RESULTATER: SØNDAG: Fossavatn Ski Marathon: Kvinner + Menn| RUBBESKI – SERIE I 4 DELER: INNLEDNING| DEL 1| DEL 2| DEL 3| SE ALT ANNET FRA PLUSS| SKIPLUKKER'N SVARER
Photo: Stian Broch/stianbroch.com

Photo: Stian Broch/stianbroch.com

Disse kommer til VM

Det blir et fargerikt fellesskap med utøvere fra 44 ulike land i VM-løypene. Se oversikt over hvem som kommer fra de største og mest kjente skinasjonene.
Tips en venn  Skriv ut

Oversikten er laget av det Internasjonale Skiforbundet - FIS og er basert på innmeldte navn tidligere i februar.

Blant annet for Norge er det noen utøvere som ikke inngår i det endelige uttaket, se derfor på oversikten som en skisse og ikke en fasit.

AUSTRIA

Damer
SMUTNA Katerina
MAYERHOFER Veronika

Menn
PINTER Jürgen
HIRNER Manuel
DUERR Johannes
TRITSCHER Bernhard
WURM Harald
BADER Markus
STOCKINGER Martin
EBERHARD Julian
HAUKE Max
GRADER Thomas
HERBURGER Aurelius
EBNER Thomas

---

CANADA

Damer
CRAWFORD Chandra
GAIAZOVA Daria
JONES Perianne
GOSLING Brooke

Menn
KERSHAW Devon
GREY George
BABIKOV Ivan
KUHN Stefan
VALJAS Len
HARVEY Alex
WIMDER Phil

---

CZECH REPUBLIC

Damer
JANECKOVA Ivana
NYVLTOVA Eva
MORAVCOVA Klara

Menn
BAUER Lukas
KOUKAL Martin
JAKS Martin
MAGAL Jiri
KOZISEK Dusan
NOVAK Petr

---

ESTONIA

Damer

PORMEISTER Piret
UDRAS Kaija
OJASTE Triin
ROHTLA Laura

Menn
SIMONLATSER Timo
SAAREPUU Anti
KUMMEL Peeter
EINASTE Kein
VAHTRA Eeri
KOKK Kaspar
TAMMJARV Karel
REHEMAA Aivar
KARP Algo
MAE Jaak
VEERPALU Andrus

---

FINLAND

Damer

AHERVO Laura
KYLLOENEN Anne
LAEHTEENMAEKI Krista
MURANEN Pirjo
NISKANEN Kerttu
PERELAELAE Kirsi
ROPONEN Riitta-Liisa
SAARINEN Aino-Kaisa
SARASOJA Riikka

Menn
COLLIANDER Niklas
HEIKKINEN Matti
JAUHOJAERVI Sami
JYLHAE Martti
KATTILAKOSKI Teemu
LALLUKKA Juha
LEHTONEN Lari
NOUSIANEN Ville
PENTSINEN Anssi
SIMILAE Tero
STRANDVALL Matias
VARIS Kari

---

FRANCE

Damer

BARTHELEMY Laure
BOURGEOIS Celia
DABUDYK Aurelie
JEAN Aurore
LOCATELLI Manon
VINA Emilie
WEIBEL Caroline

Menn
BŒUF Alexis
DARRAGON Roddy
DUFOURD Benoit Gilles
DUVILLARD Robin
GAILLARD Jean Marc
GUEDON Pierre
JONNIER Emmanuel
MANIFICAT Maurice
MIRANDA Cyril
PERRILLAT Christophe
VITTOZ Vincent

---

GERMANY

Damer

SACHENBACHER-STEHLE Evi
ZELLER Katrin
ANGER Lucia
HERRMANN Denise
BOEHLER Steffi
FESSEL Nicole
KOLB Hanna
GOESSNER Miriam

Menn
ANGERER Tobias
TEICHMANN Axel
FILBRICH Jens
REICHELT Tom
GOERING Franz
EISENLAUER Sebastian
WENZL Josef
TSCHARNKE Tim
HEUN Daniel
DOTZLER Hannes

---

JAPAN

Damer

ISHIDA Masako
NATSUMI Madoka
KASHIWABARA Michiko
KOBAYASHI Yuki

Menn
ONDA Yuichi
NARUSE Nobu
YOSHIDA Keishin
KIMURA Masaya
SHIMIZU Kouhei

---

KAZAKHSTAN

Damer

KOLOMINA Elena
MALAHOVA-SHISHKINA Svetlana
MATRSSOVA Marina
ROSHINA Tatjana
SLONOVA Anastasiya
JATSKAJA Oxana

Menn
CHEBOTKO Nikolay
CHEREPANOV Sergey
KOSHEVOY Yevgeniy
MATVIYENKO Gennadiy
OSSIPOV Alexander
POLTORANIN Alexey
VELICHKO Yevgeniy
VOLOTKA Yevgeniy

---

NORWAY

Damer

BJOERGEN Marit
STEIRA Kristin Stoermer
JOHAUG Therese
JACOBSEN Astrid Urenholdt
SKOFETRUD Vibeke W.
BRUN-LIE Celine
FALLA Maiken Capersen
KRISTOFFERSEN Marthe

Menn
NORTHUG Petter
ROENNING Eldar
SUNDBY Martin Johnsrud
GJERDALEN Tord Asle
ROETHE Sjur
SVENDSEN Emil Hegle
HATTESTAD Ola Vigen
BRANDSDAL Eirik
GLOEERSEN Anders
KJOELSTAD Johan (ikke med i det endelige uttaket)
PETTERSEN Oeystein
DAHL John Kristian (ikke med i det endelige uttaket)

---

RUSSIA

Damer

DOTSENKO Anastasia
NIKOLAEVA Svetlana
ILJINA Natalia
IKSANOVA Alija
IVANOVA Julia
TCHEKALEVA Valentina
NOVIKOVA Valentina
KOROSTELEVA Natalia
SOBOLEVA Elena
MEDVEDEVA Polina
MIKHAYLOVA Olga

Menn
PETUKHOV Alexey
MORILOV Nikolay
KRIUKOV Nikita
PANZHINSKIY Alexander
GAFAROV Anton
LEGKOV Alexander
VYLEGZHANIN Maxim
BELOV Evgeniy
CHERNOUSOV Ilia
VOLZHENTSEV Stanislav
SHIRIAEV Sergey
SEDOV Petr
GLAVATSKIKH Konstantin

---

SLOVENIA

Damer

MAJDIC Petra
FABJAN Vesna
VISNAR Katja
CEBASEK Alenka
COSSETTINI Mirjam
ERZEN Anja

Menn
TRSAN Rok
KLAVZAR Bostjan

---

SWEDEN

Damer

HAAG Anna
BRODIN Hanna
FALK Hanna
RYDQVIST Maria
ANDERSSON Lina
OEBERG Jennie
BLECKUR Sofia
LINDBORG Sara
INGEMARSDOTTER Ida
JOHANSSON-NORGREN Britta
KALLA Charlotte
ERILSSON Mia

Menn
PETERSON Teodor
OLSSON Johan
MODIN Jesper
HELLNER Marcus
LARSSON Mats
SOEDERGREN Anders
ERIKSSON Jens
JOENSSON Emil
SOEDERHIELM Tiio
HALFVARSSON Calle
FREDRIKSSON Mattias
RICKARDSSON Daniel

---

SWITZERLAND

Damer

TRACHSEL Doris
BUCHER Silvana
BONER Seraina
VAN DER GRAAFF Laurien

Menn
COLOGNA Dario
PERL Curdin
FISCHER Remo
LIVERS Toni
KINDSCHI Jöri
EIGENMANN Christoph
BAUMANN Jonas
JAEGER Martin

---

USA

Damer

ARRITOLA Morgan
BROOKS Holly
BJORNSEN Sadie
DIGGINS Jessie
RANDALL Kikkan
SARGENT Ida
STEPHEN Elizabeth

Menn
KOOS Torin
ELLIOT Tad
FLORA Lars
FREEMAN Kris
HAMILTON Simeon
HOFFMAN Noah
NEWELL Andrew

---

Se oversikten over alle land og deres utøvere hos FIS
Kilde: www.fiscrosscountry.com


SNARVEIER

VERDENSCUP ENGADIN
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VASALOPPET
Smøretips| Resultater: Kvinner Elite- Menn Elite
--- --- ---
NORGESCUP GÅLÅ - SENIOR
Smøretips| Resultater
--- --- ---
VM OBERSTDORF - LANGRENN + HOPP + KOMBINERT
Medaljeoversikt| Smøretips| Resultater

* LANGRENN PLUSS (+): Tid for å bli abonnent - Full tilgang på alle de gode sakene

Tips en venn  Skriv ut
Annonse








Annonse






Annonse