Resultater Svalbard Skimaraton 2009



 

Plass Etternavn Fornavn Klubb Klasse TID
  Svalbard skimaraton 2009      
       
  Resultatliste menn 17-20 år      
1 Andersson Carl Stockviks SF Tur menn 17-20 (f. 1989-1992) 2:47:04
2 Bie Maximilian BOIF Tur menn 17-20 (f. 1989-1992) 3:02:55
Resultatliste menn 21-30 år  
1 Bjørgård John Nordreisa IL ski Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 2:06:40
2 Andréasson Rikard IFK Mora SK Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 2:10:19
3 Einarson Snorri Tromsø Skiklubb Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 2:11:49
4 Karlstrøm Vegard Nordreisa IL ski Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 2:26:21
5 Almgren Mattias AXA Sports Club Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 2:38:14
6 Myrset Magnus Svea Kull og Finans AB Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 3:35:14
7 Ulberg Hans M Sør-Fron IL Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 3:40:46
8 Broberg Tomas Esquiadores Hondureños Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 3:43:56
9 Sveipe Simen Sør-Fron IL Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 3:53:15
10 Conradsson Johan AXA Sports Club Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 4:06:22
11 Qviberg Johan Nacka Värmdö Skidklubb Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 4:08:45
12 Gustavsson Johan AXA Sports Club Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 4:16:45
13 Ohrzen Tobias Leksands IF Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 5:19:00
14 Söderlund Ingvar Kyrkslätts IF Tur menn 21-30 (f. 1979-1988) 5:36:55
Resultatliste menn 31-40 år  
1 Hoff Erlend Kilkameratene, IF Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:03:43
2 Helgesen Kaj Helge Alta IF Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:12:16
3 Finjord Trond Alta IF Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:21:52
4 Nakstad Endre Jutul Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:43:43
5 Stensrud Asbjørn Harpefoss Idrettslag Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:45:59
6 Bolteus Joakim Hindås Skidklubb Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:52:03
7 Hægeland Torbjørn Rustad IL Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:53:10
8 Myhre Andreas Agder Energi BiL Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 2:53:37
9 Iqbal Jakob ingen Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 3:11:57
10 Fjelde Ørjan Lierne Ski Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 3:13:10
11 Bergseth Anders Sør-Fron IL Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 3:27:16
12 Opheim Terje Hakkihælinen afterskiklubb Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 3:29:49
13 Galtung Lars NASDAQ OMX Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 3:38:15
14 Varpe Øystein Svalbard Seilforening Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 3:40:51
15 Bergström Magnus Hindås Skidklubb Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 4:06:32
16 Hansen Thomas Helge Skøelv IGL Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 4:15:29
17 Bjune Jon Vegar Det Norske Veritas BIL Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 4:22:25
18 Andersson Fredrik Sverige (PWT) Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 4:30:33
19 Berg-Olsen Peter Privat Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 4:31:08
20 Sundt Christian ingen Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 4:32:56
21 Wikner Rasmus Ericsson Stockholm Idrottsklubb Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 4:55:31
22 Hulkkonen Mr  Helsinki Stock Exchange Club Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 5:13:06
23 Earl Tom Total Power Ski Club Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) 5:27:47
  Østhus Bernt SpareBank 1 SMN Tur menn 31-40 (f. 1969-1978) Brutt
Resultatliste menn 41-50 år  
1 Rødli Brigt Melbu IL Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:20:18
2 Hoel Jan Otto Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:20:31
3 Nybakken Bjørn-Erik Kongsbakken vgs. BIL Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:29:46
4 Hårstad Nils Petter Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:32:30
5 Kvernmo Kurt Jan Salangen IF Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:33:24
6 Andersen Atle Drøbak-Frogn IL Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:39:35
7 Odenrud Jon Sør-Fron IL Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:41:05
8 Jeckel Klaus Tatran Zelezna Ruda Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:47:40
9 Rudberg Martin Stockviks SF Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:49:17
10 Bie Morten BOIF Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 2:52:52
11 Olsen Sigmund Andebu IL Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:00:34
12 Morell Christer Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:07:38
13 Norland Johny NOTEAM Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:14:23
14 Dyrhovd Kjell Anton Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:14:29
15 Dybdahl Jørn Hestesenter Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:16:20
16 Oehlandt Klaus Helsinki Stock Exchange Club Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:19:29
17 Løkkebø Arne Svalbard Turn Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:22:43
18 Felix Gian-Reto Luchsinger Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:23:36
19 Stølen Einar Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:28:26
20 Folstad Erlend Svalbard Politiidrettslag Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:30:23
21 Vikøren Birger Fossum IF Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:33:12
22 Oehlandt Michael  Helsinki Stock Exchange Club Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:37:07
23 Seyffarth Øivind   Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:45:46
24 Ask Jon Gunnar Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:48:28
25 Meier Robert Polar Bears Bratislava Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:49:17
26 Bratli Tor ingen Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:52:27
27 Schjetne Odd Harald Alta IF/ Avinor??? Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:56:43
28 Kauttu Tuomo  Helsinki Stock Exchange Club Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:00:01
29 Z'brun Patrick XCMW2 Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:07:20
30 Henriksen Harald Heggedal IL Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:13:51
31 Reinsberg Kjetil SpareBank 1 SMN Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:13:57
32 Kopland Jens Kristian Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:17:48
33 Ellilä Simo  Helsinki Stock Exchange Club Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:28:44
34 Andersson Jan Stockviks SF Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:45:41
35 Hana Olav Amund Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 4:52:37
36 Anderson Patrick Helsinki Stock Exchange Club Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 5:03:38
  Luchsinger Fritz Luchsinger Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) Brutt
  Holte Kaare Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) Ikke reg tid
Resultatliste menn 51-60 år  
1 Pedersen Jan Rune Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 2:45:58
2 Solli Kenneth Drevja IL Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 2:51:44
3 Eidner Odd KICK-Bodø Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 2:54:47
4 Elvik Svein Rolls-Royce BIL Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 2:55:50
5 Gudding Ottar Lierne Ski Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 2:57:58
6 Sandelien Trond Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 2:59:28
7 Johansen Terje Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:06:04
8 Solum Steinar Petter Overhalla IL Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:06:45
9 Bjørnsen Per Ukjent klubb Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:08:36
10 Haugan Ingvald Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:10:08
11 Damgaard Axel Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:12:24
12 Østgård Rune SAS klubben Ski, Jogg & Tråkk Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:13:52
13 Bjørkenes Arild Privat (PWT) Tur menn 41-50 (f. 1959-1968) 3:19:56
14 Hämmäinen Heikki  Helsinki Stock Exchange Club Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:21:38
15 Fasseland Jan Erik Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:28:41
16 Bugge Jørgen Ukjent klubb Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:28:44
17 Askvig Leiv ingen Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:28:55
18 Thue Reidar Ingen Klubb oppgitt Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:30:10
19 Siljan Sigbjørn Melum IL Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:44:18
20 Flaatnes Birger Andebu IL Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:45:44
21 Lia Rune Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:47:45
22 Halvorsen Roger Sørreisa IL Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:47:51
23 Taugbøl Geir Privat Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:53:34
24 Bakke Arild Svalbard Turn Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:54:26
25 Sveen Jan Raumar O-lag Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:54:56
26 Söderlund Yngve Kyrkslätts IF Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 3:55:18
27 Rudsbråten Thor Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:03:25
28 Jensen Ole Kristian Privat Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:06:54
29 Berglund Eivind Prosjekt nord Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:10:50
30 Misvær Jørgen Ingen Klubb oppgitt Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:19:49
31 Kvilhaug Jørn Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:21:18
32 Gillesen Knut Ingen Klubb oppgitt Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:26:41
33 Haagensen Rolf Ingen Klubb oppgitt Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:39:55
34 Berglund Lars Göran Stockviks SF Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:45:41
35 Haugan Finn SpareBank 1 SMN Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:54:19
36 Hansen Åge Tromsø Mekaniske BIL Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 4:55:43
37 Lundholm Kjell G Lundholmens Atletic IF Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 5:19:02
38 Misvær Gunnar Ingen Klubb oppgitt Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) 5:20:51
  Kaafjord Helge Privat (PWT) Tur menn 51-60 (f. 1949-1958) Ikke reg tid
Resultatliste menn 61-70 år år  
1 Løvstad Johny Privat (pwt) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 2:38:44
2 Johansen Sigurd Privat (PWT) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 2:51:57
3 Trondsen Trond Privat (PWT) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:02:29
4 Engan Hallstein Tydal IL Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:03:45
5 Finnseth Finn Andreas Sørreisa IL Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:10:18
6 Rødli Ernst Melbu IL Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:12:04
7 Nordaune Per Inge Tydal IL Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:12:42
8 Bergman Lars-Ivar Sverige (PWT) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:12:44
9 Pedersen Jan Kvaløysletta Skilag Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:23:29
10 Andersson Bert Sverige (PWT) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:36:24
11 Jonsson Leif Lufttransport Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:46:23
12 Nakstad Kjell Privat (PWT) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:48:53
13 Fjellanger Jon ingen Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:54:13
14 Strømsøe Knut XCMW2 Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 3:58:28
15 Auer Jørg XCMW2 Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 4:01:55
16 Indseth Jan Steinar Prosjekt nord Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 4:15:38
17 Andersson Bo Sverige (PWT) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 4:31:44
18 Müller Jan Sverige (PWT) Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 4:46:40
19 Pettersson Sture IK Stern Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 5:01:48
20 Hansen Helge Skøelv IGL Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 5:12:21
21 Wikander Ulf IK Stern Tur menn 61-70 (f. 1939-1948) 5:44:04
Resultatliste menn over 70 år  
1 Friis Sigurd Persbugutta Tur menn over 70 (f. før 1939) 3:33:47
2 Bersvendsen Steinar Persbugutta Tur menn over 70 (f. før 1939) 3:50:38
3 Morell Mats Privat (PWT) Tur menn over 70 (f. før 1939) 3:53:26
4 Claussen Per IL Jutul Tur menn over 70 (f. før 1939) 3:55:33
5 Helgesen Olaf Persbugutta Tur menn over 70 (f. før 1939) 4:30:14
6 Østern Finn Åge Persbugutta Tur menn over 70 (f. før 1939) 4:40:19
7 Wyss Hansjørg XCMW2 Tur menn over 70 (f. før 1939) 5:40:00

 

 

Plass Etternavn Fornavn Klubb Klasse TID
  Resultatliste kvinner 17-20 år      
1 Lundström Olivia Stockviks SF Tur kvinner 17-20 (f. 1989-1992) 3:51:59
Resultatliste kvinner 21-30 år
1 Svendsen Sara Tromsø Skiklubb Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 2:27:49
2 Grønvoll Maria Furuflaten IL Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 2:34:32
3 Nyström Susanne Piteå Elit SK Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 2:37:03
4 Gjerstad Johanne Troms Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 2:38:26
5 Larsson Kristin Överkalix IF Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 3:01:10
6 Sveipe Mari Elise Sør-Fron IL Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 3:52:16
7 Gausdal Marthe Alta IF Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 4:00:52
8 Aursjø Birgith Fart-Limit Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 5:31:03
9 Vassøy Ine Marie Fart-Limit Tur kvinner 21-30 (f. 1979-1988) 5:31:03
Resultatliste kvinner 31-40 år
10 Hægeland Berit Nesheim Rustad IL Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 3:32:48
11 Longva Bente   Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 4:24:58
12 Schmitthenner Karen Polar Bears Bratislava Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 4:28:54
13 Nakken Trine Lise   Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 4:39:51
14 Bekkevik Randi Privat Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 4:39:58
15 Frank Helena Ernst & Young SK Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 4:48:15
16 Engström Malin Östersund Telemark Club Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 5:26:10
17 Tjärnström Pernilla Total Power Ski Club Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) 5:26:36
  Gloor Ann XCMW2 Tur kvinner 31-40 (f. 1969-1978) Brutt
Resultatliste kvinner 41-50 år
1 Todal Liestøl Helen Bærums Skiklub Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 3:25:20
2 Vidje Tove Øier Fossum IF Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 3:33:53
3 Harder Else Privat Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 3:37:31
4 Göransson Rudberg Kristina Stockviks SF Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 3:38:56
5 Zimmermann Kari Privat (PWT) Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 3:48:14
6 Berget Bente Privat (PWT) Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 3:52:35
7 Barfod Siri Victoria Eriksdatter Svalbard Turn Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 4:17:54
8 Austad Anne-Grete Raumar O-lag Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 4:26:32
9 Holte Ida Privat (PWT) Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 4:44:50
10 Henriksen Elisabeth Heggedal IL Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 4:48:56
11 Ask Hege Nygaard Privat (pwt) Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 4:52:50
12 Kvam Kari SpareBank 1 SMN Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 4:54:17
13 Norland Janicke Dahl NOTEAM Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 4:58:44
14 Engberg Amanda Kålltorp Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 5:28:26
15 Mårtensson Eva Kalltorp Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 5:47:30
16 Knutsen Heidi Lise Svene IL Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 5:55:25
17 Wetterhus Lise Svene IL Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 5:55:26
18 Ebner Heidi Svene IL Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) 5:56:24
  Dyrhovd Unni Privat (PWT) Tur kvinner 41-50 (f. 1959-1968) Brutt
Resultatliste kvinner 51-60 år
1 Damgaard Tove Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:04:33
2 Asmyhr Frøydis Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:27:52
3 Baardsgaard Elin Svalbard Turn Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:43:35
4 Kvello Kjersti Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:46:09
5 Bergstrøm Elisabeth Svalbard Turn Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:46:51
6 Oma Sigrun Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:53:39
7 Widen Petra Norbergs Skidklubb Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:55:50
8 Nicolaisen Berit Holmen IF Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 3:58:01
9 Fasseland Anne Gunn Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:03:24
10 Raftevold Anne Hornindal IL Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:07:33
11 Peersen Kari Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:08:46
12 Bergheim Birgit Nordfold IF Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:15:20
13 Walmestad Tone Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:16:27
14 Sjåvik Anita Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:17:46
15 Andersson Lena Stockviks SF Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:41:46
16 Nodeland Unni Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:44:51
17 Kimestad Åse-Lill Vest Agder Fylkeskommune Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:44:51
18 Lia Dagmar Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:47:12
19 Johansen May Brit Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 4:57:00
20 Petersen Mona Holberg Privat (PWT) Tur kvinner 51-60 (f. 1949-1958) 5:19:07

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +