Resultater Bjønnarennet 2010

 

Bjønnarennet 01.04.2010 Samandrag
 
Antall delteke: 342
 

 

Klasse
Antal
Under 7 år
22
7-10 år
31
11-12 år
12
13-14 år
8
15-16 år
      7
17 år og eldre
51
Utvikling
1
Maksimaltid
12
Trim
198
Sum
342
 
 
Vinnarar i år:
 
Thomas Sørheim Evjestad, Bjørn
Torunn Grut, Syril
 
Vandrepremiar:
 
Luster Energiverk 2008-2010: Beste kvinne/mann desse 3 åra, plassiffer.
Vinnar: Per Fridolf Hillestad, ingen kvinne har delteke alle 3 åra.
 
Pyramiden 2008-2012 Best i 4 av 5 renn, omrekna tid.
Vinnarar i år:
Torunn Grut, Syril og Per Fridolf Hillestad, Sogndal
 
Gåvepremiar frå Luster Kommune:
Til beste ungdom samanlagt for Hafslovatnet rundt og Bjønnarennet.
Ingen premiar i år sidan Hafslovatnet rundt var avlyst.
 


 

  Bjønnarennet 01.04.2010 Resultatliste    
         
Nr Namn Lag Klasse Tid
         
  Under 7 år, 0.5 km      
  Ane Bukve Navarsete Bjørn    
  Milena Hæreid Bever'n    
  Marius Joranger Bjørn    
  Anders Joranger Bjørn    
  Ingar Kvam Hafslo    
  Brita Melheim Vik    
  Knut Jonas Gunvordal Sogndal    
  Emma Kristin Gunvordal Sogndal    
  Ada Bertine Gunvordal Sogndal    
  Thomas Leirdal Rage Bryne    
  Andreas Tefre Førde    
  Thomas Tefre Førde    
  Sverre Haugen Bjørn    
  Elise Victoria Kalhagen Bjørn    
  Thea Sviggum Elle Bjørn    
  Tora Bjørhusdal Bjørn    
  Øyvind Hoel Bjørn    
  Jostein Tennø Loe Bjørn    
  Amalie Leirdal Solheim Bjørn    
  Anders Sverdrup Os    
  Sofie Sverdrup Os    
  Sigve Nytun Korbi Abildsø    
         
  7-10 år, 2 km      
  Håvar Kvam Hafslo g9 550
  Kristin  Austgulen Fosnæs Fossum j10 526
  Kristine Erfjord Hafslo j10 818
  Lars Thorsnes Lefdal Bjørn g10 546
  Stina Hillestad Hafslo j8 824
  Tora Skarpen Bjørn j10 709
  Kolbein Eide Bukve Luster g8 1001
  Marie E Pedersen Tønsberg j10 832
  Ole Sivert Røyrhus Stranda g7 803
  Kristine Kopperud Rudsbygd j10 842
  Thomas Kopperud Rudsbygd g10 700
  Thea Kopperud Rudsbygd j7 844
  Sigrid Melheim Vik j7 1602
  Henning Kjærvik Bjørn g10 728
  Kristoffer Væting Lillesand g10 741
  Even Vigdal Bjørn g10 621
  Amalie Leidal Bjørn j8 1412
  Joakim Feet Wold Bjørn g8 848
  Daniel Skjerdal Bjørn g10 936
  Kristina Skaflestad Hegrenes Førde j8 712
  Henriette Skaflestad Hegrenes Førde j7 856
  Sander Sviggum Elle Bjørn g8 702
  Malena Fossøy Isdal Solid j7 1431
  Emilie Fossøy Isdal Solid j7 1632
  Kristi Bjørhusdal Bjørn j8 935
  Rasmus Tennø Loe Bjørn g8 1410
  Julie Ruud Flatane Sogndal j7 2542
  Mathias Meløy Hafslo g10 554
  Martin Skjerdal Bjørn g8 948
  Andrea Haugen Bjørn j10 751
  Eirin Haugen Bjørn j10 844
         
  Utvikling, 2 km      
  Turid Øygard Fanaråk Utvikl 2354
         
  11-12 år, 3 km      
1 Eirik Stedje Sogndal g11 650
2 Thomas Espeland Sogndal g11 1247
         
1 Jonas Skjeldestad Hove Sogndal g12 641
2 Vegard Øyre Sogndal g12 649
3 Christian Hæreid Bever'n g12 708
4 Kristian Haugen Bjørn g12 729
5 Henrik Thorsnes Lefdal Bjørn g12 730
5 Ole Kristian Molland Bjørn g12 730
7 Lars Røyrhus Stranda g12 908
         
1 Trude Kveane Bjørn j11 856
2 Trine Yttri Fossøy Kaupanger j11 1127
         
1 Kamilla Væting Lillesand j12 1121
         
  13-14 år, 6 km      
1 Håvard Stedje Sogndal g13 1952
2 Håvard Ruud Bjørn g13 1958
         
1 Vegard Skaflestad Hegrenes Førde g14 1833
2 Olav Vikøren Espenes Lyn g14 1958
         
1 Karoline Erdal Førde j13 2113
2 Silje Amalie Grindedal Brandvold Fana j13 2541
         
1 Bertine Thorsnes Lefdal Bjørn j14 1956
2 Ingrid Lund Kaupanger j14 2129
         
  15-16 år, 10 km      
1 Sverre Austgulen Fosnæs Fossum g15 3431
2 Geir Steig Luster g15 3500
3 Ola Stensvand Ros g15 3619
4 Arne Stedje Ros g15 4819
         
1 Mats Bjørnar Leirdal Bjørn g16 2948
2 Gøran Tefre Førde g16 3042
         
1 Marte Erfjord Hafslo j15 4242
         
  Turrenn, 20 km      
1 Helga Farestveit Sogndal k18 12150
         
1 Siri Bente Haugen NTNUI k21-35 11918
         
1 Birgit Voll Vik k36-45 12257
         
1 Torunn Grut Syril k46-55 11303
2 Kari Toril Kvåle Sogndal k46-55 11342
3 Randi Austgulen Fosnæs Fossum k46-55 12059
4 Anne Grete Grindedal Fana k46-55 12753
         
1 Einar Fossøy Gulbrandsen Jevnaker m17 11036
2 Jakob Meløy Hafslo m17 11157
         
1 Thomas Sørheim Evjestad Bjørn m18 5845
2 Ole Martin Erdal Førde m18 10137
3 Geir Olav Haugen Bjørn m18 10550
4 Anders Bøe Jevnaker Raufoss m18 10806
5 Trond Røneid Bjørn m18 11115
         
1 Mads Rudin Resaland Bever'n m19-20 5903
2 Martin Hegrenes Førde m19-20 10045
         
1 Jon Inge Kusslid Førde m21-35 10135
2 Ole Ivar Stakvik Eide NTNUI m21-35 10153
3 Per Sigve Selseng Sogndal m21-35 10208
4 Svein Ådne Moe Hafslo m21-35 10407
5 Svein Arne Haugen Bjørn m21-35 10842
6 Bjarte Haugen Bjørn m21-35 10934
7 Øystein Røneid Trondheim m21-35 11918
8 Ole Navarsete Sogndal m21-35 13716
         
1 Per Fridolf Hillestad Hafslo m36-45 5848
2 Herman Erdal Førde m36-45 10547
3 Tore Kristian Haugan Ceterteam m36-45 11403
4 Olav Arne Herstad Tambarskj m36-45 12119
5 Leiv Rune Kjærvik Bjørn m36-45 12419
6 Arild Orvedal Vik m36-45 12909
7 Per Flatane Sogndal m36-45 20253
         
1 Arild Vikøren Espenes Lyn m46-55 10758
2 Ivar Brandvold Fana m46-55 10816
3 Geir Olav Grindedal Fana m46-55 11349
4 Tom Jevnaker Raufoss m46-55 11507
5 Odd Erik Haugen Bjørn m46-55 11516
6 Terje Arild Kveane Bjørn m46-55 11854
7 Jon Olav Aafedt Vik m46-55 12023
8 Ketil Stølen Sintef m46-55 13158
9 Johnny Garstad Norsea m46-55 13559
         
1 Kjell Melheim Bjørn m56-65 11053
2 Edvard Leirdal Bjørn m56-65 11054
3 Lars Atle Fretland Sogndal m56-65 11408
4 Anders Leirdal Bjørn m56-65 11525
5 Torodd Os Førde m56-65 11658
6 Steinar Norheim Malvik m56-65 12317
7 Einar Lomheim Jotun m56-65 12909
8 Jon Ove Lomheim Hafslo m56-65 12947
9 Arne Fossøy Bjørn m56-65 13120
10 Steinar Schmidt Bjørn m56-65 14233
         
1 Hans Omsland Jotun m66-75 12828
         
  Maksimaltid, 10 km   Krav  
  Bente Øyre (45) Sogndal 5547 4838
  Hans Kvalsøren (68) Bjørn 10355 4414
  Jakob Vetleskog Øygard (67) Fanaråk 10255 5140
  Tina Øyre (20) Sogndal 5137 5103
  Tord Bukve (17) Bjørn 4515 5410
  Atle Ødegård (25) Luster 4415 3744
  Steinulf Skjerdal (60) Bjørn 5555 4317
  Tor Hauge (30) Bjørn 4415 5354
  Frank Harberg (38) Bjørn 4515 4051
  Sigbjørn Opheim (26) Bjørn 4415 3918
  Geir Åge Hæreid (46) Bever'n 4755 4438
  Per Birger Lomheim (68) Hafslo 10355 4828


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +