Resultater Haukelirennet 2009



 

Eliteklasse M 30km fri
1 Anders Aukland Oseberg Skilag 0 1:19:51
2 Thomas Vestbø Vindafjord IL 0 1:20:05 00:14
3 Svein Tore Sinnes Tonstad IL 0 1:20:07 00:16
4 Svein Olav Utistog Fossum IF 0 1:21:09 01:18
5 Odd Ivar Medhus Røldal IL 0 1:25:21 05:30
6 Eivind Knutsen Oddersjaa SSK 0 1:25:50 05:59
7 Stian Sverdrup Lilleeng Oddersjaa SSK 0 1:27:25 07:34
8 Ole Holbæk Vindbjart, IL 0 1:31:03 11:12
9 Svein Halvor Dahl HSG/ Skarphedin, IL 0 1:31:14 11:23
10 Andreas Døble Oddersjaa SSK 0 1:31:32 11:41
11 Gjermund Steinsland Vindbjart, IL 0 1:36:15 16:24
12 Simen Strømsøyen Torridal IL 0 1:40:48 20:57
13 Sigurd Austefjord Imås, IL 0 1:40:55 21:04
14 Gerhard Steinnes Vindafjord IL 0 1:48:24 28:33
Antall 14

Eliteklasse K 30km fri
1 Kristin Størmer Steira Forsøk, IL 0 1:25:44
2 Marit Bjørgen Rognes IL 0 1:29:52 04:08
3 Maiken Kaspersen Falla HSG/Lørenskog Skiklubb0 1:37:56 12:12
4 Solveig Steinsland Vindbjart ski/HSG 0 1:40:59 15:15
Antall 4

M 16-20 år 30km fri
1 Ånund Lid Byggland Høydalsmo IL 0 1:26:09
2 Tommy Greibesland Otra IL/HSG 0 1:26:57 00:48
3 Robin Handeland Sauda IL 0 1:27:30 01:21
4 Jonas Torgersen Asker SK 0 1:29:34 03:25
5 Marius Falla Lørenskog IL/HSG 0 1:30:40 04:31
6 Sindre Høgset HSG/ Vinje IL 0 1:30:47 04:38
7 Arne Moen Lid Høydalsmo IL 0 1:30:56 04:47
8 Eivind Romberg Kvaale Høydalsmo IL 0 1:31:03 04:54
9 Tobias Watne Moe Vegårshei IL 0 1:31:30 05:21
10 Lars Myhre Nymoen HSG/Skiptvet 0 1:32:59 06:50
11 Kjartan Topstad Konradsen Vindbjart, IL 0 1:35:24 09:15
12 Markus Horn Elieson Oddersjaa SSK 0 1:37:43 11:34
13 Morten Bringsrud Skarphedin, IL 0 1:46:46 20:37
14 Jens Gunnar Torgersen Asker SK 0 1:47:14 21:05
15 Iver Andreas Blokkum Ternen IL 0 1:53:47 27:38
16 Andreas Aas-Lyngby Vindbjart, IL 0 1:58:09 32:00
17 Simon Downham NOTEAM 0 2:14:22 48:13
18 Tord Bakke Arvesen Hauken, IL 0 2:29:35 1:03:26
Antall 18

K 16-20 år 30km fri
1 Tone Dalen Vegårshei IL 0 1:40:19
2 Pia Sofie Måbø Stathelle Ski 0 1:43:40 03:21
3 Josefine C. Nilsen Oddersjaa SSK 0 1:44:13 03:54
4 Kathrine Lyngstad Kroken Vinje IL 0 2:03:56 23:37
5 Maria Bruleite Bjåen SVG/ Vinje IL 0 3:23:23 1:43:04
Antall 5

M 21-25 år 30km fri
1 Morten Fenne Gjesdal Idrettslag 0 1:51:45
2 Morten Wang # 0 2:00:44 08:59

Antall 2
K 21-25 år 30km fri
1 Ingrid Bjønnes Team United Bakeries 0 2:04:47
Antall 1

M 26-30 år 30km fri
1 Stig Sundfjord Geilo IL 0 1:31:32
2 Stian Birkeland Skrim, IL 0 1:34:03 02:31
3 Kristian Ildstad Ny Von IL 0 1:34:14 02:42
4 Lars Lysbakken Hydro Bil 0 1:40:06 08:34
5 Vemund Hjelmeland Kvitvinter.no 0 1:47:41 16:09
6 Kåre Andre Furseth Nortura Sandeid 0 2:46:02 1:14:30
7 Håvard Hogstad Erikstein Sauherad kommune 0 2:59:03 1:27:31
Antall 7

M 31-35 år 30km fri
1 Jan Erlend Innselset Kvitvinter.no 0 1:43:33
2 Asbjørn Byggland Høydalsmo IL 0 1:46:04 02:31
3 Egil Aarebrot Nyvon 0 1:52:34 09:01
4 Roy Hjelmeland Kvitvinter.no 0 2:01:53 18:20
5 Dan Egil Ljådal Hauken, IL 0 2:14:48 31:15
6 Stian Fæhn Tinn IL 0 2:41:21 57:48
7 Magnar Igland Etne IL 0 2:58:14 1:14:41
Antall 7
K 31-35 år 30km fri
1 Ingun Bjorå Hovden Sportsklubb 0 1:41:53
2 Turid Langset Zagar Nanset IF 0 2:00:01 18:08
3 May britt Trydal Bykle IL 0 2:18:10 36:17
Antall 3

M 36-40 år 30km fri
1 Fred Børre Lundberg Bardu IL 0 1:29:55
2 Bjarte Engen Vik Bardu IL 0 1:29:56 00:01
3 Øystein Jacobsen IL Dyre Vaa 0 1:31:41 01:46
4 Einar Valhovd Flatdal IL 0 1:44:28 14:33
5 Stig Morten Nerheim Suldal IL 0 1:45:03 15:08
6 Karl Gunnar Bø IL Tørn 0 1:51:39 21:44
7 Lasse Tomren Tomrefjord 0 1:59:04 29:09
8 Annfinn Storkås Kilebygda IL 0 2:17:53 47:58
9 Inge Reinertsen SpareBank 1 SR-Bank 0 2:21:30 51:35
10 Kjell Vidar Øglænd Nortura Sandeid 0 2:45:56 1:16:01
Antall 10

K 36-40 år 30km fri
1 Ingjerd Utistog Kleiv Vinje IL 0 1:47:29
2 Aud Irene Kittelsen Dyre Vaa, IL 0 1:55:14 07:45
3 Kirsten Lien Røldal IL 0 2:16:48 29:19
4 Annette Trydal Bykle IL 0 2:18:54 31:25
5 Britt Randi Stokkevåg Nortura Sandeid 0 3:28:57 1:41:28
Antall 5

M 41-45 år 30km fri
1 Sveinung Grov Rælingen SK 0 1:33:05
2 Nils Tore Solbakken Røldal IL 0 1:43:49 10:44
3 Øyvind Øverås Melum IL 0 1:44:22 11:17
4 Bobby Peru Smaragd Skiteam 0 1:44:43 11:38
5 Knut Tore Apeland Rein, IL 0 1:45:02 11:57
6 Geir Jakobsen Vinje IL 0 1:47:59 14:54
7 Jon Andersen Lyn Skiklubb 0 1:50:37 17:32
8 Kai Henning Måbø Stathelle Ski 0 1:51:41 18:36
9 Jan Erik Jonassen Heddal IL 0 1:54:00 20:55
10 Willy Jensen Einungbrekke Kilebygda IL 0 1:54:56 21:51
11 Rune Hagen IL Tørn 0 1:59:07 26:02
12 Ole-Arne Søli Ørn, IF 0 2:03:12 30:07
13 Hølje Grov Rælingen SK 0 2:04:32 31:27
14 Tor Morten Hammer Team Intersport Rjukan 0 2:05:24 32:19
15 Jørn Myrland Notodden OL 0 2:06:57 33:52
16 Finn Magne Moy Dyre Vaa, IL 0 2:10:35 37:30
17 Jarle Dalen Hauken, IL 0 2:14:37 41:32
18 Gunnar Berge NOTEAM 0 2:17:17 44:12
19 Åsmund Kleven Kroken IL 0 2:43:21 1:10:16
20 Magne Magler Wiggen Ukjent skigruppe 0 2:45:44 1:12:39
Antall 20

M 46-50 år 30km fri
1 Jan Øvregård Røldal IL 0 1:31:37
2 Jørgen Tørnes Bergkameratene Ski 0 1:41:20 09:43
3 Arild Isaksen Vindbjart, IL 0 1:44:22 12:45
4 Jon Rolf Næss Hovden Sportsklubb 0 1:49:56 18:19
5 Audun Svartdal Seljord IL 0 1:49:59 18:22
6 Per Arne Nilsen Oddersjaa SSK 0 1:53:42 22:05
7 Gudmund Gardsteig Rein, IL 0 1:55:16 23:39
8 Anders Fossøy Notodden OL 0 2:01:11 29:34
9 Ottar Olav Lid Høydalsmo IL 0 2:04:36 32:59
10 Steinar Jespersen IL Korlevoll 0 2:10:30 38:53
11 Evin Loftsgarden Dyre Vaa, IL 0 2:14:46 43:09
12 Torfinn Haugen Bykle IL 0 2:17:01 45:24
13 Bjørn Selle Stegaberg IL 0 2:31:43 1:00:06
14 Per Halvorsen NOTEAM 0 2:31:48 1:00:11
15 Per Rune Kolås Nortura Sandeid 0 3:17:29 1:45:52
Antall 15

K 46-50 år 30km fri
1 Britt Solbakken Røldal IL 0 2:02:25
Antall 1

M 51-55 år 30km fri
1 Egil Birkrem Flatdal IL 0 1:44:51
2 Iver Blokkum Ternen IL 0 1:48:49 03:58
3 Arne Aasulf Aakre Kroken IL 0 1:55:12 10:21
4 Bernt Øyvind Vad Stord IL 0 1:55:18 10:27
5 Dag Tveiten Morgedal IL 0 1:58:56 14:05
6 Gunnar Mæland Skarphedin, IL 0 1:59:15 14:24
7 Tomas Tørnes Kjosen IL 0 2:02:34 17:43
8 Kjetil Glendrange Knaben IL 0 2:08:35 23:44
9 Atle Holmedal Ternen IL 0 2:15:18 30:27
Antall 9

M 56-60 år 30km fri
1 Einar Bertrand Vikingstad Avaldsnes IL 0 1:31:28
2 Svein Tveiten Seljord IL 0 1:49:50 18:22
3 Tore Tjønn IL Dyre Vaa 0 1:56:40 25:12
4 Åge Momrak Fyresdal IL 0 2:03:35 32:07
5 Svein A. Vinjerui IL Dyre Vaa 0 2:04:05 32:37
6 Nils Aakre Kroken IL 0 2:05:08 33:40
7 Hallgeir Matre Stord IL 0 2:13:24 41:56
8 Truls Viddal Hauken, IL 0 2:32:01 1:00:33
Antall 8

M 61 år og eldre 30km fri
1 Oddvar Vehusheia Dølemo IL 0 1:40:36
2 Olav Flaten Hisøy OK 0 1:52:37 12:01
3 Arne Lie Skarphedin, IL 0 1:55:07 14:31
4 Helge Erland Bergsvand Nanset IF 0 1:55:49 15:13
5 Tor Dyre Vaa Skiptvedt IL 0 1:58:25 17:49
6 Magnar Nerheim Suldal IL 0 2:07:24 26:48
7 Kjell Fedje Tinn IL 0 2:08:32 27:56
8 Reidar Eikemo IL Korlevoll 0 2:09:03 28:27
9 Per Aftreth AF Gruppen 0 2:12:56 32:20
10 Toralf Momrak Fyresdal IL 0 2:17:31 36:55
11 Halvor Øygarden Vinje IL 0 2:27:34 46:58
12 Einar Sandvik IK Snøgg 0 2:31:12 50:36
13 Magne Løvtangen Stord IL 0 2:35:02 54:26
14 Magne Westerheim Gjesdal Idrettslag 0 2:56:00 1:15:24
Antall 14

Mosjonsklasse M 30km fri
1 Svein Ove Jakobsen Vinje IL 0 1:47:59
2 Knut Halvor Erikstein Vinje IL 0 1:54:33 06:34
3 Odd Helge Hatland Wintershall Norge 0 2:16:13 28:14
4 Eivind Torheim NOTEAM 0 2:21:52 33:53
5 Hamysh Moore Morgedal IL 0 2:22:51 34:52
6 Olav Mandt Bykle IL 0 2:31:39 43:40
7 Ove Gilje Heiberg Plogen SK 0 2:32:05 44:06
8 Mats Heiberg Sportsklubben Vard 0 2:32:06 44:07
9 Steinar Haugen Bykle IL 0 2:33:13 45:14
10 Tom Johan Austrheim Fana IL 0 2:34:49 46:50
11 Bjørn Helge Kolbeinsen Gamlestøylen 0 2:38:13 50:14
12 Tor Heiberg Plogen SK 0 2:41:05 53:06
13 Jan Heiberg Sportsklubben Vard 0 2:41:35 53:36
14 Tor Gunnar Eikeland Ørn, IF 0 2:43:43 55:44
15 Nils-Kristian Strøm NOTEAM 0 2:44:00 56:01
16 Asbjørn Bolager Kilebygda IL 0 2:44:51 56:52
17 Svein Kåre Langeland Midtbygda IL 0 2:49:01 1:01:02
18 Petter Nistad Sportsklubben Vard 0 2:52:36 1:04:37
19 Rune Djuve Høydalsmo IL 0 2:54:53 1:06:54
20 Øyvind Mikaelsen NOTEAM 0 3:11:06 1:23:07
21 Finn Nistad jr. Sportsklubben Vard 0 3:11:14 1:23:15
22 Terje Kristensen Siving. Tore Mathisen 0 3:15:22 1:27:23
23 Kurt Helland Viking 0 3:18:12 1:30:13
24 Olav Mjaugedal Vinje IL 0 3:18:42 1:30:43
25 Magnar Fjeldheim IL Skjoldar 0 3:19:19 1:31:20
26 Rolf Gjermund Fjeldheim IL Skjoldar 0 3:20:47 1:32:48
27 Hans Høie Sportsklubben Vard 0 4:01:00 2:13:01
Antall 27

Mosjonsklasse K 30km fri
1 Solveig Holte Høydalsmo IL 0 2:52:10
2 Anita Schøpwinkel SK Nord 0 2:56:55 04:45
3 Toill Kolbeinsen Gamlestøylen 0 3:13:35 21:25
4 Kari Lie NOTEAM 0 3:23:14 31:04
5 Margit Nordgarden Kvaslerud Rein, IL 0 4:37:00 1:44:50
Antall 5
eTiming - www.emit.no 18.04.2009 19:10:47 Side:5



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +