-->
Simen Østensen sikret seieren i HalvBirken 2013 med god margin. Foto: Geir Olsen/Birken.

Simen Østensen sikret seieren i HalvBirken 2013 med god margin. Foto: Geir Olsen/Birken.

Østensen SUVEREN i HalvBirken

Turrenn - Langløp

Med komplette resultater klasse 16-39 år: Simen Østensen tuktet konkurrentene med så mye som 43 sekunder i HalvBirken søndag. På turen fra Sjusjøen til Birkebeineren Skistadion, med litt omveier, brukte han bare 63 minutter.

Tips en venn  Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

- Det dannet seg tidlig en tetgruppe på fem løpere i HalvBirken, men da det gikk mot slutten kom Simen Østensen alene mot mål, melder arrangementets nettside, Birkebeiner.no.

- Team Xtra Personell-løperen, som gikk Vasaloppet forrige helg, gikk på blanke ski og følte han fikk en fin gjennomkjøring før Birkebeinerrennet neste helg, heter det videre.

- Det ble en veldig bra gjennomkjøring, og selv om dette er en lettere trase enn neste helg er det fint å få trent på avslutningen de siste 17-18 kilometerne, forklarer Østensen overfor Birkebeiner.no.

- Det var helt supert i dag, kaldt og fint, fantastiske spor hele veien. Rett og slett en skikkelig flott vinterdag, la Simen Østensen til.

Dette er HalvBirken
Arrangeres for 4. gang nå i 2013. Start er på Sjusjøen langrennsarena og mål er på Birkebeineren Skistadion. Løypa er på 28 km, klassisk stil. Alle som har fylt 16 år innen 31.12.13 kan delta. Deltakere må bære sekk som skal veie minst 3,5 kg gjennom hele rennet.

Det er totalt 6 klasser: K/M 16-39 år og K/M 40 år og eldre samt klasse for utviklingshemmede og funksjonshemmede. Det er totalt 1.300 plasser i HalvBirken ski.

---

HalvBirken - 28 km, klassisk
Sjusjøen til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 10. mars 2013

Menn 16 til 39 år

Plass Navn Klubb Tid
1 Simen Østensen Team Xtra personell 1:03:14
2 Andreas Nygaard Burfjord IL 1:03:57
3 Pål Golberg Lillehammer Skiklub 1:03:57
4 Morten Eide Pedersen Team Coop 1:03:59
5 Roger Aa Djupvik Team Coop 1:04:01
6 Espen Harald Bjerke Team Coop 1:04:16
7 Geir Ludvig Aasen Ouren Øvrebø il/Team NPRO 1:05:47
8 Anders Høst Team Xtra personell 1:05:47
9 Ole-Henrik Kabbe   1:06:25
10 Karstein Jr Johaug   1:07:30
11 Daniel Stock Lillehammer Skiklub 1:07:32
12 Vegard Bjerkreim Nilsen Lillehammer Skiklub 1:07:51
13 Petter Soleng Skinstad Vind /Team Norgeshus 1:07:52
14 Håkon Ramstad   1:08:19
15 Fredrik Ole Oldereid Andersen Lyn Ski 1:08:39
16 Aleksander Ek Bærums Verk Langrenn / Team Maxbo 1:08:39
17 Johannes Sørli Hagerup Lyn Ski 1:08:40
18 Torstein Vestli Strandbygda il 1:08:40
19 Reinar Aaland Hornindal IL/team sjusjøen 1:09:09
20 Jonas Amundsen Nes Ski 1:09:09
21 Sondre Handeland Sauda IL 1:09:12
22 Vegard Hamnes Øyer-Tretten IF - ski 1:10:44
23 Fredrik Grøvdal Lyn Ski 1:10:56
24 Espen Honganvik Holen Magnor UL / Team Trysil 1:10:56
25 Tore Ruud Hofstad   1:11:00
26 Håkon Raaness Lillehammer Skiklubb 1:11:03
27 Kim Andre Hansen   1:11:12
28 Håkon Stuge Bånerud Koll / Milslukern 1:11:59
29 Knut Andre Furusethagen Raufoss Il langrenn 1:12:04
30 Sander Baksjøberget Vang Skiløperforening 1:12:09
31 Ulrik Baksjøberget Vang Skiløperforening 1:12:37
32 Oliver Bræin Furuli   1:12:41
33 Ole-Martin Lid Tomrefjord IL 1:12:42
34 Ole Magnus Egebakken Grotli Gjelleråsen IF-ski 1:12:49
35 Erling Tofte Lillehammer Skiklub 1:13:00
36 Espen Almlid Hamar Skiklubb / Team KPMG 1:13:04
37 Svein Erik Sandsnes Oppegård 1:13:53
38 Thomas Andre Von Essen Spydeberg IL 1:13:55
39 Simen Fjuk Vestreng BSF 1:14:18
40 Lars Messel Bjørndal IF 1:14:18
41 Even Wiborg Nordsletten Koll Ski 1:14:21
42 Even Oppegaard   1:14:21
43 Christopher Solbakke Bækkelaget skigruppa 1:14:23
44 Øyvind Myrvold Mangenfjellet Langdistanse 1:14:24
45 Runar Hermo   1:14:39
46 Johan Leistad Vaaler IF/SBIO Athletics Langrenn 1:14:51
47 Eirik Lyshaug 330 skv avd Ørland 1:14:56
48 Morten Vingli Odsæter Lillehammer Skiklub 1:15:05
49 Stein-Erik Eriksen HEMING IL 1:15:14
50 Ole Pedersen Tangen Furnes Skiløperforening 1:15:16
51 Johan Narvesen Bråthen Magnor UL 1:15:17
52 Tomas Magnussen UNIT4 Agresso BIL 1:15:25
53 Petter Hattestad Vingrom IL 1:15:25
54 Anders Aalberg   1:15:29
55 Magnus Lia   1:15:39
56 Clemet Fougner SK Rye 1:15:40
57 Pål Asbjørn Kullerud   1:15:47
58 Simen Hølmo Tomrefjord I.L. 1:15:49
59 Erland Husom Lillehammer Skiklub 1:15:59
60 Martin Jutkvam Bækkelagets SK/ Team Kollen 1:16:00
61 Jonas Grevle Hofmo   1:16:17
62 Haakon Fredriksen Agnalt Trøsken IL 1:16:23
63 Lars Hegg Gundersen Fossum IF 1:16:33
64 Eirik Richenberg   1:16:55
65 Thomas Strøm MjøsSki 1:16:57
66 Morten Hovdelien Kværner 1:16:58
67 Thomas Øverli Åsheim STIL/ E&Y 1:17:03
68 Preben Langdal Oppegård IL 1:17:05
69 Knut Arild Ringen Vestringen I.L. 1:17:10
70 Martin Øvstehage   1:17:14
71 Hans Kristian Haadem Rudland Kvam IL 1:17:18
72 Martin Steen Schnell Gjøvik skiklubb/GTL 1:17:28
73 Andreas Nordby Torpa Ski 1:17:34
74 Frank Nordby Sveum Torpa Ski 1:17:34
75 Hans Steien  Rasmussen   1:18:09
76 Sindre Krogstad Enoksen ABB BIL 1:18:10
77 Hans Olav Kjøs Lillehammer sykehus BIL 1:18:10
78 Hans Bjørnsgaard Lillehammer Skiklub 1:18:11
79 Svein Olav Havikhagen Geilo IL 1:18:17
80 Magnus Torp Antonsen Strandbygda il 1:18:22
81 Martin Galleberg Sande Sportsklubb 1:18:27
82 Kristian Wøien Stø Lillehammer fotballklubb 1:18:54
83 Magnus Aasen TEAM BYGGØST 1:19:14
84 Trygve Lofterød   1:19:18
85 Olve Norderhaug Trysil Sykkelklubb 1:19:22
86 Markus Lien Oftebro Bærums skiklub 1:19:43
87 Petter M. Blindheim Bulken IL/Vossalangrenn 1:19:55
88 Pål Stenshagen Follebuskiklubb 1:19:55
89 Kjetil Myrvold Mangenfjellet Langdistanse 1:19:57
90 Rune Bilit Data Respons BIL 1:19:59
91 Kim Hoffsbakken Biri IL 1:20:14
92 Haagen Fossen   1:20:18
93 Andreas Olav Skjetne Team Stredet 1:20:25
94 Henrik Sandnes MjøsSki 1:20:26
95 Simon Ramskeid Team Stredet 1:20:27
96 Kent Rune Jansen Mesnali Skilag/ Team Sport 1 1:20:32
97 Simen Kristiansen Nittedal IL 1:20:33
98 Kjetil Rønn Harpefoss IL 1:20:35
99 Per Erik Mork Milslukern Sport 1:20:38
100 Martin Dalen Vang Skiløperforening 1:20:40
101 Karl Jonas Johnsen Hardingkaran Skiklubb 1:20:53
102 Bastian Bjerke   1:21:01
103 Martin Aas   1:21:16
104 Sebastian Smith A.C Smith & Co 1:21:17
105 Nils Arne Morka TEAM MX SPORT HADELAND 1:21:17
106 Jørn Torp-Nango Drøbak Skiklubb 1:21:18
107 Knut Magnus Ljåstad Move BIL / SK Rye 1:21:24
108 Frode Korsmo   1:21:35
109 Ola Kristoffer Tosterud Nes Ski/Team Spiderman 1:21:56
110 Jørgen Gustavsen Konnerud IL 1:22:04
111 Sondre Haugen Mesnali Skilag 1:22:04
112 Åsmund Arnås Jødahl Vang Skiløperforening 1:22:13
113 Christian Lyckander   1:22:15
114 Johannes Nygaard Vestringen IL / Mjøsen Skog 1:22:18
115 Lars Erik Thorkildsen Skiforeningen 1:22:23
116 Torjus Hulbak   1:22:24
117 Morten Sjong Mathisen LeasePlan Norge AS 1:22:50
118 Thomas Engebakken   1:22:55
119 Lars Tvedt Gjerdrum 1:22:56
120 Paul Andre Ruud Åsen IL 1:23:03
121 Vegar Lien MjøsSki 1:23:23
122 Torbjørn Mellbye Kor va dæm hen? 1:23:28
123 Vebjørn Vik Konnerud IL 1:23:30
124 Erik Hide Sæternes   1:23:40
125 Harald Andre Jorde Ål 1:23:45
126 Øyvind Trøen MjøsSki 1:23:47
127 Audun Martinsen Team Pondus 1:23:52
128 Tom Christian Gefle Eidsvold Værks Skiklub 1:24:01
129 Ole Magnus Martinsen Icopal BIL 1:24:10
130 Henrik Halvorsen Mykleby   1:24:14
131 Karl Smaavik Tsjuub 1:24:22
132 Rune Bechmann-Pedersen Biri IL 1:24:27
133 Håkon Senderud   1:24:28
134 Stig Jerry Ørneberg PwC 1:24:35
135 Alexander Hjelmtvedt KPMG 1:24:36
136 Petter Martinsen   1:24:36
137 Jan Leo Bjørnstadjordet   1:24:40
138 Rollef Johansen   1:24:45
139 Sindre Lien Oftebro Haslum IL 1:24:57
140 Asgeir Ristesund Fredrikstad Skiklubb 1:25:00
141 Thomas Bjerke Team Kjekkas 1:25:07
142 Sondre Bolstad Lillehammer ck 1:25:09
143 Nicolay Spiten   1:25:09
144 Glenn Røisgaard AFSK 1:25:26
145 Henning Aanstad   1:25:38
146 Anders Hjelle BDO - Moelven IL 1:25:40
147 Thomas Næstad Moe   1:25:46
148 Tom Egil Feldt Ruud Lillehammer ck 1:25:50
149 Per Christian Haugen Haugen Regnskap 1:26:03
150 Daniel Ervig Team Jack 1:26:10
151 Kristoffer Bergem Lier IL 1:26:22
152 Christian Magnus Thaulow Glipptak IL 1:26:29
153 Carl Fredrik Nordli Nordbygda/Løten Ski 1:26:50
154 Rune Følstad Team Dokumentservice 1:26:52
155 Ådne Karlsen Persmoen Gol Il 1:26:56
156 Hallgeir Grønvold Åsmarka IL 1:26:58
157 Sindre Hustad Alver Usbl B.I.L 1:27:00
158 Stian Kultorp Sjusjøen og Omegn Skiforening 1:27:04
159 Trygve Lefstad Garberg Orkdal il 1:27:07
160 Ole Eirik Fuglehaug Ekrem   1:27:08
161 Jørgen Johnsrud Hagen   1:27:16
162 Lars Ivar Semb Flækøy   1:27:33
163 Ola Andersbakken   1:27:36
164 Frode Restad Vallset Il 1:27:42
165 Jørgen Feldt Follo SK / Stretch 1:27:46
166 Tobias Skurdal Tofte Sør-Fron il 1:27:53
167 Kjell Magnar Berli Velledalen IL 1:27:53
168 Kristian Digerås Blaker IL 1:28:01
169 Åsmund Galde Bøverdalen il 1:28:01
170 Eivind Mikkelsen Aker Solutions 1:28:20
171 Odd Arne Ås SSK 1:28:25
172 Tommy Bekkevold Vestre Trysil 1:28:31
173 Per Torgal Senderud Core Services AS 1:28:48
174 Stig Aldor Vennestrøm Nybygda IL 1:28:58
175 Roger Mork   1:29:31
176 Håvard Gjerde Rustad IL 1:29:32
177 Kristian Notto Simensen American Lady Racing Team 1:29:36
178 Knut Einar Jakobsen   1:29:37
179 Eirik Haugen Sørum IL 1:29:41
180 Eirik M. Hansen Roterud IL 1:29:43
181 Henrik Solbakke Bækkelaget skigruppa 1:29:47
182 Frode Kolvik SK Rye / Telenor 1:29:47
183 Jonas Jahr Fet skiklubb 1:29:52
184 Thomas Heggelund Trysilguten IL 1:29:56
185 Stian Norseth   1:29:56
186 Robert Kay Oppegård IL / Sykkelboden 1:30:09
187 Nils Guttorm Haugen Haugen Regnskap 1:30:11
188 Martin Lyckander   1:30:23
189 Mads Alsgaard Bodding DNB Eiendom 1:30:23
190 Frode Pedersen Vormsund Skiklubb/ Team Pedersen 1:30:25
191 Trond Nilsen Lillehammer Skiklubb 1:30:27
192 Øyvind Asbjørn Karlsen Nesodden IF 1:30:48
193 Daniel Hjelmås Nelfo 1:30:50
194 Per Volden Skiforeningen 1:30:59
195 Per Olav Løvsletten Team Løvsletten 1:31:26
196 Terje Andre Wad Andreassen Lillehammer Skiklubb 1:31:38
197 Martin Andersen Team snabbgrabbar 1:31:42
198 Hans-Jørgen Dårstad Ringsaker IF 1:31:42
199 Thomas Ygranes Birger N Haug 1:31:45
200 Roger Stener   1:32:15
201 Stein Rambæk Moe Team Gråulv 1:32:15
202 Marius Killingdalen Sande SK 1:32:27
203 Stein Langberget Norsk Tipping BIL 1:32:30
204 Jon Prestegarden   1:32:33
205 Thomas Rønningen JH-Sykkel 1:32:38
206 Einar Kvam Lundberg Strømmen&Lillestrøm SK 1:33:28
207 Rolf Daniel Østvåg Team Revå-Raiders 1:33:32
208 Henrik Ollestad   1:33:33
209 Henning Borgli TEAM MX SPORT HADELAND 1:33:43
210 Ståle Johan Berg Trysil Hitech 1:33:55
211 Ola Hobbelstad Valdres folkehøgskule 1:34:12
212 Kristian Kjøllesdal Difi BIL 1:34:15
213 Kim Rudi Jensen   1:34:16
214 Hans Marius Klevmoen Torpa IL 1:34:19
215 Ole Zedell Hamar Skiklubb 1:34:22
216 Arne Trønnes   1:34:39
217 Tor-Ivan Granheim RamBIL 1:34:42
218 Sigurd Odin Braastad Bekkefaret borettslag 1:34:43
219 Henning Lundsbakken   1:34:45
220 Simen Vanem Moelven IL 1:35:12
221 Edvard Riddervold Røros il 1:35:17
222 Tommy Skarateppen NRK bil 1:35:24
223 Jørgen Engelstad   1:35:27
224 Erik Andrè Kristiansen Sørum IL 1:35:42
225 Terje Grini   1:36:02
226 Thomas Wedege Larsen IL 1:36:04
227 Svein Thore Tellebon Ilseng il 1:36:10
228 Frode Hansen P4 1:36:24
229 Jørgen Indrelid Valdresfolkehøgskule 1:36:42
230 Andre Halvorsrud Afsk Sykkel 1:36:50
231 Sondre Gjestvang   1:36:52
232 Kim Holtzschwartz Birger N Haug 1:37:01
233 Erik Tangen Smart IT 1:37:07
234 Erlend Grønbeck   1:37:09
235 Aleksander Aurstad Sir Aleks Clothing 1:37:16
236 Karl Johan Løvsletten Team Løvsletten 1:37:24
237 Torgeir Johnsen   1:37:29
238 Elias Nordal   1:37:31
239 Martin Langstein Tomrefjord IL - Ski 1:37:32
240 Henrik Køhn Nilsen Team Løvsletten 1:37:36
241 Håkon Andersson Team Andersson 1:37:44
242 Kristian Tollan Seiersten   1:37:49
243 Lars Lotherington Team Stredet 1:37:56
244 Kenneth Granlien   1:38:00
245 Magnus Beite Team Trygve 1:38:22
246 Nils Gunnar Løvsletten Team Løvsletten 1:38:30
247 Dag Espen Grimsrud   1:38:39
248 Håvard L. Stubbom Team Kveinndal'n 1:39:13
249 Christian Brenders Nils CK 1:39:23
250 Henning Olsrud   1:40:03
251 Eirik  Stokke Naadland American Lady Racing Team 1:40:17
252 Simen Havik Rælingen skiklubb 1:40:33
253 Sondre Riise Midtun   1:40:35
254 Henrik Samdal   1:40:37
255 Christoffer Herheim Gjøvik skiklubb 1:40:39
256 Marius Løften   1:41:18
257 Fredrik Blix   1:41:22
258 Marius Nango Volkswagen 1:41:29
259 Marius A. F. Pettersen Strømsgodset IF 1:41:30
260 Sondre Feldberg Bakken Tussehaugen IL 1:42:08
261 Daniel Eide   1:42:17
262 Andre Fenger Kristiansen   1:42:20
263 Johannes Francis Frøyen   1:42:36
264 Øystein Bakke Biri IL 1:42:41
265 Sindre Thoresen Siggerud IL 1:43:06
266 Jim Roger Haugom Brandval IL 1:43:19
267 Eirik Kvåle   1:43:23
268 Ove Andre Bjørnstad DNB Eiendom 1:43:30
269 Lars Ola Bækkevold Team HardOn 1:43:37
270 Stig Skaflestad Statnett BIL 1:44:06
271 Joar Halveg Tongjordet skiklubb 1:44:11
272 Stian Solberg   1:44:35
273 Erik Sogge Sørum   1:44:45
274 Eivind Myhre   1:44:50
275 Jonas Horntvedt Team Sebago 1:44:56
276 Lars Rikard Bronken   1:44:59
277 Robert Haugen Leistad Halmsås & Omegn 1:45:06
278 Bjørn-Olav Strand Team Skigo 2 1:45:31
279 Roger Thorsen Langli Nils CK 1:45:35
280 Peder Alexander Olsen Team Østersund 1:45:46
281 Erik Bakken Kjakabjønn IF 1:45:46
282 Marius Nakkeid Bingsfoss SK 1:46:08
283 Andreas Rønningen Sandbu Fremad Famagusta 1:46:26
284 Andreas Gøbel   1:46:46
285 Henrik Karlstad   1:47:09
286 Håvard Strømstad   1:47:35
287 Ole Magnus Bakken Vang 1:47:41
288 Øyvind Morud   1:47:43
289 Fredrik Sætherbakken   1:47:47
290 Kristian Skjerve Team FIH 1:47:51
291 Kjetil Grime trox auranor 1:48:02
292 Jonas Karlsen   1:49:07
293 Emil Nesvoll  Maana   1:49:08
294 Andreas Lande NTNUI 1:49:26
295 Anders Kristiansen   1:49:42
296 Steinar Berg Steine Ernst & Young 1:49:56
297 Einar Grønvold Næroset IL 1:49:59
298 Halvard Waage Arkitekturverkstedet/AsplanViak 1:50:24
299 Vivien Grannec Siemens 1:50:27
300 Kim Lervik Poot and scoot 1:51:14
301 Bjørn Helland-Kigen   1:51:49
302 Geir Arne Nordengen Team GEMA 1:51:50
303 Tommy Stenersen Team Norengros 1:51:59
304 Didrik Seland Fredrikstad Skiklubb 1:52:03
305 Per Magnus Barlaug   1:52:06
306 Martin Emblem   1:52:12
307 Christian Holst Kavli BABA GANOUSH 1:52:33
308 Even Heisum Valbjørn   1:52:34
309 Roland Sels-Agersten CIS TG 1:52:40
310 Øyvind Bjølverud   1:53:15
311 Svend Overrein Myrbakken   1:53:17
312 Christian Egebakken Team FIH 1:53:20
313 Stig Arne Tronsgård   1:53:53
314 Idar Sivertsen   1:54:10
315 Kjell Ivar Simensen   1:54:31
316 Martin Evensen   1:54:50
317 Bernhard Böckl   1:55:08
318 David Hagen Kongsberg Seatex 1:55:12
319 Kristen Brenna   1:55:31
320 Roar Kjos-Wenjum   1:55:36
321 Håkon Bekkedal   1:56:24
322 Thomas Kvellestad Løvstad   1:56:31
323 Jonas Nordlie   1:56:33
324 Morten Einarsen NNRSK 1:57:00
325 Arnt Rekstad   1:57:28
326 Ola Myrvang 2425team 1:57:29
327 Amund Gråberg   1:57:47
328 Øystein Frich Team 1UP 1:58:38
329 Per Kristian Høglien   1:59:21
330 Espen Bakken   1:59:34
331 Rune Haug Frosta i.l. 1:59:43
332 Kay Ingvald Pedersen Smaalenene SK 2:00:52
333 Anders Fosse Skjåk   2:02:38
334 Anders Salvesen   2:02:56
335 Mattias Jonsson Stöpafors if 2:03:50
336 Simen Andersen Ottestad 2:04:30
337 Christopher Kahrs   2:04:38
338 Hans Fredrik Fodnes   2:05:26
339 Fredrik Bechensten   2:05:59
340 Per Kristian Stabbetorp   2:10:14
341 Nicolai Ringlund   2:11:26
342 Vicente Ferrando Traver   2:16:22
343 Truls Løken Krohn   2:21:27
344 Martin Nyhagen Sveen Mek Verksted 2:21:56
345 Håkon Torgalsbøen Bud il 2:23:53
346 Frode Rønning   2:24:00
347 Torgeir Johannsen Koberg 2:25:21
348 Bassam Asmaro   2:25:46
349 Anders Johannsen Koberg 2:26:35
350 Andreas Bechensten Lillehammer 2:27:33
351 Geir Espen K. Åvitsland   2:42:05
352 Alexander Bottegaard   2:51:26
353 Anders Refsahl Drøbak-Frogn IL 2:54:33

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn  Skriv ut


blog comments powered by Disqus