---
SKISKYTING SJUSJØEN: Søn. Fellesstart: Kvinner- Menn| Lør. Sprint: Kvinner- Menn| BRUKSVALLSLOPPET: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør: 10/15 km: Kvinner- Menn| ROVANIEMI: Søn. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn| Lør. 10/15 km: Kvinner- Menn| MUONIO: Søn. 10/15 km: Kvinner- Menn| Lør. 5/10 km: Kvinner- Menn| Fre. Sprint: Finale: Kvinner- Menn| Prolog: Kvinner- Menn
Martin Løwstrøm Nyenget gikk ankeretappen for Team Gran Sport i StafettBirken og jubler her for klar seier. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Martin Løwstrøm Nyenget gikk ankeretappen for Team Gran Sport i StafettBirken og jubler her for klar seier. Foto: Geir Nilsen/Langrenn.com.

Gran Sport suveren i StafettBirken

Turrenn - StafettBirken

NÅ MED RESULTATER FOR 133 LAG: Martin Løwstrøm Nyenget kom smilende mot mål på tiden 2 timer 38 minutter og 52 sekunder. Kvartetten fra Team Gran Sport var med det overlegent beste lag i StafettBirken fredag. - Det var deilig å kunne kose seg inn mot mål, sier ankermannen.

Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut

Uleselig tekst

Bli abonnent – Full tilgang til alt det gode stoffet!


Allerede abonnent?
* Klikk her for å logge inn

Få hele Langrenn Pluss (+)




Velg abonnement*
Abonnementsvilkår*

Du gir med dette godkjennelse til at Langrenn.com AS automatisk fornyer ditt abonnement frem til du selv sier dette opp. Komplette vilkår er tilgjengelig her.

Uleselig tekst

- Vi 4 som gikk i laget er gamle kamerater fra videregående på NTG. Jeg var innleid i laget Team Gran Sport, mens de 3 andre går for Team Hadeland.

- Hvem var de?

- Det var Gjermund Nilsen, Mads Madsgård og Petter Rinde Øverland.

Samtlige løpere i laget er født i 1991 og -92, så det var en ung kvartett som tok hånd om seierspallens øverste trinn på Birkebeineren Skistadion.

Mannen på siste etappe sier det var perfekte forhold og gode spor hele veien og ikke spesielt trått.

StafettBirken startet en del senere enn FredagsBirken. Så løperne i stafetten hadde til en viss grad fått spor som var oppgått av andre med tanke på de tråe forholdene tidligere på dagen.

- Hvordan feirer man en seier i StafettBirken, spør Langrenn.com.

- Det feirer vi med å gå fort i morgen, understreker Martin Løwstrøm Nyenget.

Og i morgen, ja da er det naturlig nok Birkebeinerrennet han tenker på. Der får Martin fra Lillehammer Skiklub sin 2. start i sitt 21 år lange liv.

---

StafettBirken - 54 km klassisk
Rena til Lillehammer, Hedmark/Oppland - 15. mars 2013

Menn

1  Team Gran Sport Team Gran sport 2:38:52
2 1 Trysil Videregående Skole   2:46:22
3 1 Team Squeezy - Norgeshus   2:50:11
4 2 Trysil Videregående Skole   3:05:13
5  Fokus På Din Helse Fokus På Din Helse 3:06:37
6 1 Fåset IL Fåset IL 3:20:48
7  Byggmakker Skattum: Helge Sletmoen Byggmakker Skattum: Helge Sletmoen 3:22:44
8  Meråker Oldboys Meråker Oldboys 3:25:17
9  Team DIF Plusskvamperfektum DIF Plusskvamperfektum IL 3:28:54
10  Team Strømsjordet   3:29:18
11  Team Upp And Cumming Team Upp And Cumming 3:36:13
12  Team Peri Team Peri 3:37:40
13  mjøsen skog Mjøsen Skog 3:37:46
14  Kraftkara Kraftkara 3:37:47
15  Bygmakker Skattum: Evensen & Evensen A/S Bygmakker Skattum: Evensen & Evensen A/S 3:38:58
16  Rambøll Lillehammer Rare Rambøll Lillehammer 3:41:47
17  Hias IKS VA Hias IKS VA 3:42:51
18 2 Fåset IL Fåset IL 3:42:57
19  Bygmakker Skattum: Gjøvik Bygmakker Skattum: Vargstad VGS 2 3:44:47
20  Hias IKS P&R Hias IKS P&R 3:44:57
21  Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR 1 Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR 1 3:47:26
22  HABIL HABIL 3:47:45
23  På lag med Elretur - Broadnet   3:51:19
24  Tronrud Mjøsbygg lag2 Tronrud Mjøsbygg lag2 3:51:23
25  På lag med Elretur -Canon Norge   3:51:27
26  Byggmakker Skattum:Rena Byggsystem Byggmakker Skattum:Rena Byggsystem 3:54:57
27  Team Tronrud Team Tronrud 3:55:04
28  Byggmakker Skattum Styret Byggmakker Skattum Styret 3:55:17
29  Nordre Land Regnskap Nordre Land Regnskap 3:56:17
30  Arve Hagen BIL   3:57:57
31  Ledelse/Stab FK-KKIS Forsvaret 3:58:30
32  NVM reg.8 NVM reg.8 3:59:13
33 1 Ernstsen Bygg Og Eiendom   3:59:13
34  Toten-Kranken CK Toten-Kranken CK 3:59:42
35  Læfseræggers CIS TG Forsvaret 4:00:19
36  Nittedal Torvindustri AS Nittedal Torvindustri AS 4:01:43
37  Byggmakker Skattum: Gjøvik Byggservice Byggmakker Skattum: Gjøvik Byggservice 4:01:44
38  Elsikkerhet Norge Lag 2 Eidsiva BIL 4:01:45
39  Martinsen Transport AS Martinsen Transport AS 4:01:57
40  Team Tronrud HR Team Tronrud HR 4:03:15
41  Grue Bondelag Grue Bondelag 4:04:04
42  Team VindSki Team VindSki 4:05:23
43  Litra AS Litra AS 4:07:59
44  NVM reg. 2   4:08:11
45  Byggmakker Skattum: Byggmester Jon Kåshagen Byggmakker Skattum: Byggmester Jon Kåshagen 4:08:27
46  På lag med Elretur - Telenor 2   4:09:43
47  JBV Utbygging JBV Utbygging 4:09:46
48  Jernbaneverket ØKS Jernbaneverket ØKS 4:09:53
49  På lag med Elretur - Atea Hamar   4:11:21
50  NVM reg. 7   4:11:50
51  Volkswagen Original   4:12:53
52  Råkåfiskein råkåfiskein 4:13:04
53  På lag med Elretur -Atea logistikk   4:14:47
54  Block Watne Follo 2 Block Watne Follo 2 4:16:28
55  CIS TG Stab Forsvaret 4:16:45
56  Byggmakker Skattum: Sjusjøen Byggservice Byggmakker Skattum: Sjusjøen Byggservice 4:16:47
57  På lag med Elretur - Telenor 1   4:19:20
58  Byggmakker Skattum: Mix Leira Byggmakker Skattum: Mix Leira 4:19:36
59  Byggmakker Skattum Leira Byggmakker Skattum Leira 4:20:20
60  Volkswagen Albjerk Bil Drammen   4:20:27
61  Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR 2 Byggmakker Skattum: KUNDER HAMAR 2 4:20:39
62  Tronrud Mjøsbygg lag1 Tronrud Mjøsbygg lag1 4:21:46
63  nordre land brannvesen 1 Nordre Land Brannvesen 1 4:22:10
64  Volkswagen Katalysator   4:23:06
65  Byggmakker Skattum: Mesnali Bygg Og Blikkenslager Byggmakker Skattum: Mesnali Bygg Og Blikkenslager 4:24:24
66  Team Grandma Team Grandma 4:24:25
67  Byggmakker Skattum: Levrandørlag Byggmakker Skattum: Levrandørlag 4:24:26
68  Byggmakker Skattum: TBA 2.lag Byggmakker Skattum: TBA 2.lag 4:24:43
69  Elsikkerhet Norge Lag 1 Eidsiva BIL 4:27:00
70  NVM reg.8.1 NVM reg.8.1 4:28:02
71  HR Prosjekt HR Prosjekt 4:28:19
72  Block Watne Follo 1 Block Watne Follo 1 4:29:07
73  NVM reg.6 NVM reg.6 4:29:24
74  Byggmakker Skattum: Rotstigen 1.lag Byggmakker Skattum: Rotstigen 1.lag 4:30:06
75  NVM reg.1 NVM reg.1 4:31:12
76  Volkswagen Latvia 2   4:33:29
77  På lag med Elretur- Atea prosjektavdeling   4:33:31
78  Volkswagen HAM Ledergruppe   4:34:00
79  Byggmakker Skattum: Rotstigen 2.lag Byggmakker Skattum: Rotstigen 2.lag 4:34:52
80  Rambøll Lillehammer - Medium Rare Rambøll Lillehammer 4:35:02
81  Volkswagen Estland 2   4:35:26
82  Byggmakker Skattum: BYGGMESTER BJØRGAN Byggmakker Skattum: BYGGMESTER BJØRGAN 4:35:40
83  Byggmakker Skattum: Landheim Bygg Byggmakker Skattum: Landheim Bygg 4:36:00
84  Volkswagen Bilfinans 1   4:36:58
85  Byggmakker Skattum:Byggm M Fjellhaug Byggmakker Skattum:Byggm M Fjellhaug 4:39:08
86  Byggmakker Skattum: Proff 1 Byggmakker Skattum: Proff 1 4:39:46
87  Volkswagen Møller Bil DL   4:41:02
88  Trimklubben Firkløver Trimklubben Firkløver 4:41:06
89  Brdr Grønnerud 1 Brdr Grønnerud 1 4:42:38
90  Byggmakker Skattum Adminstrasjonen Byggmakker Skattum Adminstrasjonen 4:44:25
91  Volkswagen Skøyen 1   4:45:35
92  På lag med Elretur - Alternativ Data   4:47:15
93  Volkswagen Johnsen Bil   4:47:50
94  Byggmakker Skattum Ringsaker Byggmakker Skattum Ringsaker 4:48:02
95  Bygmakker Skattum: Vargstad VGS Bygmakker Skattum: Vargstad VGS 4:49:02
96  Dokka vgs Dokka vgs 4:49:51
97  Abax 2 Abax 2 4:50:31
98  Volkswagen Elverum   4:53:19
99  Bygmakker Skattum: Evensen & Evensen A/S 3 Bygmakker Skattum: Evensen & Evensen A/S 3 4:55:39
100  Byggmakker Skattum: TBA 1.lag Byggmakker Skattum: TBA 1.lag 4:56:34
101  Volkswagen HMV Bilsenter   4:56:51
102  Volkswagen Ålesund 3   4:57:02
103  Volkswagen Skøyen 3   4:57:03
104  Rondane gospelkor, I lengste laget Rondane gospelkor 4:57:27
105  Volkswagen Kjedeutvikling   4:57:40
106  Bygmakker Skattum Skattum: MIX 1 Bygmakker Skattum Skattum: MIX 1 4:57:46
107  Volkswagen Møller Bil 3   4:58:41
108  Volkswagen Jessheim   4:59:26
109  Abax 4 Abax 4 5:02:02
110  På lag med Elretur - Stena Recycling 1   5:03:41
111  Statskog 4 Trøndelag   5:04:22
112  Rambøll Lillehammer - Well done Rambøll Lillehammer 5:08:31
113  Volkswagen Litauen 2   5:09:40
114  FYK-husband FYK 5:10:18
115  Volkswagen Molde 1   5:18:21
116  Volkswagen Ålesund 4   5:20:47
117  På lag med Elretur -Stena Recycling 2   5:21:44
118  På lag med Elretur - Stena Recycling 3   5:22:43
119  Byggmakker Skattum: TBA 3.lag Byggmakker Skattum: TBA 3.lag 5:22:45
120  Volkswagen Litauen 1   5:22:46
121  NVM Reg.70 NVM reg.70 5:25:59
122  Bygmakker Skattum: Evensen & Evensen A/S 2 Bygmakker Skattum: Evensen & Evensen A/S 2 5:27:41
123  Brdr Grønnerud 2 Brdr Grønnerud 2 5:28:01
124  Volkswagen Skøyen 2   5:32:25
125  Nordre Land Brannvesen 2 Nordre Land brannvesen 2 5:34:32
126  Elsikkerhet Norge Lag 3 Eidsiva BIL 5:35:25
127  Elretur 1   5:38:16
128  Byggmakker Skattum: Mix Byggmakker Skattum: Mix 5:45:09
129  Volkswagen Latvia 1   5:46:21
130  Volkswagen Ålesund 1   5:46:37
131  Bygmakker Skattum: HS Bygg Racing Team Bygmakker Skattum: HS Bygg Racing Team 5:55:36
132  Volkswagen Ålesund 2   6:02:16
133  Shell Østfold Veiservice AS Shell Østfold Veiservice AS 6:35:16

* Langrenn Pluss (+): Trening, teknikk, utstyr + +
Tips en venn Tips en venn Skriv ut Skriv ut


blog comments powered by Disqus