Resultater Hinnøyløpet 2010



 

OFFISIELL

RESULTATLISTE

2010

HINNØYLØPET 10. April

 

LAG’s- OG INDIVIDUELLE PREMIER

 

STATUETTER OG PLAKETTER

 

FAMILIEKLASSEN

 

HINNØYPILTEN

 

TRIM UTEN TID

 

TURRENNKLASSER

 

Vandrepremier:

 

  1. HARSTAD SPAREBANK’s pokal til det idrettslag, bedr. Idrettslag eller militære lag som har flest deltagere som fullfører rennet i tur- og trimklassen. Det lag som etter 5 – fem år har flest napp i pokalen vinner den til odel og eie.

Ny pokal satt opp i 2006.

 

2006        IF Kilkam (22)

2007        IF Kilkam (20)

2008        IF Kilkam (29)

2009        Medkila Skilag (30)

2010        Medkila Skilag (30)

 

  1. Pokal fra HINNØYLØPET til beste lag med 3 deltagere i yngste kvinne og herreklasse. Må vinnes 3 ganger før den vinnes til odel og eie.

Ny pokal satt opp i 2008.

 

2008 Medkila SL

                        Martin Mikkelsen                   1:37:59

                        Asgeir Sulen Hovland            2:07:55

                        William Jakobsen                   2:09:02

            2009 Ingen

                        2010 Ingen

 

  1. BESTEPREMIENs pokal til beste 3-mannslag innen de registrerte bedriftsidrettslag uansett klasse. Må vinnes 3 ganger før den vinnes til odel og eie.

           

2010    Harstad Politiidrett
Dag Langnes                          1:41:31
Tommy-Lars Johnsen             2:00:02
May-Britt Eilertsen                2:11:11

 

 

  1. BESTEPREMIENs vandrepokal til den klubb / skole som stiller med flest deltakere i klassen 13 – 14 år og 15 – 16 år. Vinnes til odel og eie ved 3 napp.

 

Med pokalen følger en årlig premie på kr. 1 500,- fra HINNØYLØPET.

 

2006        Ibestad IL (5)

2007        Ibestad IL (6)

2008        Ibestad IL (8) – Til odel og eie.

2009    Medkila Skilag   (3)       

                  2010    Medkila Skilag (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Årlige spesielle premier:

 

  1. Harstad kommunes RÅDHUSFAT til den kvinnelige vinneren av Hinnøyløpet:

 

Anette Bunde, Skvadron 330

 

  1. Harstad kommunes RÅDHUSFAT til den mannlige vinneren av Hinnøyløpet:

 

Erlend Hoff, Medkila Skilag

 

  1. HARSTAD TIDENDEs premie til den raskeste kvinne i yngste klasse:

 

Ellen Gyllan Hanssen, Ankenes Skiklubb

 

  1. HARSTAD TIDENDEs premie til den raskeste herre i yngste klasse:

 

Torgeir Sulen Hovland, Medkila Skilag

 

  1. HARSTAD LOTTEFORENINGs premie til beste kvinnelige deltaker over 18 år, uansett klasse:

 

Anette Bunde, Skvadron 330

 

  1. Årlig premie fra SØRVIKMARK IDRETTSLAG til den bedrift / skole som stiller med flest deltakere i klassen Trim uten tid:

 

Medico BIL (9)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DELTAGERLISTE FAMILIEKLASSE FOLKEPARKEN 2010

 

 

 

Lotte

Simonsen

Brage

Simonsen

Emil

Simonsen

Cathrine

Østberg

Sivert

Østberg

Terje

Tømmervik

Martin

Østberg

Malene

Saksenvik

Siw Åshild

Hanssen

Sander

Arnesen

Eskil

Arnesen

Randi

Sunde

Vegard

Gustavsen

Kristian

Løftingsmo

Ann-Bente

Hansen

Ingeborg

Hansen

Ellen

Andreassen

Josefine

Andreassen

Inger-Lise

Eilertsen

Ingvild

Eilertsen

Merethe

Eilertsen

Andreas Strøm

Hansen

Siv Astrid

Jeremiassen

William

Nyborg

Sander

Floer Kulseng

Jan

Eliseussen

Stein Magne

Eliseussen

Silje Sofie

Martnes

Per Einar

Storhaug

Mads Einar

Storhaug

Sigve Bornø

Novstad

Kurt Emil

Novstad

Sivert

Bjørk Soltun

Endre

Storvoll

Håkon

Storvoll

Mona

Storvoll

Ingrid

Moen

Hanne

Moen

Lars

Moen

Vegard

Vik

Kristoffer

Paulsen

 

DELTAGERLISTE FAMILIEKLASSE KILBOTN 2010

 

Helene

Torvund

Benjamin

Torvund

Frode

Torvund

Katarina

Schjølberg

Annar

Schjølberg

Christine

Jensen

Tony

Jensen

Ed

Groothedde

Annika

Lind Karlsen

Kristoffer

Lind Karlsen

Frida

Rapp Karlsen

Ingeborg

Larsen

Rolf

Larsen

Bjørnar

Benjaminsen

Joakim

Lamo Benjaminsen

Steinar

Henriksen

Simon

Henriksen

Herman

Henriksen

Adrian

Kvile

Ulf Arne

Stranden

Stian

Mortensen Johnsen

Heidi

Mortensen

Sivert

Strandbu Ivarjord

Martin

Strandbu Ivarjord

Petter

Strandbu Ivarjord

Marit

Strandbu

Andreas

Nordgård

Lasse

Frøyshovd Pral

Kåre

Nordgård

Randi

Fuskevåg

Trygve

Dragøy Mæhre

Laila

Dragøy Mæhre

Fredrik

Johansen

Matias

Johansen

Sylvia

Johansen

Thea

Floer Kulsen

Heidi

Floer Kulsen

Espen

Benjaminsen

Eirik

Benjaminsen

Kari

Benjaminsen

Ida

Karlsen

Åsa

Karlsen

Jeanett

Johansen

Solveig

Bruland

 

 

Deltakerliste – Hinnøypilten Folkeparken

 

 

Thomas

Moan Hanssen

Tonje

Moan Hanssen

Linnea

Martnes

Helene

Alsos Høgli

Mari

Alsos Høgli

Herborg

Skjelle

Andreas

Skjelle

Fredrik

Møller Mærsk

Deltakerliste – Hinnøypilten Sørvik

 

 

Hans Richard

Hesjevik

Noah

Johansen

Rebekka

Pettersen

Viktor

Ulriksen

Lisa

Wikevand

Erik Aleksander

Johnsen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DELTAGERLISTE TRIM u/TID 2010

 

 

1

5

Børre

Hansen

IF Kilkameratene

2

387

Inger

Eriksen

Ingen

3

13

Harald

Øynes

Kvæfjord IL

4

 

 

 

 

5

9

Marcus

Reginiussen

BIL Telepost

6

6

Helge

Iversen

IF Kilkameratene

7

11

Jakob

Vaskinn

Kvæfjord IL

8

317

Johan

Fagerli

Kvæfjord IL

9

14

Einar

Fagerli

Ingen

10

 

Dagfinn

 

 

11

 

konk.kl?

 

 

12

393

Arne

Hoff

IF Kilkameratene

13

306

Osvald

Olufsen

Harstad O-lag

14

 

konk.kl.?

 

 

15

394

Alfred

Henriksen

Trondenes

16

136

Knut

Berg

Harstad O-lag

17

294

Sverre

Nilsen

Skånland SPORTSKLUBB

18

 

Torbjørn

Chruickshank

Fram Sandsøy

 

 

 

 

 

250

323

Øystein

Stellander

Bagn Il ski

251

449

Tore

Sandtorv

Sandtorg UIL

252

448

Stein

Reppen

Trafo BIL

253

1124

Gunnar

Johnsen

Sparebank 1

254

1053

Tove

Svee

Medkila Skilag

255

 

Kjell-Arne

Nilsen

Harstad skøyteklubb

256

552

Liv Sund

Karlsen

Landsås

257

417

Hanne Marit

Fagerli

Kvæfjord IL

258

2

Mildrid

Fagerli

Kvæfjord IL

259

 

Karl Erik,

Arnesen

Brage Trondenes

260

331

Einar

Chruickshank

Fram Sandsøy

261

?

Hans Christian

Lysgaard

Harstad

262

1067

Stuart

Bland

Bucarest

263

 

Cicilie

Ingebrigtsen

Tennevassåsen SKILAG

264

 

Trygve

Olsen

Tennevassåsen SKILAGFam.kl

265

934

Gry

Myhre

Nordic Grand

266

 

Lene

Rinaldo Gunnarsen

Harstad

267

 

 Monica Haukebøe

Balswick

Harstad MC Klubb

268

917

Astrid

Henriksen

Trondenes

269

380

Edel

Henriksen

Medkila Skilag

270

381

Rolf

Paulsen

Medkila Skilag

271

295

Svein

Mortensen

Sparebanken NN

272

 

Ruth

Rasmussen

Harstad

273

 

Rolf-Magne

Rafhaelsen

Harstad

274

372

Jan Roald

Johnsen

IF Kilkam

275

406

Karin

Fagerli

Harstad

276

312

Bjørnar

Hanssen

Ingen

277

 

Hildegunn

Aune

Medico

278

1189

Knut

Lynum

Ingen

279

1190

Peter Høydahl

Lynum

Ingen

280

127

Eva

Berg

Harstad O-lag

281

 

Frida

Ingebrigtsen Karlsen

Medkila Skilag

282

 

 

 

 

283

1193

Raymond

Karoliussen

Ingen

284

 

Vilde

Nordhagen Vang

Harstad

285

395

Jon Erik

Henriksen

Ingen

286

 

Geir

Vollstad

Silsand

287

 

Jan Helge

Fornes

Kvæfjord Il

288

853

Rune

Danielsen

Forsvarsbygg

289

1159

Stian

Wangen

IL King

290

304

Thor

Kristensen

Harstad politi IL

291

 

Mikal

Kristensen

Medkila IL

292

282

Wenche

Michelsen

Kvæfjord IL

293

155

Aleksander

Berntsen

Ingen

294

161

Svein Arne

Berntsen

Ingen

295

 

Åse-Lill

Hardersen

Kvæfjord IL

296

375

Rita

Hofsøy

Medico

297

424

Arne Nils

Johansen

Ingen

298

773

Tore

Karlsen

Harstad sparebank

299

786

Geir

Jenssen

Trafo BIL

300

248

Lars

Sletten

Trafo BIL

301

236

Rigmor

Iversen

IF Kilkam

302

1002

Arvid

Jakobsen

Fjell skilag

303

 

Halvor Slettmo

Jørgensen

ØBSK

304

 

Thomas

Eriksen

Harstad politi IL

305

 

Frode

Hansen

Harstad politi IL

306

 

Robin

Moe

Harstad politi IL

307

858

Elin

Vollan

Medico

308

1013

Trond

Ingebrigtsen

Ingen

309

 

Thor-Reidar

Furu

Ingen

310

413

Ola Magnus

Løkholm

Harstad kulturhus

311

1172

Therese

Eide

Ingen

312

857

Morten Dragvik

Elvevoll

Adv.firma FINN a/s

313

854

Linda Dragvik

Elvevoll

Medico

314

328

Arvid Jarl

Torbergsen

IF Kilkam

315

1108

Ketil

Salomonsen

Ingen

316

169

Kjell

Bjørk

Medkila skilag

317

972

Ingrid S

Andreassen

If Kilkam skiskyting

318

338

Stig-Morten

Knutsen

Ingen

319

 

Øystein

Hansen

Lavangen Idrettsforening

320

 

Barbro Iren

Teigland

Ingen

321

 

Linda C

Teigland

Ingen

322

807

Jack

Mortensen

Ingen

323

359

Knut Weisser

Lind

IK Hind

324

408

Maren Mørch

Lind

Ingen

325

900

Nils A

Danielsen

IF Kilkam

326

1068

Simon

Knight

Statoil BIL

327

311

Frode

Jensen

Ytre Andørja IL

328

117

Frode

Benjaminsen

IF Kilkam

329

 

Hugo Nygård

Pettersen

KPIL

330

 

Sigvart Myreng

Grimstad

Ingen

331

1183

Turid

Larssen

Ingen

332

 

Berit

Storhaug

Ingen

333

235

Ninni

Hansen

Statoil BIL

334

871

Kjetil

Fjellstad

Medico

335

1033

Helge A

Norheim

Fram Sandsøy

336

 

Kjell-Sverre

Kildal

Ingen

337

 

Dag-Helge

Markussen

Ingen

338

75

Hans A.

Aronsen

Statoil BIL

339

 

Charlotte

Aarestad

Ingen

340

 

Rigmor

Hansen Aarestad

Ingen

341

443

Hans

Eidnes

Harstad O-lag

342

1134

Kåre

Fjellvang

Ingen

343

1181

Karin

Jacobsen

Ingen

344

 

Knut

Nyborg

Lekang ski- og bygdelag

345

1112

Lars

Nyborg

Medkila skilag

346

1106

Bjørn K

Borgersen

Ingen

347

1059

Gjert Olav

Risbøl

Forsvarsbygg

348

 

Tom Fredrik

Hess

Ingen

349

 

Kine

Pedersen

Nordic Grand

350

339

Kåre

Torvanger

Harstad

351

816

Arnt Steve

Teigland

Harstad Cykleklubb

352

752

Petter

Kulseng

IF Kilkam

353

459

Sverre

Eilertsen

Medkila skilag

354

 

Berit Lind

Andreassen

Ingen

355

334

Gudbrand

Chruickshank

Fram Sandsøy

356

405

Ståle

Søyland

Ingen

357

736

Jeron

Verhage

IK Hind

358

325

Kees Jan

Verhage

Ingen

359

590

Trond Steinar

Myrland

Breistrand OCK

360

171

Runar

Bjørkelund

Harstad IL

361

274

Bjørnar

Dragøy

IK Hind

362

297

Thor

Igeland

Harstad sparebank

363

71

Jan Arne

Arntsen

Grytøy IL

364

 

Børge

Weines

Dalebrand IL

365

983

Jan Inge

Lind

IF K;ilkam

366

 

Knut H

Johansen

Landsås

367

875

John Magne

Kvanli

Kvanli HMS-kompetanse

368

285

Ernstsen

Astrid Fjellstad

Medkila skilag

369

 

Jonas

Martnes

Medkila skilag

370

 

Lars

Martnes

Medkila skilag

371

829

Leif Morten

Solvang

Ingen

372

960

Astrid

Rydland

Salangen IF ski

373

570

Steve

Lamo

Medkila IL

374

688

Are

Sørlie

Medico

375

1102

Erlend Bergvoll

Sørlie

IK Hind

376

784

Dagmar

Johnsen

SMIL

377

421

Edgar

Hansen

SMIL

378

439

Geir

Olsen

Kvæfjord IL

379

348

Sigmund

Simonsen

Grovfjord IL

380

821

Reidar

Bergvoll

Ingen

381

 

Tor Kristian

Hals

Medkila IL

382

 

Arne

Ernstsen

Ingen

383

343

Helge Kristian

Larssen

Skånland spkl.

384

1129

Rune

Pedersen

Medkila IL

385

1148

Rune

Hjelmsø

Skånland spkl.

386

125

Bjørn Harald

Berg

Harstad O-lag

387

878

Tone Bornø

Novstad

Medkila skilag

388

976

Svein

Andersen

Kjønna IL

389

 

Bjørn

Samuelsen

Harstad brann og redning

390

 

Christian Mentzoni

Henriksen

Ingen

391

 

Halvar

Steen

HK Landsås

392

316

Roald

Sørli

Ingen

393

1162

Alf Erlend

Vaskinn

IF Kilkam

394

 

Henry

Olsen

Kjønna IL

395

 

Ørjan

Olsen

Kjønna IL

396

 

Line Kristin

Pedersen

Kjønna IL

397

 

Iver H

Larsen

Kjønna IL

398

1163

Arvid

Molund

Boltås

399

933

Oddvar

Teigland

HCK

400

 

Bård

Soltun

Medkila skilag

401

168

Linda

Bjørk Soltun

Medkila skilag

402

581

Arne

Limberg

IL Santor

403

305

Karl

Kvanli

IL Santor

404

 

Richard

Sletten

HIL

405

947

Trond

Karlsen

Kvæfjord IL

406

885

Morten I

Jensen

BIL Sverta

407

192

Bent Ove

Hanssen

Harstad

408

251

Hugo

Torbergsen

IF Kilkam

409

 

Hege M

Pedersen

Ingen

410

 

Lill Cathrine

Ekra

Ingen

411

1149

Ingrid

Vik

Medkila skilag

412

410

Kjell-Sture

Nergård

Sandtorg UIL

413

 

Gunnar

Paulsen

YAIL

414

284

Bodil Ingulfsen

Røkenes

Kvæfjord IL

415

948

Hartmunt

Hoss

Harstad klatreklubb

416

1099

Vaka

Antonsdottir

Statoil BIL

417

1100

Mette

Kruse

Statoil BIL

418

1086

Airin

Nordgård

Medico

419

 

Sondre

Myklebust

Medico

420

1079

Ketil

Holte

Momek Bil

421

1042

Jan Olav

Isachsen

Ingen

422

1043

Knut Trygve

Jenssen

Ingen

423

1180

Hanne

Frøyshovd

Ingen

424

190

Thor

Strand

Ingen

425

759

Bjørn

Akselsen

Harstad O-lag

426

289

Helga

Martinsen

Harstad O-lag

427

765

Børge Hemming

Hansen

Skifte eiendom

428

 

Torbjørn

Sneve

Narvik skiklubb

429

 

Børge

Ytterstad

Medico

430

454

Reidar

Johansen

Tofta

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RESULTATLISTE TURRENN

 

 

Rekrutt jenter 13-14

 

 

1

INGEBRIGTSEN KARLSEN Ingrid

medkila

02:03:03

2

EILERTSEN Lisa Helene

medkila skilag

02:18:12

3

HOVLAND Runa Sulen

medkila skilag

02:18:14

 

 

 

 

Kvinner 15-16 år

 

 

1

HANSEN Ellen Gyllan

ankenes il

02:00:40

 

 

 

 

Menn 15-16 år

 

 

1

HOVLAND Torgeir Sulen

medkila skilag

01:38:41

2

KJERSTAD Vedbjørn

ankenes

01:44:58

3

MIKKELSEN Eirik

medkila skilag

01:51:06

3

FRANTSEN Ola

ibestad

01:51:06

5

JOHNSEN Marcus

sortland omeng ski

01:51:09

6

JOHNSEN Vegar

ankenes

02:05:36

 

 

 

 

Menn 17-18 år

 

 

1

NILSEN Markus Norum

sortland omeng skikl

01:41:58

2

SILJEBRÅTEN Mikal

bardu il

01:42:26

3

ERIKSTAD Vegard

lødingen il

01:47:42

4

GUNDERSEN Simon Fredrik

medkila skilag

02:04:31

 

 

 

 

Kvinner 19-20 år

 

 

1

ADERS Hilde

 

02:06:45

2

AG Siri

IK HIND

02:36:23

 

 

 

 

Kvinner 21-35 år

 

 

1

LAMO Katrine

mediko/medkila

02:20:47

 

 

 

 

Menn 21-35 år

 

 

1

HOFF Erlend

medkila il

01:26:35

2

BUNDE Åge

skv 330

01:42:48

3

DYBDAL Knut-Erik

ytre andørja

01:46:53

4

AKSBERG Øyvind

kjet il

01:47:54

5

OPPEDAL Karl Ole

kilkam if

02:12:30

 

 

 

 

Kvinner 36-40 år

 

 

1

BUNDE Anette

skv 330

01:45:00

2

DYBDAL Kirsti

medkila skilag

02:02:09

 

 

 

 

Menn 36-40 år

 

 

1

HANSEN Øyvind

medkila skilag

01:40:47

2

NORDGÅRD Anders

mediko bil

01:43:55

3

AKSBERG Kjetil Andre

kjet il

01:47:03

4

BRUUN Gunnar

ik hind

01:52:40

5

BORLAUG Tore

statoil bil

01:53:05

6

MYHRE Frank

ETCC

01:57:35

7

JØRGENSEN Arve

medkila

02:00:06

8

PRAEL Florian

mediko bil

02:02:14

9

JOHANSEN Geir

if kilkam

02:02:58

10

TØLLEFSEN Rune Andrè

ytre andørja

02:06:44

11

HANSEN Trond Strøm

dnb nor

02:07:26

12

CARLSEN Simon

lambda akustikk

02:10:53

13

YTTERSTAD Petter

ervik skilag

02:24:31

 

 

 

 

Kvinner 41-45 år

 

 

1

HEIMDAL Line

bardu il

02:00:11

2

SVENDSEN Kristin

medkila skilag

02:25:28

 

 

 

 

Menn 41-45 år

 

 

1

KRISTANSEN Kjell Arne

medkila skilag

01:26:52

2

HEIMDAL Toralf

 

01:32:53

3

NIKOLAISEN Arild

bardu il

01:38:05

4

RØDLI Brigt

melbu il

01:42:14

5

HEIMDAL Bjørn

bardu il

01:42:23

6

NILSEN Ronny

Andøya flystasjon

01:43:28

7

PETTERSEN Rune

medkil il

01:43:59

8

OLSEN Tor-Gunnar

trafo bil

01:44:05

9

EILERTSEN Tor Christian

medkila skilag

01:46:20

10

KARLSEN Frode

if kilkam

01:46:33

11

RYVOLL Bjarne

medkila skilag

01:48:08

12

JOHNSEN Tommy-Lars

harstad politiidrett

02:00:02

13

BERNTSEN Jøran

spar bergseng

02:19:36

14

ANDREASSEN Tor Håkon

harstad sparebank

02:54:52

 

 

 

 

Kvinner 46-50 år

 

 

1

EILERTSEN May-Britt

harstad politiidrett

02:11:11

2

FINNSETH Marit

kvaløysletta skilag

02:17:09

 

 

 

 

Menn 46-50 år

 

 

1

BEKKEVOLD Arnulf

bjerkvik il

01:34:06

2

LANGNES Dag

HPIL BIL

01:41:31

3

PEDERSEN Asle

medkila il

01:45:22

4

LEIVDAL Endre

medkila skilag

01:46:11

5

HEMINGSEN Kaj

storsteinnes IL

01:47:48

6

JOHANSEN Knut

HIL

01:49:24

7

SOLLIEN Paal Arne

telenor bil

01:49:43

8

LILLENG Jan Tore

skånland sportsklubb

01:50:54