Resultater Fenstadrunden 2010

134 gikk Fenstadrunden 134 skiløpere stilte på startstreken da turrennet Fenstadrunden ble arrangert lørdag. For andre året på rad var Stian Remseth Andresen fra Team Reno BIL raskest. I fjor måtte han spurtslå hjemmefavoritten Stian Arnesen, i år gjorde Team Reno-løperen kort prosess. - Han rykket tidlig, sa Arnesen etter målpasering, og slo fast at han var sjanseløs i år. Han hadde i tillegg et uhell med skia på en drikkestasjon, og måtte se ytterligere to lokale utøvere foran seg på resultatlista denne gang. - Dette var da ikke så verst, slo Hans Martin Slommerud fast etter målpassering. Han var raskeste lokale løper, og ble nummer to totalt på det 28 kilometer lange turrennet med start og mål i Nes skianlegg. - Jeg gikk med Stian (Arnesen, red. anm.) lenge, men rykket. Det gikk raskere da jeg gikk alene, slo Slommerud fast. Han var fornøyd med forholdene, og syntes det var morsomt å renn på bra ski. - Jeg satser kun på turrenn, og Birkebeinerrennet er hovedmålet denne sesongen, sa Slommerud til Raumnes Blad



KVINNER 21-25 ÅR:

1. WEHINGER JOHANNA RØST     BLAKER IL               2.02.16

 

KVINNER 31-35 ÅR:

1. REITHOFER CLAUDIA         PRIVAT                  1.50.40,

2. FAGERLI SOLVEIG           FEIRING IL              2.13.06

 

KVINNER 41-45 ÅR:

1. SUND REIDUN TVEIT         FET SKIKLUBB            1.48.05,

2. HØISETH TRINE NYGÅRDSMOEN SØRUM IL                2.04.30

 

KVINNER 46-50 ÅR:

1. GRUMSTAD MARIT            SVEA SKILAG             1.56.43,

2. ARNESTAD IRENE            NJÅRD                   1.58.24,

3. HERNANDEZ MARI            HURDAL IL               2.10.48

 

KVINNER 51-55 ÅR:

1. MØMB AASHILD barkhall     FET SKIKLUBB            2.01.06

 

KVINNER 56-60 ÅR:

1. STANG MARIT               MAA BIL                 2.18.16

 

MENN 17-20 ÅR:

1. ANDRESEN STIAN REMSETH    TEAM RENO BIL           1.24.41,

2. JACOBSEN JENS             NES SKI                 1.32.30,

3. AMUNDSEN JONAS            NES SKI                 1.36.51,

4. FISCHER OLE-MARTIN        FROGNER IL              1.43.36

 

MENN 21-25 ÅR:

1. ARNESEN STIAN             NES SKI                 1.33.32,

2. STOKSTAD INGAR            ULLENSAKER SKIKLUBB     1.36.59,

3. JENSEN AMUND              EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUBB 1.44.49,

4. WEHINGER FREDRIK RØST     BLAKER IL               1.46.17,

5. ØDEMARK SINDRE            ROMERIKSÅSEN SK         2.01.08,

6. OLSEN-RUUD ERIK           PRIVAT                  2.06.42,

7. SLETTEN SIMEN             PRIVAT                  2.11.37

 

MENN 26-30 ÅR:

1. SLOMMERUD HANS MARTIN     NES SKI                 1.30.33,

2. HEMSETT LARS              ÅSEN IL                 1.38.53,

3. NAVESTAD TOR EILERT       TEAM DRITTJERNDALEN     1.43.20,

4. ØDEMARK VEGARD            TEAM DRITTJERNDALEN     1.51.56

 

MENN 31-35 ÅR:

1. SANNERUD RUNAR            TEAM SANNERUD           1.37.07,

2. STRANDLI ERIK             RÆLINGEN SKIKLUBB       1.39.00,

3. AASEN VEGARD              LUFTFORSVARET           1.43.21,

4. LUND JOAR                 SØRUM IL                1.49.52,

5. JOHANSEN HENRY DAHL       SAND I.L. TERRENGSYKKEL 2.02.01,

6. SOLDAL ØYVIND             PRIVAT                  2.02.45,

7. AMUNDSEN ROLF             DISENÅ IL               2.04.36,

8. INGEBORGRUD GEIR HARALD   SAGSTUÅA SKILAG         2.13.58

 

MENN 36-40 ÅR:

1. LANGSETT BJØRN            NANNESTAD SKIKLUBB      1.34.42,

2. ANTONSEN LARS             NES SKI                 1.42.03,

3. HOKSTAD VEGARD            HOLTER                  1.42.57,

4. MILLI ØISTEIN             FINSTAD SPORTSKLUBB     1.46.02,

5. WILHELMSEN JOHN ANDRE     AUSTMARKA IL            1.46.29,

6. HOLMEN RUNE               HALMSÅS & OMEGN SKILAG  1.48.22,

7. ØKERN LARS                BJERKE IL N             1.54.14,

8. HODNEBROG KNUT            ROMERIKE RUNNERS TEAM   2.07.12,

9. SAKSBERG BJØRN            FEIRING IL              2.11.51,

10. HOLSENGEN PER            HVAM IL                 2.13.42

 

MENN 41-45 ÅR:

1. FODSTAD OLE T             EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUBB 1.37.08,

2. SOLBERG ERIK              DRØBAK/FROGN IL         1.38.16,

3. HUUS ANDERS               SØRUM IL                1.40.51,

4. BRUSTAD HALVOR            FENSTAD SKIKLUBB        1.41.31,

5. OLSEN PER STIAN           MAXIT BIL               1.41.52,

6. VENGER-PEDERSEN OLE J     EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUBB 1.42.17,

7. SOLLI ØYVIND              FET SKIKLUBB            1.42.22,

8. LARSEN OTTAR MOUM         RAKNEHAUGEN SK          1.43.44,

9. BERG-KNUTSEN PÅL          HVAM IL                 1.44.19,

10. ENGEBRÅTEN RUNE          HALMSÅS & OMEGN SKILAG  1.44.35,

11. THØGERSEN KJETIL         AURSKOG/FINSTADBRU      1.47.15,

12. ØINES FRANK ULLENSAKER   SKIKLUBB                1.48.05,

13. JOHNSEN JAN-THORLEIF     EIDSVOLD VÆRK SKIKLUBB  1.55.29,

14. EIK ARNE HARALD          EIK AS                  2.00.33,

15. GRUE TOR MARTIN          SAGSTUÅA SKILAG         2.01.47,

16. NYLEND DAG               SLÅSTAD IL              2.02.15,

17. SYVERSRUD LARS PETTER    HAGA IF                 2.11.29,

18. HELBØ  MORTEN            NES SYKKELKLUBB         2.33.43,

19. NYGÅRD SVEIN OLAV        PRIVAT                  2.39.48

 

MENN 46-50 ÅR:

1. SUNDBY MORTEN             HALMSÅS & OMEGN SKILAG  1.40.44,

2. TALLHAUG LARS             MANGENFJELLET SKILAG    1.48.29,

3. STENSBY ODDGEIR           HALMSÅS & OMEGN SKILAG  1.58.19,

4. SKOGSHOLM TONNY           GJERDRUM IL             2.00.14,

5. NILSEN TORE               HVAM IL                 2.01.30,

6. MYRTVEIT HANS O           NANNESTAD SKIKLUBB      2.06.10,

7. ANDRESEN ØISTEIN          BLAKER IL               2.17.50,

8. SAGBAKKEN JON             NES SYKKELKLUBB         2.23.28

 

MENN 51-55 ÅR:

1. LILLESETH  FINN ARNE      EIDSVOLD VÆRK SKIKLUBB  1.37.03,

2. HALVORSEN ULF             NITTEDAL IL/RENOBIL     1.37.13,

3. VIKERHAUG OLE             FET SKIKLUBB            1.45.10,

4. TVETEN ANDERS             SØNDRE ÅL SPORTSKLUBB   1.48.04,

5. STRAND TOR                FENSTAD SKIKLUBB        1.51.35,

6. SANDUM JON                PRIVAT                  2.01.16,

7. ÅSLUND RUNE               NES SKI                 2.02.07,

8. DAHL STEIN TERJE          WIDERØE                 2.04.10,

9. HELLI ERIK                HELLI BIL N             2.07.09,

10. STØLEN KETIL             SINTEF                  2.19.54

 

MENN 56-60 ÅR:

1. FOSS TOM                  ROMERIKSÅSEN SK         1.49.02,

2. ERIKSEN NILS              ROMERIKE RUNNERS TEAM   1.52.51,

3. RINGSTAD LARS             HALMSÅS & OMEGN SKILAG  1.53.07,

4. STRAND BERNT JOHAN        EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUBB 2.04.41,

5. NORDGÅRD HÅKON            HURDAL IL               2.04.59,

6. LUKTVASSLI EINAR          LØPERKLUBBEN 1814       2.11.52

 

MENN 61-65 ÅR:

1. KNAI OLAF                 HURDAL IL               1.36.53,

2. JOHANSEN ARNE             ULL-KISA                1.50.51,

3. FENGSRUD WILY             VAALER IF N             1.54.48,

4. JENSEN ARNE               FINNKOLLEN              2.09.10,

5. FJELLHEIM RAGNAR          ULLENSAKER SKIKLUBB     2.10.44,

6. LANGSRUD KJELL            PRIVAT                  2.22.29

 

MENN 66-70 ÅR:

1. MOLØKKEN BJØRN            ROMERIKE RUNNERS TEAM   1.41.42,

2. MOEN ARNE                 HALMSÅS & OMEGN SKILAG  1.45.50,

3. LUND RAGNAR               SØRUM IL                1.48.15,

4. SVENDSEN HÅKON            KONGSVINGER IL          1.50.28,

5. EIK HARALD                HARALD EIK AS           2.07.32,

6. HAVER TRYGVE              KLØFTA IL               2.12.38,

7. BAKKEHAUG OLE             EIDSVOLD VÆRKS SKIKLUBB 2.33.26

 

TRIM:

VANDSEMB AMUND               HVAM IL,

WEHINGER ANTON               BLAKER IL,

HAGEN LIV RØST               BLAKER IL,

MARTINSEN TORMOD             GJENSIDIGE,

PEDERSEN NILS O.             PRIVAT,

BYE BRITA                    FENSTAD SKIKLUBB,

WÅLER BJØRN VIGGO            FJELLFOTEN SYKKELKLUBB,

BORGEN OLE                   FINNKOLLEN,

PETTERSEN TROND              LILLESTRØM,

KJELL ARNE MYRVOLD           FENSTAD SKIKLUBB,

MARTINSEN TERJE              FENSTAD SKIKLUBB,

AARHUS ERIK                  FENSTAD SKIKLUBB,

LUND JAN TERJE               FENSTAD SKIKLUBB,

NORDBŽCH MERETE              PRIVAT,

VANDSEMB EVA AARHUS          HVAM IL,

JENSEN LIVE HOGNSETAD        FINNKOLLEN,

NILSEN TERJE                 FENSTAD SKIKLUBB,

AARHUS BENTE                 FENSTAD SKIKLUBB,

NILSEN KJETIL                FENSTAD SKIKLUBB,

RIMSTAD SVERRE               FENSTAD SKIKLUBB,

ENGEN OLAV                   FENSTAD SKIKLUBB,

HAGA JAN RUNE                ALLER TRYKK AS,

HERMANSEN TERJE              PRIVAT

 



* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +