet. 1 resultater.

M 51-55 Distanse
1 0389 Bjørn Høiby Næroset IL 2:04.34
2 0351 Anders Bakken Lillehammer Skiklub 78264 2:15.00 10.26
3 0354 Per Ivar Mork Lillehammer Skiklub 2:15.12 10.38
4 0337 Arne Kolstad Ukjent skigruppe 21260 2:20.56 16.22
5 0336 Jon Arne Bruset Team G-Sport Lillehammer 219673 2:27.10 22.36
6 0352 Arne Engebret Færden Røa IL 268195 2:28.46 24.12
7 0343 Tor Strand Fenstad Ski 199 2:29.20 24.46
8 0350 Kai Petter Westerheim Furnes IL 10724 2:30.00 25.26
9 0335 Ola Rudi Ringebu/Fåvang Skiklubb 8877 2:30.20 25.46
10 0342 Bjørn Holberg Næsvold Søre Ål IL 234112 2:30.31 25.57
11 0340 Odd Helge Danielsen Øyer-Tretten IF 224752 2:36.02 31.28
12 0346 Sigurd Torgersrud Norsk Tipping BIL 207672 2:36.13 31.39
13 0353 Ole Rognstad Ukjent skigruppe 72365 2:36.22 31.48
14 0332 Eivind Mæhlum Søre Ål IL 2:38.43 34.09
15 0341 Rune Ødegård Brøttum IL 268205 2:39.11 34.37
16 0333 Terje Onshus Lillehammer Skiklub 2888 2:44.25 39.51
17 0390 Per H. Christensen Hamar Skiklubb 232931 2:48.44 44.10
18 0334 Guttorm S. Gunstad Ernst & Young BIL 267764 2:58.40 54.06
19 0349 Dag Hylin 208672 2:59.22 54.48
25 påmeldte. 24 startet. 19 resultater.

M 56-60 Distanse
1 0363 Erik Hanssveen Søre Ål IL 2:08.07
2 0359 Per Ove Transeth Nordea BIL 2113 2:20.55 12.48
3 0355 Jan Jørstad Lillehammer Skiklub 2:23.19 15.12
4 0399 Trygve F. Moe Ukjent skigruppe 2:25.54 17.47
5 0368 Arnfinn Stubrud Lillehammer Skiklub 28848 2:28.33 20.26
6 0366 Jan Ivar Høisveen Furnes IL 44561 2:30.03 21.56
7 0360 Sverre Fossen Lillehammer Skiklub 2:32.49 24.42
8 0364 Bjørn Olav Sveinhaug Brøttum IL 2643 2:34.24 26.17
9 0365 Ole Kristian Andresen Bjørkelangen SF 6198 2:36.04 27.57
10 0398 Oddbjørn Avangen Lesja IL 2:36.30 28.23
11 0396 Arne Brudal Eidsiva BIL 16309 2:37.42 29.35
12 0400 Kjetil Skaansar Ukjent skigruppe 2:37.45 29.38
13 0358 Terje Karlsen Næroset IL 3140 2:38.18 30.11
14 0387 Bjørn Ola Foss Vestringen IL 69256 2:38.26 30.19
15 0357 Gudmund Forseth Vestringen IL 217910 2:39.06 30.59
16 0391 Gunnar Tanvang Hamar Skiklubb 49284 2:48.46 40.39
17 0362 Arne Stonor Søre Ål IL 2:52.06 43.59
18 0367 Evald Nedrum Søre Ål IL 251326 2:54.21 46.14
19 0361 Erik Almestrand NMK Sør Gudbrandsdal 66953 3:42.24 1:34.17
Brutt 0380 Arvid Holte Lillehammer Skiklub 27834
21 påmeldte. 21 startet. 19 resultater.

M 61-65 Distanse
1 0371 Einar Haugen Øyer-Tretten IF 16204 2:26.30
2 0374 Morten Grundtvig Lillehammer Sykehus BIL 215051 2:44.28 17.58
3 0370 Nils Henrik Hagness Søre Ål IL 2847 2:46.16 19.46
4 0369 Harald Skjevdal Ringebu/Fåvang Skiklubb 6706 2:53.38 27.08
7 påmeldte. 7 startet. 4 resultater.

M 66-70 Distanse
1 0378 Steinar Brekke Lillehammer Skiklub 2:23.37
2 0376 Åge Ludvigsen Lillehammer Skiklub 2:28.34 04.57
3 0377 Tore Gran Ukjent skigruppe 3:48.38 1:25.01
4 påmeldte. 4 startet. 3 resultater.
X-Sport Systemer DAG HOILT-VAGSNES 17:46:23