Seierspallen i Birkebeinerrennet 2012, fra venstre Roger Aa Djupvik (2. plass), Anders Aukland (1) og Espen Harald Bjerke (3). Foto: Laiho/NordicFocus.

Seierspallen i Birkebeinerrennet 2012, fra venstre Roger Aa Djupvik (2. plass), Anders Aukland (1) og Espen Harald Bjerke (3). Foto: Laiho/NordicFocus.

Birken Topp 200 Menn

Turrenn - Birkebeinerrennet

Her er oversikten over de 200 beste mennene i Birkebeinerrennet 2012.
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut
 

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

Birkebeinerrennet
Rena til Lillehammer - 17. mars 2012

Menn - 54 km, klassisk

1 Anders Aukland Team Xtra Personell/Oseberg SL 2:21:34
2 Roger Aa Djupvik Lillehammer Skiklub/Team Birken 2:21:58
3 Espen Harald Bjerke Lillehammer Skiklub/Team Birken 2:22:09
4 Anders Södergren Team United Bakeries 2:22:24
5 Toni Livers Team Exspirit 2:23:35
6 Hannes Dotzler Team Di-Sprint 2:24:19
7 Jörgen Brink Team United Bakeries 2:24:54
8 Chris Andre Jespersen Byåsen IL/Team Veidekke 2:25:17
9 Mathias Fredriksson Team Exspirit 2:25:44
10 Morten Eide Pedersen Lillehammer Skiklub/Team Birken 2:25:47
11 Florian Kostner Long distance FMC Italy 2:26:31
12 Arne Post Team United Bakeries 2:26:33
13 Jens Eriksson Dala-Floda IF 2:27:17
14 Anders Høst Mølmen Team Xtra Personell/Lyn Ski 2:27:19
15 Anders Myrland Team United Bakeries 2:27:20
16 Andrew Musgrave Røa IL 2:27:27
17 Kjetil Hagtvedt Dammen Team Xtra Personell/Rustad IL 2:28:21
18 Kristian Tettli Rennemo Leksvik IL 2:28:34
19 Torjus Børsheim Lillehammer Skiklub/Team Birken 2:28:41
20 Simen Østensen Team Xtra Personell/Fossum IF 2:28:41
21 Stian Remseth Andresen Team Xtra Personell/Nittedal IL 2:28:41
22 Øystein Pettersen Sport1 Storgata 2:28:42
23 Børre Næss Efteløft IL/Team NPRO 2:29:33
24 Ånund Lid Byggland 2:29:46
25 Marco Cattaneo Long distance FMC Italy 2:29:58
26 Petr Novak Patria Direct Team 2:29:59
27 Simone Paredi Long distance FMC Italy 2:29:59
28 Espen Udjus Frorud Skiptvet I.L 2:30:00
29 Franz Göring Team Di-Sprint 2:30:09
30 Audun Laugaland Team United Bakeries 2:30:16
31 Daniel Myrmæl Helgestad Byåsen IL/Team Veidekke 2:30:19
32 André Haugsbø Gaular IL 2:30:20
33 Øyvind Moen Fjeld Kjelsås IL/Team NTNU 2:30:21
34 Hans Christer Holund Nittedal IL 2:30:35
35 Stanislav Rezac Patria Direct 2:31:37
36 Geir Ludvig Aasen Ouren Oddersjaa SSK/Team NPRO 2:31:51
37 Daniel Tynell Grycksbo IF/OK 2:32:18
38 Odd-Bjørn Hjelmeset Fjellhug/Vereide IL 2:32:27
39 Christoffer Callesen Team Xtra Personell/Asker skiklubb 2:32:27
40 Tore B. Berdal Byåsen IL 2:32:28
41 Øyvind Gløersen Rustad IL / Team Veidekke 2:32:31
42 Ivar Tveiten Bjørn Myhre Sport 2:32:36
43 Mads Granrud Madsgård Bjørn Myhre Sport 2:32:57
44 Rickard Andreasson Team Exspirit 2:33:12
45 Jørgen Aukland Team Xtra Personell/OsebergSL 2:33:53
46 Benoit Chauvet Rossignol Transjurassienne Team 2:34:16
47 Andreas Nygaard Burfjord IL 2:34:49
48 Bjørn Thomas Nygaard Alta if 2:34:49
49 Torgeir Skare Thygesen IL Korlevoll / Team Hovden 2:34:50
50 Arne Christoffer Sand Milsluker'n Sport 2:34:51
51 Eirik Kurland Olsen Lillehammer Skiklub/Team Birken 2:34:52
52 Anders Högberg Team Trønder-Avisa / IFK Umeå 2:35:02
53 Halvor Korbøl Thoner Slåstad IL 2:35:43
54 Johan Kjølstad Team Trønder-Avisa / Skogn IL 2:35:54
55 Svein Tore Sinnes Tonstad IL /Team NPRO 2:36:02
56 Jarmo Rissanen 2:36:05
57 Emil Iversen Team Trøndelag 2:36:13
58 Emil Nyeng Ringebu-Fåvang skiklubb 2:36:20
59 Håkon Ramstad Team Norgeshus 2:36:20
60 Tommy Aasen Sport1 Hamar 2:37:00
61 Vegard Kjøs Egge Lillehammer Skiklub 2:37:08
62 Lars Flora Team-APU 2:37:09
63 Erling Christiansen 2:37:31
64 Claus Sellevoll Nordhordland Skiklubb 2:37:38
65 Jonas Nielsen Lørenskog Skiklubb/Team Oslo Sportslager 2:37:39
66 Erling Jevne Øyer/Tretten IF 2:37:40
67 Eirik Hannestad NTNUI/G-sport Kløfta 2:38:02
68 Rolf Einar Jensen Bossmo & Ytteren IL 2:38:22
69 Vetle Thyli Team Norgeshus 2:38:41
70 Edvard Hamilton Sør-Fron il 2:39:00
71 Magne Lund Hansen Høybråten og Stovner IL 2:39:01
72 Lars Eftang Milsluker'n Sport 2:39:04
73 Anders Fiskvik Tynset IF 2:39:08
74 Ola Sandholt Swix Sport AS 2:39:26
75 Per-Christian Lysaker Torgersrud E-CO Bil 2:39:31
76 Stian Stærkeby Jelstad Rustad IL 2:39:33
77 Sigve Fredrik Høydahl Bærums Verk IF 2:39:34
78 Joar Andreas Thele Flekkefjord Kajakklubb 2:39:34
79 Per-Erik Bjørnstad 2:39:35
80 Martin Ree Støren Sportsklubb 2:39:38
81 Knut Anders Hatlen Stranda IL 2:40:13
82 Marius Geving Byåsen IL 2:40:19
83 Eirik Telebond Klæbu IL/Team NTNU 2:40:19
84 Tore Ruud Hofstad LSK/Team Birken 2:40:22
85 Ole Christian Mork Swix Sport AS 2:40:31
86 Tor Joar Ravndal 2:40:33
87 Tore Stengrundet Sentrum Sport Trysil 2:40:46
88 Marius Falla Gjerdrum IL - Ski 2:41:05
89 Eivind Gjørven Opsahl Swix Sport AS 2:41:05
90 Sindre Hoff Førde il 2:41:11
91 Bjørn Horg Lundamo IL 2:41:19
92 Jørn Yngve Tømmerstrand Kolvereid IL 2:41:34
93 Torbjørn Svanstrøm Norcem/Leca/Bygg.no 2:41:37
94 Thorodd Bakken Milslukern Sport/LYN SKI 2:41:50
95 Stefan Sunnerberg SK Ringen 2:41:53
96 Felix Dieter Engadin Skimarathon 2:41:58
97 Lars Petter Stormo Team Oslo Sportslager 2:42:00
98 Fred Anders Solbakken Bull Ski & Kajakk 2:42:01
99 Erlend Drivenes Kvam LSK 2:42:01
100 Asbjørn Eritsland Bjørn Myhre Sport 2:42:02
101 Jon Per Nygaard Øversjødalen IL/Persbråten vgs Toppidrett 2:42:15
102 Eirik Dimmen Sæle 2:42:15
103 Carl Fredrik Hagen Rustad IL 2:42:17
104 Einar Raknes Brekke NTNUI 2:42:26
105 Magnus Bleken Team sport 1 Lillehammer / Rudsbygd Il 2:42:29
106 Ole Marius Bach 2:42:46
107 Geir Thune Klubb Idrettsklubb 2:42:48
108 Jørgen Braathen Høybråten og Stovner IL/ team NTNU 2:42:55
109 Simen Engebretsen Nordli Vang Skiløperforening 2:42:58
110 Øyvind Viken Team Sport 1 Lillehammer/Åsmarka IL 2:43:00
111 Eivind Bakkene Øystre Slidre il 2:43:02
112 Kristian Riseth Hammer Byåsen IL 2:43:03
113 Mats Breda Konnerud IL 2:43:05
114 Bård Wæhle Milslukern Sport/Voss IL 2:43:07
115 Reinar Aaland Team Sjusjøen 2:43:18
116 Tor Ivar Tverå Korgen IL 2:43:20
117 Bjørn Robstad Milslukern Sport 2:43:20
118 Henrik Unhjem-Teigenes Bull ski og kajakk 2:43:28
119 Petter Leistad Vaaler IF 2:43:30
120 Tor Michelsen ista 2:43:30
121 Trond Olav Berg Rustad IL 2:43:40
122 Stein Joks I.L.Forsøk - Tana 2:44:10
123 Jon Gunnar Fjell Bjørn Myhre Sport 2:44:11
124 Henrik Struksnæs Kjelsås IL 2:44:24
125 Anders Stenbrenden Milslukern/NHO 2:44:27
126 Eirik Watterdal Nøtterøy IF 2:44:43
127 Andreas Kleven Krossholm Bærums Verk IF 2:44:46
128 Sergey Grishin Russia 2:44:48
129 Espen Bjervig 2:44:51
130 Jan Olav Beitmyren Team Merida 2:45:10
131 Jon Olsen Team Oslo Sportslager 2:45:17
132 Vidar Igeltjørn Hamar Skiklubb 2:45:26
133 Anders Karlsen Nesodden IF 2:45:29
134 Steinar Hannestad Oslo Spl 2:45:29
135 Geir Strandbakke Lillehammer skiklub/Sport ! Lillehammer 2:45:39
136 Øystein Pettersen STATNETT 2:45:41
137 Kristian Breili Lillehammer Skiklub 2:45:46
138 Pål Cato Elshaug Milsluker'n Sport / Rye 2:45:48
139 Håkon Karlstad Gjerdrum IL 2:45:51
140 Klaus Øiseth Team G-Sport Asker/Hafslund 2:45:53
141 Kristian Braathen Høybråten og Stovner IL 2:45:54
142 Nils Nielsen 2:45:55
143 Tomas Brikselli NTNUI 2:45:58
144 Tore Malo Ødegård AlphaSpar/Nordisk Energiforvaltning 2:46:01
145 Christian Braathen Fossum 2:46:04
146 Ole Jakob Næss Team Oslo Sportslager 2:46:09
147 Kenneth Flaaøien Klæbu IL 2:46:16
148 Knut Einar Dahl NTNUI 2:46:22
149 Morten Svinsås IK. Rindals-Troll 2:46:24
150 Jon Arne Hoås Egersund IK 2:46:32
151 Gøran Syversen Harestua IL 2:46:45
152 Morten Aas Sentrum Sport Trysil 2:46:51
153 Mathias Rundgreen Team Trøndelag 2:46:53
154 Jarle Thon Skiptvet IL 2:46:59
155 Pål-Severin Båtnes tromsø skiklubb 2:47:01
156 Oddvin Halvorsen Offigstad Øyer-Tretten IF/ BDO 2:47:02
157 Odd Snerthammer Knaben IL 2:47:05
158 Toralf Heimdal Dølaski 2:47:13
159 Svein Erik Halvorsen Støren Sportsklubb 2:47:16
160 Ole-Henrik Kabbe Bærums Verk IF 2:47:21
161 Sigmund Rimstad NTNUI 2:47:28
162 Christoffer Pedersen Nordreisa IL 2:47:30
163 Thomas Vestbø Vindafjord IL 2:47:31
164 Frank Slevikmoen Krødsherad IL 2:47:35
165 Remi Andersen Østerdalen Garnison 2:47:38
166 Anders Bergström Domnarvets Goif 2:47:56
167 Kjell Arne Kristiansen Medkila Skilag 2:48:19
168 Gjermund Thorson Nordskar Team United Bakeries triatlon 2:48:20
169 Even Chiodera Bull Ski & Kajakk/ United Bakeries 2:48:21
170 Odd Egil Brobakk støren spkl 2:48:23
171 Sergey Spirin Spirin team 2:48:44
172 Ole Kristian Smestad Stjørdals- Blink 2:48:44
173 Åsmund Røe Fossum IF 2:49:10
174 Rune Nordgård Hurdal I.L 2:49:37
175 Kjetil Andre Bjerkrheim Sportsmaster 2:49:41
176 Trond Ristvedt Milslukern Sport 2:49:50
177 Knut Beck Engebretsen Overtoppen / Bull Ski & Kajakk 2:49:51
178 Rune Svartvadet Sørskogbygda / Gjensidige Forsikring 2:49:51
179 Jarle Wermskog Team Oslo Sportslager 2:49:53
180 Nils Ø. Berg Rustad IL 2:49:55
181 Tore Krogsveen Ringebu/Fåvang Skiklubb/ TEAM Npro 2:50:01
182 Truls Engen Korsæth Lillehammer Skiklub 2:50:03
183 Lasse Østmo 2:50:04
184 Tor Hillmann VIK IL 2:50:10
185 Sergio Bonaldi Long distance FMC Italy 2:50:13
186 Vinjar Skogsholm Åslia skilag 2:50:14
187 David Gottfridsson Slevik IL 2:50:17
188 Sergey Ivanov Long-distance 2:50:22
189 Torbjørn Vala NTNUI 2:50:24
190 Jens Aas Team Oslo Sportslager 2:50:25
191 John Markus Lervik Asker Skiklubb 2:50:26
192 Lars Hovde Bakke Sport 1 Lillehammer/Rudsbygd IL 2:50:26
193 Knut Ole Viken Team Sport 1 Lillehammer/Drøbak Frogn IL 2:50:27
194 Andreas Engebretsen Overtoppen/Bull Ski & Kajakk 2:50:29
195 Per-Gunnar Mustad Norcem/Leca/Bygg.no 2:50:31
196 Per Morten Hvattum Team Sportsgutta - RPI 2:50:31
197 Espen Almlid Hamar Skiklubb / Team KPMG 2:50:35
198 Lars Arne Ellefsen Innstrandens il / Norcem/Leca/Bygg.no 2:50:36
199 Joakim Levorsen Heming Zenior 2:50:40
200 Håvard Nygaard Ole K Karlsen BIL 2:50:41

Komplette resultater

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus