Resultater Skarverennet 2010



Resultatliste Kvinner 17-18 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Sandeggen,Mari Alvdal Il 1:53:00 + 00:00
2 Fenne,Hilde Voss Il 1:54:33 + 01:33
3 Kvåle,Barbro Ntg-lillehammer/brandbu If 1:55:58 + 02:58
4 Mathilde,Thyli Raufoss Langrenn 1:58:34 + 05:34
5 Torgersen,Kristine K. Vind Il 2:02:44 + 09:44
6 Sommer,Sylvi Njård 2:04:39 + 11:39
7 Kalvå,Anne Kjersti Lundamo Il 2:05:25 + 12:25
8 Vårnes Enger,Kristine Gtl/vind Il 2:06:24 + 13:24
9 Fleten,Emilie Gol Il 2:08:25 + 15:25
10 Madsen,Marianne Heming Il 2:08:48 + 15:48
11 Breen,Trine NOTEAM 2:14:05 + 21:05
12 Fridtun,Sigurd Tenold Fossum If 2:18:20 + 25:20
13 Raa,Ine Marie Heggedal Il 2:24:31 + 31:31
14 Fjose,Ingrid Voss Il 2:32:54 + 39:54
15 Thygesen,Ingvild Skare Il Korlevoll 2:39:10 + 46:10
16 Simensen,Stina Elise Gjøen Oppegård Il 2:49:28 + 56:28

 

Resultatliste Kvinner 19-20 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Weng,Heidi Il Driv 1:44:00 + 00:00
2 Toftdahl,Tuva Heming Il 1:45:16 + 01:16
3 Caspersen Falla,Maiken Gjerdrum Il 1:47:39 + 03:39
3 Slind,Kari Øyre Oppdal Il 1:47:39 + 03:39
5 Østberg,Ingvild Flugstad Gjøvik Skiklubb 1:48:02 + 04:02
6 Nakstad,Maria Strøm Byaasen SK 1:50:07 + 06:07
7 Haga,Ragnhild Heming Il 1:51:00 + 07:00
8 Huber,Marion Rønning Tynset If 1:55:50 + 11:50
9 Dahl,Silje Byåsen 1:55:58 + 11:58
10 Sylten,Kari Byaasen Skiklub 2:04:38 + 20:38
11 Skjoldli,Eirin Bulken Il 2:05:17 + 21:17
12 Lövald Hellberg,Christina Sunbybergs Ik 2:08:16 + 24:16
13 Grøndahl,Camilla Kjeller 2:10:08 + 26:08
14 Tveito,Guro Voss Il 2:10:37 + 26:37
15 Valland,Joanna Kvam Langrenn Og Skiskyttarklu 2:18:23 + 34:23
16 Fjose,Maria Voss Il 2:18:29 + 34:29
17 Toftegaard,Mari Skarnes Il 2:41:08 + 57:08
Resultatliste Kvinner 21-25 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Johaug,Therese Tynset If 1:38:25 + 00:00
2 Myhre,Marthe Katrine Gjøvik Skiklubb 1:41:54 + 03:29
3 Kristoffersen,Marthe Mvs/il Varden 1:42:22 + 03:57
4 Lauvhaug,Hilde Skrautvål Il 1:44:56 + 06:31
5 Slind,Silje Øyre Oppdal Il 1:50:28 + 12:03
6 Kvittingen,Ane Sandaker Geilo Il 1:50:33 + 12:08
7 Urenholdt Jacobsen,Astrid Heming Il 1:51:31 + 13:06
8 Røksund,Birgitte Fana Il 1:54:35 + 16:10
9 Sønstegård,Kristin Vestringen Il 1:55:43 + 17:18
10 Valland,Bjørg-Marit Kvam Langrenn Og Skiskyttarklu 2:10:03 + 31:38
11 Baravalle,Carolina Terra 2:10:07 + 31:42
12 Berlandstveit,Anette Hålandsdalen Il 2:14:59 + 36:34
13 Børve,Eli NOTEAM 2:20:05 + 41:40
14 Karlsen,Charlotte Nesodden Il 2:21:11 + 42:46
15 Flage,Marte Haukås Geilo Il 2:21:55 + 43:30
16 Strømme Jensen,Birgitte Bergen 2:23:16 + 44:51
17 Kant bjørnli,Heidi Sokna.i.l. 2:24:15 + 45:50
18 Syvertsen,Kari Rommen Lillomarka Skiklubb 2:24:33 + 46:08
19 Nedregård,Guro Craft 2:27:15 + 48:50
20 Dugstad,Jenny Ntnui 2:31:35 + 53:10
21 Waagaard,Silje Helene Ntnui 2:41:51 +1:03:26
22 Farestveit,Rannveig Vargar Il 2:52:35 +1:14:10
23 Haugli,Ingeborg Jevnaker 2:52:42 +1:14:17
Resultatliste Kvinner 26-30 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bjørgen,Marit Rognes Il 1:39:50 + 00:00
2 Størmer Steira,Kristin Forsøk Il 1:40:46 + 00:56
3 Bråthen,Merethe Høybråten & Stovner 1:49:52 + 10:02
4 Skofterud,Vibeke Slitu If 1:51:30 + 11:40
5 Haugen,Stine Craft 1:58:10 + 18:20
6 Persson,Jeanette Oslo 2:06:15 + 26:25
7 Bråtveit,Kari Nobil 2:07:11 + 27:21
8 Salvesen Adams,Samantha NOTEAM 2:08:22 + 28:32
9 Faraasen,Silje Opil 2:09:11 + 29:21
10 Tafjord,Siv Kristin Eidsdal Il 2:10:47 + 30:57
11 Lukiyanets,Natalia Fischer 2:12:30 + 32:40
12 Hofseth,Kristine Oslo 2:16:33 + 36:43
13 Dingstad,Kari-Anne Spydeberg Il 2:36:44 + 56:54
14 Dragseth,Elisabeth Kpmg 2:50:10 +1:10:20
15 Anmarkrud,Hilde Horten 3:18:11 +1:38:21
16 Kopperdal,Ingeborg Kpmg 3:45:00 +2:05:10
Resultatliste Kvinner 31-35 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Rodina,Elena Fischer 2:01:59 + 00:00
2 Blom,Ellen E. Innstrandens Il 2:02:11 + 00:12
3 Haugbjørg,May Helen Il Varden 2:25:45 + 23:46
4 Eikrem,Marianne Braut Deloitte Høypuls 2:25:49 + 23:50
5 Roterud Lien,Ingvild Ne_bil 2:39:05 + 37:06
6 Angell-Petersen,Mari Freidig 2:43:23 + 41:24
7 Clark,Celia Craft 3:12:01 +1:10:02
8 Heinz,Simone Oslo 4:15:57 +2:13:58

 

Resultatliste Kvinner 36-40 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Bjørgen,Kathrine Byåsen Il 1:56:26 + 00:00
2 Svendal,Gro Fana 1:59:53 + 03:27
3 Harstad,Trude BIL Sparebanken Sør 2:00:26 + 04:00
4 Bergersen,Lene Asker Skiklubb 2:01:02 + 04:36
5 Aarvik,Torun Øvergaard Fana Il 2:02:37 + 06:11
6 Halle,Siri Dagens Næringsliv 2:03:36 + 07:10
7 Skjellaug,Tone Thon Hotel Vestlia 2:09:32 + 13:06
8 Njå,Lena Eiksmarka 2:10:48 + 14:22
9 Edgren,Cathrine Brox Snarøya 2:33:22 + 36:56
10 Aune,Kari Solem Byåsen Il 2:33:27 + 37:01
11 Jørgensen,Kristin Ulven Asker 3:01:45 +1:05:19
12 Myhrvold,Hilde Greve Team Alvøen 4:01:30 +2:05:04
DSQ Brodahl,Christine Ringkollen SK  

 

Resultatliste Kvinner 41-45 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Krüger,Inger Hegstad Lyn Ski 1:50:35 + 00:00
2 Slettemark,Uiloq Grønlands Skiforbund 1:59:20 + 08:45
3 Berger,Elisabeth Dagens Næringsliv 2:08:45 + 18:10
4 Kolsgård,Bodil NOTEAM 2:17:14 + 26:39
5 Mølbak,Pernille Accenture Bil/holmen If 2:19:11 + 28:36
6 Rieker,Hanne Oslo 2:19:13 + 28:38
7 Torvik,Bjørg Steinmo Il Varden 2:20:54 + 30:19
8 Liland,Hanne Tif Viking 2:22:25 + 31:50
9 Bahr,Jonny Trappefolket.com 2:25:45 + 35:10
10 Jørstad,Aud Oslo 2:28:42 + 38:07
11 Rieker,Ada Christiane Statoil Bil 2:32:16 + 41:41
12 Tronsmo,Hege Il Varden 2:44:28 + 53:53
12 Haugan,Hanne Il Varden 2:44:28 + 53:53
14 Skorpen,Trine M.T. Snarøya 3:03:01 +1:12:26
15 Langseth,Anne Kristin Skarverennet Fff 3:05:33 +1:14:58
16 Woie,Lise Sofie Oslo 3:20:13 +1:29:38
17 Hollo,Eve Langhus 3:21:06 +1:30:31
18 Nn,Nn Team Rossignol 3:21:43 +1:31:08
19 Sommer,Anne-Mette Varegg 3:31:03 +1:40:28
20 Thoresen,Janne Team Alvøen 4:01:31 +2:10:56
21 Ulsmåg,Anne Mette Annes Garn Og Broderi 4:10:22 +2:19:47
Resultatliste Kvinner 46-50 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Dahl,Gunn fallås Røa Il 2:05:03 + 00:00
2 Hoftun,Erling Gol 2:11:35 + 06:32
3 Svendsen Aspelund,Monica Nuet-Klubben 2:14:59 + 09:56
4 Dahl,Nina Lommedalens Il 2:18:54 + 13:51
5 Bjørgen,Kristin Rognes Il 2:20:23 + 15:20
6 Mjelde,Tina Oslo Politis Idrettslag (opil) 2:44:20 + 39:17
7 Berg,Nina Birgitstølen 3:03:43 + 58:40
8 Måøy,Åsa Energihuset 3:13:42 +1:08:39
9 Matre,Kristin Sus Bil 3:22:17 +1:17:14
10 Knutson,Brita Landkreditt 3:46:26 +1:41:23
11 Rieck,Nina NOTEAM 3:50:37 +1:45:34
12 Bulukin,Katarina Vbil 4:03:16 +1:58:13
13 Ødegaard,Henriette Oslo 4:04:43 +1:59:40
14 Gunnes,Berit Ciber Bil 4:22:30 +2:17:27
Resultatliste Kvinner 51-55 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Roll,Anne-Margrethe Narvik Skiklubb 2:04:00 + 00:00
2 Ristebråten,Annie Fagernes Il 2:08:28 + 04:28
3 Guttormsen,Turid Johnsrud Ringkollen Skiklubb 2:14:24 + 10:24
4 Tandberg,Anne Fana Il 2:14:37 + 10:37
5 Brudvik,Elisabeth Vang Slf 2:16:44 + 12:44
6 Northug,May Mosvik Il 2:18:01 + 14:01
7 Båsen,Live Vikersund If 2:25:52 + 21:52
8 Linnerud,Marit Geilo Il 2:26:51 + 22:51
9 Dragseth,Bente Lo-Stat 2:27:35 + 23:35
10 Sørsvang,Miriam Oslo Kommune ,bil 2:36:31 + 32:31
11 Lein,Kristin Oslo 3:15:13 +1:11:13

 

Resultatliste Kvinner 56-60 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Roll,Ragnhild Mæle Skiforeningen 2:25:57 + 00:00
2 Lillebudal,Anne Kari I.l. Leik 2:28:39 + 02:42
3 Grødset,Ingunn Oslo Idrettslag 2:49:39 + 23:42
4 Bomann-Larsen,Karin Sturla 2:59:13 + 33:16
5 Larssen,Ingvild Steinkjer Skiklubb 3:16:42 + 50:45
6 Gylterud,Toril Jutul 3:44:43 +1:18:46

 

Resultatliste Kvinner 66-70 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Tunaal,Marit Heming 2:28:16 + 00:00

 

Resultatliste Menn 17-18 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Borgnes,Mathias Heming 1:33:18 + 00:00
2 Christiansen,Vetle Geilo Il 1:35:16 + 01:58
3 Kaser,Erwan Sveits 1:37:47 + 04:29
4 Krüger,Simen Hegstad Lyn Ski 1:37:56 + 04:38
5 Bogetveit,Håvard Gutubø Førde Il/ Ntg-Geilo 1:40:04 + 06:46
6 Andersen,Fredrik Ole Oldereid Lyn Ski 1:40:24 + 07:06
7 Hagerup,Johannes Sørli Lyn Ski 1:40:39 + 07:21
8 Ulekleiv,Øystein Madshus 1:41:20 + 08:02
8 Bjerkrheim,Kjetil Andre Nesbyen Il 1:41:20 + 08:02
10 Lie,Håkon Åmdal Il 1:41:49 + 08:31
11 Gifstad,Thomas Oppegård Il 1:43:14 + 09:56
12 Lippert,Henrik Trøsken Il Ntg 1:43:20 + 10:02
13 Skaug,Joakim Granlund Ntg-g/ Stokke Il 1:44:13 + 10:55
14 Lie,Sturla Viking Tif 1:45:20 + 12:02
15 Grav,Jørgen Heming Il 1:46:07 + 12:49
16 Johansson,Mathias NOTEAM 1:46:12 + 12:54
17 Kvittingen,Lars Sandaker Geilo Il 1:46:37 + 13:19
18 Hamnes,Vegard Øyer-tretten If 1:47:02 + 13:44
19 Tønseth,Didrik Byåsen 1:47:37 + 14:19
20 Aronsveen,Espen Njård 1:47:54 + 14:36
21 Eriksen Hensema,Sondre Il Ros / Ntg-Geilo 1:48:32 + 15:14
22 Aune,Pål Trøan Steinkjer Skiklubb 1:48:35 + 15:17
23 Moen Lid,Arne Høydalsmo Il 1:49:05 + 15:47
24 Wangensteen,Ole Gunnar Fjellblom Il/ntg-G 1:49:06 + 15:48
25 Aalvik,Erling Kvam Lsk/ntg Geilo 1:49:24 + 16:06
26 Seim,Øyvind Geilo Il 1:49:52 + 16:34
27 gravdal,fredrik Lyn Ski 1:50:21 + 17:03
28 Hermanrud,Rolf Christian Njård 1:51:32 + 18:14
29 Hjelstuen,Håkon Lyn Ski 1:51:33 + 18:15
30 Strand,Ruben Nesbyen Il 1:51:40 + 18:22
31 Grimstvedt,Andreas Fossum/ntg Lillehammer 1:51:53 + 18:35
32 Amundsen,Tarjei Tif Viking 1:51:55 + 18:37
33 Wessel,Per Christian Estatia 1:52:09 + 18:51
34 Vikestad,Fabian Varteig Il 1:52:52 + 19:34
35 Hellerslien,Bjørnar Sandnes Skiskytterlag 1:53:26 + 20:08
36 Skar,Sindre Bjørnestad Bærums Verk If 1:53:39 + 20:21
37 Gulbrandsen,Mattis Fossum If 1:53:50 + 20:32
38 Trollebø,Dag Frode NOTEAM 1:54:27 + 21:09
39 Heggøy,Marius Tif Viking Bergen 1:54:50 + 21:32
40 Finne,Eirik Tif Viking 1:54:51 + 21:33
41 Vister,Fredrik Skirbekk Bekkelagets SK 1:54:52 + 21:34
42 Karlsen,Steinar Fjellblom Il 1:55:06 + 21:48
43 Tysseland,Sondre Samnanger Il 1:56:08 + 22:50
44 Frøshaug,Hans-Ola Hærland Il Ntg 1:56:10 + 22:52
45 Jevnaker,Anders Bøe Raufoss Il Langrenn 1:56:21 + 23:03
46 Elvebakk,Sondre Voss Skiskyttarlag 1:57:49 + 24:31
47 Bjørk,Anders Vik Il 1:58:53 + 25:35
48 Raa,Ole Jakob Heggedal Il 1:59:54 + 26:36
49 Von Essen,Thomas Andre Spydeberg Il Ntg 2:00:08 + 26:50
50 Birkeland,Espen Knaben Il 2:01:37 + 28:19
51 Sveinsson,Jørgen Njård 2:01:43 + 28:25
52 Hol,Marius Mardufoss Og Omegn If 2:01:52 + 28:34
53 Danielsen,Fredrik Asker Skiklubb 2:03:34 + 30:16
54 Indahl,Sindre Bærums Skisklub Skiskyting 2:03:39 + 30:21
55 Stensrud,Anders Berg Ntg/hedalen Il 2:04:52 + 31:34
56 Storhaug,Eirik Ternen 2:05:50 + 32:32
57 Claussen,Jonatan Jutul 2:07:09 + 33:51
58 Kjøniksen,Emil Stokke Il 2:07:35 + 34:17
59 Kjeldsen,Kasper Ntg-g/fjellblom Il 2:10:23 + 37:05
60 Nilsen,Erik Vatnaland Trøsken Il Ntg 2:10:45 + 37:27
61 Hognerud,Ådne Holestøl Geilo Il 2:12:26 + 39:08
62 Stensvold,Eivind Geilo Il 2:12:31 + 39:13
63 Korody,Christian Il Jardar/ntg Lillehammer 2:19:53 + 46:35
64 Vadheim,Sondre Aleksander Kor E Geir'en 2:28:03 + 54:45
65 Lieng,Eirik Svelvik 2:46:35 +1:13:17
66 Falkanger,Hendrik Kor E Geir'en 2:52:30 +1:19:12
Resultatliste Menn 19-20 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Northug,Tomas Strindheim 1:30:20 + 00:00
2 Rundgreen,Mathias Byaasen Skiklub 1:33:09 + 02:49
3 Gurigard,Vetle Ravnsborg Vingrom Il 1:39:10 + 08:50
4 Stenseth,Lars NOTEAM 1:44:18 + 13:58
5 Grave,Nils Magnus Bøen Il Korevoll 1:44:37 + 14:17
6 Øvereng Bjøntegaard,Erlend Il Bever'n 1:44:38 + 14:18
7 Wold,Asbjørn Vik Il 1:45:14 + 14:54
8 Eriksrud,Lars Kåsine Oslo 1:46:40 + 16:20
9 Bakkene,Eivind Øystre Slidre 1:47:01 + 16:41
10 Bygland,Ånund Lid Høydalsmo Il 1:47:07 + 16:47
11 Bødtker,Anders Bykle Il 1:47:31 + 17:11
11 Egeland,Haakon Strindheim Ski 1:47:31 + 17:11
13 Christensen,Carsten Voss Il 1:47:36 + 17:16
14 Gåsø,Trygve Henden Fjellhug/vereide-Hyen 1:51:16 + 20:56
15 Hegrenes,Martin Førde Il 1:52:50 + 22:30
16 Lie,Christoffer Stokke Il 1:54:27 + 24:07
17 Nannestad,Hans Høisveen Veldre Ski 1:55:57 + 25:37
18 Utby,Haakon Hamar Skiklubb 1:55:59 + 25:39
19 Brenno Flæthe,Sveinung Gol Il 1:56:57 + 26:37
20 Johansson,Emil Ik Jarl ~rãttvik 1:57:49 + 27:29
21 Flaktveit Moxnes,Einar Tif Viking 1:59:12 + 28:52
22 Tysseland,Torgeir Samnanger Il 1:59:35 + 29:15
23 Gedde-Dahl,Haakon Hokksund Ski 2:05:40 + 35:20
24 Konstad,Erlend Leik Il 2:06:08 + 35:48
25 Tallaksrud,Sondre Skimt 2:06:42 + 36:22
26 Teige,Sondre Åsane Vektløfterklubb 2:24:07 + 53:47
27 Kaspersen,Marius Drammens Ballklubb 2:24:35 + 54:15
28 Kulstad,Erik Bartlett Oslo Ssl/ntg - L 2:24:42 + 54:22
29 Voraa,Tobias Sportsmaster 2:44:01 +1:13:41
Resultatliste Menn 21-25 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Hafsås,Ronny Stårheim 1:29:22 + 00:00
2 Pedersen,Morten Eide Lillehammer SK 1:29:48 + 00:26
3 Olsen,Eirik Kurland Team Manpower 1:29:53 + 00:31
4 Sveen,Simen A. Ring Il 1:30:21 + 00:59
5 Bø,Tarjei Markane Il 1:33:06 + 03:44
6 Losgård Landheim,Eirik Tynset Il 1:33:45 + 04:23
7 Paulsen,Steffen S Craft 1:34:09 + 04:47
8 Markset,Trygve Koll Il / Team Oso-Hotwater 1:34:22 + 05:00
9 Bjørn Gjermundshaug,Jan Olav Alvdal Il 1:35:12 + 05:50
10 Skinstad,Petter Soleng NOTEAM 1:35:59 + 06:37
11 Berge,Harald Craft/byåsen Il 1:36:07 + 06:45
12 Losnegard,Erlend Fagernes Sport 1:37:13 + 07:51
12 Thyli,Vetle Raufoss Langrenn 1:37:13 + 07:51
14 Røthe,Sjur Team Manpower 1:38:07 + 08:45
14 Callesen,Christoffer Craft/asker 1:38:07 + 08:45
14 Storlien,Ole Martin Veldre Il 1:38:07 + 08:45
17 Thygesen,Torgeir Skare Il Korlevoll 1:38:08 + 08:46
18 Gundersen,Tore Martin Søbak Vang Skiløperforening 1:38:10 + 08:48
19 Aaland,Reinar Mesnali Skilag/ Team Sjusjøen 1:38:33 + 09:11
19 Krog,Magnus Høydalsmo Idrettslag 1:38:33 + 09:11
21 Knudtzon,Nicolas Brun-Lie Njaard 1:39:11 + 09:49
22 Northug jr,Petter Strindheim 1:41:21 + 11:59
23 Fenre,Tobias D Alpina 1:43:13 + 13:51
24 Johansson,Adam Ifk Mora Skidklubb 1:43:17 + 13:55
24 Kroglund,Håvard Vang Skiløperforening 1:43:17 + 13:55
26 Fenne,Thomas Voss Il 1:43:29 + 14:07
27 Nævestad,Peder Craft 1:44:14 + 14:52
28 Sundgot-Borgen,Harald Sportsmaster 1:47:09 + 17:47
29 Botnen,Andrê Røldal Il 1:47:35 + 18:13
30 Ree,Andreas Craft/asker 1:47:54 + 18:32
31 Skavland,Magnus Molander Koll Il / Team Oso-Hotwater 1:48:46 + 19:24
32 Myhre,Peder Norske Studenters Roklub 1:49:21 + 19:59
33 Lia,Magnus Hof Il 1:50:02 + 20:40
34 Bringsrud,Morten Heddal Il 1:50:54 + 21:32
35 Helgeland,Espen Mædicinernes Cykleklubb 1:51:16 + 21:54
36 Høye,Andreas Wold Heming 1:52:15 + 22:53
37 Nyeng Olsen,Andre Granåsen Skiteam/byåsen Il 1:53:44 + 24:22
38 Rimahazi,Matija Slovenia 1:53:48 + 24:26
39 Havikhagen,Svein Olav Geilo Il 1:54:45 + 25:23
40 Kaas,Sverre Waaler Heming 1:56:50 + 27:28
41 Sommer,Endre Njård 1:57:02 + 27:40
42 Moxnes,Ole Petter Privat 1:58:27 + 29:05
43 Haugen,Svein Arne Multiconsult BILBergen 1:58:28 + 29:06
44 Ulsund,Einar NOTEAM 1:59:28 + 30:06
45 Helmen,Eirik Frontline Bjj 2:00:32 + 31:10
46 Bergholt,Bjørn Ntnui 2:01:40 + 32:18
47 Vister,Joakim Skirbekk Bekkelagets SK 2:02:19 + 32:57
48 Glomlien,Gaute Lyn Ski 2:02:30 + 33:08
49 Hov,Ørjan Førde Il 2:02:55 + 33:33
50 Hansen,Tor Kristian Brumund If 2:03:27 + 34:05
51 Hjelmeland,Johannes Omvikdalen Il 2:03:34 + 34:12
52 Balto,Bård Ytrehauge Strindheim Il Ski 2:04:10 + 34:48
53 Gjerdalen,Njål Eliteløpere 2:04:22 + 35:00
54 Karlsen,Lars Kristian Eliteløpere 2:04:23 + 35:01
55 Brandsdal,Eirik Team Manpower 2:04:30 + 35:08
55 Dale,Torgeir Marnardal Il 2:04:30 + 35:08
57 Golid,Ole Christian Heddal I.l ski 2:04:54 + 35:32
58 Thoresen Haug,Erik Lyn Ski 2:05:45 + 36:23
59 Baravalle,Michele Eliteløpere 2:06:06 + 36:44
60 Sanderud,Mikkel Brudvik Vang Slf 2:08:55 + 39:33
61 Hanssen,John Christian Deighan Craft/asker 2:09:16 + 39:54
62 Nybø,Thomas Andre Fanail 2:14:28 + 45:06
63 Jelstad,Stian S. Vikersund If 2:14:35 + 45:13
64 Gakkestad,Lars Tore Bygland Il/kif 2:14:55 + 45:33
65 Lænn,Jo Alexander NOTEAM 2:17:06 + 47:44
66 Røksund,Håvard Bergens Roklub 2:19:00 + 49:38
67 Falck-Ytter,Tom Erik Plankekjørerne Il 2:23:42 + 54:20
68 Vingelsgård,Lars Ntnui 2:25:40 + 56:18
69 Lieng,Henrik Svelvik 2:32:29 +1:03:07
70 Uthaug,Sindre Fyllingsdalen 2:39:03 +1:09:41
71 Hammer,Trond Egil G-sport Asker 2:59:48 +1:30:26
72 Sandgathe,Lucas Fana 3:13:02 +1:43:40
73 Sveen Frogner,Jens Ntnui 3:22:57 +1:53:35
74 Asplin,Tobias Ntnui 3:22:58 +1:53:36
75 Brinchmann,Nicolai Skarven Il 4:03:27 +2:34:05
Resultatliste Menn 26-30 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Perl,Curdin Sveits 1:28:55 + 00:00
2 Djupvik,Roger Fjellhug/vereide 1:30:33 + 01:38
3 Lunde,Daniel Harestua Il 1:33:11 + 04:16
4 Johnsrud Sundby,Martin Røa Il 1:33:18 + 04:23
4 Os,Alexander Eliteløpere 1:33:18 + 04:23
6 Christiansen,Erling Koll Il / Team Oso-Hotwater 1:33:44 + 04:49
7 Florinett,Andrea Eliteløpere 1:34:23 + 05:28
8 Dammen,Kjetil Hagtvedt Craft 1:34:53 + 05:58
9 Østensen,Simen Fossum 1:35:02 + 06:07
10 Jespersen,Chris André Team Manpower 1:35:12 + 06:17
11 Gløersen,Øyvind Craft 1:36:12 + 07:17
12 Meen,Hallvard Svene Il 1:43:37 + 14:42
13 Melcher,Gian Duri Sveits 1:44:15 + 15:20
14 Rogn,Geir Endre Ntg Geilo 1:44:32 + 15:37
15 Gjerdalen,Tord Asle Holeværingen 1:47:02 + 18:07
16 Littrere,Lars Røa Il 1:47:48 + 18:53
17 Bergdal,Lars Edvard Heming Il 1:49:19 + 20:24
18 Tornes,Karsten Johan Fana Il 1:49:24 + 20:29
19 Gulbrandsen,Gaute Rinkollen Skiklubb 1:50:26 + 21:31
20 Færø,Jo-Harald Nordhordland Skiklubb 1:51:46 + 22:51
21 Ildstad,Kristian Nyvon Il 1:53:12 + 24:17
22 Helmen,Halvard Frontline Drammen 1:53:35 + 24:40
23 Braathen,Christoffer Koll Il / Team Oso-Hotwater 1:54:02 + 25:07
24 Hofseth,Ola Team Trendelenburg 1:54:38 + 25:43
25 Halvorsen,Tom Erik Indianerhaugen Il 1:56:01 + 27:06
26 Herland,Tor H. Hof Il 1:59:19 + 30:24
27 Yttervik,Svein Viktor Gjøvik Brannidrettslag 1:59:34 + 30:39
28 Ihler,Martin Af Bil 1:59:53 + 30:58
29 Wirsching,Andreas Nepen Skilaug 2:01:01 + 32:06
30 Syvertsen,Anders Rommen Lillomarka Skiklubb 2:01:25 + 32:30
31 Solli,Ulf Oslo 2:01:44 + 32:49
32 Nereng,Stig Roar Lyn Skiklubb 2:03:08 + 34:13
33 Butcher,Duane Geilo Il 2:06:00 + 37:05
34 Haugland,Arve Hødd Il 2:06:09 + 37:14
35 Martinsen,Christopher Mowe Energihuset 2:07:36 + 38:41
36 Bøthun,Gunnar Os Turn 2:08:55 + 40:00
37 Myrmel,Ole Christian Ck Sør 2:10:12 + 41:17
38 Selboskar,Espen G-sport Asker 2:10:35 + 41:40
39 Riegel,Martin Toppklubben Il 2:11:15 + 42:20
40 Haugli,Sverre Ustekveikja Energi 2:13:30 + 44:35
41 Strand,Andreas 1122/bergens Skilag 2:15:07 + 46:12
42 Trumpy,Jacob Oslo 2:15:08 + 46:13
43 Lystad,Nils-Kristian Volda Ti 2:21:01 + 52:06
44 Steinsland,Bård Multiconsult BILBergen 2:22:35 + 53:40
45 Kvalbein,Lars Indianerhaugen Skilaug 2:23:06 + 54:11
46 Wad Andreassen,Terje Andrè Team Monsen 2:23:10 + 54:15
47 Kristensen,Robert Inderøy 2:24:03 + 55:08
48 Indredavik,Tord Fana Il 2:24:10 + 55:15
49 Svingen,Joakim Terra Bil 2:27:08 + 58:13
50 Lid,Stian Oslo 2:27:23 + 58:28
51 Andresen,Martin Pricewaterhousecoopers 2:27:33 + 58:38
52 Solberg,Espen Deloitte Høypuls 2:27:42 + 58:47
53 Fasmer,Leiv Jacob Gresvig Asa 2:29:26 +1:00:31
54 Olstad,Øyvind Ntg Geilo 2:29:37 +1:00:42
55 Hofseth,Oddgeir Oslo 2:30:39 +1:01:44
56 Fyllingen,Espen Ernst & Young 2:32:25 +1:03:30
57 Ellingsen,Håvard Subaru Norge As 2:32:58 +1:04:03
58 Roll,Karl Jacob Skiforeningen 2:34:47 +1:05:52
59 Birkeland,Øystein Sauda il 2:42:10 +1:13:15
60 Hove,Siv Ørje Il 2:46:24 +1:17:29
61 Arnesen,Frode Oslo 2:55:00 +1:26:05
Resultatliste Menn 31-35 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Sødergren,Anders Sverige 1:29:15 + 00:00
2 Bjørnstad,Tor halvor Bækkelagets Sp Kl 1:29:48 + 00:33
3 Sinnes,Svein Tore Tronstad Il/sirdal Ski 1:29:53 + 00:38
4 Berger,Lars Dombås Il 1:31:26 + 02:11
5 Frydenlund Hansen,Ronnie Raufoss Il Langrenn 1:37:55 + 08:40
6 Andersen,Ruben Nanset Il 1:39:29 + 10:14
7 Andersen,Espen Nordby Lillehammer 1:43:01 + 13:46
8 Thronsen,Lars Craft 1:43:03 + 13:48
9 Larsen,Daniel Fossum 1:46:18 + 17:03
10 Ruud,Martin Oslo 1:47:37 + 18:22
11 Hvattum,Per Morten Gran Il 1:47:42 + 18:27
12 Jacobsen,Kristoffer Ernst & Young As 1:48:46 + 19:31
13 Sørumshagen,Vegard Moen Sportsklubb 1:49:16 + 20:01
14 Bredesen,Frode Farlige Cowboya 1:49:17 + 20:02
15 Jørstad,Halvor Ntg Geilo 1:49:21 + 20:06
16 Feragen,Ove Ripan Freeriders/team Trendele 1:49:22 + 20:07
17 Tvinnereim,Jon Meyer Bergen 1:49:57 + 20:42
18 Rypdal,Lasse Danfoss Bil 1:52:24 + 23:09
19 Henriksen,Thorben Patatas SK 1:54:22 + 25:07
20 Lian,Fredrik Mohn Patatas SK 1:56:43 + 27:28
21 Hansen,Ronny Svene Il 1:57:03 + 27:48
22 Mietle,Hans Petter Ustekveikja Energi 1:57:52 + 28:37
23 Rusten,Bernt Il Ternen 1:58:11 + 28:56
24 Grøvlen,Chris Terje Smurfene 1:58:13 + 28:58
25 Balchen,Alexander Groruddalen Il 1:58:16 + 29:01
26 Midthaugen,Per Gresvig Asa 1:58:17 + 29:02
27 Korseth,Sturla Trøsken Il 1:58:52 + 29:37
28 Marin,Christian Eliteløpere 2:00:11 + 30:56
29 Leinaas,Jon Terje Patatas SK 2:01:01 + 31:46
30 Sverdrup,Jeppe Microsoft 2:01:14 + 31:59
31 Sørli,Arne.Martin Oslo 2:03:36 + 34:21
32 Samuelsen,Thomas Nipe Synnøve Finden 2:03:59 + 34:44
33 Skarsgard,Svein-Anders Fjellet Il 2:05:11 + 35:56
34 Tollefsen,Christian Heming Il 2:07:56 + 38:41
35 Bang-Johansen,Dagfinn Gåping Il 2:08:08 + 38:53
36 Ødegaard,Knut Strandbygda Il 2:08:15 + 39:00
37 Aarnes,Ole Kristian Bergen 2:08:36 + 39:21
38 Dokken,Stian Fmc Technologies 2:10:27 + 41:12
39 Graver,Jens Olav Patatas SK 2:10:58 + 41:43
40 Wik,Anders Oslo 2:12:51 + 43:36
41 Nord,Martin Patatas SK 2:12:52 + 43:37
42 Anmarkrud,Vidar Horten 2:13:36 + 44:21
43 Farstad,Lars-Børge Farlige Cowboya 2:13:37 + 44:22
44 Hatleberg,Erlend Hydro Bil 2:14:14 + 44:59
45 Heum,Ole Johan Patatas SK 2:14:16 + 45:01
46 Eide,Anders Haaskjold Norsk Energi 2:15:07 + 45:52
47 Gulseth,Karl Otto Orion Securities 2:15:55 + 46:40
48 Austrem,Bjørn Ivar Madshus 2:16:03 + 46:48
49 Skjærholt,Øystein Teamegotrip.com 2:17:25 + 48:10
50 Sand,Trond Harald Nannestad Skiklubb 2:17:34 + 48:19
51 Øvreberg,Johnny Dnb Nor 2:18:14 + 48:59
52 Petersen,Andreas Indianerhaugen Sl 2:18:39 + 49:24
53 Sande,Tommy Andre Oslo 2:19:41 + 50:26
54 Holm,Rolf Skiforeningen 2:20:00 + 50:45
55 Smaavik,Karl All Ages 2:20:25 + 51:10
56 Ekeland,Lars Patatas SK 2:22:32 + 53:17
57 Egeland,Christen Oslo 2:23:02 + 53:47
58 Pedersen,Ole Uppercut Kapital 2:23:13 + 53:58
59 Bull Enger,Lasse Lysaker 2:26:34 + 57:19
60 Stakseng,Karl David Måbø Eidfjord 2:26:48 + 57:33
61 Engan,Øyvind NOTEAM 2:27:47 + 58:32
62 Lybeck Strande,Børge Fredrikstad Sykkelklubb 2:27:48 + 58:33
63 Tafjord jr,Jon Asker Skiklubb 2:28:49 + 59:34
64 Eidsmo,Bjørnar Nho 2:32:09 +1:02:54
65 Teigen,Hermod Hasselbakken Il 2:32:18 +1:03:03
66 Vesterlid,Sturla S Ne_bil 2:32:50 +1:03:35
67 Hoffmann,Morten Lund Oslo 2:32:59 +1:03:44
68 Kjærgård,Andre Pilar 2:33:53 +1:04:38
69 Hjelseth,Petter Patatas SK 2:35:55 +1:06:40
70 Johnsen,Kai Birkeland 2:36:50 +1:07:35
71 Sørlie,Thomas Lunner 2:41:46 +1:12:31
72 Lien,Ivar Svene Il 2:45:27 +1:16:12
73 Olderbakk,Odd Arne Nrk Hordaland Bil 2:46:12 +1:16:57
74 Hausberg,Lars Olav Straume 2:47:25 +1:18:10
75 Bakke,Leif Peder Kællane 2:48:36 +1:19:21
76 Leivestad,Karl Arne Bjerke Il Ski 2:52:25 +1:23:10
77 Sannerud,Sjur E. J. Omega Elkraft As 2:54:29 +1:25:14
78 Roll,Tor Edvard Trafo 3:04:29 +1:35:14
79 Gyland,Magne Vital Bil 3:07:19 +1:38:04
80 Guttormsen,Pål Multiconsult Bil 3:19:43 +1:50:28
81 Hellner,Truls Enebakk If 3:39:16 +2:10:01
82 Vik,Åsmund Team Arena 4:03:02 +2:33:47
NC Weamyhr,Anders Groruddalen Il  
Resultatliste Menn 36-40 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Andresen,Frode Hønefoss Skiklubb 1:29:22 + 00:00
2 Kildal,Trond Heming Il 1:31:25 + 02:03
3 Hjelmeset,Odd-Bjørn Fjellhug/vereide-Hyen 1:34:04 + 04:42
4 Andersen,Remi Bækkelagets Sportsklubb 1:34:16 + 04:54
5 Medhus,Odd Ivar Røldal Il 1:36:17 + 06:55
6 Syversen,Gøran Harestua 1:38:42 + 09:20
7 Igeltjønn,Vidar Madshus 1:40:12 + 10:50
8 Kreken,Tom Nanset If 1:42:20 + 12:58
9 Garnæs,Eirik Lindahl Ntnui 1:45:29 + 16:07
10 Espeli,Roger Bardøla 1:46:46 + 17:24
11 Sørumshagen,Frode Moen Sportsklubb 1:51:38 + 22:16
12 Reinfjord,Nils-Andre Sømna Il 1:52:11 + 22:49
13 Pedersen,Håvard Il Ternen 1:52:53 + 23:31
14 Olsen,Torgeir Ecgroup As 1:52:55 + 23:33
15 Sellevoll,Claus Nordhordland Skiklubb 1:53:08 + 23:46
16 Löwendahl,Per Sverige 1:54:45 + 25:23
17 Authen,Paul Aksel Trøgstad Skiklubb 1:55:27 + 26:05
18 Stueland,Espen Voss I.l. 1:55:49 + 26:27
19 Källström,Josef Mölndals Roddklubb 1:57:30 + 28:08
20 Degnes,Per Magne Hærland Il 1:58:05 + 28:43
21 Andersen,Petter Ustekveikja Energi 1:59:21 + 29:59
22 Torgersen,Morten Ocean Race 1:59:54 + 30:32
23 Knivsflå,Ingvald Geiranger Il 2:00:49 + 31:27
24 Molund,Kjetil Nordreisa I.l. 2:00:54 + 31:32
25 Andersen,Erik Milslukern 2:02:08 + 32:46
26 Lerøy,Knut Hallvard Varegg 2:02:23 + 33:01
27 Rusten,Magnar Il Ternen 2:03:20 + 33:58
28 Janitz,Magne Oslo Flaggfabrikk/moss Skiklub 2:04:09 + 34:47
29 Brendeland,Svein Bjarte Hafrsfjord Sk/ Aker Solutions 2:04:11 + 34:49
30 Kasin,Leif Anders Heddal Il 2:04:52 + 35:30
31 Backer-Grøndahl,Finn Oslo 2:06:07 + 36:45
32 Hauge,Sigmund Skiforeningen 2:06:12 + 36:50
33 Lie,Torbjørn Darkhorse Il 2:08:30 + 39:08
34 Aune,Torgeir Byåsen Il 2:11:04 + 41:42
35 Bahr,Kent Danfoss Bil 2:11:21 + 41:59
36 Nilsen,Erik Risør 2:12:15 + 42:53
37 Simonsen,Sverre Sweco Bil 2:15:02 + 45:40
38 Jørgensen,Eirik Asker Skiklubb 2:15:45 + 46:23
39 Grønli,Vegard Freidig 2:15:47 + 46:25
40 Edvardsen,Thomas Asker 2:16:18 + 46:56
41 Gjerken,Dag-Erik Wilhelmsens Il 2:16:26 + 47:04
42 Åbjørsbråten,Jan Erik Sweco 2:16:32 + 47:10
43 Jacobsen,Mårten Frank Mohn Flatøy 2:17:58 + 48:36
44 Hogstad,Roy Edgar Team Bli Best As 2:18:02 + 48:40
45 Skrove,Jon Arne Enter Forsikring 2:18:38 + 49:16
46 Børve,Eivind Il Korlevoll 2:19:40 + 50:18
47 Rutle,Ole Thomas Wilhelmsens Il 2:21:27 + 52:05
48 Flaa,Eirik Gåping Il 2:22:00 + 52:38
49 Bucher-Johannessen,Lars Dnb Nor 2:22:28 + 53:06
50 Crosby,Knut Oljeskattekontoret 2:22:40 + 53:18
51 pedersen,håvard NOTEAM 2:25:57 + 56:35
52 Ommundsen,Hans Peder Risør 2:26:12 + 56:50
53 Utsigt,Marius Eiendomsmegler 1 2:26:28 + 57:06
54 Nordli,Per Ove Oslo Politis Idrettslag 2:26:29 + 57:07
55 Lindgren,Anders Mölndals Roddklubb 2:26:48 + 57:26
56 Eek-Jensen,Carl Frederik Statoilhydro BILBergen 2:26:52 + 57:30
57 Trumpy,Georg Statoilhydro Il 2:27:50 + 58:28
58 Ringdal,Håkon Grimstad 2:29:45 +1:00:23
59 Baggetun,Ove Høyang Il 2:30:17 +1:00:55
60 Våge,Roy Endre Aibel 2:31:05 +1:01:43
61 Holmen,Andreas Rorc 2:32:23 +1:03:01
62 Jahr,Christian Gåping 2:33:16 +1:03:54
63 Hove,Arne NOTEAM 2:33:32 +1:04:10
64 Karlsen,Tor Statoilhydro Bil 2:35:06 +1:05:44
65 Erøy,Lars Erik Spydeberg Il 2:36:28 +1:07:06
66 Johansen,Yngve Førresfjorden 2:39:30 +1:10:08
67 Christensen,Leif Inge Varegg 2:39:57 +1:10:35
68 Halvorsen,Halvor Risør 2:42:43 +1:13:21
69 Tuv,Raymond Norconsult Bil 2:45:37 +1:16:15
70 Bakken,Kjetil Hamar Skiklubb 2:54:28 +1:25:06
71 Haukedal,Espen Varegg 2:56:15 +1:26:53
72 Klepsvik,Finn Dårlig Glid Il 2:58:52 +1:29:30
73 Pharo,Fredrik Lyneknek 3:09:20 +1:39:58
74 Øren,Morten Risør 3:14:07 +1:44:45
75 Bakke,Fredrik Moss 3:17:49 +1:48:27
76 Petersson,Johan Team Hestra 3:20:01 +1:50:39
77 Søderholm,Thomas Moss 3:25:43 +1:56:21
78 Halvorsen,Ketil R 3:35:38 +2:06:16
79 Bakke,Jon Kilebygda Il 3:36:19 +2:06:57
80 Paulsen,Ronny Mjølkeråen 4:03:04 +2:33:42
81 Thorstensen,Morten NOTEAM 7:42:50 +6:13:28
Resultatliste Menn 41-45 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Slettemark,Øystein Grønlands Skiforbund 1:35:11 + 00:00
2 Hansen,Trond Evald Sportsbransjen As 1:44:53 + 09:42
3 Fosse,Lars Voss Skiskytterlag 1:45:28 + 10:17
4 Lundberg,Fred Børre NOTEAM 1:45:31 + 10:20
5 Evensen,Ørjar Wærum Sømna Il 1:49:19 + 14:08
6 Synnestvedt,Jørgen Milsukern Sport/vital 1:49:28 + 14:17
7 Grov,Sveinung Stovnerkameratene 1:50:53 + 15:42
8 Gjermundshaug,Arve Furnes Slf 1:51:37 + 16:26
9 Løvoll,Jon Kåre Eidsdal 1:51:47 + 16:36
10 Hatling,John Fredrik Fana Il 1:51:56 + 16:45
11 Simonsen,Geir Telenor Asa 1:52:15 + 17:04
12 Myhre,Gunnar Svensenga Sk/koll Il 1:53:43 + 18:32
12 Eide,Stig Atle Rolls Royce Marine 1:53:43 + 18:32
14 Heggelund,Terje Cowi Bil 1:54:47 + 19:36
15 Tangen,Pål Rederiforbundet Bil 1:56:07 + 20:56
16 Haugaard,Øivind - 1:57:00 + 21:49
17 Fladseth,Harald Groruddalen Il 1:57:24 + 22:13
18 Bustad,Ola Dagens Næringsliv As 1:57:43 + 22:32
19 Eikanger,Tom Eirik Statoilhydro BILBergen 1:58:02 + 22:51
20 Byrkjeland,Jan NOTEAM 1:58:52 + 23:41
21 Løite,Knut-Arne Adrenalinevent 1:59:04 + 23:53
22 Bruun,Nils A Skien 1:59:06 + 23:55
23 Hegrenes,Ola Førde Il 1:59:28 + 24:17
24 Haugen,Jørn Gjøvik Brannidrettslag 1:59:43 + 24:32
25 Carlsen,Børt Helge Fana Il 2:00:30 + 25:19
26 Elgaaen,Trond Abil 2:00:48 + 25:37
27 Jomaas,Christian Fossum If 2:01:07 + 25:56
28 Finne,Anders Åsane Cykleklubb 2:01:45 + 26:34
29 Myrekrok,Martin Hydro BILHøyanger 2:02:07 + 26:56
30 Lohne,Rolf Jæger Bil 2:02:14 + 27:03
31 Eriksen,Helge Il Ros 2:02:31 + 27:20
32 Nyborg,Tore Voss Il 2:04:03 + 28:52
33 Fardal,Terje Spydebereg Il 2:04:10 + 28:59
34 Serck-Hanssen,Bjørn Acergy 2:04:13 + 29:02
35 Eckhoff,Øystein Csc Bil 2:04:56 + 29:45
36 Tveit,Ketil Olav Ål Il Ski 2:05:44 + 30:33
37 Soldal,Oddmund Uskedalen Il 2:05:49 + 30:38
38 Randby,Hans Oseberg Skilag 2:06:08 + 30:57
39 Stranden,Kjell Andebarkji Tsk. 2:06:37 + 31:26
40 Nymoen,Ole Christian Gol Il 2:06:53 + 31:42
41 Grov,Høje Blefjell Il 2:08:40 + 33:29
42 Høiby,Roger Bærum Skiklubb 2:09:02 + 33:51
43 Eckhoff,Christian Fossum If 2:09:25 + 34:14
44 Jacobsen,Jan Erik Nesbyen Il 2:10:49 + 35:38
45 Løberg,Erik Skien 2:11:03 + 35:52
46 Rane,Morten Ulset 2:11:51 + 36:40
47 Karlsen,Jan Tore Gjøvik Brannidrettslag 2:12:19 + 37:08
48 Løvenskiold,Alexander Hønefoss Sparebank 2:12:36 + 37:25
49 Forland,Kjetil NOTEAM 2:12:39 + 37:28
50 Ulekleiv,Ivar Mikal Madshus 2:14:09 + 38:58
51 Eriksen,Stein Multiconsult 2:15:09 + 39:58
52 Jensen,Willy Skien 2:15:42 + 40:31
53 Næss,Henrik Sandvika Vgs 2:15:52 + 40:41
54 Hjelseth,Finn Dag Nycomed 2:16:26 + 41:15
55 Johansen,Øystein Svae Bjerke Il Ski 2:16:31 + 41:20
56 Storhaug,Tore Ternen 2:16:49 + 41:38
57 Ulvang,Bjørn Bønes Il 2:16:51 + 41:40
58 Liland,Eirik Swedish Match Norge 2:17:03 + 41:52
59 Kaser,Reto Sveits 2:17:05 + 41:54
60 Hansen,Jan Arve Trøgstad Skiklubb 2:17:13 + 42:02
61 Angelil,Morten - 2:17:20 + 42:09
62 Ulstein,Hermund Ustekveikja As 2:17:51 + 42:40
63 Giubergia,Eraldo Eliteløpere 2:18:33 + 43:22
64 Fossen,Ole Morten Team Gare/drangedal Il 2:19:59 + 44:48
65 Johansen,Rune Wilhelmsens Il 2:20:35 + 45:24
66 Haave,Gunnar Heddal Il 2:21:43 + 46:32
67 Holtedal,Jan-Petter Oslo 2:22:00 + 46:49
68 Engen,Hans-Jørgen Skedsmokorset 2:22:20 + 47:09
69 Skau,Tor Inge Brødrene Øyo 2:22:22 + 47:11
70 Boge,Arild Atb 2:22:27 + 47:16
71 Haugland,Rune Il Ternen 2:22:37 + 47:26
72 Moen,Vidar Subaru Norge As 2:23:08 + 47:57
73 Songve,Odd Erik Vargar Il 2:23:27 + 48:16
74 Johannessen,Jan G. Xstrata Nickel Bil 2:24:19 + 49:08
75 Wiggen,Magne Magler Mmw Skilag 2:25:46 + 50:35
76 Marcussen,Espen Jomar Ski & Orientering 2:26:21 + 51:10
77 Næss,Thomas Tertnes 2:27:30 + 52:19
78 Lillehei,Ole Asbjørn Nordan Bil 2:27:40 + 52:29
79 Nesje,Torstein Trondheim 2:27:54 + 52:43
80 Hansen,Henry Martin Lien Cognac & Spaserklubben 2:29:33 + 54:22
81 Wilsher,Chris Belief As 2:29:58 + 54:47
82 Hoel,Jan Jan Hoel Team 2:30:36 + 55:25
83 Nordbø,Jan Vidar Team Gare/kilebygda Il 2:31:21 + 56:10
84 Reiersen,John-erik Gamlebyen If 2:36:43 +1:01:32
85 Fasmer,Hendrik Gresvig Asa 2:39:54 +1:04:43
86 Fiksen,Øyvind Ubil 2:40:06 +1:04:55
87 Hilden,Bjørn-Kristian NOTEAM 2:41:18 +1:06:07
88 Tidemann,Henning Oslo 2:42:28 +1:07:17
89 Myhrvold,Geir-Erik Team Alvøen 2:42:51 +1:07:40
90 Berthelsen,Rolf Fossum If 2:43:59 +1:08:48
91 Krabbe,Jo Kjetil Team Gare/drangedal Il 2:45:50 +1:10:39
92 Soltveit,Runar Manger 2:50:05 +1:14:54
93 Valen,Stig Erik Trøgstad Skiklubb 2:50:48 +1:15:37
94 Høiaas,Knut Rck 2:53:23 +1:18:12
95 Birkeland,Glenn Tore Flekkefjord Elektro Bil 3:00:36 +1:25:25
96 SATAØEN,ARVE Geilo Il 3:07:40 +1:32:29
97 Lund,Tor NOTEAM 3:10:40 +1:35:29
98 Grøttebø,Olav Lærdal Il 3:11:47 +1:36:36
99 Pedersen,Roy Team Alvøen 3:16:07 +1:40:56
100 Flinstad,Pål-Georg Moflin Elitelangrenn 3:19:56 +1:44:45
101 Grimsmo,Anthon Team Anthon 3:19:57 +1:44:46
102 Weiby,Pål Seilduk Ski 3:19:58 +1:44:47
103 Langbraaten,Ole Haakon Mylskerud Skøyter 3:20:23 +1:45:12
104 Rokk,Jørn Team Rossignol 3:26:11 +1:51:00
Resultatliste Menn 46-50 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Svensson,John Madshus 1:39:11 + 00:00
2 Engebretsen,Andreas Overtoppen/heming/protan 1:42:37 + 03:26
3 Bjerkrheim,Tore Sportsmaster B.i.l. 1:45:17 + 06:06
4 Øvregård,Jan Røldal Il 1:45:30 + 06:19
5 Skinstad,Åge NOTEAM 1:46:12 + 07:01
6 Aasum,Yngve Statoil Bil 1:47:24 + 08:13
7 Glendrange,Øyvind Af Gruppen Bil 1:47:25 + 08:14
8 Skar,Sigmund Sannidal Il 1:48:32 + 09:21
9 Fleten,Knut Oscar Gol Il 1:50:13 + 11:02
10 Sirevaag,Terje Gylne Tider 1:53:02 + 13:51
11 Fosheim,Eivind Vestre Slidre Il 1:54:28 + 15:17
12 Kalland,John Volda 1:54:33 + 15:22
13 Jørgensen,Jan Tore Brødrene Sunde 1:55:00 + 15:49
14 Gulbrandsen,Per Foreningen Til Ski-idrettens F 1:58:23 + 19:12
15 Storrud,Simen Aftenposten/drøbak 1:58:50 + 19:39
16 Tørnes,Jørgen Bergkameratene Ski 1:58:54 + 19:43
17 Soltvedt,Ole Petter Haløøør 1:59:12 + 20:01
18 Hagen,Bjørn Moen Sportsklubb 2:01:03 + 21:52
19 Knoph,Ole Petter Overtoppen 2:01:10 + 21:59
20 Røkaas,Jørn T. Fossum If / Fred. Olsen Sports 2:01:22 + 22:11
21 Holm,Einar Oslo 2:01:32 + 22:21
22 Horn-Johannessen,Herman Kns 2:02:34 + 23:23
23 Hansen,Rune Csc Bil 2:02:49 + 23:38
24 Mossestad,Freddy Jæger Bil 2:04:45 + 25:34
25 Holst,Eigil Danfoss Bil 2:04:54 + 25:43
25 Underdal,Olav Ulnes Il 2:04:54 + 25:43
27 Oppedal,Guttorm Fana Il 2:05:32 + 26:21
28 Bø,Audun Orkla 2:07:02 + 27:51
29 Juvik,Tore Gular 2:08:11 + 29:00
30 Øynebråten,Magne Gol Il 2:09:33 + 30:22
31 Mathisen,Erik Risør Seilforening 2:10:01 + 30:50
32 Holmsen,Lai Ingar Driv Il 2:10:04 + 30:53
33 Skorpen,Lars Ove Lilleborg Skiklubb 2:10:16 + 31:05
34 Scheel,Andreas Overtoppen 2:11:31 + 32:20
35 Bergheim,Geir Hønefoss Sparebank 2:11:51 + 32:40
36 Førdestrøm,Kåre Fana Il 2:14:04 + 34:53
37 Voraa,Vegar Oslo 2:15:37 + 36:26
38 Gedde-Dahl,Sofus Simostranda Il 2:15:50 + 36:39
39 Bergh,Ove Tore Fagerhaug.i.l 2:16:36 + 37:25
40 Nordhov,Hans jacob Gulset Ski 2:17:23 + 38:12
41 Herfoss,Arne Drangedal Il 2:17:25 + 38:14
42 Silkoset,Dag Wilhelmsens Il 2:17:29 + 38:18
43 Tønseth,Carl Peter Lyn Ski 2:18:35 + 39:24
44 Aase,Trygve Alf 2:19:15 + 40:04
45 Baggetun,Kjell Høyanger 2:20:09 + 40:58
46 Hansen,Ove Nordea Il 2:20:21 + 41:10
47 Johansen,Joern Does 2:23:29 + 44:18
48 Salte,Arild Lilleborg/ Nordea 2:24:02 + 44:51
49 Østberg,Håkon Hunndalen 2:25:02 + 45:51
50 Nesse,Arve Il Høyang 2:25:24 + 46:13
51 Lie,Bjarne Team Gare/grue 2:25:33 + 46:22
52 Lønnerød,Tormod Kristiansand 2:25:44 + 46:33
53 Petlund,Gunnar Aibel 2:25:49 + 46:38
54 Kjønås,Kurt Arve Asker 2:27:53 + 48:42
55 Nesje,Jon Daniel Skåla 2:28:05 + 48:54
56 Omland,Leif Rune Knaben 2:28:07 + 48:56
57 Sjuve,Kjetil Lost 2:28:10 + 48:59
58 Flesland,Helge Entusia Consult 2:28:40 + 49:29
59 Svendsen,Åge Bernt Fyllingsdalen 2:32:05 + 52:54
60 Eikner,Sigurd Haløøør 2:32:27 + 53:16
61 Widerøe,Pål Geilo Il 2:33:18 + 54:07
62 Tandberg,Gudbrand NOTEAM 2:34:18 + 55:07
63 Tarraldsen,Torstein Team Gare/treungen 2:34:53 + 55:42
64 Mowinckel,Fridtjof B. Bravo Victor 2:35:34 + 56:23
65 Gisleberg,Ivar Adrenalinevent.no 2:35:35 + 56:24
66 Riple,Tore Håkon Cminrygg 2:35:39 + 56:28
67 Hansen,Jan Petter Gular 2:36:43 + 57:32
68 Spikkerud,Ole Anders Forsvarsbygg Mo Østlandet 2:37:01 + 57:50
69 Nese,Magnar Eksingedalen-modalen Il 2:37:19 + 58:08
70 Birkeland,Bjørn Haløøør 2:37:36 + 58:25
71 Schjøtt,Birger Togguide 2:37:47 + 58:36
72 Negård,Terje Asker Skiklubb 2:38:43 + 59:32
73 Nilsson,Christer Leikarvollen 2:38:46 + 59:35
74 Giertsen,Egil Rådal 2:39:33 +1:00:22
75 Huso,Kjell Hemsedal Il 2:39:55 +1:00:44
76 Hinderaker,Jens Stord Sykkelklubb 2:40:29 +1:01:18
77 Bidne,Kjell V Bidne Bil 2:40:45 +1:01:34
78 Sundero,Andrè Ottadalen Sykkelklubb 2:41:52 +1:02:41
79 Hanssen,Birger Velle Frank Mohn Flatøy 2:42:30 +1:03:19
80 Myking,Arne Dag Vital Bil 2:42:42 +1:03:31
81 Strøm,Torgeir S.f. Grei 2:42:43 +1:03:32
82 Sæle,Ove Atb 2:42:49 +1:03:38
83 Nævdal,Johannes Oslo 2:43:00 +1:03:49
84 Johannessen,Roy Arild Risør Seilforening 2:44:07 +1:04:56
85 Kanden,Jens Øhil 2:46:56 +1:07:45
86 Kleivan,John Rollag Og Veggli Il 2:48:25 +1:09:14
87 Hauge,Even Jan Hoel Team 2:53:22 +1:14:11
88 Koch,Ulrich Team Gare/drangedal Il 2:54:29 +1:15:18
89 Bye Johansen,Tom Hm Bil 2:54:42 +1:15:31
90 Isaksen,Arild Vindbjart 2:56:03 +1:16:52
91 Nilsen,Helge Sauda 2:56:08 +1:16:57
92 Carlsen,Lasse Langhus 3:06:01 +1:26:50
93 Olsen,Frank Steinar Omega Elkraft As 3:08:19 +1:29:08
94 Tveter,Martin Lørenskog 3:12:24 +1:33:13
95 Tandberg,Espen Tandberg Eiendom As 3:19:01 +1:39:50
95 Tandberg,Franz Tandberg Eiendom As 3:19:01 +1:39:50
97 Gillebo,Trygve Akersolutions Bil 3:21:35 +1:42:24
98 Birkeland,Knut Knaben Il 3:28:24 +1:49:13
99 Vadheim,Geir Leon Kor E Geir'en 4:11:04 +2:31:53
DNF Gulliksen,Bjørn Løplabbet  
Resultatliste Menn 51-55 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Slind,Peder Einar Oppdal Il 1:40:15 + 00:00
2 Berget,Ola NOTEAM 1:42:48 + 02:33
3 Rusti,Øystein Aurdal 1:49:21 + 09:06
4 Tysseland,Vigleik Bkk Bil 1:52:58 + 12:43
5 Bringedal,Bjørn Øyvind Lilleborg SK 1:54:27 + 14:12
6 Sneve,Torbjørn Narvik Skiklubb 1:55:33 + 15:18
7 Brennhovd,Ola Gpol Il 1:55:46 + 15:31
8 Borgen,Paul Einar Sportsmaster B.i.l. 1:55:58 + 15:43
9 Hermanrud,Peter Njård 1:56:50 + 16:35
10 Færø,Einar Nordhordland Skiklubb 1:58:08 + 17:53
11 Fagerheim,Jan Hålandsdalen Il 1:58:27 + 18:12
12 Haukeland,Jon Alcatel B.i.l. 1:59:06 + 18:51
13 Wennersberg,Øyvind NOTEAM 2:00:09 + 19:54
14 Dugstad,Knut O Ørnar 2:00:38 + 20:23
15 Svensson,Torbjørn Sturla 2:02:28 + 22:13
15 Sommer,Tor Christian Berner Bil 2:02:28 + 22:13
17 Matre,Reidar Conocophillips Bil 2:03:21 + 23:06
18 Wiig,Thor Ragde Eiendom As 2:03:23 + 23:08
19 Børnick,Pål Geilo Il 2:03:44 + 23:29
20 Stave,Torgny Ål Il 2:04:54 + 24:39
21 Rasmussen,Gunnar Tverrelvdalen Il 2:05:16 + 25:01
22 Forsberg,Geir Jevnaker 2:05:48 + 25:33
23 Skretteberg,Arne Vikersund If 2:05:50 + 25:35
24 Tajet,Tore Møller 2:05:52 + 25:37
25 Ingvoldstad,Frode Sportsmaster.no 2:07:21 + 27:06
26 Barfod,Harald Oppegård 2:08:57 + 28:42
27 Gammelsæter,Håkon Nanyuki Bikers 2:09:00 + 28:45
28 Smette,Herbjørn Bromma Il 2:09:40 + 29:25
29 Knudsen,Bjørn BIL Tidende 2:09:48 + 29:33
30 Flesland,Ola Biomega As 2:10:06 + 29:51
31 Wedde,Vegard Oslo 2:10:35 + 30:20
32 Syversen,Jørgen K. Opil 2:10:45 + 30:30
33 Lie,Nils J Wilhelmsens Il 2:11:08 + 30:53
34 Heien,Magne Il.ternen 2:11:17 + 31:02
35 Vad,Bernt Øyvind Stord Il/team Engelsen 2:11:25 + 31:10
36 Nannestad,Gyrd Ringsaker If 2:11:55 + 31:40
37 Nordengen,Bjørn Wilhelmsens Il 2:12:28 + 32:13
38 Aune,Arne Kristian Ntg 2:12:30 + 32:15
39 Teige,Roar Åsane Tur Sykkelklubb 2:12:53 + 32:38
40 Glendrange,Harald Kjetil Knaben Il 2:12:55 + 32:40
41 Matsen,Nils Relacom 2:13:00 + 32:45
42 Tørnes,Tomas Kjosen Il 2:14:01 + 33:46
43 Nore,Henrik Asker Seilforening 2:14:17 + 34:02
44 Grøndalen,Atle Totens Sparebank 2:14:38 + 34:23
45 Meyer,Morten Nittedal Skiskytterlag 2:14:44 + 34:29
46 Waaler,Jørgen Overtoppen 2:15:39 + 35:24
47 Lindstøl,Lars Risør Fys 2:16:05 + 35:50
48 Tresselt,Bjarne NOTEAM 2:16:32 + 36:17
49 Koksvik,Bent Skiforeningen 2:16:42 + 36:27
50 Løne,Bjarne Hordaveg Il 2:18:01 + 37:46
51 Bakøy,Per Spring Energy 2:19:30 + 39:15
52 Jevnaker,Tom Hydro Raufoss Bil 2:19:37 + 39:22
53 Johansen,Knut Fredrikstad Ski Klubb 2:19:53 + 39:38
54 Andresen,Bjørn-Olaf Skiforeningen 2:21:59 + 41:44
55 Olafsen,Toni Hof 2:22:09 + 41:54
56 Gifstad,Tron Oppegård Il 2:22:57 + 42:42
57 Giertsen,Johan Randulf Petter Tif Viking 2:24:32 + 44:17
58 Flage,Ivar Geilo Il 2:25:10 + 44:55
59 Rød,Ole S. Asker Skiklubb 2:25:51 + 45:36
60 Halvorsen,Frode Risør Klinikken 2:27:22 + 47:07
61 Magne,Halvorsen Risørklinikken 2:27:25 + 47:10
62 Utby,Stein Arild Hamar Skiklubb 2:27:38 + 47:23
63 Augestad,Trond Finse Rødekorshjelpekorps 2:29:43 + 49:28
64 AASTERUD,INGAR Optikker Weggersen 2:29:46 + 49:31
65 Tveit,Lars Henrik Statoil Bil 2:33:59 + 53:44
66 Holm,Kjell Dalaportens Ol 2:36:18 + 56:03
67 Fjøsne,Jostein Aurland Il 2:36:21 + 56:06
68 Nese,Geir Aibel 2:37:43 + 57:28
69 Toftegaard,Lars Skarnes Il 2:39:05 + 58:50
70 Haukland,Finn Åge Helleland Il 2:39:53 + 59:38
71 Haaskjold,Paal Anders Statoilhydro 2:43:13 +1:02:58
72 Engja,Kjetil Oslo Kommune Bil 2:44:39 +1:04:24
73 Dagestad,Øystein Slemmestad 2:46:30 +1:06:15
74 Simensen,Stein Jøtul Oppegård Il 2:47:19 +1:07:04
75 Olsen,Tore Johan Drammen 2:47:31 +1:07:16
76 Grahn,Morten Dnbnor Bil 2:48:44 +1:08:29
77 Gilje,Arvid Aurland Il 2:53:35 +1:13:20
78 Solvang,Trond Oslo 2:55:12 +1:14:57
79 Walseth,Sverre Skiforeningen 3:02:49 +1:22:34
80 Alfheim,Gunnar Bergen Triatlon Klubb 3:05:08 +1:24:53
81 Waaler,Frode Team Hestra 3:06:59 +1:26:44
82 Wickmann,Carl Johan Paradis Sportsklubb 3:11:28 +1:31:13
83 Johansen,Bård Rådal 3:24:20 +1:44:05
84 Opstad,Rune Bck-Triatlon 3:30:54 +1:50:39
85 Konsmo,Odd Ingolf Knaben 3:31:37 +1:51:22
Resultatliste Menn 56-60 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Einar,Vikingstad Avaldsnes Il 1:47:36 + 00:00
2 Losnegard,Kåre Magne Fagernes Sport 1:53:58 + 06:22
3 Lybeck,Torodd Fagernes Il 1:54:23 + 06:47
4 Thomassen,Tor Oskar Alta 1:55:46 + 08:10
5 Kulstad,Torbjørn Skiforeningen 1:59:22 + 11:46
6 Odden,Ellef Fåset Il 2:00:31 + 12:55
7 Heltne,Per Volda Turn Og Il 2:00:41 + 13:05
8 Kahrs,Alf Peter Norsk Luftambulanse 2:02:10 + 14:34
9 Solheim,Arne Statoilhydro 2:02:32 + 14:56
10 Jacobsen,Dag Siggerud 2:02:59 + 15:23
11 Lillealtern,Trond Varegg 2:05:39 + 18:03
12 Hagen,Tore Methlie Kjelsås Il 2:06:27 + 18:51
13 Tveiten,Svein Seljord Il 2:06:29 + 18:53
14 Krefting,Carl Erik Søylen Bil 2:07:33 + 19:57
15 Hulbak,Nils erik Hemsedal Il 2:08:14 + 20:38
16 Skevik,Jan Af Gruppen 2:08:53 + 21:17
17 Werner,Johan Nsr 2:09:46 + 22:10
18 Mæland,Gunnar Skarphedin Il 2:10:11 + 22:35
19 Steinsland,Geir Lysekloster Il 2:10:50 + 23:14
20 Krogstad,Knut De Rettferdige 2:10:55 + 23:19
21 Soldal,Nils Fana Il 2:11:05 + 23:29
22 Lie,Morten Pareto / Ready 2:11:18 + 23:42
23 Lillebudal,Egil I.l. Leik 2:13:16 + 25:40
24 Lansbergen,Leo Hlv - Nederland 2:14:07 + 26:31
25 Kavli,Dennis Østre Aker Skiklubb 2:14:14 + 26:38
26 Myrmel,Tor Tannlegeforeningen 2:15:46 + 28:10
27 Roll,Hans Edvard Sortland Og Omeng Skiklubb 2:15:56 + 28:20
28 Knutsen,Helge jostein Knaben Il 2:16:22 + 28:46
29 Øen,Svein Inge Geilo Il 2:16:26 + 28:50
30 Dragseth,Egil Otto Vann- Og Avløpsetaten - Oslo 2:16:50 + 29:14
31 Rodem,Bent Bækkelagets Sportsklub 2:17:16 + 29:40
32 Bøen,Alf Pilar 2:20:16 + 32:40
33 Myhre,Cato Norske Studenters Roklub 2:20:55 + 33:19
34 Mortvedt,Petter Fossum If 2:21:46 + 34:10
35 Roll,Ragnar Skiforeningen 2:21:59 + 34:23
36 Larsen,Lars Jakob NOTEAM 2:24:20 + 36:44
37 Opkvitne,Olav Geilo Il 2:24:59 + 37:23
37 Paulsen,Paul chr Bergen Seilforening 2:24:59 + 37:23
39 Vatne,Ingar Bergsdalen 2:26:25 + 38:49
40 Kvinen,Jon Gudmund Helleland Il 2:29:15 + 41:39
41 Grung,Jan Rolls Royce Marine 2:32:17 + 44:41
42 Wiik,Svein Børge Falck Igel 2:32:25 + 44:49
43 Opsahl,Arne F. Sandvika Vgs 2:32:37 + 45:01
44 Evensen,Geir Fana Il 2:32:58 + 45:22
45 Platou,Henrik Stoud Platou Sport 2:33:40 + 46:04
46 Rommetveit,Odd Stuve Stord Il 2:34:51 + 47:15
46 Sanderud,Tron Hamar IL Svømming 2:34:51 + 47:15
48 Aaserud,Erik Sturla 2:36:49 + 49:13
49 Frostad,Per Nanyuki Bikers 2:36:57 + 49:21
50 Bu,Torgils Bfg Fana 2:39:17 + 51:41
51 Dalen,Knut Birgitstølen 2:49:38 +1:02:02
52 Foss,Jon Friskis&svettis Oslo 2:50:02 +1:02:26
53 Bjørtuft,Finn Kongsberg O-Lag 2:56:59 +1:09:23
54 Olaf,Vik Halden Skiklubb 3:02:31 +1:14:55
55 Koksvik,Espen Skiforeningen 3:04:23 +1:16:47
56 Grønseth,Ola Gretsch & Verso Co 3:11:48 +1:24:12
57 Engja,Eirik Solvalla 3:20:43 +1:33:07
58 Hymer,Kjell Island 3:21:34 +1:33:58
59 Matsen,Torbjørn Oslo 3:22:00 +1:34:24
60 Moen,Jan Petter Friskis&svettis, Oslo 3:32:46 +1:45:10
61 Gylterud,Jan Eivind Gjettum 3:46:20 +1:58:44
62 Gundersen,Kristian Risør Skiklubb 3:52:00 +2:04:24
63 Brinchmann,Lars Harald Skarven Il 3:55:25 +2:07:49
64 Vik,Bjørnulf Arena 4:12:38 +2:25:02
65 Berget,Ole Gunnar Langesund If 4:43:45 +2:56:09
Resultatliste Menn 61-65 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Knai,Olaf Hurdal Il 1:52:25 + 00:00
2 Kristiansen,Torbjørn Høgskolen I Bergen 1:55:42 + 03:17
3 Krogsveen,John Andreas Ringebu-fåvang Skiklubb 1:57:11 + 04:46
4 Bolaas,Per Arild Steinkjer Skiklubb 1:59:55 + 07:30
5 Jordan,Bjørn Vålerenga Ski 2:06:11 + 13:46
6 Rugland,Steinar Eggedal Il 2:07:44 + 15:19
7 Nordahl,Helge Naf-Gårdene 2:09:32 + 17:07
8 Hagness,Nils Henrik Lillehammer 2:16:09 + 23:44
9 Aadnevik,Audun Tif Viking 2:17:14 + 24:49
10 Eriksrud,Klaus Drammen Sykkelklubb 2:17:48 + 25:23
11 Mæland,Øystein I.l. Runar 2:18:07 + 25:42
12 Rugland,Karsten Sjåstad V.lier 2:23:15 + 30:50
13 Bøhmer,Gunnar SK Rye 2:27:48 + 35:23
14 Larsen,Bjørn R. Pilar 2:28:19 + 35:54
15 Homleid,Per Sannidal Il 2:29:51 + 37:26
16 Risvoll,Emil I.l. Ny Von 2:31:28 + 39:03
17 Gudmundsen,Kristoffer Stegaberg 2:33:41 + 41:16
18 Wold,Terje Mumie Rt 46 2:34:29 + 42:04
19 Malm,Terje Hamar O-Klubb 2:46:27 + 54:02
20 Hovind,Oddbjørn Privat 3:04:03 +1:11:38
21 Alfei,Tor Årvoll 3:19:03 +1:26:38
22 Krosby,Anders Fredrikstad Skiklubb 3:22:25 +1:30:00
23 Erøy,Jan Spydeberg Il 3:27:48 +1:35:23
24 Vadem,Helge Oslo 3:38:58 +1:46:33
25 Busterud,Snorre Fossum Il 3:41:19 +1:48:54
26 Bakke,Knut Stif 3:55:15 +2:02:50
27 Samuelsen,Lasse Skeid 3:57:51 +2:05:26
Resultatliste Menn 66-70 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Hagen,Finn Magnar Åslia Skilag 1:52:44 + 00:00
2 Kieding,Sir Jorg Evje Il 2:12:37 + 19:53
3 Svendsen,Håkon Kongsvinger Il Ski 2:14:08 + 21:24
4 Rugland,Arne Stein Eggedal Il 2:35:44 + 43:00
5 Bakke,Olav Rov 2:40:19 + 47:35
6 Sneli,Oddvin Hamar Skiklubb 2:41:03 + 48:19
7 Halvorsen,Inge Risør Fysikalske 2:42:57 + 50:13
8 Oldertrøen,Joar Fjellrypan 2:44:38 + 51:54
9 Opofte,Martin Knaben 2:48:55 + 56:11
10 Stræte,Reidar Hamar Skiklubb 3:16:58 +1:24:14
11 Pedersen,Åge Noresund 3:25:27 +1:32:43
12 Borseth,Per Ivar Opil 4:00:47 +2:08:03
Resultatliste Menn 71-75 år   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Svenneby,Ola Vaaler If 2:14:09 + 00:00
2 Totland,Olav Fana Il 2:23:01 + 08:52
3 Fosheim,Ola Vestre Slidre Il 2:23:03 + 08:54
4 Røste,Aksel I.l. Runar 2:33:06 + 18:57
5 Fodstad,Jon Dn/opil 2:39:01 + 24:52
6 Berger,Einar J. Opil 2:41:12 + 27:03
7 Waaler,Alf Geilo Il 2:53:12 + 39:03
8 Ommundsen,Oddmund Risør 2:53:48 + 39:39
9 Andersen,Tor Sportsklubben Brann 3:19:20 +1:05:11
10 Hagen,Nils Hamar Skiklubb 3:28:57 +1:14:48
11 Jacobsen,Jo Njård I.l. 3:44:06 +1:29:57
Resultatliste Menn 76 og eldre   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Baggetun,Oddvar Høyang. Il 3:00:31 + 00:00
2 Størksen,Arne T.i.f. Viking 3:05:20 + 04:49

 

Resultatliste Ungdom Gutter   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Skjønberg Holth,Chrisander Birkebeineren 1:49:51 + 00:00
2 Hulbak,Ole Hemsedal Il 1:50:44 + 00:53
3 Gifstad,Henrik Oppegård Il 1:50:45 + 00:54
4 Heldal,Anders Sport 1 Røyken Raceingteam 1:51:10 + 01:19
5 Sundet Flaen,Carl Jørgen Heming Il 1:52:33 + 02:42
6 Nissen-sollie,Petter Normilk 1:53:22 + 03:31
7 Bye,Eystein Fana Il 1:54:03 + 04:12
8 Gurigard,Vemund Ravnsborg Vingrom Il 1:54:27 + 04:36
9 Madsstuen,Asbjørn Njård 1:54:29 + 04:38
10 Dahl Paule,Jørgen Puls As 1:54:31 + 04:40
11 evensen,Henrik Bjerke Il Ski 1:57:05 + 07:14
12 Claussen,Aleksander Jutul 1:59:00 + 09:09
13 Dokken,Jonas Geilo Il 1:59:10 + 09:19
14 Nilsen,Anders Brekke Beveren 2:01:58 + 12:07
15 Holden,Georg Fossum Bjerke Il Ski 2:02:00 + 12:09
16 Aslesen,Henrik Fet Skiklubb 2:02:50 + 12:59
17 Kvale,Martin Subaru Norge As 2:04:09 + 14:18
18 Madsen,Ådne Tverfjell Koll Il 2:05:22 + 15:31
19 Tønseth,Gaute Aksnes Lyn Ski 2:05:56 + 16:05
20 Bårtveit,Martin Geilo Il 2:09:53 + 20:02
20 Evjen,Vebjørn Lier Il 2:09:53 + 20:02
22 Nannestad,Tord Høisveen Veldre Ski 2:10:04 + 20:13
23 Northug,Even Mosvik Il 2:13:41 + 23:50
24 Nygaard,Trym Granerud Il Jutul 2:15:30 + 25:39
25 Breivik,Sigmund Langedal Koll Langrenn 2:16:32 + 26:41
26 Koch,Jan-Eric Team Gare/drangedal Il 2:19:17 + 29:26
27 Sahlin,Vebjørn Trøsken Il 2:53:53 +1:04:02
28 Nævestad,Morten Craft 3:27:01 +1:37:10
Resultatliste Ungdom Jenter   Return
Plass Navn Klubb                  Tid
1 Eriksen,Linn Heming / Maxit 1:52:35 + 00:00
2 Herfoss,Ida Emilie Drangedal Il 2:04:14 + 11:39
3 Vollum Bø,Julie Lillehammer SK / Maxit 2:06:14 + 13:39
4 Myhre,Synne Lyn Ski 2:10:10 + 17:35
5 Hjelstuen,Kristin Lyn Ski 2:13:39 + 21:04
6 Svendsen,Kristin Bruland Trøsken Il 2:20:18 + 27:43
7 Holstad,Agnes Vind Il 2:41:01 + 48:26
8 Rolke,Maria Berg Oddersjaa 2:51:00 + 58:25
9 Ljungqvist,Thora Lyn Ski 3:01:22 +1:08:47


* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +